WEKELIJKSCHE B IJ L A G E muril Onze zuivelproducten Melk, boier en kaas Het feit, dat wij verschillende dagelijksche yoedingsmiadelen zoo goed meenen te ken nen, is juist een van de oorzaken, dat .we ze als in vaste sleur koopen en gebruiken, zander dat het goed tot ons doordringt, welke bijzondere waarde zij hebben, en wat wij er allemaal mee doen kunnen. Zoo gaat het, om een voorbeeld te noe men met de melk. Dagelijks op hetzelfde uur afgeleverd, wordt ze plichtmatig uitge schonken in hetzelfde aantal bekers voor ontbijt of koffiemaaltijd', nadat wij ze eerst hebben gekookt, ook alwee in de vaste melk pan of de melkkoker, precies op de manier waarop wij het eiken dag doen. Dat alles behoort tot de vaste regels van het huis, en als het gebeurd is, dan hebben we ons met de melk voldoende lang bezig gehouden, en vraagt ze verder geen plaats in onze gedachten. Jammer genoeg. Want haar beteekenis als .versterkend voedingsmiddel, ook voor de niet bepaald „zwakken"; haar lage prijs Sn verhouding tot haar rijkdom aan belang rijke bestanddeelen; de vele mogelijkheden, die melk bij de spijsbereiding biedt; dat al les zijn dingen van niet te onderschatten gewicht, waarmee we ons gerust eens wat zneer zouden kunnen bezig houden. In de eerste plaats kunnen wij in het melk-gebruik heel wat me#r variatie brengen dan wij tot nu toe gewoon zijn, Afwisseling dus in de zoogenaamde melkspijzen: de pappen, de schoteltjes, de puddingen, de koekepansgerechten in al haar diverse mo gelijkheden. Variatie ook in de melk als drank: als avondtractatie bijv. in den vorm van cho colade-, slemp, anijs, vanille, amandel, ci troenmelk, enz. enz.,, maar ook als koude drank met behulp van cacao, vruchtensap, .vruchtenpuree, enz. Het gebruik van zure melk, hetzij als dikke melk, karnemelk, hangop of kwark, d.i. zelfbereide roomkaas. Het is volstrekt niet moeilijk om op die manier dagelijks in den een of anderen vorm een goede kans te geven aan onze .voortreffelijke Nederlandsche melk, zonder dat het menu er eenzijdig om behoeft te Worden. Ook boter komt als dagelijksche levensbe hoefte ons huis op gezette tijden binnen. Het botervlootje staat als vanzelfsprekend gevuld op tafel, en we rekenen er weer op als iets, dat ons heel gewoort toekomt. Misschien gaat d« boter iets minder onge merkt dan de melk bij de dischgenooten rond. Het aroma, dat de echte, geurige bo ter kenmerkt, brengt er den fijnproever toe, een eventueel verschil niet stilzwijgend .voorbij te gaan. Misschien te er zelfs wel eens een waardeerend woordje voor. Maar over het algemeen doet ook hier de sleur afbreuk aan de waardeering. Men noemt de boterham zonder verder belegsel een boterham „met niets" of een „kale" bo terham, terwijl die snee brood toch wel de gelijk zijn laagje boter heeft toebedeeld ge kregen. Dat een extra klontje geurige gras- boter ook in onze groenten geen kwaad doet, bewijzen onder meer de doperwtjes met het in de schaal doorgemengde klontje, en de diverse bladgroenten als spinazie, postelein en stoofsla, met de boter in het sausachtig gebonden groentevocht» Ook de kaas wordt vaak in een sleur ge bruikt, en komt tenslotte op tafel in een onooglijk, bijna onsnijdbaar brok, dat er heelemaal niet smakelijk meer uitziet. Ten eerste zouden we in overweging wil len geven, kaas niet in te groote hoeveel heden tegelijk in te slaan, of anders den aangesneden kant telkens met een vochtig .vingerdoekje af te dekken. En breng dan ook eens wat afwisseling in kaasgebruik door nu eens Edammer te geven, dan weder Goudsche of Leidsohe. Ook het verschil tus- echen het pittige van oude, belegen soorten en het zachtere van jongere of zelfs zeer jonge kaasjes helpt mede, het eentoonige en daardoor eetlust roovende van een dagelijks terugkeerend voedingsmiddel te bestrijden. En dan, een uitgedroogd stukje kaas hoort in dien vorm niet meer op tafel thuis. We raspen het, of wel we kunnen het verwerken in een van die smakelijke kaasgerechten, die aan het middagmaal een nieuwe attractie geven. Kaas vertioogt de voedingswaarde der ge rechten. Immers, kaas geeft ons in een klein volume een groote hoeveelheid eiwit en vet. Meer eiwit, naarmate de kaas mageroer is, meer vet naarmate ze behoort tot de half vette of de volvette soorten. De term mager mag echter geenszins den indruk wekken van een zekere minderwaardigheid. Juist de magere, goedkoopere kaassoorten helpen ons aan het grootste percentage eiwit dat kaas ons geven kan, meer dan menig ander .voedingsmiddel. Dat wil natuurlijk niet zeggen, dat we daarom de vette kaas van minder beteekenis achten. Wie zich het eiwit op andere wijze gemakkelijk kan verschaffen en dus minder aangewezen is op de eiwitrijke magere kaas, die kieze de vettere soorten, die de Leidsche buiten beschouwing gelaten, als regel het lekkerst zijn. Kaas kan, afhankelijk van de bereidings wijze, den duur van het rijpen en andere omstandigheden een sterk uitkomend aroma bezitten, dat van betrekkelijk flauwe spij zen den smaak verhoogt. Kaas met minder STOOMWASSCHERIJ Th.BOMBEKE OOSTMAASLAAN 93 Telefoon 52545 FIJNGOED. onze SPECIALITEIT! Stoom-Wasch- en Strijkinrichting „AURORA" W. SPIERENBURG C.Wzn, UTRECHT KONINGSWEG 66 - Telef. 11165 Postrekening No. 43430 Opgericht 1850 Geheel naar de eischen des tijds ingericht Wascht uitsluitend met nortonwater VRAAGT TARIEVEN geprononceerden smaak daarentegen geeft aan een gerecht iets zachts en roomigs, dat evenzeer al" het meer pikante smaakje zal worden gewaardeerd. Welke gerechten kunnen we nu door toe voeging van kaas verbeteren? Verschillende groenten, die we opdienen met een kaassaus, inplaats van een melk saus, zooals bloemkool, knolletjes, slaboo- nen, koolraap, savoye kool, Brusselsch lof, andijvie, enz. Verder aardappelpuree, rijst, macaroni, kliekjes van aardappelen en groenten door elkaar; stamppot van diverse koolsoorten; verschillende soepen, enz. Handwerken GEHAAKT BABYPAKJE Voor dit babypakje heeft men noodig: 125 gram witte, 10 gr. zalmkleurige en 5 gr. roode, zeer fijn tweeoraadswol, 1 inox haak pen no. 3. De wol wordt dubbel genomen. Men begint liet jakje achter aan de onder rand met 61 witte kett. st en haakt heen en weer gaand groepen vasten. Voor een groep zonder omslag in de 1ste opzetsteek insteken, 1 lus doorhalen, weer zonder om slag in de 3de steek insteken, doorhalen, alle op de naald liggende lussen te zamen afwerken en 1 kett st haken. De volgende groepen werkt men in de 3e en 5e, 5o en 7e, 7e en 9e opzetsteek enz. In de volgende toeren komen de vasten om de kettingst tusschen de groepen. Voor de halsrand laat men achter in het midden eenige steken staan en haakt de sohouder- deelen ieder afzonderlijk verder. Voor de voorpanden meerdert men en voltooit het jakje. De mouwen van het patroon van het jakje aanhaken. De deelen aan de verkeerde kant aan el- 13 Q lye oi,3 4p r\ 4648 kaar naaien en alle randen met een enkele draad omhaken: 3 rd zalmkleurig cn 1 rd roode groepen vasten. Door de 2e gekleurde rd. aan de halsopening rijgt men een 60 cM. lang koord van kettingst met pom pons in alle drie kleuren aan de einden. Het kapje begint men wit, aan de voor- rand met 54 kett.st., en haakt hetzelfde pa troon. Volgens knippatroon laat men opzij een aantal steken onbewerkt en haakt in het midden verder. Volgens afbeelding wordt het kapje met 1 toer witte vasten aan elkaar gehaakt Aansluitend omihaakt men de onderrand met 3 toeren witte vas ten waarbij men beide lussen gebruikt. Ten slotte haakt men het kapje om met 3 rd. zalmkleurige en 1 rd. roode vasten, en rijgt men aan de onderrand door de laatste zalm kleurige rd. een wit koord met een gekleurde pompon. Het broekje wordt volgens het knippa troon in de lengte gehaakt en ieder deel op zij aan een hoek met 1 rij witte kettst over de geheele lengte begonnen. Dan haakt men heen en weergaand h. st., steeds in beide lussen. Dc eerste toer gaat van de hoek tot aan de pijl op het knippatroon, de volgende toeren worden op de opzetsteken verlengd. Alen meerdert volgens knip patroon. Van het kruis af verbindt men beide declen met kett.st. en haakt over de .heele lengte verder. Nadat het kruis gereed is, deelt men het werk weer en mindert volgens knippatroon. Beide deelen aan de verkeerde kant opzij aan elkaar naaien pn door de bovenrand een wit koordje rijgen. Ieder schoentje haakt men volgens het knippatroon aaneen en begint aan de bo venrand met een groote ring van 28 witte kett.st. Dan werkt men spiraalvormig steeds in beide lussen. Volgens het knippatroon wordt voor de ronding eerst gemeerderd, dan geminderd. Men naait de schoentjes aan de zool aan elkaar op de verkeerde kant De bovenrand wordt als volgt omge- haakt: 1 ste rd.: afw. 1 st in de 1 ste en iedere 2e volgende opzetsteek en 1 kettst. 2e ra.: afw. 1 vaste op 1 steek en 1 picot Door het schoentje rijgt men een koord, gehaakt van vierdubbele wol, dat aan de voorkant gestrikt wordt Insectenbestrijding Dc tijd breekt weer aan Het zomersche jaargetijde, dat ons allen zooveel schoons en sterkends biedt, is een keerzijde van de medaille! ook de tijd van de muggen en vliegen, van motten en mieren en van" chnzenden andere insecten en spinnen, sommige zoo weinig bemind, dat hun naam in gezelschap nauwelijks ge noemd ma? worden. In huizen, gebouwen, stallen, in tuinen en boomgaarden, op den akker en in het bosch, veroorzaken insecten en hun larven telken jare een schade, die veilig op enkele millioenen geschat mag worden. De bestrijding van schadelijke insecten heeft dan ook allerwegen de aandacht: niet alleen in land- en tuinbouw wordt op dit gebied goed werk gepresteerd, maar ook de insecten, die ,.in de beste families" voorko men worden tegenwoordig meer dan vroe ger met hand en tand bestreden. Vliegen en muggen, motten en mieren, stofluisjes en kakkerlakken en tallooze an dere soorten schadelijke en onhygiënische insecten, zij alle vormen een bron van ergernis en rijn vaak de .verstoorders van onze gemoedsrust. Ook het gevaar, dat" zij voor den mensoh vormen is zeker niet gering te noemen. Vlie gen bijv. zijn veelal overbrengers van ziek ten als dysenterie, cholera, tuberculose, le pra, enz. De mug, d.w.z. het wijfje, want al leen dit steekt, veroorzaakt builen en bui len, die vooral bij kinderen licht ontstoken raken. Eén lid van de muggenfamilie, de anopheles maculipennis, is bovendien do overbrenger bij uitstek van de malaria. De mot is ook al een insect, dat zich niet bepaald in de vriendschap van de huis vrouw mag verheugen. De schade, die deze onaanzienlijke diertjes aanrichten, is wel iswaar zuiver materieel, maar dan ook zeer belangrijk. Het schijnt dat er momenteel in sommige deelen van ons land een ware mottenplaag heerscht en de gevolgen hier van heeft menige huisvrouw reeds in klee ding, tapijten en meubilair moeten ontdek ken. De vliegende motvlindertjes, waarop iedereen jaagt, rijn echter vrij onschadelijk. De boosdoeners zijn juist de larven, die niet zoo gemakkelijk te vinden zijn en rustig verborgen in de plooien van kleeren of in de bekleeding van stoelen zich te goed doen aan wol. bont, katoenen draden, enz. en zelfs paardenhaar doorbijten. Men heeft wel eens beweerd, dat één mot met zijn nako melingschap in één jaar 46 kilogram wol kan consumeeren! Het ligt vo&r de hand, dat de huisvrouw al het mogelijke doet om deze gevaarlijke, lastige en schadelijke insecten kwijt te ra ken en een middel, dat vooral de laatste jaren bij de bestrijding van insecten wordt toegepast is de vloeibare insecticide, welke door middel van een speciaal daarvoor ge construeerde spuit wordt verstoven. Deze insecticiden bevatten een speciaal gif, py- rethrum genaamd hetwelk absoluut doode- lijk werkt voor alle insecten, doch volkomen onschadelijk is voor menschen en warmbloe dige dieren. Een goede insecticide d.w.z. een, die afdoende werkt, is tamelijk Huur, hetgeen zijn oorzaak vindt in do beperkte hoeveelheid 100 pCt. werkzame pyrcthrum, die aan de markt is. De goedkoopere soor ten insecticiden bevatten óf te weinig pyre- thrum of een ander gif, dat voor mensch en huisdier niet onschadelijk is en het gebruik daarvan moet daarom worden ontraden. Het is misschien niet ondienstig eens te herhalen wat twee bekende voorvechters van de malaria-bestrijding, prof. Swellcn- grebel en Dr. Nijkamp in het Nederlandsch Tijdschrift voor Geneeskunde van 26 Mei 1934 schreven: „Aan deze nieuwe en zwaardere eischen, verbonden aan anophelcs-vernietiging in huizen, voldeden de insecten-doodende vloei stoffen, die sinds 1924 in ons land meer be kendheid verkregen onder de namen Shell- tox, Flyosan, Flit en vele andere. Ze hebben allen dit gemeen, dat men ze met hand pompjes tot een uiterst fijnen droppelnevel Ons wekelijksch knippatroon No 562: aardige middagjapon van donker blauwe tafzijde, gegarneerd met een groote ronde kraagi van wit glasbatist. Het model is eenvoudig, doch gedistingeerd. Benoodigd materiaal1 4 meter taf van 90 fc.M. breed en 75 c.M. glasbatist. No 560: frisch katoenen Jurk, gegarneerd met wit piqué. Benoodigd materiaal: 4 meter katoen yan 80 c.M. breed en 75 c.M. wit piqué. Deze patronen zijn in alle maten te ver krijgen tegen de prijs van. 50 cent per stuk bij de afd. „Knippatronen" van de Uitge versmaatschappij „De Mijlpaal", Singel 91, te 'Amsterdam. Bij dit fie'drag woWTC pog 6 cent gevoegd voor portokosten. Toezending zal geschieden na ontvangst van het verschuldigde bedrag, dat kan wor- den voldaan in postzegels, per postwissel of per postgiro 41632. Aan de lezeressen wordt" vriendelijk Ver- zocht bij bestelling van een der patronen* duidelijk het verlangde nummer en tevens de gewenschte maat op te geven, d.w.z. bo-< ven-, heup-, taillewijdte enz. Gelieve Verder naam en adres duidelijk te vermelden; men voorkomt daardoor onnoodige vertra ging in de toesturing. verstuift en er aldus de zittende of vliegen de muggen oogenblikkelijk mee neerschiet. Deze insecticiden geven geen vlekken, ma ken het huisraad niet nat en hebben een niet zeer onaangenamen geur. Ieder, die in den afgeloopen zomer in den nieuwen Wieringermeerpolder den strijd met Shelltox anopheles (malariamuggen) meemaakte, zal den grooten vooruitgang erkennen, in het bezit van dit en dergelijke middelen gelegen. Daar was nu een bevol king, opgeschrikt door een paar malaria^ gevallen, die, als één man de Shelltoxspuit greep, in weinige dagen de geheele plaat selijke anopheles-fauna vermoordde en de Indringers weer toeliet, toen fiet alarm loos bleek te zijn." De insectenspuit geregeld hanfeeren in het geheele huis, is dan ook hét middel om de „Hollandsche zindelijkheid" aan te vul len en om de schade en overlast en ziekte tegen te gaan, waarmede millioenen insec ten ons voortdurend bedreigen! RECTIFICATIE "Wij verzuimden in ona laatete veiunedden, dat het daarin afgedrukt© gebreid® kleedje een ,.Arteilk"-imodel iök .vervaardigd van „ATtisilk'-materiaal, E WEG NAAR 'T HART Hieronder laten wij eenige melk- en kaas recepten volgen, samengesteld door Martine Wittop Koning, uit wier p*»paganda-artike- len voor het Crisis Zuivel Bureau wij even eens het zuivel-artitel in dit nummer in het kort samenvatten. Melksorbet per glas: 2 eetlepels limonadestroop (onver schillig van welke soort; de roode soorten geven echter het mooiste kleureffect) 2 eet lepels dikke room, een paar stukjes ijs, zoo veel mineraalwater dat het glas gevuld is. Vermeng in het glas (een tumbler b.v.) dc limonadestroop met.den room, echter zoo, dat de wand van het glas netjes schoon blijft. Giet het glas vol met spuitwater en doe er een stukje helder ijs in. Presenteer er bij voorkeur een paar rietjes bij. Cacaodrank 1 L. water, 500 gr. suiker, 100 gr. cacao poeder, 2 pakjes vanillesuiker. Roer de suiker met de cacao door elkaar en vorm er met een gedeelte van het water een gemakkelijk vloeibaar, glad papje van. Breng de rest van het water aan de kook, giet er roerende het chocolademengsel in en laat alles samen een half uur zachtjes door koken. Neem de pan van het vuur en los de vanillesuiker in de heete vloeistof op. Giet na afkoeling de massa over in een paar goed schoongewasschen flesschen en sluit die met een kurk. De inhoud blijft ongeveer 14 dagen goed; giet in een glas of een beker Vruchtenmelk (van versche vruchten) Wrijf een hoeveelheid vruchten (aardbeien boschbessen, frambozen of aalbessen) door een haarzeef. Vul de glazen (tumblers) voor een derde met de vruchtenpuree en roer er dan voorzichtig zooveel koude melk door (ook wel karnemelk) tot het glas ge vuld,is. Roer er, afhankelijk van de gekozen vruchtensoort, een hoeveelheid suiker door (bij voorkeur basterdsuiker, omdat die het gemakkelijkst oplost). Citroen- of Sinaasappelmelk Reken voor een groote tumbler: het sap van 1 citroen, 1/4 L. melk, ongeveer 2 eet lepels honing of basterdsuiker (eenigszins naar smaak). Doe de melk in een kom en klop er, met behulp van een vork (natuurlijk geen stalen vork!) langzamerhand het citroensap door, tot het geheel zich voordoet als een gelijk matig gobonden mengsel. Voeg er naar smaak de honing of de suiker bij. Bereid sinaasappelmelk op dezelfde wijze, maar reken per sinaasappel ongeveer 2 d.L. melk en ook wat minder honing of suiker. Bananendrank 3 bananen, 1 citoen, 2 eetlepels honing of iy2 lepel basterdsuiker, L. melk. Wrijf de bananen met een vork fijn en klop ze met het citroensap tot een gelijk mengsel. Klop er dan langzamerhand de koude melk door en voeg er de honing of de suiker bij. Laat deze drank vooral door en door koud worden, door ze b.v. in een kan te gieten en daaromheen een vochtige doek te wikkelen; breng ze dan over in de glazen. Melklimonade 2'/2 dL. limonadestroop liefst een roode soort, b.v. van aardbeien of frambozen), L koude melk, naar smaak misschien wat ci troensap. Roer de melk zorgvuldig door de limonade stroop; voeg er, als het mengsel te zoet blijkt, wat citroensap bij. Laat den drank door en door koud worden (zie vorig recept); schenk ze in glazen en leg in elk glas een stukje ijs. Presenteer rietjes bij de glazen. Gebruik desverkiezend jam inplaats van limonadestroop. De drank neemt dan meer het uiterlijk aan van een sorbet. Aardappelsoep (4 personen) 1 L. water, y2 L. melk, 1 uitje, 1 worteltje een paar takjes selderij en peterselie, 600 gr. (6 ons) rauwe of gekookte aardappelen, 40 gr. (2afgestreken eetlepels) boter, 100 gr. (1 ons) geraspte kaas, wat zout en peper. Laat de rauwe (geschilde) of de koude gekookte aardappelen met de gesnipperde wortel en ui, de boter en een bodempje wa ter in de gedekte pan zachtjes smoren tot de aardappelen zich gemakkelijk laten fijn wrijven. Stamp dan alles met een stevigen Ihoufèn lepel tot een gelijk papje, verdun dit geleidelijk met het water en de melk, voeg er wat zout en peper bij en Iaat de soep nog even doorkoken tot ze gelijkmatig gebonden is. Roer er dan de geraspte kaas door, laat die in de soep „smelten" en strooi er tenslotte de fijngehakte selderij- en peter- selieblaaojes door. Kaassaus (over bloemkool, slaboonen, lof, spruitjes, macaroni, rijst, aardappelen, enz.) Vz L. melk, 40 gr. (2 afgestreken eetlepels) boter, 40 gr. (4 afgestreken eetlepels) bloem, 100 gr. (1 ons) geraspte kaas, y2 afgestreken eetlepel zout, (bij zoute kaas wat minder) misschien een snuifje peper of nootmuskaat. Verwarm roerende de boter met de bloem, voeg daarbij geleidelijk en steeds roerende de melk, laat de saus even doorkoken tot ze mooi gebonden is, strooi er de geraspte kaas het zout en de kruiden door en laat alles sa men nog een oogeniblik koken, tot ae kaas is gesmolten. Bloemkoolschoteltje (4 personen) 1 gekookte bloemkool (middelmatige grootte), 1 Kg. gekookte aardappelen, L. kaassaus, (zie vorig recept), 50 gr. (y2 ons) geraspte kaas, 1 eetlepel paneermeel, 20 gr. (1 afgestreken eetlepel) boter. Verdeel de bloemkool in kjeine „bouquet- jes" en snijd de aardappelen in plakjes. Schik ze laag om laag in een vuurvast schoteltje ,elk laagje met was saus over gietende. Zorg ervoor, dat de bovenste laag uit saus bestaat, strooi daarover de geraspte kaas, die met het paneermeel is geme leg er de in kleine klontjes verdeelde boter op en zet het schoteltje in den oven 'iot het een lichtbruin korstje heeft gekregen. VRUCHTENTAARTJES T ons boter, 1 y2 ons bloem, 75 gr. basterd suiker, kersen, aardbeien of andere vruchten Wrijf de vormpjes in met boter en strooi ze met bloem. Doe de bloem in een kom, voeghierbij de boter, die in kleine stukjes is gesneden, een half theelepeltje zout en de siiikér. Kneed alles met de hand tot een samenhangende bal. Kneed vooral niet te lang, daar dan de boter smelt en alles kleverig wordt en u zoodoende niet meer kunt rollen. Rol het deeg heel dun uit op een met bloem bestrooide deegrol. Zorg, dat bet deeg niet vastplakt, rol het daarom liever bij kleine stukjes tegelijk uit. Druk de lapjes deeg vast in de vormpjes. Leg in ieder vormpje een stukje wit papier met wat bruine boonen en bak de taartjes pl.m. 20 minuten in een warme oven. Neem het papier met de boonen er uit, stort ze en vul dé deegbakjes met aardbeien, of kersen of andere vruchten, die even gestoofd zijn cn waarvan het nat gebonden is met een UILEN WE ETEN? ZONDAG: Tomatensoep, spercieboontjes, kalfslapjes, fruit. MAANDAG' Gestoofde visch, worteltjes, hangop. DINSDAG: Gehakt, gestoofde tomaten, cus- tardvla met roode bessen. WOENSDAG: Groentensoep, varkenscote- letten, andijvie au jus. DONDERDAG: Gemarineerde runderlappen, snijboontjes, chocoladepudding. VRIJDAG: Varkenslapjes met tomaten saus, bloemkool, rijstpudding. ZATERDAG: Gebakken eieren, bieten, fruit. Laat MORAAL Uw slager zijn. Eerste kwaliteit - Lage prijzen, die zich aansluiten aan de tijdsomstandigheden. Vraagt prijscourant. Vergelijkt kwaliteit en prijs Pluvierstraat 273 - DEN HAAG - Tel.554297 beetje met koud water aangemengde mai- zena of sago. Heel lekker is, wanneer u dan nog wat vet van de melk stijf klopt, deze met wat suiker vermengt en dit op de vrucli ten doe, maar ook zonder slagroom zijn zo zeer smakelijk. U krijgt van dit recept on geveer 15 taartjes,

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 8