felted)t(ïóimuit Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden ïn Omstreken Jaarvergadering Chr. Hist. Unie Steun de Regeering en het Gezag De Algemeene Regeeringspolitiek Abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agenlschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/> ct. Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar NO. 5442 Bureau: Breestriat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 WOENSDAG 3 APRIL 1935 15e Jaargang üïtfoertentitpriijtn: Van tot 5 regels 1.17'/» Elke regel meer 022'I» Ingezonden Mededeelingen ¥frv0 van 1—5 regels 2.30 Elke regel meer 0.45 Handelsadvertentiën per regel 0.17 V» Bij contract belangrijke korting Voor het bevragen aan 'l bureau wordt berekend 0.10 NEDERLANDSCH STAATS RECHT Het debat, in de Eerste Kamer bij de be handeling der begrooting van Onderwijs ge voerd tusschen de hoogleeraren Kranenburg en de Savornin Lohman, was belangrijk, omdat hier tegenover elkaar stonden twee vakgenooten, dlc vrij goed tegen elkaar op wogen en over beteekenende staatsrechte lijke vraagstukken het woord voerden. Maar deze gedachtenwisseling trok vooral ook hierom de aandacht, wijl het ging om den invloed, die bepaalde levensbeginselen hebben op de staatsrechtelijke opvattingen. De Utrechtsche hoogleeraar had,' doelende op zeker beleid van don Minister van On derwijs, gesproken van v r ij z i n n i g- democratisch staatsrecht, waarop Prof. Kranenburg had geantwoord een der gelijk staatsrecht niet te kennen, maar enkel een N ederlandscli staatsrecht te aanvaarden, gelijk een Engelsch, een Zwitsersch, een Amerikaansch staatsrecht. Het spreekt wel vanzelf, dat dit Neder- landsche staatsrecht, dat „objectief' is en „objectief wordt behandeld en toegepast, toevallig juist het staatsrecht is, zooals het door Prof. Kranenburg en diens geestver wanten wordt vertol kt. Deze bescheidenheid is niets nieuws; voor degenen, die gevaar loopen de historie te vergeten, brengt zij slechts en hiervoor kunnen we erkentelijk zijn in herinne- xing de verwatenheid, waarmee zekere rich ting weleer voor haar levensovertuiging het primaat en het monopolie opeischte, een opvatting, die, gelijk Prof. Kranenburg deed verstaan, allerminst tot het verleden behoort. In. zijn „De leer der rechtssouvereiniteit" schreef Prof. Krabbe in 1906: „Met de,logica heeft deze leer (d. i. de leer der goddelijke söuvereihiteit) het nooit nauw genomen, omdat het haar in de eerste plaats niet om de waarheid, maar om de verbreiding van een godsdienstig stelsel te doen was". Dezelfde gedachte werd vertolkt in een andere uiting, in onze politieke geschiedenis niet onvermaard: „Bederf met Uw bijbel teksten ons staatsrecht niet Het ware, loutere, edele staats recht ïs datgene, wat wordt ontdaan van de schadelijke Invloed der Christelijke b^gin seleh, die als verderfelijke bijmengselee moeten worden aangemerkt Zulks staatsrecht is van alle vreemde smetten vrij.'. En wie zulk staatsrecht beoefenen zijn de waarlijk v r ij zinnigen. Zij alleen geven Nederlandsch staatsrecht en dus zijn z ij eigenlijk alleen ware Nederlanders. Gelijk dan ook een politiek dichter een maal zong: „Geen dweepzieke Alexanders, Geen Brammen vol venijn Verdienen Nederlander Te heeten of te zijn". Binnenland Nationaal Crisis-Comité Werkzaam eden kannen tot 1 Mei 1936 worden voortgezet In een vergadering van het dage- lijksch bestuur van het Nationale Crisis Comité met de afgevaardigden van de 22 grootste Nederlandsche gemeenten is vastgesteld, dat de gemeenschappelijke werkzaamheden in elk geval tot om streeks 1 Mei 1936 zullen worden voort gezet, in de verwachting, dat op de krachtigo medewerking van alle landge- nooten kan worden gerekend. Algemeen werd erkend, dat na dien datum een eventueel beëindigen van dezen crisisarbeid zonder meer niet te verantwoorden ware, weshalve naar wegen dient te worden gezocht, om een juinen overgang naar nieuwe toestan den te verkrijgen. Openingsrede van Jhr. Mr. D. J. de Geer Tegen verdoezeling van beginselen Voor opbouwende Christelijke politiek Heden heeft in ,3ellevue" te Amsterdam de jaarvergadering plaats gehad van de Clir.-HisL Unie. Geer heeft op die bijeenkomst een openingsrede uitgesproken, waaraan wij het volgende ontlee- nen: Het is, aldus onze dagen meer dan ïoit noodig, het beginsel hoog te houden en tot richtsnoer te kie zen voor al ons doen en denken. Dat schijnt soms anders, om-4 Jhr Mr D. J. de Geer dat wij, zooals ook het Kabinet, vooral moeten zoeken naar wat vereenlgtl Dit geldt ook tegenover het Kabinet Het heeft recht op vertrouwen en steun zoover doenlijk is. Waar critiek noodig is, behoort deze opbouwend te zijn en ten doel te heb ben, het Kabinet voor afdwalingen te be hoeden en op die wijs zijn positie te ste- vigen; niet zijn gezag te ondermijnen en zijn beweegredenen verdacht te maken. Al les wat op mistrouwen of stelselmatige np positie wijst is meer nog dan in normale tijden contrabande. En ook aan een zake lijk en eerlijk verschil van gevoelen, zal uu soms het zwijgen moeten worden opgelegd wegens de ernstige gevaren die ons bedrei gen. Maar, meer dan ooit is het na de tijd, het beginsel zuiver en gaaf te houden: het in, scherp-sprekonde kleuren te vertoonen en het uit te dragen tot zegen van ons volk. Om meer dan één reden. Tegen Staatsabsolutlsme Vooreerst zijn er stroomingen die ju'st van de duisternis van deze tijd misbruik willen maken om te doen wat het daglicht niet zou kunnen verdragen en de schénnen- de hand te slaan aan de beste tradities van ons volk. Ik denk aan de extremisten van links en van rechts. Zij sturen aan op een Staats- absolutisme, dat niet alleen onze burger lijke vrijheden zou vernietigen, maar ook de gewetensvrijheid en de vrijheid der kerk zou aantasten. Zij noemen zich, zooals de N.S.B. natio- n aal, en zeggen, dat de godsdienstvrijheid niet in 't gedrang zal komen. Doch Duitsch- land leert het anders. En hun beginsel zal hen- meesleepen, In Duitschland zou men de kerk in haar waarde laten; slechts zou de kerk niet o\er den staat mogen heerschen. Dat dit betee- kende, dat de staat wèl over de kerk zou mogen heerschen, bleek eerst later. Hier te lande verkondigt de leider nu herhaaldelijk in zijn redevoeringen: „Kerk en politiek moeten gescheiden blijven; de kerk mag zich. niet met de staatkunde bemoeien: dén zal zij vruchtbaar werk doen en in eere gehouden worden". Een bekende klank in ons land, die her innert aan de donkerste tijden van de libe rale partij, toen de invloed van de gods dienst op het publieke leven werd geknot en aan de belijdende Christenen geen an dere taak werd toegedacht dan vroom „met een boeksken in een hoeksken" te zit ten en het staatkundig erf aan meer ver lichte geesten over te laten. Een nat. soc. leider zei onlangs nog: „Het nationaal-socialisme heeft de natie veroverd bij besluit van het Duitsche volk H. M. de Koningin en H. E. H. Prinses Juliana brachten gisteren een bezoek aan de internationale bloemententoonstelling ,jn.oran te Heemslede. De aankomst van de Vorstelijke bezoeksters en de stem des volks is de stem van God. Er mag geen compromis worden aange gaan met menschen. die beweren, dat zij in dividueel God's stem vertegenwoordigen". Hier hebt ge het Staatsabsolutisme in zijn volmaakte vorm. Het is ons christelijk-historisch beginsel, dat ten dezen krachtige weerstand biedt Dat beginsel is onverbrekelijk verbonden met de vrijheidsliefde, die de dageraad vormde van ons volksbestaan. Het geeft een vasten grondslag aan den eerbied voor het gezag, niet van een self-made-Führer. maar van het ons door God geschonken Oranjehuis, waarmee een geschiedenis van eeuwen ons op het innigst verbonden heeft. Men heeft onze tegenwoordige toestand vergeleken met een schip op zee, in hevige storm. Het zal u duidelijk zijn. dat, wat ook in zulk een situatie over boord ge worpen mag worden, stellig niet het kom pas. Het gevaar van opportunisme Er is nog een tweede reden, waarom ons beginsel juist voor dezen tijd bij zondere waarde heeft Zij is van ande ren aard en houdt verband met de ver leiding, die thans voor velen bestaat om uitsluitend in opportunisme heil te zoeken Wij moeten waken, dat ook in dit opzicht de duisternis van deze, tijd ons niet het spoor bijster doet raken De toets van ons beginsel moet daarom voortdurend werkzaam blijven. Oók waar dit noodig is, tegenover de Regeering. Wij bewijzen haar daarmee een dienst, omdat wij haar wijzen op een gevaar, waaraan z ij in de tegen woordige omstandigheden wel in do eerste plaats bloot staat. Mr. de Geer besprak in dit verband de Doodehandbelnsting, de steun aan hvpo- theekboeren, welk laatste punt breedvoerig werd toegelicht, omdat het volgens Spr., zoo uitermate gevaarlijk is in menig opzicht en vervolgde dan: Een tijdperk van overgang Wij leven, dit wordt vrij algemeen er kend, in een tijdperk van overgang. Niet alleen economisch, en maatschappelijk, maar tot zekere hoogte ook geestelijk en staatkundig. Gij gevoelt, welk een dure roeping ons dit nu oplegt Als de akker van ons volksleven meer dan gewoonlijk'ligt omgewoeld, moeten wij ons beijveren daarin het zaad te werpen, waaruit wij goede vruchten voor de toekomst ver wachten. Ik voeg er aan toe, dat, willen wij daarbij zegen verwachten, het ook noo dig is, ons niet angstvallig op een af stand te houden van de vernieuwing, die deze tijd vraagt. Een vernieuwing, die ten deele kan bestaan inzonderheid op staatkundig gebied in het uitwie- den van onkruid dat te kwader ure is opgeschoten, maar die voor een ander deel ook het karakter zal kunnen dra gen van het aanvaarden van tevoren, niet gekende vormen van maatschappe lijk en politiek samenleven. Iets af schrikwekkends ligt daarin niet Sta biliteit is niet een eisch van hoogere orde. Heel Gods schepping groeit dag en nacht De Staten-Stembus Ten slotte, aldus spr., wil ik nog met een enkel woord ehrinncren aan de in 't zicht zijnde verkiezingen voor de Provinciale Sta ten en u opwekken in het geheele land daar aan krachtig deel te nemen. Wij staan in een zeker opzicht hier in een niet gemakkelijke posite. Vijf partijen bestrijden ons van uit een bomvrije stel ling waar men geen verantwoordelijkheid draagt, daardoor bij de kiezers de verwach tingen kan wekken die men wil, en al het leed van de tegenwoordige tijd kan schui ven op de Rrgeering t-n wie haar steunen. Die vijf partijen zijn de N. S. B., de S. D. A. P., de Communisten, de C. D. U. en de S- G. P Zii maken van hun niet-verantwoor- delijke positie op schromelijke wijze mis bruik. Ik vrees, dat, wanneer zij succes mochten hebben en het zittend kabinet hierdoor op den duur ernstig mocht worden verzwakt, de ontgoocheling bij hun slacht offers groot zou zijn. Het sterkst valt het misbruiken van het huidige leed wel op bij de N. S. B. Onder aanheffing van de schoonste leuzen, oefent zij de onrechtvaardigste critiek. met aan tasting zelfs van de motieven der bewinds lieden, en biedt geen enkele begaanbare w aan, waarlangs dan naar haar oordeel ue nood van de tijd beter zou kunnen worden bestreden. Dit is het hopelooze voor wie van haar geschriften kennis neemt. Het is alles braak en zaaien van ontevredenheid, i der concrete aanduiding van een eigen lossing. Critiek is goed; maar de zinnelooze en bodemlooze critiek der N. S. B., wekt weer- Haar optreden en haar klakkeloos over nemen van het Duitsche model, doet mii telkens denken aan de houding der S D P. m November 1918. Ook toen moesten 'wij hiej- een Duitsche revolutie overnemen mochten wij niet „ons7»lf zijn"; het nieuwe licht mocht niet ophouden bij Zevenaar In de Kamerzitting van 13 November 1918 noemde prof. Treub heel dit gedoe „mad? in Germany", volkomen liggend buiten behoeften en aspiraties van ons volk. Zoo is het nog. Maar, wij hebben" onze eigen geschiedenis, en onze eigen rechts- en staatsinstellingen, en ons eigen Oranjehuis, laim.JtelUl - MOTOROILS - I kan maar de beste zijn Verkoop „TWENTOL" voor Holland: DEVENTtR DE INVOER VAN PAPIER Bezwaren tegen de contingenteering Vooral van behangselpapier Blijkens het voorloopig verslag der Twee de Kamer inzake het wetsontwerp tot rege ling van den invoer van papier en papier waren hadden verscheiden leden tegen deze contingenteering bezwaren, in het bijzonder voor zoover het behangselpapier betrof. De fabricage van dit artikel, zoo voerden zij aan, is in Nederland, met name wat de goedkoopste kwaliteiten betreft, slechts van zeer beperkten omvang; de invoer, vooral uil Duitschland, moet dus wel aanzienlijk zijn. Gaarne zouden zij omtrent den omvang van fabricage en invoer eenige cijfers ver nomen. Wel is de invoer thans op 100 pet van dien in 1933 gecontingentoerd, maar toch vreesde men, dat invoerbelemmerinq het gevaar zal meebrengen, dat behangsel papier in te geringe hoeveelheid en vooral in te geringe verscheidenheid verkrijgbaar zal zijn. Voorts werd er op gewezen, dat behang selpapier een seizoenartikel is, dat voor namelijk in het voorjaar verkocht wordt. Men zou gaarne vernemen, of er op mag worden gerekend, dat ook in de toekomst voldoende toewijzingen zullen worden ver leend om in de seizoenbehoefte te kunnen voorzien. Sommige leden spraken de hoop uit, dat de Regeering termen zal kunnen vrinden om ten aanzien van het behang selpapier deze aLs voorloopig bedoelde contingenteering niet te verlengen. Voorts zijn er onder de andere artikelen welko onder deze contingenteering vallen, verschillende, welke, hoewel op zich zelf wellicht van weinig beteekenis, toch onmis bare grondstoffen vormen voor allerlei in dustrieën en welke in Nederland niet wor den vervaardigd of zelfs niet kunnen wor den vervaardigd. Daarom werd aan den minister gevraagd te willen toezeggen, dat voor dergelijke artikelen, welke hier te lande niet gefabri ceerd worden, zonder eenige restrictie, wat betreft de hoeveelheid en wat betreft de ver- deoling over het jaar, toewijzingen zullen worden verstrekt. De mechanisatie in de sigaren- industrie Bezoek van Kamerleden Gisteren was te Eindhoven, op uitnoodi- ging van de burgemeesters van Eindhoven. Valkenswaard en Veldhoven en van de Ka mer van Koophandel van O.-Noord-Brabant een 2S-taI Kamerleden op bezoek,, om zich op de hoogte te stellen van de mechanisatie in de sigaren-industrie. Burgemeester V e r d ij k heette namens de burgemeesters van Veldhoven en Valkens waard en de K. v. K. alle aanwezigen harte lijk welkom en zeide, dat blijkbaar de me chanisatie in de sigarenindustrie alle aan dacht heeft. We zegenen de uitvindirigen van onzen tijd, maar als deze zich niet ge leidelijk aanpassen, doch duizenden eerbare handwerkers van hun plaats verdringen, dan zijn die vindingen voor dit deel der menschbeid niet een zegening, maar een vloek. En zoo staat het thans met de siga renindustrie in deze streken. Daartegen moeten maatregelen genomen worden. Spr hoopt, dat men de urgentie dezer maatregelen zal aanzien en daardoor een saneering brengen in dit bedrijf, dat in zeer moeilijke omstandigheden verkeert. Achtereenvolgens werden daarna de Ka- rel I-fabrieken en de Willem II-sigarenfa- brieken bezocht Steun aan den tuinbouw Laatste nitkeering de volgende week Naarde Regeeringscommissaris voor den tuinbouw, de heer F. V. Valstar op de Dins dag gehóuden jaarvergadering van Bond Westland mededeelde, zal de laatste uitkee- ring van de steungelde.i over 1934 plaats vinden in het eind van deze week, of begin der volgende week. De Rijnbrug bij Arntiem In den nacht van 9 op 10 April zullen d< afsluitingen van de Rijnbrug bij Arnhem verwijderd worden, zoodat deze dan door 't verkeer in gebruik kun worden genomen. Van officieele plechtigheden zal geen spra ke zijn. waarvan de hooge beteekenis door geen an der volk kan worden verstaan. Wij laten ons niet gelijkschakelen, maar willen zelf onze ontwikkelingsgang kiezen en onder Gods leiding, werken aan de opbouw van de nieuwe tijd, die ons wacht. AARDAPPELEN Het vervoer nog niet vrij Het bericht betreffende de beschikkingen van den Minister van Economische Zaken, houdende wijziging der Crisis-Akkerbouw- beschikkingen 1924 1 en III behoeft rectifi catie op twee punten. Ten eerste is de mededeeling, dat het ver voer van aardappelen voortaan vrij zal zijn niet juist. De vervoerheffing zal namelijk ten aanzien van aardappelen van den oogst 1934 nog blijgen gelden, gedurende den tijd dat de artikelen 11 tot en met 15 van het Crïsis-Akk°rbomvbesluit 1934 van kracht blijven. Het einde van deze tijdruimte zal nog nader worden vastgesteld. Voor aardappelen van den nieuwen oogst treedt echter de heffing bij de bron in de plaats van de vervoerheffing. In verband daarmede is het vervoeren van vroege aardappelen als bedoeld in het Crisis-Tuin- bouwbesluit 1935 I en van aardappelen in gevoerd in de maanden April t.m. Juli 1935 reeds nu van de heffing vrijgesteld. Ten tweede is het bedrag, dat voor de uit reiking eener teeltvergunning voor 1935 aan het Landhouw-Crisisfonds moet worden be taald, vastgesteld op 30 (dus niet op 30 cents) por H.A. toegewezen oppervlakte. Electrificatie spoorlijn RotterdamHoek v. Holland Officieele proefrit 13 Mei a.s. Reeds eerder werd gemeld, dat met ingang van 15 Mei a.s. aangevangen zal worden met het gebruik van electrisch gedreven materiaal op den spoorweg Rotterdam—Hoek van Holland. Thans vernemen wij, dat op Maandag 13 Mei a s. een proefrit zal worden ge houden met autoriteiten en genoodigden. De nieuwe Douglassen De eerste komt aan! De technische staf van de K.L.M. Is gister oo der leiding van de heeren Nienhuis en Buitenhuis per KL M-vliegtuig naar Cherbourg vertrokken voor het transport en de montage van het eerste Douglas D.C. 2-vliegtuig van de bestelde serie van 14. hetwelk vandaag uit Amerika aldaar komt en Zóndag op Schiphol tc wachten is. Ook de werkmeester van de K.N.I.L.M.. de heer Ellerman. is naar Cherbourg om daar de montage der vliegtuigen en het transport naar Indië nader te besti.deeren, Schipper Klaas van Urk t Men schrijft ons: Zondagmorgen overleed zeer plotseling schipper Klaas van Urk. in leven kapitein van dc Terscfael- linger reddingboot Bracdaris. Met Van Urk is er één uit duizenden heenge gaan Hij was een man die meer dan 200 schenlevens redde van een wissen dood in de ven. In zijn groote eenvoud .zwaa.de hij enkele la ren geleden, bij zijn afscheid van de N.Z.H.R. Maatschappij, alle lof door den voorzitter toegezongen, af. omdat zooals hij zeide: ..Een mensch deze dingen niet kon doen tenzij hij van Boven ^-erd gesterkt". Meermalen heeft Van Urk de forsche „Brandarls" biddeode door de brand:ng gestuurd naar een in nood verkecrend schip Doo- zija familie en zeer vele vrienden wordt hij diep betreurd. Ook op kerkelijk gebied beeft Van Urk zich derscheiden. Hij was de spil waar de Terschellio- ger Gereformeerde Kerk om draa:de Vele (1909—1930) heeft hij als diaken en ouderling de dienst geleid, daar op Terschelling geen Geref predikant was Het is dan ook voor een groot dee' aan Van Urk te daken dat de Geref. gemeente op Terschelling heeft stand gehouden Ln deze Th. H. M. ROEST VAN LIMBURG f De heer Th H. M. Roest van Limburg, oud hoofdcommissaris van politie te Rotterdam Amsterdam is te De Bilt overleden. Voornaamste Nieuws. Dit nummer bestaat uit DRIE bladen De werkzaamheden van het Nationaal Crisis Comité kannen tot 1 Mei 1936 worden voortgezet. Verschenen is het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer Inzake het wetsontwerp tot regeling van de Invoer van papier en papier- waren. Tér jaarvergadering van de Chr. HlsL Unie heeft Jhr. Mr. Dr. D. J. de Geer eea rede gehouden. De otliceele proefrit op de geëlectrtfioeer- de spoorlijn RotterdamHoek van Holland zal op 13 Mei plaats hebben. Blz- 2 Polen zon bereid zijn tot een compromis Inzake het „Oostpact". In Parijs zon reeds een gewijzigde vorm overwogen worden, waarin ook Duitschland wellicht te vinden zon zijn. Fiandln krijgt een sterk votum van ver trouwen, nadat hij een rede gehouden beeft ever de versterking van de Fransche veilig- hid en de handhaving van den franc. De ontvoerder van Jacob uit Zwitserland naar Duitschland heeft bekend. De Zwitser sch e nota geelt een nitef nzetting van de manier waarop de ontvoering in zijn werk is gegaan. De medewerking van de Duit sche beambten. Blz. 3 Verschenen is het verslag der commissie van voorbereiding uit de Tweede Kamer in zake de wet tot verbooging van het tarief van invoerrechten. Overleden is Prof. Dr. P. D. C. Kley, oud- hoogleeraar aan de Technische Hoogeschoot te Delft Blijkens de weekstaat van de Nederland sche Bank werd in de afgeloopen week voof S 33 millioen aan goud naar de Vereenlgde Staten verscheep.. Verdere pondtransporten naar Frankrijk zijn te wachten. Blz. 5 De Eerste Kamer hoeft gister een natura lisatie-ontwerp voor 101 personen aange nomen. De overledene werd 27 April 1S65 te Rotter dam geboren, zoodat hij den leeftijd van bijna 70 Jaar bereikte. In militairen dienst doorliep hij ver schillende rangen, voor hij in Rotterdam tot hoofd commissaris werd benoemd. Hij reorganiseerde daar het politiecorps en werd in December 1913 tot hoofdcommissaris te Amsterdam wede ambt hij bekleedd: tot 16 Februari 1917 Tijdens den wereldoorlog heeft hij eenige tijd dienst ge daan als reserve-majoor der artillerie. De overle dene was -idder in de orde van Oranje-Nassau en gerechtigd tot het dragen van enkele buitenland- sche onderscheidingen. SIR MAC PHERSON ROBERTSON NAAR NEDERLAND Hij komt hier een week doorbrengen Sir Mac-Pherson Robertson, uitlover vaö de MacRobertson-prijs in de luchtrace Lon den—Melbourne, komt over een dag of tien naar Nederland vliegen, vergezeld van Lady Robertson en zijn Oostenrijkschen secreta ris, zoo meldt de „Tel.". Dit is een invitatie vlucht van de K.L.M., welke door het Aus tralische echtpaar gaarne is aanvaard. Waar MacRobertson zal logeeren, welko steden hij zal bezoeken, is nog niet vastge steld. Wel was het hem mogelijk ons mede te deolen, dat hij een week in Nederland zal doorbrengen, en dat hij gaarne de „Uiver"- piloten Parmentier en Moll zou willen ont moeten'. De Voorzitter van het Centraal Comité der Anti-Revolutionaire Partij, de heer «J. SCHOUTEN, schreef voor onze serie vlugschriften er een onder den titel De Inhoud is pakkend, ernstig en op den man aï. Ruime verspreiding van dit vlugschrift is dringend nood zakelijk in deze dagen van verwarring. De prijs is zoo laag mogelijk gesteld. Bij 250 Ex2.25 Bij 500 Ex.4.50 J( 1000 Ex. 2000 Ex. 17.h 24— 3000 Ex. 4000 Ex. 5000 Ex Alles zonder omzetbelasting 6000 Ex. 40— 7000 Ex45.— 8000 Ex. 30— 9000 Ex. 55.— 10.000 Ex. 60— 30— 20.000 Ex. 100— 35.Elke 1000 Ex. meer. 5— Verzendingskosten worden bij elke levering afzonderlijk berekend Bestel spoedig. Van allen kant wordt getrokken aan onze kiezers. Het Christelijk volk moet djcht naast elkaar staan. Opgave aan: Het Comilé voor Christelijke Volkslectuur Bureau: Talmastraat 13. Tel. 90115, Amsterdam-Zuid

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 1