JHettHit geihuift GTtrnrant Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden 3n Omstreken Bewaar Kunt Ge niet slapen? AKKERTJES Een woord aan het Platteland abonnementsprijs:: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.I8 Voor het Buitenland bij wekelijkscbe zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/j cL Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar No. 5450 Bureau: Breestrjat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 VRIJDAG 12 APRIL 1935 15e Jaargana gbbertentieprijjen: Van 1 tot 5 regels1.17'/» Elke regel meer 0.22'/a Ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels 2.30 Elke regel meer0.45 Handelsadvertentiën per regel 0.17'/»- Bij contract belangrijke korting Voor het bevragen aan 't bureau v wordt berekend 0.10 wat belangrijk voor U is. Vooral NU ontvangen wij dage lijks van lezers verzoeken om toezending van bepaalde artikelen uit ons blad. Zooveel mogelijk voldoen wij daar aan, al kost bet- opzoeken soms zeer veel tijd, voor ons bijna niet te missen. Het betreft soms artikelen van eenige jaren terug. Wij herhalen, wat wij ook vroeger reeds hebben aangeraden: Bewaar wat voor U van belang is. Leg een verzame ling aan, gelijk zoo veel lezers doen. Gij zult er den een of ande ren dag groot plezier van hebben. REDACTIE. kl TEN NEN MODERNE VAKBEWEGING EN OPENBARE SCHOOL Reeds enkele jaren gaat het met de Open bare Lagere School te Zuilichem steeds naar beneden wat betreft het leerlingenaan tal. Dat komt meer voor en wordt een alge meen verschijnsel, waartegen do voorsta' ders der Openbare School weinig kun 1 doen. Nu schijnt zich het Hoofdbestuur van de Ned. Ver. van Fabrieksarbeiders hiermede te gaan bemoeien. Het heeft aan de leden, die hun kinderen naar de Chr. Sehdbl stu ren een getypte brief gezonden, waarvan wij een afschrift ontvingen. Dat komt ook al meer in de mode. Die .circulaire zal wel niet alleen in Zuilichem verspreid worden, maar gaat natuurlijk door he'el het land. Onlangs wezen we er op, dat ook elders 'door de moderne, gezegd soc.-dem. vakbewe ging stelling genomen wordt tegen het Christelijk onderwijs. Men wees daar de leden der roode bonden-op de inconsekwen- üe om tegelijkertijd de moderne vakbewe ging en'de Christelijke school te steunen. Dat was in tweeërlei opzicht frappant Het was de erkenning, dat de levensrich ting der roode vakbeweging in strijd is met de levensovertuiging der Christelijke arbei ders. Maar het was ook een les voor de Christelijke arbeiders, die nog steeds zoo inconsekwent zijn, om wel voor hun kinde- 'ren- de waarheid te kiezen, doch voor zich zelf de leugen. Zulke dwalende Christenen zijn er nog heel wat; schreef onlangs het orgaan van een Chr. vakvereeniging. We konden het haast niet gelooven. Leeren de menschen dan nooit onderscheiden? Nu schrijft men ons echter van Zijde uit Zuilichem: „Op het gebied van de Vakbeweging heer- schen hier nog eigenaardige toestanden. Velen, die eigenlijk Christelijk georganiseerd moesten zijn, zijn indertijd door de moderne vakbeweging onder haar vanen gelokt. Of men lid was van de moderne organisatie of van de Christelijke, dat stond eigenlijk ge lijk, want het ging toch maar over de werk- loosheidsuitkeering, zei men. Maar tegelijker tijd kreeg men de gelegenheid om deze men schen te bewerken en klaar te maken voor het groote leger ontevredenen onder het yaandel der S.D.A.P." en Wij kunnen de toestanden in Zuilichem niet beoordeelen. Dat er echter meermalen zoo geredeneerd wordt, is bewezen. Daarom het woord misleiding is hier niet te sterk. Let op de gang van zaken: Het komt er niet op aan, waar gij lid wordt; 't gaat toch alleen over loon en werk- lqozenuitkeering; aldus heet het eerst. De onnoozele Christelijke arbeider laat zich lijmen en sluit zich aan bij de moder ne bond. Maar dan komt het hoofdbestuur en schrijft hem (terecht!,: Het is inconse kwent om lid onzer organisatie te zijn en uw kinderen naar de Chr. school te zenden. Een volgende dag komt er een circulaire niet do boodschap: Gij zijt zeer inconse kwent als ge wel bij de moderne vakbewe ging zijt aangesloten, maar niet op de S. D A. P. stemt; want N. V. V. en S. D. A. P. zijn één. De circulaire is al weer juist; doch zullen de verkeerd georganiseerde arbeiders nu eindelijk niet inzien, dat ze gansch en al op een dwaalweg loopen? TEN DE SCHOOL DEE DOMPERS Het is een merkwaardige circulaire, welke de Ned. Ver. van Fabrieksarbeiders (de róode bond) aan haar leden in Zuilichem stuurde. Zij begint met de opmerking, dat eenzelfde schrijven ook aan andere afdee- lingen is gezonden, maar voor Zuilichem schijnt het extra noodig. Deze gemeente toch „is als 't ware, afgesloten van andere vooruitstrevende streken" (dank u, voor dit compliment aan onze achterlijkheid! zullen dé Zuilichemmers gewis zeggen) en „daar door gebeurt-het vaak,-dat lil de. gemeente raad besluiten worden genomen, welke niet in 't belang der arbeidersklasse zijn". Wat is daarvan de oorzaak? Wel, de Chr. arbeiders van Zuilichem zijn zeer incons» kwent. „Door hun lidmaatschap van de moderne arbeidersbeweging bewijzen ze zich bewust te zijn, dat alleen door machts vorming en vooral door ontwikkeling dei- arbeiders de toestand beter kan worden' En nu zijn die Chr. arbeiders zoo dom, dal ze „met de eene hand afbreken, wat ze met de andere opbouwen". Want ze geven to< aan de drang om hun kinderen naar dt hizondere school te zenden en ze begrijpen niet, dat er pas een „onafhankelijke arbei dersklasse opgroeit" als men onderwezen is op de openbare school. De Christelijke school kweekt maar dom pers en slavenzielen en daarom zijn de heerschers er zoo op gesteld, dat daar de kinderen opgevoed worden. Och, er zijn ook wel „werkelijk Gerefor meerde menschen met humane gevoelens en die vallen de arbeiders niet lastig over school of godsdienstig leven. Daar zijn ze te oprecht en te eerlijk voor; werkelijk Chris telijk naar de ziel." Een raar soort Gerefor meerden, zouden we zoo zeggen; doch de circulaire vervolgt, dat er ook anderen zijn. Want ze waarschuwt: „Vertrouwt niet dii genen, die met zoetsappige praatjes bij u komen, u vleiend met mooie beloften." Die willen u wijsmaken, „dat de openbare school opvoedt tot socialisten". Hu, de roode bond van fabrieksarbeiders gruwt van socia- 'isten en daarom: „Hoedt u voor zulke fari- •eërs". Want, „de openbare school is niet hristelijk in mond, maar christelijk van /-iel, en daar hooren uw kinderen dus thuis". Ziedaar de circulaire zoo getrouw moge lijk weergegeven. De lezer gelieve te beden ken, dat de aangehaalde zinsneden letter lijk door ons geciteerd zijn. Anders zou men er ons van verdenken, dat w ij de open bare school beschuldigen op te voeden tot „Christelijke" menschen, die anderen voor farizeërs schelden, doch zelf de schare mis leiden. De schrijver heeft dat natuurlijk op een andere school geleerd. VERBODEN LECTUUR VOOR MILITAIREN Het wordt nu bepaald interessant in de kwestie van verboden lectuur voor mili tairen. Begin Maart brachten we bezwaren in tegen het voorschrift van een hoofd van een departementale dienst, welke chef zoodanige I uitbreiding had gegeven aan een ministe- rieele missive, dat een ambtenaar niet al leen geen lid mag zijn van een verboden vereeniging, maar ook niet geabonneerd mag zijn op een blad of tijdschrift van zoo'n vereeniging. Achteraf werd meegedeeld, dat deze chef zijn boekje te buiten was gegaan; hoewel nog een en ander onverklaarbaar bleef. Uit het nummer van 2 April blijkt, dat Onze Banier, het orgaan der Chr. On derofficieren, het in twee opzichten met ons eens is: lo. dat lid worden van een corpo ratie, welke kennelijk het gezag belaagt, terecht aan ambtenaren verboden wordt; en 2o. dat ambtenaren zoowel als militairen kennis zullen mogen nemen van elkanders vakvereenigingsperiodieken. Deze dingen kunnen dus verder onbespro ken blijven. Inzake het leesverbod merkt echter Onze Banier aan ons adres op: De meening van dit blad is, voor wat de militairen betreft, niet juist, want zij hebben zich te houden aan de bepaling, dat het aan alle militairen verboden is geschriften in het bezit te hebben, die aan militairen ingevolge L.O. 1931 no. 225 zooals deze later is gewijzigd en aange vuld, zijn verboden. Naar wij weten, be staat daarop geen uitzondering. Het citaat uit het blad is derhalve voor de •militairen onjuist, voor wat betreft aan militairen verboden geschriften, onver schillig voor welk doeleinde men kennis zou willen nemen van de inhoud. Hier heerscht o. i. tusschen ons een mis verstand. De redactie van Onze Banier heeft ons artikel blijkbaar zoo gelezen, dat wij een leesverbod van revolutionaire lec tuur ook in kazernes, kampement, cantines en rustplaatsen zouden ontkennen. Dit heeft weer een onzer lezers in de war gebracht, die ons schrijft, dat hij met in stemming kennis nam van onze opvatting, maar na lezing van het citaat, dat wij uit O. B. knipten, de grond weer onder zijn voe ten voelde wegzakken. Immers, zoo merkt hij op: Volgens deze-L.O. 1931 No. 225 mag een generaal geen exemplaar van b.v. Het Volk of Volk en Vaderland in ziju bezit hebben, dus ook geen kennis nemen van de inhoud van deze bladen Dus is een militair reeds strafbaar wanneer zoo'n blad in zijn brievenbus wordt gestopt (iets wat meermalen voor komt), indien hij. het in zijn bezit blijft houden; hij zou. het dus direct moeten vemietigén. Dit zou dus vooral in deze verkiezingsdagen gevaarlijk kunnen wor den. Wij kunnen ons niet voorstellen, dat da deskundige redactie van O. B. dit in be doelde legerorder leest Dit voorschrift was ons wel bekend. Er is lectuurhet is een lange lijst van-bladen, periodieken en uitgaven welke kazernes, kampementen etc. niet mag binnendringen Doch dat hebben wij ook nimmer willen beweren. Wij hadden het in onze gedachten- gang over de vrijheid :n de partic liere woning van den militair. Ed daarvoor kan o. i. geen verbod van lectuur gelden. We herinnerén ons een frappant geval Een al te bedil of misschien wel plaag-ziek commandant van een marechaussees-afdee- ling gaf het postkantoor last om brieven bladen voor zijn ondergeschikten 'niet aan hun particulier adres te bezorgen, maa de kazerne. En dan oefende hij censuur uit Zoodra de betrokkenen echter hun beklag bij den minister deden, maakte deze aan onmiddellijk en terécht een einde Handen thuis, was het parool. Wat onze Ifezer veronderstelt is dus o. i ondenkbaar. I-Iij kan gerust zijn. Al bevelen wij hem niet aan verboden lectuur in zijn woning toe te laten. Want aan goede lec tuur is geen gebrek. BINNENLAND. Vakbekwaamheid voor jeugdige werkloozen Prachtige inrichting te Dordrecht Bezoek van minister van Sociale Zaken Gistermiddag heeft Minister Prof. Dr J. R. Slotemaker de Bruine een bezoek gebracht aan de Centrale Werkplaats voor jeugdige werkloozen te Dordrecht. Hij was vergezeld van de heeren Van Ge el en, dir.-generaal va,n de afd. steun verleening en werkverschaffing van het departement voor Sociale Zaken en Meyer de Vri es, refe rendaris van het departement. Ook was aan wezig de heer Hack, dir.-generaal van arbeid, voorzitter van de commissie voor Werkfonds afdeeling jeugd. Ruim twee uur arriveerde het gezelschap aan het Stadhuis, waar ter begroeting aan wezig waren burgemeester P. L. de G a a y Fortman, de heer J. Sanders, wethou der van Sociale Zaken, en de heer J. A. Vis, bezuinigingsinspecteur en secretaris cler vereeniging „De Biesbosch'*. Terstond begaf men iich per auto naar de, Centrale Werkplaats aan de Spuivveg, die is' ingericht in een fabrieksruimte, waar vroe ger de fa Lips was gevestigd, maar die daarna eenige jaren leeg stond, en daardoor was verwaarloosd. Toen het gebouw 15 Jan. 1934 voor Centrale Werkplaats werd inge richt, was daarom het eerste werk schoon maken en harstellen. Dit alles alsmede de verdere accomodate geschiedde door de jongelui zelf. Alle vakken weren er succes sievelijk beoefend. Bankwerken, lasschen, smeden, timmeren, metselen, schilderen, administratie enz. Het. geheel is ingericht als fabriek. Er heerscht de discipline en regelmaat van een groot bedrijf. De ambitie van de jongelui om in deze Werkplaats te worden opgenomen, werd hoe langer hoe grootar. Men begon met 21, en 31 Maart 1.1. waren er 202. Voortdurend is er mutatie, en wel om aangename redenen. Tot 31 Maart 1.1.verkregen 191 jongelui uit deze inrichting een vaste werkkring. Tijde lijk werden geplaatst 49. Om eenige indruk te krijgen van de beteekenis van dit werk, zij meegedeeld, dat begin April 1935 bij de arbeidsbeurs alhier 951 jeugdige werkloozen waren van 14- tot en met 24 jaren. Alleen jongelui van deze leeftijd komen voor op name in de werkplaats in aanmerking. Over bodig is het te zeggen, dat geen werk wordt verricht, waardoor het zakenleven wordt beconcurreerd. De minister nam gister met veel belang stelling van de inrichting van de Centrale Werkplaats kennis. Hierna begaf het gezélschap zich naar de vveirkverschaffing in de Biesbosch, waar een kort bezoek werd gebracht, alvorens men naar Den Haag terugkeerde. Naar wij vernemen, zijn de Dinsdag 1.1. naar fort Honswijk overgebrachte Duitschers als protest tegen hun interneering een hongerstaking begonnen. In het Huis van Bewaring te Amsterdam zijn voorts de 21 aldaar opgesloten anti-fas cistische Duitsche emigranten, waarschijn lijk als protest tegen de overbrenging van zeven hunnernaar het interneeringskamp fort Honswijk, in hongerstaking gegaan. Het beste lijkt bet ons toe, deze heeren -uitwijzing naar hun vaderland te be dreigen, dan zullen ze wel spoedig .zoete broodjes gaan bakken! Rijwielpaden in den Gelderschen Achterhoek Plan voor 22 gemeenten. Door de Ned. Heide Mij. te Arnhem is 3or een 22-tal gemeenten in den Gelder schen Achterhoek en voor de daaraan gren zende gemeenten Markelo en Diepenheim een plan opgemaakt voor aanleg en ver betering van rijwielpaden, aansluitende, aan die van de Rïjwielpadenvereenigingen „Oos telijk Gelderland" en „Twente". In dit plan is een totale lengte opgeno men van ruim 1800 K.M. Het initiatief voor dezen opzet is in het voorjaar van 1934 ;enomen door de Streekcommissie voor vreemdelingenverkeer te Doetinchem die de volle medewerking van de diverse gemeente besturen en vereenigingen daarvoor mocht ontvangen. Ook de Rijksinspectie voor de werkverschaffing te Zwolle staat zeer sym pathiek tegenover deze plannen, die tevens een belangrijk object van werkverschaffing vormen. Aan arbeidsloonen is er een be drag van ruim 4 ton voor gevraagd. Het doel van den aanleg en de verbete ring van deze rijwielpaden is niet alleen een intercommunaal rijwielpadennet te verkrij gen ter bevordering van het vreemdelingen verkeer in den zoo schoonen Gelderschen Achterhoek, maar bovendien te verkrijgen een plaatselijk rijwielpadennet in iedere gemeente afzonderlijk voor bezoek aan scho len, kerken, zaken en het verrichten van werkzaamheden door den landbouwer op zijn landerijen enz. VAN GEND EN LOOS EN HET COLLECTIEF CONTRACT De N.V. Van Gend en Loos heeft de col lectieve arbeidsovereenkomst, die was ge sloten met den Centralen Bond van Trans portarbeiders en den R.K. Transportarbei- dersbend, tegen 1 Juli opgezegd. Near het Vólk verneemt, zijn over een niéuwe over eenkomst besprekingen gaande. De Contingenteering van behangselpapier. Het blijkt, dat agenten van Duitsche be hangselpapierfabrieken eenzijdige, onjuiste berichten lanceeren, zelfs via Tweede Kamer leden. Het ligt voor de hand, dat die agen ten niet enthousiast zijn met een controle op den invoer van behangselpapier en der het voor R. D. gemakkelijker is, eig<*n Nederlandsche industrie te verdedigen dan voor. de agenten de dumping-politiek van het buitenland, maar voor zoover zij Nederlan ders zijn, moet betreurd worden, dat zij met opzet de Nederiandsche industrie onbelang rijker pogen voor te stellen dan zij in wer kelijkheid is en bovendien de verkoons- organisatie van R. D. aanvallen, wat met het contingentfeeringsbesluit van den Mi nister niets te maken heeft Een feit blijft, Jat de gecontroleerde pro ductie van 10 rniilioen rollen der R. D.- fabriek de h ilft van den huidigen Neder- landschen totaal-invoer vormt, oftewel een derde deel van het totale behangselpapier- verbruik. -Ten onrechte beweren de agenten uer Duitsche fabrieken, dat Nederlandsche 'm- porteurs niet bij de R. D.-fabriek zouden willen koopen. Als dat waar was, zouden we met onze productie geen weg weten en dat is dan ook geen beleefde opmerking van de heeren agenten t.o.v. de gemeensclum- pelijke afnemers, die de Nederlandsone industrie en de buitenlandsche hebben. Tenslotte vreezen de agenten een mono polie-positie van R. D., maar ook dat is niet juist, want bij handhaving der huidige contingenteering mogen de buitenlandsche fabrieken, resp. de agenten toch nog 100 pet invoeren van wat zij in 1933 hebben inge voerd! Hongerstaking in Honswijk Duitsche emigranten willen vrij zijn! Officieren Koninklijke Landmacht Eere-lid geroyeerd De gep. generaal-majoor der infanterie E. H. van den Akker to Wassenaar is oud voorzitter en was-ee-re-lid^ van de Vereeni ging van Officieren van de Koninklijke Landmacht Dezer dagen ontving hij een brief van het bestuur dezer vereeniging, waarin hem werd geadviseerd, om, aangezien hij lid is van de N.S.B., en als zoodanig een candida- tuur voor de Provinciale Staten van Zuid- Holland heeft aanvaard, voor het eerelid- maatschap te bedanken. Maar de generaal heeft geantwoord, daar' zijn staatkundige overtuiging met dit eerelidmaatschap niets te maken had, geen aanleiding te zien om aan het advies te voldoen. Het bestuur heeft daarop generaal-majoor Van den Akker als eerelid geroyeerd, zegt de Avondpost. Ned. Jongelingsverbond. Prov. Gelderland. De Prov. Geldersche Bondsdag van het Ned. Jongelingsverbond zal ditmaal in tweeën gesplitst worden en op den 2en Paaschdag te Ede en te Zelhem worden gehouden. De bijeenkomst te Ede staat on der leiding van den heer Th. Bakker te Zelhem en die te Zelhem onder leiding van den heer C. Tims. Te Zelhem vangt de bonds dag aan met een wijdingsdienst in de Ned Herv. kerk onder leiding van den pastor loci, Ds. H. Mondt Om 11 uurvangt de bondsdag aan met een openingswoord van den heer Tims over: „Hoe bereiken wij anderen?" sTa een gemeenschappelijke koffietafel zal de middagvergadering als spreker optre den Ds. H. Ossewaarde, Ned. Herv. pred. te Lochem, met het onderwerp: „Het geloof en de nood van onzen tijd", waarna Ds. H J. Drost, Ned.1 Herv. predikant te Aalten. spreken zal over: „Spurgeon". Een dubbel kwartet en een solist zullen hun medewer king verleenen. UITVOER COCOSKOEKEN Voor cocoskoeken van Nederlandsch-Indi- schen oorsprong voor invoer in Duitschland is een beperkt betalingscontingent vastge steld. Nadero inlichtingen zijn te verkrijgen bij het Crisis Uitvoer Bureau, Mauritskade 55, Den Haag. AMBT HONDERD JAAR IN EEN FAMILIE! Op 15 April a.s. zal een 100-jarig tijdperk worden afgesloten, gedurende hetwelk het ambt van gemeente-secretaris te Schaijk (N.B) onafgebroken in drie opvolgende ge slachten werd bekleed door'de familie van der Heijden. Dit zeldzaam jubileum zal niet, onopge merkt in de gemeente Schaijk voorbijgaan Met het oog op den Vastentijd zal op eén nader te bepalen dag na Paschen dit jubilé feestelijk worden herdacht. Mr. J. W. BEYEN NAAR BAZEL Mr. J. Beyen, directeur van de Rotter- damsche Bankvereeniging, vertrekt de vol gende week Woensdag naar Bazel om zijn functie als waarnemend president van de Bank voor Internationale Betalingen te aanvaarden. FLORA-DRIE Groote bloemententoonstelling te Heemstede Heden werd de derde tiendaagsche bloe mententoonstelling in het z.g. „Bloemen- paleis" op de Flora te Heemstede geopena. Wat het bezoek aan deze groote bloemen tentoonstelling betreft kan worden medege deeld, dat het totaal-bezoek 1935 tot en met de laatste dag der tweede tiendaagsche ten toonstelling bedroeg 90.103, terwijl het to taal bezoek 1925 tot en met de tweede tien daagsche bedroeg 58.732. Na de eerste tiendaagsche was men wat het bezoek aangaat 33 1/3 pet, uitgeloopen op 1925, thans is dit reeds 5ZYz pet meer dan in 1925. Dit is, vooral in aanmerking nemend de laatste tien dagen van regen en bittere koude, een verheugend verschijnsel Natuurlijk is men nog ver van de 500.000 af, doch tijdens de derde tien-daagsche ten toonstelling, welke tot en met Tweeden Paaschdag geopend is, verwacht men zeer veelbezoek. De bloembollenvelden en het 25 H.A. groote tentoonstellingsterrein zullen in de week vóór en de week na Paschen volop bloeien. Het merkwaar dige van dit seizoen is, dat door kli matologische omstandigheden onge veer alles tegelijk zal bloeien. Eén dag zacht zonnig weer en de knop pen van hyacinthen, tulpen en Nar cissen, bloemen, welke nu op open spring staan, zullen ontluiken. Zoo mogelijk is de binnententoonstellin<_ nog mooier dan haar voorgangers. Te be ginnen met de Gentsche Azalea's in de eerste hal en dan de groote middenhal, ge heel ingenomen door Boskoopsche inzen dingen. Deze inzendingen zijn georgani seerd onder leiding van de Vereeniging van Boskoopsche Culturen, waarvan de heer D. Veerman Jr. voorzitter is. De meest bekende kweekers van Bos koop hebben groote inzendingen op deze „Flora-Drie". We noemen b.v. Dijkhuis, Jan Bdeï; Wezelenburg, Den Ouden, Van Nöort. De derde hal is gevuld met de fijnste nar- cissen-nieuwigheden, vooral een attractie voor vakliefhebbers. Verder cineraria's, amarylus. De opening had plaats op het bordes door Zijne Excellentie jhr. dr. Van Karnebeek, welke eerst wordt welkom geheeten door den Burgemeester van Boskoop mr Verkerk. Verdere aanwezige burgemeesters bij deze opening zijn: jhr. Van Doorn, burgemeester van Heemstede; P. A. Colijn, burgemeester van Alphen aan den Rijn en J. Warnaar. burgemeester van Hazerswoude. De inzendingen in het gebouw en ook bui ten worden beoordeeld door ongeveer 120 buitenlandsche juryleden; deze jury is sa mengesteld uit niet minder dan achttien na tionaliteiten. De stormschade te Boskoop Heden weer geopend Dank zij het initiatief van den burgemees ter, die de hulp van den Minister van De fensie inriep, zijn een 25 man genietroepen in allerijl naar Boskoop vertrokken en heb ben daar eerst een voorloopige reparatie aangebracht, waarna met behulp van een aantal Boskoopsche jongelui alles weer in orde gebracht werd, zoodat heden de ten toonstelling weer geopend is. Gelukkig is het, dat de tentoonstelling zelf niets heeft geleden, doch in al haar schoonheid ongerept is gebleven. De repara tie aan het dak is van dien aard dat ver dere teleurstellingen wel uit zullen blijven, Wij kunnen dus nu ons advies herhalen: Verzuim niet. Boskoop te bezoeken. De tentoonstelling is overweldigend schoon Wij, zagen nog. nooit zoo iets. Bekroningen te Boskoop Behalve de - gisteren reeds vermelde be kroningen zijn nog toegewezen een gou den medaille aan H. W. E. Struve. Rien Grootendorst, W. C. Hage Co., D. A. Koster, Kluis Koning. Hugo T. Hooftman, G. v. d. Stam Az., P. van Noordt Zn., Voornaamste Nieuws. De bloemententoonstelling te Boskoop heden weer geopend. De bloemenweelde bleef ongedeerd. Te Wezep heeft een geweldige brand twea boerderijen en vijf scharen in de asch ge legd. Gister heeft te Utrecht de afd. Tramweg personeel van de Prof. Chr. Bond van Spoor* en Tramwegpersoneel vergaderd. Voor de Haagsche Rechtbank is in da zaak van de doodslag te Zoeterwoude tegen de zoon acht en tegen de vader drie jaar geëischt. Wijziging van de algemeene maatregel van bestaur, regelende de bevoegdheden en de acte-examens voor het Nijverheidsonder- Verschenen zijn de jaarverslagen van de Nederlandsche dochtermaatschappijen van het Unileverconcern over 1934. Op de wisselmarkt is de rust teruggekeerd. Op de conferentie te Stresa schijnt al da delijk de Engelsch-Fransche tegenstelling in de tegenover Duitschland te volgen politiek aan den dag te zijn getreden. Neem dan voor 't naar bed gaan eens zoo'n "AKKERTJE" en slaap heerlijk rustig en lijn door Volgens recept van Apotheker Dumorrt Vuylc van Nes, K. Rosbergen Zn., J. Spaargaren Zn. en Reijneker Zn., allen te Boskoop; een zilveren medaille aan Brand Zn., K. Houdijk Zn. J. H. van Straaten van Nes, C Frets Zn., Van Kleef Co., P. Bakhuizen Pz., G. Koster (Buitenbeplani ting), C. Beekenkamp Tz. (Buitenbeplan ting,, en P. van Tol Mz., allen te Boskoop? een Certificaat le klasse voor ro zen verkregen: G. de Ruiter, Hazerswoude, en N.V. H. A. Verschuren Haps, Dat van Verdienste werd toegekend aan: D. A. Koster en J. W. de Vink Zn., beiden te Boskoop, terwijl een Certifi caat le klasse ook behaald werd door M. Koster Zn. te Boskoop. „WILDE" AUTOBUSDIENSTEN ...middelen. Door kantonrechter en rechtbank is hij reeds meermalen wegens der gelijke feiten veroordeeld. In eerste instantk veroordeelde de kantonrechter hem tot eer hechtenisstraf van zes dagen wegens het on derhouden van e«n vasten autobusddenst tus schen Amsterdam en Den Helder. De Officier herinnerde er aan dat verd kort de reehtbank tot x50 is veroor. f 300. Het Tweede Kamerlid, de heer CHR. VAN DEN HEUVEL, kent het platteland met zijn behoeften en zijn belangen, zooals slechts weinigen. Op de plattelandsbewoners trekt van alles los, om ze los te weeken van de beginselpartij, waartoe zij behoorden. Daarover schreet de heer van den Heuvel een vlugschrift onder bovenstaanden titel. Ruime verspreiding, om on- en misverstand te bestrijden is noodig. De prijs is zoo laag mogelijk gesteld. Bij 250 Ex. 2.25 Bij 6000 Ex. 500 Ex. 1000 Ex. 1 2000 Ex. 3000 Ex. 4.50 9. f 17— 24- 40— 45— 4000 Ex.30.. 5000 Ex.35.- Alios zonder omzetbelasting o 7000 Ex. ,1 8000 Ex. 9000 Ex. 55.- 10.000 Ex.60. 20.000 Ex.100— Elke 1000 Ex. meer 5— Verzendingskosten worden bij elke levering afzonderlijk berekend Bestel spoedig. Van allen kant wordt getrokken aan onze kiezers. Het Christelijk volk moet dicht naast elkaar staan. Opgave aan: Het Comité voor Christelijke Volkslectuur Bureau; Talmaslraal 13, Tel. 90115, Amsterdam-Zuid

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 1