JUrttw? geitettfe (üaurnnt Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden sn Omstreken 15e Jaargang BINNENLAND. EBERTO-schoenen Abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agenlschap gevestigd is 2.35 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor hel Buitenland bij wekelijkscbe zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/i ct. Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar No. 5566 Bureau: Breestriat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 ZATERDAG 31 AUGUSTUS 1935 Abbertentiepripen: Van 1 tot 5 regels I.17'/i Elke regel meer0.227* fhgezonden Mededeel inget» tr van 1-5 regels 2.30 Elke regel meer,T.0.45 Handelsadvertentiën per regel 0.17'/» h Bij contract belangrijke korting Voor het bevragen aan 't bureau v. wordt berekend,.^..,.., ƒ0.10 DE KONINGIN VERJAART Reden voor dank en gebed Met dank aan God en een bede in het hart voor onze Vorstin, vieren we ook dit jaar haar verjaardag. Hoe groot de weldaad is dat we dit nog kunnen doen beseffen we pas goed onder de versche indruk van het hart verscheurende leed, dat België en zijn koningshuis trof. Ook bij de dood van koningin Astrid komt de vraag op: Wie zou niet weenen? Niet alleen in België, ook in ons land konden mannen en vrouwen hun aandoening niet verber gen, toen deze vreeselijke tijding kwam. Hier past het slechts Gode te zwijgen, wiens doen enkel majesteit is. Maar als vanzelf rijst naast de smart en het meegevoel met het zwaargesla- gen Belgenland en zijn koningshuis, niet het minst ook met de moederlooze kinderen, de dank op, dat God tot heden onze Vorstin spaarde en naast haar de Prinses. Want wij allen, ook zij, ver- keeren dagelijks in gevaar des levens: in gevaren op de weg, in gevaren op zee. Daarom verdiept de dank, welke thans in ons hart leeft, het medegevoel met hen, die rouwen. Maar het is ook omgekeerd. Als we zien het verlies, dat anderen treft, waardeeren we di meer het voorrecht, dat ons bleef. Dat verstaan we thans des te beter. Er is echter meer, want ditmaal zijn er ook bizondere factoren in 't spel. Óp een tweetal daarvan willen we in 't kort de aandacht vestigen: een natio nale en een internationale. Bij de laatste Kabinetscrisis was de persoonlijke invloed van de Koningin zeer duidelijk te bespeuren. Ieder is daarvan overtuigd, ook al zullen er slechts zeer weinigen zijn, die er posi tief veel van weten. Uit de aard der zaak hoorden wij er wel iets meer van dan het groote pu bliek; doch het is even duidelijk, dat wij angstvallig vermeden de persoon der Koningin in het conflict te betrek ken. Voor ons gevoel is in sommige bladen, ook van geestverwante zijde, de grens wel eens overschreden; en schenen sommige schrijvers niet steeds overtuigd van de waarheid der Grond wet, welke uitsluitend de ministers aansprakelijk stelt voor regeerings- daden. Dit neemt echter geenszins weg, dat ook wij welbewust geschreven hebben over de groote beteekenis van de Kroon in ons staatkundig bestel. En wij ver stonden zeer goed, dat meer dan één uit volle overtuiging verklaarde: „ik heb altijd een hekel gehad aan politiek, maar thans denk ik er anders over en ik ben uitermate dankbaar, dat de Ko ningin zulk een juist inzicht in de politieke verhoudingen blijkt te bezit ten. In spannende tijdsomstandigheden denk aan Paul Kruger, 1903, 1914 en 1918 weet zij het beslissende woord te spreken en een kordaat besluit te nemen. En zoo ook nu!" Wij onderschrijven deze beschouwing van ganscher harte; doch wij voegen er onverwijld aan toe: In gewone, maar ook in buitengewone tijden heeft de Koningin immer haar eed op de Grond wet, om als een consfitutioneele vorstin te regeeren, strikt en zuiver nageleefd. Wel zegt de Grondwet, dat de Koningin de ministers naar „welgevallen" be noemt en ontslaat; maar nimmer werd dit woord vervangen door willekeur. Integendeel, de rechten en vrijheden des volks wérden angstvallig ontzien. Van hoeveel beteekenis dit is, kan Italië ons thans leeren. Als er niet on verwacht een gunstige wending komt en God de booze plannen niet verijdelt, dan stort de dictator van dit land zijn volk thans in een avontuurlijke oorlog, waarvan niemand de consekwenties nog kan zien; behalve dan dit gruwe lijke gevolg, dat duizenden jonge levens vaak onder vreeselijk lijden worden afgesneden en dat een gansch volk, hetzij het „wint", dan wel verliest, in bittere nood wordt geworpen. Gelooft iemand nu werkelijk, dat de duizenden, die ter wreede slachtbank gevoerd worden, juichend de dood te gemoet gaan, omdat het vaderland dit offer vraagt? Wij ontkennen dat bij voorbaat. Zeker, massa-suggestie kan veel doen; maar als de betoovering van het opruiende woord geweken is en de gruwzame werkelijkheid nadert, dan komt er bitterheid in de ziel tegen een despoot, die gokt met menschenlevens. Men zegt, dat deze moderne alleen- heerscher om zijn prestige te redden en zijn macht te handhaven alles op een kaart zette en nu niet terug kan, al ziet hij een afgrond van leed en lijden, misschien wel van eigen „onttroning" Voor zich. Wij weten niet, wat de werkelijke beweegreden is. Maar vast staat, dat een dictator misschien mogelijk wel in ÏLAAT WAAIEN DE VLAGGEN! Laat waaien de vlaggen! Hef hoog de banieren! Draag fier het oranje! Zet feestzangen in, O Nederland, nu gij de jaardag moogt vieren Het feest der beminde Oranjevorstin! Ga uit door de straten en trek langs de wegen En keer tot de stilte van 't bedehuis in. Zing blijde uw feestlied, dank God voor Zijn zegen En bid bij Gods altaren voor uw Vorstin. Een volk dat kan danken, een volk dat kan bidden, Een volk dat Oranje met liefde omringt, God zal het beschermen, bewaren temidden Der wereld die in de ellende verzinkt. staat is om eens een einde aan sommige misstanden te maken of plotseling een gunstige keer in de opinie te brengen; doch deze „almacht" leidt, naar Cal- vijns woord, altijd tot grooter ellende en tot nieuwe onderdrukking. Welnu, geen oogenblik behoeven we te vreezen, dat, zoolang Oranje in Ne derland regeert, ons volk voor een fait accompli gesteld zal worden als elders thans mogelijk en hoogstwaarschijn lijk is. Zoo vieren we ditmaal om meer dan een reden Koninginnedag met groote dankbaarheid in het hart. Maar die nationale en internationale factoren leggen ons ook een dubbele verplich ting op. Wat God ons in Oranje en in Ko ningin Wilhelmina schonk is moeilijk onder woorden te brengen. De invloed, welke er van een persoon, een leider uitgaat, is feitelijk niet te definieeren, al wordt ze door iedereen gevoeld en erkend. Doch dan zij er in elks hart naast de dank ook de oprechte bede voor de Koningin en haar huis; voor bevesti ging van de band, welke Oranje en Nederland samenhield door de eeuwen heen. En bij deze bede voor eigen land en volk voegen we het gebed voor de naties, die aan de rand van de onder gang staan, want oorlog beteekent in zijn huidige vorm immer vernietiging, ellende en inzinking. En niemand verdedige zijn werke loosheid met de verontschuldiging: ik kan er toch niets aan veranderen. Het gebed is, Gode zij dank, onder ons nog niet verstomd en nog altijd blijft de Schrift waar, dat het gebed des rechtvaardigen veel vermag. God regeert en beschikt; Hij kan het kwaad keeren en het goede doen voortsprui ten; maar.... Hij wil er om gebeden zijn. Het verblijf der Koningin in Schotland Bezoeken afgezegd Volgens de „Daily Tel." heeft Koningin Wilhelmina na ontvangst van het bericht van den dood van Koningin Astrid verschil lende bezoeken, welke zij voornemens was af te leggen, afgezegd, zoo o.a. het bezoek, dat zij aan Balmoral zou brengen. Er zijn nog geen fegelingen getroffen voor het vertrek uit St. Fillans, voegt het blad er aan toe. Hofbericht Met ingang van 31 Augustus 1935 is be noemd tot Kamerheer in buitengewonen dienst van TI.M. de Koningin Mr. W. C. ba ron Snouckaert van Schauburg, secretaris van liet Kabinet der Koningin. VERKEERSVRAAGSTUKKEN IN NOORD-HOLLAND Te Amsterdam heeft op uitnoodiging van den heer P. J. Pecrcboom. burgemeester an Broek in Waterland, een conferentie ilaats gehad tusschen de burgemeesters in Vaterland, vertegenwoordigers van de Ka mer van Koophandel in West-Friesland, de K.N.A.C., de A.N.W.B. en verschillende autobus-ondernemingen. Deze bijeenkomst werd belegd ter bespre king van de wegtoestanden in Broek in Waterland en in het bijzonder van de Broe- kemerdijk. Besloten werd tot oprichting van een comité onder leiding van den heer Peeie boom, hetwelk de noodige stappen bij het Provinciaal bestuur en bij de regeering zal voorbereiden. Dit comité zal '"ermoedelijk bestaan uit vertegenwoordigers van *!c K.N.A.C., den A N.W.B. en van de Kamer van Koophandel in West-Friesland, van den Bond van autobusdienstondernemin- gen en den bond van Bedrijfsautohouders in Nederland, zoomede van den Kon. Ned. Middenstandsbond. HET CONFLICT TE TILBURG Vrijwel alle stakers melden zich aan op het jongste aanbod der werkgevers Desondanks geeft het Stakingscomité het parool om Dinsdag het werk niet te hervatten Als gevolg van de mededeeling van het bestuur van do Vereeniging van Tilburgsche Fabrikanten van Wollen Stoffen, dat de stakers bij wijze van voorschot 60 pet van het loon over de week van 19 t.m. 26 Augustus konden uitbetaald krijgen, mits zij zich schrif telijk bereid verklaarden, Dinsdag het werk te hervatten, hebben vrijwel alle stakers het loon geïnd en de verklaring geteekend. Het Stakingscomité heeft de stakers aanbevolen, het geld aan te nemen, de verklaring te teekenen, doch het werk Dinsdag niet te hervatten, tenzij de loons verlaging wordt ingetrokken. Deventers nieuwe ziekenhuis Zal bijna, een millioen kosten! De gemeenteraad van Deventer heeft gis teren met op twee na algemeene stemmen, langdurige discussies, het voorstel van B. W. aangenomen om over te gaan tot den bouw een nieuw ziekenhuis aan de Ceintuur baan. De totale kosten daarvan zullen f 93 W. zijn gemachtigd tot uitvoering het werk over te gaan. Tegen stemden de heeren Schoemaker en Kerkhof,, beiden R.-K. Zenuwartsen alarmeeren tegen oorlog Meer dan 300 zenuwartsen uit vele landen zullen in de maand September een brief richten aan de Europeesche staatslieden, waarin zij erop wijzen, dat de Europeesche geestesgesteldheid het gevaar in zich sluit van een nieuwen, catastrophalen oorlog. Zij zijn van meening, dat deze bedenke lijke gang van zaken in hooge mate door psychologische factoren wordt bepaald en dat zij als artsen daardoor gerechtigd en verplicht zijn een waarschuwend woord te doen hooren en aan te geven langs welken weg huns inziens een uitweg gevonaen moet eu kan worden. Brandbeveiliging in Zuid-Holland Naar uniforme regeling Een commissie uit de besturen van de Prov. Zuid-Holl. Brandwecrbond en uit de afd. Zuid-Holland van de Vereen, van Ned. Gemeenten heeft een ontwerp-regeling tot stand.' gebracht voor de brandbeveiliging van deze provincie. Voor de toepassing dezer regeling wordt de provincie verdeeld in verscheidene krin- met ieder een aantal gemeenten waar- dan voor eiken kring een centrale ge meente wordt aangewezen. Voor deze vordeeling ln kringen werd als grondslag genomen een reeds vroeger daar voor door den Provincialen Zuid Holland- schen Brandweerbond opgesteld schema, waarbij rekening was gehouden met. den aard der gemeenten en het reeds in elke ge meente beschikbare materiaal. Tusschen de gemeenten, behoorende tot een zelfden kring zal nu worden getroffen de gemeenschappelijke regeling, zooals die door genoemde commissie is ontworpen, hetgeen kan geschieden krachtens artikel 129 der Gemeentewet Hierdoor zal thans inder daad, naar venvacht mag worden, een be- redigende uniforme regeling over de gêhee- le provincie worden verkregen. De millioenen der bacon- fabrikanten Worden zij terug gestort? Het Kamerlid Van derSluis heeft aan den Minister van Economische Zaken ge vraagd of deze bereid is te bevorderen dat de baconfabrikanten de millioenen welke zij meer hebben ontvangen voor hun diensten dan noodig eu redelijk is, terug storten. DE VERJAARDAG DER KONINGIN IN OOST-INDIE Het openbaar gehoor ten Paleize Rede van den Gouverneur-Generaal In zijn rede, uitgesproken tijdens het Openbaar Gehoor ten Paleize, ter gelegen heid van den verjaardag van H. M. de Ko ningin, heeft de Voorzitter van den Volks raad, Mr. W. H. van II e 1 s d i n g e n, erop gewezen dat Oranje, door de hanteering der grondwettelijke bevoegdheden, wederom stabiliteit vermocht te brengen in den wan kelen politieken toestand. Dit verdient de dank der geheele natie. Wat de toekomst ook moge bren gen, aldus spr., wij hebben de rustige zekerheid, dat onze Hooge Lands vrouwe, die wei-overdacht Haar doch ter noemde naar Juliana van Stol berg, en die later den edelen naam dezer vrome stammoeder der Oranjes zal dragen, de meest hechte waar borg is voor vrijheid van godsdienst belijdenis en geweten, tegen welke aanslagen ook. Met de bede dat het den Almachtige be- hage de Koningin nog lange jaren te spa ren tot heil ook van deze gewesten, riep spr. de bemiddeling van den Gouverneur- Generaal in om de eerbiedige gelukwen- schen en betuigingen van aanhankelijkheid aan de Koningin aan te bieden. Rede Gouverneur-Generaal. De Gouverneur-Generaal zeide in zijn be antwoording, dat wij allen beseffen, welk een beteekenis en waarde voor gemeen schap en staatsverband gelegen is in het feit, dat wij een Koningin hebben, die in moeilijke omstandigheden weet te handelen met zoodanige bekwaamheid, toewijding, rustige flinkheid en diepte van inzicht, dat hierdoor eerbied en bewondering wordt af gedwongen. In dezen tijd is het een verheffende gedachte, dat wij kunnen rekenen op een Vorstin, die door wijs beleid en doeltreffende leiding, op zoo voortref felijke wijze de beste tradities van Haar doorluchtig geslacht in stand houdt en voortzet. Spr. wekte op te realiseeren opdat wij de levensvatbaarheid bewaren en legde hierop den nadruk omdat „mij in den laatsten tijd een zekere moedeloosheid en angst voor de toekomst treft, welke ik bij sommigen meen te onderkennen". Daaraan mag niet worden toegegeven. De raag wat er moet gebeuren, als de toe and nog erger wordt dan thans, behoeft ons niet te benauwen. „Oranje en Neder land zijn samen door de eeuwen staande gebleven". Spr. wees er ten slotte op dat, hoewel wij telkens weer voor dreigende wereldgebeur tenissen staan, de drang naar herstel, rust, evenwicht en stabilisatie niet te misken- Hct gaat er dus om vol te houden totdat die drang tot resultaat heeft geleid. Op een dag als heden mogen wij optimistisch zijn. Wij beseffen nu meer dan ooit dat de voor waarden voor zulk een volhouden aanwezig Met de verzekering dat wij ook in de toekomst stand kunnen houden indien wij ons één blijven voelen als getrouwe onderdanen van Hare Ma jesteit, ons spiegelend aan Haar voor beeld en onze beste krachten inspan nend om Haar te dienen, eindigde de Gouverneur-Generaal met: „God zegene Haar en beware Haar voor Land en Volk". Parade te Batavia BATAVIA, 31 Aug. (Aneta) Hedenmorgen werd de viering van den verjaardag van H.M. de Koningin aangevangen met een grootsche parade waaraan behalve door het leger ook werd deelgenomen door marine en luchtvaart Zooals ieder jaar bestond ook thans de allergrootste belangstelling van de zijde an het publiek voor dit militair schouw- Musserts audiënties Zooals onlangs gemeld, heeft Ir A1 b a r 3 a- den minister van Koloniën enkele schrifte lijke vragen gesteld in verband met het feit, dat de Gouverneur-Generaal van Ned.-Indië den heer Mussert in bijzondere audiëntie heeft ontvangen en tevens, dat de leider der N.S.B. zonder toepassing van bijzondere bepalingen in de gelegenheid is gesteld in een aantal besloten vergaderingen het woord te voeren. Naar aanleiding daarvan deelt dr. Col ij n thans mede, da'; hij ter zake inlichtingen heeft gevraagd aan den Gouverneur-Generaal. AANBESTEDING Officieel ïs thans bepaald, dat de aanbeste ding van een gedeelte der Rijksweg no. 15 in de gemeenten Sliearecht, Giessendam en Har dinxveld zal plaats hebben in Den Haag en wel op 1 October a.s. De raming van dit groote werk bedraagt f 1.080.000. ,,'t KLOPT!" Onder het motto: ,,'t Klopt, inderdaad, Amersfoort, 't hart van Nederland, en de Pers luistert!", heeft de V.V.V. Amersfoor! een aardig, door Jaap Veene 11 daal ge ïllustreerd boekje uitgegeven, dat de aan dacht vestigd op deze mooi gelegen stad in het centrum, des lands. m DE HAAGSCHE GEMEENTE- BEGROOTING De tekorten zijn gedekt Loonsverlaging van 5 pet. B. en W. van Den Haag zijn er 0 de begrooting voor 1936, die aanvankelijk een tekort vertoonde van 4 millioen 650 duizend gulden, sluitend te maken. Door de uitgaven lager en de ontvangsten hooger te ramen, werd een bedrag van ƒ818.000 ge vonden. Voorts door tijdelijke staking van storting in het erfpachtsfonds en het seserve fonds van het grondbedrijf ƒ285.000; het ach ter. vege laten van afschrijving op gron den ƒ35.000; het overbrengen van wacht gelden naar het fonds voor ambtenaren ƒ350.010, op de bedrijfsreserven werd ƒ600.0110 gevonden; loonsverlaging ƒ850.000; bezuiniging op de H.T.M. ƒ125.000; verla ging subsidies ƒ25.000; op onderwijs 450.000; op Maatschappelijk Hulpbetoon ƒ250.000; 25 opcenten personeele belasting 800.100; hoogere precarioheffing ƒ75.000. Dat is te samen ƒ4.663.000. Wat de beperking van uitgaven van Maat schappelijk Hulpbetoon betreft, zijn B. en W. van oordeel, dat deze beperking het beste op het terrein van den huurbijslag ware te vinden. De opcenten van de Personeele be lasting zullen over de geheele linie met 25 moeten worden verhoogd. B. en W. constateeren, dat het wel geen betoog behoeft, dat bij den ge- schetsten stand der financiën ook de bezoldigingen nader zullen moeten worden getoetst aan de indexcijfers van het levensonderhoud en aan de loonen en salarissen in het particulie re bedrijfsleven. Voorshands meenen B. en W., dat een verlaging van 5 pet. bij de Centrale Commissie van Geor ganiseerd Overleg aanhangig zal moe ten worden gemaakt. Voornaamste Nieuws. Dit Nummer bestaat uit DRIE bladert waarbij inbegrepen het Zondagsblad El., i De verjaardag van H.M. de Koningin ln Indië. Nabij 't Zandt (N.H.) is na een botsing een auto te water gereden. Twee personen zijn verdronken, vijf anderen min of meer ernstig gekwetst. Blz. 2 Het opmaken van de overlijdensacte van H.M. de Koningin van België. Het defiló langs het praalbed der doode Koningin. Nog bijzonderheden over het ongeluk bij Küsz- nacht. Een contract tusschen een Engelsch-Ame- rikaansch concern en de Abessijnsche re geering, tot exploitatie van Abessynië's bo demrijkdommen kruist de veroveringsplan, nen van Mussolini. Beide verdachten in de moordzaak te Wil- dervank hebben thans een bekentenis afge legd. Blz. 5 Uit de wereld van Licht en Radio. Een be zoek bij Philips. Bezuiniging op onderwijs De bezuinigingen op het onderwijs bestaan uit opheffing van scholen en samenvoeging van klassen van het lager onderwijs f 30.000 vermindering van kosten van het gymna stiekonderwijs f 2700; reorganisatie van de schooltuinen f 10.C00 en heffing van vergoe ding voor het gebruik van schooltuinen f 10.000; verlaging van de salarissen bij het openbaar en bijzonder voorbereidend onder wijs f 127.000; verhooging van de leeftijds grens toelating van 31/, tot 4 jaar f 23.000 en vermindering van uitgaven door wetsont werp tot verlaging openbare uitgaven 150.000. B. en W. komen tot de gevolgtrekicing dat de financiën der gemeente in een zeer kritiek stadium zijn gekomen. Deze toestand is te ernstiger, omdat door tal van bezuinigingen, welke de laatste jaren reeds zijn doorgevoerd de speling in het budget wat de uitgaven be treft uiterst gering is geworden, terwijl, wat inkomsten aangaat, de gemeente zeer aan banden is gelegd en nog. slechts een geringe marge heeft in haar belastingmogelijkheden. Het college meent dan ook dat men gekomen is op een punt waarop een zekere aantasting van de gemeentelijko bemoeiingen niet langer kan worden ontgaan. De bestaande overheidsvoor zieningen zullen met de minst moge lijke kosten moeten worden uitgevoerd, waarbij soms schrielheid niet kan worden vermeden, terwijl enkele voor zieningen welke uit maatschappelijk oogpunt hoewel wenschelijk niet tot de primaire taak kunnen worden ge rekend, zullen moeten verdwijnen. Gemengd Nieuws. Liefdesdrama Twee personen ernstig gewond Gistermiddag heeft zich in het perceel Hof wij ckst raat 31 te Den Haag. een lief- descTrama afgespeeld, waardoor twee perso nen ernstig zijn getroffen. De daar wonende 30-jarige mej. M. J. S. ontving bezoek van iemand uit Rotterdam, de 37-jarige N. Sch. met wien zij omgang had, doch die vermoedde, dat zij het met een ander hield. Scli. geraakte met haar hierover in een twist, welke van zijn kant in een zoodanige woede ontaardde, dat hij haar met een mes te lijf ging en aan de hals, de linker bo venarm en de linker hand ernstig verwond de. Daarna probeerde Sch. zich zelf de hals af to snijden. Hij braaht zich met het mes een ernstige verwonding toe. De beide gewonden werden door de G.G. D. naar het ziekenhuis aan de Zuidwal overgebracht. Het mes werd in beslag ge nomen. Do dader heeft inmiddels een vol ledige bekentenis afgelegd. AUTO MET VIJF PERSONEN TE WATER Twee personen verdronken Vijf anderen min of meer ernstig gekwetst Gistermiddag omstreeks vijf uur heeft op de Rijksweg A 1 k m a a r Den Helder onder de gemeente 't Zand een auto-ongeval plaats ge had waarbij twee personen werden gedood en vijf anderen min of meer ernstig gewond. Door tot nu toe onopgehelderde oorzaak zijn op deze weg twee personen-auto's ko mende van tegenovergestelde richting op elkaar gereden, met het gevolg, dat één der wagens over de kop sloeg en de andere in het Noord-Hollandsch Kanaal terecht kwam. Waarschijnlijk is van deze wagen na de botsing de stuurinrichting defect geraakt, zoodat de chauffeur het voertuig niet meer op de weg kon houden met het bovenstaan de noodlottige gevolg. De chauffeur had de tegenwoordig heid van geest om het open dak van de wagen open te schuiven, waardoor hijzelf de auto wist te verlaten, even als twee andere inzittenden, de heer en mevrouw Biele uit Heemstede. In bewustelooze toestand werden zij op de wal gesleept door den slager P. Hos sen uit 't Zand. Het mocht niet gelukken de beide andere inzittenden, het twaalfjarig pleegzooontje van de familie Biele en een 70-jarige dame mevrouw Frager, uit de wagen te voorschijn te halen, zoodat deze jammerlijk verdronken. De inzittenden van de andere wagen, do heer en mevrouw Verschuur uit Den Helder, zijn er betrekkelijk goed afgekomen. Na door den ontboden geneesheer te zijn ver bonden, konden zij huiswaarts keeren. De drenkelingen zijn in een café onderge bracht. Hun toestand is naar omstandighe den redelijk. VAN DER SCHUYT's AUT0REIZEN 6 dagen n. de Harz, alles inbegr. 55. p.p.j 6 dagen n. Heidelberg, alles inbegr. 5o. p.p.; 4 d. n. Rijn en Ahrdal, alles inbegr. 37.50 p.p.; 4 d. n. Engeland (Londen) alles inbegr. 45.— p.p.; 4 j. n. Eifel en Ardennen, alles inbegr. 35 p.p.; Dagtocht n. Texel, alles inb. 5.90 p.p. Inf. aan alle kan., der REEDERIJ VAN DER SCHUYT, Hoofdkantoor: 30, Rotterdam, Telefoon 15500.

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 1