Naar de Brusselsche Wereldtentoonstelling Zendingsdag Chr. Geref. Kerk WOENSDAG 17 JULI 1935 TWEEDE BLAD PAG. 6 v Het is velen onzer lezers misschien wel opgevallen, dat er naar de Brusselsche Wereldtentoonstelling verschillende extra-treinen rijden tegen zeer verminderd tarief. Deze treinen loopen echter uitsluitend op Zondagen, waardoor onze menschen dus van deelname aan deze goedkoope excursies zijn uitgesloten. In samenwerking met de Ned. Chr. Reisvereeniging zijn we er thans in geslaagd een drietal extra-treinen te reserveeren, welke op WOENSDAG 24 JULI DINSDAG 6 AUGUSTUS en MAANDAG 12 AUGUSTUS naar Brussel vertrekken. Met het oog op de uiteenloopende wenschen der deelnemers, zijn twee mogelijkhe den opengesteld. spoor-kaartje heen en weer naar Brussel, biljet rechtgevend op: A De eenvoudige levering van B. Een spoorbiljet (A) plus 1. autorit door Brussel; 2. lunch (uitgebreid menu) in de stad; 3. per extra-trams naar de Tentoonstelling; 4. bezoek aan de Wereldtentoonstelling; 5. bezoek aan „Oud Brussel; 6. rit per liliputtertrein over de uitgebreide tentoonstellingterreinen 7. eenvoudige avondmaaltijd (VUaaimsch menu: brood, ham, koffie en de patdtes frites). 8. per extra-trams naar het station Brussel -Sohaerbeek. Vanuit Leiden: vertrek 's morgens 6.31 en terug in Leiden 0.35. Men is dan van 's morgens 9 uur tot 's avonds 9 uur in Brussel en heeft dus Voldoende tijd om een goede indruk van de tentoonstelling te krijgen. De kosten bedragen: Voor A: 3.95 per persoon. Voor B: 7.00 per persoon. Wij twijfelen niet of deze aanbiedingen zullen dankbaar door onze lezers worden gewaardeerd. Men haaste zich echter met opgave voor deelname, onder gelijktijdige storting van het verschuldigde bedrag. Men vermelde daarbij duidelijk voor welke datum men wil inschrijven. Voor de rei6 is noodig; óf paspoort; óf een Bewijs van Nederlanderschap; óf een toeristenkaart (kosten 0.30, verkrijgbaar Belgisch Consulaat, Nassauplein 38 den Haag, onder overlegging van identiteitskaart en pasportretje). Wij rekenen op massale deelname. directie nieuwe leidsche courant Stadsnieuws Het nieuwe gebouw van Vroom en Dreesmann Het eerste gedeelte Ruim een jaar is het geleden, dat de ge veltjes van de oude panden aan de afloop van de Vischbrug, welke huizen Vroom en Dreesman successievelijk voor de uitbrei ding van haar zaken had aangekocht, door den sloopershamer vielen, om plaats te ma ken voor de helft van het nieuwe winkel gebouw, dat hier zou gaan verrijzen. Thans is dit eerste gedeelte van den nieuwbouw van V. en D. gereed gekomen en het is een imposant mooi bouwwerk dat daar verre zen is naast het oude Waaggebouw, waar mede het, ondanks de veel grootere hoogte, uitstekend harmonieert. Bij den ingang vinden we vier moderne etalages, waarvan er één tijdelijk als in gang is ingericht. Wanneer men het gebouw b.nnentreedt, valt allereerst op de parterre on de grootsche opvating wat betreft ruim te. De vier etages rusten op machtige mar meren zuilen. De vloer is geheel met na- tuursteenen tegels belegd en vooral het trappenhuis met het breede bordes is impo- ncerend. Ook de zijwanden van dit trappen huis zijn geheel met marmer verwerkt, een marmeren wand, die slechts door een sier lijke bronzen leuning wordt onderbroken. F-en lichtbal met glazen lantaarn, alsmede alie ramen van het trappenhuis zijn uitge voerd m bijzonderf raai en artistiek glas in Bood. ramen waardoor overdag het daglicht en 's avonds kunstverlichting de ruimte binnentreedt. In het gebouw zijn twee liften aange bracht. die door aardig geüniformeerde meisjes bediend, geregeld voor de bezoekers gereed staan. Op het gebouw bevindt ziel» een plat dak, dat thans nog niet als zooda nig is ingericht, doch eerlang als daktuin een nieuwe attractie voor Leiden zal vor men, omdat men van daar uit zeer ver en zeer schoon uitzicht heeft. Op de vierde etage bevinden zich de kan toren voor administratie en corresponden tie. In ruime mate treedt het daglicht hier door een geheel glazen dak binnen. Een moderne ventilatie-inrichting zorgt boven dien voor goede en geregelde verversching en koelte op dagen van groote hitte. Naast deze kantoren bevindt zich de telefoon-cen trale. De rest van de ruimte van deze etage is ingerioht voor den verkoop van reis artikelen. Als nieuwigheid voor Leiden tref fen we tenslotte op deze verdieping aan een bijkantoor van het reisbureau Linde man, waar men spoorkaartjes, biljetten voor boot- en vliegtuigen etc. kan verkrij gen, terwijl hier ook hotels besproken kun nen worden, reis-cheques te verkrijgen zijn, enz, enz. De derde etage is geheel voor meubeilver- koop ingericht. Een smaakvolle betimme ring doet de artikelen extra tot 'hun recht komen. Ook kan men hier voor ieder soort kamer, in de afdeeling verlichtingsartikelen een passende verlichtingsinstallatie vinden. Óp de tweede etage is de verkoop van de gordijnstoffen, tafelkleed en, matten, koper werk enz. ondergebracht. Op deae etage heeft men een tijdelijke doorgang gemaakt, die onmiddellijk verbinding geeft met de tweede etage (tapijt en linoleum-afdeeling) aan de Breestraat Op de eerste etage, die zich ook kenmerkt door pen grootsche ruimte-opvatting, vindt men de dames- en meisjesconfectie. Ook deze afdeeling is weer tijdelijk doorverbon den met de B reestraat-ruimte. De parterre is ingericht voor den ver koop van handwerken, nouveauté's, kousen, lederwaren, parfumerién, schrijfbehoeften, stoffen enz. Een royale doorgang geeft toe- gang tot de parterre Breestraat. Óndergronds bevindt zich een moderne af deeling expeditie, terwijl zich hier ook de Y prwa rmi ncsi ns tal la tie bevindt, bestaande uit drie groote ketels, die met olie gestookt worden, alsmede de luchtververschings-in- fctallatie. Tenslotte vinden we hier een electrische pomninstallatie voor waterleiding en een brand installatie, terwijl voor het ge.val de Leidsche electrische centrale eens storing xuocht hebben op een minder gunstig oogen- blik hier een aparte installatie is aange bracht voor opwekking van electriciteit. De nieuwbouw kwam tot stand onder lei ding van de architecten van der Laan. Op- zichtere waren de heeren Hols en Horsting. Beton en afbouwwerkzaamheden werden door de Holl. Beton-Mij. uitgevoerd, het natuursteen is van de fa. Offerjiuis te Rot terdam, het marmer en de natuursteenen loer werden geleverd door de fa. Keuzen kamp uit Den Haag. de Stiglerliften door fa. Hygen en Wessel te Amersfoort, de glas in lood-ramen zijn van de bekende glazenier Joep Nicolas te Roermond. De bronzen pui werd geleverd door de fa Braat in Delft, de betimmering werd aangebracht door de fa. van Remmen uit Utrecht, de geheele elctrische installatie is afkomstig van de I.E.M.C.O. alhier, het stukadoors werk verichtte de fa. de Best alhier, het glas- en schilderwerk de fa. v. d. Steen alhier, het smeed- en hekwerk de fa. deijOs alhier, de bronzen hekwerken werden ver vaardigd door de fa. Winkelman te Amster dam, terwijl de verschillende bijkomende timmerwerken werden verricht door de fa Vorst alhier Zooveel mogelijk zijn Leidsche arbeiders bij dezen bouw te werk gesteld. Mathesis Scientiarum Genitrix Reeds vroeger hebben wij medegedeeld, dat het merkwaardig jubileum van het in Nederland bekende Genootschap M.S.G., dat den 17en September e.k. 1£0 jaar zal hebben bestaan, feestelijk herdacht zal worden. Het Bestuur, de oud-leerlingen en de leer lingen van het Genootschap, zullen dit feit op grootsche wijze herdenken op 20, 21 en 23 September a.s. Op den eersten dag voonn. zullen de oud leerlingen in „Zomerzorg" zich vereenigen, en begeven zij zich in den namiddag in op tocht met muziek naar de Stadsgehoorzaal. Aldaar zal het bestuur van M.S.G. receptie houden en wordt het Genootshap vanwege de oud-leerlingen een blijvend aandenken en een al'bum met de namen der deelnemers aangeboden. Na de complimentatie begeven de oud-leerlingen zich wederom in optocht naar „Zomerzorg" alwaar zij een poos ge zellig bijeen zullen zijn. De leerlingen van M.S.G. zullen zich tijdens de optochten bij de oud-leerlingen aansluiten, en bieden bij de receptie het bestuur van hun school, een aandenken aan. Des avonds biedt het bestuur van M.S.G. aan verschillende .eenoodigden een diner aan, en de oud-leerlingen te Leiden, aan hun collega's woonachtig in andere steden. Den volgenden morgen zullen de oud-leer lingen een boottocht maken over de Kager- en Brasemermeren en gezamenlijk lunchen in hotel ,/s-Molenaarsbrug" te Alphen aan den Rijn, alles onder geleide van muziek, 's Avonds hebben oud-leerlingen met genoo- digden, in de groote zaal van de Stadsge hoorzaal groot feest, dat met een bal zal worden besloten. Maandag 23 September zullen de leerlin gen van Mathesis het 150-jarig bestaan van het Genootschap in de Stadsgehoorzaal Luisterrijk herdenken. Het bestuur van M. S. G. en de vereeni- ging van oud-leerlingen yan het Genoot schap, stellen zich voor, indien tot het be schikbaar stellen van localiteiten de noodige medewerking verkregen kan worden, een tentoonstelling van teekeningen en werk stukken van de oud-leerlingen van Mathesis te organiseeren. Voor oud-leerlingen van M. S. G., die er prijs op stellen, dat hunne namen m de bij het huldeblijk aan te bieden album voor komen, en aan de feesten willen deelne men, bestaat a'snog gelegenheid tot deel name. tot uiterlijk 2 September a.s. zich alsdan te vervoegen bij den secretaris van het Comité 150-jaar M. S. G.. den heer H. H. Verhulst, Hoogewoerd 123, Leiden. Voor de leerlingen van M. S. G. staat nog de gelegenheid tot deelname open, door zich te vervoegen bij den secretaris van de com missie uit de leerlingen, den heer J. van der Drift, Oude Vest 101. Burgerlijke Stand GEBOREN- Wendelina Joke d v C A v Dorp en Th J G Elsl'iga Theodorus^ Anthonlue Marl *»-—*■ OV GEHUWD; E Janzen en A F Engels Op „Oud Poelgeest" te Oegstgeest Op het landgoed „Oud Poelgeest" werd de jaarlijksche Zendingsdag der Chr. Geref. Kerke, classe Den Haag, gehouden. De dag werd geopend door Ds. L. H. v. d. Meyden, die liet zingen Psalm 67 1 en 2, waarna hy voorging in gebed. Hierna las hij Ps. G7 en sprak hij een kort openingswoord, waar in hij de tairijke aanwezigen hartelijk wel kom heette. Te meer stelde Spr. deze op komst op prijs, daar door de huidige eco nomische toestanden de liefde voor zendings arbeid kan verflauwen, doch dezedag toont het tegendeel. Dank bracht Spr. aan de eigenares van Eet landgoed en diverse an dere personen en vereenigingen, die mede werkten aan het welslagen van den dag. Hierna hield Ds. van der Meiden een rede over het onderwerp: „Onder alle heidenen uw heil". Op aarde loopt een weg die door Gods heil wordt geleid on dus een heilweg genoemd kan worden. Wanneer we nu de getallen hooren van de heidenen, die nog nooit Gods Naam gehoord hebben, dan moeten we belijden, dat we veel te weinig bedenken dat er een plicht rust op ons om de heidenen die heilsweg te leeren kennen. Het woord heil staat in verband met heelen. Er moet iets geheeld worden. Het is de zondebreuk die geheeld moet worden bij den heiden en bij ons en bij onze kinderen. En wanneer we deze weg niet leeren kennen dan wordt deze weg een zondeweg, die een helweg wordt. Spr. sluit daarna met de wensch dat deze dag mag medewerken om de heilweg meer bekend te maken bij de heidenen en bij ons. Na gemeenschappelijk gezongen te hebben Psalm 18 15 verkrijgt Ds. C. Smits liet woord om te spreken over: „Jeruzalem dorps gewijze bewoond". Spr. begint met te lezen Zach. 2 15. Hij schetst de nood der tij den, de tijd waarin ieder zijn voorspellingen geeft. En de oorzaak dezer uitspraken vindt men in de H. Schrift in het woord: „Wie zal ons het goede doen zien?". De naam Zacha- ria heteekent: „De Heere gedenkt" en zijn arbeid en zijn profetieën getuigen er van dat God Ziin kerk nog gedenkt, ook al leeft Zijn kerk onder de oordeelen. In alle profetieën ligt de gedachte: Ik zal terugkeeren in Je ruzalem. Spr. staat stil bij het voorgelezen gedeelte uit het derde nachtgezicht van Zacharia. De man, die Zacharias ziet, de man die de tweede persoon van het Goddelijk wezen is. komt om Jeruzalem te meten. Hij komt om Jeruzalem en de tempel te herbouwen. En bij bouwen denken we aan: het bestek, dat we kennen uit Ps. 89 en dan wordt het ge bouw gegrond op het fundament Gods, dat is gelegd op onwrikbare steunpil.yen en zien we hieraan de uiterste hoeksteen Jezus Christus en bestaat het geborw verder uit levende steenen. Maar deze steenen zijn niet alleen blanke, maar hieronder vallen ook de zwarte, roode en bruine broeders. En a» krijscht Satan, de Man heeft het meetsnoer nog in Zijn handen en Hij is nog bezig om Kon. Ned. Fabriek van wollen dekens voorh. J. C. Zaalberg Zn Vergadering van houders van 6 pCt. eerste hypothecaire obligaties Maandag werd te Amsterdam de tweede ver gadering gehouden van houders van 6 pet. Eerste Hypothecaire Obligaties ten laste der Koninklijke Neder!andsche Fabriek van Wollen dekens, voor heen J C. Zaalberg en Zn. te Lelden onder voor zitterschap van den heer W. Goppel. Op dc op 26 Juni j.l. gehouden vergadering kon geen beslissing worden genomen inzake de vooi steken der maatschappij om uitstel van betaling te ver kenen voor de coupons, vervallende 1 Augustus 1935 en 1 Februari 1936, tot uiterlijk 1 Februari 1938 en van amortisaties, vervallende 1 Februari 1936 en 1 Februari 1937. tot uiterlijk 1 Februari .1946, daar het vereischte quorum niet aanwezig was. Deze punten kwamen in de gisteren gehou den vergadering opnieuw aan de orde Op deze vergadering waren verte^_„..-- f 118 500 obligaties, rechthebbende op het - brengen van 118 stemmen. Bindende besluiten konden worden genomen met volstrekte meerder heid van stemmen. Eenige discussie ontwikkelde zich over net stemrecht van de houders van obligaties van f 500. waarbij de voorzitter een desbetreffend protest ontzenuwt door te verwijzen naar de trust acte, die vermeidt, dat alleen obligaties van f 1000 stemrecht hebben. Betreffende een op de vorige vergadering inge diend voorstel van een obligatiehouder om de rente per 1 Augustus en 1 Februari althans ge deeltelijk te betalen, deelt de voorzitter mede. dat de maatschappij hierop niet kon ingaan, omdat zij er niet voor gevoelt een schuld te houden die zij toch niet kan nakomen. Ze zal overigens alken van de verkregen rechten gehruik maken, indien zij hiertoe door de omstandigheden wordt ge noodzaakt. Op desbetreffende vragen van een obl gatie- houder zegt de voorzitter, dat de vastgelegde middelen bestaan uit machines en gebouwen, de voorraden uit wol en dekens, die niet verkocht konden worden. Deze werden reeds gewaar deerd voor een prijs die lager is dan de kost prijs. op de overweging, dat het volgende jaar slechts een kleine productie kan worden gemaakt, om de voorraden op te ruimen. Hierdoor zal de kostprijs per eenheid hooger worden en het daar uit voortvloeiende verlies heeft men reeds ten laste van de winst- en verliesrekening 1934 ge bracht in den vorm van een conjunctuurreserve an f 20.000. e Ten aanzien van een vraag of m den post crediteuren ook is opgenomen het bedrag dat de maatschappij aan de bank schuldig is merkte de directeur op, dat dit inderdaad het geval Is, doch niemand heeft er iets aan deze post verder te ontleden, hetgeen bovenden de maatschappij zou schaden De wan-verhouding tusschen de posten crediteuren en debiteuren staat uiteraard in nauw verband met de toeneming van den voorraad. Daarna ontspint zich een gedachtewisseling over een bedrag aan obligaties, dat vroeger door de maatschappij werd ingekocht, doch die spoorloos uit de boeken zouden zijn verdwenen. De direc teur zegt hieromtrent, dat deze obligaties dienst hebben gedaan, bij een transactie met de Neder- landsche Wol-Industrie, waarvan in de notulen an een of andere aandeelhoudersvergadering wel ts terug te vinden is. Voorts wordt gevraagd of het juist is, dat de bank beslag gelegd heeft op de dekenvoorraden, een vraag die door den diftcteur van geen belang geacht wordt. Spr. wijst er t>p. dat deze obligatie- houder een oud-employée <*r maatschappij is. die op deze wijze wraak wtf nemen en vragen stek. die noch in het belang der obligatiehouders noch in het belang der maatschappij zijn. Een andere obligatiehouder protesteert tegen de wei gering om vragen te beantwoorden daar van de obligatiehouders offers worden gevraagd en deze vooruit precies willen weten hoe de maatschappij er voor staat, een opmerkiDg. die den voorzitter aanleiding geeft te verklaren, dat concrete vragen tot nu toe steeds voldoende zijn beantwoord. Detailskwesties zijn voor obligatiehouders van weinig belang. de steenen pasklaar te maken, opdat het volk mag zingen: En mij 'hiertoe door U be reid, Opnemen in Uw heerlijkheid. En dan geeft ook de Man een boodschap aan Zacharia en dan blijkt hieruit, dat Je ruzalem dorpsgewijze 'bewoond wordt. Ver schillende verklaringen worden door spr. verworpen; spr. geeft de eenige verklaring, nl. door de veelheid der inwoners in dit Je ruzalem is het noodzakelijk geworden om deze inwoners te verdeelen in wijken, zoodat zij dorpsgewijze worden. En dan vraagt spr.: wanneer de stad uitgebreid is, dan verval len de muren. Geeft nu deze open stad nog heil voor de inwoners? Een volmondig ja is het antwoord, want rondom Jeruzalem is God zelf een vurige muur. En wanneer de vijand dan mag komen, dan ligt de veilig heid gewaarborgd in de Drieéenige God. Dan zullen later in deze stad ingaan heidenen uit de verre landen mi zullen wij dan bui tengesloten worden? Het is noodzakelijk om op deze dag ook die vraag onder de oogen te zien en dan weten we dat ook onze zon den vergeven zijn en dat wij door de zelfde geest gedreven worden. Als derde spreker beklom Ds. H. Velema de kansel om 4e spreken over: „De geopende deur" De Kerk des Heeren is een Zendingskerk. Deze Kerk heeft de deur der gemeenschap met God gesloten en deze deur moet weer geopend worden. Dat kunnen wij niet. maar God maakt ons kloppende en dan wordt die deur door Jezus Christus geopend Door die geopende deur mogen wij dan bin nengaan en daar mogen wij zingen: Het is mij goed nabij God te wezen. Een voorrecht is het echter dat God deze deur .geopend heeft en niemand deze deur kan sluiten. Gaarne zouden verschillende tegenstanders sluiten en de zendelingen huiten de deur sluiten, maar zij kunnen niet. We moeten echter strijden om deze deur binnen te gaan maar niet in eigen kracht. In Gods school leeren wij eigen krachten te verachten. En dan behoeven wij niet lijdzaam te wachten maar dan strijden de zendelingen en dan strijden wij gelijk Jacob bij de Jabbok. Heit woord uit de Openbaringen geschied de aan de geimeente in Philadelfia, die ons ten voorbeeld wordt gesteld. Zij beleden in 'alle eenvoudigheid, als een kleine gemeente, de naam van Jezus -Christus. En dan heeft de gemeente van 'heden een groote taak, om deze Naam te beleiden in het heidenland, maar ook in onze onmiddellijke nabijheid. Ook het werk der Evangelisatie is een zeer groote taak der gemeente. En dan moeten vrij bedenken dat wanneer dit zegen wil dra gen aan moeten wij op de juiste plaats staan, en dan moeten wij gedurig de zender verzorgen, dan moeten wij ons werk stem men, nazien en bezien in het licht van Gods Woord. Dan zal het vrucht endragen en dan zal het ons prikkelen tot een heilige activi teit. Na gezongen te hebben Psalm 113 4 werd eenige oogenblikken gepauzeerd. (Ongecorrigeerd) Nadat ten slotte nog eenige discussies hadden plaats gevonden over oude balansen werd gegaan tot stemming over het voorstel, dat wordt aangenomen met 116 tegen 2 stemmen, waarna dc vergadering wordt gesloten. „HOU-VAST". Aan de gymnastiekwedstrijden, uitgeschra- ;n door de gymnastiekvereen. „Thor" te Gouderak ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan, is ook deelgenomen door de gymn. vereen. „Hou-Vast" alhier, die met een grooten beker, een lauwertak, een plaquette n twee medailles huiswaarts keerde. AANHOUDING. Het is de gemeente-politie mogen gelukken .en rijftal jongens tusschen 13 en 16 jaar aan te houden, die zich den laatsten tijd aan ele kleine diefstallen schuldig maakten. -).m. hebben zy geld weggenomen uit kleed kamers, terwijl zy zich voorts onledig hielden met het lichten van fuiken en het stelen van aardbeien. Nu de daders bekend zijn, zullen wellicht ook andere, nog niet opgehelderde diefstallen aan het licht komen. Meerdere arrestaties zullen volgen. HAZERSWOUDE DE WERKKAMPEN. Jeugdige werkloozen in onze gemeente, die zich willen aanmelden voor het werk kamp te Oostvoorme, kunnen zich, voor wat het dorp betreft, opgeven bij den heei* A. Sikma, Torenstraat no. 6, en voor den Rijn dijk bij den heer P. Plomp, Zonneveldstr. 6. KATWIJK GEMEENTERAAD. De raad dezer gemeente vergadert op 18 Juli, des avonds te halfacht, KATWIJK AAN ZEE AANGEHOUDEN In verband met de diefstal van het vat bier. zooals we eergisteren vermeldden, zijn door de politie als de daders aangehouden A. S., A. de JN. M., A. M. en J. v. D. Deze heeren zijn ook debet aan do ijsdicf- stal bij den heer S. EEN SCHADEPOSTJE De heer B. deed aangifte, dat runderen, toebehoorende aan den heer I., op zijn land hadden geloopen en daar schade hadden aangericht I. is bereid de schade te vergoe den. GESLAAGD Geslaagd voor het Mulo-diploma te Den Haag da heeren H. van Tongeren, W. Taat, A. Schoonenberg en Joh. Timmermans, allen leerlingen van den lieer W. B. Hof man. VOETBAL Hedenavond Ouick Boys tegen een Rott. combinatie. Aanvang half acht. KOUDEKERK V. U.-PLAN 1935. Men Verzoekt ons mede te deelen, dat de V.U.-busjes te Koudekerk onHazerswoude- Rijndijk zullen worden geledigd in de week van 2227 Juli a.s. RUNSBURG BCRGERLUKE STAND BEVALLEN: E M Glasbergen—Weiland 8. GEHUWD: J de Jong 31 en A MooJJ 31 J. A van Delft 26 en H Korpelshoek 23 J. PLANTSOEN-CONCERT De Harmonie-kapel „T. en D.", directeur de heer J Noordanus, zal Donderdag 18 Juli a.s. het zesde concert van den Bond van Leidsche Harmonie en Fanfare-vereeni gingen verzorgen. Het concert wordt gege ven in het plantsoen (Musis Sacrum) en vangt aan 's avonds acht uur. Stoelen zijn te huur tegen de geringe prijs van vijf cent Het publiek wordt beleefd verzocht geduren de het concert niet te loopen. Eventueel „niet doorgaan" wordt bekend gemaakt door de borden aan het politie bureau, politie-posthuis Steenstraat, post kantoor en brugwachters-posthuizen. Programma 1. Blue Devile. marsch, C. Williams 2. Ouverture König Medjas, R. Eilenberg 3. Espana, wals, E. Waldteufel 4. Potpourri van populaire marschen. Adr. J. Maas Pauze 5. Hai vardia na, marsch, R. G. Williams 6. La Poupée de Neurenberg, ouverture, A. Adam 7. Indian Intermezzo Aisha, J Lindsay 8. Les Cloches de Ccrneville, fantasie, R Plagette 9. Marsdh Finale. Uit den Omtrek ALPHEN AAN DEN RIJN WATERPOLO. Met een technisch beter spel won De Zijl I en II uit Leiden van AZC I en AZC II met resp. 52 en 51. GESLAAGD. De heer A. Hoekstra slaagde te Den Haag voor het Nijverheidsexamen (paedagogisch getuigschrift). AANRIJDING. Maandagmiddag werd mevr Van W. op den hoek Stationstraat aangereden dooi den -wielrijder N. Mevr. van W. moest naar Dr. H. vervoerd worden wegens bekomen verwondingen. UITSTAPJE. Onder leiding van mevr. Van Beusekom maakte de Ned. Herv. Meisjesvereen. to Aarlanderveen een alleszins geslaagd uit stapje naar Apeldoorn en omgeving. SCHAPENFONDS. De verkoop vam schapen ten bate van het Schapenfcnds Geref. Kerk bracht op 400. In totaal waren de ontvangsten f 541.50. Voor aankoop schapen werd uitgegeven BOSKOOP RAADSZITTING. De Raad dezer gemeente is in openbare vergadering bijeengeroepen op Maandag 22 dezer, 's avonds 7 uur. CONCOURS. De gemengde zangvereen. „Zang zij onze leus" met de jeugdzangvereen. „De kleine stem" zullen 24 Juli a.s. aan het concours te Amsterdam deelnemen. BELASTINGMERKEN. Aan het postkantoor alhier zullen van 24 Juli af nieuwe belastingmerken verkrijgbaar zijn. Zij, die meenen in aanmerking te komen voor een gratis plaatje kunnen zich vervoegen ten kantore van den Rijksontvanger alhier. SASSENHEÏM DOODELIÏK ONGEVAL Verpleegster door een vrachtauto meegesleurd overreden In aansluiting op het 'bericht op pag. 1 ver nemen we nader: Gelijktijdig kwamen uit die richting Lisse eer. tram, auto 'en 2 fietsende verpleegsters Doordat de huizenrij ter hoogte van „Concordia ongeveer 1 Yi meter verder naar voren staat, komt daat het fietspad 'e vervallen en moeten de wielrijder daar van de straatweg gebruik gaan maken. Daai vrac'itau'o en wclrijdsters zich tegelijkertijd op bovenbedoelde plaats bevonden en de auto nog sterk rechts moest aanhouden, vanwege de nade rende tram reden de auto en de wielrijdstrs ra kelings langs elkaar. De buitenste wielrijdster. de 24-jarige Mej. L de Geus, verpleegster te Den Haag, droeg eer fototoestel bij zich. Ongelukkigerwijze sloeg een haak, welke bevestigd was aan dc zijkant van de vrachtwagen achter de draagriem van het foto toestel. De dame werd hierdoor ongeveer 20 meter meegesleurd, omdat de chauffeur van dit alles mets had bemerkt. Halverwege deze afstand verloor zij haar fiets, welke zwaar beladen met een koffer, doch niet beschadigd werd. Toen de riem van het fototoestel brak, viel zij voor bet achterwiel der vrachtwagen, welke haar hoofd geheel verpletterde. De ijlings entboden geneesheer Dommisse, kon niet anders dan de dood constateeren en liet haar binnendragen 'bij Garage Nieuweffhoven. Later werd het Hjk per gemeenteauto naar h«t St Bemardusgesticht vervoerd. De ouders van het slachtoffer, wonende te Leiden, terwijl zij zelf, zooals boven reeds gemeld Haag in betrekking was. De politie heeft van een en ander proces verbaal opgemaakt. WADDINYVEEN SUBSIDIE H.B.S. TE ALPHEN. B. en W. adviseeren den gemeenteraad aan de Chr. H.B.S. te Alphen op billy kheidsover- wegingen een subsidie toe te kennen van f 97.25 voor een 7-tal leerlingen uit deze gemeente dat in 1934 die inrichting bezocht. EEN MOOI RESULTAAT. De speldjesverkoop voor de autoreis voor de ouden van dagen bracht op een bedrag van f 169.30. Bovendien worden de noodige auto's door particulieren gratis beschikbaar gesteld. Het comité is zeer dankbaar en tevreden over dit mooie resultaat. VENTEN EN VENTEN IS TWEE! Een gevestigd groentenhandelaar uit deze gemeente werd door de politie te Gouda bekeurd omdat hij zonder vergunning aldaar groenten zou hebben gevent. Voor het kan tongerecht werd hy ons inziens terecht vrijgesproken, omdat hij uitsluitend zijn klanten had bediend en niet huis aan huis gevent had. Waar zou het heengaan in ons „vrye Nederland wanneer een bona-fide handelaar zijn klanten niet meer zou mogen vragen en bedienen? De z.g. ventverboden zyn toch zeker voor een heel ander doel in het leven geroepen! WOUBRUGGE KOSTELOOZE RIJWIELMERKEN De aanvragen ter bekoming van een kos teloos rijwielmerk voor het belastingjaar 1935-r 1936 kunnen oj> 23, 25 en 30 Juli en 1 Augustus worden gedaan ten huize van den dienstgeleider, den heer Dhondt, in de Kerkstraat, alhier. AANBESTEDING EN GUNNING Voor rekening van den heer Chr van det- Nagel is door den architect W. Brouwer aanbesteed het bouwen .van een woning in Radiodistributie WOENSDAG 17 JULI Programma 3: 8 Keulen; pl. ti8 40—9.20 Deut nder; 10.20 Keulen; 12.45 Londen Reg; 12.50 russel VI! 13.30 Brussel Fr; 14.20 London Reg 16.20 Deutschlandsender; 17.20 Keulen 18.50 russel Fr; 19.20 Keulen; 19.50 Parijs Radio; 1.45 Beromunster; pl m 23.30 Dïutschl-s-jn-ier Programna 4: Parijs Radio: 10.35 Droitwich; 18.20 Diversen; 18 50 Droitwich; 21.50 Londou Reg. DONDERDAG 18 JULI Programma 3; 8 u Keulen: pl.m 6 409.20 Deutschlandsender; 10.20 Keulen; 12 05 Partis o; 14.20 Deutschlandsender. 15.20 London Keg; 16.20 Deutschl-sender; 17.20 Keulen; 18.60 Brussel P R; 19.50 Parüs Radio: 23.05 Weenen Programma 4- 8.05 Parijs Radio; 10.35 Loa don R.eg; 11.25 Droitwich; 16.50 London Reg; 17.35 Droitwich: 18.20 Diversen; 18.50 Droltw; 19 30 Sportpraatje d. d. hter J G A Jansssn (Journalist) o.a, Vraaggesprek met den heer P H Steenhouwer voorzitter v d Leidschen Voetbalbond over 't Leldsha voetbalselzlsn 1934—1935, speciaal de L.V.B. 20 Lucitania; 20.20 LonrienReg; pLm 22.5Q Carillon Reg Agenda De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 15 tot en met Zondag 21 Juli a.s. waargenomen door de apotheken: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, telef. 523 en C. van Zijp, Wilhelmina- park 8, Oegstgeest, telef. 274. het Zuideinde; het werk werd opgedragen aan de Heeren J. Morée, metselwerk; B. van Dam, timmerman; A. Buis, schilderwerk en het loodgieteiwerk aan C. Slingerland, ah len wonende alhier. PROCESSEN-VERBAAL Op grond van Ihet bepaalde in de politie verordening is door de politie tegen eert aantal veehouders proces-verbaal opgemaakt wegens het hebben van een verzamelplaats van hooi aan den openbaren weg, zonder dat het hooi door middel van een schutting of muur van dien weg is gescheiden. Uiti een oogpunt van brandgevaar is een muur of schutting verplicht gesteld. Gemengd Nieuws» Brand te Stompwijl* Over de trand te Stompwijk (zie pag. I)1, zijn eenige tendensieuze berichten ver-* spreid; o.a.. dat de brandweer van Stomp wijk pas een uur na de brand arriveerde en dat die van Nootdorp, gereedstaande, geen hulp modht verleenen. Om redenen, welke voor de hand liggen (Nootdorp hoopt, dat dit gedeelte van dd Veenweg van Stompwijk wordt afgenomen), geven we hier de juiste lezing. Volgens officieele mededeelingen van da Delftsche telefooncentrale werd de burge meester van Stompwijk eerst om 12.36 door de politie van Nootdorp opgebeld en wel onder nummer 31 Stompwijk. De nummers onder het hoofd Stompwijk gelden echter, alleen voor de buurtschap: het huis nummer van dfUi Burgemeester is Leid- schenöam 31. Door de Telefooncentrale werd dan ook aan de politie van Nootdorp meegedeeld, dat Stompwijk 31 niet bestaat, De Nootdorpsche politie belde nu om 12.42 het huisnummer van burgemeester Keyzer, op, naar men zei, voor een ernstige politio» neele aangelegenheid. Verzocht werd den Burgemeester op het gemeentehuis op te bellen, Leidschendam no 7. Dit geschiedde om 12.45, en toen werd medegedeeld, dat er brand was aan da Veenweg. De brandweer van Stompwijk was tien minuten later, om 12.55 op het terrein van de brand aanwezig. Hieruit volgt overduidelijk, dat de Stomp wijksche brandweer geen enkele blaam treft. Zooals tal van malen, was de brand weer ook nu, zeer spoedig na het alarm, bij de brand. In tien minuten uitrukken en langs een smalle weg van 5 K.M. bij een brand aanwezig zijn, wijst meer op een top prestatie, dan op gebrek aan activiteit. Daarom rijst de vraag of de door ons aan gewezen berichten niet met een andere,min» der-edele bedoeling zijn gelanceerd. ERNSTIGE BEDRIJFSONGEVALLEN In een cementloods van een betonfabrieK te R h e d e n (Gld.) begonnen bij het opla den van zakken cement deze plotseling te schuiven, zoodat een instorting het gevolg was. Een aantal arbeiders kwam onder de neerstortende zakken terecht. Drie van hen kwamen er met lichte kneuzingen af. Eén kreeg echter zware kwetsuren aan hoofd en schouders. Hij is naai- het ziekenhuis .ver voerd. In den Belcrum polder te Breda kreeg de gemeentewerkman Nelissen op een ter rein van de gemeentewerken, die bezig was met het verleggen van ijzeren balken, een zware balk op het rechteronderbeen, tenge volge waarvan dit totaal werd verbrijzeld- In ernstigen toestand werd N. naar het St- Ignatius ziekenhuis gebracht, waar ampu tatie van het gewonde been noodzakelijk bleek. TRAMBOTSING Te Amsterdam heeft 's nachts op het Damrak bij de Oude Brugsteeg een botsing plaats gehad tusschen een tramwagen van lijn 9 en een van lijn 25. De botsing was gelukkig niet van ernsti gen aard. Door den schok braken een aan tal ruiten waardoor passagiers lichte snij- wonden opliepen. Een van hen, benevens een conducteur werden door den G.G.D. naar het Binnen-Gasthuis vervoerd; zij konden echter na aldaar verbonden te zijn op eigen gelegenheid naar huis terugkeeren. DE „VERKEERDE"JAPON De kleedhokjes van het Amst el park-had te Amsterdam zijn in de laatste dagen weer het operatieterrein voor diefstallen geweest. Kleine geldbedragen en ook kledingstuk ken zijn daarbij van eigenaar verwisseld. Er zijn twee verdachten aangehouden. Een van deze twee is een vrouw, aie een „verkeerde" japon had aangetrokken. Dc eigenaresse zag haar daarmee op straat loopen en op haar aanwijzing werd zij door de politie aange houden. De andere heeft zich schuldig ge maakt aan gel ddief stall en. Beiden zijn opge sloten in het bureau aan de Pieter Aertsz- straat. MOTORFIETS CONTRA TRAM Te Groningen is de 35-jarige K. Nien- huis op den Verlengden Heereweg met zijn motor tegen de electrische tram gereden. Hij reed tusschen de tramrails en zag pas op het laatste moment dat de tram naderde. Hij gooide wel het stuur om, maar raakte toch de tram, met het gevolg, dat hij tegen den grond geslingerd werd. Met een ver brijzeld been, een gebroken rechterarm, een schedelfractuur en eenige wonden is hij naar het vlakbij gelegen r.k. ziekenhuis overge bracht,

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6