VAN G[R Uitslag der Stemming in de Kieskring Leiden nu lil:" v 5 DONDERDAG 18 APRIL 1935 DERDE BLAD PAG. 10 DE UITSLAG IN STAD EN STATENKIESKRING LEIDEN Verlies in de stad, stabiliteit in de dorpen R'wd handhaaft zich cn dc N.S.B. imaakt Het resultaat vao de Statenverkiezing voor de Stad Leiden heeft voor de a.r. par.ij een aanmer kelijk verlies opgeleverd. Het steiramenaafital g ng vergeleken bij de Statenverkiezingen van 1931 met niet minder dan 1100 tecug. Het percentage zakte van 13.78 op 9.38. Vergeleken bij dc Ka merverkiezing van 1933 is het verlies niet zoo groot. Het jaar 1931 was voor de a.r. partij een topjaar. Door verschillende gunstige omstandig heden werd toen een bijna abnormaal gccot aantal stemmen op de a.r. lijst uitgebracht. Het stcm- menaantal was in 1927 b.v. slechts 3076 (thans 3257; in 1931; 4423). Dit alles neemt echter o.et weg. dat het resultaat van thans zeer onbevredi gend is. Omgerekend voor de gemeen.eraadsver- kiejingen die aanstaande zijo. zouden we met dit aantal nauwelijks 4 zetels halen. De Christelijk HiStorischen gingen in dc stad met enkele stemmen vooruit maac daalden pro- centsgéwijs van 16:51 op 15.34 Eenzelfde teruggang boekte dc R.K. Staatspartij, die van 20.12 op 19.00 kwam. hoewel ook deze partij enkele stemmen meer behaalde dan bij de vorige Statenstembus. Van de drie groote rechtsche par tijen hebben dus de anti-revoluticnairen verreweg de grootste klap gekcegen. De a.r. partij heeft haar stemmen niet verloren aan S.G.P. of H.G-S. Deze hadden ook een kleine teruggang. Er zullen er wel een gedeelte terecht gekomen zijn bij de C. D. U. die vao 88 op 331 kwam. een paar bij Costerus, die 18 stemmen kreeg, maar het grootste aantal is toch op andere wij-ze verdwenen. Het is mogelijk dat wij wat stemmen verloren aan dc N.S.B.. maar het behoeft zoo niet te zijn. Het kan ook wezen, dat de C.H haar grootste veer aan de N.S.B. heeft gelaten en dat tal van stemmen, die in 1931 op de A.R. werden uitgebracht (het was opmerkelijk dat toen coze winst ging ten koste van dc C.H.) thans weer naar de C.H. zijn terirogegaan. Toch zal ook de N.S.B. wel a.r. stemmen in de wacht hebben gesleept. Zij be haalde in Leiden 6.72 (2334 stemmen). Daar onder zijn heel wat liberale stemmen. De Vcl|- heidsbeod liep terug van 2406 op 1450 stemmen of van 7.50 op 4.18 Ook bij de Vrijzinnig De mocraten was er verlies. Zij kwamen van 1366 op 1162 stemmen of van 4.25 op 3.34 'Bij de roode partijen boekte men in de stad winst. De S.D.A.P. behaalde 11163 stemme: (32.15%) tegen 9743 (30.36%) in 1931. De Com jnunisten kwanten van 561 (1.74%) op 10.30 (2 91%) stemmen. Het resultaat van de s* Leiden is dus allerminst bevredigend, hoewel nog geen reden is bij de pakken neer te zitten. Integendeel deze stemming heeft uitgewezen dat cr in de komende maanden met de Gemeenteraads verkiezingen hard en dubbel hard gewerkt moet worden om het verlies weer eenigszins en TOn mogelijk geheel goed te maken. Statenlacskrtng In de dorpen is over het algemeen een grooterc trouw aan het a.r. vaandel te constateeren. Wij hebben daar geen noemenswaard verlies geleden Het aantal stemmen bedroeg 9626 (io 1931 10509). maar als bij dit aantal de 1100 stemmer verlies van Leiden worden opgeteld dan over schrijft men reeds het aantal van 1931 (10509). hoewel er procentsgewijze. ook het ongunstige - percentage van Leiden niet medegeteld. eenige teruggang is. Voor de C.H en de R.K. zette zich de kleine teruggang eveneens door de heele ota- tenkicskring voort. De C.D.U kwam van (0.35%) op 1174 (1.4%) stemmen S.G.P. H.G.S. bleven gelijk De N.S.B. behaalde in de kieskring ongeveer hetzelfde percentage als in de stad. rnnl 7.2 (in de stad 6.72). Voor enkee plaatsen waren de N.S.B. stemmen opmerkelijk, zooals Wassenaar 904. Noordwijk 339. Voorscho ten 243. Katwijk 538. Oegstgeest 377. Sassenheim 118. Lisse 173. Hillegom 290. De SD.A P. hand haafde zich ook op de dorpen. De Vrijheidsbond boekte ernstig verlies. Zijn percentage bearoec 4.9 tegen 7.69 in 1931. Wat de dorpen betreft kan men alzoo dankbaa. zijn. dat de positie van de A.R. goeddeels onaan getast bleef, maar de verschuiving naar de N.S>.ö geeft ook hier ernstig te denken en moctook me* aansporen tot veel grootere getrouwheid bij net weck voor de komende gemeenteraadsverkiezing. ODder de rubriek Plaatselijke Uitslagen vindt men de volledige cijfers. Hier volgen oog de percenta- ges, met tusschen haakjes die van 1931. Stad Leiden AR 9.38 (13.78). C.H. 15 34 (16.51). R.K. 19.00 (20.12). SGP 1.74 (2.10), HGS 1.66i(1.69). CDU 095 (0 27). VB 4.IS (7.50). VD 3.34 (4.25). RK Volksp. 1.48 (0.70), NSB 6.72 SDAP 32.15 (30.36), Rev Soc 1.10 (0.36). Comm 2.91 1.74), Costerus 0.05 andere part, - (0-60)- Statenkiesknng Leiden AR 11.8 (14.65). CH 18.1 (20.52). RK 292 (30.73). SGP 2.8 (2.83), HGS 1.6 (1.44), CDU I.4 (0.35). VB 4.9 (7.69). VD 2.2 (2.80). RK dem.p. 1.2 (0.41). NSB 7 2 (-). SDAP 17.5 (16.71). Rev Soc 0.6 (0.21). Comm 1.5 (0.97). Costerus 0.0 andere part. (0.69). Groote belangstelling voor de Stemmingsuitslag De drukte op de Breestraat. Er was, na een uitermate rustige stem mingsdag. gisteravond voor de uitslag der Statenverkiezing enorme belangstelling. Den ge.heele.il avond heeft zich voor ons ge bouw een groote metflSChenmenigte verdron gen, die gretig de stand aflas van het gioo- te bord. waarop wij het verloop der stem ming in de stad grafisch voorstelden en van de bulletins van uitslagen uit stad. en omgeving, die wij bij tientallen voor de ra men plakten. De politie slaagde er aanvan kelijk in den rijweg nog goed vrij te hou den, maar toen net tegen negenen ging loopen konden de trams en auto's slechts met inoeite passeeren. Er heerschte groote spanning onder de menigte en cr werden allerlei berekeningen gemaakt en moe run- gen ten beste gegeven, waar weer andere meeningen tegenover werden gesteld, zoo dat levendige debatten werden gehouden, waarbij uit den aard der zaak de N. S. B. in het middelpunt stond. Snelle koeriers brachten de uitslagen binnen. Een aantal bekwame rekenmeesters verwerkte in re- co rt-tijd het cijfermateriaal. De telefoon ra telde onophoudelijk om uitslagen van bui ten binnen te brengen cn zoodoende waren vij in staat de belangstelling der menigte oortdurend tevreden te stellen, waarbij .ooral de handelingen van onzen trouwen schilder, den heer Veerman, die de grafiek bijhield, groote belangstelling hadden. Het was reeds middernacht geweest toen wij de groote schijnwerpers, die de ramen ver lichtten. moesten, uitdraaien en .daarna ver spreidden de laatste nieuwsgierigen zich langzamerhand naar alle kanten om hun haardstede op te zoeken. In de Graanbeuis had het partijbureau der A. R. Partij zitting om den uitslag uit te rekenen en had het volk uit Leiden en omgeving zich er- zameld om van het verloop der stemming kennis te nemen. Het werd reeds spoedig duidelijk, dat de a.r. partij vrij ernstige klappen kreeg en de stemming werd dm ook min of meer gedrukt. Nadat de uitslag van Stad en Statenkiesknng bekend was gemaakt, voerden verschillende, personen het woord om het resultaat te bespreken er op te wekken tot trouw aan het beginsel en tot intensieve arbeid voor de a.s. gemeen teraadsverkiezingen. Van het Stadhuis De Burgemeester van Leidpn brengt ter openbare kennis, dat d6 Candida atstel- ling voor de verkiezing van de leden van den Gemeenteraad zal plaats hebben op Dinsdag 14 Mei a.s. Op dien dag kunnen van des voormid- dags negen uur tot des namiddags vier uur bij de voorzitters van bet hoofdstembureau van de kieskringen I, 11 en III ter secreta rie der gemeente Leiden (Rapenburg 12) lijsten van candidaten worden ingeleverd. De inlevering der lijalen moet geschieden persoonlijk door één der onderteekenaars Formulieren voor de lijsten en voor schriftelijke verklaringen van bewilliging zijn ter secretarie dezer gemeente kosteloos verkrijgbaar lot en met den dag der cvn- didaatstelling. Leiden. 18 April 1935. OPHALEN VAN HUISVUIL. De Directeur van den Gemeentelijken Fei- nigings- cn Ontsmettingsdienst brengt ter algemeen e kennis, dat in verband met den Goeden Vrijdag het ophalen van huisvuil uit die perceelen, welke gewoonlijk op Vrij dag worden verdiend, nu zal plaats vinden od Zaterdag d.a.v. Bewoners van die perceelen wordt halve verzocht Vrijdag geen emmers aan de straat te plaatsen. De Directeur: j. H. DE JONG. Leiden, IS April 1935. AANBESTEDING. Bij de gisteren gehouden aanbesteding tc 's-Gravenhage door het Departement van Financiën, Afd. Rijksgebouwendienst, voor de Centrale Verwarming ten behoeve van het nieuwe Telefoonkantoor te Beveiwijk. waren de resultaten: Fa. Joost Naaktgebo ren Czn. te Delft f 2487; fa. H. B. Bona rim te Overveen f 2435; N.V. Atiba te Amster dam f 2057; N.V. Techn. Mij. P. J. F. van Oeffel te Haarlem f 2053; NV. Electrici- teit- en Gasmaatschappij voorheen De Vries en Stevens te Leiden f 1566. Dr. Holwerda 25 jaar lector Grondlegger van de Nederlandsche prae-hlstorische wetenschap Archaeoloog van groote beteekenis Zaterdag is het 25 jaar geleden dat Dr. J. H. Holwerda, directeur van het Rijksmu seum van Oudheden to Leiden, lector m do praedüstorische cn Romeinsche archaeolo- gie aan de Leidsche Universiteit werd. Dr. Holwerda werd op 3 December 1873 to Schiedam geboren, bezocht het gymnasium te Leiden en studeerde daarna aan de Leid sche Universiteit in de klassieke letteren In 1893 promoveerde hij op een proefschrift getiteld „Die Attisc-hen Graber der Bllithe- zeit". Na van 1900—1904 leeraar te zijn ge weest, werd hij in dat jaar benoemd tot conservator en onderdirecteur van het Rijks museum van Oudheden, wat hij tot 1918, toen hij directeur van deze instelling werd, bleef. Sinds 20 April 1910 is hij lector aan de Leidsche Universiteit. Dr. Holwerda is r ons land tot op den huldigen dag een archaeoloog van groote beteekenis geweest: zijn levenswerk was het meer klaarheid brengen in de oud-Germaansche en de ge mengd Gërmaansch-Romeinsche cultuur in ons land. Na veelvuldig practisch opgra- vingswerk in allerlei streken in den lande, dat verheugende wetenschappelijke resul taten opleverde, heeft Dr. Holwerda zich toe gelegd op het maken van een chronolo gisch systeem van de Nederlandsche vond- sjen. Een Nederlandsche prae-historische verzameling bezat het Rijksmuseum welis waar, en hieronder bevonden zich ook tel van belangrijke vondsten, er was echter geen sprake van systeem, waardoor zij slechts weinig wetenschappelijke waarde had. Uit deze bestaande verzameling, doch in hoofdzaak met de veel omvangrijker op gravingsvondsten die Dr. Holwerda later zelf deed, heeft hij een gereorganiseerde Ne derlandsche collectie in het museum tot stand gebracht, die geheel systematisch is ingedeeld en waarvan de groote beteekenis alom is erkend. Schriftelijk is dit werk neergelegd in Hohverda's „Nederlands vroeg ste beschaving',' dat in 1907 verscheen. Latei- zocht Dr. Holwerda zijn kracht vooral i; vondsten waaruit dc vermengling van de Romeinsche met de Germaansche cultuur blijkt Vooral zijn opgravingen in Zuid-Lim burg zijn in dit. opzicht van belang. Het laatste opgravingswerk, waarmede Dr. Hol werda sinds 1930 bezig is, is dat van Okken- burg (bij Loosduinen). Deze opgravingen zijn zeer belangwekkend, er werden in deze oud-Germaansche nederzetting vele interes sante vondsten gedaan, o.a. werden hierbij grondsporen van Germaansche woningen ontdekt. Het merkwaardige -van de opgravin gen van Okkenburg is, dat- er aanleiding bestaat aan te nemen, althans te trachten wetenschappelijk te bewijzen, dat deze derzetting en niet zooals tijdenlang is aangenomen de stad Leiden het oude Lugdunum Batavorum is gewoest. Belangrijk waren voorts Hohverda's op gravingen in de Betuwe, waar de z.g. poer den (Germaansche nederzettingen van de Batavieren) Werden aangetroffen. Behalve de Nederlandsche afdeeling, hoeft Dr. Holwerda ook andere verzamelingen van het museum, o.a. de Egyptische afdee ling meer naar de moderne museum-eischen gereorganiseerd. Hij heeft dit gedaan op een wijze waardoor vooral het publiek gediend werd. Door de goede rangschikking en dooi de interessante en karakteristieke dingen naar voren te brengen en de andere stuk ken als alleen van belang voor de archaeo- logisch gespecialiseerden in studievertrekken onder te brengen, verkreeg Dr. Holwerda het resultaat dat de museumbezoeker than: spoediger door het geëxposeerde geboek wordt. De Nederlandsche verzameling en het systematiseeren hiervan blijft echter zijn voornaamste werk. Behalve 't reeds genoemde werk verscheen nog van zijn hand: Nederlands vroegste ge schiedenis in beeld (1912), Nederlands vroegste geschiedenis (1918), Die Nieder- lande in der Vorgeschichte (1915), Arents- burg (1929), Dorestad en onze vroegste mid deleeuwen (1929). Dr. Holwerda, die het feit van zijn 25-jarig ambtsjubileum ongemerkt voorbij wenscht te laten gaan ,is uitstedig. VAN EEN DAK GEVALLEN. Gistermorgen is de 44-jarige T. v. A., uit Roelofarendsveen, die op een dakkapel van een in aanbouw zijnd huis aan de Zeeman laan werkzaam was, toen hij naar beneden wilde en zich vastgreep aan een hout, dat los bleek te zitten, naar beneden gevallen van 41/2 meter hoogte. Hij viel op zand en klaagde over pijn, maar de E. H. D. kon oogenschijnlijk geen letsel constateeren. De Chr. Zangvereen. Kerkkoor Ex Animo JohanneS'Passion Het is al vele, vele jaren geleden. S oh rij er dezer regelen, die zijn jeugd op liet plat teland had doorgebracht, was nimmer in staat geweest een groote kooruitvoering met solisten en orkest te hooron. Toen viel hem iet even onverwachtte als ongedachte voor- ■echt te beurt de „Johannes Passion" te mogen hooren uitvoeren door een schitte rend koor, terwijl als solisten o.a. mede werkten mevr. Noordewieren mevr. De Haan Manifages. Zoo iets, de inwijding in den tempel der muziek, beleeft men slechts één maal; en ik doe deze zeer persoonlijke mede- deeling dan ook niet om een vergelijking te trekken tusschen die uitvoering van een half mensc'henleven geleden en die van gis teravond, Dooh in hoofdzaak, om naar aanleiding daarvan de opmerking te maken, dat de „Johannes Passion" mijn zeer bijzondere liefde en voorkom- heeft. De sterke indruk ken, destijds gewekt in een jong gemoed, waarvoor een wereld van schoonheid open ging, werken in den herfst des levens met 011 verminderde kracht na. En daarom verheugt het mij buitengewoon het. werk opnieuw te mogen hooren. En dat nog wel onmiddellijk voor de Passiedagen, waarin wij het groote Christus-drama her denken tot aan den avond van den Goeden Vrijdag de bede door de ziel ruisoht: Ruht wohl, ihr heiligen Gebeine, die ich n-un weiter nicht bewcinc, Ruht wohl, und bring auch mioh zur Ruh\ Wij zijn er dankbaar voor, dat deze uit voering zoo op den rechten tijd kwam. eet „Baohs meesterwerk vol eenvoud on diep te", zooals Ds. Riemens bij zijn openings woord opmerkte, ons deze plechtige gedenk dagen opende. En aangezien „Ex Aniimo" bewezen heeft, dit meesterwerk in een schoone en nobel- vertolking tot ons te brengen, is bij ons de wenseh opgekomen: „Maakte men er maar traditie van!" Als „Ex Animo" ons telken jare weer de „Johannes Passion" kon bren gen, zou dit zeer zeker uit religieus muzikaal oogpunt een groote verdienste zijn. Wat nu, uit den aard1 der zaak na een betrekkelijk korte voorbereiding en omdat alles voor het koor nog zoo nieuw was, hier en daar nog ietwat in de grondverf mocht staan, zou dan tot steeds grooter perfectie worden geculti veerd. Men vergelijke slechts de groote koor uitvoeringen in andere plaatsen, waar jaar op jaar tegen Paschen de Mattheus-Passion wordt gegeven. En al is de Mattheus-Passion grootsoher, dramatischer van opzet, de „Jo- ha-nn es-Passion" heeft meer een lyrisch ka rakter en is in haar afwisseling en haar toe nemende spanning niet minder schoon diep van sentiment. Wij zullen overigens geen musicologische beschouwingen houden over het werk, doch alleen nog enkele alge meen» indrukken geven over de uitvoering. En dan is de allereerste indruk deze. dat „Ex Animo", dat een jaar of wat geleden nog geheel een koor in opkomst was, zich met hard werken een eervolle plaats in het Leidsche muziekleven weet te veroveren. Wat de directeur, de heer H. W. de Wolff, onderneemt, zijn geen gewaagde experimen ten. Hij weet precies wat hij wil en wat zijn koor kan. En -hij weet het kunnen van zijn koor steeds -hooger op te voeren. Het is dan toch maar een prestatie, om eenvoudige mensohen, die geencrlei muzikale ontwikke ling of scholing hebben, zoo mooi, met over tuiging, met voordracht te leeren zingen. De moeilijkheden lagen opgestapeld. Daar is in de eerste plaats al de uitspraak van de Duit- sche teksten. Wie daar aanmerkingen op te maken heeft, moet het maar zeggen! Daai zaj-n in de tweede plaats de zeer moeilijke koren, fugatisoh, eanonisch. en met allerlei lastige inzetten. Daar was wellicht in het aanvangskoor en elders nog wel iets dat nog niet af was, dat nog meer geperfectioneerd kan worden. Doch ongelukken waren uitge sloten. Het koor was zeker van zijn taak, dank zij zijp onvermoeide toewijding, dank zij de krachtige leiding van den dirigent. Er zat vaart in koorpassages als „Bist du nicht seiner Jünger einer?", „Wir dürfen Niemand tödten", „Kreuzigel", „Wir haben ein Gesetz". Het getuigde van muziek-paedagogiseh in zicht om bij enkele koren op voortreffelijke wijze enkele coupures aan te brengen 1 En dan de koralen! Daaraan juist kan men hooren of een koor zingen kan. Deze waren alle zonder uitzondering rein en mooi van klank, en edel van voordracht Die ko ralen van Bach zijn wel de schoonste ver klankingen van het religieuze leven der menschheid. Zoo simpel en eenvoudig en tegelijk diep van sentiment, werden zij door het koor zeldzaam zuiver aangevoeld. Voor ons gevoel hadden de tempo's soms iets vlug ger kunnen worden genomen, doch we er kennen dat hier het juiste midden tusschen het te snelle en het te .gedragene heel moei lijk is. In ieder geval, ze klonken prachtig en hebben onze onverdeelde waardeering. De klankkleur had dat eigenaardig cachet zuiveren glans en diepe ingetogenheid. wat men juist wenscht bij deze religieuze zangen. Er ging wijding van uit En dat is wel het voornaamste. Zoo mogen wij het koor dankbaar zijn voor zijn ernstig streven, om ons de schoonheid van Bach te open- iren. Met de solisten was „Ex Animo" over het algemeen gelukkig. Mej. Martha Rolloos hadden wii. voor zoover wij weten, nimmer gehoord. Zij beschikt over een zeèr mooie sopraan, goed geschoold en in haar beide prachtige Aria's „Ich folge Dir gleichfalls" en „Zerfliesse, mein Herz" toonde zij ton overvloede te weten wat zij zong. Er lag een sterke bezieling in deze zeer muzikale voordrachten. Mevr. Lien Canes-De Graaf zong do Alt partij. De stem is nobel; de scholing is nog niet geheel van dien aard, dat zij de partij absoluut beheeracht, in dien zin nl., dat de stem nog niet de volle draagkracht bezrt en dus overal flink boven het orkest uit komt. De muzikaliteit, die er is, en voort gezette studie beloven haar een goede kans. De partij van den Evangelist werd zeer verdienstelijk gezongen door den heer Johan van de Ploeg. Over 't algemeen voldeèd hij zeer goed. zong met nobel geluid en een mooie voordracht die van studie getuigde. Behalve voor enkele hooge toonen, die in het borstregister nog niet volkomen vast 6tonden. hebben wii onverdeelde waardee- ring voor ziln prestaties. De heer Johan Lammen zong de Christus partij en de heer Nico Huisman de partij van Pilatus en enkele Aria's. Deze beide bassen hebben met hun nobel diep geluid en hun mooie voordracht uitstekend vol- De begeleiding was hij het Nederlandsch Kamerorkest aan goede handen toever trouwd. Enkele leden van dit orkest traden in begeleidingen van aria's meer op den voorgrond, zooals de violist Fernando Zep- paroni; de bespelers van de Viola d'amore, Harold Franken en Wim de Zoete, Henk Berghout met de Viola di Gamba en Leo Oostiïam als fluitist. Wij kunnen niet anders zeggen dan dat al deze heeren hun taak voortreffelijk hebben vervuld. Tenslotte zat Rie Beute achter den vleu gel en de heer Henri Welbooren achter het orgel. Ook deze instrumenten waren aan kundige en bekwame handen toevertrouwd. De heer Dè Wolff leidde het geheel op de hem eigen pittige en muzikale wijze. Dr Rjemens opende met gebed en sloot met dankzegging. Moge „Ex Animo" het vol gend jaar terugkomen met de „Johannes Passion". DONDERDAG 18 APRIL .gramma 3: S Deutschla.ndsender; 9.20 Iveu lon; 10.50 Drott-wich; 11.05 Parijs Radio; 12.20 Keulen; 18.20 Deutschlandsender; 14.20 London Reg; 16.20 Keulen; 17.50 Droltwlch; 18.10 Di- ■on 18.20 Leipzig; 19.30 Keulen; 20.15 Wec- 1 21.20 Droltwlch; 21.35 Diversen; 21.50 Keu len; 23.20 Stuttgart Programa 4: 9.20 Drottwloh; 10.05 London R; 11.10 Droltwich; 17.20 Diversen; 17.50 London Heg; 19.30 Sportpraatje door den heer J. G. A. ion (journalist; 20 arUs Radio; 21.50 Lon don Reg VRIJDAG 19 APRIL Programma 3: S.20 Keulen; 11.20 Brussel VI: 14.20 Deutschlandsender; 16.20 Keulen; 17.50 Parii-3 Radio: 18.20 Beromunster; 20.35 Paris Foste Parislen; 21.05 ParUs Radio Programma 4; 9.20 Droltwlch: 11.05 Parijs R 11.50 Droltwlch; 18.50 London R; 21.50 Keulen ZATERDAG 20 APRIL Programma 3; 8 peutsch-sender; 9.20 Keulen 1.20 Kalundborg; 15.20 Keulen; 17.20 Brussel VI; 18.50 Paris Fóste Parislen- 10.20 Beromun- 22.20 Keulen; 23.30 Stuttgart )grama 4: 9.20 Droltwich; 10.05 London R: 13.20 Droltwich; 17.20 Diversen; 17.50 London 10.20 Droltwich; 20-50 London Reg; 22.20 Droltwlch; 23.2 Weenen TRAMSTAGNATIE. Gistermiddag ontspoorde op den Riins- burgerweg, ter hoogte van Postkof, 'n tram rijtuig van de tram NoordwijkSchevenin- gen. Hierdoor ondervond het tramverkeer in alle richtingen stagnatie. Uit den Omtrek 4LPHEN AAN DEN RIJN EMMABLOEMCOLLECTE. WIJDINGSCONCERT. Onder leiding van den heer J. M. Kou- wenhoven heeft de Chr. Gem. Zangvereen. Hosanna een zeer schoon Wijdingsconcw gegeven. De opening en sluiting is verricht door Ds. Schoneveld. ^SKOOP geneesheer voor de spoorwegen. Tot geneesheer voor het ziekenfonds der Staatsspoorwegen i- voor de gemeente Bos koop benoemd cl.. lieer J. Hamburger, arts alhier. BALDADIGHEID. Tegen een jongmensch, die de straatver lichting bij de brug overbodig vond en daarom de lantaarn doofde, is proces verbaal opge maakt. HAZERSWOUDE emmabloem-collecte De Emmabloem-collecte gehouden In onze ge meente heeft opgebracht de som van f 223.22. Radiodistributie Agenda De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 15 tot en met Zondag 21 April (1ste Paaschdag) a.s. waargenomen door apotheek M. Boekwijt, Vischmarkt- 8, telefoon 552. Maandag 22 April (2e Paaschdag) nemen waar. de apotheken G. F. Reept, Steen straat 35. telefoon 126 en A. J. Donk, Doe- zastraat 31. telefoon 1313. Voor Oegstgeest worden deze diensten waargenomen door apotheek C van Zijp, Wilhelminapark S, telefoon 274. KATWIJK AAN ZEE GESLAAGD Geslaagd te Den Haag als machinist op zeil- ctf stoomlogger: Henk Plug van Noordwijk, leering van den heer C. Vaikevisser, directeur Visscherij school. KATWIJK AAN ZEE Gevestigd: TIJMSTRAAT 22 HEK'S FOTOGRAFISCH ATELIER Goede Vrijdag en Tweede Paaschdag coop boerenleenbank Dinsdagavond hield de Coop. Boerenleenbank alhier de 28c algemeene vergadering onder voor zitterschap van den heer J. P Segers. Deze opende met een kort welkomstwoord. De notulen werden gelezen en ongewijzigd vastgesteld. Hierna werd door den kassier, der; heir J. C, Zaneveld, het jaarverslag uitgebracht. Jaarverslag Vraagt men mij, aldus de heer Zaneveld. hoe is de toestand algemeen geweest, dar. antwoord ik volm md.g: Niet ongunstig, in aanmerking ge nomen de tijdsomstandigheden. Het afgeloopen jaar bracht weer eenige vooruitgang. Verliezen, heeft de bank in het afgeloopen jaar niet geleden. Dit zegt echter nog niet dat de toestand roos kleurig is. De omzet in den bloembollen-handel is veel verminderd, waartoe verschillende factoren hebben meegewerkt De cijfers over het afgeloo pen jaar besprekende, zeide spr. dat het afgeloo pen laar voordeeliger was wat betreft de afd. spaargelden dan de drie vorige. Hieruit blijkt wel het ongeschokt vertrouwen in onze bank. Het aantal spaarders vermeerderde met 94. In 1934 konden weer eenige voorschotten wor den verstrekt, echter spreekt het vanzelf dat bij het verleen en van nieuwe voorschotten of credie- ten de bestuurscolleges de hoogst mogelijke voorzichtigheid in acht moeten nemen. Er werd in 1934 een winst gemaakt van 14.54732, hetgeen een verrassing raag worden genoemd, daar de oorspronkelijke begrooting on geveer f 10.000 aanwees. Door het bestuur zal worden voorgesteld deze winst te verdeelen als volgt: extra afschrilving bouw: f 2.760.10: re servefonds f 11 787.32. De totaal omzet der Bank steeg in 1934 met nl.m. f 390.000. Het bestuur heeft gemeend voor- loopig over 1935 de provisie der credleteuren te rug te moeten brengen op 1.8 pet. De kassier eindigde zijn verslag met de wensch LIJST No. 1 Chr. Hist. Unie Boeyen, H. van, Voorburg Wilbrink, Jac., Leiden Vijver, C. D. van der, Rijnsburg Steen, C. van der, Scheveningen Zwaan, J. de, Leiden Boer, W., Bode graven Schmal, J. J. R-, Voorburg Schokking, J. J., Wassenaar Visser, J. A. de, Den Haag Hoogendoorn, I., Bodegraven Sprey, L., Oegstgeest Braat, G., Zeven huizen Walsum, A. van Vlaardingen CI„r. t Dam, C. van, Voor- „g^ burg leden i Cnossen, W. P., Woerden i Breda, K. W. van, Sassenheim Idenburg, Ph. J., Wassenaar i Endt, J. van der Gouda Vliet, D. van, Hon selersdijk n gr ijk I Eesteren, B. van, De ïkt ol urt in 1 6 POORT LIJST No. 2 Comm. Partij Holland 1 Visser, L. L. H. de, Den Haag 2 Weizen, H, van, Leiden 3 Reuderink, W. H., Rotterdam 4 Collé, W., Schiedam 5 Lugtenburg, M., Rockanje 6 Klinkhamer, geb. Spel T., Rotterdam 7 Lokker, M., Rotter- 8 Meijer, W., Delft 9 Snoek, P., Gorinchem 10 Kloet, D., Rotterdam 11 Schaddelee, J. J., Den Haag 12 Eist, A. van, Bode graven 13 Holleman, A., Den Haag 14 Ritmeester, P. J., Holtap en Pluchi vitrages, overgordi. 34-Jarige Adres va R0tr HAARLEMMERSTR/ 5 Beekman, E. H. M., Delft 5 6 Bik, G. J., Rotterdam 1 7 Hinterding, G. B. H., 1 Overschie 1179 8 Dekker, M., Rotter- 1 28 9 Verkuijlen, J. A., Oegstgeest 2 4 10 Beurden, A. J. van, 5 3 Rijswijk 1 Totaal 967 LIJST No. 5 Vrijheidsbond 2 1 Vries, C. W. de, Den Haag 3583 2 Witt Wijnen, H. P. C 1 M. de, Gouda 40 3 Ruijs, D. T., 1 Wassenaar 192 4- Til. J. M. van, Lisse 35 2 5 Ende, R> van den, Voorschoten 49 6 Kramer, H. P. J., Wassenaar 50 Totaal 3919 LIJST No. 6 l S.D.A.P. 1226 1 Eek, D. A. van, Leiden 14017 2 Stralen, J. J. van, Leiden 40 3 Groeneveld, T., Leiden 20 4 Simonsz, C. M., 945 Wassenaar 17 5 Fijma, P. H., 1 Hillegom 39 6 Cler de, geb. de Bruijn, J. C., Leiden 23 1 Totaal 14183 LIJST No. 7 R.-K. Staatspartij 1 Bolsius, E. J. M. H., Leiden 2 Bader, H., Sassen- 3 Boer, H. G. de, Noordwijk i Loerakker, B. N., Hil legom 5 Delft, H. L. van, Warmond 6 Heemskerk, P., Leiden LIJST No. 8 Staatk. Geref. Partij 1 Kersten, A. J., Rot terdam 2 Zandt, P., Delft 3 Bergshoeff, G., Alphen a. d. Rijn 4 Rossum, II. van, Melissant 5 Leeuwen, D. van, Alphen a. d. Rijp 6 Overduin, C. H., Lei den 7 Dis, C. N. van, Rot terdam 8 Vernieulen, Hz., J., Alblasserdam 9 Vlasblom Jr., A. Delft 10 Hoogendijk, A. M., Ouderkerk a d. IJssel 11 Damsteegt T., Groot- Ammers 12 Bac, A., Bleiswijk 13 Heer, A. J. de, Piershil 14 Oudshoorn, C. W., Warmond 15 Lamoré, P. J., Nieuw- Beijerland 16 Bos Mz., Ant., Zoeter- meer 17 Sonneveldt, A., Rid derkerk 18 Struik,.M. W., Melis- sant. 19 Schouten, B., Capelle a. d. IJssel 20 Velde B. van de, Den LIJST No. 9 Herv. Geref. Staatspartij 1 Peereboom, B. G., Den Haag 2 Mos, A. C., Scheve ningen 3 In 't Veld, A., Rijns burg 4 Mast, A. J., Strijen 5 Eelderink, K., Vianen 6 Tongeren, G. J. van, Rotterdam 7 Bos, Jzn., M., Zooter- meer 8 Tak, H. I., Den Haag Totaal LIJST No. 10 A.-R. Partij 4 "V^arnaar Jzn., A., Sassenheim 5 Eggink, Chr., Voor schoten 6 Zonneveld, H., van, Sassenheim 7 Goslinga, T. S., Lei den 8 Eikerbout, F., Leiden 9 Veltkamp, C. A., Katwijk aan Zee 10 Boot Jr., P., Leider dorp Totaal LIJST No. 12 Rev. Soc. Arb. Partij 1 Menist, A., Rotter dam 2 Ruyter de, geb. de Zeeuw, Chr. A., Rot terdam 3 Smid, W., Dordrecht 4 Dolleman, W. F., Den Haag 5 rommel, A. C. van, Oostvoorne 6 Rosmalen, J. van, Schiedam 7 Vrijmoed G. S., Delft 8 Heemskerk, C. H., Leiden 9 Bolster, L. de, Lei- 10 Grcneveld, D., Rot terdam 11 Edel, P. den, Gouda 12 Vervelde, L. L., Z wij ndr echt Totaal LLJSJT No. 13 Lijst Costerus 1 Costerus, C., Bode graven LIJST No. 14 N.S.B. 1 Nije, H. C., Voor burg 2 Baak Jr., M., Scheve ningen 3 Hoey Smith, J. van, Rotterdam 4 Brüring, R., Rotter dam 5 Meijers, J. J. M., Lei- 6 Haersolte van Haerst J. W. Baron van, Den Haag 7 Rijlaarsdam Jz., J., Bodegraven 8 Bruyning, Fr., Dor drecht 9 Oosterbaan, N., Den Haag 10 Kempeneers, P., Rot terdam 11 Krantz, L. P., Oegst- 12 Heinrich, B. B. H. L., Overschio 13 Scholte, J. H., Den Haag 14 Tims A., Zwijndrecht 15 Bakker, E. H., Gorin- 16 Reichert W. J., Delft 17 Akker, E. H. van den Wassenaar 18 Moritz W., Schiedam 19 Haasnoot, N., Kat wijk aan Zee 20 Beveren Cz., C. A. van, Loosduinen Totaal LIJST No. 15 Chr. Dem. Unie 1 Jungcurt, A. P., Den Haag 2 Geitz, J. J., Den Haa* 3 Brug, R. van der, Gouda 4 Steketee, H., Den Haag 5 Spierenburg, G. K., Maassluis 6 Perfors, C. G., Oegst- 7 Schneider, D., Rot terdam 8 Schoneveld, J. G., Katwijk a. Zee 9 Brouwer, L., Vlaar- dinger-Ambacht 10 Massizzo, L. F., Den Haag Totaal LIJST No. 16 Vrijz. Dem. Partij 1 Kranenburg, R., Lei den 2 Schil thuis, G. J. C., Rotterdam 3 Ouden Jr., H. don Boskoop 4 Coster, C. J., Oegst geest 5 Horst, M. D., Leiden 7 Joëls Jr., M., Den Haag 8 Kleef H. van, Al phen-a.d. Rijn 9 Zwanenburg, A. H. Woerden 10 Schimmel, J., Voor burg Totaal

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10