Jlieuiwe ^fiitsdjc (üaurant Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden ;n Omstreken het bezuinigingsvraagsluk Nieuw Gouvernementsgebouw te Maastricht &bonementsprtjö: Per kirtaal in Leiden en in plaatsen wj een agentschap gevestigd is f 23S Francper post 2.35 portokosten Per 0.18 Voor et Buitenland bij wekelijksche zéing4-50 Bij delijksche zending550 Alles bij vooruitbetaling Losseummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/» ct Zondsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar Bureau: Breestriat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 NO. 5514 DINSDAG 2 JULI 1935 15e Jaargang Sbbertentitpripen: Van I tot 5 regels 1.17'/» Elke regel meer0.22 Ihgezonden Mededeelingen van 1-5 regels 2.30 Elke regel meer045 Handelsadvertentiën per regel 0.17'/» Bij contract belangrijke korting Voor het bevragen aan 't bureau -wordt berekend 0.10 Onderdeel van het Regeeringsbeleid De Staatshuishouding móét in orde gebracht worden Tins is verschenen de Memorie van Antwoord der Regeering op het'oorloopig Verslag der Tweede Kamer inzake het wetsontwerp tot trlaging van de openbare uitgaven, het z.g.n. Bezuinigingsplan. Dalgemeene beschouwingen worden geopend met de opmerking, dat e Ministers met instemming vernamen, dat een saneering van 's Rks financiën algemeen dringend noodzakelijk werd geacht. Zij gelwen, dat het brengen der gevraagde offers minder moeilijk zal vallx, naar mate het doel, dat wordt beoogd, duidelijker voor oogen wot. gesteld. Hunnerzijds zullen zij zich daarom gaarne beijveren, het olie licht te laten vallen op het bezuinigingsvraagstuk als onder- deeban het geheele Regeeringsbeleid. V'band tusschen de Statenverkiezingen en de indiening van het onöerp heeft niet bestaan. De Regeering heeft zich alleen laten leien door hetgeen hier door 's Lands belang werd gevorderd. "zgen critiek, die op redelijke wijze rekening houdt met de buiten- geone omstandigheden, waarin de geheele wereld verkeert, zal de Reeering niet het minste bezwaar maken. Het Kabinet heeft gewende de twee jaren van zijn bewind reeds zoo herhaaldelijk getond op een vruchtbare gedachtenwisséling met de Staten-Gene- rai prijs te stellen, dat de ondergeteekenden met de grootste ver hang uit het verslag hebben vernomen, dat er verscheidene leden woen, die meenden, dat de Regeering het oefenen eener normale bir.en de grenzen der redelijkheid en behoorlijkheid blijvende criék zou hebben willen disqualificeeren. e geoefende critiek heeft echter niet steeds aan de gestelde nonez beantwoord. (szcnd werkelijkheidsbesef vordert, dat wij het feit der mindere weoavrt aanvaarden en ons daarnaar richten, terwijl wij tegelijker- tijd O)ze krachten inspannen om weder tot vermeerdering van webacrt te geraken. Een „constructieve" politiek, die het eerste eleneit verwaarloost, leidt tot destructieve gevolgen. Voois is de Regeerbxg van meening, dat om te kunnen blijven voortgan in de tot nu toe gevolgde richting en nog veel meer inden men uitbreiding wil geven aan de pogingen tot verheffing der vokshuishouding, de Staatshuishouding in orde moet worden gebaclt. Het is daarom dat zij de tegenstelling: zorg voor de Statshiishouding verwaarloozing der volkshuishouding, ah onjistterugwijst. Eeneer ontkent zij, dat de Regeering bij haar aanpassings- poliiek het kapitaal zou ontzien en den last alleen op den loon- trekeiden arbeid doet drukken. Ht ienkbeeld, om den Voorzitter van den Ministerraad en den Minste- van Economische Zaken te ontheffen van de gewone depctenentale zorgen, stuit wat laatstgenoemde betreft, op matrieele bezwaren. Wt ie kwestie der devaluatie aangaat meent de Regeering te mogn volstaan met de hernieuwde verklaring, dat zij waarde- veriiniering onzer munteenheid voor het volk ah geheel als zeer schaelqk beschouwt en daarom het uiterste zal doen óm haar te vooromen. Dialgemeene richtlijnen voor het beleid van het Kabinet t.o.v, het ehoud van onze economische volkskracht hebben geen wijzi- gincpndergaan. Al leidend beginsel stelt zij voorop dat krachtig gestreefd zal moe.n worden, het Nederlandsche kostenniveau, met inbegrip der vastdasten te verlagen. Veier doorgevoerde industrialisatie is wenschelijk; in verband hieriee zal het economisch technologisch bureau aan het Departe- menivan Economische Zaken worden uitgebreid, terwijl met de econnisch-technologische instituten samenwerking zal worden tot stancgebracht. Degelden, waarover de Regeering door middel van het Werk- fondsl934 kan beschikken wil zij meer en meer dienstbaar maken aan e financiering van gezonde industrieele ontwikkeling. Eins de indiening van het bezuinigingsontwerp is de Regeering tot d< conclusie gekomen, dat het in de toelichting op het ontwerp op f 5 millioen gestelde tekort op de begrooting voor 1936 aan zienlij hooger zal blijken. Ongetwijfeld zullen de voor belasting- verlajig in uitzicht gestelde f 20 millioen voor dekking van het groot-e tekort noodig zijn, en dan zal er nog een zeker deficit overtijven, waarvan de omvang nog niet nauwkeurig is te schatten. Voc zoover die belastingverlaging, om de in de Memorie van Toeliiting opgesomde redenen volstrekt onvermijdelijk moet wor den gicht, zal de Regeering zoeken naar middelen, die het niettemin mogelk zullen maken haar te doen doorgaan. In )eerwil van de bezwaren, door verscheiden leden tegen dë veriagig van de salarissen van het Rijkspersoneel met een bedrag van f'O millioen aangevoerd, meent de Regeering haar standpunt ter zaz te moeten handhaven. De egeering is echter bereid de voorgestelde herberekening der pensionen terug te nemen. De -jorgestelde machtigingen op de Kroon beoogen geenszins een funda-.enteele taakverschuiving in ons Staatsbestel. De Regeering meentdat zij ook in het verleden allerminst aanleiding tot een dergelke verdenking heeft gegeven. De f,stelling van het instituut kweekelingen met acte wordt teruggnomen. Aanstelling van boventallige onderwijzers zal voortan, weer mogelijk zijn. Vootde vermindering van het aantal kweekscholen is een nieuwe regeliy ontworpen. Men zie verder bldz. 5 Een belangrijke rede van Dr. H. Colijn ,Jn Prof. Gelissen zal ik mij niet vergist hebben" Gisteravond had in tegenwoordigheid van zes ministers de opening paaats van het nieuwe gouvernementsgebouw te Maas- trocht. Bij de overdracht heeft Minister nementsgebouw te Maastricht, heeft Minister Oud erop gewezen, dat een provincie in onze nationale staatsinrichting een zelfstandig geheel is, doch tevens een onderdeel vormt van het Koninkrijk. Nederland zou Neder land niet zijn, wanneer een dezer doelen eraan ontbrak. In deze tijd gevoelen wij als noodzakelijker dan ooit tevoren samenwer king met behoud van iedere door de grond wet gewaarborgde zelfstandigheid. Maastricht is de Provinciale hoofdstad, die van alle hoofdsteden .«et verst van Den Haag verwijderd is. Limburg is van onze provincies die, welke zich het meest naar het zuiden uitstrekt Limburg is een voor post Slechts weinige kilometers scheiden ons naar de »n of andere zijde van onze landgrens. Op dien voorpost zal nu staan dit monu ment als het levende getuigenis van natio nale saamhoorigheid. De tijd; waarin de overdracht van dit ge bouw geschiedt, is wellicht de moeilijkste, die het Koninkrijk der Nederlanden sedert den dag van zijn instelling heeft doorge maakt. Ook aan de provincie Limburg zijn de moeilijkheden niet gespaard gebleven. Die moeilijkheden hebben het. provinciaal be stuur niet ontmoedigd. Zij zullen het ook in de toekomst niet ontmoedigen. Moge een keerpunt nabij zijn. Moge het nieuwe gouvernementsgebouw getuige kunnen zijn van nieuwen bloei tot heil van Limburg, tot heil van Nederland. Rede Minister de Wilde Minister D e W i 1 d e die het gebouw aan vaardde, zeide dat hot nageslacht met be wondering zal kunnen blijven opzien naar dit gouvernementshuis, als naar een monu ment dat getuigt van het architectonisch kunnen van heden. Het heeft H.M. de Koningin behaagd den kunst- en glasschilder, den heer J. A. H. T. Nicolaas, die met groote liefde voor zijp gewest en met, grooten kunstzin de zes groote ramen in het nieuwe Gouvernementshuis heeft bewerkt, te benoemen tot Ridder ii de orde van Oranje-Nassau. De overdracht van het gebouw door den Minister van Financiën aan den Minister van Binnenlandsclie Zaken moge thans haar compliment vinden in het in gebruik geven aan het provinciaal bestuur van Limburg. Vanuit dit gebouw zal van nu af het pro vinciaal bestuur zijn gestie op zoo velerlei gebied voeren. Tweezijdig is de taak van het provinciaal bestuur, eenerzijds behartigt het de belangen van het gewest, de eigen huishouding, an dererzijds is het agent van het Rijksgezag, uitvoerder van de regelingen van hoogere autoriteit. Tot deze twee groepen van werk zaamheid is alle gestie van het provinciaal bestuur terug te brengen, ook het vooral in den tegenwoordigen tijd zooveel zorg barend toezicht op <-'e lagere organen, de besturen der gemeenten en die der waterschappen. Een der meest essentieele elementen yan ons staatsrecht, gegroeid in har monie met onzen volksaard, is het be ginsel van de decentralisatie. Aan de besturen der samenstellende deelen yan het Rijk wordt een zoo groote vrijheid gelaten als de staatsvorm van de Republiek zou het waarschu wende voorbeeld zijn met de een heid van het Rijk zich verdragen kan. In deze binnen perken van redelijk heid gehouden decentralisatie wortelt een groote staatkundige opvoedende kracht en opbouwende kracht; wie het beginsel der decentralisatie aan tast, brengt hopeloos schade aan do structuur van onzen staatsbouw. De Staten dezer schoone provincie, zoowel de Provinciale als de Gedeputeerde, weten, kracht te paren aan beleid; de resultaten van hun arbeid kunnen den toets eener ver gelijkende kritiek doorstaan. In de rij harer zusters neemt dit gewest een eervolle plaats in. Het heeft aan Nederland geschonken staatslieden, wier naam een zuiveren klank heeft, geleerden van grooten naam en zoo- velen, die de welvaart van het land hebben erhoogd met wijden, practischen blik. En het Limburgsche volk, in al zijn lagen, streeft met groote energie en in groote blij moedigheid naar een steeds betere toekomst. Moge dan het provinciaal bestuur Limburg onder de stuwende leiding van zijn voortreffelijken voorzitter, den Commissaris der Koningin, voortgaan op den weg tot dus ver bewandeld en de provincie Limburg onder Gods zegen prikkelen tot steeds krach tiger ontwikkeling van energie en opvoeren tot grooten bloei. Rede Dr. H. Colijn Vervolgens nam de minister-president, dr. H. C o 1 ij n, het woord, die verklaarde, uit zuivere be langstelling naar Maastricht zijn gekomen. Oogenschijnlijk was daartoe wei nig reden. Als ik eenig verband zou kunnen leg gen tusschen mijn functie en dit gebouw, dan zou het zijn, dat in het jaar 1923 ik de gelden voor dit gebouw beschikbaar stel le» -kom Maar celeer is het de belangstelling, welke ik koester voor datgene, wat hier in deze pro- incie geschiedt, om de economische moei lijkheden te ovenvinnen. In de laatste we ken heb ik in dat verband wel eens wat last gehad van mijn geweten. Ik moest immers vaak denken aan het Bijbelsche erhaal van den man, die anderer schapen roofde om zijn gasten te onthalen. Want uit Limburg haalde ik den man, die bij het economisch beleid der regeering krachtigen steun zou kunnen geven. Moest dat nu wel? Naar mijn meening zal er niemand geweest zijn, die er beter geschikt voor was. Het bewijs zal ik trach ten te leveren. Dat. het slecht gaat in de wereld is een gemeenplaats geworden. Dat het ook in Nederland slecht gaat weten wij allen. Maar waarom gaat het slecht? Daar is men het niet over eens. Indien de emigratie uit Europa naar overzeesche landen in de laatste 20 ja ren zoo groot was geweest als in de tien jaar, die den oorlog voorafgingen, dan zou er in ons werelddeel wel een acht millioen werkloozen minder zijn. Dat is een factor, die het vraagstuk van den dag mede opbouwt, evenals de in dustrialisatie rondom Europa, waardoor de Europeesche afzet verminderde. De schuldenlast van den staat werd ver veelvoudigd en daarbij maakte ons land niet eens het slechtste figuur. Dit alles zijn dingen, die men wel eens mag bezien, als men de situatie op econo misch gebied bekijken wil. De kern van de moeilijkheid zit in de stremming van het internationale goederenverkeer. Ook nu nog is dat internationale goede renverkeer de hoofdvoorwaarde van het her stel van do economische welvaart. De eer ste taak welke de regeering zal hebben te verrichten, zoo ging Spr. voort, is naar middelen grijpen om het goederenverkeer te ondersteunen. Dat heeft de regeering ge daan en de teruggang is niet geheel gestuit, maar wel in aanzienlijke mate. De werkloosheid in ons land is groot. Men heeft daartegen gestreden en men moet zich afvragen of er meer tegen gedaan had kun nen worden. Men doet wel eens -middelen aan de hand. Er zijn er twee, die veel wor den gebruikt en vaA diè twee is er een, zoo vervolgde Dr. Colijn, dat ik haast niet durf Uitspreken. Want een verder ingaan daarop zou te veel tijd vragen. Maar toch zou il daarover wel eenige vragen willen stellen. Het eene middel is dat der devaluatie, maar dan vraag ik, hoe zou het toch ko men, dat men in andere landen zoo ver woed ertegen gevochten heeft om-niet te behoeven te devalueeren. Engeland en België hebben tot het uiterste gstreden om het te voorkomen. Het tweedo middel is industrialisatie en daarmede bevindt men zich op reëeler terrein, Spr. zou er echter tegen wil len waarschuwen, dat men zich niet moet voorstellen, dat de staat ertoe zou kun nen overgaan industrieën te stichten én te leiden. Sprekende over het Werkfonds, zeide de minister-president, dat van de zestig millioen er vijf millioen voor rijkswer ken beschikbaar mogen worden gesteld. Momenteel zijn er 45 millioen yan de zestig beschikbaar. Tot nu toe zijn er geen voorstellen aan de regeering. ge daan, waarvoor de regeering meent de somen beschikbaar te mogen stellen. Waarom Prof. Gelissen naar Den Haag werd gebracht, zal daaruit duidelijk blijken. Wij moesten een man hebben, die geloof heeft in den arbeid en in Prof. Gelissen zal ik mij niet vergist hebben. Hier blijven trouwens groote mannen over. Daar is b.v. uw Commissaris. Met Prof. Gelissen gaat het E.T.IL niet weg. Het Fonds tot bevordering van den Industrieelen Eigen dom blijfL De Industriebank blijft. De Stichting Samenwerking Electrische Bedrijen blijft Alle instellingen, waarin de heer van Hövell en leidende rol vervult Het is daarom, dat ik er gerust op ben, prof. Gelissen naar Den Haag geroepen te hebben, daar ik weet, dat de provincie in goede handen achter blijft. En het is daarom ook, dat ik met genoe gen aan de vergadering bekend maak, dat het H. M. de Koningin heeft behaagd U, mijnheer Van Heuvel, te benoemen tot Grootofficier in de Orde van Oranje-Nassau. Verdere redevoeringen Minister Gelissen sprak vervolgens als Limburger en als Directeur van de Stroom Verkoop Maatschappij. Daarna werd het woord gevoerd door den Commissaris der Koningin in. Noord-Brabant, jhr. mr. Van Rijckevorsel, die Lim burg zijn gelukwenschen aanbood. Z.Exc. Verwilghen, Gouverneur van Belgisch Limburg, wees in een korte rede op de toenemende verbroedering tusschen beide provincies. Mr. Va n Oppen, de burgemeester van Maastricht, wenschtc den Commissaris ge luk met zijn onderscheiding. Verder hoopte hij, dat de Limburgsche gemeenten hun ver. schillende wapens in het nieuwe gebouw zouden kunnen laten aanbrengen, als sym bool van saamhoorigheid. Tenslotte sprak de Commissaris der Koningin nog een algemeen dankwoord, waarbij hij zich speciaal richtte tot H. M. de Koningin voor de groote onderscheiding, die hem is geschonken. Nadat spr. nog allen, die bij de plechtigheid tegenwoordig waren, had bedankt, werd deze besloten met het ten gehoore brengen van het Limburgsche Volkslied VERSCHENEN IS DE MEMORIE VAN ANTWOORD VAN DE REGEERING AAN DE TWEEDE KAMER INZAKE HET BEZUINIGINGSONTWERP, De Leidsche Lustrumfeesten. De staking in de venen is geëindigd. De arbeiders hebben een bemiddelend voorstel van de burgemeester van Emmen aanvaard. Er is een wetsontwerp in voorbereiding waarbij de rente van pandbrieven zal wor den beperkt tot 4 pet. en de rente van vor deringen onder hypothecair verband tot Pet. C. v. d. POEL f Men Schrijft oos uit Dirksland: Op 81-jarigen leeftijd is Zoodagavond alhier overleden de heer C. van der Poel, oud-wethou der dezer gemeente. De overledene was vanaf 1 September 1903 tot September 1934 onafgebroken de A.R. partij lid van den gemeenteraad. In 1905 werd hij wethouder, welke functie hij ook tot September van verleden jaar onafgebrok» vervulde. Verder was hij vanaf Maart 1906 tot September 1934 ambtenaar van den Burg. Stand, belast met 4e voltrekking van de huwelijken. In deze functie heeft hij 364 huwelijken voltrokken. Verder was de overledene vele jaren President- Kerkvoogd in de Ned. Herv Kerk en voorzitter de Vereen, tot Stichting en instandhouding Scholen met den Bijbel te Dirksland. In Sep tember verleden jaar heeft hij voor alle functies wegens gezondheidsredenen bedankt. LANDDAG VAN DE PRINCEVLAG Op Maandag 6 Juli a.s. wordt in hel; feest- park te Schiedam onder auspiciën v: afd. Schiedam van De Princevlag, een landdag georganiseerd, waaraan door tal van afd. me dewerking wordt verleend en waar verschil lende sprekers zullen optreden. Het geheel staat onder leiding van den heer H. Stul /er, oud-burgemeester-van Schiedam - beschermheer van de afd. aldaar. Behalve de heer Stulemeyer treden als spre kers op kapelaan J. Drost van Rotterdam, Ds B. E. J. Bik, Luth. predikant te Enkhuizen de heer Joh. C. L. Berlott, wnd presiderf: de landelijke vereeniging en voorzitter van Haagsche afd. Vier tamboens- en pijperscorp- het corps Harmonie van de C. J. V. te Schiedam en het corps De Pijpers van de C. J. V. te Vlaardingen, vezleenen him medewer- Gemengd Nieuws. De zaak-Van 't Sant Hoe luidt de officieele uitspraak Volgens het „Volk" zou de officieele tekst van ae uitspraak van de arbitrage-commis sie in de zaak tusschen de familie v. Vree- denburch en den gewezen hoofdcommissaris Van 't Sant afwijken van de ook door ons gepubliceerde tekst van het communique, waarin niet zouden voorkomen de woorden „volkomen onbewezen". Op grond hiervan is het „Handelsblad" op onderzoek uitgegaan. Daarbij is geoleken, dat de bewoordingen, die het door het Neder- landsch Correspondentiebur. in samenwer king met jhr. mr. W. M. de Bray w (advocaat van den verweerder in deze arbitrage-proce dure) opgestelde communiqué bevat (ten onrechte spreekt Het Volk van het offici eele communiqué, want het communiqué is niet eens afkomstig van de arbitrage-com missie) inderdaad niet in de beslissing, noch in de overweging die tot de beslissing leidde, voorkomen. Doch dit is evenmin het geval MINISTER COLIJN AAN 'T WOORD ter gelegenheid van de officieele opening van het nieuwe Gouvernementshuis te Maastricht. Zittend van links naar rechts: de heer M. J. Paulussen, lid van Gedep. Staten; minister Oud; de heer H. J. S. Merkelbach, lid van Gedep. Staten; baron van Hövell tot Westerflier, Commissaris der Koningin in Limburg. Voornaamste Nieuws. OCTROOIBUREAU BARTELS Behandelt Octrooizaken, Deponeert Handelsmerken, Dessins, Gebrauchs- muster, etc. in alle landen. Bezuidenhout 43 - DEN HAAG 720011 TELEFOON 720012 met de woorden, thans door ,3et Volk** weergegeven. Ook daar heeft men niet met een letterlijke aanhaling te doen. Wil men den tekst van de beslissing kort weergeven, dan is men misschien het dichtst bij de waarheid als men zegt, dat de com missie tot de conclusie is gekomen, dat het eenige bewijs, dat er voor de beschuldiging had kunnen zijn, niet geleverd is, en dat daarmede de grond voor de .vordering der eischende partij wegviel. Het komt ons voor, dat de zaak hiermede nog niet uit de wereld is. De justitie, die tijdens bovenbedoeld burgerrechtelijk onder zoek opnieuw met een strafrechterlijk onder zoek is begonnen zal thans uitspraak moe ten doen of men tot een strafrechterlijke ver volging moet overgaan. Ernstig verkeersongeval te Noorwijkerhout Te Noordwijkerhout heeft Zater dagmiddag omstreeks vier uur een aan rijding plaats gehad tusschen een auto en een motorrijwiel, dat aan den be stuurder van het motorrijwiel het leven heeft gekost, terwijl zijn duo-passagier er met eenige lichte .verwondingen af- kwam. •- De motorrijder L. T., uit Haarlem, ine? als duo-passagier de heer de W., eveneens uit Haarlem, kwam uit de Lange Laan en wilde het kruispunt oversteken. Hij had een vaart van ongeveer 60 K.M. per uur. Tege lijkertijd naderde uit de richting Noordwij kerhout een personenauto bestuurd door den heer E. de G., uit Noordwij k. Auto en motorrijwiel kwamen op hetzelfde moment op het kruispunt en bemerkten elkaar, daar het uitzicht tengevolge van houtgewassen op dit kruispunt zeer slecht was, pas op het allerlaatste moment De auto trachtte nog naar links uit te wijken, doch een aan rijding was onvermijdelijk. De motorrijder reed de auto in de rechter}* flank aan. De duopassagier werd van de motor over de straat geslingerd en bekwam een wonde aan het .voorhoofd en brak zijn duim. De bestuurder van het motorrijwiel sloeg tegen de weg en overleed enkele oogenblik- ken daarna. De doktoren Niekerk uit Noord* wijk en Wöster, uit Noordwijkerhout, ver* leenden geneeskundige hulp. De politie heeft het lijk van den motor* rijder, het motorrijwiel en de auto in he* slag genomen. Kamper Bank Slechts één commissaris vrijgesteld Zaterdag heeft de Civiele Kamer van de Zwolsohe rechtbank, naar het N. v. d. D. meldt, uitspraak gedaan in de zaak van de curatoren van de Kamper Bank tegen de commissarissen dier Bank. De Kamer werd gepresi deerd dioor Jhr Mr M. A. de Savornin Lohman. De rechtbank ontzegde één vordering (die van den inmiddels overleden commissaris P 1 a n t e n g a) en heeft overigens de vorde ringen toegewezen en gedaagden ieder voor zich veroordeeld tot een schade vergoeding van ruim ƒ51.000. Men zal zich herinneren, dat over het fail lissement van de Kamper Bank destijds heel wat te doen is geweest. De directeur; de heer J. v. d. W., werd veroordeeld we gens het plegen van frauduleuse handelin gen. Er waren o.a, groote credieten verstrekt zonder dekking. Tusschen 1925 en 1931 had dé" bank een bedrag van ruim acht ten aan verliezen geleden. Tal van Kamper ingezetenen waren voor vrij aanzienlijke sommen geld benadeeld geworden. Er is toen een civiele procedure aanhangig gemaakt, om indien mogelijk de gedupeerden schadeloos te stollen, waarbij de gewezen commissarissen mede aanspra kelijk werden gesteld voor het gepleegde wanbeheer en de fraude. Als schadever goeding was een totaalbolrag van ƒ377.206 gevorderd. Voor de curatoren trad in deze zaak op Mr D. Sanders, voor de gewezen commis sarissen der Kamper Bank en de nabe staanden van den inmiddels overleden ex- ocflnmissaris, mr J. A. Wil lingo Grata me Mr Grosheide. Mr Bw»»**--

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 1