WEKELIJKSCHE B IJ L A G E Stoom-Wasch- en Strijkinrichting „AURORA" W. SPIERENBURG C.Wzn, UTRECHT KONINGSWEG 50 - Telef. 11165 Postrekening Na <3430 Opgericht 1858 Geheel naar de eischen des tijds ingericht Wascht uitsluitend met nortonwater VRAAGT TARIEVEN „Er is een grens aan de voorzorg die de menscti in zijn leven neemt; en de borizon van die grens is zijn verbouwen op God". VIER-IN-DE- KEUKEN EEN MANNEN-HUISHOUDING Do vacantietijd brengt soms een verras sende verschuiving van verantwoordelijk heden. Wie tijdelijk haar post verlaat, moet noodzakelijk vervangen worden, maar door wie? Daar beginnen de moeilijkheden! Zoo was dezer dagen een jonge huisvrouw er „eens een poosje uit"; niet langer dan een etmaal. Haar wederhelft zou dan wel „voor den boel" zorgen. Van de gelegenheid, dat Blij nu eens, werkelijk, aan het roer stond, maakte deze gebruik, om een drietal vrij gezellen-vrienden ten eten te noodigen, het geen getuigde van zeker optimisme ten op zichte van zijn culinaire vermogens. En, van niet minder optimisme gaven de drie .vrienden blijk, door deze invitatie te aan vaarden óók. Het relaas van de wederwaar digheden willen wij hier een plaatsje ver leenen. „Een eet-program opstellen, is een vrij in gewikkeld werk. Wil je zoo ongeveer vol ledig zijn, dan behoort er toe soep, liors- d'oeuvre, aardappels, groente, vleesch of iets dergelijks en nagerecht. In de tram naar huis ontwierp ik het, en mikte daarbij niet te laag, want ik dacht zoo, hoe meer je ter tafel brengt, hoe grooter de kans, dat je gasten de maag vullen. En, nauwlijks thuis, Charterde ik de groote boodschappentasch, voorzag me van mijn consigne-briefje en 6pande me voor het huishouden. Do groenteboer kende me wel, en verza melde voor me: een kilo aardappelen (ge schrapt); een groot blik snijboonen; pond tomaten; twee krop sla; bosje radijs; zoute pinda's. De laatste toevoeging scheen hem lichte lijk te bevreemden. „Mevrouw toch niet ziek?" informeerde hij deelnemend. „Nee, dagje uit Zijn deelneming verdiepte zich en zwij gend telde hij me zijn wisselgeld. De vracht viel niet mee! Ik had reeds zóó'n diepgang, dat ik besloot, eerst maar weer „huis" aan te loopen. Dus: trappen op, lossen, weer trappen af, volgende koers! Bij de comestibleszaak informeerde ik Jipar kaas. De vraag naar „camembert" of „brie" bleef zonder resultaat. Limburgsohe smeerkaas, zeer sterk riekend, en een doos Finsche gruyère was alles, wat ik kon be machtigen. Aan een ander adres nam ik eieren in (tien stuks), en een hompje jonge Goudsclie. Mijn aanduiding, hoe die laatste ezen moest, scheen niet geheel vakkundig. Ook dit vrachtje besJoot ik maar eerst ïiaar mijn keuken te sjouwen, want de broosheid der eierschalen vervulde mij met wantrouwen. Tusschen twee haakjes, trap- pen-loopen bij drukkend weer is geen op monterend ding. De derde vrachtreis was de laatste. Met twee flesschen spuitwater onderin, een halfje casino, twee nieuwe haringen, een flesch augurken en een blik sardines was ik m.i. voldoende voorzien. Ik kreeg dit alles in één gang naar boven. Toen ik vervolgens mijn kostenberekening Opmaakte, bleek deze het dubbele van het .Vermoede te bedragen. En ik was reeds een uur in touw geweest De aardappelen deponeerde ik in de af- waschteil, onder de gootsteen; het bosje radijs sneed ik los en plonsde het in een ïer. Verrassend, hoeveel groen en rood en wit zoo'n klein ding is, als je 't uit zijn .verband hebt gehaald. En 't produceerde drie emmers modderwater! Toen overlegde ik, dat ik beter had gedaan, alleen de bol letjes te wasschen. Maar blijmoedig vol tooide ik het begonnene, en vergaarde als resultaat een handvol vruchts. Do kropperi sla zagen er goedmoedig ge noeg uit, al loonden zo bij determinatie 6poren van dierlijk leven tusschen de bla deren. Een paar emmers water met zout brachten de gewenschte oplossing, hoewel ik toen voor de puzzle kwam te staan, waar het afval ophield en ergens de eetbaarheid begon. Met de aftrek-methode bracht ik de kroppen, die uitzwellend de emmer vulden, tot twee nietigheidjes terug, die er zeer Vreedzaam uitzagen en in één hand te hou den waren. Met het haring-schoonmaken was ik op bekend terrein: 't gaf alleen wat glibberig heid op het a,anrecht. Ook het openen van de blikken was na tuurlijk een peulschilletje. Op dit punt gekomen, besloot ik de tafel te dekken. Uit voorzorg trok ik eerst de overgordijnen dicht, want we hebben heele series nieuwsgierige overburen. Mijn be raamde vijf hors-d'oeuvre-schaaltjes lever den, wat de centrale plaatsing aangaat, een ingewikkeld strategisch probleem op; er wilde maar geen ruimte voor de borden op tafel overblijven. Tenslotte loste ik de moeilijkheid op door het centraal neerzetten van een vijftal kleine etensbordjes; de spuit vaterflesschen kwamen links en rechts op ide korte tafel-einden; daarvóór kon dan aan weerskanten nog net een dekschaal staan en aan de lengtezijden was op de een of andere manier nog precies ruimte voor de vier toekomstige aanzittenden. Met wat er aan sla aan eetbaars was overgebleven werden vervolgens de hors- d'oeuvre bordjes groen afgedekt. Eén werd belegd met een ster van gefileerde haring en tomaat; een tweede met kaas in ver schillende gedaante en geroosterd brood; 't derde met een mooi figuur van citroen- schijfjes en sardines; liet vierde met schijf jes tomaat, augurkjes en daarbij eenigszins zonderling de zoute pinda's; het vijfde Toen ging de electrische bel, zoo ongeveer Bis in .een dokters-wachtkamer, en reeds kwam bij twee treden tegelijk de eerste gast vol verwachting boven. Hij was een vol half uur te vroeg, maar kon tegelijk worden „ingeschakeld". Hij werd haastig geïn strueerd en aan het brood roosteren gezet, terwijl ik de overgebleven tomaten in ko kend water mikte, ze er met een schuim spaan uitvischte en van hun schillen ont deed. In dit „ontkleeden", wat een vreedzaam werk is, werd ik gestoord door een geloei, dat weinig mensclielijks had. Ik sprong ter zij en ontwaarde mijn gast, die met een vervaarlijk rooden kop en handen vèr voor uit het broodrooster trachtte naar buiten te werken, onbedacht gehanteerd in veel te weinig papier. Het schoot, met een ver lossend laatste „Oei" kletterend op de veran da, om daar, na het gebruik, rustig te be koelen. Nooit heb ik, in welke keuken ook, zooiets spannends gezien, maar de toast was geroosterd en prima, prima! Een viertal eieren, dat inmiddels al-kokcn- de wel eèn kwartier reeds was vergeten, werd nu ook van het vuur verlost en ver volgens door gast cn gastheer met pijnlijke vingeren gepeld. Gehalveerd en op dito tomaten uitgezet, waren ze wel niet zeer schóón van gedaante, doch in anderen zin toch zeer smaakvol. Weer ging, irriteerend, de schel en de twee overige gasten verschenen, beiden in hoog gala. Paniek in de keuken! De aardappels ble ken onder het aanrecht vergeten; hel blik snijboonen moest nog opgewarmd, cn van de soep was nog niets aanwezig dan de beide droge blokjes. In een wip waren de beide mooie jasjes uit en °P onwaarschijnlijke plaatsen opge hangen; de aardappels gingen to water en te vuur, (ongepit, moet ik bekennen), en gast nummer één mat. consciëntieus met het maatglas de goede hoeveelheid soepwater in de pan, geheel overeenkomstig de aan wijzingen. Dat gast nummer twee deze pan water voor het snijboonenwater aanzag, was even een klein misverstand, dat nieu we zorgvuldige metingen in een andere pan veroorzaakte. Gast nummer drie bewerkte alree met opgestroopte mouwen en een houten lepel de soepblokjes, maakte er grondig poeder en vervolgens een lekker sopperig papje van, datdan in het water werd uitgedropen. Ja, dat was wel wat ze bij het verkeer een spitsuur noemen In een wip overzag ik den toestand en verhief mezelf tot chef-kok. Een mannetje dirigeerde ik met een vleeschvork bij de aardappelpan, met instructies om tc waken tegen het onbekende gevaar van „afkokers". Hij werkte, met tusschenvlagen van opdam- pende stoom, die zijn bril besloeg en zijn blik befloersde, als aan een prikkaart, en bracht het inderdaad tot een goed einde. De proef, die wij samen op het aeliterbalcon met een heete aardappel ondergingen, slaag de voor honderd procent: goed gezouten, goed gaar. Toenwerd er nogmaals gebeld. Wie was daar nü nog? „De glazenwasscher, meneer „Goed, ga je gang maar Ik prees de goede voorzorg, die mij de overgordijnen had doen sluiten, want even later bonkte de ladder tegen de voorpui, en zou zonder deze voorzorgsmaatregel de man met-de-emmer de verbijsterende aanblik van ons diner in wording en onze dravende voorbereidselen hebben gehad. Intusschen vermeldde de wacht bij de omeletpan. uit naam van zijn zes geklopte eieren, goede vorderingen; ook de soep- en snijboonen opzichter sprong tusschen beide verantwoordelijkheden manhaftig heen en weer. We werkten allen in top-vorm, het was een lieve lust, echt voor hééte vuren. En plotseling, nog voor we het beseften, was het al verzamelen blazen aan tafel. In een wip werd door een der gasten do soep geserveerd, cn dat zonder een spatje, maar de te plotseling geopende spuitwater- flesschen werkten daartusschen overdadig; op een droogje zaten we niet. In tempo werd de eerste gang afgewerkt, met ertusschen-door een frissche dronk op de afwezige gastvrouw. Toen begon de aanval op ons bonte hors- d'oeuvre, 't welk zoo langdurig bleek, dat de snijboonen opnieuw te vuur moesten, onder toezicht van een cler onderkoks, die tegelij kertijd de raadsels der pruttelende tutti frutti bleef gadeslaan. Maar alles vlotte verder boven verwachting, en zoo waren wij nog bij achten met eten klaar; een welis waar eenigszins vergevorderd uur Om kwart over acht klonk daarop uit de keuken het aloude Sari Marys, maar met een rhythme en een gang als van een jazz band. De afwasscher en de eerste afdroger floten het tweestemmig; de tweede afdro ger maakte er de saxofoon bij; de opberger gaf de zangstem, en zóó, uit het zeepschuim, rezen glazen, messen, vorken, borden pan-' nen, gingen van hand tot band en kregen al draaiend en poetsend een nieuwe glans, tot zij ergens belandden, als op de loopende band, waar zij vermoedelijk eert'ijds gestaan hadden, of misschien ook wel nimmer. Om kwart voor negen, toen de thee werd geserveerd, zaten we allemaal paf, in onze in een kring gezette luierstoelen, 't Was in dubbelen zin een zware vóóravond geweest, en het gebak, dat een der gasten (misschien uit voorzorg?) bleek te hebben meegebracht, vond voorshands nog maar trage afnemers. We waren 't er allen over eens, dat een vrouw in huis natuurlijk heel gezellig is. Maar voor het werk kan ze eigenlijk wel gemist worden. Ofschoonde aardappels dampend op tafel, zoodra je thuis komt, en na het eten direct je krant en je pijp, toch wel heel eenvoudig en gemakkelijk is". Naschrift Red. We lazen eens van een man, die de doperwtjes zoo droog kookte, dat de schaal barstte, toen hij ze erin over- stortte. Mannen zijn niet allen even handig, maar dat was dan toch blijkbaar wel op zettelijk overdreven! HANDWERKEN TAFüLMATJES Voor deze tafelmatjes heeft men noodig 1 streng raffia in lichte kleur en 4 in donkere kleur, 49 beenen gordijnringen voor het grootste matje, en voor één klein 31. De matjes zijn ontworpen in bloemmotief: bet groote heeft als fond zeven donkere rin gen, terwijl daaromheen de lichte ringen a.h.w. in bloemen geschikt zijn. ieder weer met hun „hartje", wat aangegeven is door over de lichte bewerking heen, né. het aan hechten van de ringen, een donkere bewer king te laten volgen in tegenovergestelde richting. De ringen worden nl. alle omge- fesionneerd, wat héél prettig gaat, wanneer U een grove merknaald zonder punt neemt, Voor elke ring een nieuwe draad, welke eerst met een gewone dubbele knoop aan den ring wordt bevestigd; deze knoop hou den we goed vast tusschen linkerduim en wijsvinger en steken rechtsomgaand de naald van boven naab beneden door de riné cn tevens gelijkertijd door de grootgehouden lus van de raffiadraad heen, waarna met de rechterhand de gemaakte steek flink ste vig tegen het aanknoopingspunt wordt ge trokken. Zoo gaan we voort tot de heele ring bewerkt is en hechten dan de draad af, door van onder naar boven door de knoop te steken, vervolgens de koordlijn van de daarnakomende 2 steken om te naaien om dan van boven de draad tusschen een paar steken en de ring te camoufleeren. Met deze solide af- en aanhechting loopt men geen kans dat het werk naderhand zal losraken. De onderkant van de ring is dus de goede zijde. Het prettigste werken we, wanneer we. meteen alle lichte en élle donkere ringen maken, dus 102 van de eerste cn 9 van de tweede kleur. Het bevestigen van de ringen aan elkaar geschiedt door met fijngesplitste raffiadra- don in de koordlijn van de betreffende rin gen te steken. Zij worden eerst naar het af gebeelde ontwerp op patroon gelegd als volgt: Voor het grooté matje leggen we allereerst met één ervan in het midden, 7 donkere rin gen neer; daaromheen komen 12 lichte, waardoor een zes-hoek ontstaat, waarvan' iedere kant drie ringen telt. De volgende toer bestaat nu uit niets anders dan boven elke ring van de vorige toer, weer een lichte ring te leggen, echter met dit verschil, dat boven de hoeken 1 ring extra komt; de zes hoek van drie ordt dus nog steeds aan gehouden. Deze verdwijnt echter, wanneer we bij de volgende en tevens de laatste toer boven de drie ringen van elke hoek er nu slechts twee plaatsen. Niets is er dan meer overgebleven van zoo'n afgemeten stijfheid, want de ringetjes geven thans door hun lijnen precies de vorm van bloemen aan. We beginnen nu vanuit het midden de rin gen aan elkaar te zetten; er behoeft niet tel kens afgehecht te worden, mits de draden maar keurig tusschen de achterkant van de festonneersteken worden weggewerkt. Hierna komt de bewerking van de „har tjes", waarover ik U al even tevoren sprak. Aan de goede zijde worden ze in tegenover gestelde richting, dus met de koordlijn naar binnen, omgefestonneord, telkens bij de be vestigingen van de ringen een stukje open latend om een „meeldraad"-effect te krijgen. Het koordje wordt daarna goed diep inge drukt, zoodat de ringopening kleiner schijnt te worden. De kleine matjes worden evenzoo behan deld, zij het dan, dat de opbouw der ringen even anders is. Als fond krijgen zij slechts één donkere ring, waaromheen meteen de lichte volgen. De eerste toer bestaat uit 6 stuks en dc volgende, waarbij ook hier weer de zes-hoek ontstaat, uit 12 stuks. Inplaats van nu nog een dubbele toer van drie per kant, «ooals bij het groote, volgen meteen de 2 ringen per kant voor bet bloemeffect. ONS WEKELIJKSCH KNIPPATROON HET BOEK VOOR DE VROUW „Lichaamsoefeningen voor Zuigelingen" De heer E. A. O. R e t e i g, leider van het Eerste Ned. Instituut voor Heilgymnastiek en Massage voor Zuigelingen en K'euters te Amsterdam, heeft aldaar bij do N.V. Uitge versmaatschappij kosmos" het bovenge noemde boekje doen verschijnen. Met dit boekje, zoo zegt de schrijver in zijn inleiding, wil ik traóhtcn de ouders niet al leen te wijzen op het groote nut van bewe gingsvrijhei d en lichaamsoefeningen den zuigeling, maar hun tevens leeren, hoe zij deze kunnen bevorderen en in goede ba nen leiden, want het is een feit, dat hierte gen '(zelfs daar, waar men verkeert onder de beste social omstandigheden) heel vaak door onwetendheid wordt gezondigd. Hij wijst er verder op, dat er uitsluitend onder medische controle cn op medische aanwijzing mag worden gehandeld. Met deze restrictie kunnen wij ons uitstekend vereenigingen. Zuigclingen-gymnastiek lijkt ons in normale gevallen geheel overbo dig en zelfs schadelijk. Het zoo jonge kind heeft o.i. veeleer behoefte aan rust, eten en slapen, dan aan extra lichaamsbeweging. De noodige beweging, mits onverstandige ouders het niet door onpractische kleeding en andere dingen belemmeren neemt het kind al spartelend en spelend zelf wel. Gym nastiek, een correctie v.oor onnatuurlijke lichaamshoudingen of eenzijdig spierge- bruik, is er bij uitstek voor de opgroeiende jeugd, en voor de volwassenen. Het boekje is fraai uitgevoerd, en uitste kend fotografisch verzorgd. FRISSCHE GERECHTEN VOOR WARME DAGEN Bij alle waardeering, die wij terecht voor het warme jaargetijde hebben, komen er toch ook nog tal van momenten, waarop we snakken naar wat verfrissching. Slechts weinig menschen zijn er, bij wie de eetlust "iet onder de warmte lijdt en ve len vermeerderen dezen tegenzin nog door overmatig drinken. Warme, vette en machtige spijzen weren we dus zooveel mogelijk van het menu; ze vinden geen waardeering bij onze huisge- nooten en dwingen de huisvrouw tot onnoo- dig lang verblijf bij bet warme gas of for- nuis, waar, afgezien van het onaangename van de hitte dikwijls ook nog het laatste restje van liaar eigen eetlust een einde vindt. We zorgen dus in dit warme seizoen om, naast behoud van voldoende voedende be- standdeelen in het dagrantsoen, zooveel mo gelijk spijzen klaar te maken, die den eet lust opu ekken, althans niet bij voorbaat ver minderen. Jonge rauwe groenten, waarin pittige, opwekkende stoffen als Maggi's Aro ma en azijn verwerkt kunnen worden, ko men vooral daarvoor in aanmerking. We denken hierbij vooral aan kropsla, to maten en komkommers. Ze zijn alle door hun rijkdom aan vitaminen en zouten voor onze gezondheid van groot belang. De sla olie en eieren, waarmede ze aangemaakt worden, maken deze gerechten voedzamer dan ze op het eerste gezicht lijken. De genoemde groenten kunnen afzonder lijk gegeten worden, maar zijn gemengd ook zeer smakelijk. Wanneer in Juli de jonge kroten (bieten) groot genoeg zijn, kunnen ook deze na gekookt en afgekoeld te zijn met de genoemde groenten gemengd tot sa- Iaden verwerkt worden. Bij het mengen van salade bedenke men, dat naar yerhouding veel sla-olie en weinig azijn de sla smakelijk maakt; voorts zijn noodzakelijk een weinig zout en wat Maggi's Aroma. Per 4 personen neemt men dan nog 1 k 2 .eieren. Langdurig mengen van de sala- den is noodzakelijk om het smakelijke effect te bereiden. Wij laten hier nog enkele menu's met bij- behoorende recepten volgen: Huzarensla of haringsla Pruimenpannekoek Koude, gekookte ham aardappelen saus met hamnat slaboonen Vogelnestjes aardappelpurée kropsla en tomaten rijst met appels Gevulde tomaten aardappelen komkom mersla, griesmeelpudding met gestoofde pruimen HUZARENSLA (4 pers.). *4 pond gaar soepvleesch, 2 theelepels Maggi's Aroma, */4 pond koude gekookte aardappelen, een paar plakjes ingemaakte biet, een paar augurken en uitjes, 2 hardge kookte eieren, peper, zout, mosterd, 4 a 5 eetlepels azijn, kropsla of andere sla. Snijd het vleesch in kleine stukjes. Maak de aardappelen fijn. Maak het ei, geel en wit afzonderlijk, fijn en leg van alle bestand- deelen een beetje apart ora later de sla mee te versieren. Roer nu alles met zout, peper, mosterd, olie, azijn en Maggi's Aro ma dooreen. Proef of ze goed smaakt. Leg ze in het midden van een schotel, versier de bovenkant met de overgehouden bestand- deelen. Leg er blaadjes sla omheen. HARINGSLA (4 pers.) 2 haringen, 1 zure appel, een stun.,^ ge kookte biet. een paar ingemaakte augurkjes en uitjes, 2 hardgekookte eieren, peper, 8 koude gekookte aardappelen, 2 eetlepels sla olie, 2 eetlepels azijn, 2 theelepels Maggi's Aroma, kropsla of andere sla. ULLEN WE ETEN? ZONDAG: Rollade, andijvie, citroenvla. MAANDAG: Rest rollade, spinazie, wente.- teeljes. DINSDAG: Tomatensoep, gebakken elft, wor teltjes. WOENSDAG: Gehakt, bloemkool met ge bruinde boter, yoghurt. DONDERDAG: Varkepscarbonade, stoofsla, pannekoek met jam. VRIJDAG: Groentensoep, ham met gebak ken eieren, komkommersla. ZATERDAG: Rijst met kerry, rabarber. Laat M 0 R A A L Uw slager zijn. Eerste kwaliteit - Lage prijzen, die zich aansluiten aan de tijdsomstandigheden. Vraagt prijscourant. Vergelekt kwaliteiten prijs. Pluvierstraat 273-DEN HAAG-Tel.554297 Bereid haringsla als huzarensla, maar ge bruik inplaats van vleesch haring. SAUS VAN HAMNAT V2 L. hamnat, 30 gram bloem, 40 gram bo ter, 1 2 theelepels Maggi's Aroma. Smelt de boter in een pannetje, voeg de bloem toe en roer de kluitjes er uit. Doe er dan, onder roeren het hamnat bij. Laat de massa, onder roeren, nog een paar minuten doorkoken. Roer er dan de Maggi's Aroma door. Nr. 567 is een aardige jurk van effen toile de soie. Benoodigd materiaal: 4 Meter van 90 cM. breedte; prijs yan het patroon 5Q cent per stuk. Nr. 568 is een japon van gebloemde of ge* nopte voile, of crêpe georgette. Het is êen eenvoudig en gedistingeerd model. Men heeft ervoor noodig 4 Meter van 90 cM. breedte, Prijs van het patroon is 50 cent per stuk. SLA VAN SLABOONTJES (4 pers.) 1 Kg. slaboonen, een fijngesnipperde i eeltlepels slaolie, 2 eetlepels azijn, 2 eetle pels Maggi's Aroma, een beetje peper. Kook de gewassohen en afgehaalde booncn gaar in water met zout. Laat ze koud wor den. Maak een sausje van sla-olie, azijn, pe per, Maggi's Aroma en de fijngesnipperde ui. Giet dit sausje over de slaboontjes en meng het er goed doorheen. VOGELNESTJES (4 pers.) Vz pond gehakt, 4 eieren, peper, zout, noot, 1 a 2 theelepels Maggi's Aroma, 2 beschuiten, 1 ei. Maak het gehakt aan met het geklopte ei, peper, zout, noot, de gestampte beschuiten en de Maggi's Aroma. Kook de eieren 8 mi nuten, leg ze in koud water en pel ze. Maak nu van ieder ei en gehakt een bal, zorg dat het ei geheel door gehakt omgeven is. Wen tel de ballen door paneermeel en bak ze in boter of vet bruin en gaar. Laat ze koud worden, snijd ze met een scherp mes midden door. Leg ze op een schaal, versier schaal met slablaadjes. GEVULDE TOMATEN (2 of 4 pers.) 4 tomaten, 150 gram vleeschresten, 2 thee lepels Maggi's Aroma, peper, zout, noot, 20 gram boter, 15 gram bloem, 1 d.L. kokend water, 1 stukje ei, paneermeel, boter. Wasch de tomaten. Verwijder het kelk blaadje. Leg ze één minuut m kokend wa ter, trek er dan vlug do schil af. Snijd het kapje eraf en "nol ze zooveel mogelijk uit met een theelepel. Strooi er een beetje zout en peper in. Smelt de boter, bak hierin het fijngehakte uitje lichtbruin, voeg de bloem toe, roer de kluitjes eruit. Voeg daarna het kokende wa ter toe en de Maggi's Aroma, het tomaten- moes, het fijngehakte vleesch en de kruiden. Stoof alles nog 5 minuten in de saus. Maak ze af mc{ een beetje zout Schep ze in de uitgeholde tomaten. Zet deze in een vuur vast schoteltje. Strooi er paneermeel en een kluitje boter op en bak ze in den oven gaai en lichtbruin in plm. 20 minuten, Bovengenoemde patronen zijn in alle ma ten verkrijgbaar tegen de genoemde prijzen, bij de Afdeeling Knippatronen van de Uitge versmaatschappij „De Mijlpaal", postbox 175, Amsterdam. Toezending zal geschieden na ontvangst van het vereeltuldigde bedrag, dat kan wór den overgemaakt per postwissel, of wel op postgirorekening 41632. Bij de prijs wordt echter nog 6 cent extra berekend voor porto kosten. Aan de lezeressen wordt vriendelijk ver zocht bij bestelling van een van deze patro nen duidelijk het verlangde nummer op te geven en tevens dc verlangde maat, d.w.z. boven-, taille- en heuwijdte enz. Gelieve verder naam cn adres zoo volledig mogelijk te vermelden; men voorkomt daar door onnoodigo vertraging in de opzending. ST00MWASSCHERIJ Th.BOMBEKE OOSTMAASLAAN 93 Telefoon 525(5 HELDERHEID en AFWERKING ONGE-EVENAARD

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3