GLASi O POKON Voor Volledige Bemesting van de Pla^glascultutsk* A. S. F. Korrels 12 x ÏO x Ifï Uw Maatschappij - De „Assumij" VLAMPIJPEN NS PRAATUURTJE LAïtb- EN TUINBOUW No. 303 De meeste menschen zijn tevreden met hun verstand; de minsten met hun lot. De Coloradokever in België Slechts 25 KJI. van onze grens gesignaleerd. Uit officieele berichten, die de Planten- ziektenkundige Dienst uit België ontvangen heeft blijkt, dat de Coloradokever zich aldaar sterk uitbreidt Omstreeks het mid den van Juli werden de eerste gevallen van de aanwezigheid van dezen kever gemeld, die alle dicht bij de Fransch-Belgische grens gelegen waren. Daarna is echter een geval gemeld in de omgeving van Gembloux (dicht bij Namen) terwijl het laatste bericht melding maakt van een haard gevonden bij Beeringen. Deze plaats is gelegen in Belgisch Lim burg plm. 15 K.M. ten N.W. van Hasselt en slechts 25 K.M. van de Noordbrabantsche grens en plm. 40 K.M. van Maastricht ver wijderd. Hieruit blijkt, dat de Coloradokever zich in zeer korten tijd over een groot deel van België heeft uitgebreid. Met de mogelijk heid, dat de kever op (veel) meer plaatsen In België voorkomt, dat nu reeds vastge steld is, moet ernstig rekening gehouden worden en wij kunnen thans zelfs verwach ten, dat hij ook in ons land spoedig zal worden gevonden. Hierbij bestaan twee mogelijkheden: Vooreerst kan de kever reeds eenigen tijd geleden op een aardappel veld zijn aangevlogen en daar eieren heb ben gelegd. Alsdan zal men de vreterij van 'de uit deze eieren te voorschijn gekomen roodachtige larven in het loof moeten kun nen waarnemen (gaten in de bladeren). Als deze larven volwassen zijn geworden, ikruipen zij in .den grond om te verpoppen en uit de poppen komen de kevers, die wellicht nog uit den grond te voorschijn komen om zich te verplaatsen, maar die verder in dien grond zullen overwinteren. Er kunnen echter thans ook kevers van veraf aanvliegen, die geen eieren meer leg gen, maar die. nadat zij zich eenigszins met aardappelloof gevoed, hebben, straks in den grond kruipen, om alda<ar te over winteren. SEPTEMBER 1935 Houd moed wanneer des levens zorgen Een aanval doen op hart en geest; Vertrouw op God voor 't duistre morgen; Hij is u gisteren trouw geweest. ia i r ■•.ir:::-r:':::- "ir. In verband met de moeilijkheden, die «le aanwezigheid van den Coloradokever voor ons land zal opleveren, is het noodzakelijk 'dat allen, die in het Zuideb'k deel van ons land wonen, er op verdacht zijn, dat zij thans dezen kever wellicht in ons land kunnen aantreffen. Van elk geval, waarin de aanwezigheid van den kever vastgesteld ói vermoed wordt, moet aangifte gedaa worden bij den burgemeester hunner ge meente, waartoe artikel 1 van de Colorado- keverwet verplicht. Elk geval zal dan nader worden onderzocht. In het bijzonder worden land- en tuinbouwers, zoomede par ticulieren. die aardappels verbouwen, drin gend- verzocht in hun aardappelvelden nu en bij het rooien op de aanwezigheid van 'den kever ach.t .te slaan, omdat aldaar de kans voor het vinden van aangevlogen 'kevers, voordat deze in den grond gekropen zijn, het grootst is Indien vreterij van roodachtige larven gevonden wordt, moet daarvan onmiddellijk aangifte bij den bur gemeester gedaan worden volgens het reeds genoemde Artikel l van de Coloradokever- wet. Laat men bedenken, 'dat men door de [vernietiging van kevers, voordat deze in 'den grond kruipen, de bestrijding voor het volgend jaar vergemakkelijkt, daar men daarmede het ontstaan van een haard voorkomt. ^amerp^^ÜL EN GROEIEN EN BLOEIEN VOLOP BIJ EEN VERZORGING volgens de aanwijzingen en het gebruik van 40 ct.per flesch bij de Bloem- en Zaadwinkels Vraagt echter niet naar kunstmest doch naar POKON Be coloradokever aan het „werk" De Coloradokever heeft den vorm van een groot lievenheersbeestje, maar is geel van kleur met zwarte strepen over de dek schilden. De larven zijn, zooals hierboven is medegedeeld, rood tot paarsrood van kleur en hebben een opgezwollen achter lijf. Laat ieder krachtig medewerken om deze vijand van do aardappelvultuur op te sporen en aan te wijzen, nu hij zoo dicht tot onze grens genaderd is. De provincies Limburg, Noordbrabant en Zeeland staan het eerst aan den inval bloot. De Planten- ziektenkundige Dienst, zoowel het hoofd bureau te Wageningen, als de op verschil lende plaatsen werkzaam gestelde ambte naren (voor de Zuidelijke provinciën te Maasniel, Mill, 's-Hertogenbosch, Ouden bosch, Roosendaal en Ter Neuzen) ver- w4cht gaarne berichten van allen, dip iets over den Coloradokever waarnemen of ver nemen. Marktoverzicht (Medegedeeld door het Centraal Bureau) VOERARTIKELEN De voedergranen bleven de geheele week op hetzelfde peil. Op het eind der week was er eenige meerdere belangstelling voor aan gekomen voedergranen, waarvoor dan ook een kleine premie betaald werd. Waar schijnlijk hield deze stemming verband met de reeds eenigen tijd aan de graanbeurs loopende geruchten, dat de Regiering voor nemens zou zijn, de monopolieheffing op voedergranen te verheogen. De ervaring van vroeger heeft geleerd, dat de voorraadhou- dcr in zulke gevallen een zoet winstje maakt. Of er eenige gereede grond is voor dergelijke speculaties, kunnen wij niet be vroeden. Heit lijkt ons nog al moeilijk voor de Regeering om bij den slechten toestand van de veehouderij de voedergranen op een hooger niveau te gaan brengen. Wij zullen dus eerst maar eens afwachten. Er gaat overigens bij de verbruikers niet veel om in voedergranen. Het aanbod van rogge blijft binnen matige grenzen: niette min is de prijs toch nog al aardig beneden den door de Regeering beloofden richtprijs van 7 a 8 gulden gekomen. In voertarwe zoowel als in haver, gaat zeer weinig om. Bij vrijwel onveranderde prijzen voor alle kraehtvoederkoeken, is de kooplust ook in de afgeloopen week buitengewoon klein ge weest. MESTSTOFFEN Stikstofmeststoffen. De groote aankoop van stikstof voor het seizoen 1935-36 is achter den rug. De producenten hebben nu een overzicht van hetgeen de groote koo- pers meenen te kunnen plaatsen van de di verse soorten. Naar onze meening gaat de belangstelling in de voornaamste plaats uit naar de am- mohiumnitraten, de kalkammonsalpeter en de ammonsalpeter S.M. Daarbij treedt voor al de kalkammonsalpeter naar voren, zooals ook do wensch van de betreffende produ cent, de Staatsmijnen, was. De Chilisalpeterproducenten berichtten ons, dat ze geen nieuwe orders meer konden aannemen. Gelukkig kunnen de kalksalpe- terproducenten dit nog wel; van dit artikel werd beslist nog niet veel besteld, zoodat hieraan nog meerdere aandacht door de verbruikers kan besteed worden. Zwavelzure ammoniak bleef ongeveer op hetzelfde peil als wij dit artikel het vorig jaar gezien hebben. De kalkstikstof mocht zich opnieuw in een sterkere belangstelling van de zijde der verbruikers verheugen In de afgeloopen week werd nog vrij goed voor direct verbruik gekocht. Inmiddels hebben wij nu September en daardoor'zijn de goedkoopste Augustus- noteeringen vervallen. Er kwam verder nog een kleine wijziging in sommige prijzen". ThomasmeeL Het is stil geweest in tho- masmeel. De verbruikers kochten in het geheel niet, maar ook de inporteurs deden weinig. Zij wachten rustig de ontwikkeling van de markt. af. Slechts enkele zaken zijn er tot stand gekomen met, Noord-Frankrijk-, In België is het Charleroi, dat de prijzen iets verlaagd heeft. Toch zijn hierop nog TUINDERS Vraagt Uw handelaar of organisatie (z,g. rijeti) Geconcentreerde Volledige meststof in Korrelvorm. Gegarandeerde Analyse: 12% Stikstof, 10% Fosforzuur, 18% Kali. Vraagt nu Uw leverancier deze alom gunstig bekende Nederlandsche Korrelmest in verzegelde baaltjes van 50 K.G. in Nationale Verpakking met het wettig gedeponeerde merk A.S.F. Speciaal ook voor Uw kassen. Raadpleegt onze Brochure Economische Bemesting in de Glasculturen, gratig verkrijgbaar bjj Uw leverancier en bij de fabrikante N.V. Amslerdamsche Superfosfaatfabriek Maliebaan 8i - Utrecht - Telefoon 13957 geen zaken tot stand gekomen. De markt hier te lande bleef vrij rustig. Superfosfaat Er was geen belangstelling voor dit artikel. Het duurt ook inderdaad nog 4 a 5 maanden voor het verbruikssci- zoen begint en waar de prijzen toch gestabi liseerd zijn, is men van meening, dat men zich niet behoeft te haasten. Ontvangen Geschriften Reeds heel vroeg in het jaar komen te genwoordig de prijscouranten der bloem bollenleveranciers. De eerste die wij ont vingen was van een van de meestbekende zaadhandelaars, van Turkenburg. Wat Turkenburg levert is, dat weet ieder een, prima. Dit geldt eveneens voor de bloembollen die gedurende de laatste jaren ook door deze firma geleverd worden. Niet. in een overvloed van soorten, die er zijn (veel to veel naar onze meening) heeft dezo firma het gezocht, doch praktisch en uit ervaring wetend wat het publiek noodig heeft, bieden ze alleen die soorten waaraan de partculier in ons land wat heeft en wij twijfelen niet of de kwaliteit zal zijn als alles wat deze firma levert: eerste kwali teit. Ook de korte duidelijke aanwijzing hoe- met de bollen gehandeld moet worden om in kamer of tuin het meeste succes te heb ben is kort en duidelijk, dus practisch. Men vrage deze prijscourant eens aan. Weet ge.... dat het thans de tijd is om geraniums, die feitelijk pelargoniums heeten, te stek ken? dat in Frankrijk aan de verbouwers van graan door de Bank van Frankrijk op verzoek van de regeering, voorschotten zullen worden verstrekt, door bemidde ling van de coöperaties en de landbouw credietkassen? dat de boterproductie in Friesland in het vorig jaar Mei 1934-35 bedroeg ruim 21 millioen K.G. of 6.4 pCt meer dan verleden jaar, een productie die nog nimmer is bereikt? dat in Duitschland vier nieuwe graansoor ten zijn geteeld n.l. een vroezrijpe ha- vérsoort, een gerstsoort, een zomertarwe" 60ort en een wintertarwesoort, die alle vier zich kenmerken door groote stand vastigheid tegen schadelijke invloeden? dat Amerika de beperking van de tarwe- verbouw, oogst 1936. vermindert met 15 tot 5 pCt. zoodat dus de bebouw de oppervlakte met gemiddeld 10 pet. of 2.100.000 H.A. zal .vermeerderd wor den? dat in Duitschland, naar uit aliles blijkt., een streven zich openbaart om bij de proenten- en fruitvoorziening vooral ook Bulgarije en Hongarije meer en meer te betrekken? dat Zwitserland het melkprobleem aldaar wil oplossen door kaasmakerij uit te brei- Veertig jaar ervaring Algemeene Paarden- en Veeverzekering. Brandverzekering Landbouwbedrijven A. J. v. Wijk, Directeur s-Gravenhage D. P. Linthout, Ged. Comm. Pieten Bothstnaat 34-38 Neemt het zekene h.h. tuinders voor het onzekere en koopt BIJ ONS UW GLAS in de betere kwaliteit! vaT AANLEG e akf 5.15 p kist 54 ruiten 51.5 x 38 36 ruiten 59 5 x 48.5 47 ruiten 59.5 x 38 94 ruiten 3S x 29.5 120 rui.eo 32.5x27 21 ruiten 141 x 73 cm 'f 14.50 p kist Dubbeldik glas Kisten gratis Niet franco v. d. BURGH's Glashandel Tel. 15 Maasland (Z.-H.) Verwarming - Waterleiding |;11 j EU Luchtwerk, enz. 5 15 p kisi 5.15 p kisi m. WILSCHUT Bzn. Tel. 149 RIJSOORT 3 dagen VEETENTOONSTELLINGEN te UTRECHT Veemarkt 10 en 11 Sept.: Groote Fokveetentoonstelling Ned. Rundveestamboek 12 Sept.: Nationale Vee- en PaardententoonsteUing. CONCOURS-HIPPIQüES op 10 en 12 September, namiddag 2 uur 11 September 1,30 n.m.: PARADE van BEKROOND VEE in den Ring den en de boterproductie te verminderen en dan deze kaas te' ruil met in te voeren boter? dat verschillende boeren in de Rijnstreek groote partijen doorgedraaide boonen koopen te Ter Aar en deze als veevoeder gebruiken. dat in Litauen de boeren staken en als oisrh stellen verlaging der grondbelasting met 50 pet., daling der rente van land bouwkredieten tot 3 pet., opheffing dar monopolies, aanpassing der prijzen van landbouwroducten bij die van fabrieks- goederen? dat in Duitschland een Centrale Landbouw- bank is opgericht om de graanoogst te financieren om de boeren in staat te stel len hun voorraden aan te houden, zoodat voorverkoopen van de oogst niet noodig Prima schoongemaakte voor kasverwarming, afraste ring, waterleiding, stalpalen enz. In alle diameters en in ieder kwantum voorhanden. Afrasteringsbuizen worden van geboorde gaten voorzien om draad door te trekken. „TUBUS" HandBl-Maalscliappij 11 Veerschedijk C 271a Hendrikldo-Ambacht Tel. Dordrecht 6475. Na 8 u.3193 Oordi Daar zou men van in de boonen geraken. 'En men mag ©en boontje zijn als men het snapt, dat de mensdben zoo ldoht near de pen grijpen en 't met elkaar oneens worden Daar komt een bericht over doorgedraai de boonen. Nu wordt men tegenwoordig (zonder nog een doordraaier te zijn al dlraaiie rig van el dat gedoordraaL Maar goed, er sijn air BOONEN, DIE DOORDRAAIEN Dat komt in de krant. Natuurlijker komen wal minder opvallende dingen in die krant. Iemand schrijft mij: al een week eerder (draaide er een partij van 900 kg. door. Kan dat nu niet anders, d.w.z. diat vernietigen. Kunnen ze niet aan de wenkloozen, de steuntrekkers gegeven worden? Ze kostten toen nog 15 cent in de stad. Nietes, roept een handelaar, 3 a 4 pond voor een duppie. En tegelijk roept een ander handelaar uit dezelfde stad: ze kostten maar 8 cent per kg Weer een ander weet nog wat anders. En nog een aantal komen weer eens met oude en nieuwe gezichtspunten aandiragen. Natuurlijk zijn we daar zeer dankbaar voor. Maar men moet niet kwaad zijn als die stukken niet in de krant komen. Dat zou teveel worden. Bovendien zijn ze er al- lema.l naast. Geheel naast ook. Ze vielen allen over een enkele zin, die onze brief schrijver had neergeschreven. (Sommigen wanen er dubbel naast, omdat ze ons voor die woorden aansprakelijk stelden en dat, terwij] wij schreven, dat de menschen wel moeten weten, dat de handel gén heel sober. WAT IK HOORDE EN ZAGLAS EN DACHT OP REIS EN THUIS. bestaan heeft en het risico groot is). Het ging heelemaal niet over de winstmarge van de handelaars, 't Ging er over, dat bij een nog beduidende prijs, een groote partij doordraaide, en d'at deze vernietigd werd. Onze briefschrijver, en ook wij, waren van oordeel, dat deze 900 kg. gedistribueerd1 had den moeten worden aen de steuntrekkers, die nog geen boonen kondien koopen in veel plaatsen. Dat had geprobeerd moeten worden. Het was fout, dat dit niet gedaan is. Daar en daar alléén ging het over en niet over Dat de handelaars ui/t zoo'n enkel tus- sóhen geplaatst zinnetje de zin van het ge heel e stuk niet. hebben gevat, is ook wel te verklaren, 't Wordt die menschen ook heel lastig gemaakt. En dan worden ze wel eens heel onbillijk in hun oordeel. Zóó on/billijk, dat een er van in ons blad gelezen zou heb ben van eenzijdig bekeken berichten „over die troep woekeraars van groentehandelaars die de tuinders niets voor hun arbeidspies- at.ies geven en de burgers teveel en nog eens teveel rekenen. En het armste gedeelte van ons volk zonder laten zitten of door hooge prijzen, die ze rekenen, 't. gebruik zoo klein maken, dat er bergen groenten van aller hande soorten naar de mestvaalt moeten". En daarom schrijft hij, dat wij er niets van wéten. Nu heeft, iemand, die kwaad wordt, het verloren. En daarom en omdat het voor de handelaren een heel sleohte tijd is, we heb ben het wel vaker geschreven, zelfs geen 14 dagen terug nog maar dat leest men niet zullen we er niet veel van zeggen. Alleen dit: wij weten heel goed, de-t de han delaar heel wat last heeft \am het „domme" publiek, dat meent, dat nu de groenten doordraaien, de handelaren de groenen ook voor zoo goed als niels kan verkoopen, dat vergeet dat de handelaar toch altijd de mi nimumprijs en vaak meer moet betalen, kosten heeft, risico van bederf heeft, tijd noodig heeft voor bedienen, en e.Herled gril lige wensohen moet bevredigen. Deae-r dagen zag ik een groente/handelaar met zijn kar een straat inrijden, waaruit juist een kar vol slaboonen kwam, schijn baar voor niets of zoo goed als niets verkre gen, waarmee nu enkele jonge werkloozen een extra centje trachtten te verdienen door ze voor een bespottelijk laag bedrag uit te venten. De waar was er dan ook naar. Ik dacht: zie die lui hebben heit voor dien groentehairLdteilear grondig bedorven. Ze lie pen: fijne slaboonen, viijf pond voor een dub." En al kocht niemand: de menschen hadden het gehoord: fijne boonen kosten maar 2 cent het pond. De vaste groenteman vroeg misschien 3y2 cent en moest heel wat hooren. Maar bedoelde lui hadden i winst dan hij en behoefden zich later niet te verantwoorden, als er wat aan de i mankeerde (en dat zou hier allioht.) want ze komen toch met meer. Het publiek naliseert veel te veel. Zoo ook met de d-ruii- venprijzen. Wat dit laatste aangaat: men wil nu PRIJSREGELING VOOR DRUIVEN Althans de regeeringscommissaris voor de tuinbouw, de heer Valstar, moet op de ver gadering van het bestuur van de Bond West land.gezegd hebben, dat er een regeling in wording is, waarbij voor alle druiven een minimumprijs gesteld wordt van 15 cents per kg., waarbij een extra heffing komt van 5 cents per kg., alsmede de omzetbelas ting? De vergoeding aan den kwèeker blijft evenwel op 10 cents per kg. gesteld. Voor export-druiven vervalt de extra heffing. Er zijn echter bezwaren in kweekersknin- gen tegen deze regeling. Men vreest tereóht, dat uit een dergelijke regeling een toestand wordt geschapen, zoo als die reeds geruimên tijd voor den boter- handel geldt. De druiven zullen nl. in het buitenland tegen goedkooperen prijs wor den verhandeld, dooh uiteindelijk betaalt de kweeker en de binnenlandsclie afne mer die rekening. Door de voorgestelde regeling wil men den export naar het bui tenland zooveel mogelijk trachten te hand haven, doch in tuinderskringen komt men er tegenop dat dit op een dusdanige wijze wordt gedaan als met den boterexport. Ja, met de boter is het ook een lijdens geschiedenis, evenals het is met DE MELKSTEUNBEPERKING, DIE NOG STEEDS OP ZICH LAAT WACHTEN. Deze zou op 1 Juli ingaan, Du® drila maanden geleden, en nog is men niet ge reed gekomen met de berekeningen. Een poosje geleden werd bericht, dat op 1 Sept. aan de veehouders zou worden medegedeeld hoeveel melk per bedrijf voor steun in aan merking zal komen. Het lijkt er niet naar dat deze belofte na te komen is. De bereke ningswijze is zóó ingewikkeld, dat men er nog niet uit is kunnen komen; eveneens is het pmctdsoh onmogelijk voor de boeren zélf, om de voor sbe-un in aanmerking ko mende melkhoeveeliheid te berekenen, om dat met vele factoren in verschillende mate moot worden rekening gehouden. Volgens sommigen zou zijn gebleken, dat de rege ling practisch onuitvoerbaar is. Ze zal, vol gens het Alg. Hand-bl. in elk geve] nog wel enkele maanden op zich laten wachten, zoo dat het wel op zijn vroegst November zal worden, vóór de boeren zullen weten, waar aan zij zich hebben te houden. Wel wetèn we, waaraan we ons te houden hebben met Rusland. Dat wordit nl. een land waar mee gere kend moet wordien, en dat ai te veel ver geten wordit. Dat is daar eerst wel tobben geweest, doch in de laatste jaren is de onwikkeling snel toegenomen, waarschijnlijk omdat de regeerende macht water in de wijn deed en de boereil wat meer vrijheid liet. Men be hoeft daarom nog niet te meenen, dat alles daar al koek en ei is, doch men zal mis schien te laat beseffen, dat Rusland land is, waar terdege rekening mee moet gehouden worden op de wereldmarkt. Se dert het tweede vijfjaren plan begon, dat 1937 eindigt, is dus 2V2 jaar verstreken en het blijkt dat nu reeds de voor 1937 voor gestelde graanproductie bijna is bereikt. Het nationaal inkomen is reusachtig toe genomen en gestegen van 48.500 millioen roebel in het eerste jaar tot 55.600 millioen in het nu afgeloopen jaar, en wordt dat jaar geschat op 64.500 millioen roebel. Aan het einde van het eerste halfjaar vaai 1935 was de productie van consumptie goederen 2maal grooter dan in 1928, die omzetten in den kleinhandel waren in 1933 22% grooter en in 1934 bedroeg de stijging 23%, terwijl Ln de afgeloopen zes maanden een record-stijging van 31.1% kon worden waargenomen. Tegelijkertijd is het aantal cultureel e instelingen aanmerkelijk toege nomen, zooals scholen, technische instituten enz. Ja, in het. buitenland beginnen ze meer en meer zich op land- en tuinbouwgebied toe te leggen. En dat niet alleen om in de eigen behoeften te voorzien, doch ook om te COXCURREEREN OP DE EURO- PEESCHE LEVENSMIDDELEN MARKT Dat blijkt uit hot gehele optreden Bulgarije, dat zich meer en meer op export van tuinbouwgewassen gaat toeleggen, en daarbij geholpen wordt door de liefhebberij van Duitschland voor producten uit dit land. Zoo zijn dezer dagen nog besprekin gen gehouden, weiss betroffen de mogelijk heden van verderen uitbouw en vergroot ing der Duitsch-Bulgaamche handelsbetrekkin' gen. Van beide zij-tien zijn ride mogelijkhe den bevestigend beantwoord, vooral daar beide landen elkaar economisch aanvullen. De kringen van h4 HBoaomiisoh leven in beide landen werken sindsdien aan de toe neming van den wederzijdse!) en handel. Medegedeeld wordit, dat deze bemoeiingen in de toekomst van regeeringswege meer bevorderd zullen worden. Dat wij voor onze producten in toenemen de mate met Bulgarije als concurrent heb ben te rekenen, kan blijken uit het feit, dat door Bulgarije in het tijdvak van 1 Januari 193511 Juli 1935 812 wagons fruit en groenten werden uitgevoerd tegen 179 wa gons in hetzelfde tijdvak van 1934. Alleen van tomaten gingen 250 wagons van Bulgarije naar Duitschland. Alles wordt in Bulgarije gedaan om de Duitsche cischen te bevredigen. En volgens eigen uit lating van den Duitschen onderstaatssecre taris van Landbouw, Backe, heeft Duitsch land heel wat groente en fruit (doch geen aardappelen) noodig. Misschien kunnen wij van deze behoefte ook nog profiteeren. Dochde devie zen! En daarbij valt niet veel meer te rege len. Of de INTERNATIONALE BOTERMARKT GEREGELD kan worden is nog e<en vraag. Toch zou, naar verluidt, de Deensohe regeering het voornemen koesteren een uitnoodaging te richten tot. de regeeringen van Australië en Nieuw Zeeland om onderhandelingen te openen voor een regeling van de interna tionale botermarkt. Dit zal de eerste poging zijn om te komen tot samenwerking tus- schen de grootere bot er-export eerende lan den. Het. voornaamste doel is uiteraard een verhooging der bo terp rij zen en het herstel van de rentabiliteit der productie. Deze le vert thans verlies op en wat Denemarken betreft bestaat d-e veeteelt alleen nog door de winst, die de bacon-productie nog op- levert. En dae levert niet veel op. Evenmin als mijn pen meer oplevert, want. die is droog. Juist op tijd. Dus Tot de volgende week. PRAATJESMAKER

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10