Vijfhonderd deelnemers BEZOEKT DE ZILVERTENTOONSTELLING VRIJDAG 2 AUGUSTUS 1935 TWEEDE BLAD P/ Groote Belangstelling voor de Wereldtentoonstelling te Brussel DEELNAME ONHERROEPELIJK GESLOTEN! As. Dinsdag 6 Aug. vertrekt onze trein van: Amsterdam C.S 5.48; Haarlem 6.06; Leiden 6.21; Utrecht C.S. (gewone trein tot Leiden) 5.18 (aankomst Leiden 6.16) 's-Gravenhage H.S. 6.47; Deljt 6.57; Schiedam 7.09; Rotterdam D.P. 7.20; Dordrecht 7.39; Roosen daal 8.15. Vanaf Den Haag draagt teder trein-rijtuig een speciale kleur en bekomen de inzittenden een kaartje van gelijke kleur. Onderweg bekomt men nadere breedvoerige aanwijzingen van leiders, die door een speciaal roset herkenbaar zijn. Overeenkomstig die aanwijzingen, heeft men zich te gedragen, opdat alles „eerlijk en met orde geschiede". Men zorge minstens een kwartier vóór den tijd in de vestibule aanwezig te zijn, alwaar de treinkaartjesop naamzullen worden uitgereikt. Men beware die den ganschen dag zorgvuldig. Stadsnieuws Stadhuis-onderbouw Heden aanbesteed Wethouder Splinter heeft hedenmor gen namens B. en W. aanbesteed het maken van een beton-paalfundeering met bijbehoorende grond en gewapend beton werken yan het Leidsche Stad- Er waren niet minder dan 55 biljetten ingeleverd, waarop als volgt was inge schreven: N.V. Werninks Beton Mij, Leiden, f88000; Gesman en Turkenburg, Alphen, f 92.400; N.V. v.h. van Dongen en van Hoven, Dordt, f91072; W. v Zuilen, Zwolle, f98.850; N.V ,v.h. van Wijnen, Dordt, f87.800; N.V. Vis ser en Smits_, Papendrecht, f95.632; Aann. blij, v.h. Voormolen, R'dam, f 95.000; N.V. Amersfoortsc-he Beton Mij, Amersfoort, f 99.700; N.V. de Condor, A dam, f S4.300; Zwolsche Betonbouw Mij, Zwolle, f 88.600; Holl. Beton Mij, Den Haag, f92.100; N.V. Bato, Den Haag, f9C350; J. v d Bijl, Zeist, f 100 000; N. V. Betonbouw, Groningen, f 89.990; N.V. Tuhantia, Enschede f 103.S00; N.V. v.h. Nederhorst, Gouda, f 85.700; Chris- tiaansen en Nielsen, Den Haag, f 90.S0O; Gebrs den Ouden, Alphen en Oegstgeest, 1 94.200; N.V. v.h. Boersma, Den Haag, f 93.645j N.V. v.h. van der Wal en Zn, den Haag, f94.780; N.V. Gebrs v d Uitgaarden, R'dam, f87.700; N.V. Wittenburg, A'dam, i 98.700; N.V. A'damsohe Ballast Mij, A'dam f86.900; N.V. Splunders Aann. Bedrijf, Rid derkerk, f 95.600; Stolk en Knijff, Schie- broek, f 103.936; N.V. internat- Gewapend Betonbouw. Breda, 183.000; Blanken, Rot terdam, f 98.000; N.V. v.h. Hillen en Roozen Amsterdam, f79.500; A Stolke, Bergambacht f 112.000; N.V. v.h. G Molle, Den Haag, 194.800; Ingenieurs Bur. voor Bouwnijver heid te Oegstgeest, f 93.600; J. Dubbeldam, Voorburg, f 90.977; Gebrs v d Vorm, R'dam f96.900; N. V. v. h. Ebbinge, Enschede f 108.700; Kelderman en Sluimer, Zuidla ren, f 105 000; C. Albers en Zn, A'dam, f9S!500; N.V. W Geels, Aerdenhout, f99.900; N.V. v.h. Wanink en Co, R'dam, f 9S.860; N.V. Monsvliet, A'dam, f98 400; C. I. Th. Cornet. Leiden, f 94.419; Gebrs de Vries, Pu mierend, f 99.200; G Mulder, Rotterdam f 92.600; Rijniandsche Beton Mij, Delft, f 92.221; N.V. v.h. v d Velden en de Jong, Oegstgeest, f 89.898: N.V. C van Leeuwen, Hillegensberg f93.400; W C Geerdink, Us- 6elo, f 82.750: Gesman en Zoetemeyer, Al phen; f89.390; N.V. Boele en van Eesteren, Den Haag, f 87.390; v Hoek, Delft, f87.330; Fa v Rossum, Den Haag, f 94.300; v Ommen en de Groot, Schiedam, f 87.460; J. v Ech- teren en Zn, Enschede, f 93.880; fa Kuipers Surhuisterveen. f 106.650; Enschedeesche Bouw- en Beton Mij, Enschede, f 91.900; Gebrs. Uiterlinden, R'dam, f 89.400. inschrijfster was dus de N.V. Aannemings Bedrijf v.h. Hillen en Roo zen te Amsterdam, met f79.500; hoogste A. Stolke te Bergambacht, met f 112.000. De gunning werd aangehouden. Stadgenoot met auto gekapsijsd Ernstig ongeluk te Alphen. Welke ernstige gevolgen aan hef zondigen tegen de regels van het ver keer verbonden kunnen zijn, heeft gis teravond onze stadgenoot de heer H. en diens familie ondervonden, en nog wel door toedoen van een ander4 De heer H. bevond zlcji met z'n wagen op den Steekterweg te Alphen a. d. Rijn, terwijl voor hem uitreed een vrachtauto, beladen met hooi, en bestuurd door zekeren K. Zonder een teeken te geven reed de vrachtauto plotseling een dam op, links van den weg. De heer H., die op deze on verwachte manoeuvre natuurlijk niet gere kend had. vloog met kracht met z'n wagen tegen de vrachtwagen op. De luxe auto sloes over den kop, kapseisde en kwam op twee kleine kinderen terecht, die aldaar met el kaar aan het spelen waren. Beide kinderen, respect. 3 en 8 jaar oud, liepen een gevaar lijke hersenschudding en inwendige kneu zingen op, terwijl de auto'van den heer H. zwaar beschadigd werd en weggesleept moest worden. Wonder boven wonder kwa men de inzittenden, die geweldig waren ge ren geschrokken, er zonder 't minste letsel af. Tegen den roekeloozri bestuurder van de .Vrachtauto is proces-verbaal opgemaakt. Burgerlijke Stand BEVALLENH A A BoeleeQuante -J J Sin- OVERLEDEN: A J Slingerland z 3 oind; A C y d PloegHelleman vr 26 j ONDERTROUWD: A J Vermond 26 -en J M Luiten 21 J: N Majolee 24 en P Sieval 23 j; A Warnau 21 en A M A Goddün 26 j. Waterpolo De Zijl moet degradatiewedstrijden spelen. Gisterenavond vond de beslissingswed strijd tusschen De Zijl I en S.Z. en P.C. plaats in Alphens Zwembad. S.Z. en P.C. was volledig, terwijl De Zijl uitkwam met Kloots als invaller voor Rameau. Het begin was zeer zenuwachtig, met een licht over wicht van de Leidenaren. Reeds spoedig probeerde Keij met een ver schot Van Heu- men te passeeren, maar het onverwachte schot werd op sublieme wijze gekeerd. De keeper van. S.Z. en P C. had trouwens niet over pech te klagen, wani een oogenblik later schoot Keij wederom buiten zijn bereik op doel. Het schot werd door de lat gekeerd. S.Z. en P.C. kwam nu opzetten. De mid- achter plaatste onberispelijk naar den rechtsvoor, die dichtbij met een schuin hard schot Kloots passeerde (0—1). Na eenige wederzijdsche aanvallen floot de scheids rechter voor rust. Na de rust is De Zijl voortdurend In den aanval geweest, maar hoe zij ook probeerde het mocht haar niet gelukken den buiten gewoon op dreef zijnden keeper van Schoon hoven te passeeren. Keiharde schoten van Lut en Keij, zoowel liooge als lage ballen, werden op hem afgevuurd, maar alles tever geefs. Toen de keeper van S.Z. en P.C. was uitgezwommen, kreeg De Zijl een vrije worp te nemen; K. Kraaienhrink kon toen gemakkelijk in 't leege doel schieten (111. Het zag or toen naar uit, dat de Leidenaren fcouden gaan winnen, want de Schöonfiovp- naren konden den bal byna niet van ejgen helft vrij krijgen. Vlak voor tijd was een uitval van S.Z.-en P.C. den LcidenareD ech ter noodlottig en slaagde S.Z. en P.C. or m, met een werkelijk keurig schot de overwin ning uit het vuur te sleepen (1—2). Vlak hierop kwam het einde van dezen in de allerbeste verstandhouding gespeeldcn wedstrijd met een onverdiende nederlaag voor De Zijl. Scheidsrechter de Kok uit Den Haag floot uitstekend. A.s. Woensdag speelt De Zijl I in de zweminrichting De Zijl alhier den eersten degradatiewedstrijd tegen Poelmeer I. Voor kunstliefhebbers De tentoonstelling in Ars Aemnla Naturae Met een enkel woord hebben we gisteren al melding gemaakt van de bezienswaardige expositie, welke gevormd is uit het werk der leerlingen der Leidsche Schilder- en Teekenacademie, Pieterskerkgracht 9. We willen er thans nog iets meer van zeggen, opdat een ieder, die ook maar even wat voelt voor de schilder- en teekenkunst, worde geprikkeld tot een bezoek. Daar is allereerst de eigenaardige sfeer, welke in het eeuwenoude gebouw hangt. Al aanstonds trekt de artistieke trapleuning symbool van ouderwetsche soliditeit, de aan dacht van den vreemdeling. Trap voor trap klimt hij naar boven om dan te belanden in een schemerachtige ruimte, een ruimte waar het stadsgedruisch niet doordringt, waar alles ademt die volstrekte rust, welke den stedeling zoo weldadig aandoet. Deze ruimte wordt in beslag genomen door de ateliers, wier wanden vol hangen met prenten van voeten, handen, koppen e.d. en ook den leek valt het aanstonds op, dat hier menschen aan het werk zijn ge weest. die met diepe ernst en groote inspan ning zich van hun taak hebben gekweten. Zoo'n voet is maar niet een gewone voet zon meer. Neen, duidelijk springen de spie- in het oog, zóó, dat het voorwerp leeft en den toeschouwer wat te zeggen heeft. Leven aldus de teekeningen (zwart op wit), bij de schilderstukken komt dit karak ter nog beter tot zijn recht. Deze schilder stukken, werk van de oudere leerlingen, ver raden vaak den hand van geboren artisten, die er dan ook inderdaad onder de leerlin gen zijn. Men ga er zelf eens heen, om zich te over tuigen, wat de leermeesters dezer academie hebben weten te bereiken. Mcnzal er ver baasd van staan. Kamer van Koophandel voor Rijnland Opheffing 31 Juli. Fangnmnn's Manufac- turonhandel. Alkemade, Oudewetering, wijk A 42. Manufacturenhandel. f 31 Juli. Naamlooze Vennootschap „Zilver- fabriek Voorschoten" voorheen J. N. M. van Kempen en Zonen. Koninklijke Nederland- sclie Fabriek van Gouden en Zilveren wer ken. Voorschoten Leidscheweg 169. De statuten zijn gewijzigd. Wijz. hande len in: N.V. Zilverfabriek „Voorschoten" voorheen J. M. van Kempen en Zonen Kon. Nederlandsche Fabriek van Gouden en Zil veren werken. Wijziging 31 Juli. Ateliers voor Edel- smeed- cn Penninekimst, voorheen Kon. Utrechtsche Fabriek van Juweelen, Zilver werken en Penningen van C. J. Begeer (Koninklijke Begeer). Wijziging 31 Juli. Roozen en de With, Leiden Noordeinde 20. Import, export, agen tuur en commissie in technische artikelen. Uittr. E J. J. A. M. Roozen, Noordwijk per 31 Juli 1935. N. E.: J. S. de With Lei- den. Bijv. uitgeoef. bedr.: handel in ijzer- waren. WATERTEMPERATUUR. In de zweminrichting De Zijl was de w tertemDeratuur hedenmiddag I8V2 Sr- C. Uit den Omtrek ALPHEN AAN DEN RIJN TEGEN DE LAMP GELOOPEN Door de politie is tegen zekeren H. en zijn vrouw proces-verbaal opgemaakt wegens diefstal van kleeding ten nadeele van een buurvrouw, zoomede wegens diefstal van kleeding ontvreemd tijdens ae rociwedstrij- den van „Hollandia" ten nadeele van de heeren B. uit Delft en H. uit Rotterdam. De kleeding kon in beslag worden genomen. WATERPOLO De Zijl I uit Leiden speelde gisteren avond in het Alphens zwembad een beslissingswedstrijd tegen S. Z. en P. C. uit Schoonhoven om de laatste plaats op de ranglijst Deze wedstrijd eindigde in een 21 overwinning voor de Schoonhovenaren, waardoor dc Zijl dus degiadatieuedstrijden zal spelen. DE HOOGE HUREN De R. K. Volksbond en de Chr. Besturen bond alhier, zoomede de R. K. Volksbond te Aarlanderveen hebben een adres gericht ot den Alphenschen Verhuurdersbond, waarin zij nogmaals aandringen op vermin dering van de tegenwoordige huren. Gaar ne «uilen adressanten met den Verhuur dersbond deze zaak mondeling bespreken. 25-JARIG BESTAAN BAKKERSPATROONS- VEREEN „D.E.V." Op 21 Augustus zal de bakkerspatroonsvereen. .Door Eendracht Verbe'.ering" adiier haar 25- iarig bestaan herdenken. Het plan bestaat dit fei feestelijk ce herdenken. Als attentie voor de ju- bileerende afd zal dien zelfden dag de Provincial Zuid-Hollandsche bakkersbond in hotel „De Ver gulde Wagen" haar 17e algemeene jaarvergade ring houden. Tijdens de vergadering zullen de da mes der leden met een salonboot een rondvaart maken over de Brasemer- en Kagermeren, opge luisterd door muziek. Na terugkomst zal geza menlijk een diner worden gebru-kt. Voorts zal hierna de jubileerende afd- in de benedenzaal re- cioieeren. PROVINCIALE SCHIETWEDSTRIJD De voorloop ge uitslag van den Prov. Schiet wedstrijd op 100 M. scherp te Alphen a. d. Ri]n. om den zilveren B.V.L.-wisrelbeker 1928. gehou den van 20—27 Juli 1935. luidt als volgt: 1 „Prins Alexander" R'dam 241 p. (Prins Alexan der wint den beker voor de 3e maal): 2 Burger wacht Voorschoten 228 p.; 3 Bljz. Vrijw. Land storm Aioben a. d. Rijn 218 d.: 4 Burgerwacht Alphen a d. Rijn 216 p.: 5 Burgerwacht Rotter dam 215 p. Hoogste korpsschutter J. Allewijc R'dam 50 punten Afd. vriie baan: I J. Verheul. Alphen a c Rijn 86 29. 29. 28) (b. d. steun series 27): 2 G. Bergshoef. id. 86 (29. 29. 28) (b.l. steun- serie 26): 3 D. Ncomen, R'dam S6 (30. 28. 28): A. A. C. Mys Alphen a. d Rijn 86 (30. 29. 27) (b.l. steurserie 26): 5. R. H. v Wijk. Rdam S6 (30. 29. 27) (bl. Jtetinsèriè 23); 6. P. HoogendljkJ Alphen a. d. Rijn-85 (b.l. serie 28)r7. A. y Triest, A'phen a d. Rijn 85 (b.l. serie 29. 27); 8. J Noomen Sr. R'dam 85 (b.l. serie 28. 27): 9. M. Kraal. Rotterdam 84 (29, 28. 27) (b.l steun- serie 27): 10 N. C A. v. d. Linde. Alphen a. d. Rijn 84 (29. 28. 27) (b.l. steunserle 26). Afd Personeel (aant. deela. 33, aant. pr. 1/6 33 is 6) I. J. Verheul A'phen a. d. Rijn 140 (b.l. series 29. enz. gelivk); 2. D. Noomen. Rot'erdam 140, (b.l serie's 28. enz. gelijk): 3. A. C. Mijs. Alphen a. d. Rijn 139: 4. T. Noomen Sr.. Rotterdam 137 (b. 1. serie's 27. 25): 5 G. Bergdioeff. Alphen a. d. Rijn 137 (b. 1. serie's 26. 25): 6. Loting tusschen A. v. Zeiil. Leiden en T. Ncomen, Rot terdam, beiden 136 28 28 27. 27. 26) Alle schoten der serie's precies gelijk. HAZERSWOlinP GEMEENTERAAD Iogekomzn is een schrijven van den Minister van Sociale Zaken dat door het Rijk een bedrag van f 555.12 voor de won ngbouwvereeniging zal worden bijgedragen. De Kerstbijdrage voor de gemeente is bepaald op f 59.50. Tot leden van de commissie voor het onderzoek van de geloofsbrieven der nieuw gekozen raads leden worden aangewezen de heeren Kaptein, Noordam en C. A. van Dam. Na onderzoek rapporteert de heer C. A. van Dam namens de commissie dat geen bezwaren bestaan tot toelating tot leden van den raad. De rekening der Vereenigiog tot Werkverschaf fing werd goedgekeurd. Vastgesteld werd dat voor 1935 opnieuw en bedrag van f 500 aan sub sidie zal werden verleend. B. en W. stellen voor in principe te besluiten tot het verleenen van medewerking aan het Rljn- landsch Borgstellingsfonds voor de Middenstand, om dan later le regelen op welke wijze de deel neming zal worden verleend. De heer M. Scheel vraagt hoelang een zaak 'moet bestaan wanneer uit het fonds hulp zal worden geboden. De voorzitter zegt dat een zaak die 5 jaar bestaat daarvoor in aanmerking komt. Na gehouden besoreking wordt conform het voorstel van B. en W. besloten. In verband met een voorstel tot wijziging van de verordening regelende de heffing van het ver- ounnagsrecht voor den verkoop van sterken 'drank in het klein kon worden volstaan met alleen voor omvang, nu omzet in het bedrijf aan te oeven, waartoe werd overgegaan. Naar aanleid'no van een verzoek van het be stuur der Chr. H.B.S. te Alphen aan den Rijn en 'idem te Leiden om een bijdrage, wordt op voor stel van B. en W. besloten ten behoeve van twee leerlingen uit de gemeente die de Chr. H.B.S. te Alphen bezoeken een bijdrage te verleenen van f 32.42. Ten behoeve van twee leerlingen die de Oir. H.B S. te Le'den bezoeken een bedrag te geven van f 105.76. Tevens werd besloten voor een drietal leerlin gen uit de gemeente die de lessen volgden aan het Openbaar Gymnasium te Leiden een bijdrage te verleenen van f 319.74. Hierop kemt aan de orde een aanvrage van de Nsd. Hervormde School om verandering van de 'inrichting van het schoolgebouw. Uit een inge komen schrijven van het bestuur bliikt dat wegens het toenemen van het aantal leerlingen het ge- wenscht is een 4de leerkracht aan te stellen door een kweekeling met acte te benoemen. Aanqezien oebrek aan lokaliteit dit verhindert, verzoekt het bestuur eenige verandering aan het schoolgebouw te willen doen aanbrengen in het belang van het onderwijs. Hieroo werd afwijzend beschikt. In zake een voorstel tot herzien'ng van de jaarwedde van den eersten ambtenaar ter secre tarie merkt de voorzitter op dat het B. en W gowenscht voorkwam, wegens bijzondere omstan- dioheden. de jaarwedde te verhoogen. B. en W. stellen voor de jaarwedde van ge noemden ambtenaar te brenoen van f 1750 met 4 jaa-lijksche verhooginoen van f 75 op f 1900 met 5 tweejaarlijksche verhooqingen van f 75. Na eenio- bespreking wordt volgens voorstel van B. en W besloten. IN HET MUSEUM „DE LAKENHAL", LEIDEN, 27 Juli-30September Hierop komt io behandeling een voorstel tot herziening van de verordeningen aan de veld wachters als bode en plaatselijk deurwaarder. B. en W. stellen den raad voor de vergoeding van den bode met 10 pet., en die voor de deur waarder met 25 pet. te verlagen. Het voorstel werd aangenomen met 7 tegen 2 stemmen. Hierop wordt overgelegd de gemeenterekeoing dienst 1934. sluitend met een batig saldo van f 3544.96: en de reken ng van het Waterbedrijf dienst 1934 sluitend met een tekort van f 583.24J-2 Tot lid der commissie voor het nazien der re ken ngen worden 'benoemd de heeren N. P. Kap'eio. D. Buitenhuis en C. A. van Dam. Vastgesteld werdt 'het kohier wegbelasting, dienst 1935. tot een bedrag van f 5728.87. invor derbaar in 5 termijnen. B. en W. stellen voor de maximum snelheid bepalen op 20 K.M. in de bebouwde kom. AaD den Rijcdijk hiervoor op 30 KM. in de bebouwde karn, wat door het plaatsen van borden duidelijk zal worden aangeduid. Met algemeene ster wordt h'ectoe besloten. Goedowcnden wordt wijziging der begrooting dienst 1935 tot een bedrag van f 344.88. Hierop deelt de voorzitter mede dat van den Mois'er van Sociale Zaken bericht is ingekomen dat de werkzaamheden aan de nieuwe begraaf plaats in werkverschaffing kunnen worden uitge- Bij de rondvraag spreelct de heer Tac. van Beek. op deze laats'e vergadering, die door hem als lid van den raad wordt bijgewoond, een woord dank tot den voorzitter voor de uitnemende lei ding der vergaderingen en de aangename se werking, en wenscht hij den voorzitter toe dat God hem bij den voortduw loist en kracht mag schenken tot welzijn der gemeente. Aan het einde der vergadering spreekt de x ziiter een woord van dank tot de heeren Noordam en Tac. van Beek. voor al den arbeid dcor hen in het belang der gemeente verricht. Ook aan de heeren J. W. van Vliet en Lommrrse die in den nieuwen raad niet zullen teruqkeeren brengt de voorzitter een woord dank voor hetgeen door hen werd gedaan voo; gemeente. BLOEMPJESDAG „HET HOOGELAND' Woensdag 7 Augustus zal ten 'bate van Vereenlging „Het Hoogalacd". een blocrrpjcsdag in onze gemeente worden gehouden. BURGERWACHT Het bestuur van de Burgerwacht is aldu mengesteld: Burgemeester A. Wa.xaar. Eere- Voorzitter: A. Th. de Ruyter, voorzitter; B. den Braver, secretaris; J. Dekker, commandant: C. J. Verdegaal, 'Hopman; C. A. van Dam. J. H Pels, A. Rijkaart Azn., H. H. Straver, W. Vroegrijk. KATWIJK AAN DEN RIJN UIT DEN TUINBOUW. In de afgeloopen week ging het met de tuinbouwproducten, met uitzondering van bloemkool, lang niet naar wensch. De verla ging van den minimumprijs voor aardappe len was oorzaak, dat voor dit product minder in het laadje kwam. Want ondanks de vele slechte en matige gewassen was er gerege d nog aanmerke ijik te veel voor ons eigen landje en voor export konden ze zelfs tegen den prijs, die voor het huitenlnd, gesteld en voor "groote en bonken 2 per 100 K.G. bedraagt, zonder heffing, niet.-geplaatst wor den Vandaar dat nog een groot kwantum voorradig is. eigendom van de Groenten- en Fruitcentrale, die het vermoedelijk wel voor veevoeder zal verkoopen. De binnenlandsche minimumprijs was 0.75 per kist en een enkel partijtje ging de laatste dagen hier boven. De laatste dacen van Juli ging het zeer traag omdat per 1 Aug. de z.g. hef fing kwam te vervallen en niemand daarom voorraad wilde hebben. Sla bracht den nimumprijs, en soms iets meer op; 0.50 tot 0.70 per 100. Er was te veel van. In de afgeloopen week zijn duizenden kroppen naar de belt gegaan. Ook met bospeen ging het vrij traag en ook hiervan ging veel tegen den minimumprijs: 2 per 100; extra par tijen brachten van 2.80 tot 4.10 per 100 bos op. Doch ook een gedee te zou naar de helt zijn gegaan, ware er tenslotte niet een plaatsje voor gevonden om te distribueeron onder de vverkloozen te Rotterdam. De distri butie hiervan geschiedt via de Ned. Groen ten- en Fruitcentrale door het gemeentebe stuur van de desbetreffende gemeente. Kro ten gingen de geheelp week vrij vlug weg doch het kwantum was ook met groot. Zon ook met de tuinhoonen; hiervan komt geen groote aanvoer meer. Bioemikool was de laatste dagen het product waarvoor buiten gewone belangstelling was en waar weer eens voor tegenwoordig, ongekende prijzen werden betaald. De kool varieerde van 14.10 tot 24.10 per 100 voor ,1ste soort. Ook tweede soort kon thans gemakkelijk koopers vinden voor 6.70 tot 12.10 per 100. Het zijn er echter maar zeer weinigen, die van deze mooie prijzen profiteeren. In het algemeen is de uitkomst nog laag en de fatale datum van 15 Aug. betalingstermijn der landhuur, ziet men met bezorgdheid naderen. Algemeen is men van gevoelen, dat men niet bij machte is aan zijn verplichtin gen te voldoen. De navrucht za' nog een ander moeten goedmaken. •CATWIJK AAN ZEE JUBILEUM D. VERBURG Gisteren was het dan de dag dat de heer Verburg mocht herdenken, dat hij 50 jaar aan Meerburgs Reederij Noordzeevischhan- dci. als kuiper verbonden was. Na door het personeel te zijn gecompli- menteort werd hij in den loop van den mor gen in tegenwoordigheid van z'n oud-pa troon, den heer T. E. Meerburg, door zijn tegemvoordigen patroon, -den heer D. F Meerburg, op het kantoor ontvangen. Er volgden hartelijke toespraken en na afloop overhandigde de heer Meerburg hem eeu geschenk onder couvert. Het was voor den heer Verburg een on vergetclijke dag. ONGELUK OP HET STRAND Mej. A. S., uit Utrecht, tijdelijk alhier ir een pension, heeft bij het springen op het strand een enkel gebroken. De politie heef! de enkel gespalkt, waarna zij per zieken auto naar het Academisch Ziekenhuis t vervoerd. DRUKTE OP 1 AUGUSTUS 1 Augustus is in het badpla&tsleven al tijd een drukke dag. Reeds enkele dagen van te voren begint de aanvoer van bagage al en als dan de eerste Augustus daar is, dan moet, wil het goed zijn, iedere gelegenheid waar badgas ten kunnen logeeren vol zijn of worden. Wij willen ons niet wagon aan gissingen of het drukker is dan vorige jaren en of de neringdoenden goede zaken maken. Dat. zal na afloop van bet. seizoen beter gecon stateerd kunnen worden. Waarschijnlijk is de toeloop even groot. Als nu het weer maar meewerkt Radiodistributie KOUDEKERK AANRIJDING Woensdagavond omstreeks 8 uur had in den Hoogenwaard alhier, nabij schipper v. d. V.. alwaar ter weerszijden van -den weg een tweetal vrachtauto's onpraktisch waren *^.20^ Keulen geplaatst, een aanrijding plaats. Toen de bestuurder van een vrachtauto, beladen met pannen, een zekere J.W. de R. uit Schie dam. aldaar wilde passeeren kwam hij in aanraking met een der stilstaande auto's, waardoor de zijkant van zijn auto werd af gereden en verscheidene pannen werden beschadigd. Bij de politie is hiervan aan gifte gedaan. 20 Loiden Ke?; 12.05 PurUs Radio; 111.50 Brussel Pr; 13.20 Brussel VI; 14.2^> London Rog;; 16.20 Keulen. 16.50 Deut sender: 17.20 Keulen; 18.50 Brussel Fr; 19.20 Keulen: 19.50 Droltwicb, pl.mt 21.30 Beromun» ster 22.35 Brussel Fr; 23.20 Wecnen Programma 4. 8 05 Parijs Radio; 10 35 Droit, wfch: 18.21 Diversen; 18.50 Dro'.twicta; 19.51 Gra,.«.-muziek GRD pl.m 21-30 Droltwlch; 23.05 Londoa Reg ZATERDAG 3 AUGUSTUS Pro^ram-na 3: 8.20 Keuten; 8.40920 Deutsch landsender; 10.20 Keulen; 11.50 Londoa R-eg; !1 Deutschl-sender; 15.20 Pa. 16.20 Keulen; 18.20 Brussel Fr- .35 Brussel VI: 19.05 Parijs Radio; 19.50 Reu n; 22.30 Londen Reg; pLm 22.50 Lolpzig Programma 4. 8-05 Fartls Radio; 11.35 Droit- ich: 11.20 Droitwich; 18.20 Diversen; 18-50 Droltwlch Agenda LEIMUIDEN AANBESTEDING De uitslag der aanbesteding door het De avond-, nacht- en Zondagsdienst de» apotheken wordt van Maandag 29 Juli tot en met Zondag 4 Augustus waargenomen Bouwkundig Bureau W. Maarse Jr. ted00r: Apotheek M. Boekwijt, Vischmarkt 4, Aalsmeer, voor den bouw van een Garage-, te]ef 559, Voor Oegstgeest neemt waar: G Kantoor, en Magazijnruimte voor rekening v£m Zjj wilhelminapark 8. telef. 274. van de N.V. Autobusonderneming Maarse Kroon te Leimuiden, exclusief geconstru eerde ijzeren kapconstructie, benevens de levering van pl.m. 600 M2. binn. betondak- bedekking was als volgt: Massa C. J. van Berkel le Leirnuiden f 13.846.G. C. Cliar- let en E. B. Blazer te Leimuiden I 12.595.—» CRisis-coMrn: De opbrengst voor het Crisis-Comité over de week 26—30 Juli bedraagt f 6.46 (ISSE DOOR HOND GEBETEN. OEGSTGEEST RAADSVERGADERING Onder leiding van den loco-burgemeestcr, den heer Eg mond, kwam de Raad gister avond bijeen. Behalve de burgemeester wa ren ook niet aanwezig de heeren Sprey, Kraan, Kuyken en Simon Thomas. Nadat enkele ingekomen stukken vooi kennisgeving waren aangenomen, verzoek van het Rijnlandsche borgstellings fonds in handen van B. en W. gesteld oq praeadvies. Het verzoek betrof de toeken- De heer R. is alhier in de Emmastraat njng van een subsidie, door deelname mi aangevallen door een hond. Zijn broek werd |het kapitaal van het fon(ls> welke subsidie hem afgescheurd, terwijl '"j ce" ware te berekenten naar 10 cent per inwo kwam aan de knie De hond is eigendom 1 den heer K. die reeds eerder door de V 1 Een voorts ingekomen verweerschrift der Woningbouwvereeniging zal nog nader be handeld worden in den Raad1 van de oudt samenstelling. B. en W. deelen daarna o.a. mede, dat do Gedep. Staten hebben goedgekeurd hel politie is gewaarschuwd, doch nu de gevol gen wel zal ondervinden. RIJWIELEN GEMEENTEPOLITIE. Wij vernemen, dat de levering en het derhoud van rijwielen ten behoeve der G« meentepolitie gedurende de eerstvolgend0 raadsbesluit van 28 Juni j.l. inzake het stra- GEMEENTERAAD. De Gemeenteraad is in vergadering hijeen- geroepen tegen Dinsdag, des avonds 8 uur. VERHUUR INDUSTRIE-TERREIN B. en W. stellen den Raad voor aan de N.V. Lissesche Kistenfabriek een gedeelte van de ijsbaan, ter lengte van 50 meter en ter diepte van 10 meter, te verhuren tegpn een prijs van f 200 per jaar. De kosten van ophnoging, bedragende f 600, komen voor rekening van de gemeente. Mocht tusschen- tiids een kooper voor dit terrein zich aan melden, dan heeft de Kistenfabriek recht van voorkoop. De huur wordt aangegaan voor 6 jaar. LAATSTE BUSLICHTINGEN. De laatste buslichtingen voor verzending naar de V. S. van Noord-Amerika, Canada en Mexico zijn: 6 Aug. s.s. Bremen via Southampton 5.10 uur; 6 Aug. s.s. Bremen via Cherbourg 17.35 uur; 6 Aug. s s. Rotter dam via Rotterdam 16.10 uur; 8 Aug. (be halve Canada) s.s. Albert Ballin via South- apmton 5.10 uur; 8 Aug. (behalve Canada) s.s. Albert Ballin via Cherbourg 17.35 uur; 9 Aug. (alléén Canada) s.s. Empress of Brti- tain 5.10 uur; 10 Aug. s.s. Columbus via Southampton 5,10 uur; 10 Aug. s.s. Colum bus via Cherbourg 17.35 uur. NOORDWIJK BLOEMPJESDAG „HET HOOGELAND" Door B, ea W. is aan de Vereniging „L Hoogjlacd" <e Arnhem, Christelijke Vereeniging tot stichting en instandhouding van arbeidakolo- nies voor ontslagen gevangenen, voorwaardelijk veroo-deelden. zwervers, bedeiaars. drankzuchti gen. ouden van dagen en onvolwaardigen, toe- stemnt ng verleend tot het houden van een bloem- pjesdag op Vrijdag 30 Augustus a.s. HET U1TBREIDINCSPLAN EEN PUZZLE Over het uitbreidingsplan onzer gemeente, dat reeds 10 jaren in voorbereiding was, staakten qis- teren in de raadsvergadering de stemmen. 7 stem men werden voor en 7 stemmen tegen uitgebracht, terwijl de heer J. G. van Eeden afwezig was. Het eigenaardige geval doet zich nu voor, dat volgens de bepalingen der Woningwet de raad niet later kan besl.ssen over het uitbreid ngsplan dao 31 Juli, terwijl volgens de bepalingen der Gemeente wet bij stakog vao s'.eminen de beslissing tot volgende vergadering wordt u tgesteld. De vraag is nu: is dit in verband met d<- bepaling van de Wonicgiwet ru nog mogelijk. Fen fv? ;jke kluif voor de juristen. NOORDWIJKERHOUT GEMEENTERAAD De gemeenteraad komt a.s. Dinsdagavond om 7 uur in openbare vergadering bijeen Er staan op de agenda de volgende punten: Ingekomen stukken. Voorstel van B. en W. tot het opnieuw vaststellen der verordening, regelende de mschen van benoembaarheid en de bezoldi ging der veldwachters. Voorstel van B. en W. tot wijziging van het Reglement van Orde voor de vergade ring van den Raad. Adres van de Vereeniging voor Chr. Mid delbaar Onderwijs te Leiden, houdende ver zoek om een bijdrage in de kosten der school over het jaar 1932. Voorstel van B. en W. tot het opnieuw vaststellen van de verordening, regelende de heffing van een vergunningsrecht voor den verkoop van sterken drank. Voorstel van B. en W. tot het vaststellen van een verordening op de Monumenten in deze gemeente. Voorstel van B. en W. tot wijziging der begrooting, dienst 1935, Adres van de Stichting Rijnlandsch Borg stellingsfonds to Leiden, houdende verzoek in het kapitaal van het fonds der stichting te willen bijdraeen. Voorstel van B. en W. tot wijziging van het raadsbesluit van 17 Januari 1918 no. 1. waarbij onder hypothecair verband een 'be drag van f 6000.— werd uitgeleend Onderzoek der geloofsbrieven der nieuw benoemde leden van den gemeenteraad. Vaststelling van het Kohier der bedrijfs belasting, dienst 1935. BEGRAVEN. Gistermiddag is ter aarde besteld te Ber gen (N.-H.) het stoffelijk overschot van het Maandag j 1. op zoo tragische wijze verdron ken zoontje van den lieer Bakker. Door de kinderen der Chr. School wa$ een bloem stuk gezonden. tenplan van de heeren Koordes en Proper Gedep. Staten hebben bericht, dat zij geou termen aanwezig achten, om de gemeente Oegstgeest voor de regeling van de jaarwed den van burgemeester, secretaris en ontvan ger één klasse hooger te rangschikken, dau volgens het aantal inwoners moet plaat- hebben. Deze stukken worden voor kennis geving aangenomen. B. en W. stellen voor: van Mevr. Wed. A Lubbe, voor f 125 over te nemen een strook grond, gelegen langs de Rhijngeesterstraat weg, terzijde van haar woning en var Gebrs. Kamsteeg, een strook, liggende k het vverlengde van de vorige. Deze strooken zijn bestemd voor trottoii aanleg en wegverbreeding. De kosten hier van zullen bedragen f 813, waarvan Gebrs. Kamsteeg een bedrag van f 205 vooi hun rekening nemen. Zonder stemming woi den deze voorstellen door «len Raad aang« nomen. Als punt 3 is aan do orde de aanbieding der gemeentcrekening en de rekening grondbedrijf. De gemeenterekening sluin met een batig saldo van f 42276.24, terwiju de rekening van het grondbedrijf sluit meï een nadcehg saldo van f 20103.91. Op voorstel van den voorzitter worden da heeren Bakker, den Oude cn Paardekoopcn benoemd in een commissie tot onderzoea van de geloofsbrieven der nieuwe Raadsj leden. Alle blijken in orde te zijn. Nadat de Raad vervolgens besloten heeffl de omschrijving in art, 1 der verordening op de heffing van het vergunningsrecht vaiu café's te wijzigen komt punt 6 van de ageiw da aan de orde, behelzende een voorstel van B. en W. tot vaststelling van een regeling tot verkoop van grond aan den RijnzichÖ weg aan de heeren N. A. v. Zijp en C. P. J. Paardekooper. Zonder medestemming van laatstgenoemde wordt met algemeene stond men dit voorstel aangenomen. Het volgende voorstel van B. en W., in houdende vaststelling van een regeling tot opname van werklooze arbeiders in het bloembollen-bedrijf wordt behandeld in co mité-generaal Loonsverlaging neeL Daarna komt een vooi stel inzake de loo-l nen van de gemeentewerklieden in beljqiH deling. In verband met een schrijven van den Minister van Binnenl. Zaken wordt voon «esteld de loonen van de vaste arbeiders in( dienst der gemeente en van de arbeiden' op arbeidscontract niet behoorende tot ch z.g. „losse" arbeiders, te rekenen met in gang van 1 Januari 1936 met 10 te vee lagen. De kindertoelage blijft ongewijzigd,' evenals de extra-toelage groot f 100 voor den arbeider B. v. Abswoude, die als leider op treedt. Indien de omstandigheden zich niet ren goede wijzigen ligt het in de bedoeling van B. en W. te zijner tijd voor te stellen met ingang van 1 Januari 1937 voor ge noemde arbeiders wederom een loonsverla ging groot 10 van het geldende loon in te voeren. De heer Kruizinga wijst op de onduideJ lijkheid van het prae-advies van B. en VVj Hij vraagt naar de motieven die B. en W. hebben geleid om een dergelijke korting toe. te passen. De heer Kortman maakt eenzelfde op-! merking. De voorzitter wijst drwirna op de redenen,; die B. en W. tot dit voorstel hebben ge leid. Hij wijst op de moeilijkheden die cl] geweest rijn bij het bepalen en verminde ren van het loon der politiebeambten. Bo vendien deelt de voorzitter mede, dat er onderhandelingen zijn gevoerd met de orga nisaties, die nog nader rapport in zullen sturen, doch reeds hebben verklaard, dat zij de voorgestelde korting niet onbillijk von den, temeer daar B. en W. altijd het loon der gemeentearbeiders hebben verdedigd. De heer Kruizinga meent, dat de gemeen te altijd zelf het loon van haar arbeiders mocht vaststellen. Hij had gewild, dat B en W. niet direct op het schrijven van den minister waren ingegaan. Hij ziet in dit schrijven een aantasten van de autonomil der gemeente, cn meent hier protest tegen te moeten aanteekenen. De heer Paardekooper sluit zich bij deze woorden aan, doch meer.t, dat de Raad, doordat hij nog in het geheel niet op de loonen gekort heeft, zelf de oorzaak is van het schrijven van den minister. De beer Uitenboogaard wijst op de nood zakelijkheid van dez<j korting. In het kort wijst de voorzitter nogmaals op de motieven van B. en W. De heer Kruizinga deelt die opvatting

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6