Jlirnuir gritecfje (ürmrnnt Nieuwsblad voor L eiden sn Omstreken Dagelijks verschijnend De rede van Laval te Geneve abonnementsprijs Pei kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/» ct Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbar Bureau: Brecstnat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 N°. 5577 VRIJDAG 13 SEPTEMBER 1935 15e Jaargang Sbberttntieprij?tn: Van I tot 5 regels f.171/» Elke regel meer0.22'/, Ingezonden Mededeelingen van 1-5 regels 2.30 Elke regel meer 0-45 Handelsadvertentiên per regel 0.17'/» Bij contract belangrijke korting Voor het bevragen aan 'I bureau V wordt berekend 0.10 Wie zich heden op ons blad abonneert, ontvangt al de tot 1 October a.s. verschijnende nummers gratis. Abonné's op te geven aan DE ADMINISTRATIE OOK DAAR GEEN STEUN Wij namen met belangstelling kennis van liet verslag der jaarvergadering van de Vaderlandsche Club in Indië en speciaal van de openingsrede van den voorzitter. Deze sprak uitvoerig over de beginselen der N.S.B. en een eventueele samenwerking, zoo niet samensmelting van Vaderlandsche Club en N.S.B., een en ander vooral in ver band met de toen nog aanstaande reis van „den algemeen leider" naar Indië. De spreker loochende niet, al zei hij het niet met zooveel woorden, dat in de Club nogal hang was naar de N.S.B. In de vorige jaarvergadering, 21 Mei 1934 te Batavia ge houden. was een motie aangenomen, waar in gezegd werd, dat de V. C. de doelstelling der „nieuwe nationalistische stroomingen uit het Westen" accepteert, voorzoover men niet in strijd komt met de Grondwet, öe rechten van het Huis van Oranje en do Nederlandsche traditie". En de spreker voegde daaraan nog eens nadrukkelijk toe, dat „de doelstellingen der V. C overeenkomen met het leidend begin sel van de N.S.B. en eenige harer program punten en dat de N.S.B. voor een goed deel hetzelfde doel nastreeft als de V. C." Wanneer het dan ook „de N.S.B. gelukken mocht in Nederland een versterking van het nationaliteitsgevoel wakker te roepen en een grooter gevoel voor tucht en disci pline te verlevendigen, meer eerbied voor het Gezag en meer sociale rechtvaardig heid te bereiken", dan zou zij volgens den spreker het moederland onschatbare dien sten bewijzen. Men kan bet daar roerend mee eens zijn; d® vraag is maar of men gelooft dat de N.S.B. b.v. bezig is „meer eerbied voor het Gezag" aan te kweeken; terwijl juist het tegendeel dagelijks blijkt. De spreker voor de V. C. is ook niet zon der twijfel en met name veroordeelt hij de N.S.B., die zich in de eerste plaats tegen over de Nederlandsche Regeering stelt" „Do verguizing, waaraan vele Regeerings- personen in Nederland van de zijde der 'N.S.B. bloot staan", is ons, aldus de spre ker, zeer onsympathiek. Bij gebrek aan sympathie blijft het ech ter niet. De Voorzitter ging ook het program der N.S.B. na, merkte op, dat het vooral aan vaagheid lijdt, zoodat niet uitkomt, hoe zij tegenover de Indische Regeering staat en dat de economische programpun ten zwak, zoo niet naïef zijn. Nu is het merkwaardig, hoe „de alge meen leider" in zijn redevoering te Batavia één dezer opmerkingen heeft beantwoord. Hij wees er zijn volgelingen op, dat Indië 14000 mijlen van Nederland ligt en zij moesten „altijd achter het gezag staan, right or wrong". Dat konden zij ook, want „in Indië bestaat een regeeringsvorm, wel ke bijna compleet fascistisch is. Er is één man verantwoordelijk en dat is de Gouver neur-Generaal". Merkwaardig die uitspraak. Maar ze be- teekent niets. Want de vergelijking tus- schen den Gouverneur-generaal en een dic tator is te dwaas om los te loopen. Blijk baar praatte ook hier „de algemeen leider" over dingen, waarvan hij te weinig ver stand heeft. Voorzitter der Eerste Kamer Bij Kon. besluit is tot Voorzitter van de Eerste Kamer der Staten-Generaal gedu rende de zitting die zal aanvangen op den derden Dinsdag in September 1935, benoemd de heer Mr. W. L. Baron De Vos van S t e e n w ij k, lid van die Kamer. De karteering van Nieuw Guinea Nieuwe vliegvelden goedgekeurd Volgens de Java-Bode zijn de pas voor de luchtkarteerlng van Nieuw-Guinea aange legde vliegterrein bij Babo (Na. Nieuw- Guinea) en Boela (het tusschenstation op Ceram) door den inspecteur der luchtvaart goedgekeurd. Hoewel men met het terrein bij Babo meer last had dan was venvacht, door ter reinmoeilijkheden, kwam het toch gereed -p den datum welken men zich had voorgesteld. Het lag n.l. in de bedoeling nog deze maand met de eerste vliegtochten te begin nen. EEN COMMUNIST GEEN LOCO- BURGEMEESTER Ter voorkoming van een mogelijke ver vanging door een communist, heeft de Com missaris oer Koningin in Groningen be paald, dat de Burgemeester van de gemeen te Finsten\ jlde, wier Raad grootendee uit leden der C.P.H. bestaat, bij ongesteldheid, afwezigheid of ontstentenis zal worden v< vangen door den I .r L. T Evers, lid van den Raad', die ook vroeger reeds deze func- y- heeft waargenomen. WERKVERSCHAFFING IN ZUID-HOLLAND Een Prov. Commissie van Advies Minister Slingenbergs installatie-rede In de vergaderzaal van Gedep. Staten van Zuid-Holland te Den Haag heeft gister do installatie plaats gevonden van de Pro vinciale rijkscommissie van advies voor werkverschaffing in de prov. Zuid-Holland. Als voorzitter van deze commissie treedt de heer Th. H e u k e 1 s lid van Gedep. Sta ten van Zuid-Holland op. Verder hebben in de commissie zitting de •heeren jhr L. E. M. von Fisenne, lid van Gedep. Staten; J. A. J. Jansen Manenschijn inspecteur voor de Werkverschaffing; nor H. W. J. Mulder en mr D. Simons, beiden administrateur ter prov. griffie; ir D. S. Talma, ingenieur bij het Werkfonds 1934 en ir L. T. van der Wal, hoofdingenieur van den Prov. Waterstaat De installatie geschiedde door den minis ter van Sociale Zaken, mr M. S1 i n g e n- berg, die er op wees, dat een van de groot ste zorgen voor de Regeering in deze tijds omstandigheden wel het vraagstuk is, op welke wijze en met welke middelen de werk loosheid in ons land behoort te worden bestreden en hoe de gevolgen van die werk loosheid kunnen worden gelenigd, waar reeds groote, al haast niet meer te torsen uitgaven door Rijk en Gemeente voor dit doel worden gedaan. De Regeering is er van overtuigd, dat de Overheid niet mag volstaan met het geven alleen van geld aan werkloozen zonder meer, maar dat alle krachten moeten worden aangewend, teneinde normale werkgelegenheid te kunnen aanbieden. Intusschen is niet te verwachten, dat het economisch leven zich in de naaste toekomst zoo snel zal ontwikkelen, dat voor alle werkloozen deze ruimere nor male werkgelegenheid aanwezig zal zijn. Daarom is het nuttig, dat krachtige pogin gen in het werk worden gesteld om werk- objecten te vinden, die, hoewel niet altijd steeds ten volle rendabel, tooh door uitvoe ring in werkverschaffing verantwoord zijn, omdat zij anders niet ter hand zouden wor den genomen. De minister vergeleek eenige andere pro vincies met Zuid-Uolland, doch vestigde er de aandacht op. dat waar in Zuid-Hol land eenige zeer groote steden zijn, uit dien hoofde reeds de mogelijkheden voor werk verschaffing min of meer beperkt zijn. Dat neemt niet weg dat het aantal geplaatsten bij de werkverschaffing in Zuid-Holland pe ri ng is. Terwijl toch over het geheele land van elke 100 man, die door werkloozen zorg worden geholpen, 25 èi 26 bij de werkver schaffing zijn geplaatst, is dit in Zuid-Hol land 5 a 6 en in de gemeenten met meer dan 20.000 zielen in die provincie slechts 4. De Comm. zal dan ook, zoo zei de mi nister, een dankbaar arbeidsveld vin den, al zal zij zich van den aanvang af voor oogen hebben te stellen, dat de financiëele omstandigheden de moge lijkheden welke er zijn, beperken. De voorzitter van de commissie de heer Th. II e u k e 1 s, beantwoordde den minis ter. Besloten is voorloopig elke 14 dagen, te beginnen 27 September a.s., op het provin ciaal gouvernement te 's-Gravenhage te vergaderen en wel des namiddags van 2 uur af. Voor gemeentebesturen, waterschap pen enz. zal als dan gelegenheid bestaan eventueel plannen inzake werkevrschaffing met de commissie te bespreken, eventueel plannen inzake werkverschaffing fing en steunverleening of de hoofdinspec teur voor de werkverschaffing zal de verga- Het Kamerlid Ir. Feber gaat heen Mr. C. Romme zijn opvolger Het Tweede Ka merlid Ir. L. J. M. Feber (r.k.) heeft het voornemen na de behandeling dei Rijksbegrooting, dur waarschijnlijk om streeks 1 Jan. a.s. ;jn mandaat neer te eggen zulks in ver- jand met zijn benoe ming tot wethouder van 's-Gravenhage. Zijn opvolger op de lijst is professor mr. C. P. M. Ron die in een vorige periode reeds korte tijd lid van de Tweede Kamer is geweest. Uitzending der Troonrede •De Troonrede, waarmee II. M. de Ko ningin Dinsdag a.s. de vereenigde zitting der Staten-Generaal zal openen, zal per radio over de beide zenders worden uitgezonden. Frankrijk zal zijn plicht doen als lid van den Volkenbond GENEVE, 13 Sept. De zitting van* de As semblee waarin Laval zijn groote redevoe ring zou uitspreken over het standpunt van Frankrijk na de belangrijke rede -van Sir Samuel Hoare, is hedenmorgen om 10 minu ten over half elf geopend. Als eerste spreker deed" de voorzitter, Benesj, medeedeling van een Engelsch- ver zoek de bespreking vaii een politieke com missie ter behandeling van* het probleem der 6lavernij op de agenda te plaatsen. Lavel ving onder doodsche stilte, en' alge meen gespannen aandacht zijn redevoering aan met te zeggen dat'in den eriistigen hui- digen toestand elk zijn verantwoordelijkheid op zich moet nemen, „Wederom geef ik uiting aan ons geloof 'in het Volkenbondspact. Wij mogen ons niet aan onze verplichtin gen onttrekken." De redevoering van den Engelschen mi nister van buiten'andsclie zaken Sir Samuel Hoare bleek een historisch oogenblik in de annalen van den Volkenbond Wij verheugen ons over de nauwe samenwerkng met Groot-Brittannië bij de verdediging van den vrede en het behoeden van Europa. Bij de uiterste pogingen, die de Vol kenbond in het werk 6telt om een op lossing te vinden, ben ik vast besloten mijn plicht te vervullen als lid van den Volkenbond en als vriend van Italië. Alles zal worden gedaan om voldoe ning te schenken aan de legitieme be hoeften van Italië, waarbij de rechten van de andere leden van den Volken bond geëerbiedigd zullen worden. Er bestaat geen enkele oneenigheid tusschen Groot-Brittannië en Frankrijk bij het zoeken naar een vreedzame regeling van het conflict Onze verplichtingen zijn vastgelegd in het Volkenbondspact en Frankrijk zal daar niet-van afwijken. De Bond is geboren uit het lijden der mensclien en gebouwd op een ruïne, om terugkeer van den oorlog tê verhinderen. Frankrijk heeft den Bond weloverwogen zijn instemming gegeven. Laten wij hopen op de samenwerking aller volkeren". Na zijn vertrouwen in den Bond te hebben „Het Pact verloochenen zou beteéke- nen ons ideaal verloochenen. Onze be langen zolf verzetten zich hiertegen, daar al onze verdragen over Genève loopen en iedere aanslag op Genève een aanslag op onze veiligheid zou zijn." De rede van Sir Samuel Hoare heeft de Britsche wil tot uiting gebracht, zonder voorbehoud het systeem van de collectieve veiligheid aan te hangen. Geen land heeft meer voldoening van deze woorden, dan Franakrijk. Op 2 Februari hebben de regeeringen van onze beide landen een .gemeenschappelijk program opgesteld. Heel wat hinderpalen hebben aan de uitvoering in den weg ge staan. Ik heb een schoone droom gehad. Zou het zijn. dat deze droom thans op het punt staat zich te verwezenlijken? Ons land vreest den oorlog niet, het haat hem. Het is bezield door een vredeswil voor allen en door samenwerking van allen. Na de accoorden te Rome kan het niet zon- LAVAL der ontroering het geschil beschouwen, dat zoo zwaar op de Assemblée drukt. Te Rome hebben Mussolini en ik alle problemen, die ons konden verdeelen, ge regeld. Te Stresa hebben wij bij Mussolini dezelfde bezorgdheid voor de vredes- zaak gevonden. Ik weet, dat hij be reid is deze samenwerking voort te zetten. Ik heb dan ook geen enkele inspanning gespaard om tot verzoening te komen een uiterste poging van den Volkenbonds ik heb de voldoening, mijn plicht te heb ben vervuld als lid van de Bond en de vriend schap te hebben gehandhaafd. De taak is moeilijk maar niet hopeloos. Geen enkele oneenigheid bestaat tusschen Frankrijk en Engeland in het zoeken naar een vreedzame oplossing. Gisteren slaagden wij, zullen wij dat morgen ook kunnen? Een nieuwe toe stand zou dan om onderzoek vragen. Frankrijk zal zich niet aan zijn ver plichtingen onttrekken. (Applaus op alle banken). Wat het geloof van Frankrijk in den Bond betreft verklaardo spr.: Er zijn soms moeilijke oogepblikken ont staan en zware teleurstel li r>^en, maar ons geloof is-nooit verzwakt. M~et een hardnek kigheid, die geen moeilijkheid heeft ontmoe digd, hebben wij er steeds naar gestreefd het moreele gezag van den Bond te doen toe nemen, en den Bond middelen te geven tot handelend optreden. Voortgaande herinnerde spr. aan het pro tocol van 1924. De politiek van Frankrijk is volsla gen gebaseerd op den Volkenbond. Van het protocol van 1924 af tot aan de Ontwapeningsconferentie heeft Frank rijk de gedachte van collectieve vei ligheid verdedigd. Het Pact beteekent het internationale recht Locarno, de verdragen met de kleine Entente, met Rusland, en de accoorden van Rome. Alle verdragen van Franki'ijk loopen over Genève." Nog is alle hoop niet verloren een oplossing te vinden, die de gerecht vaardigde Italiaansche verwachtin gen bevredigen kan, en in overeen stemming kan worden gebracht met de souvereiniteit van een ander lid van den Volkenbond. Aldus beëindigde Laval zijn rede: Wij zijn alle gebonden door een solidari teit die onze verpliohtingen vastlegt in het Pact. Frankrijk zal zich daaraan niet ont trekken. DE STAKING TE TILBURG Van bemiddeling geen sprake Hard tegen hard Het ziet er met de staking te Til burg vandaag even triest uit als gis teren. Het gaat al meer hard tegen hard. Op bemiddelingspogingen moet men niet rekenen. Mr. Aalberse telegrafeerde aan het comité: Na ontvangst van uw schrijven op nieuw inlichtingen ingewoünen heb bend, moet ik bij de conclusie blijven, dat er voor mij bij deze stand van het conflict, geen kans van slagen is bij bemiddelend optreden." De Burgemeester geeft, begrijpelijk, ook niets toe. Hij heeft het „Zuiderfront" van R.K. raadsleden geantwoord, dat hij niet voornemens is op de zaak in te gaan, aan gezien hij van oordeel is, dat het niet tot de bevoegdheden van raadsleden behoort in een aangelegenheid als deze den burge meester aanwijzingen te geven. Minister de Wilde toont groote interesse voor het verloop der staking. Gistermiddag heeft de minister telegrafisch het verzoek gericht tot het hoofdbestuur van „St Lam- bertus", inlichtingen omtrent de gang van zaken te willen verschaffen. Het hoofd bestuur \an de r.k. bond zal onmiddellijk aan dit verzoek voldoen en gaat vanmiddag naar den Haag. Hulp en steun. ling wordt afgewezen. Het komt aan op het uithoudingsvermogen van de stakers. Spr. deelde mede dat opnieuw ruim 1250 aan steun was binnengekomen, waaronder ƒ500 van het N.A.S., 500 van een onbekende en 250 van een plaatselijke winkeliersver- eeniging, zoomede allerlei giften in natura. Vervolgens richtte spr. tot de werkwilligen het verwijt dat zij aan het werk blijven in strijd met hun eigen belang en dat zij bc vendien de stakers in den rug aanvallen. Hij deed daarom op die allen een ernstig beroep thans mede te helpen alle fabrieken volledig stil te leggen. De slagers van Tilburg, zoowel ge- organiseerden als ongeorganiseerden hebben tot steunverleening besloten buiten de organisatie om. De bedoeling is om aan de pl.m. 1500 gezinnen, die bij de staking be trokken zijn, bons te verstrekken, waarop voorzoover de slager het artikel beschikbaar heeft eenige ponden vleesch of spek zullen worden verstrekt In de practijk bleken aan deze distributie bezwaren te kleven, die in de vrij rumoerige vergadering dan ook naar voren kwamen. Doch men kwam overeen in de besproken geest te zullen handelen. Ook in Rotterdam hebben de revolu tionairen besloten steun te verleenen. Het volgende telegram is aan B. en W. van Rotterdam gezonden: Besturen P.A.S. en R.S.A.P. verzoeken machtiging wekelijks zoolang de staking duurt een dag een algemeene collecte te mogen organiseeren, waarvan de opbrengst geheel aan de stakers en hun gezinnen ten goede komt Het antwoord op dit verzoek kan o. L niet twijfelachtig zijn, VERSCHRIKKELIJK ONGEVAL OP FLOTTIEUEVAARTUIG Matroos door kanonschot gedood Verschillende gewonden SOERABAJA, 13 Sept. (Aneta). Het flottieljevaartuig „Flores" is gisteravond van schietoefeningen teruggekomen. Aan boord bevon den zich één doode en verschillen de gewonden. Bij het houden van de schiet oefening is n.l, een kanon afge gaan, waardoor de matroos le klasse J. J. Ursum door een vol treffer werd gedood. Een schipper, W. v. Baars, is zwaar ge wond, terwijl tevens een inlandsch kwar tiermeester en een inlandsch matroos 2e klasse werden gewond. De „Flores" stond onder commando van luitenant ter zee le klasse D. C. M. Het- te rschy, de vroegere commandant van de K 18. De gewonde schipper Van Baars maakte eveneens de reis van de K 18 mede. De „Flores" is direct te Soerabaja binnen geloopen, waar de gewonden naar de Cen trale Burgerlijke Ziekeninrichting zijn ver- De overleden matroos Ursum wordt Zaterdag ter aarde besteld. Zeevliegtuigen voor de K.L.M.? Een Marine-commissie onder leiding van kapitein ter zee H. Ferwerda, laat stelijk commandant van Hr. Ms. vlieg kamp De Kooy, en verder bestaande uit den officier M.S.D. le klasse J. N. Kra mer en den officier-vlieger 2e kl. P. Vroon, zal zich per s.s. „Statendam" op 14 September a.s. voor een verblijf van pl.m. 4 weken naar de V.S. van Noord- Amerika begeven ter uitvoering van een haar verstrekte Regeeringsopdracht. Genoemde commissie reist samen met den directeur der K. L. M., den heer Ples- man, en zal o.m. van advies moeten die nen bij de eventueele aanschaffing van zeevliegtuig-materiaal voor die lucht vaartmaatschappij. Verder zal een bezoek worden gebracht aan den Amerikaanschen Marine-Lucht- vaartdient die evenals in Nederland en Japan geheel gescheiden is van den vliegdienst van het leger. De Kortenaer-reis herdacht Reünie van bemanning te Soesterberg In het begin van 1914 heeft H. M.'s „Kor- tenaer" een spoedreis naar Mexico moeten maken, daar in dit land een oorlog was uit gebroken, en de levens en belangen der Ne derlandsche onderdanen aldaar moesten worden beschermd. Spoedig kreeg men Nederlandsche vluchtelingen aan boord ongeveer 9 maanden heeft men zich in deze situatie bevonden. Toen men eindelijk huis waarts meende te kunnen varen, brak de wereldoorlog uit en werd de JCortenaer" ge stationeerd op Curasao. De bemanning is thans, voor het eerst na al dien tijd te Soesterberg bijeengekomen oir deze feiten nog eens op te frisschen. Deze reünie heeft een zeer gezellig karak ter gehad. Nationaal Luchtvaartfondszegel Toeslag ten bate van het londs Met ingang van 16 Oct. a.s. zal op de postkantoren een bijzondere postzegel ver krijgbaar worden gesteld, waarvan de toe slag boven de frankeerwaarde ten bate komt van het Nationaal Luchtvaartfonds De frankeerwaarde bedraagt 6 cent en de toeslag 4 cent. De studio der N.C.R.V. Geen vestiging in „Kunsten en Wetenschappen" te Utrecht Naar wij vernemen heeft het bestuur der N.C.R.V. deze week aan het gemeentebe stuur van Utrecht bericht, dat afgezien werd van aankoop van het gebpuw van K. en W., aangezien de geluidproeven hadden uitgewezen, dat het gebouw minder ge schikt was voor de vestiging van de studio. Omtrent de verdere plannen van do N.C.R.V. staat nog niets vast Het bestuur is bezig uit te zien naar geschikte terreinen elders. „GODSDIENST, GEZIN, GEZAG" De door het Nationaal Verbond „Gods dienst, Gezin, Gezag" te Delft belegde bij eenkomst zal niet, naar men ons meldt, op 16 Sept., doch op Woensdag 18 September a.s. plaats hebben. ONDERSCHEIDING Bij K. B. is toegekend de zilveren eere- medaille der Oranje Xa&s&uorde aan N'. Kuast re-iziger bij de N V. A. J. J. Vos* Papicrwaren- f&brieken te Gouda. Voornaamste Nieuws. Dit Nummer bestaat uit DRIE bladen BI7. 1 Rede van Laval te Genève. Bij schietoefeningen te Soerabaya werd een matroos gedood en eenige anderen ge wond. Het lid der Tweede Kamer de heer Ir. Fe ber gaat heen wegens zijn benoeming tot wethouder van Den Haag. De installatie van de Provinciale Rijks commissie van advies voor werkverschaf- I fing in Zuid-Holland. De staking in de Wollen Stoflenindnstria te Tilburg. In de Haagsche beroovingszaak is te Eind hoven een verdachte aangehouden. Blz. 2 De Raadscommissie van Vijf doet op aan dringen van Laval nogmaals een verzoe- ningspoging. Zondag zal te Nenrenberg de Duitsche Rijksdag bijeenkomen. Geruchten over de be doeling daarmee. De toestand in Griekenland ten aanzien van volksstemming over het herstel der monarchie is gespannen. Plannen tot stichting van een vliegtuig industrie in Indië met Ned. Indisch kapitaal Blz. 3 Te Amsterdam zijn bij een brutale inbraak twee kluizen opengebroken. Blz. 5 Op 18 Sept. a.s. Is. 1 200 jaar geleden, dat Justus van Effen stierf. Blz. 6 Te Rotterdam heeft brand gewoed In het dames-modemagazijn van de firma Lampe. Algemeene vergadering van de Vereen, voor Armenzorg en Weldadigheid. Blz. 8 teren.Z6Vende Chr' SocIaIe cursns Lun- Blz 9. De Ned. Herv. Predikanten-vergadering te Een ieder is enthousiast, verrukt (t&i* over Amerika's qualiteits product 'Zij kunnen niet ploffen, |||iT geen pech meer; slechts boffen ljl\l Rijdt FISK; zij zijn onovertroffen. •5tó.5sr Fil*: ROTTERDAM, WESTZEEDIJK 33, Telefoon 55951 HET VREESELIJK DRAMA IN DE RESIDENTIE De verdachte aangehouden De verdachte van den moord op zijn echi- genoote en jongste kind in hun woning aan de Geest, de 26-jarige Olierook, bevond zich gister te Muiden, waar hem op zijn verzoek onderdak werd verleend. Hij werd echter door de politie aldaar herkend als dengene wiens opsporing door de Haagsche politie was verzocht in verband met dit vreeselijk drama. Olierook werd gearresteerd en hedenoch tend op transport gesteld naar Den Haag. De sectie op de lijken van de slacht offers, die naar het ziekenhuis Zuidwal zijn overgebracht, zou heden door dr. Rochat verricht worden. De brutale berooving te Den Haag Op 31 Augustus j.l. zijn in Pen Haag twee Italianen in een hotel beroofd door eenige personen, die zich voor politieman nen uitgaven en beweerden pascontróle te komen houden. Thans is op verzoek van den commissaris van politie in de afdee- ling B. te 's-Gravenhage een persoon, als verdacht bij deze zaak betrokken te zijn, te Eindhoven aangehouden. Het is de 60-jarige kunstschilder C. G. Welling, wonende te Amsterdam. De man is op transport gesteld naar Öen Haag en later weer op vrije voeten gesteld. Uitvoering Rijwielbelastingwet Aan een nieuwe, door den Minister van Financiën uitgevaardigde instructie tot uit voering der Rijwielbelastingwet wordt de volgende bepaling ontleend: Berijdt een persoon in strijd met artikel 6bis der wet een rijwiel, dan wordt van hem niet op :euw een boete gevorderd, indien hij een te zijnen name staand kwitantie Rijwiel belasting no. 16 of 17 vertoont, waaruit blijkt, dat niet langer dan twee etmalen geledon ter zake van eenzelfde overtreding een boete is .voldaan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 1