ZILVERTENTOONSTELUNG - LAKENHAL DONDERDAG 5 SEPTEMBER 1935 TWEEDE BLAD PAG. 6 Stadsnieuws Het nieuwe college van B. en W. B. en W. hebben als plaatsvervanger van den Burgemeester, bij diens eventueele on gesteldheid, afwezigheid of ontstentenis, aangewezen den Wethouder J. Splinter Gzn. Bij eventueele ongesteldheid, afwezigheid of ontstentenis van den heer Splinter, zul len als plaatsvervanger van den Burgemees ter optreden resp. de Wethouders Mr. A. F. L. M. Tape, J. J. van Stralen en M. G. Verwey. Wethouder J. Splinter Gzn. zal spreek uur houden des Zaterdagsmorgens van 11 tot 12 uur in het gebouw Breestraat 125 en de Wethouders Mr. A. F. L. M. Tepe, J. J. van Stralen en M. G. Verwey des Woens dagsmiddags van 2.30 tot 3.30 uur in het Gemeentehuis. Rapenburg 12. Chr. Comité voor Werkloozenzorg- Boottocht en Vischwedstrijd Vanwege het Chr. Comité voor Werkloo- feenzorg is gisteren een boottocht georgani seerd over dc Kagrer- en Brasemerpiassen, waar aan verbonden was een visch-wed- eti'ijd in het Aarkanaal. De boot „Wilhcïmifta" van de Gebrs. Har- land vertrok gistermorgen te 7 uur "met on geveer 200 werkloozen. Ze hebben ondanks het minder gunstige weer een prachtige dag gehad. Er heerschte aan boord een ge zellige en opgewekte stemming die door geen enkele wanklank is verstoord. Do vischwedstrijd in het Aari< anaal liep onder de goede leiding van de heeren Van den Berg en Hendriks, bestuursleden van den Leiclschen Hengelaarsbond, zeer vlot van stapel. Het aantal deelnemers bedroeg 142. Van hen hebben slechts 75 deelnemers ook inderdaad visch gevangen. Des avonds had in het. gebouw „Patrimo nium" de prijsuitreiking plaats. Niet min der dan 90 winkeliers en fabrikanten uit onze stad hadden prijzen beschikbaar ge steld, zoodat alle deelnemers een prijs ont vingen. De prijzen bestonden uit kleeding, levensmiddelen, huishoudelijke artikelen enz. Ook op de boot konden verschillende versnaperingen worden uitgereikt. Het. bestuur zegt de winkeliers en fabri kanten en allen die dezen dag zoo keurig deden slagen, hartelijk dank voor hun me dewerking. Vierde Zomerconcert in de Pieterskerk Feike Asma Leo Mens, die er niet voor schroomt, en er trouwens ook geenszins voor behoeft te aarzelen, jonge menschen een kans te ge ven, had voor dit Zomerconcert de bespe ling' van het orgel in de Pieterskerk goed gunstig toevertrouwd aan den heer Feike Asma. En deze heeft met een enorme tech nische vaardigheid, om niet te spreken van een technische fureur. die verbaast, een programma uitgevoerd, dat. in hoofdzaak althans, bestond uit werken, die een vir tuoos karakter dragen. Applicatuur, pedaal- techniek en registratie stellen hierbij de hoogste eischen en in dit opzicht is de lieer Asma. ons niets schuldig gebleven. Het inleidend werk: Treurmuziek over de. Psalm: .Gelijk het gras is ons kortstondig leven", een compositie van Jan Zwart, ter gedachtenis aan het. indroevig overlijden van H. M. Astrid, de diepbetreurdc jonge Koningin der Belgen, gespeeld, ademde een geest van ingetogenheid, dien we dezen avond meer hadden gewenscht, al is Uro natuurlijk bezwaarlijk een geheel program ma, dat grondig ingestudeerd is. in enkele 'dagen geheel te veranderen. Hierna volgde dc bekende „Toccata et Fuga" in D-mol van Bach, een werk van machtige statie en onvolprezen schoonheid. Een vriendelijk en melodieus werk is het Lento van onzen landgenoot H. de Vries, waarnaar wij met genoegen hebben gehus Herd. De Variations de Concert van Jos. Bon net. die een virtuoze voordracht vragen, welke ons dan ook niet onthouden werd, geven in de verschillende variaties en de cadens voor pedaalsolo gelegenheid ons op merkzaam te maken op het zeldzaam ge varieerd materiaal van het orgel der Pie terskerk. Het in Mcnuetvorm geschreven Scherzo van Joseph Jongen met zijn mo derne accoord-verbindirigen, vormde du overgang naar de Finale uit de Eeisto Symphome van Louis Vierne. Ook dit werk stelt technisch weer enorme eischen. Toch hebben we ons zelf de schuchtere vraag ge steld of dit eigenlijk wel muziek is voor het kerkorgel en of zij niet veel meer thuis hoort bij het moderne concert- of bioscoop orgel. Doch de tijden veranderen en daar mee de opvattingen der menschen en we zijn m onze opvattingen een weinig conser vatief. Toen volgden „Intermezzo" uit de Zeven de Sonate van Guilmant en de eveneens virtuoos geschreven, en eveneenzoo ge speelde, Toccata uit de Vijfde Symphome ,van Widor. De heer Asma besloot met een eigen compositie „Meditatie-Trio en Finale over het Evangelisch Gezang 36: „Heugelijke tij ding, Bron van hartverblijding", waarin hij afdoende aantoonde, dat hij diverse moeilijkheden der compositie voor het orgel beheerscht en zijn leermeester, Jan Zwart, eer aandoet Er was tamelijk veel publiek. Hinderlijk plaatsen van rijwielen Een vijand van veilig verkeer Er wordt hij herhaling herinnerd aan het Verbod om rijwielen op trottoirs of andere smalle weggedeelten te plaatsen, tengevol ge waarvan de passage belemmerd wordt. Twee rijwielen tegen eikaar geplaatst op de smalle trottoirs op de Iloogewoerd, in het Noórdeinde of op de Haarlemmerstraat enz. zijn meestal oorzaak dat do voetganger het veilige trottoir moet verlaten en zioh op den rijweg begeven. Is de voetganger daarbij wat onvoorzichtig, d.w.z. kijkt hij niet eerst of hij wel veilig zich op den rij weg kan begeven, of wijdt de naderende autobestuurder niet zijn volle aandacht aan het. weggedeelte vóór hem, dan is aanrij ding geschied met alle gevolgen van dien. Eén rijwiel op het zeer smalle trottoir in de Donkersteeg, Maarmansteeg of Water- steeg neemt de geheele breedte in beslag nn belet alle voetgangerspa-ssage op 't, trottoir. Neemt daarom uw rijwiel mee den win kel in. Zorgen vooral slagers, kruideniersbe dienden enz. er voor hun transportfietsen met. mand voorop niet op smalle trottoirs je. laten staan, De tentoonstelling is ook hedenavond en volgende Donderdag avonden geopend van 810 uur. Gedurende de maand September is de tentoonstelling op iedere Woensdag en Zaterdag te bezichtigen tegen f 0.25 entree Zilveren jubileum H. Poppen Hartelijke huldiging Heden herdacht de heer H. Poppen, con troleur der plaatskaarten aan het Station alhier, zijn zilveren jubileum in dienst der Ned. Spoorwegen. De jubilaris werd hedenmorgen, vergezeld van zijn familie, in de 3e klas wachtkamer van .iet Station ontvangen door superieuren en collega'5 en op hartelijke wijze gehul digd. Namens de directie der Ned. Spoorwegen voerde allereexst het woord de heer Bouw meester, inspecteur der N. S. Deze zeide in den heer Poppen een oude bekende te ontmoeten, want hij had hem vroeger reeds meer dan tien jaar in Alk maar gekend. Daarom was het voor spr. een dubbele vreugde, hem nu bij zijn 25- jarig jubileum terug te zien. Wat het jubi leum zelf betreft, zegt spr., dat hetgeen waarde daaraan geeft de wijze is, waarop het jubileum behaald wordt. Het publiek ziet in den ambtenaar in den regel slechts iemand, die een vast tractement geniet en dat aan het eind van de maand binnen haalt. Spr. echter niet, maar hij uit zijn waardeering voor het werk, dat op zoo rustige wijze door den heer Poppen is ver richt. Zijn heele staat van dienst wijst erop, dut de jubilaris zijn werk steeds uitstekend gedaan heeft. Daarom feliciteert spr. hem mede namens de directie recht .hartelijk en overhandigt hem als stoffelijk blijk van waardeering do gebruikelijke enveloppe met inhoud. Hierna sprak de stationschef, de heer J. F. van Druten, die zich allereerst richtte tot de echtgenoote van den jubilaris en haar een tuil fraaie rozen overhandigde. Van den jubilaris zeide spr., dat hij hem niet zoo heel goed kende, doch liij vond dit des te beter, want hoe minder hij met het personeel in aanraking komt, des te min der moeilijkheden doen zich voor. Spr. schetste den jubilaris vervolgens als 'n stallen, rustigen werker, wiens staat van dienst schitterend is te noemen. Spr. weidde vervolgens uit over de wijze waarop de heer Poppen zijn taak steeds heeft gezien. Hij deed dit niet in de eerste plaats om het geld, d -cii om liet werk zelf. Spr. besloot, tenslotte met den wensch. dat de jubilaris zijn taak onder Gods zegen moge volbrengen tot het einde, waarna hij hem namens het personeel een rookstel aan bood. alsmede een oorkonde in lijst, met de namen der schenkers. Tenslotte werd namens de huldig ings- commissie nog het woord gevoerd door een collega van den jubilaris, den heer Zeijst, die allen dankte voor hun medewerking bij dit jubileum en den jubilaris schetste als een uitnemend en verdienstelijk collega De heer Poppen dankte al-Ie sprekers har telijk en werd hierna door alle aanwezigen persoonlijk gecomplimenteerd.' DE ZILVERTENTOONSTELUNG Teneinde iedereen in de gelegenheid te stellen dc zilvertentoonstelling in dc Laken hal te bezichtigen zal deze interessante ver zameling gedurende de maand September iederen Woensdag en Zaterdag toegankelijk zijn tegen betaling van 5ü pet. van den normalen entreeprijs dus voor slechts een kwartje. HET EINDPUNT DER STADSTRAM VERPLAATST Het eindpunt van de stadstram van de N.Z.H.T.M. is. in verband met de werk zaamheden aan de Utrechtschebrug, ver plaatst van de Wilhelminaörug naar de Plantage. Het zal waarschijnlijk vijf weken duren voor de tram de brug weer kan pas- seeren. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN C.G.W. Vrijdagavond half zeven speelt voor de nederlaag-wedstrijden van C.G.W., C.G.W. II tegen A.R.V.A. op het Stoeke-terreiu. Zaterdagmiddag half vier speelt op het R.C.L.-terrein C.G.W. I tegen M.D.S. C.G.W. I staat op 't oogenblik met S.C.O. I uit Oegstgeest aan de kop. WATERTEMPERATUUR Zweminrichting De Zijl IS gr. C. Burgerlijke Stand GEBOREN; Gerri-t z v P J Philippo en C Hein Johannes Jacobus z v P Oudshoorn n G Bleiji Johanla Marianna d v H Vinke- Ptijn en A Streefland Leent je d v G Mol en Nicolas Eau Nieuwkoop Nlcolaas Dirk z v J B de Best n E Zandbergen Jacob z v C v Duü" in S Duüvent»ode Petrus Johannes z v J Th v Berg cn J M Mens Clasina Maria Agnes d v H J M Konlngs en J H Wensvecn OVERLEDENF M Delsasso, m.. 83 J. GEHUWD: H J Barends en G F M G E M Oudshoorn H Bafcndse en M J Duffels G de Blanken en G W Holverda P v d Heü- de W Zandbergen LvdMetfon J B Reüne- veld L Vermeul. en H de Guest ONDERTROUWD; J A den Ouden en M P Snijders J Zwier 25 j en C G v d Hou 22 J Uit den Omtrek ALKEMADE GEMEENTERAAD De raad dezer gemeente vergaderde Dins dagmiddag ten 2 Vi uur. Na installatie der nieuwe leden wordt overgegaan tot benoeming van twee wethou- De heer Los deelt mede, dat hij gaarne namens de Protestantsehe raadsfractie een enkel woord wil zeggen. Hij vraagt in ver band met zijn gezondheid dat de voorzitter goedkeurt dat de heer Verwey dit namens hem doet. De heer Vc-rweij het woord ver krijgende, deelt den leden 't volgende mede: Gezien de politieke verhoudingen in de gemeente en in den raad; overwegende dat het dagelijksch bestuur onzer gemeente nu sinds vele jaren in handen is van leden der R.K. Staatspartij, terwijl met de rechten der Prot. minderheid niet in het minst werd reke ning gehouden; overwegende voorts, dat in den nieuwen raad verschillende leden zitting hebben voor de eerste maal, zoodat de ruim te van keus voor het ambt van wethouder sterk beperkt is; dat in den persoon van den heer J. Verweij de fractie meent te beschik ken over een raadslid, die door velen buiten haar kring alleszins bekwaam wordt geacht yoor het ambt van wethouder, deelt mede, dat de Prot. raadsfractie besloten beeft: a. de candidatuur de Jong te steunen; b. voor den anderen wethouder haar stem uit te brengen op den heer Verweij; c. bij een eventueele herstemming tusschen twee R.K. candidaten blanco te stemmen. De heer van den Broek deelt in het kort mede, de gehouden besprekingen op de ver gadering van de R.K. raadsfractie. De fractie besloot unaniem de heer de Jong wederom met algemeene stemmen tot wethouder te kiezen, zoodat hij vertrouwt dat op den heel de Jong zoo straks 13 stemmen zullen wor den uitgebracht. Over de keuze van een tweeden wethou der kon geen overeenstemming worden be reikt. Met alle respect voor de capaciteiten van den heer Penning de Vries gelooft spr. toch dat het beter is dat de heer Penning de Vries naast hem blijft zitten in plaats van naar de overzijde te verhuizen. Hij beveelt dan ook de heer de Koning als wethouder Hierna wordt tot stemming overgegaan. Allereerst wordt gestemd over de vacature de Jong. De heer de Jong wordt met 10 stemmen gekozen. De heer de Koning ver krijgt 1 stem, terwijl 2 stemmen in blanco zijn uitgebracht. Voor de vacature-Strijk worden een drie tal stemmingen gehouden. De eerste en twee de stemming leverden hetzelfde resultaat op. Beide keeren bekwamen de heeren Penning de Vries en de Koning elk 5 stemmen met drie stemmen op den heer Verweij. Bij de gehouden herstemming verkreeg de heer de Koning de meerderheid, en wel 5 stemmen. Vier stemmen werden uitgebracht op den heer Penning de Vries, 2 stemmen in blanco. De heeren de Jong en de Koning namen de benoeming aan. De Voorzitter wenscht de beide heeren ge luk met hun benoeming. Rondvraag. De heer van Ruiten wil een drietal kleine punten bespreken. Allereerst vraagt spr. de vergadering voor het vervolg te houden in de avonduren, daar hij en nog anderen moeilijk overdag weg kunnen. Ten tweede vraagt hij of het niet mogelijk is, dat de stukken ook des avonds ingezien kunnen worden en wel om dezelfde reden als onder 1 genoemd. Tot slot wijst spr. er op, dat eenige dagen door den gemeente opzichter iemand tewerk is gesteld die nog werk had. Spr. vindt deze regeling verre van serieus, want dit doet de werkloosheid nog maar vergrooten. Spr. hoopt dat, waar nog zoovele arbeiders gedwongen worden tot stempelen, dit zich in de toekomst niet meer zal herhalen. Nadat de voorzitter de meening van de leden heeft gewaagd over het avondverga deren, wordt besloten dat in 't vervolg de raadsvergaderingen des avonds zullen wor den gehouden en wel des winters om uur en des zomers om 7 uur. Voorts zal de voorzitter met den wensch van den heer Penning de Vries zooveel mogelijk rekening houden om de raadsvergaderingen te beleg gen op Donderdag. De stukken zullen voor de leden, die moeilijk overdag kunnen, ter inzage liggen de tweede avond na ontvangst der oproeping. Wat het in dienstnemen van een arbeider betreft, die nog werk had, deelt voorzitter mede, dat dit op een vergissing moet berusten. De persoon die bij de ge meente tewerk is gesteld geworden, had eenige dagen tevoren J>ericht gezonden dat hij werkloos was. Bovendien moet er rekening mee worden gehouden, dat niet ieder geschikt is voor het werk bij de gemeente. De persoon die thans in dienst is heeft dit werk reeds meerdere malen gedaan, zo idat hij routine heeft. Hierna sluiting. ALPHEN AAN DEN RIJN GEMEENTERAAD (Vervolg) Voorstel van B. en W. inzake verkoop van perceelen aan de gemeente en aankoop grond nabij de Heul brug. De heer Lam wijst B. en W. od de noodtoestand bij de Heul- brug, wanneer van heide zijden voertuigen komen. Dit is reeds een verbetering, maai bij ziet gaiarne dat B. en W. ook aan de brug aandacht zullen besteden. Hot voorstel subsidie Burgerwacht geeft de heer Den Uijl aanleiding op te merken, dat hij naast bezwaren van principieelen aard ook de nuttigheid niet ziet. Dan geven de burgers maar een bijdrage van f 14.50 en voorts zag Spr. onlangs de keurtroep, en hoeft daaf als oud soldaat geen respect voor. Spr. zal tegen stemmen. Ook de heer Van Kleef zal tegen stem men. Nu het Rijk minder gaat geven moet de gemeente niet meer gaan geven. Ook heeft Spr. prinieipieele bezwaren. De heer Boeren is voor een burgerwacht, maar wil het voorstel aanhouden tot behandeling be grooting. Er zijn op de begrooting der bur gerwacht posten, die Spr. te hoog acht. De heer Bergshoeff (kan niet begrijpen dat de bijdrage van ingezetenen maar f 14.50 is. Spr. heeft meer dan eens een lijst gezien en daar zijn de bedragen veel hooger. Wet houder Sproij zegt in dit verband, dat mo gelijk eens dat bedrag op een rekening heeft gestaan, maar dan hadden ingezete nen het. tekort over zulk jaar n.l. enkele honderden aangezuiverd. Door B. en W. is naar het antwoord van den voorzitter zeer scherp op de begrooting der B.W. bezui nigd. Posten van enkele honderden zijn ge schrapt. Een burgerwacht is geen schietver- eeniging, maar een verlengstuk van de po litie die in tijden van gevaar moet optreden. Alle respect heeft de burgemeester voor het keurcorps, men vergete hierbij niet, dat de kleeren vaak den man maken. Zeer beslist keert de Burgenvacht zich te gen allen die het gezag tegen staan. Een voorstel van den heer Koren tot uit stel, wordt verworpen met 107 stemmen. Voorstel B. en W. z.h.s. aangenomen. Voonatej. van B. en W. inzake aangaan van gemeenschappelijke regeling bij brand. De lieer Koren doet een voorstel Zondags- arbeid op 100 pCt. toeslag te brengen (thans 50 pCt.). Verworpen met 9—S stemmen. Vóór; Koelcwijn, Coxc, Ruijssenaars, Van Kleef, Geerlof, Boeren Den Uijl en Koren. Voorstel B. en W. zih.s. aangenomen. Tot leden van. de Comm. Water- en Licht- bedrijven werden gekozen de heeren: Boe ren en Lam; Openbare Werken: Den Ouden en Den TJijl; Grondbedrijf: Van Kleef en Koren; Strafverordeningen: Verdonk, Van Klpef en Coxc; nazien der rekeningen: Van 't Riet, Den Uijl en B. Spreij. Tot leden van het Burg. Armbestuur wor den herkozen de heeren Van der Putte, Rouwendaal en Bunnik. Hierna gaat dg Raad in geheime zitting. OPENING NIEUWE CURSUS CHR. H.B.S. In tegenwoordigheid van bestuur, com missie van toezicht en heeren leeraren werd gistermorgen door den directeur den heer dr. v. Haselen de nieuwe cursus van de Chr. H.B.S. met 5 j. cursus alhier op officieele wijze geopend. Deze opening had tevens een bijzonder karakter wegens het afscheid van dr. P. H. W. G. v. d. I-Ielm als leeraar, we gens diens benoeming als burgemeester dei- gemeente Pijnack'or. De directeur sprak tot den scheidende leeraar evenals de voorzit ter de-heer J. B. Samsom hartelijke woorden van afscheid, waarbij aan dr. v. d. Helm als aandenken door het bestuur werd aan geboden Oppcnlieims gemeentewet. De schei dende leeraar burgem. v. d. Helm, bracht di recteur, bestuur, leeraren en amanuensis en concierge in welgekozen bwoordingen dank voor de aangename w»ze van samenwerking en wensohte tenslotte ook in de toekomst voor de inrichting Gods beste zegen toe. UITSPRAAK DER JURY De uitslag der Jury welke de beoordeel!ng had van de optocht on het Middeleeuwsch spel op de gehouden feesten van de C.O.V. en M.V. verg. speciaal wat houding en uit beelding betreft is als volgt: Chr. gemengde zangvereen. „Hosanna" (boerenbruiloft) le priis met lof; Martha- Stichting (Praalwegen en tableau) le 'prijs; Burchtvrouwe en Burchtheer 2e prijs; Groep oude burgers 2e prijs; Groene Vendel (zang koor Prot. Boncl) 2e prijs; Hoofdnar 2e prijs; Ridaergroep 3e prijs; Houvast (boeren dans) 3e prijs; 't Vensterliedckc of de Se renade 3e prijs. Tevens werd een prijs toe gekend aan D.O.S. voor het nummer vendel- zwaaiers alleen tijdens hun optreden ge durende den optocht, daar deze groep s 's avonds wegens te veel win dniet kon op treden. Ook aan de Narre werd een prijs toe gekend. Terwijl voor liet nummer ringsteken le paard, uitgevoerd door de Ridders en hun dames de le prijs werd gewonnen wat de dames betreft door mej. Gea Vicrbergen en. van de heeren door den hoer H. Tromp MOOI CONCERT VAN „ARTI". Streng toezicht noodig Een groote menigte belangstellenden heeft met aandacht geluisterd naai- het mooie concert, dat. „Arü et Religioni" in dc tent op het IJsclubtorrein gisteravond gaf. Arti was geheel in vorm en heeft na dc studie avonden het genoegen gehad dat velen van hun belangstelling blijk gaven. Niet alzoo echter 'n groep personen, die zich heel ge wichtig; noemen leden van de „.zwarto ben de". Zulk een bende behoort (laar niet en het is noodig dat aan de verstoring der orde door deze belhamels paal en perk wordt gesteld. Enkele van hen hebben gister reeds kennis gemaakt met de blanke sabel, 't Was ook noodig! Door den heer Jac. Groeneveld werden de vereenigingen die dit seizoen hebben mede gewerkt aan de volksconcerten dank ge bracht. Dat een deel van de bezoekers het genot voor anderen wegneemt betreurde spr. ONGELUK. De heer Opmeer, uitvoerder van de wer ken aan den Heerenweg, kreeg een ijzeren staaf op het been. Met gebroken been werd hij opgenomen en vervoerd naar D r van W., nadat twee dames van de E.H.B.O. eerste hulp hadden verleend, HAZERSWOUDE GEMEENTERAAD Vergadering van den Raad der gemeènte op Dinsdag 3 September, des v.m. 10.30. Aanwezig alle leden, w.o. de nieuw geko zen leden, de heeren M. Noordam. J- C. ï,purier..G. Goedhart en Jac. Loomans. Voor zitter is de burgemeester, de heer A. War- naar. De raad legt in handen van den voor zitter de vereischte eeden af. De voorzitter opent de vergadering met gebed waarop door hem de raad met een korte rede wordt ge ïnstalleerd en aldus wordt toegesproken. Het werk zal groote toewijding vragen, aldus spr., en tevens inspanning van al onze kracht. Moge daarbij de oude raad, die steeds trouw op post heeft gestaan, tot voorbeeld strekken, en de nieuwe raad steeds zoeken de waarachtige belangen der gemeente voor te staan en te bevorderen. De heer D. de Bruyn brengt den voor zitter een woord van dank voor de gesproken woorden, en wenscht hem toe dat God hem en kracht mag schenken tot het vervul- van zijn gewichtige taak. voorzitter spreekt daarop zijn er kentelijkheid uit voor alles wat voor hem en de zijnen werd gedaan bij het betrekken an de nieuwe woning op het dorp. De secretaris, de heer B. den Braver leest de notulen, die onveranderd worden goedgekeurd en vastgesteld. Hierop komt aan de orde: Verkiezing van een tweetal wethouders. De heer M. Scheel zegt dat de leiders m het katholieke volksdeel der gemeente op het punt staan, dit volksdeel inzake de Wethoudersbenoeming te verkwanselen voor nog minder, dan hun rechtmatige zetel. Hier- wenscht spr. zijn medewerking niet te verleenen. Hij zal zich met het democratisch deel van den raad onthouden van stemming deze aangelegenheid. De A.R. partij treft geen blaam. De heer M. Scheel verlaat daarop met de heeren Jac. Loomans en J. C. Lourier de zaal tijdens de wethoudersverkiezing. De voorzitter is van meening, dat de hee- •n zich door deze handelwijze onttrekken aan hun rechtmatige plicht, en stelt daarop voor over te gaan tot verkiezing van wet houders. Bij de gehouden stemming werd met 7" van de 8 uitgebrachte stemmen tot wethouder gekozen de heer D. de Bruyn Hzn.; 1 stem werd op den heer M. Scheel uitgebracht. Met 7 van de 8 stemmen werd daarop tot tweede wethouder aangewezen de heer C. A. van Dam, één stem werd uitgebracht op den heer M. Scheel. Beide heeren laten zich de benoe ming welgevallen. De voorzitter richt daarop een hartelijk woord van afscheid tot den heer A. J. de Jong, en brengt hem dank voor al den arbeid als wethouder voor de gemeente verricht. De heer A. J. de Jong richt een woord van dank tot den voorzitter. De heer .D. de Bruijn dankt voor het vertrouwen in hem gesteld door de verkie zing tot wethouder der gemeente, en hoopt zoo lang hem God daartoe in de gelegenheid stelt, zich te geven voor de gemeente. De heer C. A. van Dam spreekt woorden van dank Toor het in hem gestelde ver trouwen. De heeren 9$. Scheel, J. C. Lc-urier en Jac. Looman komen weer terug in de zaal. De voorzitter doet mededeel!ng van Inge komen stukken w.o. Missive van het Dep. van Sociale Zaken houdende mcdedeeling dat voor het landbouwbedrijf steun zal worden verleend voor arbeidskrachten, en hiervoor 50 pet. zal worden vergoed. Pogingen zullen worden aangewend dit ook voor de bedrijven van de veeteelt te verkrijgen. In verband hiermede is tevens een verzoek ingekomen van de afd. van de Chr. Boeren- en Tuin- dersbond, waarvan nota zal worden genomen. Bii de rondvraag informeert de heer Jac. de Kort wanneer met de werkzaamheden tot aanleg van de nieuwe begraafplaats zal worden aangevangen. De v o o r z. geeft omtrent deze zaak eten uitvoerige mededeeling en wijst er op dat omtrent verlaging van de jaarwedde der vergoed, maar dat al het overige, als mate riaal enz., voor rekening van de gemeente De heer G. Goedhart vraagt of nog niet iets meer kan worden gedaan voor de veilig heid bij het verkeer door het plaatsen van seinlichten of waarschuwingsborden op ge vaarlijke plaatsen. De v o o r z. belooft hiervan nota te zullen imen, en acht ook het plaatsen van waar schuwingsborden zeer gewenscht. De heer Jac. Loomans zou in overwe ging willen geven de raadvergaderingen des avonds te houden, ten gerieve van de leden den raad die door hun werkzaamheden op den dag gebonden zijn. Na eenige bespreking waaraan verschillen de leden deelnamen stelt de heer M. Scheel voor als regel des avonds te vergaderen. Dit voorstel in stmeming gebracht Wordt echter verworpen met 6 tegen, 4 voor en 1 stem blanco. Door den heer Jac. Loomans worden nog eenige inlichtingen gevraagd omtrent ge neeskundige hulp voor de veldwachters, en omtrent verlagning van de jaarwedde der veldwachters, waarop de voorzitter van ant woord dient, en daarop de vergadering sluit. KATWIJK AAN DEN RIJN Dinsdag werd alhier op waardige wijze de verjaardag van H.M. de Koningin gevierd. Om 7 uur werden de feestelijkheden ingezet met koraalmuziek van den torentrans door de Harmonie. Om half 9 verzamelden de kinderen dei- scholen zich op het Kerkplein. Onder groote belangstelling der bevolking trok de vroo- lijke kinderstoet, begeleid door de opgewekte tonen der harmonie langs de vastgestelde route door het dorp naar het feestterrein. Nadat het Wilhelmus was gezongen hield de burgemeester een korte toespraak, waarin gewezen werd op het groote voorrecht dat God onze Koningin weer een jaar heeft ge spaard, terwijl in een naburig land de jeug dige Koningin plotseling door den dood aan het volk werd ontrukt. Besloten werd met „Lang leve onze Koningin". Hierna namen de kinderspelen een aanvang, die evenals andere jaren een bijzonder vlot en prettig verjoop hadden. Ondertusschen werden de kinderen rijkelijk getracteerd, terwijl zich ook het Ranja uitstekend deed smaken. De uitslagen van de kinderspelen w als volgt: Meisjes le klas. Houtjesrapen. 1. Betsy van Beelen. 2. Mientje Nasveld. 3. Annie de Jong. Vlagsteken. 1. Mientje Elferink. 2. Come Koelewijn. 3. Ali de Jong. Jongens le klas. Ballengooien. 1. Jan v. d. Veen. 2. Nol Meijer. 3. Arie v. Duijvenbode. Houtjesrapen: 1. Albert Zandbergen. 2. Bouwtje de Ruijter. 3. Gerard Castenmiller. Meisjes 2e klas: Lepel in de flesch: 1. Ali Verkart. 2. Sophie Botermans. 3. Jannie Pauw. Houtjesrapen: 1. Rietje Kloos. 2. Henny Botermans; 3. Tine de Mooij. Jongens 2e klas. Zakloopen: 1. Piet Riet veld. 2. Anton Caspers. 3. Teun v. d. Kraan, Turfrapen: 1. Kees Ravensbergen Wzn.; 2. Wim v. Beelen. 3. Piet van Klaveren. Meisjes 3e klas. Waschophangen: 1. Mientje v. Paridon. 2. Lena v. d. Akker. 3. Beppie Verhart. Muiltje loopen: 1. Jo v .d. Vijver. 2. Nel v. d. Perk. 3. Annie Boskamp. Jongens 3e klas. Naar den trein: 1. Cor Vliegenthart. 2. Henk Grimbergen. 3. Gerard Ouwerling. Popdragen: 1. Krijn Schaap. 2. Kees Vlieland; 3. J. A. RJet. Meisjes 4e klas. Naar den Trein: 1. Jo El ferink. 2. Marietje v. Leeuwen. 3. Annie Aanhane. Stoelendans: 1. Tine Warmenbuve. 2. Hanna Houwer. 3. Coba v. d. Akker. Jongens 4e klas: Popdragen: 1. Sam Zwaan. 2. Jaap v. Duijvenbode. 3. Nico van Paridon. Zakloopen: 1. Jaap v .d. Meij. 2. Theo van Schie. 3. Piet Freke. Meisjes 5e klas. Ezelstaartsteken: 1. Dirk jé Hoek; 2. Nel Durieux Md. 3. Tr. v. Paridon. Waschophangen: 1. Gerda Schoneveld. 2. Marietje Botermans. 3. Annie Looijensteijn. Jongens 5e klas. Hindernisbaan: 1. Alb. d. Meij. 2. Dik Compeer. 3. Anton v .d. Vijver. Tonrollen: 1. Kobus Meijer. 2. Johan Freke. 3. Jaap Zwanenburg. Meisjes 6e klas: Kinderwagenrace: 1. Ron nie v. Tol; 2. Marietje Botermans Wd. 3. Bep Heemskerk. Stoelendans: 1. Lena Hortensius. 2. Dikkie Blonk. 3. Lena de Ruijter. Jongens 6e Mas. Tonrijden: 1. Daan v. Egmond. 2. Gerrit v. Dijk. 3. Joop van Delft. Zakloopen: 1. Arie van Paridon. 2. Henk Vreeburg. 3. Kees van Klaveren. Meisjes 7e klas. Stoelendans: 1. Ria-Pari don. 2. Corrie Varkevisser. 3. Stientje Schaap. Ezelstaartsteken: 1. Bep de Wit. 2. Nellie Compeer. 3. Mientje v. d. Does. Jongens 7e klas. Tonrijden: 1. P. v. d. Akker. 2. Cor Wijsman. 3. Bertus Koelewijn. Hindernisbaan: 1. Theo v. d. Logt. 2. Nic. Grootendorst. 3. Pieter Boer. Te ruim 12 uur waren de spelen beëindigd en trok men in optocht langs de Comman deurslaan en Van Egmondstraat naar Turfmarkt waar de stoet ontbonden werd. Ook op de beide kleuterscholen werd in de versierde lokalen feest gevierd en werden de kleintjes rijkelijk onthaald. Te ongeveer 2 uur waren de ouderen aan de beurt. Verschillende volksspelen werden gehouden waarvoor buitengewoon veel be langstelling was. Zoo waren er b.v. ongeveer 80 dames, jongeren en ouderen, die aai stoelendans meededen. En het leukste was dat er zoowel gehuwde dames als niet ge huwden bij de mededingsters waren. Zoo ook bij de heeren. Jongens van 15 jaar en huis vaders van 50 jaren kampten mee. De be langstelling van de zijde van het publiek steeg hierdoor ook aanzienlijk- Er is gelachen, er is gegierd van het lachen. De uitslag van deze wedstrijden die ook weer opgeluisterd werden door de Harmonie Katwijk, was als volgt: Ringsteken voor dames per rijwiel: 1ste prijs M. de Vries, 2de pr. N. van r 3de pr. P. Zwaan. Tobbesteken per rijwiel voor heeren: 1ste pr. Fok de Kluever, 2de pr. Adr. Noort, 3de pr. W. Rietveld. Kinderwagenrace voor dames: 1ste pr. Cor Parlevliet, 2de pr. Henny v. d. Eijkel, 3de pr. Nel Zwaan. Zak loopen voor heeren: 1ste pr. Q. de Lange, 2de pr. G. Kloos, 3de pr. Joh. Verhart. Ringste ken per fiets voor heeren: 1ste pr. Andr. Schaap. 2de pr. Fok Muller, 3de pr. Adr. Luyten. Stoelendans voor dames: 1ste pr. (met loi) Annie van Rijn, 2de pr. Mej. Abbink-van Beelen. 3de pr. Mei. Driebergen-Ravensber- gen, 4de pr. Tr. Rietveld. Des avonds te half 9 trok een lichtstoet door de strain. Dat was een fantastisch ge zicht. De optocht ging, begeleid door het muziekkorps door verschillende straten en de stoet werd dan bij de muziektent bij de Turf markt ontbonden .waarna de jool werd voort gezet rond de muziektent waar de traditio- ■neele rondedansen werden gehouden die steeds erg gewHd zijn, vooral bij het jonge Tegen 12 uur was de pret afgeloopen. Er was weer eens echt feest gevierd waartoe het móóie weer niet weinig had bijgedragen. landsender; 10.50 Keulen; 11.50 Londen 12.05 Parits Radio; 13.20 Brussel VI; 14.20 Deut wender; 15.20 Keulen; 15.50 Parijs Radio; 17.10 Diversen; 17.20 Keulen; 18.50 Brussel Fr; 10.20 Deutsohl.sender; 20.05 Parijs Radio; 20.20 Brus I Fr; 21.20 Lelpdlur: 22.20 Diverssn; 22.30 'oenen; 23.20 Parijs Radio Programma 4. S.05 Parijs R; 10.S5 DroitwicK 11.05 London Rïg; 11-20 Droitwlch; 15.20 Lon don Reg; 17.35 Droitwlch: 18.20 Diversen: 18.50 Drot'.wlch: 22 Brussel Fr; 22.20 Droitwich; 22.40 London Reg VRIJDAG 6 SEPTE1TBER una 3: S Keulen; 8.409.20 Deutsehl- -30nder: 10.20 Keulen; 11.2-0 London Reg; 12.20 iel VI; 14.20 London Reg; 17.20 Keulin: 18.50 Brussel Fr; 19.20 Deu':schl-sender; 20.05 Droitwlch; 22 Lo-.ndon Reg; 22.20 Droitwlch; 22.50 Leipzig: 23.20 Boedapest of diversen 8.05 Partis Radio; 10.35 Droit wieh; 11.05 London Reg; 11.20 Droitwlch: 18.21 •oltwieh; 20.05 Gram.-muziek GRD; 22.50 Droitwlch; 23 London Reg Radiodistributie Agenda De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 2 tot en met Zondag 8 September a.s. waargenomen door de apotheken: P. du Croix, Rapenburg 9, lelef. 807; E. B. de Metz, Korevaarstraat 51, telef. 3553 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgee6t. telef. 274. ONZE DRIELING. Zooals wij onlangs vermeldden is de. fam., v. d. Kamp, wonende in de Steeg, verblijd met de geboorte van een drieling, twee gei zonde jongens en een meisje. Die gebeurte-. nis had plaats in het ziekenhuis te Leiden. Voorzichtigheidshalve vertoefden de nieu we wereldburgers aldaar nog eenigen tijd, doch spoedig zullen zo inwoners van Kat wijk zijn. Twee van de drie vertoeven hier reeds en" nummer drie doet Zaterdag zijn intrede in Katwijk a. d. Rijn. Het is bekend, dat. er vele nieuwsgierigen, belangstellenden, zijn, die wachten tol alios voltallig is, om daarna het gezin v. dj Kamp met een bezoek te vereeren. Wij zjjn gemachtigd mede te deel en, dat er voor die velen belangstellenden gelegenheid zal zijn op Dinsdag en Donderdag, des namid dags van 2—5 uur. Dan is men zeer welkom KATWIJK AAN ZEE OPENING CHR. SCHOOL VOOR UL.O. Een goede verbetering. Dinsdagmiddag is onder veel belangstel ling de nieuwe Chr. School voor het U.L.O, officieel geopend. Dat dit een groote ge beurtenis was, spreekt wel uit het feit, dat velen zich met een staanplaats tevreden moesten stellen. Aanwezig waren de inspec teur van het L.O. dhr J. Baak Jzn, de Bur gemeester Mr. W. J. Woldringh v. d Hoop en echtgenoote. de gemeente-secretaris, de heer D. C. Boekhoven, de wethouders J. Dubbeldam en C. A. Veltkamp, de directeur van gemeentewerken, Ir. J. H. de Bruin, de predikanten Ds. P. Pras en Ds. R. P. A. Rut-, gers, de architect P. v. d Klauw, de aanne-. mers W Vooijs en A. Verdoes, de gemeente ontvanger, de heer Thijssen, het personeel der school, de heeren Hofman, Eikenhout, Hageman en Ravensbergen, de leden van de plaatselijke schoolcommissie, de leden vau de commissie tot wering van schoolverzuim. Bloemstukken waren aanwezig, o.a, van het- personeel van gemeentewerken en van de aannemers. Te 3 uur opende Burgemeester Woldringh v. d. Hoop het nieuwe schoolgebouw met een korte rede. Reeds lang waren de kinderen, aldus spr., de oude school uitgegroeid. Er bestond behoefte aan een nieuwe en nu zien we vanmiddag deze reeds lang gekoesterde wensch in vervulling gaan, twee scholen onder een dak. Beneden de openbare school, boven de Ghr. U.L.O. school. De gemeente heeft dan ook met groote belangstelling de bouw van deze school gevolgd. Hierna droeg de burgemeester namens het gemeentebe stuur de nieuwe school over aan de voor zitter van Chr. U. L. O. de heer C, van Tón geren. Rede van den heer van Tongeren. Deze begon met de aanwezigen te verzoe ken om te zingen Psalm 100 vers 1 en 4". Na enkele welkomstwoorden wees spr. er op, dat het een gewichtige zaak en vooral in on zen tijd moedgevend is om over te gaan tot oprichting van een Chr. ^chool. Een gemeen te als de onte heeft aan zoo'n inrichting behoefte. De school aan de M. de Ruyter. straat was te klein om ook de U.L.O. onder dak te geven, en vooral de nuttige gang van liet onderwijs eischte, dat de splitsing tot stand kwam. Het is een groot ding, het welk God ons geeft. Uitvoerig stond spr. stil bij het contact tusschen ouders en de school, dat zoo sterk mogelijk moet zijn. Vruchten kunnen gevonden worden als het Chr. onderwijs wordt gedragen door ons gebed. Wij moeten onze kinderen steeds op Gods beloften wijzen en het heil in Christus geopenbaard. Zoo moge de zegen des Hee ren rusten op onzen aiibeid in deze nieuwa school. Hierna werd nog gezongen Psalm 146 vs. 4, Diverse gelukwenschen. De inspecteur van het L.O., de heer Baak, die steeds geijverd heeft voor deze nieuwe school, sprak zijn groote blijdschap uit over het tot stand komen er van. Ds. Pras sprak als plaatsvervanger van Ds Rutgers, hartelijke woorden van geluk- wensch. Ook de aannemer Verdoes sprak enkel® woorden, waarin hij het gemeentebestuur dank zegde voor de medewerking tijdens de bouw. De heer Eikerbout sprak namens het personeel. Als laatste spreker sprak het hoofd van de school, de heer W. B. Hofman. Hij dankte allen, die aan de tot standkoming van deze school hadden meegewerkt. Hierna werd door allen de prachtige school bezichtigd1 en de thee rondgediend. Bijzonderheden. Wij vermelden nog de volgende bijzonder heden over deze nieuwe school. Het gebouw is geplaatst op 30 M. afstand van de Voor straat. Deze open ruimte is bestemd voor de speelplaatsen, welke in het midden ge scheiden zijn door een laag muurtje. De in deeling van het schoolgebouw is zoo, dat twee scholen daarin zijn ondergebracht. Op den beganen grond is geprojecteerd de open bare school voor L.O. niet den hoofdingang links. Op de eerste verdieping is geprojec teerd de Chr. school voor U.L.O. met den ingang rechts. In de openbare school be vindt zich een kamer voor den schoolarts, met twee kleedcellen, een kamer voor het hoofd der school en 3 leslokalen- Van de Chr. school voor U.L.O. bevindt zich op den beganen grond alleen de 'kamer van het hoofd der s.chool, een groote hal met trap penhuis en een leermiddelenbèrgplaats. Op de eerste verdieping 'bevinden zich vier les lokalen met een lokaal voor natuurkunde. De hoofdingang der openbare schóól is te bereU'. ken' vanaf de Voorstraat, die van de Chr,

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6