Vijfhonderd deelnemers Stadsnieuws MAANDAG 5 AUGUSTUS 1935 TWEEDE BLAD PAG Wereldtentoonstelling te Brussel DEELNAME ONHERROEPELIJK GESLOTEN A.s. Dinsdag 6 Aug. vertrekt onze trein van: Amsterdam C.S 5.48; Haarlem 6.06; Leiden 6.21; (dus niet 6.31 zooals oor spronkelijk stond aangegeven) Utrecht C.S. (gewone trein tot Leiden5.18 (aankomst Leiden 6.16) 's-Gravenhage H.S. 6.47; Del/t 6.57; Schiedam 7.G9; Rotterdam D.P. 7.20; Dordrecht 7.39; Roosen daal 8.15. Vanaf Den Haag draagt ieder trein-rijtuig een speciale kleur en bekomen de inzittenden een kaartje van gelijke kleur. Onderweg bekomt men nadere breedvoerige aanwijzingen van leiders, die door een speciaal roset herkenbaar zijn. Overeenkomstig die aanwijzingen, heeft men zich te gedragen, opdat alles „eerlijk en met orde geschiede". Men zorge minstens een kwartier vóór den tijd in de vestibule aan het station van vertrek aanwezig te zijn, alwaar de trein kaartjes, op naam, zullen worden uitgereikt. Men beware die den ganschen dag zorgvuldig. N.B. Voor degenen die geen pas of bewijs van Nederlander schap hadden en zich voor een gemeenschappelijke pas hebben op gegeven, is gezorgd. Zij, die wel een eigen pas of bewijs van Nederlanderschap hadden, zorgen natuurlijk dat bij zich te hebben! DIRECTIE N.L.Crt. Het nieuwe college van B. en W. Omtrent het nieuwe college van B. en W kunnen we in aansluiting op hetgeen we Zaterdag reeds meldden, nog meedeelen. dat voor de S.D.A.P. als candidaten worden genoemd de heeren J. J. v. Stralen en M. C Verwey, respect, rijksambtenaar en secre taris van den modernen Besturenbond. Voorts meenen wij te weten, dat de Chr. Hist, fractie wel prijs stelt op een wethou derszetel. doch dat zij dien liever bezet zou zien door den heer De Reede dan door den heer Splinter. Er moet dus maar op ge rekend worden, dat de heer Goslinga uit 't college zal .verdwijnen. C. F. E. KIERS GAAT HEEN. Met ingang van 1 October a.s. zal de heer C F. E. Kiers, directeur van Bouw en Woningtoezicht, den gemeentedienst Verlaten in verband met zijn benoeming tot inspecteur voor de Volkshuisvesting in «le provincie Zuid-Holland. Daarmee zal een uitstekende kracht aan den gemeentedienst worden onttrokken. De heer Kiers toch, die gedurende de tien jaren, dat hij hier werk zaam was, zich als een harde werker deed kennen, is pas 44 jaar oud, zoodat men nog veel van hem had mogen verwachten. Moge hij ook in zijn nieuwe functie zijn capaciteiten ten volle kunnen ontpSpoienl PLANTSOENCONCERT. Vrijdag 9 Augustus a.s. zal de Muziekver eniging „P. C. L.", directeur de heer M. Bolderdijk, het achtste concert van den Bond van Leidsche Harmonie- en Fanfare- verecniging verzorgen. Dit concert wordt gegeven in het Plantsoen (Musis Sacrum) en vangt aan S uur precies. Het publiek wordt beleefd verzocht gedurende het con cert niet te loopen. Het programma luidt als volgt: 1. \olle JWind, marsch, Pr. Francois; 2. Belletrix, ouverture, M. Caldero; 3. Ciel Azuré, wals, Pr. Francois; 4. Bellisaire, fantaisie, G. Don- jiizetti; 5. Couronne, d'Hawaï, marsch, Paul Gilson; 6 La Plebeienne, fantaisie, I. Martin; 7. Valse National, wals, Chr. de Carment; S. Les Bords de la Verne, fantasie, L. Lu- tiouic; 9. Marsch Final. In het berichtje van het concert van de B.K. Muziekvereeniging „Perosi" stond ab. Vermeld dat de directeur was: de heer M. Bolderdijk, dit moet zijn de heer J. Noor- danus Sr. ORGELCONCERT HOOGLANDSCHE KERK De 15de orgelavond in de Hooglandsdhe kerk, te houden door Feike Asma, zal a.s. Woensdag, van 8.15—9.15 uur n.m., plaats Slobben. Het programma vermeldt werken van Bach, Guilmant, Widor, Pierné, Vierne. Lefébure—Wely, Grison, De Vries, benevens bewerkingen van de 4de en 39ste Gezang melodie. MUZIKALE WANDELINGEN Vanwege den Ring Leiden en op initiatief tier Mondharmonikaclub .Bravo" alhier zul len door verschillende plaatsen uit den omtrek muzikale rondwandelingen worden gemaakt Vrijdag a.s. is het eerst Noordwijk aan Zee aan de beurt,. Dan volgen later Leiden, Sassemheim, Katwijk a. d. Rijn en Katwijk aan Zee. Het geheel staat onder leiding van den heer J. J. V. d. Reyden uit Leiden. WATERPOLO. Zaterdagavond speelde De Zijl III tegen H.Z en P.C. V te Den Haag. De Zijl ver loor met 7—0 en de rust was ingegaan met S-0. WATERTEMPERATUUR Tn de zweminrichting De Zijl was de wa tertemperatuur hedenmiddag 19% gr. C RIJWIELDIEF AANGEHOUDEN Alhier is aangehouden de Haarlemmer F. IV. H.. die te dezer stede een rijwiel had pnlvreemd. Kamer van Koophandel voor Rijnland W ij 7. i g i n g. 3 Aug. N.V. Nederlandsche Asphaltfabriek. Alphen a/d Rijn, Prins Hen drikstraat 4. Uittr. Comm.: Th. Andriessen, Hilversum. N. Comm.: Th. W. Andriessen, Hilversum. Opheffing. 3 Aug. Technisch Bureau Lilus. Noordwijk, Beethovenweg 15. Kinderfeest „Zuiderkwartier" Het was Zaterdagmiddag voor de Kinderen der leden van bovengenoemde vereeniging een alleraardigste middag, die op zeer zellige wijze is doorgebracht. Nadat de voorzitter om drie uur in een korte rede had gememoreerd, dat binnenkort een vliegerwedstrijd voor jongens en een wedstrijd in versierde fietsen of autopeds voor meisjes zal plaats vinden, werd over gegaan tot de afwerking van het program ma. Dit bevatte een reeks aardige kinder spelen, die menigmaal de lachlust der om standers wisten op te wekken. Voorts wer den de kinderen op verschillende tractaties onthaald. Na afloop der spelen kreeg men een num mertje van de poppenkast, welk nummer niet geheel tot zijn recht kwam vanwege 't groote aar.tal kinderen, die allen eerste rang wilden staan! Het geheel werd opgeluisterd met draai- orgelmuziek. Na uitreiking der prijsjes aan de win naars van de kinderspelen, ging een ieder hoogst voldaan huiswaarts. Roekeloosheid werd noodlottig Ernstige motorbotsing bij de Vink Door toedoen van een roekeioozen motorrijder is gisteravond omstreeks 7 uur een ernstig ongeluk gebeurd bij den overweg „De Vink" waardoor twee stadgenooten hevig bloedend moesten worden opgenomen, terwijl een derde er evenmin zonder letsel afkwam. Daar de overweg gesloten was voor den trein, die 6.53 uur uit Leiden vertrekt, ston den de motorrijder Notten en diens verloof de voor de boomen te wachten. Tegelijkertijd kwam een andere motor uit de richting Haagsche Schouw met een snel heid ^an bijna honderd K.M. per uur op den overweg aangereden. Of deze laatste, zekere W. evenals de heer Notten en zijn meisje hier ter stede woonachtig de neerge laten boomen te laat ontdekte, of dat hij ze heelemaal niet zag, konden we niet te weten komen. Doch feit is, dat hij met een gewei dige klap op den stilstaanden motor inreed. De botsing was zóó hevig, dat het een won der mag worden genoemd, dat er geen doo- den te betreuren zijn. W. werd van zijn voertuig geslingerd en een eind verder neergesmakt, evenals de duorijdster mej. V., de verloofde van W.. die ook te Leiden woonachtig is. Het tweetal werd aan hoofd en handen dermate toege takeld, dat oogenblikkelijke overbrenging naar het Academisch Ziekenhuis noodzake lijk was. Voorts werd de verloofde van oen heer Notten tusschen de beide motoren ge drukt en vervolgens onder den afsluitboom doorgeschoven; zoodat ook voor haar het ergste werd gevreesd. Gelukkig bleek zij slechts haar knie te hebben bezeerd, terwijl haar kleeren totaal waren vernield. De mo toren waren allebei zwaar beschadigd. Al leen de heer Notten kwam met den schrik vrij. De Rijksveldwacht heeft van een en ander proces verbaal opgemaakt. Inbreker geknip. Gisteravond is het onze politie gelukt een zekeren G. C. T., afkomstig uit Amsterdam, die zich Zaterdag had schuldig gemaakt aan een poging tot inbraak te Wassenaar, in te rekenen. Van den dader was een signalement verspreid, waardoor aanhou ding mogelijk was. Burgerlijke Stand ONDERTROUWDH Philippo 29 en M v Beek 26 j; G L Benvenuti 31 j en J M Ltok 30 ,i: G Gresste 21 j; en J W van Dam 23 j; J J Bek- keriak 26 en A J v d Zon 22 J; L J v d Linden 26 en S Kepzer 25 j; H J Velthuyzen 24 en M Uit den Omtrek ALKEMADE GEMEENTERAAD Woensdagmiddag om half drie komt de raad in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt de volgende punten: 1 Onderzoek der geloofsbrieven van nieuw inkomende leden; 2 Ingekomen stukken; 3 Wijziging van de verordening op de heffing van vergunningsrecht voor de ver koop van sterken drank in het klein in de gemeente; 4 Vaststelling van een uniforme wacht- tijdregeling voor werkloozen; 5 Voorstel tot het aangaan van een nieu we overeenkomst met de N.V. Destructie bedrijf ts Overschie; 6 Opneffing van do alg. burgerlijke arm besturen in deze gemeente; 7 Benoeming van een tijdelijk gemeente- opzichter; 8 Reclames schoolgeld; 9 Reclames Hondenbelasting; 10 Wijziging gemeentebegrooting, dienst jaar 1935; 11 Aanbieding gemeente-rekening, dienst jaar 1931, met benoeming van een commis sie tot onderzoek dier rekening. VERLOTING Deze week heeft de verloting plaats ge had van een boekenkast, welke verloting uitgeschreven was door den Bijz Vrijw. Landstorm, afd. Oude- en Nieuwe Wetering. Winnaar van de kast werd de heer Jan Rietbroek tc Roelofarendsveen met num mer 247. AANBESTEDING Hot resultaat van de gehouden aanbeate- ding voor he»t maken van een betonschoet- ing op houten paalfundeering te Roelof arendsveen over een lengte van 210 Meter, luidt ais volgt: P. C. Buschman Roelof arendsveen f2794, M. J. M. Jansen te Nieu we Wetering f2347, wed. C. Langhout te Oude Wetering f2339. J. L. Zoet Oude We tering f2331, J. van Berkel te Roelofarends veen f2235, J. van Kins Rijpwetenng f2225 en A. Th. van der Mey Oude Wete ring f 2196. Het werk ls door burgemeester en wethouders aan den laagsten inschrijver gegund. ALPHEN AAN DEN RIJN BEZOEK AAN DE MARTHA-STICHTING In de zomermaanden zijn er velen, die de Martha-stichting bezoeken en nader met het werk konnis maken. De laatste weken waren er ook vele ereenigingen, als de Chr. Vrouwenbond uit Krimpen a. d, IJssel. de Vrouwen vereeniging „Onze hulp is van den Heer" te Zaandam, de Martba- krans te FeijenoorcL NED. HERV. KERK Naar het verslag van de diaconie van de Ned. Hsrv. Kerk, Julianastraat, zijn de ont vangsten over 1934 f 11.384.89 en de uitga ven f 12.616.19. DEMONSTRATIE Op 10 Augustus a.s. zal de Alphensche Reddingsbrigade, onder leiding van den heer G W de Jong, een demonstratie ge ven in het redden van drenkelingen. Deze zal gehouden worden in het Kanaal langs het zwembad en vangt aan na afloop van de 2 KM. zwemwedstrijd. „LYDIA" NAAR APELDOORN Onder leiding van mej. Waardenburg heeft de Ned. Herv. Meisjesvereeniging op G.G. „Lydia" per touringcar een fijn uitl stapje gemaakt naar Apeldoorn. HILLEGOM MASSA-ONTSLAG Eenigen tija geleden moest tengevolge van inkrimping van het bedrijf een gedeelte van, het personeel der kunstzandsteenfabriek Arnoud ontslag aangezegd worden. Werd toen gedacht, dat daarmede volstaan kon worden, heden moesten weder c-a. honderu man ontslagen worden. Waar thans in kor ten tijd ongeveer, 150 man wegens bedrijfs- slapte aan deze fabriek werkloos zijn ge worden, is dit voor onze plaats een zware slag, te meer, waar cr reeds zooveel werk loosheid heerscht. KATWIJK GEMEENTERAAD De raad dezer gemeente kwam Vrij dag avond in openbare vergadering bijeen. Voorzitter was wethouder J. Dubbeldam. Aanwezig alle leden, behalve de heeren Dr Eikelenboom. B. v. d. Bent, H. Parle- vliet. Er is een vacature (M. v. d. Bent) Eerst wordt mededeeling gedaan van de ingekomen stukken, die voornamelijk mis siven zijn van Ged. Sinten, houdende goed keuring van genomen raadsbesluiten. Dan deelt de voorzitter mede, dat een verzeke ring voor ongevallen is gesloten voor de agenten en tijdelijke agenten, de eerste voor f3000, de laatste voor f1000 verzekerd bedrag. Premie per jaar f 17.50. Bij het hierop volgend ondeizoek der ge loofsbrieven blijkt, dat tegen toelating der nieuwe raadsleden geen bezwaar bestaat. Punt 4 betreft een voorstel tot wijziging van het bedrag der rijwieltoelage van enke le gemeente-ambtenaren. Dit is nog een uitvloeisel van het in vorige vergadering behandelde, omtrent het gewijzigd politie- reglement R. Met betrekking tot de rijwiel toelage acht de minister nog een veria ging noodzakelijk en wel tot 't in het alge meen geldende bedrag van ten hoogste f30 per jaar Volgens de salarisregeling 1934 bedraagt de toelage thans f35 en voor som mige werklieden f 17.50 per jaar. B. en W. geven den raad in overweging aan 's ministers bezwaar tegemoet te ko men met ingang van 1 Jan. 1936 de rijwieltoelage te stellen op resp. f30 eu f 17.50 Zonder discussie wordt conform het voorstel van B. en W. besloten. Punt 5. Voorstel tot het toekennen van een bijdrage in de verpleegkosten van een kind Het hoofd der schooi van „Effatha" te Voorburg bericht, dat door G. v. D. in de v. d. Vegtstraat onder overlegging van een geneeskundige verklaring, verzocht is, om ook bet 3e doofstomme kind. een meis je van 5 jaar, in het belang van haar ont wikkeling in genoemde inrichting te doen opnemen. „Effatha" draagt bij uit de sud- pletiekas, de diaconie helpt en van de ge meente is nog f250 per jaar noodig. De raad besluit in deze de helpende hand toe te steken en geeft B. en W. machtiging die f250 te betalen. Punt 6 Op voorstel van B. en W. wordt de begrooting 1935 in verband met een bui tengewone uitgaaf, gewijzigd. Punt 7 is een voorstel tot voorloopige vaststelling der rekeningen van gas- en electriciteit-, water- en grondbedrijf over 1934 Uit een rapport betreffende deze rek* ningen vermelden we, dat de commissie voorstelt tot voorloopige vaststelling over te gaan en wel voor wat het Gasbedrijf be treft met een winstsaldo van f25106, waar van 70 pCt o* f 17574 aan de gemeente uit te keeren; wat het ■waterbedrijf betreft met een winstsaldo van f5906, waarvan 70 pCt of f 4134, aan de gemeente uit te kee ren en wat het electriciteitsbedrijf betreft met een winstsaldo van f22940, waarvan 70 pCt of f 16058 aan de gemeente uit te keeren. De raad gaat hiermede accoord en tenslotte wordt besloten aan de commissie voor de bedrijven, alsmede aan den direc teur dank te betuigen voor de wijze waar op door lien in 1934 het beheer is gevoerd. De heeren D. Meerburg en C. van Tonge ren vragen nog eenige toelichting betref fende afschrijving en reserve We'houder Veldtkamp, wethouder van de bedrijven, geeft een uitvoerige beschouwing om aan te toonen dat de belangen der gemeente door aanneming van het voorste] ten zeer ste gebaat zijn. Spr. licht dit met voorbeel den toe en tenslotte worden rekeningen alle zonder hoofdelijke stem ming goedgekeurd. Punt S is een nadere toelichting van B. en W. op hel voorstel van dit college in vonge raadsvergadering gedaan lot intrek king van de besluiten, betrekking hebbende op een bouwverbod. Het voorstel is toen op voorstel van een der leden, aangehou den. B. on W. zijn intusschen van oordeel, dat er omtrent hot woord „bouwverbod" een misverstand bestaat bij sommige leden. Bouwverbod bedoelt in hoofdzaak, het ver bod van bouwen op grond, die voor uitbrei ding is bestemd, uitbreiding van straten, pleinen enz. Het bouwverbod, dat op be doelden grond in 1931 is gelegd, kan moei lijk dienen voor straataan'leg, zelfs niet Voor straatverbreeding. Alleen op sommige plaatsen voor trottoirverbreeding. De op vatting van het toenmalige college en dat van thans verschilt hieromtrent en mede daarom ook stellen B. en W. alsnog vooy, tot intrekking van bedoelde raadsbeslui ten van 30 Nov. 1931 en 10 Febr. 1932 over te gaan. Reeds in een vorige, zitting is uitvoerig over dit onderwerp beraadslaagd en ten slotte is het aangehouden, doch de bespre kingen van Vrijdagavond waren bijna ge heel een herhaling van wat in een vorige zitting is naar voren gebracht. De heeren Guyt, Hueting, v. d. Perk en van Tongeren konden en kunnen zich met het voorstel van B. en W. niet verecnigen. De heer Guyt maakt er het college een zacht verwijt van, dat dit college als uitvoerende macht niet heeft gedaan wat de raad had beslo ten. Een uitvoerige verdediging door den voor zitter --n een toelichting door weth-huW Dubbel lam kon genoemde heeren niet tot andere inzichten brengen. Na lange be spreking kwam het voorstel in stemming en werd aangenomen met 9 tegen 4 stem men, tegen de heeren Guyt, v. d. Perk Hueting en van Tongeren Rondvraag. Dr Hueting vraagt wanneer de oude bewaarschool zal worden afgebro ken. De voorzitter zegt dat de vereischte goedkeuring van Ged. Staten nog niet is verkregen. Hierop is het wachten. De heer van Tongeren bepleit het wegnemen der trottoiroanden tusschen fietspad en rijwiel pad op den Zeeweg. Als dit gebeurt, zal men althans eenigszins gelegenheid hep- ben om zich zoo noodig in veiligheid te kunnen stellen. De palen op het fietspad zijn een groote hindernis. In een volgende vergadering zal in dezen worden besloten. Dan neemt de voorzitter het woord eu zegt dat het, onvoorziene omstandigheden buitengesloten, wel de laatste vergadering zal zijn in deze zittingsperiode. En dan wil spr. een woord van dank zeggen, allereerst aan diegenen die niet meer terugkeeren. den heer H. Parlevliet, die 12 jaren zitting had, den heer van Riessen met 9 dienst jaren. Dr. Eikelenboom die 7 jaar en den heer A. van Rijn, die gedurende 4 jaren de belangen der gemeente behartigde. Die jaren waren heusch voor de leden geen gemakkelijke jaren, vooral de laatste niet, die op velerlei gebied moeilijkheden gaven Geheel onbaatzuchtig heeft men zich voor do gemeente gegeven. Aanpassen was het parool. Daarvoor oprechten dank, ook na mens de gemeente. Een verblijdende mededeeling mag het genoemd worden dat de financiën der ge meente nog ongeschokt staan. De resultaten van 1934 zijn zelfs niet tegengevallen. De rekening der gemeente zal met een batig saldo sluiten, grooter dan waarmede zij was aangevangen. De gemeente is dus fi nancieel „mondig" gebleven. Spr. noemt dan verschillende gebeurtenissen uit dit tijdperk als den bouw van het. nieuwe ge meentehuis, verbetering van Zeeweg, Kerk straat, en Overrijn te Katwijk aan den Rijn, het wegnemen van de tol tusschen do beide dorpsdeelen. Nogmaals dank voor alle medewerking en diegenen die terug keeren wenscht spreker sterkte en een tot weerziens toe. De heer D. van Riessen dankt voor de vriendelijke woorden ook tot hem gespro ken, dankt voor den vriendschappelijken en collegialen omgang gedurende den tijd dat hij in het college van den raad zitting had. Ook de heer van Rijn spreekt zijn dank uit. Dr. Hueting zegt, als behoorende tot degenen die wel terugkeeren, zijn dank voor het aangename gezelschap. Ernstige botsingen hadden niet plaats. Spr. zegt te wenschen dat het den voorzitter gegeven moge zijn nog vele jaren de leiding in deze vergadering te hebben. Ook de wethouders hebben woorden van dank in ontvangst tc nemen. Dan sluiting der vergadering met gebed. KATWIJK AAN DEN RIJN PAS OP UW FIETS! Vroeger heette het „juffrouw, pas op je hondje" ooch tegenwoordig zal men dat die nen te veranderen in „pas op je fiets" want het is niet de eerste maal dat een onbe kende eigenaar wordt van eens anders fiets. Thans was het mèj. T. L. die haar rijwiel op het kerkplein plaatste en later tot de onaangename ontdekking kwam dat dit verdwenen was. Men zij gcwaarschuwdl KOUDEKERK VOOR DE JEUGD EN DE OUDJES In de op Donderoag jl. gehouden verga dering van het bestuur der Oranjevereeni- ging is besloten zoo mogelijk op 31 Aug. a.s. voor de Koudckerksche schoolkinderen vanaf de 2e klasse een boottocht te organiseeren, vermoedelijk naar Schiphol en verder om een bijdrage te verleenen voor een autotocht voor ouden van dagen, welke ook op of om streeks dien datum zal worden gehouden. Verschillende particulieren hebben reeds daarvoor hun auto beschikbaar gesteld. USSE DE ZWEMBAD-PLANNEN Zooals men weet is de Zwembadcommissie reeds eenigen tijd actief werkzaam om ook te Lisse te komen tot stichting van een zwembad. De oproep tot steun van een particulier bedrijf had weinig resultaat, maar is niet temin aanleiding geweest, dat een te slich ten zwembad meer zijn verwezenlijking nabij komt De zwembadcommissie is in contact geko men met de propaganda-commissie van den Kon. Ned. Zwembond. Na onderzoekingen moet bet wel onmo gelijk worden geacht, dat alhier een zwem bad in open water zal kunnen worden ge sticht Het water is vervuild en nooit geschikt te maken wegens voortdurende vervuiling. Men is dus wel aangewezen op een zwem bad waarbij het water opgepompt moet worden. Het water zal moeten komen van een diepte van 2530 meter zoo mogelijk uit een gritiaag. waar zich steeds voldoende water verzamelt. Dit water heeft een doorricht- vermogen van plm. 4 Meter, terwijl leiding water slechts 3.50 M. heeft. Het intens koude water wordt opgepompt en over een „rots" gestort in een vergaarbak, waardoor het dus over een groots opperv'akte aan de lucht wordt blootgesteld en zoodoende nog eenig- zins ontijzerd wordt en tevens zijn kou ver liest. Juist doordat de vergaarbak en even eens het zwembad hooger liggen dan bet buitenwater, is het water eerder op tempe ratuur, zoodat het zwembad eerder zal kun nen geopend worden en dit ook langer zal kunnen blijven dan een zwembad in open Het zwembad zal ongeveer 50 bij 19 M. zijn en een 40 cabines zullen er bij worden gebouwd, welke tevens nog als wisselcabi nes zullen kunnen worden gebruikt als er op warme dagen veel bezoek is. Het zou in de bedoeling liggen géén dub bel bassin te maken, doch het zwembad op verschillende tijden voor dames en heeren toegankelijk te stellen. Men hoopt op een sympathieke houding van den Raad en op goedkeuring van God. Staten. De gemeente zal gelden voorschieten en de commissie de zaak exploiteeren onder toezicht van den Raad. Het werk zal wel niet in werkverschaffing kunnen worden uitgevoerd, daar er niet genoeg aan loon wordt uitgekeerd in verhouding tot de bouw som. Vermoedelijk zal het zwembad gesticht worden op den hoek van de Spekkenlaan bij het sportpark, aangezien de bodem daar goede eigenschappen bezit voor dit p'an. Ook zal op andere plaatsen een onderzoek wor den ingesteld. EENRICHTINGVERKEER Naar aanleiding van een bespreking in een der vorige Raadsvergaderingen betref fende het gevaarlijke kruispunt bij bet ha venhoofd, stellen B. en W. den Raad voor bij politieverordening vast tp leggen, dat de Kapelstraat vanuit de Kanaalstraat naar de Zuide'ijke richting niet mag worden bere den. behalve door wielrijders. Dit zal in de toekomst vele botsingen kunnen vorkomen. HOLLANDS BLOEMBOLLENHUIS Woensdagmorgen zal om half tien in Hol lands Bloembollenhuis een vei'ing worden gehouden van alle soorten leverbare bloem bollen. GEREF. KERK Met. ingang van 1 Sept. a.s. is als koster der Geref. Kerk benoemd de heer Joh. Eizenga. "31JNSBURG UITSTAPJE Het bestuur der Ned. Herv. Zondagsschool hoopt Woensdag 7 Augustus met de kinde ren een uitstapje te maken naar Oud-Poel geest ter bijwoning van het Kinder-Zendings feest. Aanvang van het zendingsfeest nam. twee uur. CHR. MEISJESKOOR „JULIANA" Het Chr. Meisjeskoor Juliana behaalde op den zangwedstrijd te Zeist een tweeden prijs in ae vierde afdeeling met 295 punten. BLOEMENHANDEL Het weer was niet ongunstig deze week. doch men zit thans midden in de vacanties en de stedelingen trekken naar buiten en hebben dus geen behoefte aan bloemen. Dit is van invloed op den prijs, die dan ook maar zeer matigjes was. Betaald werd voor Gladiolussen in diverse kleuren van f 20 tot f 0.45 in de gewone soorten en van f 0.70 tot f 1.40 in extra variëteiten. Godetia's gaan voor f 0.20 tot f 0.40 per 100; Alstromeria f 0.20 tot f 0.25; Mont.bretia f 0.20 tot f 0.35; Zinnia f 0.60 tot f 1.05: Margrieten f 0.10 tot f 0.15; Galardia f 0.15 tot f 0.20; Dahlia's f 0.60 tot f 0.90; Pompon-Dahlia's f 0.30 tot f 0.45; Scabiosa f 0.15 tot f 0.20; Rozen van f 0.08 tot f 0.12 per bos. VOORSCHOTEN OUDE MAN AANGEREDEN Bij den overweg „De Vink" is gisteravond een oude man, die weifelde, door een wiel rijder aangereden. De man sloeg achterover en klaagde over pijn. Zijn kleeren werden ten deele vernield. HULDIGING BURG. E. VERNèDE In verband met het 40-jarig amblsjubi- leum van burgemeester Vernèdo zal den jubilaris na afloop van de Raadsvergade ring, die om half elf morgenochtend aan vangt, een huldeblijk worden aangeboden door de ambtenaren. 's Middags om half drie zal de burgerij een huldeblijk aanbieden, terwijl verder op het programma staan een hulde door de schoolkinderen en een receptie. 's Avonds zal de Voorstraat geïllumineerd zijn, terwijl „Benvenuto" van 89.30 uur een concert zal geven. Van 9.3011 uur zal „St Laurentius" concerteeren. WOUBRUGGE HARTELIJKE ONTVANGST VAN DEN BURGEMEESTER EN DIENS ECHTGENOOTE Vrijdagmiddag heeft de burgerij van Wou- brugge het jonggehuwde p,aar, burgemeester Mumsen en zijn echtgenoote, op eenvoudige, doch niet minder hartelijke wijze ontvangen. Van tal van woningen wapperde de drie kleur en op de Raadzaal waren vereenigd een deputatie uit de burgerij, de Feestcom missie 1928 en het bestuur van de Wilhel- mina-vereeniging van Hoogmade. Bijbaan- komst in het Raadhuis werd aan mevr. Mumsen een bloemstuk aangeboden en door de aldaar aanwezigen werd het echt paar met het zingen van twee coupletten van het Wilhelmus ontvangen. Vervolgens werden de heer en mevr. Mumsen door dr. Loth ongeveer als volgt toegesproken1 Hooggeachte heer Burgemeester en mevr. Mumsen. In de eerste plaats acht ik het een voorrecht van deze gelegenheid gebruik te maken u beiden te feliciteeren met het her stel van mevrouw, waardoor bet mij ver gund wordt u, namens de burgerij, met en kele woorden mijn welgemeende gelukwen- schen aan te bieden bij uw intrede in den nieuwen staat des levens en u een hartelijk welkom toe te roepen in onze Woubrugsche gemeenschap. U, burgemeester, hadden we reeds het voorrecht eenigen tijd in het be lang onzer gemeente werkzaam te zien; yan u, mevrouw hopen wij en wenschen wij u toe, dat u zich spoedig in de dorpstoestan- den zult kunnen inleven en zich weldra thuis gevoelen in ons midden, waartoe wij onze harten geheel ter uwer beschikking stellen. De burgerij van Woubrugge en Hoog made. door de crisis zóó ernstig in haar bestaan getroffen, heeft niettemin het slui ten van den huwelijksband tusschen haar burgemeester en zijn ega niet geheel onop gemerkt willen laten voorbijgaan en op initiatief van de Fggstcommissie 1928 en de Wilhelmina-vereeniging te Hoogmade werd door hulpvaardige dames een collecte ge houden. Hierdoor is het penningske gewor den tot een sommetje, waarmee aan enkele wenschen van uw bescheiden verlanglijstje kon worden voldaan. Het is mij daarom een genoegen u na mens Wouhrugge's ingezetenen te mogen aanbieden dit aquarel en deze schemerlamp als bijdrage tot verhooging der sfeer van intimiteit uwer omgeving en waarvan het licht een symbool zij van de toekomst, waar heen onze gemeente onder uw beleid wordt gevoerd. Met een driewerf hoera ontving het echtpaar dc beide souvenirs. Daarna werd nog het woord gevoerd door Laatste Nieuws. Ds I. G. KNOTTNERUS f Te Soest is gisteren in den ouderdom van 68 jaar overleden Ds I. G. Knottnerus, ent- predikant der Ned. Herv. Gem. te Beunin- gen. De overledene, die 7 Oct 1876 werd ge. boren, stamde uit het oudste predikanten geslacht in ons vaderland, waaruit sinds 1630 in de rechte lijn van vader op zoon steeds een der leden predikant ia geweest in de Ned. Herv. Kerk. Wijlen Ds Knottnerus werd in 1903 can- didant in Friesland en aanvaardde zijn ambt 9 April 1905 te Wannepervcen. Van daar vertrok hij in 1925 naar Brielle kwam in 1925 te Beuningen. Een paar maanden geleden werd hem eervol emeri- taat verleend. Het stoffelijk overschot zal Donderdag middag op de Ned. Herv. begraafplaats te Soest ter aarde worden besteld. Kindje verdronken Men meldt ons uit Rotterdam: Gisteravond omstreeks half zeven is in een volkstuintje aan den 's Gravemveg een tragisch ongeluk gebeurd. De Familie Fuik was bij kennissen op visite, en had het 1%. jarig zoontje meegenomen. In een onbe waakt oogenblik is het kina spelenderwijs in een sloot geraakt, die langs het volks tuintje loopt en verdronken. Toen men het jongetje had opgehaald, bleken de levens: geesten reeds geweken te zijn. Broeders van den geneeskundigen Dienst en een inmid dels gewaarschuwde dokter hebben nog ge tracht de levensgeesten op te wekken doch dit mocht niet gelukken. Het lijkje van het kind is naar ae ouderlijke woning aan den 's Gravenweg overgebracht. Radiodistributie MAANDAG 5 AUGUSTUS Programma 3: 8 u K '.andsender; 10.20 Keul Brussel VI; 14.20 Deutschl-sender; 15.2-0 Drolt- wlch; 16.35 Parüs Radio; 18.05 Keulen; 18.50 Brusel VI; 19.35 Parijs Rs Program na 4: 8.05 Parü-3 Radio; 10.35 Lon don Keg; 17.05 Droitw'ch; 18.20 Diversen; 18.50 Droltwlch; 21.60 London Re.x 22.25 Droltwlch DINSDAG 6 AUGUSTUS Programma 3: 8 u Keulen: 8.409.20 Dents- sender; 10.20 Keulen; 11 50 London Reg; 12.20 Brussel VI; 14.20 Deui^chlaidsender; 15.20 Lon don Reg; 17.20 rusel VI; 19.20 Deutschl-.; pl.m 20 Diversen; 20.20 Keulen; 21.10 Be: pl.m 22 Parü-3 Radio; 23.05 Leipzig Agenda De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 5 tot en met Zondag 11 Aug a.s. waargenomen door de apotheken: G. F. Reijst, Steenstraat 35»lelef. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, telef. 1313 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8. Oegst- geest, telef. 274. den heer C.hr. van der Nagel, die namens beide reeds genoemde vereenigingen het echtpaar geluk en voorspoed op hun levens weg toewensolite onder overhandiging van een fraai bloemstuk, hetwelk vertolkte de eensgezinde samenwerking in de toekomst tusschen het hoofd der gemeente en de ge noemde vereenigingen. Dc burgemeester dankte hierna voor d< hartc'ijke ontvangst ongeveer als volgt: Zeer geachte dokter Loth en u allen hiel aanwezig! Verheugd weer terug te zijn in deze be koorlijke landelijke gemeente, danken wij u allen zeer voor de feestelijke ontvangst, die gij ons wel hebt willen bereiden en u. ter. in het bijzonder voor uw gevbe'.volle woorden en goede wenschen voor mijn vrouw en mij. „Het is niet goed. dat de inensch alleen staat" staat er geschreven in het Boek der Boeken en ik geloof, dat dit zeer in het bij zonder geldt voor hem, die geroepen is om als overheidspersoon naast de zuivere ambte-j lijke ook nog zooveel andere plaatselijke be langen tc behartigen. Ten aanzien van deze laatste toch kunnen vrouwelijke toewijding en vrouwelijk initiatief zooveel meer berei ken dan mannelijke arbeid in den regel ver mag. Gesteund door haar. in wie ik mijn levensgezellin heb gevonden, hoop ik voor deze gemeente een goed burgemeester te zijn. De mooie en prachtige geschenken waar mede de burgerij van Woubrugge en Hoog made. ondanks de moeilijke tijdsomstandig heden, ons heeft verrast, stemmen ons tot groote dankbaarheid.Ik behoef u wel niet te zeggen, dat zij een waardige plaats zul len innemen in onze woning en aldaar steeds de herinnering levendig zullen hou den van den onvergetelijken dag van heden. Aanvaardt u allen dan onzen hartelijken dank daarvoor en moge die dank ook hen bereiken, die hier niet aanwezig hebben kun nen zijn en toch hun steentje hebben bijgr©- drapen tot de door ons hoogelijk op prijs ge» stelde verrassing. Hierna werd nog gelegenheid gegeven den burgemeester en mevrouw persoonlijk te fe liciteeren, iets waarvan een ruim gebruik werd gemaakt. DEN HAAG De wethouderszetels Soc. dem. candidaten De .-dem. Raadsfractie heeft tot candi»f8~ Dor 't wethouderschap aangewezcn|«tw> de heeren M. Vrijenhoek, oud-wethouder eni*5-7( L. Buurman. vi 53— T-tï UTRECHT Vijf wethouders! Wat zal de Prot. Chr. fractie doen? Zaterdagmiddag zijn de bespre kingen inzake de samenstelling van het nieuwe College van Bur gemeester en Wethouders ten Stad huize voortgezet, onder leiding van den heer J. J. Reijnders, voorzitter van de soc.dem. Raads fractie. Aanwezig waren vertegen-

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6