De Levensloop van Pieter Peuter VRIJDAG 7 JUNI 1935 EERSTE BLAD PAG 2 BUITENLAND LAVAL VORMT EEN REGEERING Piétri's pogen faalde Men gelooft, dat Laval succes sal hebben, daar de radicalen van hun houding zijn geschrokken Piétri is er niet «n geslaagd de noodige bases te leggen voor de vorming van een Kabinet en heeft de opdracht daartoe terug gegeven. Hij had .zich bij de besprekingen met de radicaal-socialisten bereid verklaard genoe gen te nemen met beperkte volmachten ter verdediging van den franc, ter bestrijding van de speculatie en tot herstel van het begrootingsevenwicht. Hij zou de zitting van het parlement laten voortduren en af te kondigen regeeringsverordeningen tevoren lutcn controlceren door de financieele codï- missies van Kamer en Senaat. Het scheen, dat de socialistische radica len hem op die basis zouden steunen, doch toen hij tegen 5 uur het Elysée verliet, zeide hij niet zeker te zijn, dat men zich de in spanning en offers, die noodzakelijk zijn, zou willen getroosten en dat hij daarom de opdracht had terug gegeven. President Lebrun heeft daarna Bouisson en Herriot nog eens gecon sulteerd en liet, nadat de radicaal socialist Delbos de Kabinetsformatie van de hand had gewezen, Laval bij zich roepen, die voor de tweede keer aannam een nieuw kabinet te vormen. Laval zeide bij het verlaten van 't Elysée, 'dat hij met het oog op den ernstigen toe stand had gemeend zich niet aan deze op dracht te mogen onttrekken. Uit deze verklaring geloofde men in par lementaire kringen te mogen opmaken, dat Laval zonder rekening te houden met het standpunt der verschillende groepen, bijzon der de radicaal-socialisten, nog in de loop van den nacht een Kabinet wilde bijeen brengen om daarmee zoo spoedig mogelijk voor de Kamer te verschijnen. Hij moet besloten zijn die Kamer voor de .Verantwoordelijkheid te stellen en men ge looft, dat hij daarmee succes zal hebben, temeer daar zich in de openbare meening Teeds een aanmerkelijke onrust kenbaar maakt, Lavals kabinet gevormd. Desamen stelling. PARIJS, 7 Junï. In den loop van den nacht is Laval erin geslaagd een nieuw ka binet samen te stellen. Hij heeft den President der Republiek, Lebrun, de volgende lijst van ministers kun nen voorleggen: Minister-president en Buitenlandsche Za ken: Laval. Minister? van Staat: Herriot, Marin en Flandin. Justitie: Bérard. Binnenlandsclie Zaken: Paganori» Oorlog: Fabry. Marine: Piétri. Luchtvaart: generaal Denaiü, Handel: Bonnet. Financiën: Rcgnier. Onderwijs en Opvoeding: Marcombes. Openbare werken: Laurent Eignac. Koloniën: Rollin. Koopvaardij: Mario Roustart. 'Arbeid: Frossard. Pensioenen: Maupoif. Landbouw: Cathala. .Volksgezondheid: La fond, P. T. en T.: Mandel. Onderstaatssecretrais en 'toegevoegd aan «Jen Premier, belast met de zaken van El- zas Lotharingen: Blaisot. Het kabinet omvat vier senatoren, n.l.: Laval, Bérard, Regnier, Mario Roustan. Buiten het parlement staat generaal De- nain, de anderen zijn Kamerleden. Dertien ministers maakten deel uit van liet kabinet Bouisson. Van de nieuwe ministers behooren Flan- «din en Fabry tot de groep der Linksche Re publikeinen, Bonnet, Marcombes en Maupoil tot de Radicaal-socialisten, Blaisot tot de Fédération Republicaine. Reguier tot de links-democraten en Bérard tot de Union Republicaine. waarvan hij voorzitter is. Het" nieuwe kabinet, onder leiding van Laval, heeft in het Elysée, nadat het zich aan den President der republiek Lebrun had voorgesteld, reeds in den loop van den nacht een soort ministerraad gehouden, waarin de richtlijnen voor de regee.ringsver- klaring zijn besproken. Vanmiddag ora vijf uur vindt een offi- eicele kabinetszitting plaats, waarin de re- geeringsverklaring definitief zal worden vastgesleld, die reeds te zes uur in de Ka- mor pn in den Senaat zal worden voorge lezen. Een betooging van belastingbetalers Hef 'verbond van belastingbetalers heeft gisteren de aangekondigde massaprotestver- gadering gehouden, die een resolutie heeft aangenomen, waarin o.a. wordt gezegd: Wij verzoeken den President der Republiek er [voor te zorgen, dat het gezag wordt her steld, dat het parlementaire voorrecht tot vaststelling van de openbare uitgaven wordt opgeheven, dat de begrooting door beperking der uitgaven in evenwicht wordt gebracht, dat de valuta wordt gehandhaafd en elke bedrieger of speculant onverbiddellijk zal worden vervolgd. Na afloop der betooging kwam het tot botsingen met de Garde Mobile, waarbij vier personen werden gewond, waarvan één vrij ernstig. De politie te Boedapest heeft een gevaar lijken meisjeshandelaar gearresteerd, die juist op het punt stond een jonge tocneel- speelster uit de provincie naar het eiland Malta te brengen. Naar werd vastgegsteld, is de man reeds' wegens soortgelijke vergrijpen uit Italië uit gewezen. De onderzoekingen der politie hebben tot 'dusverre aan het licht gebracht, dat de meisjeshandeaar reeds een groot aantal Hongaarsche meisjes aan de „nachtholen" van verschillende steden in het Oosten ver kocht heeft. Eén van de talrijke, agenten van den meisjeshandelaar kon eveneens worden ge arresteerd. De politie gelooft op het spoor te zijn van en wijdvertakte internationale ben- He handelaars in blanke slavinnen.- VERLENGING VAN DE N.R.A. Overeenstemming tusschen Regeering en Congres geworden over een resolutie, waarbij een beperkte N. R. A.-organisatie verlengd wordt tot 1 April 1936. Het recht van den presi dent om codes voor te schrijven of op te heffen vervalt Ook de vakvereenigingsleiders bespreken i vergaderingen de situatie, die ontstaan is door de uitspraak van het Hooggerechtshof. Zij overwegen, wat een vakvereenigingen tc doen staat om de voordeden voor de ar beiders te behouden, die verworven zijn onder het regime van de N. R. A. De leiders hebben medegedeeld, dat in hun nieuwe programma twee punten vooropstaan: de versterking hunner organisatie tot het ver krijgen van collectieve onderhandelingen en het doen aannemen van verschillende ar beidswetten, die op liet. oogenblik in het Congres behandeld worden. Op een vergadering van de Ameri can Iron en Steel Institute te New- York is een motie aangenomen om de door de N.R.A.-code vastgestelde werk tijden en loonen te handhaven. Voor deze motie stemden meer dan 200 leden van liet instituut, die 90 pet. van de Amerikaansche staalindustrie vertegenwoor digen. Bovendien werd besloten, dat het recht der arbeiders op collectief onderhan delen beschermd zal worden. De voorzitter, Eugene Grace, zeide, dat het voor de staal industrie gelijk zou staan met zelfmoord, indien zij zich niet zou houden aan de over eenkomsten die met de vakvereenigingen zijn gesloten onder het regime van de oude N. R. A. Johnson, de gouverneur van Colorado, heeft Roosevelt telegrafisch in kennis ge steld van zijn plan om de N. R. A. te réd den. Hij stelt voor, dat de staten, die hun eigen N. R. A.-codcs hebben, een verdrag sluiten, terwijl hij het verder wenschëlijk acht, dat het Congres maatregelen goed keurt, waardoor deze staten worden be schermd tegen de concurrentie van de sta ten, waar geen codes bestaan. Op het Witte Huis werd verklaard, dat Roosevelt wellicht een speciale boodschap aan het Congres zal doen toekomen, waarin hij zal aandringen op de aanneming van een belasting program tot herverdeeling van den nationalen rijkdom. De regeerïngsverandering in Engeland De wijzigingen naast de vervanging van Mac Donald door Baldwin Londen, 7 Juni. Geheel Engeland is van daag vol van de a.s. kabinetswijzigii. g. Ramsay Mac Donald legt na een precies zesjarige ononderbroken ambtswerkzaam- heid als Minister-president de leiding der i.dtionale regeering neer en maakt plaats voor den leider der conservatieve partij, Stanley Baldwin. De wijzigingen ln de regeering zijn zoo danig, dat het nationale karakter der re geer ing behouden blijft. De voornaamste wijziging is do vervan ging van den oorspronkelijken I abour Minister-president door een conservatief. Alle ochtendbladen publiceeren reeds volledige ministerlijsten, die alle met al kaar overeenstemmen en, behoudens enkele uitzonderingen, neerkomen op de publica ties van de laatste dagen. Als nieuwe minister van oorlog, wordt thans genoemd Lord Halifax, de tegenwoor dige minister van onderwijs en eeredlenst. De Lord-grootzegelbewaarder Eden zal waarschijnlijk worden benoemd tot minis ter zonder portefeuille en daardoor lid van het kabinet worden. Hij zal zijn werkzaam heden in het Foreign Office voorzetten en ■zich, zooals tot nog toe, voornamelijk met Volkenbondskwesties bezighouden. De minister voor de Luchtvaart, Lord Lon donderry, wordt leider van het Hoogerhuis en krijgt, volgens de bladen, tegelijkertijd den rang van lord-zegelbewaarder. Baldwin zal, morgen. Zaterdagavond, als nieuwe Minister-president een radio-toe spraak tot het Engelsche volk houden, die ook naar Amerika zal worden uitgezonden. Mac Donald woonde gisteravond een ver gadering 'bij van de nationale Labourgroep en verzocht haar de nationale regeering on der leiding van Baldwin met dezelfde geest drift te steunen als zij tot nog toe hem had gedaan. Ruslands vrees voor het West- Europeesche luchtpact Besprekingen te Londen over het Oostelijk Veiligheidspact LONDEN, 7 Juni. De diplomatieke mede werker van de „Morning Post" meldt, dat de Sovjet-ambassadeur te Londen, Maiski. gistermiddag een bezoek heeft gebracht aan het Foreign Office, waar hij met Van- sittard een bespreking had over loopende Europeesche kwesties. Er bestaat reden, zoo schrijft het blad, om aan tc nemen, dat de besprekingen het Oostelijk Veiligheidspact betreffen. Zooals reeds eerder het geval was, toont Sovjet-Rusland een zekere nervositeit in verband met het West-Europeesche lucht pact. Men vreest, dat de West-Europeesche mogendheden ingevolge het afzonderlijk sluiten van een luchtpact, hun belangen in Oost-Europa uit het oog zullen verliezen en Rusland alleen met Duitschland zullen la ten onderhandelen. Te Londen gelooft men echter, dat deze gevaren in verband met het Russisch- Fransch en het Russisch-Tsjecho Slowaak- eche pact meer op verbeelding dan op wer kelijkheid berusten. In elk geval is mee ning. dat er geen reden is. orn tc onder handelingen over verschillende pacten niet gelijktijdig en zoo noodig langs verschil lende wegen te laten geschieden, tot een definitieve overeenkomst in uitzicht is. HITTE IN NOORD-AFRIKA. Duizenden trekvogels omgekomen. Uit Cairo wordt gemeld, dat duizenden ooievaars en andere trekvogels in de Ara bische woestijn door de warmte zijn omge komen. De lijken dezer vogels liggen overal op het gloeiend heete zand verspreid. Da vogels, die nog in leven zijn, hebben, ver moeid en ziek, een schuilplaats gezocht in de graanvelden aan den rand van de zand woestijn; AANDRANG TOT VRIJLATING Der gearresteerde predikanten door de Evangelische geestelijkheid (Van onzen Duitschen correspondent)' In het Derde Rijk schijnt de kerk van Christus zoowel do katholieke als de pro- testantsche steeds meer in het gedrang te komen. Dr. Erick, rijksminister van bin nenlandsclie zaken, die juist in dit vraagstuk een vooraanstaande plaats bekleedt, vatte zijn gedachten dienaangaande als volgt sa men: „Al evenmin als het joodsche vraag stuk door het stuksmijten vijn etalages tot een oplossing komt, kan he kerkelijk vraag stuk met een knuppel geregeld worden. Wij hebben voor al deze dingen tijd noodig. Hoofdzaak is, dat onze jeugd in nationaal- socialistischen zin wordt opgevoed". Maar juist in deze opvoeding der jeugd ligt „des Pudels Kern" en de kerk is zich het gevaar volkomen bewust, dat in een eenzijdige staatsopvoeding onder leiding van mannen als Baldur von Schirach en Al fred Rosenberg is gelegen. Op een samenkomst te Erfurt hoorde men Rosenberg laatstleden Zondag zeggen: „Met het katholieke centrum kwam ook de staats opvatting der löde en 16de eeuw ton val. Wij gelooven niet, dat de natie het einddoel is van confessioneele heerschappij, maar net omgekeerd". Baldur von Schirach hield als eerste spre ker een radio-causerie voor de Hitler- jeugd, hetgeen voortaan eiken Zondagoch tend zal plaats vinden, en zeide onder meer: „Wij protesteeren tegen hen, die ons als beeldbestormers en ketters beschouwen. Hier mee wordt het zuivere geweten der Hitler- jeugd niet aangetast. Wij allen gelooven aan een almachtige God, want x wij waren allen getuigen van de wonderbaarlijke om wenteling, waardoor ons volk uit onmacht en verdeeldheid is gekomen tot kracht en eenheid. Wij meenen den Almachtige te dienen, wanneer wij er met onze jeugdige krachten naar streven, Duitschland weer eensgezind en sterk te maken. Deze dienst voor een eeuwig Duitschland beschouwen wij als een zuiveren, trouwen godsdienst". Uit al deze en soortgelijke uitlatingen krijgt men den indruk, dat er een onover brugbare afstand is ontstaan tusschen staat en kerk, tusschen hen, die den nadruk leg gen op het dezerzijds en hen, die den na druk leggen op het generzijds. Gaat het zoo verder, dan zal hot binnen afzienbaren tijd wellicht eerder dan velen thans nog ver moeden tot een scheiding tusschen staat en kerk moeten komen. Vooral in Saksen, waar bisschop Coch als aanhanger der Duitsche Christenen tot bijzonder scherpe maatregelen is overgegaan, is do ontsteltenis over het harde lot van tallooze predikanten en gemeenteleden algemeen geworden. Het bestuur van den Saksischen Predikanten- bond, welke de belangen van ruim 1500 geestelijken vertegenwoordigt, heeft thans aan den rijksminister van binnenlandsche zaken, dr. Frick, dringend verzocht ,de se dert Maart 1935 gevangen gehouden en deels geïnterneerde predikanten en gemeenteleden onverwijld vrij te laten, voorzoover nog geen vonnis over hen is uitgesproken. Wij ont- leencn aan dit manifest het volgende: „De evangelische predikant is als ieder ander aan de wetten van den staat onder worpen. Hij zal in dezen een voorbeeld zijn en wanneer hij gezondigd heeft, dan zal hij als ieder ander voor de rechtbank geleid worden. Het stemt ons echter ernstig be zorgd, dat een groot aantal Saksische pre dikanten sedert maanden wordt vastgehou den in concentratiekampen, waar zij dwang arbeid moeten verrichten, zonder dat tot dusver een vonnis over hen is uitgesproken door de rechterlijke instanties". Met den gebruikelijken Hitlergroet is dit manifest onderteekend door ds. Schulzo, voorzitter van den Saksischen predikanten- bond. De „Rijksbond van Evangelische predi- dikantenvereenjgingen", waarbij 16000 evan gelische predikanten zijn aangesloten, heeft zich hierbij aangesloten met een dergelijk verzoek voor de ambtsbroeders, die in het Beiersche concentratiekamp te Dachau zijn geïnterneerd en geeft te kennen, dat het rechtsgevoel in breeden kring hierdoor wordt aangetast, waar het om mannen gaat, die een vooraanstaande positie bekleeden en bij tienduizenden volksgenooten vertrou en aanzien genieten. Of wij hun vrijlating nog vóór Pinksteren zullen beleven? Berlijn, 6 Juni 1935. Naschrift Redactie: Zooals de lezers weten, is sedert, althans gedeeltelijk, voldaan aan de vraag in dit manifest ge steld. Met het oog op de volgorde komt ons plaatsing van dit stukje historie toch nog gevvensoht voor. Japansche actie in Noord-China? TIENTSIN.. 7 Juni. Men venvacht, dat Japan thans spoedig zal overgaan tot mi litaire maatregelen om kracht bij te zetten aan den eisch tot uitbreiding der gedemili tariseerde zóne in Noord-China, ten Zuiden van de Groote Muur. zoodat ook Peking ei Tientsin er in komen te liggen. Er zou dt zer dagen namelijk een krijgsraad «Ier mi litaire commandanten van het Japansche leger in Mand$joekwo en Noord-China wor den gehouden en naar men vreest, zal deze besluiten, tot militaire acties in Noord- China over te gaan. WASHINGTON, 7 Juni. Van wèl-inge- lichte zijde wordt verklaard, dat het Ame rikaansche staatsdepartement. met groote ber/orgdheid de Japansche militaire activi teit in Noord-China volgt. De internationale arbeids- conferentie De Jeugdwerkloosheid Uit Geneve: De internationale arbeidscon- ferentie heeft de kwestie van de werkloos heid onder de jongeren verwezen naar een commissie. De conferentie heeft zich daarna bezig gehouden met de veertigurige werk week. Hier zou getracht worden, afzonder lijke overeenkomsten uit te werken voor vijf takken van «industrie, nl. ijzer- en staal industrie, flesschenglasindustrie. ko'enmij nen, openbare werken en bouwbedrijf. De voorzitter der werknemersgroep, de Deen OorstecI, zeide. dat zijn groep niet zou deelnemen aan de uitwerking van deze over eenkomsten. Do Fransche en Belgische re- geeringsgedelegeerden oefenden op deze ver klaring felle critiek. Het Ned. s.s. „Klipfontein" van de Ver Scheepv. Mij. te 's-Gravenhage. groot 5551 hruto ton en in 1922 geljouwd, is naa ftaliö verkocht. Het schip was sedert Maart jl. in de Amsterdamsche haven opgelegd. Uit Parijs: De vroegere minister van justitie Renoult. die beschuldigd was van omkoopbaarheid in verband met de Sta- visky-affalre, is door do jury-rechtbank van het Seine-departement vrijgesproken. BINNENLAND. Hofbericht Eervol ontslag i l hofdame H. M. de Koningin heeft met ingang van 15 Juni aan Jkvr. A. M. Baronesse Bentinck op haar verzoek op de meest eervolle wijze ontslag verleend als hofdame van H. K. H. Prinses Juliana der Nederlanden onder dankbetuiging voor de vele diensten door haar met zooveel toewijding in die betrek king aan II. K. H. bewezen. Een strafzaak Met een politiek tintje Hel volgende geval verdient wel eenige bijzondere aandacht. Een importeur van voedingsartikelen verdacht een winkelier van oneerlijke concurrentie: verkoop merk artikelen met 10 a 20 pCt korting. Hij be sloot don winkelier, die clandestien ook jenever per flesch verkocht, er in te laten loopen en bestelde eenige artikelen plus twee flasschen jenever. Inmiddels bracht hij de politie op de hoogte, die, bij de bezorging tegenwoordig was, den winkelier verbaliseerde en voor den rechter bracht. Uit bet verhoor van den kantonrechter bleek, dat de provocateur lid der N.S.B. is. De man, die clandestien sterke drank ver kocht, kwam er nog al genadig af. Conform de cisc'h heeft do kantonrechter hem een boete van f 10 suhs. vier dagen hechtenis opgelegd Maar nu kwam de aanklager-provocateur aan do beurt. Hij werd nu verdachte, want hij had een misdaad uitgelokt, door jenever te bestellen, hoewel hij wist, dat de winke lier deze niet mocht verkoopen. De ambtenaar van het O M. hield een zeer streng requisitoir. Hij noemde hot ge drag minderwaardig en afkeurenswaardig. Deze uitlokking ging z.i. de grenzen van 't fatsoen verre te buiten. „Gelukkig wordt 't provoceeren van een strafbaar feit door een medeburger in deze maatschappij nog niet getolereerd", aldus het O.M. De wijze waar op verdachte den winkelier in handen der politie heeft gespeeld, wijst er op, dat hij iemand is, die onder de invloed staat van absolutistische ideeën. Spr. vorderde een boete van f500 subs, zes maanden hech tenis. Wat het einde van deze procedure zal zijn. weten we nog niet; maar de behande ling houdt een ernstige waarschuwing in tegen het uitlokken van misdaden. 67 JAAR EN LENIG ALS EEN KAT. Hoewel zij stijve gewrichten had, toen zij 57 jaar was. Kunt ge Uw tecnen aanraken, zonder Uw knieën te buigen? Zoudt ge dit kunnen doen als ge 67 jaar zijt? Er is geen enkele reden waarom gc dit niet zoudt kunnen, indien ge dezelfde methode als deze dame volgt om „fit" te blijven. Zij schrijft: „Toen ik 56 jaar was begonnen polsen en enkels op te zwel len. Ik was niet meer in staat mijn hoofd te draaien. M aar ik er niets voor voelde een „echte oude dame" te worden, besloot ik een proef met Kruschen Salts te nemen. Ik heb het nu regelmatig 10 jaar lang genomon en ik ben volkomen gezond. Ik wandel dagelijks 3 H K.M. of zelfs meer en kan gemakkelijk mijn teencn aanraken, zonder mijn knieën te buigen, wat ik een prachtig resultaat vind, want in twee maanden ben ik 67 jaar. Van daag vroeg men mij nog hoe ik het klaar speelde er zoo uitstekend te blijven uitzien. Mijn antwoord was: Ik ben een „Krusche- nist". Mevr. E. M. P. Er is een zekere, veilige weg om „fit" te blijven: „De kleine dagelijksche dosis'Kru schen is een wetenschappelijke samenstel ling van zes mineralen zouten, die Uw af- voerorganen in prima conditie houden, zoo dat alle afvalstoffen, die Uw bloed veront reinigen en Uw gezondheid in gevaar bren gen, langs de natuurlijke wegen volkomen worden verwijderd. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten k 0.90 en f 1 60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flosch zoowel als op de buitenverpakking de naam Rown tree Handels Maatschappij voorkomt. H. M. DE KONINGIN NAAR BARNEVELD Hedenmiddag om twee uur heeft H. M. de Koningin een bezoek gebracht aan de ge meente Barneveld, ter gelegenheid van «ie aldaar gehouden B. V. L.-landdag. Gemengd Nieuws. De Ossche misdaden Te Oss is gearresteerd de 25-jarige P. buurjongen van den bandiet P. de B., die er verdacht word1:, medeplichtig te zijn geweest aan den overval met geweldpleging op het bejaarde echtpaar van Bergen te Oss in den avond van 23 December 1933. Op genoemde avond drongen drie gemas kerde mannen het huisje binnen. De zieke echtgenoote van B. viel van schrik bewuste loos neer. De oude van B. trachtte zich te verzetten, doch werd neergeslagen. Buren losten de oudjes. De schurken wisten waar het geld was. Van B. had namelijk de gewoon de, z\jn geld in het voetstuk van een pot kacheltje te bewaren en daar hadden de man nen direct gezocht. Van B. had zijn geld echter juist eenige dagen tevoren elders ge deponeerd. Bovendien moesten de indringers geweten hebben, dat de inwonende dochter van va des Zaterdagsavonds eenige uren het huie ver liet om inkoopen te doen. De marechaussee is een nieuw onderzoek begonnen in een oude brandstichtingszaak. In den nacht van 9 op 10 Augu^:us 1926 brak n.l. brand uit in een dubbele woning te Oss, be woond door de families van Zandvoort cr vers. De familie Bevers wist zich met groote moeite te redden, doch van de familie van Zandvoort kwamen de 24-jarige vrouw en drie kinderen van resp. zes maanden, twee jaar en drie jaar in de vlammen om. Een mars kramer, die daar eveneens verblijf hield, kon op het laatiste oogenblik met brandende klee- ren ontkomen. Buiten gekomen ':rof hij öaa: vier personen aan, die hij verzocht de vlam men te dooven. Daarbij werd hem een por tefeuille, inhoudende een aanzienlijk bedrag aan geld, ontstolen. Ossche bandieten worden ook van deze cru weldaad verdacht. AUTO-GARAGE MET AUTO'S INI VLAMMEN Te Losser ontdekte een nachtwaker, dat brand was ontstaan in de autogarage, Sevens werkplaats en winkel van rywielen, wascn- machines en radiotoestellen van den heer Lippinkhoff, gelegen in de Gronauschestraat. Het vuur, dat gretig voedsel vond in de in de garaee staande auto's, breidde zich dade lijk fel uit. De geheele garage is uitgebrand. Vijf auto bussen, twee personenauto's, twee auto-on- deelen, fietsen waschmachine? en radiotoe stellen, werden een prooi der vlammen. Niets kon worden gered. De schade, die op f 16.000 a f20.000 wordt geschat, wordt door verzeke ring gedekt. Het pand dat een oppervlakte van circa 300 M2 beslaat, is geheel verloren gegaan. DOODELIJKE TRAP VAN EEN PAARD Donderdagavond omstreeks kwart voor zevei werd de 28-jarige ongehuwde' landbouwer J van Hemmen uit Glimmen, gem. Haren (Gr. door een paard dat in de weide achter zijn boerderij stond, tegen de borst getrapt. Een direct ontboden geneesheer kon slechts den dood constateeren. ONDER EEN DRAAIORGEL Te Hekelingen geraakte de 8-jarige Gar denier, terwijl hij met nog enkele jongens een draaiorgel hielp duwen, onder dit zware in ternment. Met een gebroken been en eei gedrukte borstkas is het ventje naar het kenhuis overgebracht. Zijn toestand is zorg wekkend. Weerbericht Doodelijke auto-ongelukken De heer B. Nijhilt, gemeente-ontvanger te Leeuwarden, die Dinsdag door Fekkes uit Appingedam op de hoek van den Groninger Straatweg en Bleeklaan met zijn auto werd aaneereden. is aan de bekomen verwondingen in het Diaconeesenhuis te Leeuwarden over leden. EIGENAARDIGE BROEDPLAATS By den landbouwer van Andel aan den Aals- meerderweg naby den Kruisweg te Vijfhuizen (N.H.), hebben kerkuilen een broedplaats gezocht in een duivenhok. Verwacht wordt, dat begin Juli da dieren uitgebroed zullen zyn. VERDRONKEN Uit de Coenhaven by den Hemweg te Am sterdam is het lyk van een man opgehaald. De G.G.D. heeft het stoffelijk overschot naar het Wilhelmina Gasthuis vervoerd. EEN KOSTBAAR BEESTJE Voor een zeer hoog bedrag is bij een vee houder in Friesland een zwartbonte stam boekstier aangekocht voor een nicht van den koning Alfonso van Spanje, Binnenkort wordt htf; kostbare dier naar Frankrijk getranspor teerd. KINDJE IN EEN KETEL MET WATER VERDRONKEN Te Tilburg geraakte het 15 maanden oud kindje van de fam. L. v. Huygevoort tijdens een korte afwezigheid der moeder in een koperen ketel met water. Ofschoon het wa ter in dezen ketel slechs 10—15 c.M. hoog stond, was de kleine verdronken vóór hulp was komen opdagen. DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN Tengevolge van blikseminslag is gister avond brand uitgebroken in de boerderij van den landbouwer W. D.r., te Siebonge- walt (L.). Schuren en stalling brandden tot den grond af. Dank zij het optreden van de brandweer uit Hassum, kon de woning ge spaard blijven. Verzekering dekt de schade. Bij een kort doch hevig onweer boven Slochteren en omgeving werd de villa van G. Atzema te Schildwolde (Gr.) door het hemelvuur getroffen. Alle electrische lam pen werden stuk geslagen. Overigens werd geen schade aangericht. Hoogste stand te Weenen 769.0. Laagste stand te Valentia 739.1. Stand vanmorgen halftwaalf 757.7. WEERVERWACHTING Matige tot krachtige. Z. tot Z.W. wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen, waarschijnlijk regenbuien niet kans op on weer, aanvankelijk iets STORMWAARSCHUWINGSDIENST De hooge drukking heeft zich, in beteeke- nis toenemend, naar Z.O. Europa verplaatst. De depressie bij Ierland werd dieper en breidt zich vooral naar het N. en N.O. uit. De hooge drukking in het N.W. is ver dwenen, zoodat weer eenige stijging van temperatuur te wachten is, die in Duitsch» land en Z.-Frankrijk reeds is ingetreden. Om het Kanaal en op de Noordzee waait het krachtig tot stormachtig uit Z. en Z.W. In Scandinavië, Z. Duitschland, Zwitser land en Oostenrijk is de wind zwak en in laatstgenoemde streken is de lucht opge klaard. Regen valt vooral over het Kanaal en Ierland, terwijl te wachten is, dat deze zich naar onze omgeving zal uitbreiden. In Z.-Frankrijk 6teeg de temperatuur tot boven normaal. TEMPERATUURSTAND Stand vanmorgen halftwaalf 19.0 C. 8 JUNI. Zonsopgang 4.42 uur, zonsondergang 9.16 uur Maan op n.m. 12.06 uur, onder n.m. uur Rechtzaken. MAAGDENROOF Voor het Haagsche gerechtshof diende in hooger beroep «Ie zaak van een 25-Jarlg in genieur, een Delftenaar. wegens overtreding van art. 281 W. v. S. (schaking). Hij was door de rechtbank te Den Haag vrijgesproken, tegen welk vonnis de officier van Justitie appelleerde. Uit het verhoor bleek, dat de Delftenaar sim.dis eenigen tijd betrekkingen had aangeknoopt niet een 18-jarig meisje uit Delft, wier oude-ns even wel tegen dezen omgang waren, tiaar de Jonge- gen. hun niet a ana ton d. Het mensje zc-lf daar entegen voelde zich bijzonder aangetrokken werkzaam en nu had zij kangezien om bepaal de diensturen aan een collega over te doen. Deze aidue vrijgemaakte uren werden besteed opmaken en doen rijpen van plannen. Het paartje besloot :htcn en de kei Monte Carlo in Monaco. De den bijeengebracht, uitmakende 225. Alleen de hai Rotterdam was eohter wel een kappei den. die het geheel completeerde. Het 1 Waterstanden Rivieren Breisacb Kehl Maxau Diedesheim Mannheim Bingea Caub Ems Coblens Trier Keulen Dusseldorf Euhrort 6,02 5,80 1,27 1,29 .,09. 4,99 ,93 2,01 ,15 2,18 ,96 3,11 3,58 3,63 1,18 1,18 3,51 3,45 1,47 1,52 3,57 8,f,0 2,95 2,99 2,26 2,29 Wesel Emmerik Loblth Nijmegen Heden Vorig 2,19 2,21 3,40 3,38 12,32 12,32 9,36 9,83 Jl 4,37 4,29 Arnhem 9,61 9,57 Vreeswijk lw 0,00 0,00 Westervoort 10.23 lOjfiO Deventer 3,70 3,61 Kampen 0,17 0,24 Eysden 46.72 46,65 Maastricht 41,49 41,35 Grevenblcht 28,56 28,47 Venlo 00,00 00,09 Grave (sluis) 5,29 6,18 St. Andries 0,82 0,8r Hoogwater Ned. Zeehavens ^Oud* Ameterdamsche tü<T 8 Jnui Delfzijl 3,38 16,37 Hellevoetsl. 6,50 12,15 Terschelling 0 47 12,58 Willemstad 8,34 20,54 Harlingen 1,25 13,25 Brouwersh. 6,44 19,11 Den Helder 10,55 Zlerlkzee 7,17 19,29 IJmuiden 7,39 20,06 Wemeldinge 7,41 19,59 Hoek v. Holl. 6,47 19,19 Vllssingen 5,57 18,11 Scheveningen 6,57 19,29 Terneuzen 6,29 18,47 Botterdam 9,00 2105 Hansweert 7,09 19,19 een zwemdiploma ten z.ame van pseudo-jongen vriend. Beidien kwamen over de Fransche gr« doch toen de centen op waren begon de eitua hachelijk te worden. Ze moesten bedelen en Toulon werden ze tien dagen opgesloten v gena bedclarU. Toen ze vrij kwamen gingen toch naar Monte Carlo, waar ze d«n consul hun toestand bloot legden. De Delftsche commissaris van politie haalde het meisje af en Het de jongeman aan de goe de zorgen van de Fransche politie over. moeist hier wegens onwettig verblijf een maj brommen. De president noemde het een onbekookt plan en vroeg den verdachte hoe hij er toe gekomen was. Verdachte zeide, dat het meisje het thuis zoo slecht had. De advocaat-generaal eischte vernietiging van het vrijsprekend vonnis en veroordeeling van den verdachte tot acht maanden gevange nisstraf. waarvan vier maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. De verdediger verzocht het hof, het vrijspekend vonnis van de recht bank te bevestigen. Uitspraak 19 Juni. Door G. TH. ROTMAN 9. Dc buitenlucht is op zijn tijd Voor kind'ren een noodzaak'lljkheid; Een zitje in het park is dan Het beste, wat men hebben kan. Het zonnetje doet Ook Hilda goed, In dus is a les Zoo het moet. 40. Daar komt mijnheer Van Stralen aan, Hij blijft vlak voor het bankie staan: Hij is een echte kindervrind, En Pieter is een aardig kind. „Juffrouw!" zegt hij, Schuift U voor mij Op deze bank Eens wat op zij!" (Wordt Woensdag voortgezet)

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2