FA I. ZANDVOORT's Slagerijen DE ZILVER TENTOONSTELLING Laatste Nieuws. DONDERDAG 29 AUGUSTUS - om 5 uur - OPENEN WIJ ONS ZESDE FILIAAL v. d. WAALSTRAAT 19 - Telefoon 3717 WOENSDAG 28 AUGUSTUS 1935 l VVEEDE BLAD PAG. 6 Stadsnieuws De eerste vergadering van den nieuwen raad Benoomingen und keln Ende De nieuwe raad zal voor het eerst ver gaderen op Dinsdag 3 September 1935, des namiddags te 2 uur, in het gebouw „Tot nut van 't Algemeen. Te behandelen onderwerpen: 1 Beëediging en installatie van de nieuw benoemde raadsleden. 2 Benoeming van vier wethouders (vaca tures: J. Splinter Gzn, Mr A. F. M. Tepe, T S. Goslinga en Mr A. J. Romijn.) 3 Benoeming van vier leden van de com missie van Financiën (vacatures: de H.H. H. M. de Reede. M. G. Verweij, H. Lombert en A. J. Schoneveld) 4 Benoeming van vier leden van de com missie van Fabricage (vacatures: do H.H. J. H. Schüller, J. H. A. Manders, Mr C Beekenkamp en R. van Eecke.) 5 Benoeming van vier leden van de com missie voor het Openbaar Slachthuis (va catures: de H H. Th. M. W. Bergers, J. A. van der Reijden, J. J. van Straien en R. yan Eecke.) 6 Benoeming van twee leden van de com missie voor don Markt- en Havendienst (va catures: de H.H. J. Wilbrink en J. J. Val- lentgoed.) 7 Benoeming van drie leden van de com missie voor de Huishoudelijke verordenin gen en uit dezen van den voorzitter (vaca tures de H.H. Mr D A. van Eek, J. H. A. Manders en Mr C. Beekenkamp.) 8 Benoeming van twee leden van de com missie voor de Strafverordeningen (vaca tures: de H.H. Mr D. A. van Eek en Mr C Beekenkamp.) 9 Benoeming van vijf leden van de com missie voor het Onderwijs (vacatures: de H.H. Th B. J. Wilmer, T. Groeneveld, J. M. Vos. A. J. Schoneveld en M. H. de Reede.) 10 Benoeming van vier leden van de commissie voor de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit (vacatures: de H.H. F. Eikerbout, Mr D. A. van Eek, J. Wilbrink en E. J. Cos4er.) 11 Benoeming van vier leden van de com missie van Beheer over de gestichten „En degeest". „Voorgeest" en „Rhijngeest" 'va catures: de H.H. Th. B. J. Wilmer, F. Kooi- stra, J. G. van Es en G. Lekkerkerker.) 12 Benoeming van vier leden van de commissie voor den Geneeskundigen- en Gezondheidsdienst en den Keuringsdienst van Waren (vacatures: de H.H Th. B. J. Wilmer, J G. van Es, A. van Rosmalen en G Koole.) 13 Benoeming van twee leden van de commissie voor het Oud-Archief, uit de leden van den Raad (vacatures: de H.H. M. H. de Reede cn J. H. A Manders.) 14 Benoeming van twee leden van de com missie voor het Oud-Archief, buiten de leden van den Raad (aftredend: de H.H. Prof Dr H. T. Colenbrander en W. J. J. C. Bijleveld.) 15 Benoeming van vijf leden van de com missie voor het Stedelijk Museum ,De La kenhal" (vacatures: de H.H. Ir A. G. Bos man en J. H. A. Manders; aftredend: de H.H. Prof Dr J. A. J Barge. W. J. J. C. Bijleveld én Mr J Slagter.) In de vacature- Bosman worden voorgesteld: Mr A. J. Ro mijn en M. H. de Reede. 16 Benoeming van vier leden van het bestuur der Stedelijke Werkinrichting, uit de leden van den Raad (vacatures: de H.H J. J. van Stralen, M. H. de Reede, E. J. Coster en J. M. Vos.) 17 Benoeming van een lid van het be stuur der Stedelijke Werkinrichting, bui ten de leden van den Raad (aftredend: de heer G. J. van Deene.) IS Benoeming van drie commissarissen der Gemeentelijke Hulpbank (Gemeentelij ke Bank van Leening en Geldschietbank) '(vacatures: de H.H. Th. B. J, Wilmer, M. H. de Reede en T. Groeneveld.)' 19 Benoeming van vijf leden der commis sie. bedoeld in art. 2, le lid, sub. 3° der ver ordening. houdende Reglement voor de Commission van Advies betreffende de ar- beids- en dienstvoorwaarden van het perso neel in dienst van de gemeente Leiden (va catures: de H.H. F. Eikerbout, T. Wilbrink, IT. Kuipers, Th, M. W. Bergers en R. van Eecke.) 2 Benoeming van vijf plaatsvervangen de leden dier commissie (vacatures: de H.H. Mr C. Beekonkamp. J. A. van der Reijden, J. J. Vallentgoed, C. J. van Tol en J. M. Vos.) 2-1 Benoeming van vijf leden van dc Vcr- keerscommissie (vacatures: de H.H. T. Groeneveld, J. Wilbrink en J. H. A. Man ders; aftredend: de H.H. Mr G. H. E. Nord Thomson en D. Parmentier.) 22 Benoeming van een lid van het be stuur van het Genootschap „Kennis is Macht" (vacature: de heer M. H. de Reede.) Verdeeliug yan den Raad in sectiën. ZWEMKAMPIOENSCHAPPEN VAN LEIDEN Morgenavond (Donderdag) worden in de Zwem-Inrichting „De Zijl" alhier de navol gende nummers verzwommen om het Kam pioenschap van Leiden. 100 M. vrije slag Heeren; 100 M. rugslag Heeren: 50 M. vrije slag Dames. Tevens zal dien avond ten overstaan van het Bestuur van de Zwem- en Polovereeni- ging „De Zijl" en de Zwemmeesters door een aantal personen alsnog een proef van be kwaamheid worden afgelegd ter verkrijging van het diploma van geoefend zwemmer- (ster). BIJ AVONDVERLICHTING MORGEN DONDERDAGAVOND van 8—10 uur in het MUSEUM „DE LAKENHAL" Kantteekenintfen bü het Raadsverslaf De laatste zittine van den ouden Raad De oude raad heeft er geen prijs op ge steld door zijn laatste zitting een goede in druk achter te laten. Er was weer geen einde aan het gespraat en ware het niet dat het voorstel inzake de Sportstichting vaa de agenda was afgevoerd, de vergadering zou ongetwijfeld weer tot in den nacht zijn voortgezet. Dank zij het uitstel van het voorstel stonden we om half elf od straat, vroeger dan we hadden durven hopen. Er valt over de zitting weinig te zeggen. Onder de hamerpunten bevond zich o.a. een voorstel om op het terrein van het saneeringsplain Bouwelouwenseeg—Para dijssteeg de bouw van 99 arbeiderswonin gen in handen te geven van de Vereenl- ging tot bevordering van den bouw van Werkmanswoningen cn daarvoor een Rijks voorschot van f 232.400 te aanvaarden. Dit belangrijk voorstel ging zonder meer onder den hamer door. Er was ook geen aanlei ding om er over te SDrcken. De tongen kwa men los bij de vaststelling van een veror dening op de heffing van parkeergelden voor gemeentelijke parkeerterreinen. Do aanleiding tot dit voorstel is het zeer spoe dig gereed komen van het parkeerterrein aan de Steenstraat. B. en W. wenschten echter niet de verordening aan dit terrein te binden, maar haar een ajgemeen karak ter te geven en behalve een parkeergeld voor auto's, vrachtauto's, rijtuigen enz., ook voor het stallen van rijwielen van ge meentewege een tarief vast te stellen. Enkele leden bleken van meening, dat het de bedoeling was op het terrein aan de Steenstraat nu dadelijk zulk een stalling in te richten en maakten daar bezwaar tegen. Er bleken nog meerdere misverstanden te zijn, maar toen de wethouder nog eens hal uiteengezet, dat de verordening alleen de mogelijkheid wil scheppen om bij bepaalde gelegenheden parkeergelegenheid voor fiet sen aan te wijzen (op feestdagen enz.) en daarom het tarief vast te stellen, zoodat het geheel niet in de bedoeling ligt parti culieren concurrentie aan te doen, waren de meeste gemoederen gerustgesteld en werd het voorstel aanvaard, hoewel er nog enkele raadsleden waren, die beren bleven zien op den weg en deze waanvoorstelling tot op het eind toe behielden. Een ander praatpunt was de verhuring van het voormalige schoolgebouw aan de Heerenstraat -an de besturen van twee bijzondere bewaarscholen. Daarover viei toch feitelijk weinig te zeggen, maar de raad heeft het klaar gespeeld zich er lang durig mee te vermoeien. De heer Groene veld sleepte er de pacificatie in het be waarschoolonderwijs bij, beklaagde het lot van het openbaar bewaarschoolonderwijs zag groen van jalouzie over de spirit en levenskracht van het bijzonder bewaar schoolonderwijs en sprak over alles behalve over het voorstel, de verhuur van een ge bouw. Ook over de verhuring is echter nog wel iets gezegd door andere raadsleden, die zich overigens ook nogal op zijpaden be wogen. Sommigen meenden, dat de huur prijs een verkapte subsidie inhield. De wethouder ontkende dit, vond de huurprijs zelfs nog aan den hoogen kant. maar men wilde daar niet aan, hoewel men tenslotte toch het vcprstel met verkapte subsidie en al zonder hoofdelijke stemming aannam. De heer Schoneveld wilde er eerst voor zorgen, dat dit gebouw, alvorens het ver bouwd wordt, binnen de rooilijn aan de verbreede Heerenstraat komt, maar de wet houder maakte hem duidelijk, dat het ver keersprobleem ter plaatse nog niet urgent is. Ook de heer Schoneveld wenschte echter zijn denkbeeld niet los te laten. Het voni echter zeer geringe bijval. De salarisverlaging voor het personeel bij het bewaarschoolonderwijs ondervond ook bij de replieken veel tegenstand van de zijde der s.d.a,p. en van den vrijzinnig democraat. Wethouder Tepe toonde in een klaar betoog de noodzakelijkheid van deze verlaging aan. De tegenstanders bleven ten eenenmale in gebreke een andere oplossing van de kwestie aan de hand te doen. De heer Schoneveld wilde de zaak uitstellen tot de behandeling van de nieuwe begroe iing, maar dit denkbeeld lokte den Wet houder in 't geheel niet aan, omdat het hem dan geheel onmogelijk zou worden dit jaar binnen het begrootingscijfer te blij ven, terwijl daar toch met kracht naar moet worden gestreefd, omdat anders de gevol gen voor het bewaarschoolonderwijs wel eens veel erger kunnen zijn. De raadsmeer- derheid aanvaardde tenslotte ook dit voor stel van B'. en W. De voorstellen inzake de Sportstichting voor beheer en exploitatie der Gemeente lijke sportvelden, werden uitgesteld door het aannemen voor een voorstel-Schiiller dat ook door den heer Beekenkamp werd gesteund. Uit hun uiteenzetting bleek dui delijk, dat een zeer verwardo en onvrucht bare discussie met de indiening van tal van amendementen voor de deur stond als het voorstel wel behandeld was geworden. De kwestie zal thans opnieuw In de Com missies worden behandeld en daarna, beter voorbereid en minder chaotisch opnieuw den Raad bereiken. Men zou er nu toch niet uitgekomen zijn en daarom was het maar beter de zaak heelemaal uit te stellen. De afscheidsrede van den voorzitter spreekt voor zichzelf. Er is indorda»ad in de afgeloopen vier jaar heel wat gebeurd onder het rcchtsche bewind, waarmede onze stad gezegend was. Het roer komt nu gedeeltelijk In andere handen. Zal men nu ook afwijken van do oude beproefde koers? We wachten het maar af. Maar we kunnen er niet zoo erg gerust op zijn. Diefstal en afpersing Gister stond voor de Haagsche Recht bank terecht de Leidsche smid W. v. d. M., verdacht van diefstal van een bedrag \an 300,— en voorts ter zake van afper- sing. Uit het getuigenverhoor van de bena deelde juffrouw bleek, dat deze op een schuit samenwoonde met zekere C., die In Januari j.l. is overleden. Deze had getuige voordat hij in het ziekenhuis werd opge nomen een portefeuille waarin zich een bedrag van 800,— aan bankpapier be vond, overhandigd, dat zij na het over lijden voor zich mocht behouden. Nadat C. overleden was, kreeg zij bezoek van verdachte, die haar waarschuwde, dat de kinderen van don overledene wel eens om dat geld konden komen. Men besloot toen het geld weg te bergen. Aanvankelijk liet men de portefeuille in het water zak ken, doch daar de inhoud natuurlijk nat werd, besloot men deze weer op te vis- schen en het geld, nadat het gedroogd werd, opnieuw, ditmaal in een gesloten bus, in het water te laten. Er bleek even wel een bedrag van 300,te ontbreken. Voorts had getuige een brief van ver dachte ontvangen, waarin hij haar om geld vroeg, en ook om de schuit, waarin zij woonde. Een en ander ging gepaard met de bedreiging, dat, indien zij die schuit en een bedrag van f 100 niet aan verdachte afstond, hij de kinderen van C. zou waarschuwen dat zij geld, dat aan haar vader toebehoorde in haar bezit had en dat ook de schuit haar niet toebehoor de. Get. zelde, dat zij v. d. M. f 100 had be loofd als hij zijn mond zou houden. Verdachte erkende den brief te hebben geschreven en deze door zijn dochter to hebben doen bezorgen. Overigens ont kende verdachte de Juistheid van het verhaal van de getuige. Hij zeide C. en de getuige steeds met alles van dienst te zijn geweest. Hij wist niet beter of zij wa ren man en vrouw. Na het overlijden van C. heeft hij op verzoek van de getuige de begrafenis geregeld. Volgens de vrouw zouden de kosten voor de begrafenis niet gedekt zijn. Er kon ook niets voor een bloemetje af. Na de begrafenis heeft get. hem mede gedeeld, dat zij eenig geld had f 505, dat verstopt moest worden. Vordachte gaf haar daartoe een jampotje, dat in het wa ter werd gelaten. Dat dit gold reeds eer der in het water was gelaten, wist ver dachte niet De f 100 die beloofd waren, zouden moeten dienen voor betoonde diensten. Verdachte had bij de politie een gefan taseerd verhaal opgedischt, teneinde zijn vrijheid terug te krijgen. De president las de door verdachte af gelegde verklaringen voor, doch deze zei- de, dat hij alles maar gofantaseerd had om los te komen. Verdachte werd er opmerkzaam op go- maakt, dat deze fantasie veel overeen komst had met de door getuige afgelegde erklaringen. Het O.M., waargenomen door mr Cohen Tervaert, wees op de feiten, zooals die uit het politieonderzoek en het getuigenver hoor waren komen vast te staan. Ver dachte, die van den steun leeft, werd In liet bezit van een bedrag van f 300 ge vonden, zijnde juist het bedrag, dat uit de portefeuille werd vermist Behalve aan diefstal, heeft verdachte zich schuldig go- maakt aan afdreiging, al Is deze bij een poging gebleven. De officier eischte ten slotte zes maan den gevangenisstraf. De Rechtbank zal 10 September a.s. uit spraak doen. Burgerlijke Stand GEBORENGijsbert Herman, zn vam C Beu kenkamp en I J P Visser Antje, dr van J Kromhout en C Aben. OVERLEDENG Hulsman—Alpben vr., S9 jr W F Bontje man, 51 jr. De verjaardag van H. M. de Koningin Het programma van „Konlnpinnedag" Het programma, dat door de Vereeniging „Koninginnedag" voor 31 Aug. is samenge steld, ziet er weer aantrekkelijk uit Het vermeldt kinderspelen op het Schuttersveld, voorafgegaan door een optocht der deelne mers, de loslating van 2000 postduiven van de Leidsche Postduivenvereeni gingen en voorts paardensport door de Rij vereeniging „De Vennepcr Ruitere" onder leiding van wachtmeester E. Beverwijk. Het zal dus onge twijfeld wel zeer de moeite zijn om den mid dag op het Schuttersveld door te brengen en wij wekken de Oranjeklanten daartoe dan ook hartelijk op. Waterpolo DE Zijl I—S.Z.C I (2—1) Om den Havenbrugboker In een snel en enthousiast gespeelde wed 6trijd is het do thuisclub gelukt voor de vierde maal bovengenoemde beker te win nen. Ondanks het feit dat S.Z.C. de medewer king had verzekerd van Van Woerkom (Zian) en Mooy (H.P.C.) en De Zijl met een invaller verscheen voor A. H. van Eg- mond, was de overwinning dubbel verdiend. Bijna onmiddellijk na het begin weet Mooy met een hard schot in de hoek Rameau te passeeren. Even later wordt een goed boog schot van P. Lut nog net gekeerd. S.Z.C. blijft speciaal voor Mooy uiterst gevaarlijk Na de rust blijft De Zijl steeds aanvallen en als D. Kraayenbrink een opgelegde kans heeft gemist, speejt Lut goed naar Key, die onhoudbaar inschiet 1—1. Na het uitzwem- men moet Rameau weer een gevaarlijke door braak van Mooy keeren. Bij een S.Z.C.-aan- val moet een speler voor de 2 meter-lijn het water uit. Even later moet ook van de Zijl een speler het water uit en met zes tegen zes maakt D. Kraayenbrink goed 21. Te gen het einde belandt een ver schot van Mooy op het doel, waarna spoedig het einde komt en de Zijl een verdiende overwinning behaalde. Scheidsrechter Scheevelenbosch uit den Haag leidde tot aller tevredenheid. DE ZILVERTENTOONSTELLING BIJ AVONDVERLICHTING Morgen, Dond|rdagavond, zal de zilverten toonstelling weer bij avondverlichting te be zichtigen zijn. Verdere bijzonderheden vindt men in een advertentie in dit nummer, VAN 5 M HOOGTE GEVALLEN Hedenmorgen is de 17-jarige W. C v. D., in een in aanlbouw zijnde garage van een eternite plaat van 4y2 a 5 M. gevallen. De jongen klaagde over pijn in de lendenen en is door donE.H.D. naar het Academisch Zie kenhuis gebracht. GEDEELTELIJKE DAKINSTORTING Gistermiddag te ongeveer half drie is van het perceel Haarlemmerstraat 56, hoek Sion- steeg, bewoond door de wed. v. d. V., een gedeelte van het dak naar beneden goko men. Mot donderend geraas stortte een groot aantal dakpannen naar beneden. Zij kwamen in de steeg terecht, waar zich gelukkig nie mand bevond. De bouwpolitie stelde zich van een en ander op de hoogte, terwijl Steeg werd am NIEUWE CONTROLEUR DER N.Z.H.T.M. De heer Jonker, haltechef der N.Z.H.T.M. te Edam is naar hier overgeplaatst en belast met de controle-diensten in de vacature ont staan door het overlijden van den heer H. v. d. Berg. DE WINKELWEEK Wij verwijzen naar een advertentie In dit nummer, waarin mededeelingen worden ge daan omtrent de ter gelegenheid van de Veemarktopening te houden Winkelweek. Uit den Omtrek ALPHEN AAN DEN RIJN DOOR EEN STIER OVERVALLEN Langs de Gouwe fietste gister de heer M. Op het moment dat hij een stier moest passee ren, die daar met een geleider liep, sprong plotseling de stier op L. af. L. kwam te vallen en werd gewond, gelukkig niet ernstig. TIJDREDE Prof. WISSE In de Chr. Geref. Kerk hoopt Prof. Wisse van Apeldoorn Zaterdag a.s. des avonds half acht een tijdrede te houden over „De groote schare uit de aanstaande groote verdruk king". VAN EEN HOOIZOLDER GEVALLEN Bij den landbouwer S. aan de Aarkade viel een negenjarige gast uit Haarlem van de hooizolder. Met een gebroken dijbeen werd de jongen opgenomen en na eerste hulp van dr. M. ontvangen te hebben werd h{j overgebracht naar het ziekenhuis te Haarlem. Zondag 8 Sept. hoopt Ds. Voors,, pred.-dir. der Martha-Stichting, afscheid te nemen in de godsdienstoefening, die besloten wordt met de viering van het H. Avondmaal. Dinsdag 10 September nemen Ds. en mevr. Voors afscheid van de kinderen en mede arbeidenden, terwijl Vrijdag 13 Sept. njru 2 uur In de kerkzaal der Martha-Stichting een officieele samenkomst zal zijn van afscheid Ds. en mevr. Voors en installatie van Ds. en mevr. Meijer. Zondag 15 Sept. zal Ds. Meijer door Ds. Voors bevestigd worden en in dezelfde dienst zijn intrede doen. GEEN CONCERT Wegens het minder gunstige weer is gis teravond het aangekondigde concert van de Chr. Muziekvereen. „Arti" niet doorgegaan. Jammer, want in verband met de a.s. ver jaardag van H.M. de Koningin was een mooi programma samengesteld. OPDRACHT B. en W. alhier hebben het maken van rioleerings-, ophooglngs- en bestratingswer- ken van een verbindingsstraat, tusschen de Hofzichtstraat en de Toussaintstraat gegund aan Gebr. A. en Joh. A. Schouls, aannemers te Leiderdorp voor de som van f 6881. BOSKOOP LID COMM. V. TOEZ. OP L.O. B. en W. stellen de raad voor, in de com missie van toezicht op het lager onderwijs in de vacature Steenbakker Morilyon Loij- sen, die eervol ontslag vroeg, tot lid te be noemen den heer A. A. Abbenbroek. BURGERLIJK ARMBESTUUR Wegens periodiek aftreden op 31 Dec. a.s. van de leden van het B.A.. mevr. J. v. d. Broek—Macdaniël en de heer P. Krom hout Kz. hebhen B. en W. een voordracht ter benoeming opgemaakt, waarop als no. 1 de aftredenden voorkomen en als tegen- candidaten mevr. A. Frank—van Nes tn de heer M. J. Rosbergen. ESTAFETTE-LOOP De door de gymnastiek- en athletiekver- eeniging „Houvast" Zaterdagmiddag ge houden estafette-loop „Dwars door Bos koop" werd gewonnen door Achilles I uit Gouda, die de le prijs behaalde. 8 vereeni- gingen namen hieraan deeL KATWIJK BURGERWACHT Op Zaterdag 31 Aug. zullen de oefeningen der Burgerwacht niet gehoiuien worden. De wedstrijd om de Rotterdamsche Beker tusschen de Burgerwachten van Voorschoten Valkenburg en Katwijk zal in Sept. worden gehouden. Aan den Gewestelijken wedstrijd in Den Haag zullen twe evijftallen deelnemen, nJ. twee vijftallen in klasse A op 14 Sept. e.k. KATWIJK AAN ZEE PROV. BOND VOOR GEITENFOKVEREEN. Oprichting aideellng Katwijk In de gister gehouden vergadering is men overgegaan tot het opriohten van een afcL van den Prov. Bond voor Geitenfokvereen. in Zuid-Holland. OPENING NIEUWE O. L. SCHOOL De nieuwe openbare lagere school zal op Maandag 2 September des avonds om half acht officieel door B. en W. geopend worden. TWEE MENSCHENSCHEDELS GEVONDEN Gistermiddag zijn bij werken op het ter rein van de openbare school twee menschen- schedels gevonden. De eene is bijna geheel gaaf uit den grond te voorschijn gekomen, hoewel er een overblijfsel van een diepe snee aan de voorzijde is aangetroffen. Omtrent de herkomst van deze schedels tast men in het duister. LEIDERDORP LEIDSCHENDAM RAADSVERGADERING STOMFWIJK Vrijdagavond a.s. om half acht komt de ge- meenteraad van Stomp wijk in openbare ver gadering bijeen. De agenda vermeldt ojn.: Voorstel tot toekenning vergoeding aan de R.-K. School voor B.L.O., de St. Theresiaschool te Delf en in verband hiermede tot wijziging der gemeentebegrooting dienst 1985. Voorstel tot overname om niet van grond van den heer K. Reedijk, Westvlietweg 131. Voorstel 'tot afwijzende beschikking op ver zoekschriften van het bestuur de „Hanze", afd. Leidschendam en van de afd. Den Haag van den Nieuwen Nederl. Bond van Koffie huishouders en Slijters „Nienebokos" ora toe passing te geven aan het bepaalde in art. 31 duodecies par. 2, le en 2e lid der Wet op de Personeele belasting. „DE HANZE" Donderdagavond houdt de R.-K. Midden- standsvereeniging „De Hanze" een ledenver gadering in het patronaat. O.m. zal een voor stel tot deelname aan de in October te houden Nat. Winkelweek aan de orde komen. VERJAARDAG KONINGIN Ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin zal a.s. Zaterdag door de R.-K. Harmonie St. Caecilia te Veur—Leid schendam een muzikale rondgang worden ge maakt door het dorp. Om 7 uur des avonds vertrekt de Harmonie vanaf „De Roode Mo len" te Veur. Verzocht wordt ter betuiging van sympathie aan het Koninklijk Huis, dien dag de driekleur van de huizen te doen wap peren. De terugkomst der Kon. Familie Op 10 September a.s. Naar men ons berioht, ligt het in het voornemen van H. M. de Koningin om met H.K.H. de Prinses op 10 Sept. a.s. per stoomschip van do Mij. Zeeland hier te lande terug te keeren. H.M. cn H.K.H. de Prinses zullen dan haar intrek nemen op het landgoed de Ruigen Hoek. Weekstaat Nederlandsche Bank In het overzicht van de weekstaat der Nederlandsche Bank is abusievelijk vermeld, dat de goudvoorraad toenam mot f 54 mil- lioen. De onmerkzame lezer zal terstond be grijpen, dat het om een bedrag gaat van f 5.4 millioen. De staking in de wollenstoffen- industrie te Tilburg Breidt zich verder ultl Onder het door de werkgevers aan de ar beiders gestelde ultimatum heeft de wilde staking in de Tilburgsch© wollen-stoffen- industrie zich ïdenoohtend nog vrij aan zienlijk uitgebreid. Op het oogenblik zijn van de 39 wollen- stoffen fabrieken er 20 geheel of gedeeltelijk stilgelegd. Doodelijk ongeluk te Twijzel Gisteravond is de 19-Jarige F. Prins uit Zwaag-Westeinde op het kruispunt Twijzel door een vrachtauto, die links door de bocht ging, aangereden en tegen den grond ge smakt. De man bekwam een zware hersenschud ding en is vanochtend in het Diaconessen- huis te Leeuwarden waarheen hij was ver voerd, overleden. Kerknieuws NED. HERV. KERK Beroepen: Te Streefkerk (toes.), M, Bons te Colijnsplaat, Te Vinkeveen, G. C, Severijn te Muiden. Radiodistributie WOENSDAG 28 AUGUSTUS Programma 3: 8 u Keuion; 8.40—9.30 Deutscl; landsender; 10.20 Keulen; 11.50 London Reg; 12.20 Brussel Fr; 13.20 Brussel VI: 14.20 Lon don Reg; 17.20 Keulen; 20.20 Droltwich; 21 Be romunster; 22.85 Brussel Fr; 23.2-0 ParUa Radio Programma 4: 8.06 Parü» aRdio; 9.30 Gram- muziek GRD; 10.36 Droltwich; 18.20 Diversen; 18.5o Droltwich; 20.20 Londen Rog landsender, 10.20 Keulen. 11.05 London Reg., 12.05 Parijs Radio, 13 Brussel VL. 14.20 Deutsoh landsender. 15.30 London Reg., 15.50 Parus Ra dio. 17.10 Diversen, 17.20 Keulen. 18.60 Brussel Fr., 19.20 Parijs Radio, 20.20 Keulen, 22.20 Boe dapest, 22.45 Weenen. ProgTamma 4: 8.05 Parite Radio, 10.35 Drolt wich. 18.20 Diversen, 18.50 Droitwicb, 19.30 Sport praatje door den heer J. G. A. Jansen (journa list), 20 Droltwich, 22 London Reg. Agenda DIENST DER APOTHEKEN De avond-, nacht- en Zondagsdienst dei' apotheken wordt van Maandag 26 Aug. tot en met Zondag 1 Sept. a.s. waargenomen door de apotheken: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, telefoon 523 en G van Zijp, Wil- helminapark 8, Oegstgeest, telef. 274 LEIMUIDEN plein 17; M E Wolkan n. Maarheoze, Sterk»d D 42; J Prenon n Lelden. R.dljkstr. 12; J M v <J Zwam cn ochtgen.. n. Rijnsaterwoude; j Boere n. Heiloo A 386 INGEKOMEN: W Peterse v Ter Aar A 116; H Boef v Vooburg. v. Deventerlaan 5; G Witvliet van Leiden H. Morschweg 126: Fr de Bruyn van Saasenheim, Fl. Schouptenweg 5; G Terlouw, v. MOORDWIJK DE HEER VEERMAN VRAAGT ONTSLAG Naar wij vernemen heeft do hoer J. Veer man, directeur van het gemeentelijk gas- en waterleidingbedrijf als zoodanig ontslag aan don raad gevraagd. AFBRAAK Burgemeester en Wethouders stellen aan den raad voor af te breken de gomeentewo- ningen gelegen aan de Hoofdstraat te Noord- wijk aan Zee Nrs, 71 en 73. Ter gelegenheid van de opening geven wij in al onze Winkels bij aankoop van 1,— een half pond Leverworst of een groot blik Leverpastei CADEAU! Bovendien VRIJDAG en ZATERDAG ais extra reclame Ossehaas 0,75 per pond; Biefstuk 0,70 per pond; Rosbief 0,50 per pond; Ossetongen 0,40 per pond; 4 pond Runderlappen en 1 pond Rauw Rundvet ƒ1,45 OUDE VEST 55, Telefoon 180 P. K. KOORSTEEG 28, Telefoon 518 - HOOOEWOERD 42, Telefoon 3390 OEGSTGEEST, KEMPENAERSTRAAT 87, Telefoon 241) N O O R D W IJ K, KERKSTRAAT 64, Teleloon 100 Hoofdkantoor Conservenfabriek en Engros-SlachterlJ „DE RIJNSTREEK", HAZERSWOUDE (Rijndijk), Telefoon 1785 (3 lijnen) RUNDVLEESCB Ossenhaas (ook bij gedeelten) Biefstuk - Soepvleesch Rundergehakt Bij 4 pond Magere Runderlappen vanaf Ribstuk vanaf Contrafilet Staartstuk 55 ct p. p. RUNDVLEESCH 4 pond Runderlappen 1.10 Rauw Rundvet 40 ct. p. p. Gemalen Rundvet 30 ct. p. p. Runder Schenkel en Mergpijpen Klapstuk 35 ot. p. p. Bij 5 pond 1.50 Rosbief, vanaf 50 ct. p. p. Schenkelvleesch met been 25 ct. p. p. 3 pond Rundderrollade 1.— VARKENSVLEESCH Varkensfricandeau vanaf 60 ot. p. p. Varkenslappen vanaf 45 ct. p. p. Varkens Garbonade, vanaf 40 ot. p. p. Varkens Rollade, 3 pond vanaf 1.40 Mager Spek 35 ct. p. p. Maer Spok 35 ct. p. p. Bladreuzel 40 ot. p, p. 5 pond Kransreuzel 90 ct. p, p. BLANK KALFSVLEESCH Kalis fricandeau vanaf Kalislappen vanaf Kailstongen (groot) Kalfs Gehakt Blinde Vinkon Kalis Oesters Kalfs Schenkels Kalis Rollade Rauwe Kalfslever Kalfs Carbonade 60 ot. p. p. 40 ct. p. p. 50 ct. p. st. 35 ot. p. p. 65 ot. p. p, 80 ct. p. p. 15 ot. p. st. 40 ct p. p. 35 ct. p. p 35 ct. p. p. VLEESCHWAREN Plookworst ,o ot p. ons Boterhammenworst 14 ot. p. ya p. Bloedworst 20 ot. p. p. Bakbloedworst 20 ct. p. p. Tongenworst 10 ot. p. ons Gekookt spek 13 ct p. V. p. Gekookte Hnm 14 ct. p. ons Lunchbam 15 ct. p. y2 p Leverworst 25 ct p. p Loverpastei (groot) 10 ot p. bi Ontbijtspek zonder zwoerd 10 ot. p. om Gekookte lever10 ot. p. ont Prima Rookworst 30 ot. p. p. Hoofdkaas 8 ct. pei jns, 35 ct. p. p

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6