liiruuir £ri itórlir (Imimnt IUIZIN6A Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden ïn Omstreken 15e Jaargang BINNENLAND. Emanyll Tandpasta DE GROOTE STEDEN GINGEN VOOR 4F abonnementsprijs Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 2.35 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'A cL iet afzonderlijk verkrijgbaar N°. 5487 Bureau: Breestr-aat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 DINSDAG 28 ME! 1935 Sbbertmtieprijjen: Van 1 tot 5 regels1.17'/» Elke regel meer0.22'/i Ingezonden Mededeeling._ van 1—5 regels 2.30 Elke regel meer0.45 Handelsadvertentiën per regel- 0.17'/» Bij contract belangrijke korting Voor het bevragen aan 't bureau wordt berekend 0.10 „HET ROER WENDEN" Onlangs schreef de heer Albarda in de roode pers een artikel, dat eindigde met deze Woorden: „Het negatieve beleid, waar van het regeoringsvoorstel de vrucht is, brengt psychische inzinking. Het herstelt niet de energie, het verlamt haar. Het oogenblik is gekomen, om het roer te wenden!" Welvaartspolitiek dus! Ja, doch men meene niet, dat de schrijver deze op licht vaardige wijze wil nastreven. Integendeel, ernstig worden de moeilijkheden onder de oogen gezien en ook een regeering van knappe koppen, zooals de S.D.A.P. bij dozijn en gros oplevert zou het zwaar te verduren hebben. Aan offers is niet te ontkomen, zegt de heer Albarda; niet alles wat de Re geering thans voorstelt, behoeft onbruikbaar te zijn; en bovendien: Indien morgen het kabinet-Colijn plaats maakte voor een ander, zou het nieuwe bewind onmiddellijk het vraagstuk van het bestaande en het komende tekort vóór zich zien staan, als het eerste, dat moet worden opgelost. Met een besluit, om de weg der constructieve welvaarts politiek in te slaan, zou dat vraagstuk niet zijn opgelost en zelfs niet zijn opzij geschoven. Constructieve welvaartspoli tiek zou niet op groote schaal kunnen worden begonnen, vóór de zekerheid is verkregen, dat de tekorten worden opge ruimd. Over de groote kapitalen, voor constructieve welvaartspolitiek onmis baar, zou het rijk de beschikking op redelijke voorwaarden 6lechts kunnen verkrijgen, als zijn financiën in orde zijn of op zijn minst de zekerheid bestaat, dat zij in orde komen. We vragen aandaöht voor deze ernstige taal, welke maar veel te weinig in de roode pers gehoord wordt. Maar men lette er ook op, dat de schrijver een sluitende begrpoting 'wil verkrijgen hoofdzakelijk door belasting- verhooging en een heffing in eens, en vooral niet door inkomstenverlaging, hetzij op sa larissen,' hetzij op pensioenen; want, dat Vermindert de koopkracht. Naturlijk is deze laatste conclusie niet te ontkennen. Maar het is wel merkwaardig, dat men daaraan blijkbaar niet denkt als het over belastingverhoaging gaat. Terwijl toch iedereen moet toegeven, dat thans elke belastingverhooging onmiddellijk tot daling der koopkracht en grooter werkloosheid moet leiden. Evenzoo ook de heffing in eens, welke noodwendig uit het inkomen betaald, moet worden, omdat men het op geen andere wijze zal kunnen vinden. Als we niet in deze kreek geraakt waren, zou het niet zoo moeilijk zijn om „het roer te wenden". Doch waarheen wil de heer Albarda dan sturen. Inde richting, welke minister Van Zeeland noodgedrongen koos: de de valuatie van de munt?. Daarover zwijgt de schrijver en de Belgi sche minister moedigt dit ook niet aan. Als hij spreekt, zegt hij, dat de ramp der devaluatie niet te voorkomen was. Of. moet men Duitschland navolgen, waar „in het binnenland de twee laatste jaren de gaten, die steeds grooter worden, zijn gestopt door de masssa-uitgave van pa pier op korten termijn zooals „arbeidswis- 6els"' en „belas tiïngbormen" die op de beurs Vei'hahdelbaar zijn en waardoor in een jaar tijds zeven milliard mark uit den grond is gestampt om het geld te vinden voor de twee eere-idealen van den nationaal-socia listischen staat." Wat echter niet lang uit te houden is, „want het vloeibare geld van de banken en het uitgifte-instituut is uitgeput; om de regeeringsbons te verzilveren zal men een voudig papier geld moeten bijmaken zon der dekking, hetgeen het begin der cata strofe beteekent." We knipten deze laatste zinnen uit de „Volkskrant", die ook gaarne spreekt van „het roer wenden", doch nu schrijvend over de ernstige toestand bij onze Oosterburen, aldus besluit: ,J)uitschland staat dus voor een gevaar lijke keuze: ofwel de groote openbare wer ken stilleggen of in vertraagd tempo uitvoe ren, en aldus de massa ontmoedigen, ofwel overgaan tot onteigening op gevaar af de con sorvatieve elementen in het land tegen zich in het harnas te jagen Wil men de Nederlandsche regeering ook in de richting van dit dilemma duwen? de coalitiegenoten treft in wat zij het diepste voelen, door de spot van het ca baret. Als men geplaatst wordt voor het alternatief: wat is de S.D.A.P. in haar ware gedaante: partij van de beginsel- politiek of die van het cabaret, is het met die partij droevig gesteld. Volkomen juist; want het gaat niet op dit levende cabaret te vergelijken met een poli tieke caricatuur; ongeacht het feit, dat de spotprenten in de roode bladen ook meer dan eens het karakter van een politieke tegenstander aantasten. Het duidelijkst wordt de waarheid van deze bewering bewezen door de roode pers zelf, die verhaalt, dat een versje, in het Am- steraamsche cabaret aanvankelijk aan het geval-Marchant gewijd", bij nadere beschou wing is geschrapt uit het program. ,Om te voorkomen, zoo heet het, dat dit cabaret-lied, waarin sprake was van een politieke kwestie de houding van minis ter Marchant tegenover het_ bijzonder onder wijs door socialisten-vreters wordt mis bruikt", wordt meegedeeld, waarom het versje door de „Keuringscommissie", be staande uit het kader van de partijvan het program werd afgevoerd. Ziehier de reden: Het was een zeer onschuldig stukske, waarbij van het kwetsen van heilige ge voelens van anderen geen sprake kon zijn. Toch geschrapt? Omdat er onder ons waren, die de praktijken van zekere tegenstanders voldoende kennen, om te weten, dat wij moesten rekenen op de „handigheid", waarop de heeren Marchant en Ritter (in „de Groene") thans het Ne derlandsche publiek tracteeren. Na deze verdediging kan een kind begrij pen, wat een min stukje het geweest is. Maar de manier, waarop men het schrap pen nu verdedigt, staat op nog lager peil. CABARET-POLITIEK Dat het vat opgeeft, wat er in zit, wil er bij de roode pers maar niet in. Zij weet na tuurlijk net zoo goed als wij, dat er ondei" haar medewerkers zijn, die het Spotten met geloof en godsdienst niet kunnen laten en toch wordt elke critiek op dit punt vaak yenijnig afgewezen. Maar terecht sohreef Mr. Marchant in zijn Verweer dit: „Dezer dagen heeft de S.D.A.P. te -Am sterdam ter opluistering van de verkie zingsstrijd voor de Gemeenteraad als noviteit voor Nederland ingericht een po litiek cabaret. Als onvolprezen conféren cier trad op de man, die door een zijner partijgenooten is genoemd de hofsocioloog van de S.D.A.P. Hij bouwt aan de grond slagen van de nieuwe economische poli tiek. Een van de succes-nummers van het cabaret is „de wonderbare bekeeriog Marchant". Wat leert ons dit? Dat i ernstig bewerende te streven naar samen werking met de Katholieken, de hegeer De Koningin naar Amsterdam Ter onthulling van 't Van Heutsz-monument Ter gelegenheid van de plechtige onthulling van het Van Heutsz-monu ment op Zaterdag 15 Juni zal H. M. de Koningin een bezoek brengen aan Am sterdam en bij de onthulling tegenwoor dig zijn. Het bezoek duurt één dag; "s avonds zal H. M. weer naar het Loo vertrekken. De bijzonderheden van het bezoek moeten nog geregeld worden. Het jaarlijksch bezoek der Konink lijke familie heeft in September plaats. De naasting der telefoonnetten der groote gemeenten Een voldongen feit? Naar de „N.R.C." ter oore komt is het zoo goed als zeker, dat de naasting door het rijk van de telefoonnetten der drie grootste gemeenten, Amsterdam, Rotterdam en Den Haag in 1937, bij afloop van de concessies, doorgaat. Men kan haar, naar werd verzekerd, gerust als een voldongen feit be schouwen. Overwegingen van technischen aard zou den ten slotte den doorslag ten gunste van de naasting hebben gegeven. Inzake de ver goeding van de inkomsten uit de telefoon- bedryven, welke de gemeenten bij de naas ting komen te derven zou in beginsel een accoord getroffen zijn, dat voor de gemeen ten bovredigend genoemd mag worden. Tarweoogst 1934 i 300.000 steun De Minister van Economische Zaken heeft bepaald, dat uit het Landbouw Crisis Fonds aan de Vereeniging Centrale Tanve-Organi- satie een bedrag van f 300.000 uitgekeerd zal, worden tot gedeeltelijke dekking van den oogst 1934, voorzoover betreft het tijdvak van 1 September 1934 tot en met 31 Maart 1935. De verbouwers van tarwe zullen erkend worden als, groep van producenten van crisisproducten. De K.L.M. in de West Voorspoedige exploitatie Het vervoer op de K.L.M.-lijn Curacao Aruba blijgt zich op bevredigende wijze ont wikkelen. In April werden 340 betalende passagiers vervoerd, d.w.z. acht of meer per vlucht. Met ingang van den len Juni zal het ver keer op deze lijn worden uitgebreid. Tot heden werden Dinsdags en Zaterdags twee diensten in beide richtingen onderhouden, hieraan zal op- Woensdag en Vrijdag een dienst Curasao—Aruba v.v. worden toege voegd. De „Oehoe" zal 25 Juni a.s. per s.s. „Bos koop" naar Curagaoworden verscheept. Zoodra overeenstemming met Venezuela zal zijn bereikt, zal ook een luchtlijn naar dit land worden geopend, vermoedelijk reeds op 1 Augustus a.s. De Senaat der Amsterdamsche Universiteit heeft gistermiddag in een openbare zitting het doctoraat honoris causa in de Letteren a Wijsbegeerte wegens zeer uitstekende erdiensten verleend aan Willem Johannes Kloos en Karei Joan Lodeuvijk Alberdingk Thijm. De gepromoveerden drukken elkander de hand. Links Dr Alberdingk Thijm; rechts Dr Kloos. Minister Deckers spreekt tot de officieren der Landmacht Bij het zilveren jubileum, der Vereeniging De Vereeniging van Officieren van de Koninklijke Landmacht, die dezer dagen haar zilveren jubileum viert, heeft gisteren, bij gelegenheid van haar jaarvergadering te Den Haag, den Minister van Defensie in haar midden ge had. In zijn rede wees de Minister op de zware tijden, wel ke wij beleven, en op de predikers der ontevredenheid, die alle schuld voor deze misère werpen op: de regeering. Vrees niet, aldus spr., dat de regee ring zich door welke onbillijke, welke'On rechtvaardige beje geningen ook, zal la ten ontmoedigen of laten afbrengen van te doen, wat zij haar plicht acht. Laat ook gij u uwe moed en uw plichtsbesef niet ont- rooven. Er heerscht in oAze dagen veel ver warring der geesten. Ontevreden mannen en er zijn er onder hen, die een leven van getrouwe plichtsvervulling achter den rug hebben werken thans aan de ondermij ning van het gezag, dat zij eens met eere hebben gediend. Houdt gij mijne heeren de oogen wijd ge opend en werkt mede met de wettige over heid, om ons volk veilig te geleiden langs de door de wolken van den tegenspoed ver duisterde paden naar een gelukkiger ver schiet. Ik herhaal: Werkt met de wettige over heid. Toen gij in uw drievoudigen offieierseed gehoorzaamheid aan de wetten beloofdet, hebt gij haar trouw gezworen. Zeker in zware en zwarte tijden als de huidige, moet de regeering weten, dat zij kan rekenen op de volstrekte betrouwbaarheid van de in stelling, welks hooge en eervolle roeping is: het wettig gezag in ons vaderland te steunen en te beschermen. Er zijn er, die terwijl zij voorgeven de een heid na te streven, een wig trachten to drij ven tusschen weermacht en overheid, tus- schen bestuurden en bestuurders. Zij geven hoog op van hun koningsliefde, maar hun overheersching zou de Nederlandsche Ko ningstroon haar alouden luister ontnemen. Zij zingen het Wilhelmus, terwijl zij het houweel leggen aan Willem van Oranje's levenswerk, het fundament van onze rechtsstaat. Gij weet dat zoo goed als ik. Men geeft af op het staatkundige leven en werpt met slijk naar de volks- genooten, die in groote onbaatzuchtig heid aan dit staatkundig leven leiding schenken. Men beschimpt de regeering die pal staat voor het gezag en laakt de mannen, die in stipte gehoorzaam heid de regeeringsvoorschriften eer biedigen. Men tracht u af te leiden van den rechten weg en nadert u in woord en geschrift openlijk en zijdelings, ja zelfs in het kleed des lafaards, in anonimiteit. Maar ik reken er op, mijne heeren, dat niemand uwer den weg zal verla ten, hem door plicht en eer gewezen. Uw trouw moge beproefd worden, hij kan door beproeving slechts worden gelouterd en verstevigd. Gij zult uw gelofte indachtig trouw blijven aan de Könihgin, gehoorzaam aan de wet, onderworpen aan de krijgstucht en met vasten wil de eenheid handhaven en bevor deren. Minister Deckers besloot zijn rede met een „Leve de Koningin!" dat door de aanwezigen driemalen werd herhaald. Amsterdam sticht Koningin-Moeder-Monument Het verworpen ontwerp-Zijl Het Amsterdamsch Comité tot oprichting van een monument voor H.-M. de Koningin- Moeder heeft besloten voor de hoofdstad het ontwerp van L. Zijl, dat in Den Haag den eersten prijs verwierf, doch desondanks niet voor uitvoering werd gekozen, te laten uitvoeren voor plaatsing in de hoofdstad. De Koninklijke Familie naar Het Loo H. -M. de Koningin en Prinses Juliana, die thaiis weer geheel hersteld is van de lichte ingesteldheid, welke haar had overvallen, zijn.gisteravond orn zes uur van het Huis teil Bosch naar liet Loo vertrokken. •Achter den koninklijken auto volgden twee hofauto's mét lliet gevolg; en een auto waarin zich twee rijksveldwachters be vonden. Chr. Bond van Loodgieters patroons Opxichtingsverg adering te Utrecht Under voorzitterschap van den heer A. Knuij thof, werd gisteren in. hotel „Ter minus" te Utrecht ©en vergadering gehou den, ter bespreking van de mogelijkheid van oprichting van een Bond van. .Loodgieters- en •fitterspatroons op Christeldjken grönd- ^Jaig. De heer Kruytlïof zette in zijn ope ningswoord uiteen, dat hij 35 jaar geleden eeh van de medeoprichters van den Chris- tclijken Metaalbewerkers bond, het altijd als een leemte gevoeld heeft, zich als pa troon niet Christelijk te kunnen organisee- ren. Daarom heeft hij er altijd voor gepleit en is dankbaar, dat deze vergadering thans hij een is. Spr. dankte het bestuur van den Chr. Middenstandsbond in het bijzonder den directeur van het bureau, den heer Meima, voor den steun, tot dusver verleend. Zal een Christelijke bond slechts klein kun nen zijn,' spr. wees op het door hem voor gelezen Schriftgedeelte: Nehemia 4 15 einde. Bij de ingekomen stukken waren sympa thiebetuigingen uit verschillende deelen van het land. De secretaris van het voorloopig comité, de heer A. H. B. Breukelaar, van Am sterdam, deelde mede, dat de leden var comité met elkaar contact gekregen heb ben, toen zij zich tot het bureau van de Christelijke Middenstandsbond wendden naar aanleiding van het verslag van de organisatievergadering, dezer organisatie. Het voorloopig comité heeft statuten en reglementen ontworpen. Het meent, dat in nauw contact met den Christelijken Mid denstandsbond gewerkt moet worden en dat de verschillende faciliteiten, die in het lood- gietersbedrijf gelden ook voor de leden van den Christelijken bond verkregen moeten worden. 'Over de al- of niet wenschelijkheid van ®en Christelijke organisatie werd een bree- de bespreking gevoerd. Deze werd bestreden door de heeren Jonkman, vrijgestelde van den neutralen patroonsbond en R o t, van *s-Gravenhage en behalve door de co- mitéleden verdedigd door de heeren K. Meima, J. de Bruyn en R. Hagoort. Ten slotte werd in principe besloten over te lijken Bond van Loodgieterspatroons. Art. gaan tot oprichting van den Ned. Christc- 2 en 3 van de voorloopig goedgekeurde sta tuten luiden: De vereeniging heeft als grondslag voor haar arbeid en optreden den Bijbel als Gods Woord, dat zij aanvaardt als richtsnoer'voor het maatschappelijk leven. De vereeniging heeft ten doel de Christelijk- sociale beginselen te erkennen en te beleven op het terrein van de werkzaamheid harer leden, en aanvaardt dez© beginselen als norm bij de behartiging der belangen dier leden". Besloten werd, dat het voorloopig comité de leiding zal houden. Als secretaris-pen ningmeester zal fungeeren de heer A. II. B. Breukelaar, Zach. Janszenstraat, Am sterdam. De propaganda zal met kracht aangevat worden. Verschillende plannen in verhand hiermee worden besproken en vastgesteld. Kustvisscherij in Zeeland Onder voorzitterschap van den Commis saris der Koningin in Zeeland is te Middel burg een vergadering gehouden, waarin is opgericht een vereeniging tot behartiging van de belangen der kustvisscherij in land. Als voorzitter zal fungeeren d© heer D. I-I. van Z u ij e n, burgemeester van Breskens; als vice-voorzitter de heer P. G. Laer- noes, wethouder van Vlissingen; secreta ris de heer J. van Leeuwen te Vlissin gen; als penningmeester de heer Jac. van Bel zen te Arnemuiden en als vijfde be stuurslid de heer D. Huinink, burgemee- ter van Veere. De vergadering bood den Commissaris der Koningin, jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford, het eere-voorzitterschap aan. B.V.L. Landdag op „Raaphorst" Op Zaterdag 22 Juni a.s. hoopt de gewes telijke landstormcommissie „Zuid-Holland- West" een BVL-landdag te houden op het landgoed „Raaphorst" te Wassenaar. Medewerking zal worden verleend door de Kon. Militaire Kapel, o.l.v. kapitein Walther Boer en door het Leidsch a Capella Koor, directeur Willem Mizée. Op dezen landdag zal de BVL uit Zuid- Holland-West voor de autoriteiten defilee- ren. Dit défilé, waarbij de landstorm corn- pagniesgewijze zal zijn ingedeeld, zal onder leiding staan van res. luit.-kol. G. F. van H o o g e n h u yz e. Na het défilé zal door den BVL een op stelling in massa geformeerd worden. Een Flora in Den Haag Er bestaan plannen in het voorj'aar van 1937 te Den Haag een groote bloemententoon stelling te organiseeren in gelijken geest als die, welke thans dit jaar te Heemstede is gehouden. Naar de Res.bode ter oore kwam, zou voor deze tentoonstelling het terrein van de bui tenplaats Zorgvliet aan den Oude Scheve- ningscheweg in aanmerking komen. Het N.V.V.-Congres te Amsterdam De rede van den heer Kapers „Het zal van de R.K. Staatspartij afhangen, of Gisteren is in de groote zaal van Krasna- polsky te Amsterdam, het congres geopend van liet Nederlandsche Verbond van Vak- vereenigingen, onder leiding van den heer E. Kupers. Spreker constateerde in zijn openingsrede dat Nederland zich het langst heeft vastge houden aan het vrijlhandelsstandpunt. Vol gens veler meening te lang, tot groote scha de van ons bedrijfsleven. Spr. noemt het bedenkelijk verschijnsel, dat de werk loosheid sinds het vorig jaar is toegenomen met niet minder dan 60.000. Dat wijst er op, dat de crisis in ons land nog onverminderd ■oortduurt in tegenstelling met een aantal andere landen, waar sedert 1933 een lang zame verbetering is te constateeren. Dit zijn juist de landen, waar de devaluatie is in gevoerd. Het aantal voorstanders van deva luatie neemt dan ook voortdurend toe. Wat in de allereerste plaats in ons land noodig is, is een doelbewuste welvaartspolitiek niet alleen als crisismaatregel, maar als een blijvende maatregel. De moderne arbei dersbeweging heeft de noodzakelijkheid daarvan reecis betoogd, voordat de huidige crisis intrad. Spreker zet uiteen, dat noodzakelijk is uitbreiding van onze industrie voorname lijk van die industrieën, welke in ons land nog niet voorkomen. De Regeering dient hiervoor steun te verleenen. Spr. erkent, dat er een en ander is ge beurd op het gebied van de werkverschaf fing, maar het aantal tewerk geitel den in werkverschaffing had veel grooter moeten zijn. Van het groot opgezette 60-millioenplan L tot nu toe haast niets uitgevoerd, ondanks het feit, dat de vakorganisaties alle moge lijke medewerking hebben verleend. Het tezuinigingsontwerp Voortgaande zegt spr., dat de politiek van de arbeidersbeweging lijnrecht ingaat tegen die van de huidige regeering, die ondanks het votum van de Prov. Statenverkiezing met de oude koei's doorgaat. Tegen het voornemen om de loonen, welke toch reeds belangrijk verlaagd zijn onder regeeringspressie, nog meer te doen dalen, werd krachtig gepro testeerd. Hoe het met dit wetsontwerp zal gaan hangt, zegt spr., af van de R.K. Staats partij. Wanneer het ernst is bij deze partij kan morgen aan den dag een regeering worden gevormd, die een doelbewuste welvaartspolitiek zal kun nen voeren. Onze vakbeweging heeft voortdurend op de bres gestaan, om de belangen van de werkende en werklooze arbeiders te behartigen. Daarin stond zij in de verdedigende stelling. Van 1 Januari 1932 tot 1 Jan. 1935 daalde het ledental van het N.V.V. van 319.994 op 300.443 Dat is een achteruitgang van min der dan 20 000 of nog geen 6 pet. Voorts stelde spr. in het licht, dat het een belang is van de eerste orde, dat van over heidswege veel meer gedaan wordt ten bate van de jeugd. Het moet voorkomen worden dat uit wanhoop deze jeugd zich zal wen den tot extreme' richtingen van links of rechts. In het verder verloop van zijn rede wees spr. op de noodzakelijkheid van een verkorten arbeidstijd, op de verhoudingen met de communisten, waarmede zegt spr., van een eenheidsfront geen sprake kan zijn. Ook bij de verhoudnigen met deN.S.B. De eenige tandpasta die Uw tanden de emailglans teruggeeft en blijvend doet behouden. Emanyll Crème Emanyll Vanishing Cream Eau de Cologne Emanyll Vraagt fle KOOS KOEN PUZZLE bij Uw winkelier. f QCfl Hoofdprijs ZDUi" Voornaamste Nieuws. Dit nummer bestaat uit DRIE bladen Blz. 1 Te Utrecht is de oprichtingsvergadering gehouden van de Chr. Bond van Loodgieters patroons. Naasting van de telefoonnetten der groote gemeenten zal in de toekomst plaats hebben. Blz. 2 Roosevclts herstelpolitiek wordt ernstig aangetast door een besluit van het opper ste gerechtshof der Ver. Staten. Het deel der Nirawet betreffende oplegging van de codes en de landbouwhypotheken is ongrondwettig verklaard. x De aanstaande Kabinetswijziging in Enge land. Baldwin wordt premier, Eden minister van bnitenlandsche zaken. Het Fransche Kabinet heeft zijn houding inzake de in te dienen volmachtenwet be paald. Op 4 Juni wordt de Engelsch-Duitsche vlootconferentie begonnen. Baldwin heeft over luchtpact en veiligheid gesproken. Eden in het Lagerhuis toegejuicht om zijn resultaten te Genève. Blz. 5 De algemeene vergadering van de Ned. Blz. 9 De algemeene vergadering van de Prot. Chr. Bond van Spoor, en TramwegpersoneeL Een vierweeksche speurtocht door Ame rika XV, door Mr. P. Borst. PS9- töe 6905s 37" ^ccn2uive^uuix enJMaeti MMrn stond spr. stil. Spr. waarschuwde ernstig tegen deze beweging Tenslotte herdacht spr. hen, die aan de arbeidersbeweging wa ren ontvallen en verwelkomde hij de ver tegenwoordigers van liet I.V.V. en van di buitenlandsche vakbonden. en bestelden reeds onze mooie verkiezingsplaat in drie kleuren. Nu wekken wij de besturen van de A.-R. Kiesvereenigingen in de kleinere steden en dorpen op, om overal met hetzelfde vuur aan ^en strijd om de gemeente- ANTI-REVOLUTION Al PE raad-zetels deel te nemen. M K PARTIJ Maak daartoe vooral ge- bruik van onze ,,EENIG MOOIE" verkiezingsplaat. Geef geen duim grond ver loren aan de tegenpartijen, die ten koste van veel geld een overwinning willen forceeren. Bestel nu onze verkiezingsplaat op for maat 55 X 80 c.M. of 55 X 40 c.M, uitgevoerd in oranje, blauw en zwart. Voor een luttele som kan zelfs het kleinste dorp meedoen. En voor een heel klein beetje meer, drukken wij naam en lijst- nummer er tegelijk op. Dezelfde mooie frissche plaat in talrijke steden en dorpen versterkt reeds op zichzelf den moed! Geef spoedig Uw be stelling op aan het Comité voor Chr. Volkslectuur, Talmastraat 13, Amster dam-Zuid. Ons blad wil de besturen uit de omgeving; van Leiden gaarne terwille zijn. Zij 'runnen voor het gemak hun aanvragen tot ons richten en eventueele zaken met ons bespreken. Breestraat 123 j)E ADMINISTRATIE

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 1