rescria» Eenige dagen in Londen De Levensloop van Pieter Peuter MAANDAG 12 AUGUSTUS 1935 TWEEDE BLAD PAG. 5 CHR. NAT. WERKMANSBOND Landdag van de afdeeling Zuid-Holland Dit jaar bestaat de Bond veertig jaar Zaterdagmiddag is te Schiedam voor de eerste maal een landdag gehouden door verschillende afd. van de Chr. Nat. Werk mansbond in de Prov. Zuid-Holland. De Bondsvoorzitter, <le heer J. v. R ij e, wijst in zijn openingswoord op de onrust en .verwarring van den tijd die we beleven en op de noodzakelijkheid om als Christen- werklieden de eenheid te zoeken. Tegenover het bruut geweld van onzen tijd moet ge steld worden Gods gerechtigheid. Er is maar een uitweg in deze nood der tijden en dat is het leven naar de geboden Gods in alle levensverhoudingen. Dit is tevens het eigene dat de Chr. Nat. Werkmansbond on derscheidt van z.g. neutrale organisaties. Spr. wijst op het Chr. beginsel als het vas te fundament waarop do bond staat. Hand having en versterking daarvan is in onzen tijd dringend eisch. Rede Ds. J. v. d. Wiel Ds. J. v. d. Wiel, pred. te Rijswijk, sprak over het onderwerp; „Onze plaats en onze taak". Onze tijd is te vergelijken bij een herfst dag, waarin de nevelen laag neerhangen over heel het leven. Er is overal verscheu ring en verwarring. Scheidsmuren en puin hopen zien we overal. De horizont is donker en de toestanden worden hoe langer hoe onhoudbaarder. Er wordt wel een antwoord gegeven op de vraag, hoe we uit deze toe stand kunnen geraken, maar de antwoor den zijn zoo zeer verschillend, dat elke sa menstelling zoek is. Spr. wil wijzen op de plaats en de taak Van den Christen, naar aanleiding van een Voord uit de bergrede: „Gij zijt het zout der aarde en het licht der wereld". Met dit woord wijst de Christus de plaats en de taak aan van al de Zijnen voor allle tijden. Het is een verheven woord, dat in de loop tier eeuwen bewaarheid is geworden. De kerk van Christus is in alle landen en onder alle volken gesticht. De kerk is het zout en het licht in deze wereld, hoe zeer men ook tegen haar heeft gewoed. De vraag is: in welke betrekking staat de Christen tot deze wereld. Er is hoofdzake lijk tweeërlei antwoord. Voor een bekeerd mcusch, zoo zeggen sommigen reeds van oude tijden, is onthouding van de wereld dringende eisch. Ook in onzen tijd is dit geslacht nog niet uitgestorven. Men vergeet dat de nuensch een Avercld der zonde met zich medeneemt, zelfs in het meest een zame bidvertrek. Zoo wordt de kroon der trouw niet verkregen. Christus moet ge diend worden in alle levensverhoudingen. ,Wic waarlijk Christen is houdt daarmede niet op mensch te zijn, maar wordt daar door juist de meest bruikbare mensch. Een ander uiterste is om met de wereld mede te doen alsof er geen enkel onder scheid is tusschen een Christen en mensch van de wereld. De wereld is de kamer waar alles gevon den wordt wat voor het leven noodig is, maar het licht om dit ailes juist te zien pnt breekt. De wereld is als een dorp in de vlakte, onveilig en vol gevaren van alle kant. De Christen leeft wel in de wereld, maar met iets dat boven deze wereld uitgaat. Overal in eenvoudigheid zijn licht laten, schijnen is .de roeping van den Chx-isten. Niet alleen de grooten in de ikerk van Christus, maar ook de eenvoudigen, die heb ben gearbeid in eigen kleinen kring, zijn het zout en het licht. Men heeft voor deze dingen geen bijzon dere roeping noodig. Het zout behoeft niet te bijten om haar werking te doen en het licht behoeft niet altijd te flikkeren om toch licht tc zijn. Iemand die op de plaats waar God hem heeft gesteld de geest van Christus laat zien, is het zout. Iemand die een pleizieravondj© op kan geven om een zieke te bezoeken of een arme eenzame te vertroosten is het zout der aarde. Christus is de Zon en de Zijnen zijn de fakkels. Christus is de zoutbron, de Christen moet zoutkorrel willen zijn. Hoe wordt het eindelijk heter. Op deze Vraag hebben we nu het antwoord van de Koning der Waarheid: vernomen. Dit ant woord is zeker beschamend voor ons allen. We geven ons uit voor Christen en we ont trekken ons zoo gemakkelijk uit allen ar beid waarvan wë geeni persoonlijk voordeel hebben. De wereld heeft'groot gelijk als ze zulk Christendom niet moet. Laat toch ieder persoonlijk eens beginnen te klagen over eigen zonde en lauwheid, &Ioe wordt het beter? Het antwoord op deze vraag geeft 'dit woord van Christus, als het door ons wordt omgezet in een daad. Het geloof in Chris tus is als een brandglas. Laat ons mot Christus maken een zout verbond. Bij Christus is alles wat we zelf niet hebben. De 'lastbrief, gij zijt het zout en het licht der wereld, is steeds de zelfde, gelijk ook de lastgever Jezus Christus gis ter en heden tot in eeuwigheid dezelfde is. Verdere redevoeringen De heer de Moor sprak namens de Provinciale Bond over de beteekenis van het insigne dat doör de Bond wordt uiige reikt. Op dit insigne komen de woorden voor: De rechtvaardige is moedig als een jonge leeuw. Spr. zet de beteekenis van dit woord in betrekking tot de Chr. Nat. W. B. nader uiteen. De heer J. Korsten, voorzitter van de afd. Rotterdam, sprak over het onderwerp: „Onze levenshouding In onze dagen wordt gevraagd naar een nieuwe wereldorde. Er wordt op verschil lende wijze aan gewerkt. Het fascisme en het communisme treden hierbij op den voorgrond. Stanley Jones heeft het commu nisme bestudeerd in Rusland zelf en hij is tot de conclusie gekomen, dat alleen hot, Koninkrijk Gods uitkomst kan geven. Niet het kapitalisme maar het egoïsme is het kwaad van onze samenleving. Spreken als Christen is veel, te leven als Christenis - meer. Het Koninkrijk Gods is de Christus zelf. Hij moet worden het mid delpunt in al ons doen en déniken, dat is de beste levenshouding. Dit jaar zal een herdenkingsjaar zijn, om het feit dat de Bond veertig jaar gele den is opgericht. Wat de oprichters heeft bezield moet ook ons bezielen; het gaat om de eer van onzen Koning, Zijn Christus en om de uitbreiding van Zijn Koninkrijk. De heer 'Broen, propagandist van den Bond, sprak een slotwoord. Het symbool van de Chr. Nat. Werkmansbond is zijn eigen kracht te stellen in dienst van het zwakke. In het 40-jarig bestaan van den Bond is er zeker veel dat beter had gekund, maar we zijn toch getrouw gebleven aan ons ideaal om het zwakke onder ons te steunen. De taak van de Christen-sociale werker is niet in de sterren, maar hier op aarde onder de menschen. In het tijdperk dat achter ons ligt is er gebouwd. Het zal de taak der jongeren zijn om te bewaren. De Chr. Nat. W. B. staat nog in het teeken van bloei. Dat wil veel zeggen in onze tijd. Daarom kan het 40-jarig bestaan met dankbaarheid worden herdacht. Hierna sluiting. Nederlandsche Rondvlucht 1935 De route vastgesteld. De definitieve route, welke voor de deel nemers aan de Nederlandsche Rondvlucht is vastgesteld luidt als volgt Op Vrijdag, 23 Augustus a.s.: Vertrek vi Schiphol 9 uur. Gevlogen wordt over Li den, Voorburg, Oostvcorne naar Haamstede, aankomst 10 uur. Vertrek van Haamstede 11 uur, waarna vervlogen wordt overSom- melsdijk. Middel harnis. Barendracht, Leer- sum, Ede, Zutphen, Hengelo naar het vlieg veld Twente, aankomst 12.45 uur. Vertrek van het vliegveld Twente om 15 uur, waar na via Coevorden en Assen om 16 uur het luchtvaartterrein Noord-Nederland bij Eel- de ten Zuiden van Groningen wordt be reikt. Op Zaterdag, 24 Augustus a.s.: Om 10 uur wordt van Eelde gestart. De vlucht gaat nu over Groningen en de Waddeneilanden, Schiermonnikoog, Ameland, Terschelling, Vlieland en Texel naar Hr. Ms. Vliegkamp De Kooy bij Den Helder, aankomst aldaar 11.30 uur. Vertrek van De Kooy om 15 waarna over Alkmaar, Haarlem en Ledden om 16 uur het eindpunt, het RotterdamseUo vliegveld Waalhaven, wordt bereikt. De gouverneur van Suriname Komt met verlof. De gouverneur van Surname, Prof. Dr. J. C. K i e 1 s t r a, heeft genoemd gewest met verlof naar Eurona verlaten. Zijn tijde lijke vervanger, de heer Mr. J. C. Brons, voorzitter van het Hof van Justitie tc Paramaribo, tevens onder-voorzitter van den Raad van Bestuur, heeft het bestuur over Suriname aanvaard. Engeland en Nederland Ik zoekCalvinisten. Vrij naar Diogenes. U wil een „high"-dienst meemaken in de Anglikaansche kerk?. Dan moet u Zondag morgen naar Highgate, in de St. Augustine's aan de Archway. Het is daar zéér „high". Het was een snik-heete Zondag.-Fel scheen de zon op rijweg en trottoir van de Archway. Daar zag ik al een torentje, achter de hui zen rechts. Maar neen, dat was 'm niet. Nog verder, de hoogte op. Ha, eindelijk. Heerlijke koelte stroomde je bij den ingang tegen. Op een der achterste banken zou ik me on gemerkt laten neervallen. De dienst was reeds begonnen. Maar de koster kwam op me toe: even wachten! Een processie schreed door de kerk. Een jongeman met een groot kruis voorop. Dan iemand met een vlag, waarop geborduurd de beeltenis van den H. Augustinus. Daarop volgde de predikant, omgeven door een aan tal jongere geestelijken en een groep koor knapen, allen in ambtsgewaad. Precies als in een Roomsche kerk. Een der dienaren zwaaide lustig naar links en rechts met de wierookbus, zoodat in korten tijd heel het gebouw met wierooklucht was vervuld. Het orgel speelt. Het koor zingt. De ge meente knielt. Ik kijk eens rond. Rechts aan den ingang, achter ons, een groot beeld van Jezus, kaarsen en bloemen er voor. Links het beeld van een heilige, met het kindje Jezus op den arm. Voor ons, langs beide muren, ook beelden en schilderijen. Heel in de verte, in mysterieus licht gehuld, het altaar. Vele kaarsen benevens allerlei elementen voor de H. Communie. De pre dikant is nu met zijn stoet voor het altaar aangekomen. Allen maken een kniebuiging, een deel gaat links, een ander deel rechts, koorknapen verdwijnen en komen weer op, buigen en gaan van den een naar den ander. De predikant zingt op zacht murmelende wijze de litungie. De gemeente verrijst en antwoordt op dcnzclfden een toni gen dreun of zingt, ter afwisseling van het koor, het in het „Prayerbook" voorgeschreven lied. Een vrouw naast mij'begeeft zich naai den ingang van het gebouw. Zij trekt aan een touw en op het oogenblik, dat brood en wijn gezegend worden, klinkt 't geluid van het klokske, waarop weer de schare op de knieën valt. Alles geheel Roomsohi, Zoo zien we hier, als met één oogopslag, bewaarheid de woorden van Groen van Prinsterer, wanneer hij, schrijvende oyer de Dordtsche Synode van 1618-1619 zegt, dat de geschiedenis van Engeland als in spiegelbeeld ons toont, waartoe de zege praal van 't Arminianisme ook ten onzent zou geleid hebben, het Arminianisme, dat Engelands kerk zoo machtig geworden, daar in de hand heeft gewerkt: overhelling der Episcopaalsche kerk naar het Pausdom. Maar de „high"-richting is toch niet de Kerk van Engeland! Daar is immers ook „low" en die voert een hardnekkigen strijd tegen verroom- sching van al wat met de kerk in verband Ten einde een door sommigen gewaande tegenstelling te dezer zake tusschen „high" en „low" aan de werkelijkheid te toetsen, woonde ik des avonds een „low"-dienst bij. Wat -ik echter móest..£pnstateeren: w,èï een gradueel,;- géén principieel 'verschil. Geen wierook, geen ceremonieën- voor het altaar, minder kleurige priestergewaden, maar toch én optocht van predikant en koor, èn liturgie, op ons, Gereformeerde Protestanten, sterk den indruk makend van overhellend naar den R.K. eeredienst. En zeker, begeven we ons dan buiten de Anglikaansche Kerk tot Baptisten en Con- gregationalisten, tot Methodisten en Presby terianen, tot Wesleyanen en Kwakers, dan zijn er daar wel onder, waarin éen Gere formeerde zich minder vreemd zal voelen, maar thuis!dat is nog wat anders. En we vinden het onbegrijpelijk, hoe de Nederlandsche vereeniging van Gerefor meerden in Londen niet in stand heeft kun nen blijven, maar zich heeft opgelost, ge deeltelijk in de Ned Hervormde Gemeente, waar helaas geen Gereformeerde prediking wordt gegeven, gedeeltelijk in een der vrijo Kerken. Maa n i e t in de Angliiiansche kerk. Wat we ons, na het bijwonen van een „high"- en een „low"-dienist, levendig kun nen indenken. Om Calvinisten te .vinden, moesten we in andere richting zoeken. „Sovereign Grace Union" de Calvinis tische organisatie in Engeland. We hadden het adres opgekregen van Ds Dresselhuis te Oldeboorn, die vorig jaar in dit dagblad enkele interessante artikelen aan deze vereeniging wijdde, over doel en grondslag uitvoerige mededeelingen heeft gedaan, weshalve wij ons van deze taak ontslagen mogen achten. LD<) NederXandsché pnderzeëers O 12O 13 en O 25 aan de Parkkade te Rotterdam» ROFFELRIJMEN. STEVIG RECHT Duitschland kent slechts vrije "burgers Volksgenooten eerste klas De veredelde Germanen Stammend uit het zuiver ras. Nevens deze Volksgenooten, Leden van de Staatspartij Die de chaos omgezet heeft In een nieuwe maatschappij, Nevens deze Volksgenooten Leven in het Derde Rijk Joden: dieven, volksverraders En misdadigers gelijk. Aangezien de opperleiding Der Partij dat heeft verklaard Is de Jood het licht, het leven En de vrijheid niet meer waard Is het niet een groote schande Dat hij zich vertoont op straat? Dat hij in een badinrichting Tusschen Volksgenooten baadt? Dat hij zijn verdorven blikken Aan een Duitsche dame wijdt Of de lucht durft infecteeren In een dansgelegenheid? Elk dier feiten is een misdaad Aan het Vaderland begaan Dat gereinigd en gelouterd Uit zijn asch is opgestaan. Daarom, zegt een Duitsche volkskrant, Rust op èlken Volksgenoot Thans de plicht tot arrestatie Van den volksvijand den Jood. Dat hij lééft is provocatie, Is gevaarlijk voor de Staat Die de Volksgenoot moet wreken Door een weldoordachte daad- Als je dat durft door te denken Zeg je: zekerlijk, het Recht Is bij onze oosterburen Wel heel stevig vastgelegd! (Nadruk verboden.) LEO LENS. 31 Imperia! Buildings, Ludgate Circus. Ik had er mij heel wat van voorgesteld „keizerlijke gebouwen". Maar in Ludgate Circus aangekomen, konden we met geen mogelijk no 31 vinden. Aan een agent ge vraagd, en die wees ons een huis met een zeer smal front aan den ingang. Boven de deur: Imperial Buildings. Den bij deur en lift staanden portier noemde ik den naam der vereeniging. En jawel: instappen. Twee de, derde verdieping daar waren we aan het adres. Een lange gang, waarop vlak naast elkaar tal van deuren uitkwamen. Op matglas in de deur stond nummer en naam van kantoor of zaak duidelijk aan gegeven. En zoo belandde ik op no 31. Ilc klopte aan en trad binnen. Een oogen blik stond ik perplex. Hier de Imperial Buildings! Hier het centrum van de Cal vinistische beweging jn het groote en mach tige Albion. Hier de ziel van Brittannië's „Gereformeerde organisaties! Ik kwam juist van de IJ.M.C.A, Daar een robust gebouw met majestueuzen topgevel, .rce.ds van verre vanuit Charing Crossie 74ÉMj. een, kpn,inkijken; indruk makend óp TleYi hoek van- Tottenham Cóürt Road" én Great Russëll Street. DÜar !jeen prachtliaï, „ggjnakkelijk zittende banken rondom, waar in men zich na aankomst rustig neervleit, om met secretaris of beambte de noodige afèpraken te maken. Daar breede trappen ch ruime gangen met convensatie-zaal, -schrijfzaal, leeszaal, kapel, concertzaal, gymnastiek- en zwemzaal, om niet meer te noemen. En hier Een smalle kamer, bij wijze van spreken anderhalve meter lang en een halve breed. Langs twee van de muren: boeken en in krantenpapier gewikkelde pakketten, ook natuurlijk met boeken en brochures, bladen en tijdschriften. De schoorsteenmuur be hangen met plakkaten en teksten, op den schoorsteenmantel kantoorbenoodigdheden, een kop thee en eigendommen van de twee „man" personeel; ter zijde aan een spijker een parapluie en een damesmantel, recht vooruit een raam, voor de bovenhelft we gens de moordende hitte neergelaten, zoo dat een. rangeerende locomotief van 't aan grenzende emplacement er haar rook en smook kon doen binnen tuffen; aan de be nedenhelft behangen met een gordijntje, dat bedenkelijke teekenen van ouderdom vertoonde, In 't midden van de kamer een soort toonbank, waarop papieren, alsmede schrijf- en inpak-benoodigdheden en waar onder een. bergplaats van allerlei en nog wat. Daarachter links een vriendelijke, op het oog eenigszins op jaren zijnde juffrouw met daarnaast een corpulente, allergenoeg- lijkst-uitziende oude heer, wier humeur door het niet al te opgewekte milieu blijk baar niet heeft geleden. Hier liet centrum van de Engelsche Cal vinistische beweging! Maar de juffromy liet niet veel tijd voor verbazing of overpeinzing. „O yèês, Mr S., o yèès de secretaris van de vereeniging, mr Burbridge, werd nog even opgehouden, maar zou zóó wel komen. En jawel, aldus 'geschiedde. Na slechts eenige minuten kwam een jong, pittig-uit- ziend, energiek heer binnenstappen, die d e "kracht van de organisatie bleek te zijn en ons alle inlichtingen .verschafte, die we noodig hadden. Hij vertelde ons van de propaganda on der ouderen en jongeren in spreekbeurten en door middel van lectuur, waarvan hij ons in allerlei dikte en formaat exemplaren meegaf. De resultaten zijn, vooral den laatsten tijd, moedgevend. Lectuur wordt veel ver kocht, zoowel die over fundamenteele on derwerpen als de souvereine genade en het Verbond, als over actueele onderwerpen: Buchmannbeweging en nieuwe opkomende secten. Terugkeerend naar ons tijdelijk verblijf dwaalden onze gedachten naar eigen vader land en we zagen in gedachten vóór ons het Kuyper-huis in Den Haag (politieke actie), het C.N.V.-gebouw in Utrecht (so ciale arbeid), de V.U. in Amsterdam (hoo- ger onderwijs), het Bondsbureau in Amers foort (jeugdbeweging) en onze gedach ten vermenigvuldigden zioh in ons Waarom wij, ons kleine Nederland, zoo rijk gezegend door het Calvinisme? Terwijl toch Calvijn door geen band van bloedverwantschap aan ons volk is verbon den geweest, zelfs nimmer op Nederlands bodem een voetstap heeft gezet, met Neder landers slechts zelden in aanraking is ge- Tóqh Nederland de akker, waar het zaad door Calvijns hand gestrooid, het diepst heeft wortel geschoten en het rijkst vrucht heeft, gedragen! Waarom? Hier past slechts één antwoord: „Sove reign Grace'1 louter yrije genadel Een kijkje uit een galmgat van den Haagschen toren op de herstelwer ken aan het Haag- sche stadhuis DINSDAG 13 AUGUSTUS HUIZEN 301 M. KRO-uitzending. S.OO— 9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 SoListenc.oncert ,en gram.pl. 2.00 Vróuwenuur. 3.00—4.00 Gram.pl. 4.15 ■=- Popnlair'ccmcert en gram.pl. &50 Orkest- coijcert, gram.pl. en lezingen. S.OO Berich ten, Gram.pl. 8.15 Orkéstconcert 'en gr. pl. 9.45 Populair concert. 10.30 Berichten. Gram.pl. 10.45 Populair concert. 11.30 12.00 Gram.pl. HILVERSUM 1875 M. AVRO-uitzending, 11.00 en 6.30 RVU. S.OO Gram.pl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gewijde muziek. 10.30 Cantabile-orkest olv. E. Beeckman. 11.00 RVU. Mevr. L. de VriesHambur ger: kniples kinderkleeding. 11.30 Ver volg concert. 12.30 Gram.pl. 1.30 Omroep orkest olv. N. Treep. 2.15 Zang door G. Holthaus. A. d. vleugel: E. Veen. 2.30 Vervolg Omroeporkest. 3.00 Vervolg zang voordracht. 3.154.00 Omroeporkest olv. N. Treep, mmv. Cor de Groot (piano). 4.15 Gram.pl. 4.30 Radiokinderkoorzang o.l.v. J. Hamel. 5.00 Voor kleine kinderen 5.30 De AVRO-Decibels olv. E. Meenk en grant.pl. 6.15 Het Lyra-Trio. 6.30 RVU. Dr. H. Gerversmans: Zuid-Limburg cn zijn volk. 7.00 Vervolg trio-concert 7.30 Officieele Berichten ONDERSCHEIDING Benoamcl ia tot Ridder in de Orde van Oran- ..1 Nassau, j'hr P B J Veg-elm van Claerbe burgemeester van Haskerland. Toegekend gouden eerc-medaille, verbonden aan de Orde van Qranje-Nasflau aan W G Hendriks te Arn- ZEEMACHT Be volgende plaatsingen zijn gelaat: de lult. ter zee der 2e kl. P J v der Burgh bjj de mari nekazerne tc Willemsoord; de luits ter zee der le kl. O R T I mm Ink. ter beschikking gesteld; en A N Schrakamp. bil het Kon. Instituut voor Radio-volkszang olv. P. C. Poortman:. 8.00» Berichten. 8.05 Gram.pl. 8.15 Uit het Kur- liaus te Scheveningen: Residentie-orkest olv. I. Neumark, mmv. Tito Schipa (te nor). In de pauze: pianospel E. Veem 10.30 Gram.pl. 11.00 Berichten. 11.10— 12.00 JTansmuziek uit „Palermo" te Sche veningen, DROITWICH 1500 M. 10.35—10.50 Mor genwijding. 11.05 Orgelconcert S. Torch, 11.50 Gram.pl. 12.20 BBC-Northern-orkest olv. C. McNair. 1.20 Het New Victoria Cinema Orkest olv. S. Phasey. 2.20 Gr, pl. 3.05 De Karl Cay lus Players. 3.50 Gr., pij 4.35 Het Sylvan-Trio en Ellis Keeler (bariton). 5.35" Het Serge Krish Septet, 6.20 Berichtèn. 6.50 BBC-Midland-orkest olv. R. Burston. 7.35 BBC-Dansorkest olv. H. Hall. 8.20 Het Celebrity Trio. 9.00 „Gert and Daisy take a Zoo-holiday", mmv. solisten, het BBC-Revue-koor en Variété-orkest olv. Lubbock. 10.00 Berich ten. 10.20 BBC-Symphonie-orkest olv. Sir. Henry Wood. 10.50 Het Norbert Wethmar Trio. 11.3512.20 Lew Stone en zijn band, RADIO PARIS 1648 M. 7.20 en 8,20 Gram, pL 12.25 Orkestconcert olv. Kréttly. 7.10 Gram.pl. 9.05 Populair concert olv. An- dré. 11.10—12.35 Dansmuziek, KALUNDBORG 1261 M. 12.20—2.20 Con cert uit rest. „Ritz". 3.205.20 Omroep orkest olv. Gröndahl. 8.20 Saxofoonsoli, 8.35 Radiotooneel. 9.15 Gram.pl. 10.15— 11.15 Symphonieconcert olv. Mahler. KEULEN 456 M. 6.50 Orkestconcert. 12.20 Dresdensch Philh. Orkest en solisten. 2.35 Gram.pl. 4.20 Viool, viola en cem balo. 5.20 Omroepkleinorkest olv Eysoldt, 8.30 Vroolijk programma. ROME 421 M. 9.00 Kamermuziek mmv, kwintet en Marg. Cossa (sopraan). 10.20 Gevar. programma. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkekst olv. Dou- liez. 1.502.20, 5.20, 6.35 en 7.35 Gram.pl. S.20 Omroeporkest olv. Douliez en gram. pl. 10.30—11.20 Gram.pl. 484 M.: 12.20 en 1.302.20 Gram.pl. 5.20 Dansmuziek. 6.20 Gram.pl. 6.50 Zang. 7.05 Gram.pL 7.20 Pianorecital. S.20 Symphonieconcert olv. A. Marsick en radiotooneel. 10.3011.20 Paul Godwins orkest. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.30 Dansmuziek door Hans Bund en zijn or kest. 10.20 Berichten. 10.40 Sportnieuws. 10.50 Orgelspel. 11.05 Weerbericht 11.20 12.20 Kamermuziek door het Berber kwartet. 91 Piet werd naar de kostschool pet rans- 92 porteerd, Daar heeft hij zijn streken gauw ver leerd; Hij verwierf er tot nut van hot algenieon Een schat van nuttige kundigheên. Hij kreeg op z'n vel. En werd heel snel Een toonbeeld van orde, Kortom; een modell Vijftien jaar later ziet men hem voldaan Met. 'fieren tred door de straten gaan. Hij is nu een man in de maatschappij, Zijn wilde harén zijn lang voorbij. Wat liefd'rijk gezag En tucht vermag. Dat ziet. .een ie dec Aan zijn gedrag. 11^ KIND R

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 5