llieurwe £rihsrljr CTounuit ope,'i,'9he' Sfóontttmentsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agenlschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per 0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zendingy 4 50 Bij dagelijksche zending5,59 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/i cf. Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar Dagelijks verschijnt nd Nieuwsblad voor Leiden sn Omstreken Bureau: Breestriat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 NO. 5456 ZATERDAG 20 APRIL 1935 15e Jaargang Sbbertentieprijjen: Van I tot 5 regels 1.177» Elke regel meer0.22'/» Ingezonden Mededeel ingen van 1—5 regels2.30 Elke regel meer0.45 Handelsadvertentiën per regel 0.17 Bij contract belangrijke korting Voor het bevragen aan 't bureau wordt berekend0.10 Wegens het Paaschfeest zal Maan dag geen nummer van ons blad verschijnen PASCHEN Triumfeerénd recht Bij de Grieken was de kunst, bij Romeinen het recht en bij de Joden godsdienst, de kennis van den waren God. Bij het kruis van Jezus ontmoeten wij Romeinen en Joden; pas later zou den Grieken tot de tempel geleid wor- den. Voor de rechtbank dér onkreukbare rechters zou Jezus geoordeeld worden en als getuigen zouden aanwezig zijn de leeraars van Israël, de volksvoor lichters van beroep. Juridisch gesproken bleef er niets wenschen over en toch, het proces van Jezus' veroordeeling is de gruwelijkste caricatuur geweest van wat zich ooit als rechtspraak heeft aangediend. Juri disch gesproken was dit proces een gruwel. Pilatus kon geen onkunde voorwen den, hij kende de zaak, hij kende de getuigen: „hij wist, dat zij Hem uit nijd overgeleverd hadden". En toen woog hij het recht? Ach neen, hij boog het. Hij appelleerde op het volk en liet de massa bij referendum beslissen; alsof bij stemming uitgemaakt kan worden, wat recht of onrecht is. Voor of tegen Jezus; neen, erger: vóór Jezus óf vóór Barabbas. Oversten en overpriesters wisten wat hun te doen stond; zij, voorlichters van het volk van professie, hitsten de schare op en legden de massa een slag woord op de lippen: het vreeselijkste, dat ooit door een dolle, opgezweepte menigte, is uitgeschreeuwd. De over priesters, die den waren God kenden, lieten het volk tegen Gods Zoon kiezen. „En Pilatus oordeelde, dat hun eisch geschieden zou" en, zoo moest eigenlijk volgen, dat het recht gebroken zou worden. En toch ziehier het mysterie van Gods verzoenende genade toch wevd juist zoo aan het hoogste recht voldaan. Onschuldig door den aardschen rechter veroordeeld, maar schuldig voor God, omdat de „misdaad des volks" op Hem gelegd wae» omdat Hij zich als offerlam had aangeboden. Daarom droeg Hij de straf; doch 'daarom kon Pilatus ook niet beslissen, dat het kruis het einde zou zijn en kon den de overpriesters niet bewerken, dat het graf gesloten zou blijven; daarom trok God de lijn door, welke van Kerst mis tot Paschen en straks tot Pinkste ren loopt. Kerstmis, als eerste open baring van het licht; Goede Vrijdag met zijn donkerte en duisternis van zonde en helsche macht; Paschen nu met vrede en vreugde. Want het Recht triumfeert; God geeft order, dat de steen van het graf weggewenteld zal worden; Immanuël treedt in voll* heerlijkheid uit de spelonk en „eeuwig bloeit de gloriekroon op 't hoofd van Davids grooten zoon". Al de eeuwen door is er een streven geweest om bij stemming te laten be- slissen wat recht is en steeds weer is de massa opgejaagd en opgezweept om haar sanctie te geven aan wat enkele voorlichters als profijtelijk aanprezen. Het recht struikelde dan vaak op de straat. Paschen biedt veel leering en veel troost; ook deze, dat, hoe het gaat, Gods Recht eenmaal triumfeeren zal. Lees ex Luthers lied maar op na: Psalm 118: elk vers spreekt van de waarheid en de gerechtigheid Gods en daartus- schen door jubelt het: Ik zal niet ster ven, maar leven; en ik zal de werken des Heeren vertellen. De vragen van de dag, de vragen van onze onrustige eeuw, welke in het snij vlak van twee wereldperioden ligt voor twintig eeuwen was het ook zoo! stormen op ons af en beroeren onze ziel; de vragen van ons leven, van ons dagelijksch brood, van de toekomst onzer kinderen, laten ons niet met rust; de vraag of er nog recht is, of dat de macht zal beslissen, hier en elders, benauwt ons; waar zullen wij berus ting, neen, vrede, neen, vreugde vin den? Bij de massa, bij de macht, bij den geweldhebber, die straks misschien het recht aan een volksstemming on der hooge druk, natuurlijk zal onder werpen? Wij weten beter; wij weten, dat wij slechts bij het geopende graf, bij den opgestanen Heiland rust en vrede vin den voor de moeiten des levens en de z ->n der ziel. iviaar dan moet in ons hart leven het jfeaarlijk der discipelen: de Heer is lliiilllllllllllllllllllllllillllllilllllllllllllll DIT IS DE DAG DER RUST Paschen. De donder van Gods toorn is op het kruis gebroken. De bliksem van Gods recht gebluscht in Christus' bloed. De dag van Gods gena is stralend aangebroken Als Christus triomfant Zijn blijde opgang doet. De dikke duisternis is voor het Licht geweken: Er zal geen nacht meer zijn voor wie den Koning keni Die Satans ketenen van slavernij kon breken En alle angst der hel heeft van Zijn volk gewend. Dit is de dag der rust, dit is de dag des Heeren! Komt prijzen wij Zijn Naam, Zijn hooge Majesteit! Hij dorst de dood, de hel 'voor heel Zijn volk trotseeren. Zijn naam is Sterke God, Vader der Eeuwigheid! (Nadruk verboden.) LEO LENS. DE STATENVERKIEZINGEN Amsterdam en Noord-Holland Om dankbaar te gedenken Bij den tegenslag, dien onze partij bij deze stembus wel moest ondervi/iden, stemt de uitslag te Amsterdam en in geheel Noord- Holland bijzonder dankbaar. Wat Amsterdam aangaat, de vorige Sta- tenstembus bracht de A.R.-partij 19.S95, de vlak daarop volgende Raadsverkiezing 20.732 stemmen. Vergelijkt men ons cijfer van thans, 24052, vermeesterd bij straffen tegenwind, dan volgt hieruit de conclusie, dat van den kiezersvloed van 1933 vruchtbaar slib is achtergebleven. Velen hebben geleerd A.R. te stemmen, maar zou den hiertoe niet gekomen of hierbij niet bicven zijn indien door goede organisatie niet voortdurend was gearbeid. Ons percen tage klom daardoor toch neg iets van 6 op 6.2 Wat nu de algemeene uitslag betreft, het is opnieuw gebleken, dat de helft van de kiezersbcvolking rood stemt. Voor de gees tesgesteldheid van deze circa 50 doet het er ten slotte weinig toe of de S.D.A.P., zoo als nu weer achteruitgaat en de Commu nisten, alsmede Sneevliet en zijn groep vooruitspringen. Deze roode mentaliteit is een triest feit, waarmede duchtig te rekenen valt. Bij de andere 50 zijn de verschuivingen an eenige meerdere beteekenis. De R.K. bleven zichzelf vrijwel gelijk: in deze kiezers groep zit uiteraard niet veel bewegelijkheid. De C.H. gingen, jammer genoeg, achteruit, een verschijnsel dat zich bij onze zuster partij in toenemende mate vertoont: van 27.603 in 1931 tot 21.472 stemmen thans. Wel heeft de C.H. Unie, vergeleken met 1933, kunnen ophalen met 2776 stemmen, maar het percentage is toch gedaald van 8 tot by2. De N.S.B. heeft happen genomen uit den Vrijheidsbond en de Vrijz. Democraten. Eerstgenoemde groep heeft beduidend min der de tanden van de nieuwe beweging te erduren gehad dan de tweede. De onstui mige radicalen van vroeger zijn versmolten tot een eenmanspartijtje, waarbij de V.B. toch nog altijd gunstig afsteekt. Een belang rijk deel van het succes van de N.S.B. is voorts te zoeken bij de z.g. Middenstands partij, die in 1931 niet minder dan 16.369 stemmen verwierf en 2 zetels in de Staten, maar nu in het geheel niet aan de stemming heeft deelgenomen. Dat komt wel terecht bij de Raadsverkiezing, hebben de heeren N.S.B.-ers en Middenstanders over en weer gedacht! Ten slotte de C.D.U., die met 9833 stem men uit de bus kwam. Naar het ons voor komt, hebben zij die hoofdzakelijk verkre gen van voormalige C.H. kiezers. De A.R. hebben aan deze groep niet noemenswaard verloren. Onze eindconclusie is dat de beide pro- testantsch christelijke partijen, die op elkaar aangewezen zijn (de A.R. en de C.H.) meer toenadering behooren te zoeken. Moge deze stombus beide van de verdeeldheid dichter bij de eenheid brengen. Wat het overige Noord-Holland betreft, in alle kieskringen is de A.R. partij mooi voor uitgegaan. Dat het totale cijfer over Noord- Holland klom van 52048 tot 62499 is een bewijs, dat de verscherpte politieke waak zaamheid onder de krachtige leiding van het Provinciaal Comité in deze provincie uitmuntende resultaten oplevert. Voor de kiesvereenigingen in geestelijk dorre stre ken, die meerendeels te worstelen hebben met kleine krachten, is de uitslag van deze Statenstembus een heerlijke bemoediging. Terwijl ten slotte de broedertrouw van onze mannen in het Gooi te loven .valt, die on danks tegenslag bij de voorbereiding van de campagne met niet minder toewijding dan overal elders zich aan de goede zaak hebben gegeven en ook hier hun arbeid zoo rijk beloond hebben gezien. HET PAASCHCONRES DER S.D.A.P. De openingsrede van Koos Vorrink „De tijd der frases is voorbij Zaterdag en Zondag heeft de S.D.A.P. Amsterdam haar jaarlij ksche partij-ci gres, houdt o.l.v. den heer Koos Vorrink „In het zesde jaar van de crisis komen wij samen te midden van een ontredderde we reld. Het probleem, dat in het brandpunt van ons aller belangstelling staat, is de crisis, die onverzwakt voortdringt en al thans voor wat ons land betreft haar diep tepunt nog niet schijnt te hebben bereikt. Daarmede is de voorwaarde gegeven voor het ontstaan 011 het voortwoekeren van het extremisme van links en van rechts. In het fascisme beleven vrij de opstand der ontgoochelden en teleurgestelden, die zich zelf een bevrediging en genoegdoening verschaffen in hun machtsdroom en. In ons eigen land hebben wij voor het eerst van aangezicht tot aangezicht ge staan met de vazallen van buitenlandsche dictators. Het beeld is hier niet anders dan elders. De methoden van het fascisme zijn internationaal. Góbbels is de leermeester van Mussert. Het Verbod van onze vlaggen, van onze liederen in den radio-omroep, de maatrege len tegenover sommige groepen onzer le den in overheidsdienst, die ons als deel dei- volksgemeenschap pogen te diskwalificee- ren, voelen wij als een krenking en beleedi- ging, aldus spr.. Welk een kerngezond stuk volksleven wij vertegenwoordigen, bewezen de Staten-verkiezingen. Wij stonden als een rots in de branding. Dat mogen de bur gerlijke partijen bedenken, die hier, gelijk vroeger elders, bewezen hebben, geen af doende weerstand te kunnen bieden oan den fascistischen stormloop. De 8 pCt. stemmen op de N.S.B. zijn een vermaning aan het adres der regeeringspartijen. Met een ver klaring tot verboden vereeniging is hier minder dan het halve werk gedaan. Waar het op aan komt, is aan het extremisme de voedingsbodem te ontnemen Deze wordt gevormd door de gevolgen van het beleid van de regeering-Colijn, wier liberaal-kapitalistische politiek volle dig heeft gefaald in het bestrijden van de crisis en haar gevolgen. De roep om ordening weerkiinkt niet in onze kring alleen, ook ;n de leidende kringen der economie worden stemmen ge hoord in de richting van onze e'ischen. Niet anders is het met onzen eisch om te komen, tot een constructieve welvaarts- politiek, een politiek van werkverruiming, "an behoud en versterking der koopkracht. Van de Partij zelf kunnen wij getuigen, lat de mnt-pplo cMri« -■ Zware uitslaande brand in de Beschuitsteeg Agenten onder neerstortende gevel bedolven Twee ernstig gewonden Brandweer gaf geen gehoor Leiden, 20 April 1935 Hedenmorgen in de vroegte heeft in de Beschuitsteeg een zware uitslaande brand gewoed, waar door een dubbel groot voormalig heerenhuis in de asch werd gelegd, terwijl twee andere panden groote brand- en waterschade kregen. De gevel van het eerst-brandende huis stortte in, waarbij zes agenten door vallend puin werden getrof fen. Drie van hen raakten onder het puin bedolven. Twee ernstig en een licht gewonde moesten naar het Academisch Ziekenhuis worden gebracHl Omstreeks vijf uur hedenmorgen werden de bewoners van het perceel Beschuitsteeg 3 waarin gevestigd is de manufacturenzaak van de fa. Witters en Linmans, wakker door een brandlucht. Deze bewoners, de fam. Witters, waarvan de man en vrouw op de tweede verdieping hun slaapvertrek hebben terwfjl hun negentienjarige dochter op de eerste verdieping slaapt, zagen zich de weg naar beneden door het vuur afgesneden en riepen uit de ramen om hulp. Hun hulpgeroep wekte o.a. een jongen die tegenover hen woonde, Leo v. Leeuwen ge naamd, die een schildersladder, die toevallig in de straat lag, tegen het brandende huis opzette, waarlangs vader moeder en dochter de veilige straat konden bereiken. De toe vallige aanwezigheid in de straat van de ladder was een zeer gelukkige omstandig-) heid, want het vuur breidde zich zeer snel uit en het huis stond in minder dan geen tijd in lichter laaie. De politie die met een •slangenwagen aanwezig was kon weinig tegen het vuur uitrichten. Geen gehoor op de hoofdpost De brandweer liet op zich wachten. Zij werd telefonisch gewaarschuwd, maar gaf geen gehoor. De onder-commandant Neuteboom en de commandant van de Vrijwillige brandweer de Kier; verschenen op het-terrein van de brand en. spoedden zioh naar de hoofdpost, waar zij op allerlei manier alarm maakten evenwel zonder dat de deur openging. De bovenbewoonster werd door 't lawaai gewekt en ten slotte slaagde men er in de brand wacht té alarmeeren. Waarschijnlijk, is hij onwel geweest. Hij maakte althans die indruk en mogelijk heeft hij in staat van bewusteloosheid verkeerd. Hij kwam echter spoedig weer bij en heeft de eerste motorspuit nog naar het terrein van den brand gereden. Spoedig daarna is ook de tweede spuit uitgerukt en was de brandweer voltallig bij de brand aanwezig. Het was hoog tijd. Het huis van de fa Wit ters en Linmans was één groote vuurzee en de tegenover liggende en belendende percee- len, waarven de ruiten reeds gesprongen wa ren, liepen mede gevaar door het vuur aan- getast te worden. Hoe het vuur heeft huisgehouden. Niet lang nadat de brandweer was ver-J onder de knie en besteedde daarna weer al schenen gebeurde er plotseling een ernstig zijn aandacht aan het pand van den heer luk. Witters. Het heeft geruimen tijd geduurd al- De gevel stort in Zonder dat iemand er op verdacht was, stortte plotseling de gevel van het branden de huis in. Hij knikte voorover en stortte op straat. Er stonden op dat oogenblik agenten voor. Drie van hen, Wassink, v, en Wiekerink, werden weliswaar door het vallend puin getroffen, maar konden door de gesprongen ramen het tegenoverliggend huis binnenvliegen, zoodat zij met lichte verwondingen en de schrik vrij kwamen. Drie andere agenten, nl. de hoofdagent Uitendaal en de agenten Stibbe en Smale, werden door het puin bedolven. Uitendaal wist zich nog onder de steenen vandaan te werken en het tegenover liggend huis te be reiken. Stibbe die hevig kreunde werd daar na spoedig bevrijd, maar het langst bleef men bezig met Smale, die geheel uitgegra ven moest worden. De Eerste Hulpdienst was spoedig ter plaatse en heeft de drie mannen behandeld. Het bleek- dat Uiten daal en Smale etr het ergst aan toe waren. Ze werden beide aan het hoofd gewond en kregen inwendige kneuzingen. Maar ook Stibbe was er vrij ernstig aan toe. Alle drie moesten zij op de brancard worden wegge dragen naar de E.H.D.-auto, die hen naar het Academisch Ziekenhuis vervoerde. De andere drie agenten konden aan het werk blijven. Op de Nieuwe Rijn viel intus- schen een agtuit flauw, maar hij kon spoedig weer worden bijgebracht De brand woedt voort De brand woedde inmiddels herig voort en had de andere helft van het dubbele per ceel aangetast, terwijl aan de overzijde rook wolken sloegen uit het perceel 8 van den heer v. Vliet, een woonhuis annex kaaspak huis en uit het perceel 6 van den heer Ouwerkerk. Men had hier het vuur spoedig men die vuurzee zoodanig had be dwongen, dat gevaar voor verdere uitbrei ding niet meer aanwezig was. Het groote pand brandde geheel uit Het tweede gedeelte van den dubbelen gevel helde gevaarlijk voorover, zoodat allerlei veiligheidsmaatregelen moesten worden ge troffen om een tweede catastrophe te voor komen. Hierdoor werd ook het blusschings- w*ark ernstig gestagneerd. De perceelen van de heeren Van Vliet en Ouwerkerk kregen ernstige brand- en waterschade. De brandweer werkte met groot materiaal. Ook de magyrus-ladder stond opgesteld en men gaf op d> twee motorspuiten met twaalf slangen water. Op het teirrein van de brand waren aan wezig wethouder Tepe, de commissaris van politie, de heer Meyer, eh hoofdinspecteur Eskens. De burgemeester en wethouder Splunter waren uitstedig. - Over de oorzaak van de brand tast men in het duister. Er brandde beneden, waar het vuur is aangekomen, wel een kachel, maar naar de bewoner be\w?erdè, stond deze niet op de plaats, waar het vuur het eerst ge zien werd. Het lange uitblijven van de brandweer is 1 dus waarschijnlijk het gevolg van een onge lukkige samenloop van omstandigheden. Toch lijkt ons het systeem, dat slechts één brandwacht des nachts op de hoofdpost aan- wezig is, niet geheel in orde. Do gebeurte nissen van hedenmorgen leveren daarvoor helaas een duidelijk bewijs. Omtrent de toestand van de politieagen ten. die bij de uitoefening voor hun beroep door de vallende muur werden getroffen, vernemen wij nog het volgende. De agent Uitendaal kroeg waarschijnlijk een wervel fractuur, Smale een schouderfractuur en hoofdwonden, terwij»! Tibben hoofdwonden opliep. De agent Glazenborg, hierboven nog niet genoemd, liep een enkelfractuur op De toestand, ook van de ernstig gewonden, is niet levensgevaarlijk. Uitendaal werd naar het Diaconessenhuis vervoerd. Sniaïe en Tibben naar het Elisabeth-gesttcht. a a r 1 ij k opgestaan om met Luther te kunnen zeggen: Geen aardsche macht begeeren wij; Die gaat welras verloren! Ons staat de sterke Held ter zij; Die God ons heeft verkoren. Vraagt gij zijn naam? Zoo weet, Dat Hij de Christus heet, Gods eengeboren Zoon, Verwinnaar op den troon De zege is ons b°schorsn! do moreele schok, die de vernietiging der Duitsche sociaal-democratie haar gaf, volledig is overwonnen. Er leeft in de Partij sterk het besef, dat de komende jaren ook in ons land beslis send zullen zijn voor de toekomst van onze beweging. Daaruit ontspruit de be hoefte, onze actie tegen communisme en fas cisme te kunnen omzetten in een actie voor een breed uitgewerkt positief program. De tijd der frases is voorbij. De vraag, of wij tegen onze groote taak zijn opgewassen, hangt mede af van de vraag, wat het organisatie-apparaat dei- Partij kan presteeren. Spr. deelde in dit verband mede. dat er in het nieuwe kwar taal, naast twee afgevoerde afdeeüngen, 21 nieuwe afdeeüngen zijn opgericht, terwijl bovendien het ledental der Partij, tegenover een daling over 1934 met een kleine 300U, over het eerste kwartaal zich weer in stij gende lijn bevindt. Na de dooden te hebben herdacht, die de Partij in het afgeloopen jaar zijn ontvallen, heette spr. de afgevaardigden der 475 afdee üngen welkom, alsmede de vertegenwoordi- grs der beide Kamerfracties en van het N.V.V. Bijzonder hartelijk verwelkomde spr verder de heeren De Rrouckère en De Block van de Belgische Werklieden Partij en Gustav Muller, den Zweedschen soc.- democratische minister van Sociale Zaken in het kabinet-Per Albin Hansen. Spr. zond een groet aan alle strijders voor de vrijheid en ook aan de protestan ten en katholieken in Duitschland, die niet hukkon voor de barbarij van den totakn staat. Na gewezen te hobben op de beteekenis van «lit congres, welke gelegen is in de be handeling der groote politieke vragen van Het Bezuinigingsontwerp Salarissen en pensioenen verlaagd Nog steeds houden de berichten aan om trent den inhoud van het aangekondigde bezuinigingsontwerp, waarvan de indiening "erlang te verwachten is. De N.R.C vernam nog, dat in het ont werp o.a. is opgenomen een nieuwe verla ging van de salarissen der rijksambtenaren ten bedrage van 10 millioen. Het bezuinigingsontwerp zal voorts voor een belangrijk gedeelte een machtigingswet worden, waarbij de regeering zich voor een aantal bezuinigingen en daarmede verband houdende voorzieningen regeling bij Ko ninklijk besluit voorbehoudt. In verband met het gerucht, dat vankelijk in het ontwerp ook opgenomen aanpassing van de b u i t e n den staatsdienst op het oeconomische leven drukkende lasten aan een lager niveau daaruit verwijderd is, vernemen wij, dat hierin nader bij een af- zonderüjk ontwerp zal worden voorzien. „EBERTO" Schoen de ideale steunschoen met Sponsrubber - voorvoetkussen Octrooi 20075. Fabrikante Fa.Wed.J P. VAN BOMMEL Moergestel We hebben geen aanleiding het boven staande te ontkennen en kunnen er nog aan toevoegen, dat ook ten aanzien van de pensioenen een maatregel zal worden voor gesteld, die ongeveer 5 millioen zal opleve- Gemengd Nieuws. Afgrijselijke roofmoord bij Oude Wetering OP BEESTACHTIGE WIJZE AFGEMAAKT Vrijdagavond deed het ech'xpaar K. aan de ringvaart tusschen Oude- en Nieuwe Wetering een vreeselyké ontdekking. Daar werd toch gevonden het gruwelijk verminkte lyk van den 52-jarigen korenmolenaar en fouragehande- laar K. Duyser uit Leimuiden. u.«ui Dr van der Byl uit Oude Wetering kon 't oosf-nblik, verklaarde spr. iet 4J=te cou-l«slechts den dood constateeren. Duyser had gres Vj- Partij xoor -geopend. hen groot gat in het achterhoofd. V.% galaat was zóó gekerfd met een mes, dat Dr van der Byl, huisarts van Duyser, het slachtoffer aan vankelijk niet herkende. De portefeuille van Duvser was verdwenen Denkelijk had hij juist geld van de boeren leenbank te Oude Wetering opgenomen. De auto, waarmee D. gereden had, was eveneens verdwenen. Vermoedelijk is de moor denaar hiermede er vandoor gegaan. De burgemeester en de politie stelden middellyk een onderzoek in. in een woon wagenkamp Te Brunssum (L.) heeft in een woonwagen kamp een moordaanslag plaats gehad. De 23- jarige bewone. J. S. heeft op zekeren P. een vijftal schoten gelost, waarby een kogel rake lings langs den slagader ging en tot in de hals doordrong. Ook bekwam P. een schot wonde in het rechterdij been. het^slïbLffp Stoffels':e zÜn verbonden, werd het slachtoffer naar het ziekenhuis te Heer- n overgebracht. Zyn toestand is bevredigend. De aanleiding van deze moordaanslag is ge- de? va'„% enke,e 'on<^ s- Plagen waren, waarby P toekeek en zyn instemming hiermede betuig, hi? oAvo ui daa™P zo° opgewonden, dat rian?t,fi7! °P slechts enkele meters af stand uit een revolver enkele schoten op P wSl" PfChoten te heljben heeft hy het wapen in het fornuis verstopt. v=mechPtï"™r he[TaSp™ r""™* heeft het'in Kg ^en." f°mmS e° 0. is gearresteerd gesteld; 111 ckerde bewari ng Voornaamste Nieuws. Dit nummer bestaat uit VIER bladen en het Zondagsblad Het Paaschcongres van de S.D A.P. is he den te Amsterdam geopend. De rede van den voorzitter. De sla-export naar Duitschland stopgezet. Te Den Haag is een aanslag gepleeqd on ruwend reen on»!iike r?ofmoord bij Oude Wetering op een 52-jange korenmolenaar te Leimuiden terVdeaMthrB.Lhbani?aiVerSlaS V"° „Vehsche-cn is het jaarverslag van de vuTi v t5'6,, hfederlandsche Maatschappij voor Ziekenhuis verpleging (M.V.Z.) Gouda. deHh!™"6,1.^' were'd tentoonstelling na. urath zouden het daarover niet eens ziin 30DEGRAVEN de emmabloemcollecte. De Emmahloemcoilecte he-f» f n bracht tegen f 217.50 in 193J 1 ■teTtb?".!^ ''""'"tVlot bestrijding !amenJS" <rade?Pde'!croüteecl,'rISj°^

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 1