ABESSYNIË m AKKERTJES DINSDAG 27 AUGUSTUS 1935 TWEEDE BLAD PAG. 5 ROFFELRIJMEN. EEN GELUKWENSCH TerwUl van alle zijden menschen pogingen in het werk stelden een 6-jarlg meisje te Rotterdam, dat in het water gevallen en reeds gezon ken was, te redden, sprong plotieling een onbekend gebleven hond te water toen dé kleine boven kwam en wist haar te redden. Hooggeachte onbekende Wakkre Rotterdamsche Hond, Over wien een kort berichtje Gister in de kranten stond! Met steeds klimmende verbazing Las ook ik dat kort bericht Hoe je meesterlijk voldaan hebt Aan je menschelijke plicht. Ik bewonder, zeker, gaarne Wat de -menschen stuk voor stuk Deden voor dat kleine meisje In haar groote ongeluk. Ik bewonder wat zij deden Voor dat haast verdronken kind Dat ze in het water sprongen Even haastig als de wind, Maar het meest gaat mijn bewondring Naar jou uit, geachte Hond, Omdat jij op het moment juist Moed om toe te springen vond. Dat was keurig, dat was kranig Dat jij, toen ze boven kwam, Juist je sprong, èn deze kleuter Bij het haar te pakken nam. Prachtig heb je dat geleverd, Een medaille komt je toe; Gun mij, namens alle redders, Dat ik jou hier hulde doe. 'k Weet het, je houdt niet van drukte Stiekum kneep j' ertusschenuit, Maar een kluif van een gélukwensch Moet hier op papier gespuid. Hooggeachte onbekende Menschenreddervaneenhond! Op papier gaat mijn gelukwensch Jou ter eer de wereld rond. (Nadruk verboden.) LEO LENS. W* Wordt U gekweld door ver schietende pijnen, soms inhoofd of aangezicht, dan weer in Uw ledematen? "AKKERTJES" hel pen U daar vanaf, want die werken verrassend bij zenuw toJerlandsch pijnen, rheumatische pijnen. Product spierpijnen, vrouwenpijnon, hoofdpijnen, kies- en tandpijn en.Ge proeft er niets vanl Per 12 stuks slechts 52 cent. iY Vólgens recept ven Apotheker Dumont AKKER.CACHETS DE BANKKRACH TE VLAARDINGEN Vergadering van crediteuren Voor concurrente crediteuren zal circa 20 petoverschieten Tegen 324.127.— passief staat slechts 66.700.— actiet Gistermiddag is in het Handelsgebouw te Vlaardingen een vergadering gehouden van crediteuren der bankfirnia J. Katan aldaar, die vorige week Dinsdag haar be talingen heeft gestaakt. Naar schatting waren ongeveer een 60-tal crediteuren aanwezig. Aan de bestuurstafel zaten de heeren S. Katan, directeur der bank, Mr. J. H. Kie- wit de Jonge, raadsman der firma, en R. A. Dijker, accountant, benevens eenige klerken. De vergadering werd geleid door Mr. J. H- Kiewit de Jonge. Deze begon met de mededeeling, dat er voor concurrente crediteuren circa 20% zal overschieten. Hij begrijpt dat deze mededeeling bij cre diteuren een bittere teleurstelling zal zijn en dat de vraag naar het waarom direct op den voorgrondzal treden. Daarom achtte spr. hét beter allereerst aan crediteuren een staat, uit te reiken, die zij eens rustig moeten bestudeeren, waarna de gelegenheid gegeven zal worden tot het stellen van vragen. Deze staat luidt als volgtt Bezittingen per 19 Augustus 1933. Beschikbare middelen Debit, in rek.-cour. na afschr. Overige vorderingen Onroerende goederen 23.540.47 34.206.07 27.840.29 21.000.- 113.286.60 Schulden per 19 Augustus 1935, concurrent preferent Rek.-courant-houderé 239,389.53 Deposanten 74.596.37 ƒ10.000.- Eftecten-deposanten 2.418.50 26.607.50 Hypotheek f 4-050.— Overige schulden 7.723.08 5.8nK Totaal 1324.127.48 46.552.70 Totaal 370.680.18. Voor do concurrente crediteuren, aie gezamenlijk 324.127.48 te vorde ren hebben, resteert dus van het ac tief 113.300.— min f 46.600—, of rond 66.700.—* Ter nadere uiteenzetting deelde de voor zitter mede, dat op SI December 1911 de firma een negatief kapitaal had yan l 10.000.—. Dit tekort was in 1913 reeds opge- loopen tot 90.000.en was in 1916 reeds meer dan 100.000.—% Als voornaamste oorzaak werd een .verlies op Marken genoemd van circa 100.000.—, hetwelk in 1916 is gele den. Momenteel is liet tekort nog veel ks grooter, hetgeen toegeschreven moet worden aan afschrijving op debiteu ren en op gebouwen. Eén der crediteuren vroeg daarop wan neer de heer L. J. .van Gelderen is uitge- De voorzitter deelde mede, dat ln 1900 firmanten waren mevr. de wed. Katan en de heer L. J. v. Gelderen, in 1912 de heer S. Katan en L. J. van Gelderen en .vanaf 3918 de heer S. Katan alleen. Verschillende crediteuren vroegen nu om inlichtingen die gedeeltelijk door den ac countant en gedeeltelijk door den voorzit ter werden verstrekt, waaruit bleek, dat op de panden een verlies van 30.000. zal worden geleden en op dubieuze crediteuren ongeveer 10.000.—. Een der aanwezigen Vroeg naar Me na men der crediteuren, waarop de voorzitter het antwoord schuldig bleef, omdat de heer g. Katan zich nog steeds op zijn ambts geheim wenscht te blijven beroepen. Verder werden verschillende opmerkingen gemaakt over het uittreden van één der firmanten en het aan hem décharge verlec- pen zonder dat het tekort was aangezui- crd. De voorzitter antwoordde de verschillen de sprekers en zette uiteen, dat juridisch op deze aangelegenheid niet meer kan V orden teruggekomen. Daarbij gaf spr. te kennen, dat in geval van gerechtelijke af wikkeling de uitdeeling voor crediteuren belangrijk beneden 20% zal zijn. De familie leden zijn echter bereid bij niet-gerechte- lijke afwikkeling zich belangrijke offers te getroosten. Na langdurige besprekingen formuleerde 'de .voorzitter het volgende voorstel* Instelling van een crediteuren- commissie, bestaande uit 3 leden. 2. Behalve het actief dat aanwezig 3s en voor uitdeeling aan crediteuren beschikbaar, wordt van bevriende zijd® een extra uitdeeling yan 5% gegarandeerd, S. De familie-crediteuren zien af Van indiening van hun vorderingen, Waarbij onder meer een bedrag, van, 17.000.wordt genoemd 4. De kosten van onderzoek en li quidatie komen niet ten laste van crediteuren. 5. Dit voorstel wordt gedaan tegen finale kwijting door crediteuren. Dit voorstel blijft van kracht tot Zaterdag 7 September Om bovenstaande overeenkomsten te slui ten is spr. dagen lang bezig geweest, en hebben tengevolge, dat de debacle voor crediteuren nog niet grooter is geworden. Ten slotte pleitte de voorzitter clementie voor den heer S. Katan als mensch. Spr. gaf toe dat er fouten zijn gemaakt, maar legde er den nadruk op, dat de heer Katan jaren lang gewerkt heeft onder een last die zijn gezondheid heeft ondermijnd en hem niet alleen financieel maar ook moreel heeft geruïneerd. Deze moreele ruïne is niet meer te herstellen en spr. verzocht de schuldeischers met klem hem den zwaren gang van gerechtelijke liquidatie te be sparen. Hierna werden tot leden der crediteuren commissie benoemd de heeren J. Kreber Jr., I. J. Hoogendijk en J. Verboon Az. Sr. Deze commissie zal in de e.v. dagen een, grondig onderzoek instellen en haar bevin-J Een paar aardige Abessynische jongenstypen, die het leven nog glunder aanzien. mogelijk en konden aanvankelijk de personentreinen het Centraal. Station via het Muiderpoortstation niet berei ken, terwijl ook omgekeerd zulks niet mogelijk was, evenals de verbinding met het Weesperpoortstation. Door echter voor de personentreinen ge bruik te maken van de z.g. goederensporen konden de treinen voor de richting Hilver sum met eenige vertraging vertrekken, ter wijl ook die van Hilversum met vertraging aan het Centraalstation binnenkwamen. De z.g. stoptreinen voor het Muiderpoortstation konden niet langs het perron komen, zoo dat de reizigers op het emplacement in- en uitstappen moesten. Ook het Weesperpoort station werd later door de personentreinen langs de banen die voor het goederenver keer bestemd zijn. bereikt. Zware brand Maaoxdagmiddag te 2 uur is brand uitgebroken in de woning van den heer C. Zut te Warmenhuizen. In een oogwenk sloeg de brand over naar de woning, annex kolenhandel van den heer D. Zut, die weldra in lichter laaie stond, waarna de kolen handel van den heer Jb. Delver even eens door het vuur aangetast werd. Daar de brandweer van Warmen huizen met twee stralen op d'e motor spuit en een straal op de waterlei ding niet veel tegen de vuurzee kon uitrichten, riep de burgemeester de Alkmaarsche brandweer te hulp. Deze behoefde aanvankelijk geen water te geven, doch toen de motorspuit van Warmcnhuizen het begaf, moest de Alkmaarsohe motorspuit wel hulp ver- leenen. Niet minder dan 100 ton brandstoffen, turf, cokes, anthraciet, briketten enz. lag in de oude boerderij van D. Zut opgeslagen en deze wintervoorraad brandstoffen vorm de één gloeiende en smeulende massa, zoo- dat ook die autospuit van Alkmaar aan het werk werd gezet en later, na overleg tus schen burgemeester Nolet en den Alkmaar schein brandweercommandant nog een twee de autospuit uiit Alkmaar werd gedirigeerd, zoodat met da-ie spuiten groote hoeveelheden water in de vuurmassa werden geworpen, welke daardoor spoedig werd gedoofd. O.ok de slang op de waterleiding van de Warmenhuizer brandweer bleef werken. Inmiddels werden de oude muren, ter voor koming van het gevaar van instorting, om ver gehaald. Behalve de beide woningen ging de inboe del en een hoeveelheid aardappelen en bloembollen verloren. Ook omtrent de komst yan het Christendom in het afgelegen: Afrfr- kaansche hoogland bestaan natuurlijk de noodige legenden. In het begin der (vierde eeuw strandde op de kust der Rooaë Zee een schip, en zooals in an dere landen, zoo waren ook hier de strandbewoners voor de arme schip breukelingen niet zeer zachtzinnig. Ze werden eenvoudig als slaven verkocht pn belandden op deze manier in de om geving van den Ethiopisohen macht hebben De beide monniken (want dat iwaren zij hadden den moed hunner Overtuiging en wonnen allengs eenigeni Snvloed. Een hunner, Frumentiu3, (werd in het jaar 326 zelfs tot Bisschop yan Abessynië gewijd en won zoo (vasten .voet voor het Evangelies Van de vierde tot de zevende eeuw heeft de Christelijke kerk er een bloeiperiode ge kend. Later begon de strijd tegen den Islam, die er nimmer in geslaagd is, er een over- heerschende rol te spelen. Ondanks haar verstarring wist de kerk zich in haar po sitie vrijwel te handhaven; zij telt momen teel ongeveer 3 imillioen zielen. Wie Abessynië een Christelijk land noemt, heeft daarbij twee dingen in aanmerking te nemen. Het eerste is dit: de belijders van den Christelijker! godsdienst, deze uitdruk king dan genomen in dein meest formeelen zin, vormen er ten opzichte van de aanhan gers van andere godsdienstige overtuigin gen een minderheid van nog geen 50 pet. En dan ten tweede dit: wie Christendom zegt, vereenzelvigt daarmee in den regel on bewust zijn eigen Christelijke overtuiging. Tusschen het Christendom van bijvoorbeeld 3en Ned eiTancfechen Calvinist en 3en 'Aibes- sijnschen Monofysiet is echter in vele op zichten een ingrijpend verschil. De Christelijke kerk van Abessynië heeft banden, zij het dan ook niet al te nauw aan gehaalde, met de Kaptische Kerk van Egyp te, daar laatstgenoemde kerk den metropo liet van Ethiopië, den zoogenaamden Aboena aanwijst. Deze beide oude Christelijke kerken zijn monofysietisch, dat wil zeggen, zij leeren dat Christus slechts één natuur had en één wil, en dat de geloovige de zaligheid yer- krijgt door een leven in goede werken. Het gebed geschiedt zeven maal daags, met het aangezicht gewend naar het Oosten. Ook andere elementen in dezen godsdienst vorm herinneren aan het Jodendom, zooals het voorkomen van de besnijdenis, als volks- gebruik, naast den doop. De doop, die alleen in de kerk plaats vindt, geschiedt bij driemaal herhaalde on derdompeling. Het geloof bestaat, dat een kind, dat vóór deze doopsbediening sterft, in het leven na dien dood eeuwig blind zal Aan het avondmaal wordt ook deelgeno men door de kinderen, nadat deze eerst door den priester gezalfd zijn. Voor men tot het avondmaal aantreedt, wordit bovendien eerst gebiecht- dat de Koptische Christenen de geboorte des Heeren yiesren op den 6en Januari. Hun pries ters mogen huwelijken aangaan, echter 6lechts éénmaal. Naar men zegt wordt hun niet veel ontwikkeling bijgebracht, en staan zij in dit opzicht op ongeveer gelijk niveau als het yolk. De kerken zijn vrij eenvoudig ingericht, met een indeeling in drieën, welke herinnert aan die van Tabernakel en Jeruzalemsche tempel. Evenals de Grieksch-Orthodoxen vermijden de Kopten het gebruik van heel den in hum eeredienst, en hebben, zij alleen Een straatbeeld in Abessinits oudste stad, Harrar. Zooals men ziet, even primitief. hier alles nog geschilderde afbeeldingen vart heiligen. Het Kloosterwezen is in het land intus- schen ook vrij sterk ontwikkeld, en moet een. aanzienlijk landbezit hebben. In hoe verre dit op de agrarische toestanden van het land invloed uitoefent, is niet zoo een voudig na te gaan. Zendelingen der Engelsche Presbyterianen, van de Hamburger Zending en van de Ame- rikaansche Board of Mission spannen zich sinds jaren ih het Christelijk geloof in dit oude land tot nieuw leven te wekken. De Negus is hun naar men zegt welgezind, en steunt inzonderheid den arbeid in de hos pitalen en in, de scholen. Het is helaas te verwachten, dat er onder den drang der huidige omstandigheden voor de zendingsmannen een zware tijd zal aanbreken. Het kan wel niet anders, of het prestige van den blanke moet lijden onder de dingen, die thans plaats hebben. Ook al zou de Evangeliedienaar zelf aan leven of bezit geen schade lijden, de Boodschap die hij brengt zal gesloten ooren en harten den. Eenzelfde ervaring werd tijdens den wereldoorlog allerwegen op de zendingsvel- Wat het Jodendom in Abessynië be treft, dit wordt vertegenwoordigd door de reeds eerder door ons genoemde Falacha's, Ook de legende van hun herkomst wijst weer in de richting van Koning Salomo, zooals naar 't schijnt alle oude Ethiopische verhalen hem in hun sagenkrans trekken. De Falacha's beweren dan, ten tijde van Salomo uit Palestina .geëmigreerd te zijn. Zij wonen thans in de omgeving van het Tana- meer, zijn zwart van uiterlijk en spreken verschillende dialecten, echter geen He- breeuwsch. Met den Talmoed zijn zij blijk baar niet bekend, hetgeen er voor pleit dat zij inderdaad reeds zeer vroeg van den ouden Joodsehen stam moeten zijn losgeraakt. Zij leven voornamelijk van landbouw en vee teelt, hoewel zij ook wel ambachten uit oefenen. De sabbath wordt door ben streng onderhouden, evenals de voorschriften voor het vasten. Zij hebhen, in tegenstelling tot zeer groote andere Joodsche volksgroepen, nog steeds het geloof aan een komenden Messias. Ook kennen zij echter het asceten- leven. Men treft onder hen zoowel monni ken a's nonnen aan. Hun Heilige Schrift bestaat uit slecht- acht boeken, namelijk de vijf hoeken van Mozes, Jozua, Richteren en Ruth. Deze boe-, ken worden door hen bewaard niet in een Hebreeuwsche, doch in oud-Ethiopische le zing, waarvan de ouderdom niet zoo een voudig vast te stellen is. Bemerkt men bij de Europeesohe Joden weinig meer van het bestaan van Kohaniem, clw-z. van priesters, al kan men wel met zekerheid aannemen, dat ieder die den naam van Cohen of Cahen voert, nog tot den ouden priesterstam behoort, bij de Abessynische joden treden zij nog meer op den voorgrond. Zij dragen als hoofdbedekking een tulband, waarmee zij zidh van hun volksgenooten onderscheiden. Ook krijgen zij nog, als oud tijds, tienden van den oogst, en ontvangen ze, waai* zij als slachters optreden, bepaalde deelen van het vee als gave. Merkwaardig is dat bij den ingang van Q'en Sabbath, welke nog steeds met nauw gezetheid wordt gevierd, de maaltijd niet thuis wordt genuttigd, zooals bij de Euro- peesche joden. Die hebben dan de gewoonte, aan den sabbathsdisch een feestelijk en symbolisch karakter té verleenen, onoer andere door het zingen van verschillende liederen en gebeden. Onder de Falacha's gaat het anders toe. Deze gaan naar het gebedshuis, terwijl zij de door hun vrouwen bereide spijzen mede- aragen. Nadat de priester het eten heeft ge zegend, wordt het door hem onder die aan wezigen verdeeld, en eet men gemeenschap pelijk, een gebruik dat aan de eerste Chris tengemeenten herinnert Aan het einde van den Grooten Verzoen dag hebben de Falacha's de gewoonte, feest- dansen uit te voeren, en graan te strooien voor de vogels. Wellicht zijn zij door hun eeuwenlang contact met de hen omringende negers tot deze eenigszins afwijkende usan ces gekomen. Ook andere Falacha-gebruiken schijnen door ontleening in zwang gekomen te zijn, zooals bijvoorbeeld de biecht, Qie stervenden in handen van hun priester afleggen, en die ook op den Grooten Verzoendag in eere gehouden wordt Het schijnt dat iedere Falacha die daaxy toe roeping gevoelt, priester kan worden, hetgeen eveneens in afwijking is met de voorvaderlijke zeden. Dikwijls bestemmen de ouders hun eerstgeborene tot dit ambt. Een priester heeft het recht, eenmaal te huwen. Echter treft men in den priesterstand ook monniken aan, terwijl er tevens joodsche nonnen worden gevonden. De Abessynsche joden hebben zich eeu wenlang voor liet eenige Jooasche oven blijfsel gehouden. Thans hebben zij weder contact met de overige jodenheid. II stond in ons nummer van 26 Aug. Brand te (Vlaardingen In magazijn van feestartikelen Gistermiddag te omstreeks ihalf vijf ont stond een felle brand op den zolder van 't uit drie verdiepingen bestaande winkel pand van den heer J. Broekmans, Hoog straat 155 te Vlaardingen. Toen de brandweer na een kwartier met de twee motorspuiten en twee vuurvreters arriveerde, bleek de geheele bovenste ver dieping door het vuur te zijn aangetast, dat gretig voedsel vond in de aanwezige voor raad feestartikelen en leesboeken. Met vijf stralen werd het vuur aangetast. Een enorme hoeveelheid water deed het vuur reeds na een kwartier minder wor den en nog korte tijd later was het gevaar geheel geweken. De bovenste verdieping en het dak wer den door het vuur verwoest De winkel en de daarboven gelegen voorkamers liepen veel waterschade op. Ook 't naastgelegen winkelpand van den banketbakker G. J, de Jong kreeg aanzien lijke watexsoha.de. Tijdens het blussohingiswei',k kwam één der stralen in aanraking met de electrische leiding. Hierdoor kwam de slang onder stroom te staan en kreeg de spuitgast een hevige klap, waardoor hij de slang moest loslaten. Al kronkelende kwam deze op de Hoogstraat terecht, waardoor verschillende toeschouwei*s een nat pak opliepen. Begrijpelijkerwijs was er op dit middag uur groote belangstelling van het publiek, dat door de politie echter op een afstand van het brandende perceel werd gehouden. Op het terrein van den brand waren o.xn. aanwezig de loco-burgemeester A. van Rijn, wethouder Hoogenverf en de commissaris van politie. Gebouw en inboedel waren verzekerd. Omtrent de oorzaak tast men nog in het duister. EEN STROOCARTONFABRIEK IN WEST-BRABANT? Naar ons wordt gemeld, bestaan er in West-Brabant ernstige plannnen tot oprich ting van een strokartonfabriek, welke dan zal worden gevestigd in de voormalige sui kerfabriek „Stampersgat" te Oud-Gastel. AUTO TEGEN TOURINGCAR Bij de kerk te Baexem had Zondag morgen een botsing plaats tusschen een autocar uit Aken op weg naar Utrecht en een personenauto van den heer v. S. uit Tongehe. Van de inzittenden van de auto car werden eenigen licht gewond. De auto werd geheel vernield. Mevr. v. S. brak een arm en kreeg uitwendige kneuzingen, ter wijl haar zoon, die stuurde, een wond aan de hand opliep. DOOR EEN PETROLEUMVERGASSER. Gisteravond is door het in bx*and geraken een petroleumvei*gasser brand uitge broken in de woning van den heer P. de Haas, aan den Stoombootweg to Lands meer. Het vuur greep zeer snel om zich K'S* ,en. m een oogwenk stond alles in ichtcilaaie. De brandweer van Landsmeer kon piet verhinderen dat het huis tot den grond toe afbrandde. Niets kon worden Ke- dekt S e wordt door vei*zekering ge- BIJ HET VISSCHEV VERDRONKEN Gistermiddag omstreeks vier uur is de 10-jarige jongen J. Lammertink uit Zut- f en bij het vissohen in den IJsse] nabij den kern °nd t0 Water geraakt en verdron- dingen samenvatten in een rapport, uit te brengen op een nieuwe vergadex*ing van ci*editeuren. De vergadering duurde ongeveer 3Vfc uur en had een vrij rustig verloop. De e.v. crediteurenvergadering is bepaald op 2 September a.s. Gemengd Nieuws* IN EEN GIERPUT VERDRONKEN Zondagmiddag is het l^-jarig zoontje van den landbouwer G. Paikkert, uit de buurt schap Loo bij Bathm en, in een gierput bij de woning gevallen en verdronken. Vechtlustigen in den Jordaan Drie gewonden Gisteravond ongeveer elf uur ontstond ln de Tuinstx-aat te Amsterdam een vechtpartij tusschen eenige bewoners van den Jordaan. Deze daar in de laatste dagen voorkomen de vechtartijen worden gehouden door aan- hangei-s van verschillende café's. De café houders hebben verschillende veten tegen elkaar en elke caféhouder heeft zijn aan hang. Wederkeerig worden de café's be zocht en ontstaat er ruzie, die op straat wordt uitgevochten. Wanneer dan de poli tie aan de vechtpartij een eind wil maken, keeren beide partijen zich tegen de politie. 't Land waar Europa de oogen op richt I Zoo ook gisteravond. Toen er in de Tuinstraat herrie kwam hebben drie agenten gepoogd de twistzoekers uit elkaar te halen. Nauwelijks traden zij op, of de geheele menigte, wellicht een paar honderd man, keerde zich tegen de agexxten. Deze hebben toen hachelijke oogenblikken gehad. Zij hebben eerst gedreigd met den revol ver en toen dat niet hielp, hebben ze van hun vuurwapenen gebruik ge maakt en enkele schoten gelost. Vermoedelijk door het lossen van die schoten kwam weldra assistentie. Er rukte een overvalwagen uit van het bureau Raampoort en kwamen ook eenige motoren de politie versterken. Van alle kanten werd met steenen ge gooid, waarop charges volgden en nog velo schoten werden gelost. Door de revolverkogels werden drie mannen getroffen. Twee van hen wer den door den G.G.D. naar het Binnen Gasthuis vervoerd. Een jongen van 17 jaar had een schotwond in de lin kerborst en de tweede gewonde dio naar het ziekenhuis werd vervoerd, had een kogel in het linkerbovenbeen. De derde gewonde was getroffen aan het onderbeen. Hij werd in het post huis in de Westerstraat verbonden. Een man, die zich verzet had, werd in arrest genomen. Ongeveer half een keerde de rust in de Tuinstraat en omgeving weer. De politie is er echter niet gerust op, dat deze vechtpartijen zich niet zullen her halen. Spoorwegbotsing te Amsterdam Schade en vertraging. Gisteravond omstreeks H uur zijn bjj den Cniqiusweg te Amsterdam twee treinen tegen elkaar gereden. Een ledige personentrein, die vermoe delijk te ver was doorgereden, botste tegen een goederentrein, welke van 't W. P.-station kwam en naar het goe derenstation aan den Oostenburger gracht reed. De schok was zeer hevig, waardoor de beide locomotieven in in elkaar schoven en enkele wagons ernstig beschadigd werden. Tengevolge van deze botsing, waar bij geen persoonlijke ongelukken te betreuren waren, was het personen verkeer over de gewone sporen niet Een parachute-springer, die uit den specialen springtoren op de tentoonstelling te San Diego de groote sprong waagt, op karakteristieke wijze gekiekt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 5