v.ROSSEMs VITA KOFFIE De Gemeenteraadsverkiezingen DONDERDAG 13 'JUNI 1935 EERSTE BLAD PAG. 2 GEEN OUDE KOFFIE MEER H.IJFT ALTIJD VERSCH ,N VOL AROMA P-40-50 ets PER POND BUITENLAND WAPENSTILSTAND IN DEN CHACO Vrijdag staking der vijandelijkheden Woensdagmiddag te 12 uur 30 is te Buenos Aires de wapenstilstand lus- schen Bolivia en Paraguay geteekend. Dientengevolge zullen de vijandelijk heden in den Gran Chaco a.s. Vrijdag worden gestaakt. Bij de onderteekening van het verdrag werd het woord gevoerd door den Argen- tijnschen president Justo, door de ministers van buitenlandsche zaken van Paraguay en Bolivia en door hun collega's van Argentinië en Brazilië. De Pan-Amerikaansche handelsconferen tie heeft gisteren een buitengewone, plech tige zitting gehouden, gewijd aan hot tot stand komen van het accoord inzake het Chaco-conflict. Per vliegtuig zijn te Buenos Aires aan gekomen de ministers van buitenlandsche zaken van Chili en Peru, die aan de vredes conferentie zullen deelnemen. Vreugde In Brazilië Uit Rio 'de Janeiro: Het succes der be- ïhiddelingspogingen in het Chaco-conflict heeft in geheel Brazilië en vooral in de hoofdstad een groot enthousiasme veroor zaakt. Te Rio werden gistermiddag allo kerkklokken geluid. BUENOS AIRES, 13 Juni. Na het sluiten !van den wapenstilstand tusschen Bolivia en Paraguay is een neutrale militaire com missie ingesteld tot vaststelling van de demarcatielijn in het Gran Chaco-gebied. In de commissie zijn vertegenwoordigd [Argentinië, Chili en Brazilië. Volgens berichten uit La Paz, heeft het sluiten van den wapenstilstand in geheel Bolivia groote vreugde gewekt. In de ker ken worden dankdiensten gehouden Ook te Buenos Aires en in geheel Argen tinië heerscht groote voldoening over het staken der vijandelijkheden. De Argentijnschc president, generaal Justi, heeft een toespraak gehouden tot de vertegenwoordigers der mogendheden die als bemiddelaars optraden cn verklaarde, dat Argentinië zijn sehoonsten dag beleeft. Vandaag is het een feestdag voor het ge il eele land en de dagbladen verschijnen met rijk geïllustreerde extra-bijvoegsels. ITALIË EN DUITSCHLAND i .Verbeterde betrekkingen ROME, 13 Juni. Als resultaat van de .verbeterde betrekkingen tusschen Duitschland cn Italië heeft de Italiaan- sohe regeering besloten tot opheffing .van het verbod van ongeveer 30 Duit- sche dagbladen, welker verspreiding in Italië was verboden, ITALIË POLST ENGELAND Inzake een afstand van grond- j% gebied door Abessynië LONDEN, 13 Juni. Volgens nog niet tie- Vestigde geruchten zou Italië langs niet- officieelen weg contact hebben gezocht met Engeland, teneinde te peilen, welk stand punt Engeland zou innemen tegenover een Abessynische concessie aan Italië, be staande in 't afstaan van een strook grond gebied en den aanleg van een spoonveg, die Italiaansch Somaliland .verbindt met Italiaansche Erythrea. (Volgens een ander bericht, zou de Fran- sche minister van buitenlandsche zaken Laval in dezen bemiddelen.) LONDEN, 13 Juni (Reuter)'. De „Daily Herald" deelt mede, dat van Italiaansche eijde een niemv plan is opgesteld tot rege ling van het Italiaansch-Ethiopisch conflict [welk plan thans ernstig wordt bestudeerd. Volgens 'dit plan zou Italië zich de finitief verbinden geen militaire maat regelen te ondernemen en de grens kwestie door arbitrage te regelen. [Abessynië zou Italië dan machtigen een spoorweg aan te leggea dwars i IJoor Ethiopië. De Italianen stellen zich voor, 'dat 'de Vei ligheid van den spoonveg wordt gegaran deerd als in Noord-China d.w.z. dat aan ibeide zijden een gedemilitariseerde zóne •wordt geschapen, waar Italianen een admi- afistratieven en politiedienst uitoefenen. Dit plan wordt ook de Britsche regeering be studeerd. Aan de regeering .van Ethiopië is Eet nog niet voorgelegd. e KONING GEORGE. Licht ongesteld. Koning George van Engeland geneest #1 echts langzaam van zijn bronchitis Mede met het-oog op de vermoeidheid van den koning, tengevolge van de drukte in de laatste weken in verband met de jubi- Jéum-viering,hebben de behandelende ge- neesheeren hem voorgeschreven minstens 14 dagen rust te houden, die zij noodigach- jten voor het herstel van zijn gezondheid. 'Nader wordt gemeld, dat de ziekte van •den Koning slechts van lichten aard is en ihem slechts verplicht tot het houden van rust. Gistermiddag heeft hij zelfs een auto rit .van een uur in Sandringham gemaakt. Uit Washington: Senator Huey Long, van Louisiana, heeft in den Senaat een feilen aanval op de N. R. A. gedaan. Hij noemde dezer organisatie een tweede regeering met een «hen president, een eigen senaat, een eigen iiuis van afgevaardgiden en een eigen •vlag. Bovendien, zeide hij, dat president Roosevelt tijdens zijn uitstapjes op het jacht van Astor onder den invloed der Roc kefeller- en Astorbelangen was gekomen, JAPAN EN SOCIALE VOORZORGEN „Ongeschikt voor Japansche nationale omstandigheden". Uit Tokio: In tegenwoordigheid van den keizer beeft de graafsehapsraad de conven ties van Genève verworpen betreffende in stelling van verplichte arbeidsbeurzen, in- validiteits- en ouderdomsverzekeringen voor arbeiders en verplichte weduwen- cn wee- zenverzekeringen voor arbeiders van 1933 op grond van de overweging, dat deze conven ties ongeschikt zijn voor de Japansche na tionale omstandigheden^ - NIEUWE JAPANSCHE EISCHEN AAN CHINA Naar een onafhankelijke regeering in Peking? Weigering van een geschreven antwoord door den Chineeschcn minister vt oorlog. Japan verlangt ook de- znilitarisatie van Tsjahar Het schijnt, dat de pessimisten over den toestand in het Verre Oosten gelijk zullen krijgen. Gisteren weid gemeld, dat de Chineesche regeering Japans eischen ten aanzien Noord-China had ingewilligd en daarmee scheen het oorlogsgevaar voorloopig van «e baan te zijn. Gisteravond echter had de kwestie reed: weer een heel gevaarlijk aanzien. Twee oorzaken waren er om het ergste te vreezen. Ten eerste heeft de Chineesche mi nister van oorlog. Ho Ying Tsjin, ge weigerd een geschreven antwoord te zenden op de Japansche eischen, waarop Japan een ultimatum zou heb ben gesteld, dat vannacht om 12 uur afliep. En in de tweede plaats hebben, vol gens bericht uit Peking, de Japannee- zen aan de Chineezen nieuwe, sensa- tioneele eischen gesteld. Daarin wordt o.a. geëischt, dat de regeeringsambte- naren en massa zullen worden ontsla gen en vervangen door anderen, die vriendschappelijke gevoelens koeste ren ten opzichte van Japan. Uit geloofwaardige bron verneemt men bovendien, dat de Japanners het terugtrekken uit Tsjahar eischen van generaal Soeng Tsje Joean cn al zijn troepen. De Japansche eischen worden nog aange vuld niet een actie van de regeering van Mandsjoekwo. Door deze is n.l. te Peking ernstig geprotesteerd tegen het gevangenne men van vier soldaten van het Kwantoeng- leger in het begin van Juni te Tsjangpei in de provincie Tsjahar. In het protest wordt ook de aandacht ge vestigd op de anti-Japansche beweging in Tsjahar. Van welingelichte zijde wordt medege deeld dat de autorileiten van het Kwan- toengleger besloten zijn energieke maatrege len te nemen tegen de anti-Japansche en anti-Mandsjoekwo-actlviteit in Tsjahar. Uit. Peking wordt gemeld: De nieuwe Ja pansche eischen zullen, indien zij worden Ingewilligd, tot resultaat hebben, dat het grootste deel van Noord-China in een Ja pansche provincie wordt veranderd. Talrijke Chineesche functionarissen ver klaren. dat de Japansche eisch inzake de ontruiming van Tsjahar door generaal Soeng Tsje Joean de eerste stap zou vormen naai de annexatie van de Mongoolsche provincie Tsjahar door de marionneten-regeering van Mandsjoekwo. De Chineesche leiders hebben den geheelen dag besprekingen gevoerd over den toestand. Eenigen hunner zijn voor aansluiting bij sovjet-Rus land, om de situatie het hoofd te bie den, terwijl anderen van meening zijn, dat het onmogelijk zal zijn een inwil liging van de Japansche eischen te vermijden, hoe onredelijk deze ook zijn. Uit Tokio: Inzake de kwestie van de vor ming van een bufferstaat tusschen Mand sjoekwo en China wordt in politieke krin gen verklaard, dat deze kwestie op het oogenblik niet urgent is. Bepaalde Chineesche politieke krin gen zouden voornemens zijn, te Pe king een onafhankelijke regeering uit te roepen, zonder evenwel relaties van welken aard ook met Mandsjoek wo aan te knoopen. Grotoe belangstelling is in Japansche po litieke kringen gewekt door de reis van den vroegeren minister-president van Mand sjoekwo. Sja-Sje-Sji, die in den loop dezer week te Peking aankomt, waar hij zich denkt te vestigen. Men brengt zijn voorne men in verijöhd met de geruchten inzake de vorming van een anafhankelijke regee ring met zetel te Riking. Er is tot dusver met betrekking lot deze geruchten nog geen officieel dementi gepubliceerd. „J^pan zal de verdragen eer- biedigen". Uit' Tokio: De Japansche minister van buitenlandsche zaken, Hirota, heeft den ambassadeurs van Engeland en Amerika ontvangen en hen over de bedoelingen der Japansche politiek in Noord-China ingelicht. Hirota verzekerde, dat Japan de in ternationale verdragen zal eerbiedigen* De „Normandie" te Havre In recordtijd.1 De „Normandie" is gisteravond van zijn eerste reis naar Amerika te Havre terugge keerd. Na het passeeren van Bishop Rock heeft het schip zijn recordsnelheid niet meer kunnen handhaven. Ook het binnen- loopen van de haven van Plymouth bracht tijdverlies mode. Wegens zijn grooten diep gang moest de „Normandie" gistermorgen bij het vertrek uit Plymouth het opkomen an de vloed afwachten. Het schip heeft den overtocht in 4 dagen, 3 uur en 25 minuten volbracht en met een gemiddelde snelheid van 30.31 knoopen, warmed e het zijn eigen .heenreisrecord heeft jrbeterd, 'it OVERSTROOMINGEN IN TIROL. Vijf dooden. Uit Innsbrück: Het liooge water, dat de rivieren van Tirol tengevolge van het smel ten van sneeuw met zich medevoeren, heeft thans reeds vijf menschenlevens geëischt. In de nabijheid van innsbrück verdronken drie jongens in den leeftijd van 12 tot 13 jaar bij het baden in den snelstroomenden Inn. De rivier overstroomde een gedeelte van een kolonie aan de buitenrand van de stad. In het stadsdeel St. Nikolaus drong het water de kelders binnen, benevens de lager gelegen woningen. In Oost-Tirol stort ten bij Linz een slotenmaker cn zijn leer ling met hun rijwiel in de Iscl. Zij verdwe- onmiddellijk in de wilde watermassa's konden niet meer worden gevonden, Internationale arbeidsconferentie De 40-urenweek, Uit Genève: De internationale arbeidscon- ferentie heeft gistermiddag met 57 tegen 19 stemmen een door de werknemersgroop voorgestelde resolutie aangenomen, welke principieel een algemeene overeenkomst in zake de 40-urenweek bepleit. De resolutie luidt: „De conferentie is van meening, dat een algemeene overeenkomst op de basis van de 40-urige arbeidsweek en de instandhouding van den levensstandaard der arbeiders moet worden aangenomen. Deze overeenkomst moet het kader vormen, waarbinnen de re geling voor de verschillende takken van industrie moet worden fot stand gebracht". De door deze resolutie bepleite conventie zou een meerderheid van twee derden noo- dig hebben, welke slechts tot stand kan komen wanneer de meerderheid der regee rt ngsvertegenwoordigers, die zich heden van stemming onthielden, vóór zouden stemmen. De Engelsche en Duitsche oudstrijders De toejuiching van het Engelsche oud- strijdersbezoek door den Prins van Wales is in Duitschland zeer gunstig ontvangen. Goering, Hess en Von Ribbentrop hebben zich erover uitgelaten in bewoordingen waar hartelijke instemming uit spreekt. Duitsche bladen schrijven, dat het Duitsche volk er evenzoo over denkt en dat het de Britsche oudstrijders met open armen zal ontvangen. De „Deutsche Allgemeine Zeitung" b.v. schrijft: ,De oudstrijders zijn aan beide kan ten de voorpost voor een door beide landen gewenschte kameraadschap. Vooral onze jeugd wenscht een verhouding tot de En- gelschën, die uitgaat boven een politieke formule". De Duitsche Diplomatieke Corresponden tie schrijft over de rede van den Prins van Wales o.m.: „De oudstrijdersbonden zijn op zich zelf zeker nog geen verantwoordelijke staatsinstanties en vergissingen over wijze en mogelijkheid van hun ingrijpen zouden tot teleurstellingen leiden, maar zij kunnen de werkzaamheid van de staatsleiding en de diplomatie beïnvloeden en vergemakke lijken. De oudstrijdersgeest zal ook op het uitgesproken politieke terrein beslissende effecten hebben en zijn ervaringen en zijn oordeel welker onkreukbaar en patriottisch karakter door niemand bestreden wordt, zullen steeds effectiever worden dan alle tendentieuze kuiperijen van den dag". De Londensche „Star" meent te weten, dat de verklaring van den Prins van Wales tevoren is voorgelegd aan toonaangevende politieke en diplomatieke instanties en dus de volledige o'§'icieele goedkeuring heeft. Hetzelfde blad publiceert een interview, dat het blad heeft gehad met Sir Frederik Maurice, den president van het British Legion. Aan de deze week gehouden conferentie van het Legion aldus verklaarde Mau rice, hebben Fransche oudstrijders deelge nomen en ik zie niet in, waarom de Duit sche oudstrijders niet op gelijke wijze ver tegenwoordigd zouden kunnen rijn. ik neem aan, dat zij het volgende jaar bij ons zullen zijn, overeenkomstig onzen wensch tot be- vorderin g der vriendschap. Het doel van het bezoek van onzen voorzitter en onzen oud-voorzitter aan Duitschland bestaat in het vaststellen, op welke wijze de vriend schap kan worden bevorderd. Eerst na hun terugkeer zullen wij kunnen weten, welke plannen het Legion zal uitwerken. Hoogst waarschijnlijk zullen bezoeken tusschen Duitsche en Engelsche oudstrijders worden gewisseld. Deze stap van het Legion heelt overigens geen politieke heteekeni9. „Evening News" schrijft over de rede van den Prins van Wales, dat de wonden van den oorlog tusschen Engeland en Duitsch land alle genezen zijn. Het is een voortdu rende bron van internationale moeilijkhe den, dat de meening van een natie over de nabuurstaten al te vaak gevormd wordt door politieke propaganda en niet door er varing en wederzijdsche betrekkingen. De positie der A.R. partij ondergaat geen wijziging Cotn m u n istisch e m eerderh eid te Finsterwolde Hoewel dc groote veldslag om de gemeen teraden eerst volgende week Woensdag en aan het eind van de maand wordt gehou den, zijn toch verschillende gemeenten wat vroeger bij de hand geweest, zoodat men in dit nummer een uitgebreide lijst yan uitslagen vindt. Indien men de gehouden verkiezingen eenigszins als maatstaf mag nemen, dan blijkt, dat de A.R. Partij volstrekt ongeschokt uit den strijd komt. Bij een vergelijking van den uitslag der eerste 25 gemeenten, die ons onder de oogen kwamen vonden wij als resultaat: winst 5, verlies 5, gelijk gebleven 15. Daarbij dient opgemerkt, dat ook nu weer het bedroevende verschijnsel moest worden opgemerkt, dat tot in de kleinste gemeenten de invloed van het anti-revolutionair be ginsel werd ondermijnd door het optreden van splinterpartijtjes. Het is toch wel treu rig als in een gemeente als P ij n a c k e t met elf gemeenteraadsleden zeven partijen aan bod komen voor de zetelverdeeling. Do A.-R. partij kon bier haar eenige zetel handhaven, hoewel zij werd bestookt door de Staatkundig-Gereformeerden en concur rentie onderging van een van de roemruch te „Gemeentebelang'-partijen. De verdeeld heid had tot gevolg, dat de S.G.P. geen en kel raadslid naar den Raad afvaardigt, doch de mogelijkheid om samen met de C.H. vijf of zes zetels te bezetten en stuur en richting te geven aan het gemeentebe leid, verloren ging. In hoogst enkele gevallen wist ook de C.D.U. het tot één zetel te brengen en ook hier was het eenige resultaat: versplinte ring, terwijl communist en socialist er voor deel van had. Wanneer men er rekening mee houdt, dat bijna overal de s.d. „een vonnis" vroe gen over het Regeeringsbelcid en de a.r, daarbij de felste aanvallen hadden te ver duren, dan mogen wij dankbaar zijn voor het ongeschokt handhaven yan onze po sitie. Alle krachten moeten worden ingespan nen om het tot nu toe verkregen resultaat te bevestigen en zoo mogelijk nog eenige vooruitgang te behalen. Twee fel-roode en dus onbestuur bare gemeenteraden Met belangstelling is do uitslag inge wacht van de gemeenteraadsverkiezing..te Bee-rta en Fin «ter wol de. De eerstgenoemde gemeente is. gelijk be kend, in 1934 wegens het grovelijk venvaar- loozen van de regeling en het bestuur van de huishouding der gemeente onder recht streeksch regeeriagsbestuur geplaatst. De vier communisten voerden er voor dien den boventoon en de drie s.d. wisten zich niet aan hun invloed te onttrekken. De regecringscommissaris heeft de ge meentenaren tha,ns weer een kans gegeven om een andere gemeenteraad te .verkiezen, GEMENGD NIEUWS DE OSSCHE MISDADEN Sch. op vrije voeten H. Sch. uit Oss is weer op vrije voeten gesteld. Hy werd verdacht van medeplichtig heid aan de brandstichting in het paviljoen van het sportpark te Oss, waarvoor de direc teur van het sportpark, J. V., werd opge sloten. Uit het onderzoek is gebleken, dat Sch. alleen eenige potjes bier had gedronken ter gelegenheid van de tractatie, die de bende leden op touw hadden gezet van het hono rarium, dat zij voor de brandstichting hadden ontvangen. De N.R.C. deelt bijzonderheden mede over de bekentenis van De Rut, over de misdaden te Oss en haar bestrijders, waaraan we een i ander ontleenen. De bekentenissen van De Rut. Thans schrijft de Rut in de gevangenis een opstel over zyn ondervindingen bij Han- neke van Martekes, een van de vrouwen uit het milieu, die jonge mannen en kinderen op diefstal en roof uitstuurde; die de jongens verweet dat ze „veel te lui" waren; die den gestolen boel opkocht voor een krats, waar na het geld ten spoedigste bij haar werd ver dronken Hanneke en Trien van C„ „ook van de beruchtste vrouwen die God onder zon heeft", „die profiteerde van ons het meest en door die twee en door de familie de B. ben ik slecht gewordenHier en daar schrijft de Rut op zijn manier in blok- letters of onderstreept hy, om zijn woorden kracht bij te zetten. Ook den wielrenner C. is een zwaar pak in het hart gevallen. Zoo ook zyn gebogen moedertje, die altyd maar rozekransjes voor 'm zat te bidden en die den dag nadat hy bekend had, hem over de haren streek en fluisterde: „Zoó is het goed, myn jongen, ik ben nu gelukkig en jij ook Wat vrouw v. d. Pas uitliet. 'Aan de marechaussee kwam ter oore hoe vrouw van den vermoorden Van der Pas, die inmiddels uit Oss was verdwenen, zich tegenover een andere vrouw, mitsgaders een matroos of een marinier te Rotterdam, over den moord had uitgelaten. Zij werd gearres teerd als verdacht van medeplichtigheid en na twee dagen verklaarde zy dat haar man haar den dag van den moord had gezegd, dat hij er 's avonds met C. op uit zou gaan. Dat was het eenige wat zij er van wist. C. had haar nooit verteld, dat hij den moord bedre- :n had. De braspartij bij den Elzenburg In den nacht van IS op 19 Juni van het vorige jaar was er feest ten huize van de B. Een der heeren y, O. was uit de gevangenis ontslagen, na vier jaar te hebben opgeknapt, en zyn spaarpot van ongeveer f 117 zou eraan gelooven. TeiToops zou v. O, een zekeren van Bruul uit den weg ruimen, op verzoek var de Rut, welke laatste nogal wegliep met var Bruuls' gade. De Rut had hei; zelf al eens ge probeerd met een steek in de hals, maar di< had niet het gewenschte resultaat gehad. De Elzenburg, waar marechaussee gestati oneerd is, ligt nauwelijks 150 meter afstands van De B's huis. De marechaussee toog er op uit en werd ontvangen met een bombarde ment van bierfleschjes en &eenen. Hetgeen de marechaussee gereede aanleiding tot krach tig ingrijpen was; zy sloegen er met klewang en sabel op los, zoodat in een ommezien zes feestgangers voor dood over den vloer lagen. Van O. had de aanslag op van Bruul ge daan en werd gearresteerd. De honden van den Elzenburg De slag bij de beruchte De B.'s heeft den grooten tegenstand der misdadigersbende gebroken en den tweeden Pinksterdag zaten er in het geheel twee-en^vijftLg achter slot en grendel. De voornaamste lieden van het gilde heeft de marechaussee thans te pakken. Een van de bandieten heeft vlak bij de boerderij den Elzenburg, het verblijf der marechaussee, eenige nachten in het struikgewas met een revolver op de marechaussee liggen loeren en, hoe brutaal het ook is, ze hebben een paar keer de boerderij in brand willen steken. Maar zoodra ze in d< buurt komen, slaan de honden aan en is men dus gewaarschuwd. Pogingen om de dieren te vergifti gen. hebben gelukkig ook geen resultaat gehad, doch voor de zekerheid worden ze tegenwoordig s nachts binnen opgesloten. De marechaussee heeft deze honden, drie prach tige bouviers, voor eigen rekening aangeschaft. „Ik ga liever met één hond er op uit. dan met twee collega's", zegt een van dc manschappen, al schiet hij allerminst in waardeering voor zijn collega's te kort. Bij Hanneke van Martekes Avond aan avond ging de marechaussee de verdachte panden af. Bij „de Berghem- scho Boer", het beruchte café, zaten we af en toe een heelcn avond op één potje bier, zoodat de heeren van het milieu wegble ven cn dc zaak ging verloopcn, zoc vertelt wachtmeester Kool. Bij Hanne ke van Martekes, een stille kroeg, waar ook heel misdadig Oss bijeenkwam, troffen we nu en dan het jongste lid van de familie de B., een 11-jarigen knaap, aan het kaarten WEEST OP UW HOEDE! Men meldt ons uit Schellingwoude: Gister middag zijn ongeveer twee mijl dwars van Valkeveen drie vaartuigen van de Genie gezonken. De uitgaande schepen van Amers foort en Huizen worden hiervoor gewaar schuwd. doch de uitslag heaff niet veel verandering gebracht. Gekozen werden 4 communisten (4); 3 s.d.a.p. (3): 2 lib. (3): 1 vrijz.-dem. (1) en 1 Gemeentebelang (0). Te Finsterwolde hebben de commu- isten dc volstrekte meerderheid van het. aantal zetels behaald, n.l. 6 van de 11, ter wijl de Ver. voor Gemeentebelangen 2 en de Neutrale Kiesvereeniging 3 zetels zal be zetten. Do communisten, die voorheen 4 zetels bezetten, behaalden 6S2 van de 1355 geldige stemmen, dus nog geen 50 pet. De nieuw* regeling bij de zetelverdeeling was hun evenwel gunstig en de verdeeldheid der twee andere vrijzinnige artijen bracht hun de meerderheid. Men behoeft er niet aan te twijfelen of ook deze gemeente zal spoedig haar Regee- ringscommissaris bezitten. Hier volgen nu verschillende uitslagen. De tusschen haakjes geplaatste cijfers heb- ben betrekking op 1931 of op de samen stelling van de oude Raad; AMERONGEN. Geldig 1246 (1162); comb, lijst A.R., C.H. en V.B. 2981 (resp. 184 en 157), S.G.P. 156 (110). Z™ (109, Gemeentebelang 171, hjst-Rijfkogel 190, lijst-Tcnge 171, lijst-Wildeman 62. Kiesdeeler 178. Gekozen: A.R. 1 (H. Piers) (0), C.H. (1), V.B. 1 (1). S.D. 1 (1), S.G.P. 1 (1), Gem. belang 1 (1), Rijfkogd 1 (0), Ir Tenge 1(0). Twee vertegenwoordigers van onafhankelijke groepen keeren niet in de Raad terug. BENNEBROEK. A.R. cn C.H. 161, R.K. 3So. rniï 183 S.D.A.P. 51, Lijst-Smit lOo. Geko zen: 1 A/R.-C.I4., 3 R.K., 2 C.D.U., 0 S.D., lijst- Smit 1. BEUSICHEM. Gekozen: 2 A.R. (2), 2 Lib. (2), 0 Dem. Partij (1), 2 S.D. (0), 0 Plattelan der (2), 1 Landpachtersb. (0). BRIELLE Geldig 1646 1574). A.R. 161 (145) C.H. 334 (370), R.K. 116 (142), Neutr. Partij 96 (0), Lib. en V.D. 483 (562), S.D. 4o6 3oo) Gekozen: 1 A.R. (1), 3 C.H. (3), 1 R.K. (1), S.D. (2), 3 Lib. en V.D. (4). BUREN. Gekozen: 0 C.H. (2), 0 R.K. (1), 1 C.D.U. (0), 3 Lib. (4), 2 Volkspartij (0), 3 Reohts onafhankelijk (0). BUURMALSEN. Gekozen: 0 C.H. (1), 0 R.K (1), 2 S.G.P. (1), 2 lijst-de Jager (0), 0 Lib. (1) 3 S.D. (2), 0 Onafh. (1). DIEMEN. Geldig 2005. C.H. 379, Gem.be- langen 160, A.R. 201, R.K. o40, V.B. 195, S.D 281 C P H. 178, C.D.U. 68. Zetelverdeeling: R.K. 3, C.H. 2, S.D. 2, A.R. 1, Geau.belatngen 1, V.B. 1, C.P.H. 1. DINXPERLO. Gekozen: 3 A.R. (3), 3 C.H (2). 0 Onafh. C.H. (1). 1 C.D.U. (0), 1 R.K. (2) 1 Vrijz. (0), 2 S.D. (2), 0 Lib. (1), EGMOND-BINNEN. Gekozen: 5 R.K. (6), 1 Kalh. Dem. (0), 1 Lib. (1). GOES. Geldig: 4403 (4161). A.R. 608 (581) C.H. 1366 (1175), R.K. 653 (662), Lib. 963 (943) S.D.A.P. 813 (800). Gekozen: 2 A.R. (2), 4 C.H. (4), 2 R.K. (2), 3 Lib. (3), 2 S.D. (2). 'S-GRAVENMOER. Geldig 535. A.R. 190, C.H. 85, lijst-Dle Jong 83, lijst-H. J. Begeer 46, lijst-W. Begeer 49, lijst-Volk 83. Gekozen: A.R. 3 (A. Borstlap Jzn, W. Versteeg Hzn, J. A. Versteeg Wzn); C.H. 2 (P. van der Dussen cn D. van Beek Gzn) lijst-Volk 1 (F. M. Volk); lijst-De Jong 1 (C. de Jong). GROOT-AMMERS. Gekozen: 3 A.R. (3), 1 S.G.P.), 0 Onafh. (1), 0 Lib. (1), 0 V.D. (1), 3 Gemeentebelang (0). HAASTRECHT. Gekozen: 1 A.R. (2), 3 R.K (2), 2 Lib. (1), 0 V.D. (1), 1 S.D. (1). HEEMSKERK. Gekozen: 1 C.H. (1), 9 R.K (8), 1 V.D. (2). HEERJANSDAM. Grikozen: 2 A.R. (2), S C.H. (1), 0 Arb.partij (2), 2 S.D. (1), 1 Burg. Belang (1), HEUKELOM. Gekozen: 3 A.R. (2), 0 Onafh. A.R. (1), 1 Lib. (2), 3 S.D. (2). HULST. Geldig 1619. Vrije lijst 64, R.K. 96' S.D.A.P. 301, Vrije Kafch. lijst 335. Gekozen R.K. 7 (7), S.D. 2 (0), Vrije Katli. 2 (2), Vrijb lijst 0 (2). KEDICHEM. Gekozen: 2 A.R. (2), 0 Onafh. (1), 1 Aig. Belang (0), 2 Lib. (3), 2 S.D. (1) KOEDIJK. Geldüg 917. Gecomib. lijst A.R. C.H. en R.K. 260, Lib. 156, S.D.A.P. 334, Vrijz. 167. Zetelverdeeling: 1 C.H. (0), 1 R.K. (1), 1 Lib. (2), 3 S.D. (2), 1 Vrijz. groepen (2). LEKKERKERK. Gekozen: 1 A.R. (1), 1 SGP (1), 2 Arb.partij (3), 1 Gem.bel. (0), 3 Lib. (3) 3 S.D. (3). LISSE. Geldig 3624. R.K. 1768. C.H. en A.R 1051, S.G.P. 345, S.D.A.P. 265, K.D.P. 195. Ge kozen: R.K. 7 (8), C.H. 2 (2), A.R. 2 (2) S.G.P. 1 (1), S.D. 1 (0). De verhouding in den Raad is dus nu: 12 rechts1 links, voorheen was de Raad gehéél rechtsch. MAASDAM. Gekozen: 1 A.R. (1), 2 (3), 1 Lib. (1), 2 S.D. (2). Het overschot van de lijst der Lib. en dat. der C.H. zijn aan elkaar gelijk, zoodot geloot moet worden welke lijst de laatste zetel zal worden toe bedeeld. MELISSANT. Geldig 773; A.R. 177, C.H 412, S.G.P. 184. Gekozen 1 A.R. (3), 4 C.H. (2), 2 S.G.P. (2). MEDEMBLIK. Gekozen: 2 A.R. (1), 1 C.H (0), 4 R.K. (6), 2 Lib. (2), 2 S.D. (2). MEERKERK (Z.-H.). Geldig 836. A.R. (223), S.G.P. 0 (69), V.B. 278 (269), S.D.A.P. 160 (87), Alg. BiC'lang-De Ruyter 100 (145). Zetelverdeeling: 3 A.R. (2), 2 V.B. (3), 1 S.D. (1), 1 Alg. Bel.-Dc Ruyter (1). NAARDEN. Geldig 2859 (2327). A.R. 327 (319), C.H. 266 (279), R.K. 546 (535), Gem.be lang 750 (677), V.B. 118, Vrijz. Kiesv. 191, V.D. 151, S.D.A.P. 661 366). Gekozen: 2 A.R. (2): J. G. Zei denrijk en G. Vuijst; 1 C.H. (1), 2 R K. (3), 3 Gemeentebelang (3), 3 S.D. (2). De Vrijz. Kiesv. kwam 12/11 stem tekort voor «en zetel. NOORDELOOS. Gekozen: 4 A.R. (4), J Lib. (3). OEGSTGEEST. Geldig 3169. A.R. 586. C.II 830, R.K. 736, Gemeentebelang 602, V.D. 133. S.D.A.P. 282. Gekozen: 2 A.R. (T. van Eg- mond en J. den Ouden), 4 C.H., 3 R.K., 3 Ge jneemtebelang eu 1 S.D, Weerbericht BAROMETERSTAND Hoogslc stand te Ivrakau 768.6. Laagste stand te Thorshavn 718.3. Stand vanmorgen halftwaalf 761.7. WEERVERWACHTING Matige tijdelijk nog toenemende Z. lot W. wind. half tot zwaar bewolkt of betrokken, later kans op eenige regen, weinig verande ring in temperatuur. BUITENLANDSCH WEERBERICHT De depressie over do Britsche eilanden bleef vrijwel stationair, terwijl de secun daire welke gisteren over de Oostzee was gelegen zich naar midden Zweden verplaat sen. Over het Z.O. van het waarnemings- gebied ontwikkelde zich een maximum, dat in O. richting trekt cn sinds gisteren aan haar Westzijde (over Spanje en Frankrijk) aan beteekenis verloor. In dit hooge druk- gebied is het rustig weer met weinig bewol king. Over ons land op de grens van hooge en lage drukking waaien nog vrij krachtige winden, terwijl secundairen lichte regen», buitjes brachten en zwaardere bewolking veroorzaakten. Over de Britsche eilanden i het regenachtig. Op Groenland en over de Poolzoe handhaafde zich de hooge drukking. Over IJsland werd het. wat. kouder, even als plaatselijk in Scandinavië, terwijl in het geheel e overige gebied de temperatuur een weinig steeg. Voor onze omgeving zal het weertype nog 6lechts weinig veranderen. Waarschijnlijk neemt de wind wat af; de regenkansen blij ven bestaan, temeer daar zich ten Z.W. van Ierland weer een nieuwe secundaire schijnt te ontwikkelen. TEMPERATUURSTAND Stand vanmorgen halftwaalf 16.8 C. 14 JUNI Zonsopgang 4.30 uur, zonsondergang 9.21 uur Maan op nam. 7.20 uur, onder v.m. 2.20 uuc VOERTUIGEN MOETEN HUN LICHTEN OP HEBBEN 14 JUNI Van 's avonds 9.51 uur tot 's morgens 4.09 uut Waterstanden Rivieren Breisach Kehl Max au Diedeshelm Mannheim Lohr Mains Blngen Caub Coblens Trier Keulen Dusseldorf Buhrort 5,76 5,72 1,03 1,10 4,97 4,95 Wesel Emmerik Lobitb Nijmegen St. Andrles - Arnhem Vreeswijk lw Westervoort Deventer Kampeu F.ysden Maastricht Grevenbicht Venlo Grave (sluis) St. Andries den Vorig 1,94 2,1 a 3,21 331 12,18 12,30 9,73 9,85 4,29 4.40 9,49 '9(ö9i 1,27 0,00 10.11 10,23 3,76 3,80 0,25 0,32 46.64 46,67 41.50 41,45 28.51 28,47 00,00 00,00 5,94 5,87 1,00 0,88 Hoogwater Ned. Zeehavens £Oud« Amsterdamscha tUdJ, Delfzijl 9,14 21,26 Terschelling 6.29 38,4 4 Harllngen 7,10 19,30 Den Helder 5,05 17,15 IJmuiden 0,48 13,17 Hoek v. Holl. 0,10 12,30 Schevenin; Hellevoetsl. W illemstad Brouwersh. Zlerikzee Wemeldinge Vlissingen Terneuzen l 12,54 13,17 L 23,48 Rotterdam" L50 1430 Hansweert 0,07 12,43 OOLTGENSPLAAT. Geldig: 1376. A.R. 310, R.K. 245, S.G.P. 228, V.B. 162, lijst-A. de Vos 122, lijst-A. Brinkman 70, lijst-Fl. Beyes 54. S.D.A.P. 185. Gekozen: 3 A.R. (3), 2 S.G.P. (2), 2 R.K. (2), 2 S.D. (2), 1 V.B., 1 lijst-A. de Vos, 0 linksche belangengroep (2). PEURSUM. Gekozen: 4 A.R. en C.H. (3), 3 Lib. (4). PIJNACKER. Gekozen 1 A.R. (1). 3 C.H. (3), 4 R.K. (4), 0 S.G.P. (1), 1 Lib. (1), 1 S.D. (1), 1 Gemeentebelang. Gekozen zijn: C. AL v. d. Vaart (a.r.), J. P. Lalleman (s.d.) E. Huisman (Gem.bel.), G. Zonneveld, P. Boog man en C. Zonneveld (c.h.), A. E. v. d. Burg, J. v. d. Leeuw, F. v. d. Burg en J. v. Lindea (r.k.)), B. Moorland (vrijz.). SASSENHEIM. Geldig 22G8 (1918); A.R 565 (465), C.H. 293 (338), R.K. 1071 (754), S.G.P. 108 Gem.belamg 107 (236), S.D.A.P. 124 (39). Gekozen: 3 A.R., W. Wamaar, A. Vogelaar, II. V. Zonneveld; 2 C.H. K. W. v, Breda, G. den Xijs; 6 R.K. A. Bader, J. G Schrama, J. W. Kortekaas, A. J. Varklij, L. Ph. Bisschop, H. J. de Groot. STREEFKERK. Gekozen: K. C. de Bondt S.D.), J. J. van Aartrijk, J. C. v. d. Hee (Gean.- bel.), A. Bierhagen, H. Timmer (A.R.), W. Booy (C.H.), A. Labee (S.G.P.). VARIK. Gekozen: 3 C.H. (3), 3 Onafh. (0), 1 R.K. (1), 0 A.R. (1). VUREN. Gekozen: 2 A.R. (1), 1 C.H. (2)_, 0 Plattelanders (2), 2 Lib. (0), 2 S.D. (2). WAGENINGEN. Gal dig: 6250 (5649). A.R. 871 130), C.H. 855 (804), R.K. 480 (753), SGP 668 (643), Comm. 398 (441), Wild Kath. 455 (0), Politiek Onafh. 307 (0). Workel. Belang 35 (0), Wild A.R. 172 (0), Lib. 416 (455), V.D. 200 (265), S.D.A.P. 1588 (1391), Gem.belang 275 (468). Gekozen: 1 A.R. (1), 2 C.H. (3), 2 R.K. (2), 2 S.G.P. (2), 1 Comm. (1), 2 Wild Kotlb (0), 1 Lib. (1), 4 S.D. (4), 0 Gem.bel. (1). WINSCHOTEN. Geldig: 6229 (5816). A.R, C.H. en R.K. 1556 (1440), Comm. 674 (516), 250 (0), Gemeentebelang 1013 (0), S.D.A.P. 1993 (1909),' V.D. 743 (1003), Lib. geen lijst (948). Gekozen: 2 A.R. (3), 1 C.H. (1), 1 R.K. (0), 2 Comm. (1), 2 Gem.bel. (0), 5 S.D. (5), 2 V.D. (3), 0 Lib. (2). WIJHE. Gekceen: 1 A.R. (1), 2 C.H. (1), 3 R.K. (3), 1 Groep Arbeiders (2), 2 S.D. (3), 2 Gem.belang (lj. ZUID-SCHARWOUDE. Gekozen: 0 Lib. (1). 1 S.D. (0), 3 Vrijz. Kiesvcr. (3), 3 R.K. (3). ZUILICHEM. Gekozen: 1 S.D. (2) 2 AR (3), 1 S.G.P. (1), 3 Onafh. (1).

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2