aKBi rCB Zoo'n Migraine? VRIJDAG 9 AUGUSTUS 1935 TWEEDE BLAD PAG. 5 DE NIEUWE WARENWET Het lot van de Keuringsdiensten De gemeenten mogen ze in stand houden Bi] de Tweede Kamer is een wets ontwerp ingediend tot verlaging van openbare uitgaven door vervanging van de Warenwet door een andere wet betreffende hoedanigheid en aan duiding van waren. In de Memorie van Toelichting deelt de Regeering mede, dat in verband met de be zwaren van de commissie van voorbereiding tegen dit onderdeel van het algemeen be- zuinigingsontwerp, zij er de voorkeur aan geeft paragraaf 56 van het wetsontwerp aanhangig te maken. Het aangeboden wets ontwerp strekt daartoe; de Regeering hoopt, dat dit ontwerp zóó tijdig zal zijn behan deld. dat de beoogde bezuiniging op de be- grootipg voor 1936 zal kunnen worden door gevoerd. Ter wille van de overzichtelijkheid van de nieuwe regeling is de vorm gekre gen an een nieuwe wet, ter vervanging van do geldende Warenwet Voor de doorvoering van het bezuinigings plan moeten de artikelen 25, 713 en 8035 (oud) vervallen. Het zal aan het vrije inzicht van de gemeenten staan, al of niet in samen werking keuringsdiensten in stand te houden. Van eenige wettelijke ver plichting zal echter geen sprake meer zijn. 0e inhoud van de artikelen 6,14^29 (oud) blijft, behoudens eenige wijziging, behouden, zulks, wat de art. 1-i29 betreft, ter wille van de rechtszekerheid en de rechtseenheid voor producenten en handelaren, die zij tot dus ver verkregen hebben. Die artikelen dragen in het vooiTiggende ontwerp de nummers 2, 3-18. Artikel 2 (oud 6) blijvc ook behouden uit overweging, dat plaatselijke verordeningen wellicht nog meer in de locale samenleving doordringen dan de bepalingen eener wet. De eischen zullen, wat overtreding betreft, evenals tot dusver het geval was, gedekt worden door de strafbepaling der plaatse lijke verordening. De wet behoeft niet daar naast een strafbepaling te bevatten. De aanhef van dit aitikel luidt anders dan het oude artikel 6, omdat het gebod, één of meer veroi*deningen te maken betreffende de keuring van waren, geen zin meer zal hebben, wanneer dit ontwerp wet zal zijn geworden. Door het opnemen in het ontwerp van de artikelen 3 tot en met 5 (oud 14 tot en met 16) wordt bereikt, dat eischen, die in het algemeen ingevolge de Warenwet zijn ge stéld, behouden blijven. Wel is waar zal door de opheffing van keuringsdiensten de controle ten aanzien van waren minder ef fect hebben, althans in verschillende deelen van het land wellicht niet voldoende inten sief zijn, doch voor handel en industrie is er de mogelijkheid in dezen in eenigen vorm medewerking te verleenen. Gedacht wordt o. a. aan overeenkomsten van bepaal de groepen van producenten en handelaren met nog bestaande keuringsdiensten e. d. Het ligt in het voornemen der regeerii*; aan een dergelijke poging om de controle - intensiever te maken, alle medewerking te verleenen. Voor alles onrust Schijnt het parool van velen te zijn. Dat de danig teleurgestelde roode pers de onrust zooveel mogelijk bevorderd en zoo hard mogelijk stookt tusschen Kabinet en R. K. fractie is begrijpelijk. Maar dat ook menig R.K. blad aan dat gevaarlijke spel meedoet, verbaast en stelt, teleur. Het schijnt wel, dat het parool is: het kabinet-Col ij n moet en zal vallen. Lees dit stukje in de *Limb. Koerier"i En weet U, wat nu zoo dood-jammer is? Dat het vertrouwen van de fractie óók in de politieke ministers Deckers en Van Schaik blijkbaar een heel hevigen schok heeft gekregen. Het zal zelfs voor de beide heeren een heele toer worden, om dat vertrouwen terug te winnen. Over één ding behoeft men zich in ka tholieken kring geen zorg te maken: d e katholieke fractie zal .voet ibij stuk houden. Zij weet heel precies wat zij wil. En als anderen zich de illusie mochten ma ken, dat ons program naa de haaien of in de olie is, omdat er (nog) geen kabinet-Aalborse achter de groene tafel zit, dan zullen deze illusionisten wel gauw uit hun droom worden geholpen. Formeel is de kabinetscrisis opgelost. De politieke crisis blijft. De proloog van de nieuwe staatkunde Was niet kwaad- Straks» op den derden Dinsdag van September, gaat het spel pas beginnen. Wij hopen als toeschouwers er bij te zijn. Bond van Geref. De dertiende Bondsvergadering Op de gfeteren te Scheveningen voortge zette 13e bondsvergadering van den bond van Gered. Mannenvereenigingen in Neder land, die zeer druk bezocht was, heeft de voorzitter, Ds. C. J. v. d. Boom van Over- sehic, icr vergadering verwelkomd afgeyaar digdea van de Geref. kerkeraden van Sche veningen, Den Haag-Oost en Den Haag-West Voor de kerkeraad van Scheveningen sprak de heer J. S. v. K u ij k Sr. van Sche veningen, een vriendelijk woord, wat de hoer J. Bocrsma voor den kerkeraad van Oost deed. Een bijzonder welkom De voorzitter verwelkomde ook de 82-jarige afgevaardigde van Zeist en richtte woorden van gelukwensch tot den bonds- seci-etaris en zijn gade, den heer en mevr. Coulander, die in hun zilveren bruidsdagen zijn. Spr. roemde de groote verdiensten van den bruidegom voor den bond, waarvan deze nog lang hoopt te profiteered De ver gadering zong het. echtpaar Coulander de zegenbede toe uit Ps. 134, waarna de voor zitter het bruidspaar els tastbaar bewijs van medeleven een cheque aanbood (applaus). De heer Coulander dankte voor de goede woorden van den voorzitter, voor de toegezongen zegenbede en het aangeboden bedrag in geld dat spr. bestemmen wilde voor het fonds 1932 (financieel zwakke ver- eenigingen helpen aan studiebi-onnen). Als penningmeester van dit fonds dankte spr. voor het ontvangen bedrag, voor nadruppe- lingen zich aanbevolen houdend (vroolijk- heid). Spr. dankte ook voor de vriendelijke woorden in het orgaan tot hem gericht (applaus). De voorzitter dankte den bruidegom voor de bestemming der geschonken gelden (applaus). De afgevaardigde van Utrecht maakte bezwaar tegen de beslissing van den heer Coulander, die daarop accentueerde dat da door hem gegeven bestemming de schoonste herinnering aan zijn zilveren feest zou zijn. De voorzitter stelde voor het fonds 1932 om te doopen in Coulander-fonds. Con form besloten. De voorzitter deed voorlezing van ingekomen berichten van verhindering en gelukwensch van Dr. H. Colijn, het Neder]. Werkliedenverbond Patrimonium en da Ned. Bond van Jongelingsvereen. op Geref. grondslag. De Vergadering verzond een telegram van hulde en trouw aan H. M. de Koningin, waarna staande gezongen werd het eerste couplet van het Wilhelmus. De vergadering besloot het ingekomen schrijven van de zusterorganisatie in Ame rika met een contra-schrijven waarvan de voorzitter voorlezing deed, te beant woorden. Jaarverslag Hierna kwam het jaarverslag aan de orde. Aan de discussie namen deel Den Helder, Delfshaven en B u s s u m. Gevraagd werd om publicatie van het verslag in het orgaan en niet, zooals nu, in een bondsboekje; over de verhohding tot de N.S.B. en de positie van de Mannénvëreeni- gingen tot den kerkeraad De secretaris beantwoordde de ge maakte opmerkingen. Besloten werd om het verslag voortaan in het orgaan op te nemen. Het bondsbestuur heeft den indruk dat de kwestie van de N.S.B. een zeer plaatselijke is. Natuurlijk is het lidmaatschap van den kerkeraad meerder dan van een mannen- vereeniging. Maar men moet trachten de dingen te combineeren, want aldus spr., als iemand behoefte heeft aan een mannenver- eeniging, dan is het de ouderling. Hierna werd het jaarverslag goedgekeurd Het financieel verslag ontlokte opmerkingen van Driebergen en Den Helder, waarna ook dit verslag werd goedgekeurd. Medegedeeld werd, dat gekozen was tot Mannenvereen. leden van liet bondsbestuur in de vacature van den heer B. Vaartios, die voor Zuid- Holland zitting had, maar zich niet her kiesbaar stelde, Ds G. W. Akkerhuis te Maassluis en voor de prov. Utrecht de candidaat van het bondsbestuur, de heer K C. v. Spronsen tc Baarn, die beiden do benoeming aannamen. De begiooting ontlokte opmerkingen van Ermelo, Stadskanaal en Gronin gen, waarna de begrooting werd vastge steld. I-Iet kringbestuur van Groningen werd aangewezen om de boeken en bescheiden over 1935 na te zien. Het referaat van den iheer H. Hakke- nes van Sliedrecht. over de vorming van prov. afdeelingen, kon om des tijds wille niet meer aan de orde komen en wei'd ver- wezen naar het orgaan. DE MIDDAGVERGADERING In de middagvergadering, die nog dnik- ker bezocht was dan de morgenzitting, hield prof. dr G. M. den H a r t o g h, hooglee- raar aan de Theol. School te Kampen, een referaat over „De beteekenis van de Dolean tie ook voor onzen tijd", waarvan we reeds verslag gaven. Aan de discussie namen deel afgevaar digden van Zaandam, Groningen, Amersfoort, Zaandam, Z.-B e y e r land, Hillegersberg, Aariander veen, Scherpenzeel, Ermelo, Lei derdorp, Hoogcarspel en Spijke n i s s e. Meerdere sprekers stelden vi*agen met 't onderwerp weinig of geen verband houdend Meer dan één spreker stelde de vraag.waar om de mannen van de Doleantie zioh niet direct voegden bij de mannen van 1834 (de toenmalige Chr. "Geref. Kerk). Hierna diende prof. dr G. M. den Har- togh van repliek. Repliek Prof. Den Hartogh Spr. wees er op, dat moet worden onder scheiden tusschen de verschillende gedaoh- tengangen bij de mannen van de Afschei ding en van de Doleantie. Als een man als De Cock, zeg eens, advies had kunnen vra gen aan dr A. Kuyper, dan had die hem de kerkrechterlijke weg onderscheidenlijk kunnen uitleggen. De Cock, zelf van de Groninger Hoegeschool en voorgelicht door een man als Ds Molenaar, handelde bij het hem geschonken ljcht en niemand mag op hem een odium leggen. De geloovigen in de Hcrv. Kerk moeten reformeeren in eigen kerk. Nimmer mng men herstel van de Kerk in de Kerk Jezuïtenmoraal een woord waarmede ons groote voorzichtig heid past noemen. De Doleerenden kon den niet zonder meer zich aansluiten bij de Chr. Geref. Kerk, wier kerkbegrip, naar men zelf ook erkende, sinds 1869 iets col- legialistisch had. Maar terstond was bij beide groepen het besef, dat men bij elkan der behoorde. Calvijn heeft zelfs in de R. Kath. Kerk iets gezien van het liohaam van Christus, Dus past ons voorzichtigheid en mogen we zeker niet ontkennen, dat de Chr. Geref. Kerk, als die in onze woonplaats naast de Geref. Kerken gevonden wordt, mede is openbaring van het lichaam van Christus. De geschriften van mannen als Kuvper en Bavincsk zijn ongetwijfeld ook de Herv. Kerk ten goede gekomen en menig Herv. predikant heeft een behooiiijk pen centage studieboeken van theologen uit de Geref. Kerken. De Kerk heeft de roeping om te bidden voor alle Chr. actie, maar niet om naar Roomsöhe opvatting over heel het leven te iheerschon. De individueele geloovigen heb ben de taak in kennis op te wassen, (Ap plaus), Sluiting De Voorzitter dankte namens de ver gadering prof. den Hartogh en verleende 't woord aan DsA.de B o n d t, van den Haag West, om de opwekkende rede te houden getiteld „Profetische bereidheid", waa we reeds verslag gaven. De voorzitter bracht de regelingscom missie dank voor haar arbeid, waarna Ds de Bondt de Bondsdag met dankzegging sloot. BOND VAN CHR. GEREF. KNAPENVEREEN. Elfde Bondsvergadering den in 11e jaarver gadering bijeen. De Voorzitter, de heer H. v. d. B e r g, van 's-Gravendeel, opent op de gebrui kelijke wijze en spreekt naar aan leiding van het voor gelezen Schriftge deelte 1 Kon. 19 1— 8 zijn openingswoord De Secretaris, de heer A. M. y. d. Kruk, yan Den De Koninklijke gasten te Saint Fillans. Van links naar rechts "kolonel de Jonge van Ellemeet (ordonnans-officier), de Koningin, Prinses Julia', en de hofdames barones van Heekereu, en, van Heemstra; 3 geeft zijn jaarvei-slag, waaruit blijkt, dat momenteel 31 afdeelingen aangesloten zijn. Ook de tijdsomstandigheden doen zich terdege gevoelen, doch twee opgerichte vereenigingen sloten nog aan. Ingekomen was een schrijven van het bestuurslid, den heer G. de Bruyne (Rijns burg), van verhindering en van het Bestuur van den Bond .van Chr. Ger. Jongel. Ver eenigingen. De rekening van den Penningmeester, den heer G. Daselaar (Veenendaal), sloot met een batig slot De afdeeling Leiden bracht over het na zien der boeken een gunstig rapport uit De aftredende Bestuursleden, de heeren G. Daselaar en Ds. D. Henstra (Dokkum) werden met bijna algemeene stemmen her benoemd, terwijl in de plaats van den heer De' Bi'uyne, die zich niet meer beschikbaar stellen kon, werd benoemd, de heer H. Buisman te Zwolle. Deze benoemingen wer den aanvaard. Na de pauze refereerde de heer T. Gelijnse (Den Haag) over het onderwerp: „De ver houding van de K.V. tot de J.V.". Op dit alleszins practische referaat, waarin Spr. wees op de noodzakelijkheid, maar ook op de gevaren der verhouding, aanstuurde op een contactcommissie uit den Bond var J.V. en Knapenbond en als devies uitsprak naast elke J.V. een KV.; ontspon zich een levendige gedachtenwisseling. Het Bondsbestuur zal t.z.t. deze zaak nader onder het oog zien, mede in verband met een rondschrijven der afdeeling Utrecht aan de aangesloten alfdeelingen. Besloten werd de volgende jaarvergade ring te houden te Utrecht, wijl de Bond dan zijn 12Vfc-jarig jubileum heeft en in deze plaats werd opgericht Na een kort slotwoord van den 2e Voor zatter, Ds. D. Henstra, waarin hij dank bracht aan den voorzitter voor diens leiding, reeds voor den elfden keer voor het ver trouwen in hem persoonlijk gesteld bij zijn herbenoeming als bestuurslid en den secre taris en penningmeester voor hun onver droten ijver en hun vele bemoeiingen, sluit de voorzitter de zeer geanimeerde vergade ring en eindigt Ds. Henstra met dankgebed. EEN ROBINSON VLIEGDAG Vijfhonderd rondvluchten had de Robin- son-schoenfabriek te Nijmegen beschikbaar gesteld als prijzen voor een Robinson-prijs- vnaagt. Woendag hebben 500 enthousiaste kinderen op Schiphol dientengevolge rond vluchten boven Amsterdam kunnen maken. Het was een drukte en vroolijkheid van be lang. Drie Fokkers toerden af en aan om dit groote gezelschap te verwerken. Een mooie propaganda-dag voor K.L.M. en luchtvaart» voorwaar! De Ministers Deckers en Gelissen brachten gisteren een bezoek aan Rotterdam, waar zij met het be.stuur van de K. v. K. een bespreking hadden. Na afloop werd een boot tocht door de havens gemaakt. Op de aanlegsteiger van de Kon. Roei- en Zeilver. „De Maaswerden de heeren door den burgemeester van Rotterdam ontvangen. V.l.n.r.: 'ministers Deckers, burgemeester Droogleever Fortuyn, minister Gelissendc heer W. A. Engelbrecht, voorz. K. v. K. tc Rotterdam, en de heer v. d. Lugt, vice-voorz. K. v. K. Gemengd Nieuws. Botsing tusschen twee auto's Twee ernstig gewonden Gisteravond heeft op den straatweg tus schen Noordwijk en Rijnsburg een botsing plaats gehad tusschen twee auto's. Een auto, komende uit Noordwijk, waarin behalve de chauffeur twee Engelsche dames gezeten wa ren, die vannacht met de boot naar Enge land moesten, wilde een autobus, waarin schoolkinderen uit Katwijk zaten, voorbijrij den. Op ditzelfde oogenblik kwam van den anderen kant eveneens een auto. De bestuur der van de eerste auto, een aanrijding ziende aankomen, trachtte deze te voorkomen, doch raakte daarbij met het achtergedeelte de autobus. Zoodoende kon hij niet meer uit wijken, waardoor een botsing onvermijdelijk was. Laatstgenoemde auto sloeg over den kop en de twee inzittenden, de heer en mevr. M. uit Den Haag, werden ernstig gewond en zijn naar het Academisch ziekenhuis te Leiden overgebracht. De auto, waarin de twee En gelsche dames gezeten waren, kwam in de sloot terecht. De inzittenden kregen geen letsel. Beide auto's zijn zoo goed als geheel ver nield. Van de trap gevallen Aan verwondingen bezweken Uit Alphen a.d. Rijn: Gistermorgen was de woning van de 50-jarige vrouw M. Abs- hoven, die aan de Provinciale weg onder Hazerswoude een handel in kruidenierswa ren drijft, gesloten. Aanvankelijk werd dit niet opgemerkt, maar toen later op den dag eenige klanten zich tevergeefs aan de wo ning vervoegden, kreeg men argwaan. Een melkboer forceerde de deur en vond de juffrouw onder aan de trap op den steenen vloer liggen. Het bleek, dat zij van de trap was gevallen en daarbij ernstige verwon dingen aan hoofd en beenen had opgeloopen De vrouw is later aan haar hekomen ver wondingen bezweken. Het 8-jarig dochtertje van den heer v. A. te Gennep, dat aldaar kampeerde, is in aanra king gekomen met een brandend spiritus- toestel. Haar kleeren vatten vlam. Enkele knechts van een nabijgelegen boerderij slaag den erin het vuur te dooven. Met ernstige brandwonden is het kind naar de ouderlijke woning vervoerd. Uit Luik: In de Rue de Guillaumins te Luik werd de Nederlandsche smokkelaar Klipper, die in België tot tweemaal zes maanden ge vangenisstraf was veroordeeld, door de re chercheurs Henri en Houben gearresteerd, welke hem naar het politiebureau wilden i brengen. Onderweg wist Klipper rich echter los te rukken en in een auto van een mede plichtige te springen, die daarna met vol gas wegreed. Inspecteur Houben kon zich nog juist aan den wagen vastklampen, doch was later gedwongen los te laten, daar hij op hoofd en handen een regen van slagen ontving. Het gelukte niet den smokkelaar te achter halen. Waarschijnlijk is hjj over de Nederland sche grens gevlucht. REGEN VAN RIJWIELPLAATJES Uit Amsterdam: Aan de oproep v. d'. Ver een. tot. Bev. der Belangen van T.B.C-patiën- ten in Nederland, om haar de oude rijwiel plaatjes toe te zenden, wordt in ruime mate ge<volg gegeven. Allereerst kwam een stroom van brieven met sympathiebetuigingen, welke stroom in de laatste dager gevolgd door een regen van oude rijwiel plaatjes. Pakjes met oude plaatjes vallen geregeld in de bus van de Vereeniging aan de Breedeweg 5, alhier. Ook van buiten worden tal van plaatjes ontvangen. Iemand, die onbekend wenscht te blijven, zond de zer dagen 3000 Kg. lood. Zooals men weet wordt al dit metaal ge smolten en de opbrengst komt ten goede aan de verpleging van T.B.C.-patiënten, wier lijden daardoor wordt verzacht. Het bestuur der Vereeniging verwacht in de eerstvolgende dagen nog tal van oude plaatjes voor het goede doel. Verdacht van den overval met berooving op den 40-jarigen ijsco-venter P., zijn door de marechaussee te Brunssum aangehouden zekere O., uit Hoensbroek en P., uit Bruns sum. Zij hebben bekend. Het schijnt, dat de beide mannen na den overval den buit sa men hebben gedeeld. Zij rijn in arrest ge- stelcL RUBRIEK Dus weer een ellendige dag in het voor uitzicht. Heusch niet noodigl Neem een "AKKERTJE" en binnen 'n kwartier voelt Ge U weer frisch en opgewekt en rijt Ge Uw hoofdpijn kwijt. AKKER-CACHETS helpen verrassend snel bij Hoofdpijn, Kies pijn, Zenuwpijn, Rheumatiek, Griep. Per 12 stuks slechts 52 cent. Overal verkrijgbaar. Vraagt ooki „Laxeer-Akkertjes", de nieuwe vinding van Apotheker Dumont tegen vei» stopping, hardlijvigheid, enz.Werken zacht. Motortram uit de rails geloopen Uit Zwolle: Gisterenmiddag tegen zes uur is de motortram uit Kampen, die om 6.02 te Zwolle moet aankomen, tusschen den weg bij Frankenhuis en het station Veerallee te Zwolle ontspoord, doordat een goederenwa gen uit de rails liep. Persoonlijke ongeluk ken kwamen niet voor. De goederenwagen is bijna geheel vernield. De reizigers zijn over gestapt in den voorsten wagen, die naar Zwolle is doorgereden. Gedurende den tijd, dat het oprurmingswerk heeft geduurd, wer den de reizigers van en naar Kampen naar üe plaats van het ongeval gereden, alwaar zij in gereedstaande treinen konden overstap- Nederlandsch toerist gewond in Zuid-Duitschland Bij het afdalen van een bergtop Het D.N. B. meldt uit München: Bij het afdalen van de Viererspitze in Het Karwendelgebied, is de 24-jarige Nederlan der Chi\ Dardennen Ankringa, afkomstig uit Scheveningen, omlaag gestort. Hij werd ern stig aan het hoofd gewond. Met behulp van zijn metgezel wist hij evenwel nog de Kaelberalm te bereiken, van waar hij door 'n reddingsbrigade uit Mitten- wald naar het ziekenhuis van Mittenwald is gebracht ZATERDAG 10 AUGUSTUS HUIZEN 301 M. KRO-uitzending. 8.00— 9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30-12.00 Godsd. halfuur 12.15 Grain.pl. en orkestconoert. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Sport. 3.00—4.00 Kinder uur. 4.15 Gram.pl. 4.45 Orkestcoocert en le zingen. 6.45 Gram.pl. 7.15 Causerie. 7.35 Gr, pl. (Om 8.00 berichten). 8.15 Revue-prqgr. 10.15—12.00 Gram .muziek. (Om 10.30 berich ten), HILVERSUM 1875 M. V ARA-uitzending. 10.00 vm. VPRO. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgen wijding. 10.15 Voor arb. in dc continubedr.: Vara-orkest olv. H. de Groot. Vara-tooneel olv. W. v. Cappellen en gram.pl 12.00 Willo trio en gram.pl. 2.00 Hoe de toonkunst groeide. 2.20 J. Eramens: De Westlandsche fruit- en bloemententoonstelling 2.40 ..Borculo hersteld herdenking van de cycloon in 1925. 4.20 Ir. J. Rodrigues de Miranda spreekt over televisie. 4.40 Gram.pl. 5.40 Literaire causerie Stijn Streuvels 6.00 Harry Lews Radio-Three en gram.pl. 800 Herh. SOS-ber. 8.03 Nieuwsber. Vara-varia. 8.15 Gram.pl 8.40 Concert ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan v. d. Bond v. Arb. Muziekvereen. 9.10 „De tweede roof der Gioconda", spel van Brunclair, vert. Nel Bakker. Vara-tooneel olv. W. v. Cappel len, 9.30 Gram.pl 9.40 Vervolg concert. 10.15 Optreden van Martic Verdeoius. 10.30 Rep. der wereldwielerkampioenschappcn tc BrusseL 10.50 Cymbaalrecital Horvat Lajos. 11.00— 12.00 Gram .muziek. DRO'TWICH 1500 M. 10.35—10.50 Morgen wijding 11,05 Gram.pl. 11.50 Het Pavilion Theater orkest olv. Fr. Stokes. 12.50 Gram.pl. I.20 Commodore Grand orkest olv H David son. 2.20 BBC-Northern orkest olv. Cr. McNair. 3.20 Orgelspel H. Ramsay. 3.50 Het Squire-Óctet mmv. G Palmer (ak). 4.50 Man tovani's Ti pica-orkest. 5,35 BBC-Daosorkest olv. H. Hall. 6.20 Berichten. 6,50 Sportpraatje 7.05 Zangvoordracht. 7,20 Het Campoli-Trio. 8.00 Orgelspel Ch. Smart. 8.20 BBC-Sympho nic orkest olv. Sir Henry Wood mmv. solis ten. 10.55—12.20 Dansmuziek door Ambrose en zijn Band en gram.muziek, RADIO PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl, 12.35 Orkestccncert olv. Doyen. 7.05 Gram. pl. 8,20 Piano-recital C. Haskil. 9.05 „Cendril- ïon". opera van Massenet. Lading: Bigot, II.10 Dansmuziek. KALUNDBORG 1261 M. 12.20-2.20 Concert uit rest. „Wivex". 3,50—5,50 Omroeporkest olv. Gröndahl. 8,30 Kamermuziek. 9.00 Voor dracht en concert. 9,50 Marimbo-soü. 1020 Operettemuziek. 11,20—12,50 Daasmuz ek. KEULEN 456 M. - 12.20-2.20 Gevar. concert. 12.20 Dito. 2,35 Gram.pl. 4,20 Vroolijk pro gramma mmv. solisten en orkest olv. Kneip. 6.35 Concert. 7.25 Orgelspel. 8.35 Gevar. pro- gramma olv G. Kneip. 11,20—12,20 Dans- ROME 421 M. 9.00 Edgar", opera van Puc cini. Leiding: Tansjni. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 Ma 12J20 Gram.pl. 12.50 Salon-orkest olv. Walpot. 1,50 —2,20. 4,20 en 4.50 Gram.pl. 5,20 Piano- en fluitrecital. 6.35 Salcnorkest olv. Walpot en gram.pl. 7.20 Piano-recital. 7,35 Gram.pl. 8.20 Symphonieconcert olv Fr. André. 10.3012.20 Gram.pl. 484 M.: 12,20 Gram.pl. 12.50 Po pulair concert. 1,502,20 en 4,35 Gram.pL 5.20 Orgelconcert. 6.20 Gram.pl. 6.50 Kamer muziek 7,35 Granijpl. 8,20 Omroeporkest olv. Douliez. 10.30 Populair concert, 11.20—12.20 Gram.muziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 Meter. 8.35 Gevar concert uit Stuttgart 10.20 Ber, Hierna solistenconcert. 11.05 Weerbericht. 11.20—1.15 Dansmuziek door Oskar Joost en zijn orkest Onderwijzer verdronken Gistermiddag omstreeks half vijf is de orx geveer 30-jarige P. v. Daal en, onderwijzer aan de Christelijke school te Culemborg, bij het zwemmen in de Lek verdronken. Nog geruimen tijd heeft men, nadat hij was opgehaald, de levensgeesten trachten op te wekken, hetgeen niet mocht' haten. De heer Van Daalen laat een vrouw een kind achter, die bij het droevig ongeval men voer in een bootje tegenwoordig waren. GOOISCHE INBRAKEN DUREN VOORT Brutale dieven aan het werk. De Gooische inbraken duren nog steeds voort en nauwelijks zijn te Hilversum eenige diefstallen opgehelderd of in Bus- sum werd op twee plaatsen in één nacht in gebroken, waarbij de inbrekers zeer bru- taal te werk zijn gegaan. Allereerst werd ingebroken in een perceel aan de Groot-Hertoginnel aan, waar door, verbreking van een keukenraampje toe gang werd verschaft. De inbrekers drongen door tot de slaapkamer van den bewoner die rustig bleef slapen. Uit zjjn broek, die op een stoel lag, werd een portemonnaie met f 20 weggenomen, terwijl uit het vest een portefeuille mot een pas werd ont vreemd. Voorts namen de inbrekers uit een da mes schrijf bureautje eenig buitenlandsctx geld mede. Voorts werd ingebroken in een perceel aan den Brediusweg, waarvan de bewoners tijdelijk afwezig waren. Het geheele huis werd doorzocht en alles overhoop gehaald. Drie costuums en wart, tafelzilver was de buit. De recherche heeft een uitgebreid on derzoek ingesteld, doch yan de daders ont breekt elk spoor. Het voormalig ElectriciteU,gebouw aan den Cootsingel te Rotterdam dat ten beboert van de Beursbouw moet worden al gebroken. Daar dit gebouw uit gewapend beton be. staat, vraagt dg gjbraak van den slooper buitengewone inspanning

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 5