DE IN DE "PIJP. Economie en Financien MAANDAG 8 APRIL 1935 EERSTE BLAD PAG 3 MEER DAN TWEE TON VERDUISTERD Oplichting op groote schaal in de Hoeksche Waard Van één persoon een ton tn aansluiting op het bericht van Zater dag inzake de oplichting op groote schaal in de. Hoeksche Waard fieldt men ons uit Oud-Beijerlaud nog het volgende: Nadat al reeds eer vermoedens tegen den S7-jarigen P. van B., boekhouder, wonende te Barendrecht en kantoor houdende te Rot terdam, Veemarkt no. 1 B, gerezen waren, die na onderzoek geen resultaten oplever den, kwam dezer dagen ter kennis van den hoofdagent van politie Kool alhier, dat v. B twee stukken van elk 500.nominaal van een persoon te Oud-Beijerland in bruikleen ontvangen had zonder deze terug te geven. De ihoofd-agent stelde hierna in samenwerking roet den rijksveldwachter v. Mastrigt te Mijnsheerenland, na overleg met den Officier van Justitie te Rotterdam en te Dordrecht éen onderzoek in. Hieruit bleek, dat van een persoon onder Mijrish'oerenland een bedrag van ongeveer een ton was verduisterd, en van diverse andere personen in de Hoeksche Waard kleinere' bedragen, een en ander tot een totaal' van -ruim twee ton. Hierop is v. R. door genoemde veldwachters Vrijdagochtend omstreeks zes uur van zijn bed gelicht en voor den burgemeester van Oud-Beijerland geleid, die een bevel tot inhechtenisname -uitvaardigde, waarna hem een voorloopig verhoor Werd afgenomen. Hoe Van B. te werk ging Verdachte ging als volgt te werk: Hij deelde een cliënt mede, dat hij geld noodig had en vroeg enkele stukken in bruikleen af te staan, hier bij zeide hij dat het Nederlandsche stukken moesten zijn, door zijn prak tijk, als boekhouder wist hij welke stukken in eigendom aan zijn cliënt toebehoorden. De stukken werden aan hem afgestaan. Toen de termijn van terugbetaling verstreken was, gaf hij goede belofte, maar noch geld noch stukken werden terug gegeven. Van een van zijn cliënten, waarvoor hij ook de boeken voor de belasting bijhield, verkreeg hij het volste ver trouwen door zijn correcte behande ling. Deze is door allerlei voorwensels de dupe geworden. Zoo leende v. B. 5000,voor verhuizing; sprak over een exploitatie van een woningbouw te 's-Gravenhage waarmede hij, vol gens hem. groote kans zag veel geld te verdienen; grond had hij reeds aan gekocht Hij verzocht hem die exploi tatie met geld te steunen en daardoor zijn deel samen te nemen. Hij vroeg ongeveer 25.000,a 30.000,—. Voor dit doel wist hij na verloop van V/2 jaar een bedrag van 74.500,aan effecten ter beleening los te krijgen. Na. verloop yan een jaar deelde v., R. "zijn cliënt, roede, dat een pand van de huizen, die ze geëxploiteerd- haden, was verkocht, dooh dat de kooper niet kon betalen. Door te zeggen, dat de hypotheek van dat pand reeds was opgezegd wist v. B. andermaal hem om te praten en eenige stukken tot een nominale waarde van 3000,los te krijgen. Een half jaar nadien deelde hij mede, dat hij geld noodig had tot het exploiteeren van een patent voor tomatenschooner. Hierop wist hij we derom een bedrag van 14000 gulden aan stukken in handen te krijgen ech ter was dit niet voldoende want enkele dagen later deelde hij mede dat het niet voldoende was, waarop hij 5000 gulden aan effecten mede kreeg tec beleening. Van B wist van een persoon vier aan- ileelen Centrale Suiker Maatschappij elk nominaal 1250 onder allerlei vreemde voor wendsels machtig te worden. Het onderzoek wordt door de veldwach ters voortgezet. Vermoed wordt dat nog veel meer personen in de omgeving van Rotter dam de dupe zijn geworden. v. B. was Directeur van de N.V. „Woon stad" te Rotterdam. Bij het verhoor is gebleken dat door hem ook aandeelen van voornoemde N.V. zijn ge ruild tegen effecten, terwijl deze aandeelen niet geboekt waren, dus later waardeloos bleken te zijn. v. B. die een volledige bekentenis heeft afgelegd, doch beweert de dupe te zijn ge worden van andere personen en van eenige ondernemingen in het buitenland, o.a. Bel gië en Spanje, is ter beschikking gesteld van den Officier van Justitie te Roterdam en al daar opgesloten. POGING TOT OPLICHTING VAN VERZEKERINGSMAATSCHAPPIJEN De Groningsohe recherche is een complot op het spoor gekomen, dat er op uit was om door middel van gefingeerde aanrijdingen een aantal verzekeringsmaatschappijen op te lichten. Een tiental personen is in ver band hiermede gearresteerd. De gearresteerden zijn handelsreizigers, die op de volgende wijze opereerden: Een van hen huurde een auto, nadat zij zich hadden vergewist, dat dc garagehouder tegen wettelijke aansprakelijkheid was ver zekerd en zij wisten bij welke maatschappij de verzekering was gesloten. Van belang was dat ie. weten, omdat zij slechts éénmaal bij dezelfde maatschappij him truc konden toe passen zonder van misdrijf te worden ver dacht. Wapneer zij dus in dat opzicht safe Waren, trokken zij naar een stille streek aan den waterkant en reden daar tegen een groote koffer aan van een in het complot betrokken collega, die zich daar had gepos teerd. Deze koffer, die dure reclame-artike len bevatten, kwam dan in het water terecht en werd daarna weer opgevischt om schade vergoeding van de maatschappij te kunnen eischon. Ondanks deze voorzorgsmaatregel Zijn de heeren gesnapt BLIKSEM INGESLAGEN Zaterdagmorgen omstreeks hglf elf is de bliksem geslagen in de antenne van de VARA te Hilversum, waardoor de uitzending van deze omroepvereeniging eenigen tijd moest S/orden onderbroken, Branden Te Hoofddorp is Vrijdagmiddag te ongeveel 2.45 brand uitgebroken in de woning van J. H. aan den Akerdijk te" Haarlemmermeer. De vrouw van H. had op een petroleumstel in de keuken een pan vet gezet om te smelten ter wijl zy zich zelf in de huiskamer ophield. Haar man was afwezig Toen zij rook in de kamer ontdekte, ging zij naar de keuken e: constal^serde dat deze van binnen geheel i: brand stond. Vermoedelijk is de pan met vet overgekookt en het overloopende vet met de vlam van het petroleumstel in aanraking komen. Aangezien van binnen de gehëele keu ken brandde was blusschen niet meer moge lijk. De vlammen tastten onmiddellijk de woor kamer aan en vervolgens een naast het huis staande groote houten schuur. De inmiddels ontboden brandweer uit Hoofddorp was spoe dig ter plaatse en wist het gebouwtje, w£ consumptieijs wordt gefabriceerd, en groote schuur te behouden. Belendende <per- ceelen hebben geen schade bekomen. H. is met zijn huisboedel en woonhuis tegen brand- :hade verzekerd. De heele inboedel zoomede de woning en een schuur van H. werden een prooi der vlammen. Tragische brand te Monnikendam Blinde man levend verbrand Te Monnikendam brak Zondagmorgen brand uit in een perceel aan liet Zarken, bewoond door'de gebroeders Scherpenhuizen, mannen van ongeveer 70 jaar. J. Scherpenhuizen was, toen de brand ont stond, alleen thuis, terwijl zijn broer naar de kerk was. Een jongetje, dat aan den over kant woont, zag plotseling vlammen en snel de onmiddellijk naar binnen om den ouden man, die blind is, te waarschuwen. Hij nam den man mee naai" buiten en ging vervol gens de brandweer alarmeeren. Echter ging Sch. zijn brandende wo ning weer binnen waarschijnlijk om zijn geld en andere dingen van waar de in veiligheid te stellen. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat de man den weg werd afgesneden. Do brandweer slaagde er niet in don ongelukkige te bevrijden, zoodat hij is omgekomen. Later heeft men het ge heel verkoolde lijk geborgen. De geheele woning brandde uit De brand is in een zijkamer, waai' een kachel staat, ontstaan. De schade wordt door verzekering gedekt De omliggende huisjes hebben geen gevaar geloopen. Van een pand aan de over zijde werd de gevel geblakerd, terwijl de ruiten door de hitte zijn gesprongen. Doodelijke auto-ongelukken Te Delft is Zaterdagmiddag op den Oost- singel een handwagen, be-stuurd door den werkman W. van Vliet uit de Harmen Koks laan en zijn 13-jarigen zoon, aangereden door een vrachtauto, waarvan de bestuur der plotseling moest stoppen. De handwagen werd in het Provinciaal Kanaal geslingerd. Van Vliet en zijn zood werden gegrepev. De knaap is daarbij be kneld geraakt tusschen den wagen en het transformatorhuisje nabij de brug over dc Twee-Molentjesvaart. Hij liep een schedel fractuur op en was bijna onmiddellijk dood. Van Vliet kreeg eenige lichte verwondingen. Te Leeuwarden is Zondagmorgen bij de Bonifaeiuskerk de 56-jarige B. Jozua die op de fiets reed, door een achteruitrijdende auto aangereden, toen hij zich vlak achter de wagen bevond. De man, een gepensio neerd typograaf, werd ernstig gewond opge nomen. In het ziekenhuis is hij aan de ge volgen overleden. Hotel afgebrand te Woubrugge Het Oude Raedthuys in de asch gelegd Zaterdagmiddag omstreeks één uur is een felle brand uitgebroken in het hotel „Het Oude Raedthuys" te Woubrugge. De brand is ontstaan iu de keuken van het hotel, waar een petroleumstel omviel. Wel trachtte het personeel het begin van brand dat daardoor ontstond met emmers, water te blusschen, maar in de algemeen® consternatie liet men daarbij de deur open staan, met het gevolg, dat de krachtige wind •het vuur aanwakkerde en de keuken in een minimum van tijd in lichterlaaie stond. Hoewel de plaatselijke brandweer met twee motorspuiten spoedig ter plaatse was, dreigde er aanvankelijk ernstig gevaar vooi het aan de overzijde van de smalle straat gelegen gemeentehuis, dat tevens als mu seum van oudheden is ingericht. De felle Westenwind deed de vlammen hoog oplaaien, zoodat ook de bovenverdie ping van het hotel zelf al spoedig één groote vuurgloed was. Men achtte het daarom raad zaam de brandweer van Alphen a. d. Rijn en die van Hoogmade ter assistentie te roe pen, doch toen deze met twee motorspuiten ter plaatse verschenen, bleek men het vuur reeds vrijwel meester te zijn. Het hotel en de aangrenzende keuken, als mede een daarnaast gelegen arbeiderswo ning, alles in eigendom toebehoorendo aar den heer Swama, zijn vrijwel geheel afge brand. Het hotel dateert uit den jare I. Het ontleent zijn naam aan het kantongerecht, dat hierin in vroeger eeuwen was ondergebracht. Thans nog bevatte het eenige middeleeuwsche cellen, welke nu ook wel zullen moeten worden afgebroken. Voorts was het archief van den polder Vier- ambacht nog in het hotel ondergebracht, doch men is er in geslaagd dat tijdig in vei ligheid te brengen. De groote schoorsteen van het hotel, waarop sinds jaren het ooie vaarsnest prijkte, is omlaag gestort, zoodat de dorps-klepperaar, bij zijn komst als bode an de lente, vreemd zal opeien. Van den inboedel kon overigens slechts ser weinig worden gerod. De heer Swama was tegen brandschade verzekerd. De bur gemeester, de heer H. B. N. Munsen, die juist Donderdag als zoolanig is geïnstal leerd, was mede op het terrein van den brand, welke tot uit den verren omtrek nieuwsgierigen trok, aanwezig. FELLE BOERDERIJBRAND Vee in vlammen Te Wagenberg by Terheiden (N.Br.) brak brand uit by L. van Dongen. Het huis met schuur, 25 stuks vee, alle huisraad en land bouwgereedschappen gingen door het vuur ver loren. Alleen een paard werd gered. De oor zaak is onbekend. Verzekering dekt de schade. ONTVLUCHTE STROOPER GESNAPT. Op 26 Maart is de 22-jarige. strooper P. V., die nog een hechtenisstraf móest ondergaan aan zijn geleider in de Jansstraat te Haar lem ontsnapt De politie was ter oore geko men, dat hij bij familie vertoefde. V. had de politie zien aankomen en wilde aan de ach terzijde van het huis ontsnappen. Daar be vond zich echter een veldwachter, die V. met de revolver sommeerde van het dak van een schuurtje te komen, waarna hij zich zonder verzet liet arresteeren en wegleiden. VERDRONKEN Zaterdagmiddag is het zevenjarig zoontje Hendrikus Johannes, van den lieer H. Zand- voort, wonende te Alkmaar, in 'n sloot achter het Centraal Ziekenhuis, waar hy vermoede lijk met een bal aan het spelen was 's mid dags om 4 uur voor het laatst thuis geweest. Den geheelen nacht is gedregd tot h*t lijkje Zondagmorgen in een sloot gevonden werd. In den nacht van Zaterdag op Zondag de 35-jarige gehuwde G. N., wonende te Gro ningen, 11a een bezoek aan een café pardoes te water geloopen. Een kwartier later werd het lp opgehaald, Ernstig auto-ongeluk Drie ernstig gewonden Zondagmorgen om tien uur is op den Rijksweg Nijmegen-Venio te Wellerlooi onder Bergen (L.), een gesloten perso nenauto op de tramrails komen te slip pen en tegen een boom gereden. De wa gon werd geheel vernield. In de aiito zaten vier persönen, waarvan drie ern stig zijn gewond. De slachtoffers zijn pastoor J. F. M. Schiphorst, kerkmees ter F. Kuiper, beiden van de St. Boni- facius Parochie, aan het Kastanje plein to Amsterdam en moj. Buscli, eveneens uit Amsterdam. De vierde inzittende, de heer A. Nooy. eveneens kerkmeester van genoeande Parochie, bleef nagenoeg on gedeerd. Het gezelschap was op weg naar Wies-' baden, waar de vader van me j.-Busch, Dr. P. W. G. Busch, onder-directeur van hét Onze Lieve Vrouwe Gasthuis te Amsterdam, momenteel wordt verpleegd. Dokter Tielen uit Arcen, bijgestaan door de plaatselijke Hulppost van het Roode Kruis, heeft de eerste hulp verleend. Per ziekenauto zijn de slachtoffers naar het St. Jozef Ziekenhuis te Vonlo overgebracht. Na do botsing tegen den boom is dé" wa gen gekanteld. De pastoor werd op den weg geslingerd. Hij werd opgenomen. Ver moedelijk heeft hij een long gescheurd. Mej. Busch had een ernstige hoofdwonde beko men. De heer Kuiper, die den wagen be stuurde. had een wonde boven het oog. De toestand van de gewonden, die zich aan- ankelijk ernstiger liet aanzien is redelijk De dijkdoorbraak bij Gouda Toch nog cfit jaar dt nieuwe verbinding? De oorzaak van de dijkdoorbraak bij Gouda heeft men nog diet gevonden, maar ongetwijfeld zal de slappe bodem wel een groote rol hebben gespeeld. In de komende dagen zullen opmetingen geschie- :n om nauwkeurig vast te 'stéllen, wat de gevol- t m van de doorbraak zijn. Dan kan men ook be palen, hoeveel tijd er met het herstel gemoeid zal zijn. Het wordt waarschijnlijk geacht, dat de. nieuwe verbinding toch dit jaar in gebruik gesteld "kan worden, tenminste als verdere onaangename ver- ssiogen 'uitblijven. In het in den binnendijk geslagen gat is zand gestort tot meerderen steun van den IJ&seldijk. Verder zal er op het ©ogenblik niets gebeuren. Ails het onderzoek gereed is, zullen binnenkort de her- stelÜngswerkzaamheden beginnen. Tijdens de proef in de vorige week vertoefde men geregeld ter plaase. maar toen het ongeluk gebeurde, was er juist niemand op de gevaarlijke plek, hoewel men er net te voren nog geloopen had. Met een stuk van de waterkeering langs het stroomkanaal nabij bet in aanbouw zijnd Diesel- geniaal van het hoogheemraadschap is ook een directiekeet weggespoeld, welke de geheele admi nistratie bevatte als teekeningen over het werk, welke gedeeltelijk slechts enkelvoudig aanwezig waren. Bovendien Is de steenglooiing van het kanaal oDder water beschadigd en de pompinstal- lade door d'en met het water medegevoerden grond vervuild, hetgeen het noodzakelijk maakt het stroomkanaal gedeeltelijk opnieuw droog te le teneinde de ooodige herstellingen te kunnen Bij de overstrooming van de hectare land tos- ëchen scheepvaarökanaal en stroomkanaal zijn ook nog een tractor van een aannemer en eenig klein materiaal door het water medegevoerd en hier of daar terecht gekomen. Dit land staat thans op Gouiwepeil en ruim een meter onder "water. De sdhade, bedragende ongeveer vier ton, komt voor rekening van de provincie. Hoe slap de bodem is, blijkt wel hieruit, dat luist deze week de langs de sluizen loopende Paral lehveg aan Goudschen kant over eenigen afstand weggezakt is. Het 'betreft hier een plaatselijke zakking, welke niets met de doorbraak te maken heeft. EEN JEUGDIGE BOEF De gemeente-politie te Winschoten heeft c'.en 15-jarigen loopjongen W. II. aangehouden, die tal van oplichterijen op zijn geweten heeft. De jongen, die na zijn schooltijd reeds by vijftien patroons werkzaam is geweest, kocht meermalen, buiten medeweten van zyn lant- sten werkgever op zijn naam, doozen sigaret ten, wist ook by enkele firma's wisselgeld voor zijn patroon los te krygen dat dan later wel terugbetaald zou worden. Wegens deze onge oorloofde manipulaties kreeg de jongen Maan dag j.L zyn ontslag. Vrees om zyn ouders het zooveelste ontslag te moeten meedeel en, deed hem de ouderlijke woning verlaten. Toen hij Vrijdag nog niet terug was gekeerd, verzocht de commissaris van politie te Winschoten per radio zijn opsporing, doch nog denzelfden dag keerde de jongen, die al dien tijd bij familie in Zuidbroek was geweest, uit eigen beweging terug. Hü werd onmiddellijk door de politie aangehouden, die proces-verbaal tegen hem heeft opgemaakt. HET GEZONKEN MOTORSCHIP Men meldt ons uit Ouderkerk a, d. IJssel: Nadat Donderdagmiddag een vergeefsche poging was gedaan is Vrydag j.l. het Dinsdag j.l. op de rivier alhier omgeslagen motorschip Goede Gunst van den schipper M. Hoogendijk door materiaal van een bergingsbedrijf uit R'dam gelicht. Het schip is bij de firma C. Snoey op de helling gehaald. DOOR EEN DRIJFRIEM GEGREPEN Bij de houtzagerij der firma Te Paske te Aal ten is de werkman Derksen met onder- grondsch drijfwerk in aanraking gekomen en een paar maal rondgeslingerd. De man die vermoedelijk twee beenon gebroken heeft ls naar het ziekenhuis te Winterswijk over gebracht. REIGER in 9/GAREN... MAAÖ....'yl^1 Douwe Egberts Echte Enesche Heeren-Baai ew Varinas Nederlands geurigste pijptabak. Idem 2 Juli!-—15 Juli 2.05 per 100 kg. Meloenen 1 Jam.—16 Sept ƒ0.40 per 100 stuks Vroege aardappelen 28 Mei10 Juni 0.25 per 10-0 kg. Idem 11 Juni1 Juli ƒ0.15 per 100 kg. Augurken A en B 1 Jan.—30 Sept. ƒ0.80 per 'Augurken C en D 1 Jan.30 Seipt. 0.85 per tOO Doperwten 1 Jan.—30 Sept. ƒ0.55 per 100 kg Feul-en 1 Jam.—30 Sept. 0.45 per 100 kg. Kas-komkommens 1 Jam.—17 Jumii ƒ0.50 per Idem 18 Jumi—2 Sopt. ƒ0.40 per 100 stuks Platgla-skomkomniers 1 Jan.2 Sept. 0.15 Bleten 25 Juni2 Sept. 0.30 per 100 kg. Idem 3 Sept.—31 Dec. 0.20 per 100 kg. Roode kool 1 Jan.—18 Febr. 0.10 per 100 kg. Idem 2 April17 Juni 0.25 per 100 kg. Idem 18 Junl36 Aug. 0.10 per 100 kg. Idem 29 Oct—31 Dee. ƒ0.10 per 100 kg. Gele kool 1 Jan.—18 Febr. 0.10 per 100 kg Idem 18 Jural—26 Aug. 0.10 per 100 kg. Idem 29 Oct—31 Dec. ƒ0.10 per 100 kg. Dcensohe witte kool 29 Oct.—31 Dec. 0.10 er 100 kg. tekool - ----- - Bos-pee n 1 Jam.17 Junl 0.15 per 100 kg. Idem 18 Juml16 Sept ƒ0.50 per 100 kg. Broekpeen 18 Junl—29 Jull 1 per 100 kg. Radijs 2 April—29 April ƒ0.15 per 100 bos. Spinazlw 1 J-a-n.8 April 0.25 per 100 kg. Idem 9 April27 Mei 0.20 per 130 kg. Tomaten 1 Jan.14 Oct 0.65 per 100 kg Idem 13 Oct31 Dec. 1 per 100 kg. Tuimboonen 1 Jan.—31 Dec. 0.70 per 100 kg. Schoreeneeron 1 Jan.—31 Dec. 0.75 p. 100 kg. De Joodsche Invalide Uitbreiding van het oude gebouw Voor tien jaar ls onder groote belangstel ling te Amsterdam het eerste gebouw ge sticht van de „Joodscho invalide". Er is plaats voor 200 personen. Echter zijn 60 per sonen elders onderdak gebracht Om hieraan een einde te maken, zal men overgaan tot een grootsche uitbreiding, zoodat men aan de Nieuwe Achtergracht en het Weesper plein een gebouw krijgt van 1300 M2. opper vlakte en 500 M2. tuin. Reeds is drie kwart der geraamde bouw kosten bijeengebracht; de rest hoopt men te vinden op dc bekende manier: het houden van een loterij. Land- en Tuinbouw. De Boterpositie Veel boter naar Amerika Naar ocs ter oore komt, is de boterpositie in is land in de laatste waken ©enigszins verbeterd, vooral tengevoige van het feit, dat enkele expor teurs zidh veel moeite hébben gegeven aanzienlijke hoeveelheden boter naar Amerika te verko In de laatste weken zijn 12 A 15.000 vaten boter Amerika verzonden (elk vat is 50 Kg.). Naar verwacht mag worden, zal er in de naast» toe komst oog meer 'boter naar Amerika gaan. De afzet van. Nederlandsche boter in de Ver enigde Stateo trekt des te meer de aandacht. .Mat coze export daarheen in de laatste jaren "je beteêkenen had. In 1920 werd er nog eer hoorlijke hoeveelheid verkocht, doch geleidaSjk werd dit minder en na 1927 stond de uitvoer van Nederlandsche boter oaar Amerika practisch stop. Het Centraal Bureau der Veilingvereenigingen in Nederland heeft aan den Min. van Econ Zaken een adres gezonden, waarin de aandacht wordt gevestigd op de onzekerheid in tuinbouwkrmgen, omtrent de mogelijkheid van export van vroege aardappelen naar Engeland. Deze export is steeds van voel be teekend s geweest, dooh oolai dedeelirtg gedaan, dat in Engeland geen vroege aardappelen ingevoerd mogen worden, dan op toco van invoervergunning af te geven aan gedsche importeurs. Sindsdien is echter niets vernomen, en de vrees bestaat dat bij het ontbre ken van een nadere regeling, de importeurs willekeur de hun toegewezen hoeveelheid betrek ken van leveranciers uit welk land dan ook, zoo dat omtrent de hoeveelheid door Nederland uit te voeren, geen zekerheid bestaat en dus de moge lijkheid bestaat, dat de export van Nederlandsche vroege aordapelen sterk zal afnemen. Dit zou opnieuw een slag voor ocze aardappe lenteelt zijn, daar Engeland, na Duitschland, onze grootste afnemer van dit product was. Adressant meent dat de Ecgelsche regeering bo vendien handelt in strijd met haar toezegging aan Nederland. •De Minister wordt verzodht te willen bevorde ren, dat bij de Engelsche regeering officieele stap pen worden gedaan tot het verkrijgen van mce" zekerheid voor onze aardappelenexport. WAT NU REEDS ONVERKOCHT BLEEF Het oogstseizocn 1935 is nog maar sauwe lijks aangevangen, en nu reeds blijven niet onbeteekenende hoeveelheden groenten aan de Westlandsche veilingen onverkocht. Het is vooral de spinazie, die weinig in trek is, terwijl het ook met den sla-handel, als ge volg van de Duitsche maatregelen, zeer ma tig gesteld is. Gedurende de maand Maart bleef aan de veiling Westerlee reeds 3360 Kg. spinazie onverkocht, voorts 3280 krop sla, 1500 bos selderij, 240 Kg. spruitkool, 300 Kg. schorseneeren en 82 Kg. andijvie. Aan de veilingen zijn helaas reeds de groene veraietigingshoopen zichtbaar, en zij zullen wel steeds meer aangroeien. BEZWAARSCHRIFTEN FABRIEK! AARDAPPELEN Bepaald is, dat iedere georganiseerde bij de t'.C.O.'s der provincies Groningen. Friesland, Dreile en Overijssel gerechtigd is, om bezwaax schriften, hetzij tegen weigering van een poot vergunning, hetzij tegen de ontvangen wijzing van de oppervlakte, vermeld op de ult- pootkaart, to te dienen bij het bestuur df Deze bezwaarschriften moeiten binnen 14 da geu. nadat de kennisgeving betreffende de to. Wijzing aan den betroffenden georganiseerd Ib verzonden, hetzij ter post, hetzij ten kantoi der N.A.M.C. worden bezorgd, en diit dient go- paard te gaan met het storten op de postreke' Ging der N.AJI.C. 5 tenzij een bewijs 1 ...ogen kan worden overgelegd. Binnen 14 dagen, na het indienen wordt n to de gelegenheid gestold, om, ten oversta van 2 bestuursleden, bijgestaan door den sec taris dor Centrale of diens vervanger,^mon Hierna zal het bestuur der N.A.M.C. btoo 14 dagen zijn besllss' 1. Is het bez- --Ï het"gestorte bedrag van In zijn geheel, worden terugbetaald, in ander 1 betretffenöen georgar STEUN VOOR FRUIT EN GROENTEN Over do hoeveelheden van de hierna vermak produoten, welke ln het achter elk prodm vermelde tijdvak geduronde het jaar 1934 doe de telers van die producten zijn verkocht wordt tot de daarbij vermelde bodragen per eenheid steun verleend tot oen totaal bedrag, zooa Zaterdag reeds meldden, van 1.500.000: Roode en witte bessen 25 JuniSI Decombe; 0.30 per 100 kg. Zwarte bessen 1 Jan30 Sept. 0.30 p. 100 kg LICHAMELIJKE OEFENING Voetbal DE C.N.VJB.-COMPETITIE beëindigd: is se II: PW I—RCK I use III: Vitesse I—SH I s. Klasse I: HBS II—Zwart Wit II 2—0 K 1 a II: 9—0 Centrum II 1—5 ogels IIOr. Wit III 1—2 Res. Klasse IIIA: DOS IIGroen Wit H 2—3 Korfbal DE C-K-B.-COMPETITIE Tea gevolge van den zwaren regenval zijn Zaterdag LI. de meeste wedstrüden voor de rust gestaakt en zullen dus moeten wordioa ite&le6wedstrijden kpnden nog worden uit gespeeld: Zuid-Holland (Zuid)» Klasse III: Snefl II—Blauw Wit II 5—0 AICC II—Rotterdam-Zuid II 11 Weerbericht Hockey HOLLAND—ENGELAND 1—2 Iö h«t Olympisch Stadion heeft Zaterdag etn vertegenwoordigend Nederlandach elftal een wodströd gespeeld tegen een Engelsch elftal. Er waren ondanks het ongunstige weer eenige duizenden toeschouwers, wel een bewijs, dat dergelijke wedstrijden uitstekend op Zaterdag middag kunnen worden gespeeld. Engeland geldt als het sterkste hockeylaind van Europa rarom werden de prestaties der Nederkim- met spanning tegemoet gezien. In het veld bleek er weinig kracht&versohil tusschen de belde ploegen te bestaan en tegenover de iets betore aanvallen der Bngelschen woog op het prachtige spel van den Nederlandschen keeper. Engoland wist een 20 voorsprong te verove ren. waartegen Nederland een mooi tegenpuut produceerde en nog bijna gelijk maakte. Roeien roemde roeiwedstrijd OxfordCambridge op de Theems gehouden. Cambridge had sedert 1923 teeds gewonnen en wist ook thans met 4fc lengte voorsprong den finish te passeeren. Daarbij dient echter iu aanmerking te worden genomen, dat Oxford de ongunstige baan lootte wat ditmaal een dubbel nadeel was wegens het onstuimige water. De 4J mijl werden door Cambridge in 19 mta 48 sec. afgelegd. Het dunne p01tj« geeft den vorigen arana uun Hoogste stand te La Coruna en Toulouse 764.1. Laagste stand te De Bilt en Den Helder 745.5. Barometerstand Rotterdam 750.7. WEERBERICHT Krachtige tot matige wind uit W. richtin gen, 'betrokken tot zwaar bewolkt, regen buien, weinig verandering in temperatuur, BUITENLANDSCH WEERBERICHT Sinds Zaterdag was de depressie in het Oosten, di eallenvege buien -veroorzaakte, naar het Oosten afgetrokken en in onze om geving onder den invloed gekomen van een nieuw gebied van lagen luchtdruk, dat stationair op den Oceaan ligt en zich naar het Zuiden uitbreidde tot oer de Azoren. Uit secundaire daalgebieden vormden zich klei ne minima, die hun weg juist over ons land nemen en aanleiding geven, dat de wind in het Zuiden tijdelijk tot stormkracht aangroeide om daarna weer tot krachtig of matig af te nemen. De koude, polaire luchtmassa's werden vervangen door minder koude, waardoor het weer van dat van het type met sneeuw enhagel overging het type met nu en dan regen uit geheel betrokken lucht. Volgens de vlicgtuigwaamemingen ligt de temperatuur van 0 gr. thans wear tus schen 1500 en 2004 Meter, na 400 a 500 Me ter in de laatste dagen der vorige week. Het is te verwachten dat de krachtige minden uit het W. warmer lucht zullen blijven aanvoeren en dat het weer zacht en regenachtig zal blijven. TEMPERATUURSTAND Temperatuur half twaalf 7.2. STORMWAARSCHUWINGSDIENST Ontvangen 7 April 9.45 v.m.: Attentieseiiï neer. Ontvangen 7 April 2.30 nam. Attentieseiiï op. Geseind van De Bilt hedenmorgen 7.55 u. aan de posten van Delfzijl tot IJmuiden: Weest op uw hoede! Waterstanden Rivieren Reden Vorisr Heden Vorig Rheinfelden 2 21 2 23 Wegel 1.04 07S Rreisuch 132 139 Emmerik 2.28 2 06 «Mbl 2 45 2 40 Lobith 1123 1102 Maxan 3 86 3.91 Nijmegen 8.62 S15 Diedesheim 147 131 St Andries 3.26 3 35 Mnnnheim 2.99 303 Arnhem 8 66 8.51 Lohr 1.66 1.63 Vreeswijk iw 0 00 100 Rlainz 0 90 0 88 Westervoort 9 29 9 13 Hingen 1 97 193 Deventer 3.34 310 Caub 217 213 Kampen -014 019 Ems 151 128 Eyeden 4810 47.25 Coblen» 2.39 2 26 Maastricht 42 85 42 00 Trier 152 097 Grevenbicht 29 78 28 95 Keulen 2 3-1 314 Venlo 1217 0000 Dnsseldorf 1.73 1.56 Grave (sluis; 7.62 6 28 Knhrort 113 0.92 St Andries 2 01 177 Stuw Sambeek gesloten Stuw Borgharen gesloten Hoogwater Ned. Zeehavens 9 April Delfzijl 3 07 15 22 Hellevoetsl. 6 511916 Terschelling 0.15 12 34 Willemstad 746 2012 Hariingen 105 1320 Brouwersh. 603 182S Den Helder 1100 23 30 Zierikzeo 63i 18.50 IJmuiden 6.59 19.27 Wemeldinge 6 57 19.19 Hoek V. Holl. 609 18 36 Vlissi-gen 5 12 17 Ml Öcheveningen 619 18 46 Ternenzen 5.45 1808 Kotteidain 815 30.33 Hansweert 6 23 18 42 Heemaf in 1934 Aan het jaarverslag over 1934 van de Heamaf N.V. gevestigd te Hengelo, worden de volgende hilzondorheden ontleend: De toestand in de grootpr ©ductieimid delen - industrie ging opnieuw achteruit en ook de toestand iu den scheepsbouw vertoonde een ongunstiger beeld dan in het vorige jaar. De terugslag daarvan op onzen bimnenlondschen afzet ls niet uitgebleven. Het is dan oon uitsluitend aan de uitbreiding van ons fabrlcage-progromma en de vermeer derd exportomzetten te danken, dat een onge veer 7 hoogor productiecijfer kon worden bereikt dan begin 1931 geraamd werd. De reeds in 1933 Ingevoerde bezuinigingen hebben tot een verbetering der resultaten in 1934 bijgedragen. De onkosten zijn, niettegen staande de grootere productie, de raming niet te boven gegaan, hetgeen dus op irlng vele onkosten rechtevenredig zijn met de productie. Hoewel voor het eerst sedert 1930 geen geldelijke verliezen meer geleden zijn. moeten wij dit resultaat nog aU zeer ongunstig aanmerken. Verlies bij export Uit recente copjunctuurstatlstleken blijkt, dat men ln het bedrijfsleven over het algemeen als gemiddelde tot een productie-index komt, die in overeenstemming ia mot die van Wanneer dus het prijsniveau niet zoo merkelijk gedaald was, zou bij de huidige daling van productie en onkosten t.o.v. 1929 thans niet alleen de afschrijving verdiend zijn, maar ook winst zijn gemaakt. Voornamelijk de ongunstige export prijzen hebben aanleiding gegeven tot de nog ongunstige resultaten. Toch achten wij de handhaving dier exporten van groot belang voor do toekomst, en naai» onzo meening zullen de hiervoor ge brachte offer® niet tevergeefs blijken. Naarmate het in Nederland in een verdere toekomst gelukken zal „kosten en lasten" te verlagen (waardoor ook wij onze productie kosten nog verder zullen kunnen om'aag bren gen), zal het mogelijk blijken, den export ver. der uit te breiden ten gunste van alle bij de onderneming betrokkenen. De resultaten van Ned. Indlë waxen to het verslagjaar minder ongunstig dan to 1083 cn 1983. Wij hebben er goed aan gedaan ons voor dit eens zoo belangrijke afcetgebied nog offers te getroosten. Op dea duur zullen ook in Indfë de bedrijven verder gerationaliseerd moeten worden en het Is bijna niet denkbaar, dat daar bij de eleetrotechniok geen rol van beteekenis zou spelen. Het verliessaldo bedraagt Inclusief de statutaire afschrijvingen ad 153.000, in totaal ƒ72.900. Hot verlies inclusief af schrijvingen bedroeg over 1933 ƒ380.000 en over 1933 751.009. 1934 geeft vóór af schrijvingen een evenwicht te zien. Dividend kan niet worden uitgekeerd. NEDERLANDSCHE VORDERINGEN OP DUITSCHLAND Wat er in de afgeloopen week afgerekend werd In de week van 1 t.e.m. 6 April 1935 is door do Nederlandsche Bank in totaal een bedrag van omstreeks 1,000.009 RM van de op haar Sonderkoaito bij de Deutsche Verrechnungs- kasse uitstaande vorderingen met begunstigden afgerekend. Do nummers van deze posten liepen van 75885 tot 76013. Het totale bedrag van de op het Sonder- konto uitstaande posten die nog niet tot uit betaling zijn gekomen, bedraagt op het oogen- blik omstreeks RM 57.8 millioon. De Sond-ji- kontopoaten waarvoor koersflxeering is ver kregen, zijn hieronder begrepen. FRIESLAND—HOLLAND BANk 19S4 der N.V. Fr —Olland Bank word' De bedijfsreeultaten zijn over 19S4 bevredi gend geweest, bedraagt 50.193.64 (v. j. •utics I trokken, te drie gevallen k.on uit haar vordering niet geheel worden voldaan 011 wel in totaal tot een bedrag van S.416.63. üf- schoon vermoedelijk hierop nog eenige terug betaling zal plaats vinden, wordt dit bedr.ïg geheel uit de winst afgeschreven, benevens nog 1000 op een andere vordering. In één gr val herft de Bank ter voorkoming van vcrll.-i een gedeelte van het onderpand ingekocht Voor 14.571.42. waarvan inmiddels voor een bedrag *nn 3845 is verkocht. Dc Bank slaagde er ,n het ln 1933 ingekochte onderpand te vcrkoopci do n'lles hierop blijft beperkt J--~ is gebruchtten lusto itstaand be- 3.220.964.50. In 1931 :drag Dec. 1933 drag aan leenlnger. werden 60 leeningen af goh van 1.958.174.50. Opnieuw werden gesloten 5: leenlngien tot een bedrog Van 2.404.280. Oi 31 December 1934 stond uit na aftrek van de periodieke aflossingen een bedrag van 3.321.160. Per 31 December 1934 stond uil aftrek van de periodieke aflossingen een •>-- drag van 3.321.160. Per 31 Dec. 1934 stond uit aan schuldbrieven 3.083.300,

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3