„De Witte Accaleyen" ontvangt de Rederijkerskamers DINSDAG 2 JULI 1935 TWEEDE BLAD PAG. 7 De maskerade in Leiden herleeft Prachtig spel van kleur en zwier en gratie Indrukwekkende begroeting bij „De Valk" Luisterrijke optocht door de stad Leiden, 1 Juli De morgen van den grooten lustrumdag, de maskerade-dag ziet er stralend uit en de stad kijkt haar aan met een vroolijk gezicht en... gaat daarna aan 't werk. Want vanmor gen werken de meeste Leidenaars nog. Eerst tegen den middag neemt do maskerade een aanvang en daarom zijn de meeste kantoren, fabrieken en werkplaatsen vanmorgen nog open en alleen de schoolkinderen, die den geheelen dag vrij af hebben, de logé's, de strikjèsverkoopers, de lieden, die met molen tjes loopen, maken de straat wat levendiger dan óp gewone werkdagen. Dat was Zaterdagavond anders. De eerste lustrumdag heeft een luidruchtig slot gehad. Er werd op verschillende van de stad muziek gemaakt en iedereen liep of reed uit om de versiering der straten in oogenschouw te ne men. In de versierde straten bewoog zich een deinende menigte en daar tusschen door re den allerlei koetsjes, brikken en Jan Pleziers met gezelschapen, die reeds in opperste feest stemming verkeerden. Vooral in de middel eeuwsche Diefsteeg was er een drukte van belang. Men wera mannetje aan mannetje door het oude straatje langs de tuitlampen en de onderdeuren gedragen en kon eerst Weer adem scheppen als men de middel- eeuwsche poort op de Pieterskerkstraat of op de Langebrug was „neergezet Er waren hier en daar reeds straatartisten aan het werk die goede zaken maakten en naarmate de avond ouder werd klom de vreugde steeds meer ten top. Er heerschte een algemeene verbroedering tusschen de burgerij en de Studentenwereld en de reünisten bezoch ten allerlei oude plekjes waaronder vooral café terassen moeten worden verstaan en deden zich te goed aan oude herinneringen die vooral in vloeibaren toestand tot hen kwamen. De dag van gisteren, die men helaas ook in de Lustrumviering heeft, meenen te moeten betrekken, gaan wij stilzwijgend voorbij. Het L. S. C. heeft hiermede een misgreep gedaan, die het, naar wij hopen, een .volgend maal zal herstellen. De maskerade Vandaag is dus de groote dag, de maske radedag. Voor het eerst sinds 25 jaar wordt weer een maskerade gehóuden en de oud- Lelden aars denken daarbij oogenblikkelijk te£ng aan de luisterrijke feesten, die vroeger in dé Lustrumweek "werden gehouden waar over pien heden ten dage de meest wonder lijke en fantastisohe verhalen van klink klaar gouden uniformen en ongelooflijk kost bare statie kan hooren. De opzet van de maskerade van vandaag is "echter principieel anders. Vroeger werd de luister van de maskerade bereikt door de afstand die er werd gescha pen tusschen de burgerij en de brillante staat van hooge personagiën, die door Lei- dens straten trok. Die hooge personagiën bleven onberispelijk in hun rol van „mijlen ver boven het vulgus verheven te zijn" en lieten zich de adoratie van het volk genadig en nederbuigend welgevallen. Thans is er onmiddellijk verband met de stoet van Rederijkerskamers die de stad en speciaal de Leidsche Kamer met een bezoek vereeren voor het houden van een land juweel en de burgerij die de kamers ont vangt in een vroolijk versierde stad, voor enkele dagen uit de zorgen komt er een gemoedelijk en lustig feest van maakt waar bij de saamhoorigheid en vroolijkheid hoogtij .vieren. Het Middeleeuwsche landjuweel Zooals men weet stelt het Middeleeuwscli Landjuweel voor de intocht van een aantal Rederijkerskamers die door de Leidsche Ka mers daartoe uitgenoodigd onderlinge wed strijden in. het tooneel en de welsprekend heid komen houden, waarbij de gastheeren als prijs voor de beste voorstelling een, meest zilveren, schaal, het z.g.n. Lanojuweel, uitlodfden, waaraan de geheele feestelijkheid haar benaming te danken heeft. Hoe langer hoe grootsoher en fraaier wer den die feesten in den loop der jaren; .het aantal prijzen nam sterk toe, evenals dat der wedstrijden, waarvoor de prijzen waren uitgeloofd. De Kamer, die den schoonsten intocht maakte, die den grootsten zot meevoerde of den scthoonstcn praalwagen, allen hadden kans op het winnen van een der veje prijzen. Voor de nietled'en der Kamers vormt de Intocht der gezelschappen natuurlijk wel de hoofdschotel in de viering van het Landju weel en daarom besteedden de Kamers dan ook gemeenlijk heel wat werk, tijd en kosten om oezen zoo goed mogelijk te doen slagen. Vol pracht en praal, voorafgegaan door he rauten, bedienden, wapendragers en vaan deldrager trokken de verschillende Kamers door ae stadspoorten de stad binnen. Dan volgden de Eerevoorzitter of Keizer, een aantal gewapende gildebroeders en een groep gezellen. Op de markt had de begroe ting met ae gastheeren en met de schout en schepenen van de feestvierende stad plaats, on daarna trokken alle Kamers nog eens ge- zamelijk de stad rond om de versierde stra ten te bewonderen en hun logementen aan gewezen te krijgen. Daags daarna begonnen de wedstrijden, die vaak langen tijd in beslag namen, on derbroken door vele feestmaaltijden. Deze Rederijkerskamers hebben een taai leven gehad: tot. diep in de 18e19e eeuw vinden wij de overblijfselen er van terug en nu zijn zij in Leiden weer tijdelijk in al hun oude pracht en schildering herleefd. De illusie zoover mogelijk doorgevoerd Het is te begrijpen, dat het L. S. C., nu het bij haar voorlag om de stad Leiden en hare burgerij zooveel mógelijk in de viering te betrekken, dit dankbare onderwerp aan alle kanten heeft uitgebuit en heeft getracht om daarmee, zooveel het maar eenigszins moge lijk was, in de oude stijl te blijvi De Rederijkers houden niet alleen hun in tocht in Leiden, zij houden ook vanavond in de Stadsgehoorzaal, die een passend inte- rerieur heeft gekregen, hun middeleeuwsche maaltijd. Morgenmiddag recipieert de Keizer van de Leidsche Kamers in „De Lakenhal", waar de sfeer al bijzonder geschikt is om de illu sie van een deftige ouderwetsche omgeving te vormen. Morgenavond wordt door een groep spelers van de Leidsche Kamer voor de leden der andere Kamera het spel van den Vos Rei- naerd opgevoerd. De deelnemers zijn daar alle weer in costuum aanwezig om de sfeer opnieuw zoo „echt" mogelijk te maken, De voornaamste festiviteit van de burgerij is echter de Intocht van de verschillende Ka mers en die intocht heeft vandaag met groote pracht en praal, onder een stralende hemel plaats gehad, waarbij duizenden en nog eens duizenden menschen uit stad en land de straten bevolkten. Het weer, de over weldigende belangstelling, de versierde stra ten, alles werkte mee om de herleving van dit oude festijn zoo getrouw mogelijk te doen zijn. De kamers trokken van verschillende kanten naar het feestcentrum, het terrein bij de molen De Valk. De Leidsche Kamer „Do Witte Acoleyen" kwam van het Noordeinde, de Rotterdamsche Kamer „De blauwe Aco leyen" en de-Goudsche Kamer „De Gouds bloem" kwamen, van de Heerenstraat, do 'NóördWijk'Schë kaméri „Dè LéTie" ónder.dén' Doorn" en de Delftsohe Kamer „De Rapen bloem" van de Hooge Rijndijk" en de Haar- lemsche Kamer „Pellecaen of Speelcooren" van de Zijlpoort. De begroeting Daar op de >ïólén de Valk had de plech- Iige begroeting plaats van -de verschillende Kamers met vendelgroèt, waarna de luister rijke optocht door de stad een aanvang kon nemen. -v Het schouwspel aan de voet van de trot- sche molen" "was- indrukwekkend en van groote bekoring. De verschillende kamers en gedeelten van de optocht reden na elkander liet bolwerk op "waar zij" plechtig 'en niet hoofschen-zwier de gastheeren- elkander on derling begroetten waarbij natuurlijk de narren en zotten van het gezelschap dit met polsierlijke waardigéid"na moesten doen. Nadat al de deelnemers zich in éen kring haaden opgesteld waardoor zij met elkander een fraai kleurenspel schiepen, had de ven- delgroet plaats met-de prachtige groote vlag gen die elke hand met zich meedroeg. Zoo in de heldere zon en ae frissche stevige wind was het zwaaien en draaien der vendels een indrukwekkend schouwspel, waarvan helaas slechts weinige bevoorrechten konden ge nieten. In de straten van de optocht-route wachtte men intusschen in dicht© Tijen op het tijd stip waarop de optocht voorbij zou komen. De verschillende Kamens waren reeds tc laat bij „De Valk" aangekomen en zoodoende werd het ook voor de eigenlijke optocht wat later, maar men wachtte geduldig in de over tuiging, dat de komende dingen dit geduld ruimschoots-zouden beloonen en in deze overtuiging is men -niet teleurgesteld. De optocht was keurig in orde en tot in de puntjes De optocht. Daarbij kómt het natuurlijk in de eerste plaats aan op de costumèering en op do Igrime en respectievelijk de firma's N. Perné te Amsterdam en Dr. H. Michels te Amstcr- Wagen met 'de groep iooneelspelers der Leidsche Kamer, die voor de leden der andere Kamers „de Vos Reinaerde" op zal voeren. De praalwagen met de Godin Minerva, Godin der Wijsheid, met den oorsprong der vrouwelijke studenten; onder af deeling der Leidsche Kamer. dam hebben daarmee de grootste eer inge legd. De costuums waren onberispelijk en het kapwerk klaarblijkelijk van een artist in zijn vak. Naast deze costumeering en grime speelde natuurlijk een groote rol de wijze waarop de deelnemers hun taak hadden opgevat en hier heeft de regisseur de heer Fr. Lensvelt prachtige resultaten bereikt. Hij had de be schikking over zeer dankbaar materiaal. Men mag althans van deze studenten, die bovendien nog tot een exclusief corps behoo- ren, verwachten, dat zij zich in hun rol kunnen inleven en er was in dit opzicht dan ook zeer veel te waardeeren. De hoofdper sonen traden op met hoofsche zwier en gratie en zij hebben dit den geheelen optocht weg lang volgehouden. Dit is reeds een groote prestatie maar meer bewondering nog mocht men wel hebben voor de zotten en narren, die gedurenden den langen, langen weg, hun potsen en grollen moesten verkoo- pen en dat in de heete, heete straten in een warm pakje en onder de nog warmer grime. Zoo trok dan de optocht door Leiden's straten, maar men moet ons er van ontslaan van die stoet een nauwkeurige opsomming te geven. Wij wagen ons er zelfs niet aan om de hoofdkleuren der verschillende groe pen op te sommen. Wij zijn er mee begon nen om ze op te schrijven, maar hebben het na drie of vier groepen maar opgegeven, omdat er onder de collega's heftige debatten ontstonden over grijs, taupe, mauve, beige en dergelijke tinten, die in een zoo groote overvloed moeilijk te onderscheiden zijn. De liefde favoriet. De optocht werd geopend door het muziek corps van het 6e Regiment Veldartillerie en direct daarop volgde de Leidsche Kamer „De Witte Acoleyen" met het devies „Liefde is het FondamentDe liefde speelde blijkbaar een groote rol bij de middeleeuwsche ka mers. Althans het devies van de Rotter damsche Kamers was: „Met Minne Ver- saemt", van de Noordwijksche Kamer: Uit Liefd' Bestaen", maar daarnaast kwamen de andere Kamers met minder zoete maar even liefelijke deviezen als „Uit jongsten begre pen" (Goudsche Kamer); „Trou Moet Blijcken" (Haarlemsche Kamer) en „Wij ïfjapon. gejie'uoht," (De.lftsche Kamer),., Beha!-, ve deze zes groepen door Kamers gevormd, en vooral op de Stationsweg en de Steen straat in de buurt van de kermis op het. Schuttersveld, was er bijna geen doorkomen aan en sommige serieuze lieden, die hun trein wilden halen zijn dezen avond bedro gen uitgekomen. Hoewol er niet veel serieuze lieden op straat te vinden waren, althans geen seri euze lieden die in den vooravond een be paalden trein wilden halen. Het meest serieus waren waarschijnlijk nog de houders van paling-, zuur-, zoetigheid- en andere kramen, die in grooten getale, als op den 3 Octoberdag de Sleenstraat en omgeving be volkten en de straatartisten die de vreemdste kunsten uithaalden om de Leidenaars van hun koperen munt af te helpen. Er is giste ren heel wat koper uit Leiden naar andere oorden verhuisd. Deze lustrumdag leek eenigszins op den 3 Octoberdag, maar toch niet geheel Vooral 's middags droeg zij een ander karakter, dat niet precies te beschrij ven is. maar dat elke Leidcnaar zal hebben geconstateerd. Des avonds zag de stad er eenigszins meer 3 Octoberachtig uit. hoewel het publiek toch heel wat kalmer en be zadigder was. Er werden niet zooveel slier ten gemaakt, en niet zooveel liederen gezon gen, maar dat kan ook wel aan de weers omstandigheden hebben gelegen. Het vertrek van de optocht van de Stads gehoorzaal was niet hoelemaal op tijd. „Het valt niet mee om met een volle maag op een biek te zitten", verzekerde een lid van de Noordwijksche kamer en hier ligt mis schien de oorzaak van het niet op tijd zijn. .We kunnen het ons begrijpen, dat er niet zoo buitengewoon veel animo was om op nieuw het. paard te beklimmen of zich te vóët in een optocht te wagen. De middag had veel van de krachten der deelnemers gevergd. Maar gelukkig stak er tegen het optocht uur een frisch windje op dat ook door de gelederen der middeleeuwers heen waaide en als een tonicum de verslapte energie weer opwekte. Maar ondanks dit feit de optocht niet wat zij 's middags was. In de eerste plaats waren enkele coupures aan gebracht, waardoor de dames ditmaal niet meereden en men miste dat vrouwelijk ele ment. slechts noode. Bovendien was de ver lichting wat al te middeleeuwsch, d.w.z. te schaarach. Het aantal fakkels en flambou wen was (fivoldoendc om het geheel behoor lijk te verlichten. De deelnemers yiclen opl?. •\yat uit huil ról, warén een. beetje liüdrücli- Een groep Leidsche Hellebaardiers die deel uitmaakte van de Leidsche Kamer „De Witte Accoleyen", waarvan elke Kamer zijn eigen typische kleuren voerde, zijn eigen typische vlaggen droeg, zijn eigcndommelijke zotten mee liet loopen en zijn eigen brillante middelpunt bezat in den persoon van de Keyzer der Kamer, reden er nog enkele andere groepen mee. In de eerste plaats een wagen waarop de Godin Minerva, Godin der Wijsheid, met den oorsprong der vrouwelijke studenten; een groep speellieden, bestaande uit leden van het Leidsch Harmonie gezelschap „De Post"; een groep edellieden uit. de omgeving van Leiden; eon groep tooneelspelers, die morgenavond „De Reinaerd" op zal voeren; een wagen met het motto „Mundus vul decipi" en ook deze groepen hadden een keurige verzorging gekregen en zij hadden de dankbare taak eenige afwisseling te brengen in de rij der Kamers, die anders mischien wat eentonig zou zijn geworden. Van eentonigheid was thans allerminst sprake. Integendeel: De enorme schare be langstellenden zal ongetwijfeld tevreden zijn met het schouwspel dat zij gezien heeft. De geheele middag werd door de optocht in beslag genomen. De stoet pauzeerde in Oud-Hortuszicht, dat fraai was versierd en waar de dorstige kelen werden gelaafd en de costuums en de grime wat werden ge restaureerd. Want het was heerlijk weer, maar men kan er van overtuigd zijn, dat de deelnemers het daarmee niet in alle op zichten eens waren. Ze hebben heel wat van de hitte moeten verduren, hoewel ook na de pauze er nog alles frisch genoeg uitzag. Het eindpunt van de middagstoet was de Stadsgehoorzaal waar een Middeleeuwsche maaltijd was aangericht, waaraan de ver moeienissen met energie, voortreffelijke spijzen en wat alcohol werden verslagen. Tegen den avond van den dag groeide de warmte tot een broeiige hitte, maar dat was juist bet ooeeniblik waarop mensch en dier want ook de vele paarden in den stoet, hebben een zwaren dag gehad wat uit konden blazen en de aanzittenden aan den maaltijd in de Stadsgehoorzaal waren in de gelegenheid hun poriën met den drank die sinds de middeleeuwen en vele eeuwen daarvoor de tijden heeft verduurd, het bier, at door te laten stroomen. Tegen het mir waarop de avondoptocht was aangekondigd nam de drukte weer toe tig maar misschien waren de rede ijkers dit vroeger na de maaltijd ook en zij zongen het moderne lied Ondanks deze onvolkomenheden had de stad een nieuw, min of meer fantastisch karakter gekregen en vooral op de Leidsche grachten was het voorbijtrekken een mooi schouwspel, dat niemand gaarne had willen missen. De kleuren van de fraaie costuums waren dieper en geheimzinniger en het wapperende licht, dat er over ging, gaf er een kostbaar der gloed aan. De gezichten deden nog ech ter aan, omdat, elk foutje en elk onmisbaar hulpmiddel bij de grime onzichtbaar werd en zoo kan al met ook deze avondoptocht ■geslaagd genoemd worden, vooral ook om dat de zotten en narren nieuwe energie hadden opgedaan en den geheelen weg lag het publiek wisten te vermaken. Helaas kwam een klein onweersbuitje de boel een beetje bederven, imaar dit, was spoedig voor bij en zoodoende kon de optocht tot het einde worden volbracht Leiden heeft na 25 jaar zijn maskerade dag dus weer gehad en ongetwijfeld heeft het, L.S.C. met dit. doen herleven, izij het op eenigszins andere leest geschoeid, van de oude feesten, veel eer in gelegd. Een woord van hulde moet tens'otte nog worden gebracht aan de politie, die onder moeilijke omstandigheden heeft gewerkt, maar had de organisatie van 't verkeer door en langs de feestvierende stad uitstekend in haar macht zoodat de dag wat dat betreft een ordelijk verloop kan hebben. Het progamma voor vandaag Voor vandaag luidt, het programma als volgt: 12 uur: Lunch van de gezelschappen Lug- dunum Batavorum, Raterodunum en Clio. 1G uur: Ontvangst van Vincent van Loc horst, Ridder, Heer van Deves en Crone- steyn. Keizer der Leidsche Rederijkerskamer ,De Witte Accoleyden" in den Lakenhal. 17 uuri Receptie van den Senatus Vete- ranorum in „In den Vergulden Turk". 20. _uur: Muziekfestival, gegeven door de Harmonie-kapel „Werkmans Wilskracht" in de tuin van <le Zeevaartschool en van de Harmonie-kapel „T. eh D." op de Korenbeurs. 20.15 uur: Opvoering van het., spel van den Vos Reinaerde in. den Leidschen Schouwburg Het programma voor Woensdag 7.15 uur: Verzamelen: op de Kaasmarkt der deelnemers aan den Lustrupvhengelwed- strijd. Gezamenlijke maroch naar de Wil- helminabrug, voorafgegaan door muziek van Ullrich. 9 uur: Begin der Henge 1 wedstrijden in het Nieuwe Rijn- en Schiekanaal. 12 uur: Einde van den hengelwedstrijd en prijsuitreiking. 1118 uur: Feestelijkheden op de Kaag met interacademiale zeilwedstrijden, polo- wedstrijd, steekspel, behendighcidswedstrij- den op het terrein aan den Kanaalweg. 19 uur: Voetbalwedstrijd op het. A.S.C.- terrein tusschen het versterkte Leidsche elf tal en de Zwaluwen. uur: Muziekrecital van het Leidsch Harmoniegezelschap „De Post" in Oud-Hor tuszicht. 20.10 uur: Wedstrijd in verlichting en ver siering van vaartuigen, georganiseerd door de buurtcommssie Oude Singel-Oude Vest. 20.15 uur; Tweede voorstelling van de Vos Reinaerde. Stadsnieuws Vao het Stadhuïi AFSLUITING MORSCHSINGEL Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat de Morsch- singel, in verband met de verbetering van de Spoorhavenlbrug in dien singel, met ingang van 3 Juli a.s. tot nadere aankondiging voor door gaand rijverkeer is afgesloten. Leiden. 2 Juli 1935. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Burgemeester VAN STRIJEN, Secretaris. VERKIEZING GEMEETERAAD De Voorzitter van het Centraal Stembureau voor de verkiezing van de leden van den Ge meenteraad van Leiden maakt bekend, dat het besluit, waarbij de uitslag der verkiezing is vast gesteld. voor een ieder ter Gemeente-Secretari (afd. Algemeene Zaken) ter inzage is neergelegd. Leiden. 2 Juli 1935. De Voorzitter voornoemd- A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. ORGELAVONDEN FEIKE ASMA Het 10e programma der wekelijksche Or gelavonden in de Hooglanclsc'ie Kerk te Lei den, door den heer Feike Asma, bevat dit maal, Woensdag 3 Juli 's avonds S.15—9.15 uur werken van-: Handel (Concerto), Guil- mant (Marche Triomphale), Dubois (Tocca ta) e.a. Toegang vrij. Programma 10 cent. NIJVERHEIDS-EXAMENS Yoor liet theoretische gedeelte van het exa men voor.de aktp;.N 8 (leerares Koken en Voedingsleer.) zijn geslaagd de dames A. D. F.! Brouwer, M. A. Elfrink, M. J. A. ten Thy, H., C M. Verdegaal, G. M M. Brcuers, A. li. C M. Keulemans, C. M. H. Leesberg, .7. M. M, A. Meeuwese, L. J. Rietdijk, J. W. B. Vis ser en A. E. M. v. Horn. OPBRENGST COLLECTE De speldjesverkoop ten bate van de afd. Lei den van de Ghr. Vereeniging voor Gezondheid- en Vacantiekolonies beeft opgebracht f 507.27. Hierin is begrepen een bedrag van f 29 dat tc Leiderdorp en Zoeter woud e is gecollecteerd. BELASTING-OPHAALDIENST Bovengenoemde dienst heeft in dc afgeloopei maacd f 14.414.53 aan de Rijksontvangers afge dragen, benevens f 1.811,54 aan den Gemeente ontvanger. De aandacht wordt er op gevestigd, dat sla^/en en beschikkingen bmnen 1 weken n dagteekening ten kantore van den dienst Nieuwe Rya 22 moeten worden ingeschrever AANBESTEDING Door den directeur van Gemeentewerken is hedenmorgen aanbesteed het afbreken van de panden Kaasmarkt no. 37, Koppenh ink steeg no's 2, 4, 4a, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18 en Hooigracht no's 108, 110, 110a. 112, 112a. 114 en 114a. het uitvoeren van rioleerings en bestratingswerken, een en ander tot verbreeding van de Koppen- hinksteeg tusschen Kaasmarkt en Hooigracht en het maken van een walbeschoeiing. Ingeschreven was als volgt: de Groot. IJmui- den f 10.456; A. Groen. IJsselmonde f 8.500; Geerlof. Rotterdam -f 8000; P. A. Ross, Rotter' dam f 7700; H. Zuurmcod. Seheveningen f 5565; Stoiker en Koijf te Schiebroek f 5405; A. Knijf, Schiebroek f 4780; D. M v. Steenbergen, Alme lo f 4129: C. Godschalk, Leiden f 3988; W. F. Marcelis, Leiden f 3845; M. Konings, Leiden f 3800; v. d. Velde en de Jong, Oegstgeest f 3737; A. v. Halem en I. Doornik, Leiden f 3600; Jelle v. d Wal, Zandvoort f 3450; v. d. Berg. Leiden f 3155; iH. C. Heemskerk, Leiden f 3062; N. Timmers, Leiden f 2652, De gunning is aangehouden. GESLAAGD Geslaagd voor het examen voor rijksklerk der B.B.I. en Ace., onze stadgenoot de heer P. Fakkel, inspec. I. en A. Een der zotten, die in de stad vertegenwoordigd waren. Radiodistributie DINSDAG 2 JULI Programma 3: 8 u Keulen; pl.m 8.40—9 21» Deutschl-sender: 10.20 Keplm; H.20 Deutschl. sender. 15.20 Londoi Reg; 16.50 Deutschl-een- der; 17.20 Keulen, pl.m 18.35 Brussel VI; 19,35 Brussel Fr; 19.50 Diversen; 20.35 Keulen, 22.20 Londen Reg: 22.50 Leipzig Programma 4; S.05 Parijs P.adio; 10.35 Lon den Reg; 11.20 Droitwich; 18.2U Div.rsm: 18.45 Droitwich: 20.20 ParUs Radio; 21.2,0 London R 22.2) Droitwich WOENSDAG 3 JULT Programma 3: Keulen: pl.m 8.409.20 Deuts- landsender; 10.20 Keulen: 12.05 Londen Reg: 18.50 Brussel Fr: 14.20 Deutschlandsd.r; 15.20 Droitwich; 16.2) Deutchl-sender; 17.20 Keul.en; 1S.50 Brusel Fr; 19.20 Pai tjs P.: 20.20 Brussel Programma 4 8.05 Par(ls Radio: 10 35 Load-n Reg; 11.20 Droitwich; 15.10 Londen Heg: 17 33 Droitwich: 18.20 Diversen, 18 50 Droitwich:, 21-50 London Reg Agenda De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 1 tot en met Zondag 7 Juli a.s. waargenomen door de apotheken: J. C. Pelle, Kort Rapenburg 12, telef 594, J. E. M. ten Dijk, Haven 18, telef. S5 en C. van Zijp, Wilhelminapark S, OegsL geest, telof. 2C4, KAMER VAN KOOPHANDEL Nieuwe inschrijving. 29 Juni. 6622. Ne- derlandsche Fabriek van Aluminiumpro- ducten en Industr. lakken. Voorschoten, Veurscheweg 21. E.: B. Ossedrijver, 's Gra- veniiage. LEIDSCHE SPAARBANK Bij de Leidsche Spaarbank is in de vorige maand (Juni 1935) ingelegd f 399.632.97 en terugbetaald' 'f 377.814.13; 96 nieuwe .inleg gers zijn ingeschreven en 112 boekjes wer den géheel uitbetaald. Het te goed der 18.563 inleggers, inclusief 1.450 deelnemers aan den Af haal dienst, be droeg einde Juni 1935 f 8.751.109.39. In 5.851 posten is in deze maand door den Afhaaldienst f 17.310.50 ontvangen. ZAKKENROLLERIJ. Bij de politie is aangifte gedaan door een Leidenaar, dat hem op den Stationsweg een portefeuille met f 50 vermoedelijk is ontrold, terwijl ten Hagenaar een horloge met ket ting vermist. Los van deze gevallen werden door de politie aangehouden de 58-jarige I. J. v. II. eu de 69-jarige C. W. v. d. C.. beiden uit Den. Haag, verdacht van zakkenrollerij. BEKNELD GERAAKT. Gistel-middag te 4 uur is de 14-jarige M. B., zoontje van een woonwagenbewoner, bij liet oprijden van den wanen tegen de brug aan den Bijnsburgersingel bekneld gerankt tusschen wagen en brugleuning. Het ventje liep een ribfractuur op en werd naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. OPLICHTING. Door de politie is aangehouden de 5i-jari- ee B. H. v. K., kunsthandelaar te Amster dam, die in het Alg. Politieblad stond ge signaleerd terzake van oplichting. JONGEN VERDRONKEN. Zondagmorgen werd de S-jar ige Chr. A. B. alhier uit de ouderlijke woning \ermist. Gisteravond is het lijk van het knaapje uit het water, van de LangegrachL opgehaald. Vermoedelijk is het knaapje spelenderwijze te water geraakt. OVERTREDING LOTERTJWET. Terzake van overtreding der Loterijwot is tegen vier personen' proces-verbaal opge maakt. GEVALLEN VAN BUIK-TYPHUS. De directeur van den Gem. Geneeskundi gen Dienst, Dr. M. D. Horst, maakt bekend, dat zich in de afgeloopen week twee geval len van buiktyphus hebben voorgedaan. Daarom wordt dringend aangeraden dj melk voor het gebruik te koken en geen karnemelk te gebruiken tenzij .van giias- teuriseerde melk gemaakt. Een groep uit de optocht die veel belangstelling trok, de kleine paartjes die vroolijk en vlug meeliepen en zich tot het eind kranig hebben gehouden,

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7