JHruuie iCriitsrJje Gbmmttt Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden sn Omstreken Dubbele taak Wijs de N.S.B. als on=Nederlandsche Beweging af abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor hel Buitenland bij wekelijksche zending 4.50 Bij dagelijksche zending530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 d. met Zondagsblad 77» ct Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar No. 5439 Bureau: Breestr-jat 1Z3 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 ZATERDAG 30 MAART 1935 15e Jaarganr gfobertentieprijgn: Van I tot 5 regels 1.17'/» Elke regel meer0.22'/» Ingezonden Mededeelingen van 1-5 regels230 Elke regel meer0.45 Handelsadvertentiên per regel 0.177» Bij contract belangrijke korting Voor het bevragen aan 't bureau wordt berekend0.10 En dubbele waakzaamheid Half April zullen in verschillende provincies de Statenverkiezingen plaats hebbenalleen Gelderland is ditmaal wat traag uitgevallen en wacht tol 26 April. In tegenstelling met vroeger dragen deze verkiezingen thans wel een zeer partij-politiek karakter. Reeds meer malen hebben we er op gewezen, dat met name de S.D.A.P. in de laatste jaren bij de verkiezingen van Staten en Raden over zoo goed als niets anders da.n de landspolitiek spreekt. Bij de tusschentijdsche verkiezingen in En schedé en Heerenveen viel dat wel zeer op. En 't is nu niet minder erg. Toch is de S.D.A.P. ditmaal niet de ergste politieke zondaar. Het is een allermerkwaardigst feit, dat de partij, die zich aanvankelijk slechts met de naam van beweging (dat is bree der en nationalerziet u) wilde sieren en groote afkeer van alle politieke gedoe zei te hebben, zich het meest aan de politiek te buiten gaat. De N.S.B. doet ook mee en voor het eerst. Zij neen, hü stelde 170 candidaten, gezegd pionnen, en met de bescheidenheid, welke den beginneling siert, verwacht men neen, h ij dat er 60 a 70 gekozen zullen worden. Met welk doel? Natuurlijk, zult ge zeggen, om de verkondigde leer in prae- tijk te brengen, dat land, gewest en gemeente op deskundige wijze en niet door „politici" bestuurd en geleid moeten worden. Wacht even; de logica is bij de N. S. B. altijd anders, dan „gewone" Neder landers zouden verwachten. De straks gekozen N.S.B.'ers krijgen de opdracht om de partij-pilitici maar te laten tob ben en dokteren aan het gewestelijk beheer. Deze moeten maar zien, wat ze er van maken. De practici blijven er met de handen in de zakken bijstaan. Die wachten met aanpakken tot ze alles te zéggen hebben én het provinciaal bestuur naar eigen inzicht pardon, naar z ij n inzicht kunnen inrichten. Maar, vraagt de onthutste kiezer, die in zijn eenvoud nog denkt, dat de Pro vinciale Staten zich met ernst zullen afvragen, hoe het met de financiën, de wegen, de dijken, de polders, de krank zinnigenverpleging e. d. staat; wat komen die N.S.B.'ers dan in de Staten vergadering doen? En het ontnuchterende antwoord luidt: Ze komen daar eenig en alleen om eenpolitieke opdracht t" vervullen; ze zullen zich enkel en uit sluitend bezig houden met die ge hat* en verachte politiek, welke de beste karakters bederft en tot niets dan corruptie leidt. Gij verbaast u met ongekende ver bazing? Wij kunnen het niet helpen. De N.S.B. neemt slechts deel aan de ver kiezingen voor de Staten om gelegen heid te krijgen een bres te schieten in de samenstelling der Eerste Kamer. De Staten zijn slechts de springplank om de sprong te wagen naar het Hooger- hüis. De politieke macht is het eenige doel. Naar recht en rede kan men de N. S. B. van grove inconsekwentie beschul digen over de sensationeele wending naar de meest geprononceerde partij politiek; men doet goed er niet al te lang bij stil te staan. Het is beter om zich af te vragen, welke gevolgen dit optreden voor ons kan hebben. Wij schakelen de politiek bij de Sta tenverkiezingen volstrekt niet uit. Wij achten het een voorname taak van de Staten, dat ze het kiescollege voor de Eerste Kamer. En wij verliezen geen oogenblik uit het oog, dat onze positie, met name in Zuid-Holland, tamelijk precair is geworden. Er behoeft niet veel te gebeuren of onze zetels in do Eerste Kamer komen voor een deel ia gevaar. Nu kennen we het even merkwaardig als politiek-vermakelijk advies van dea leider der N.S.B. (want ernstig kaa men het niet nemen) dat de N.S.B.'ers, als ze zelf niets bereiken kunnen, maar moeten stemmen op S.G.P., C.D.U. en soortgelijke scheurmakersgroepen. Al leen maar om de wanorde te ver- grooten. De consekwentie van dit advies aangenomen, dat de N.S.B. consekwent wil handelen kan tot onaangename verrassingen leiden. Eerzij ds kan het tot vreugde stem men, dat onze tegenstanders zich aan partijpolitiek te buiten gaan en over de belangen der provincip ::~pn. Wan1 deern"!' -oor DE N.C.R.V. NAAR UTRECHT? Komt de studio in het gebouw van Kunsten en Wetenschappen? Onderhandelingen met het aankoop Naar wij uit de beste bron ver nemen heeft het bestuur van de N.C.R.V. (Ned. Chr. Radio Ver.) onderhandelingen aangeknoopt-met het gemeentebestuur van Utrecht tot aankoop van het gebouw van Kunsten en Wetenschappen aan de Mariapiaats aldaar. De bedoeling is om dit in den lande zeer bekende gebouw te be stemmen voor de studio van onze Chr. Omroep Organisatie. Het is duidelijk, dat met deze zaak een Utrechtsch belang van de eerste orde ge moeid is, daar het van groove befeekeni: geacht moet worden, dat LItrecht. reeds centrum op velerlei gebied, een belang rijke instelling binnen haar muren zou krijgen, welke zoo qroote invloed heeft verkregen in het volksleven. Naast dit feit, waardoor dus de betee- kenis van Utrecht als centrum-stad zeer aroot zal worden, komen nog velerlei materiale belangen. Een omroepbedrijf is zeer omvangrijk en wanneer de studio der N.C.R.V. in Utrecht zou worden geves tigd, zou dit veroorzaken dat tal van per sonen en groepen regelmatig zich in Utrecht zouden ophouden. Dit brengt dus voordeelen mee met ime voor den middenstand. Het is de groote vraag of het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen op het oogenblik voor de gemeente Utrecht ren dabel is. Als dus over den koopprijs men tot overeenstemming zou kunnen gera ken, zou het naar onze meening vooi gemeente aanbeveling verdienen om tot 'erkoop van het gebouw voor K. en W .an de N.C.R.V. over te gaan. Met belangstelling mag worden tege moet gezien hoe de onderhandelingen tus- schen het N.C.R.V.-bestuur en de ge meente Utrecht, welke reeds eenigen tijd gaande zijn, zich verder zullen ontwik kelen. BINNENLAND Officieele Berichten ONDERSCHEIDING Is toegekend de bronzen eere-medaille 1 ranje-Nassau Orde. met de zwaarden, aan uzaar der le kl. W. Post. NOTARIAAT Is op zijn verzoek eervol ontslag-en P H t den Helm, als notaris te Amsterdam. KAMER VAN TOEZICHT OVER DE NOTARISSEN Bn beschikking van den minister van Justi tie is aan mr O. UlïerwtJk te Den Haag op zon ek met ingang van 1 April eervol ontslag ?nd uit zijn betrekking van lid der Kamer Toezicht over de notarissen en candidaat- notarissen te Don Haag. onder dankbetuiging oor de als zoodanig bewezen diensten. BELASTINGDIENST De inspecteur der dir bel. enz. J. de la Sa- lonière van Eelde, hoofd van de Inspectie dei ir. bel. te Zwolle is verplaatst naar Gronin- en en aangewezen als hoofd van de lnspecti» er dir. beL le afd. aldaar. ■accountant in i hoofdcommies. LANDMACHT Bij Kon. besluit is de titulaire rang van oi. verleend aan den eervol ontslagen tuup- jk res.-majoor van het wapen der Inf. E W BU beschikking van den minister van Defen sie. is de off. van den M.S.D. der 2e kl. J Moerer 2 April geplaatst aan boord van H.M. Gelder land en de off. van den M.S.D. der 2e kl. N. C van Bergen van der Grijp met dien datum bo den onderzeedienst te Willemsoord. Bü Kon. besluit ztfn met 1 Api tot lult ter ze" le kl. die dei noré Naber. A J E Bik en A. 1 April bevorderd tot luit. by de Kon. Marlnen 3e kl. bü dir DE TOLHEFFING OP DE RIVIERBRUGGEN De Tweede Kamer is het met de financiering niet eens! Blijkens het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer, inzakt het wetsontwerp tot het geven van vrijheid om een concessie tot tol heffing te verleenen aan een aan te wij Naamlooze Vennootschap hadden zeer vele leden met voldoening kennis genomen van hel voornemen van de regeering om den versnel den bouw van bruggen over de groote rivierer te bevorderen. De scheiding van ons land ii twee deelen, welke vooral het gebied beneden den Moerdijk van het overige Nederland iso leerde zal weldra tot het verleden behooren. Bovendien achtten deze leden het juist in de- tijd zoo bij uitstek gelukkig, dat de werk gelegenheid door den bruggenbouw zal worden uitgezet. Sommi- e leden verwonderen zich erover, dat de regeering niet rept van de medewerking van het Werkfonds 1934 bij den versnelden bruggenbouw. Bezwaren tegen de financiering Vele leden verklaarden niet te kunnen in- en, welk verband er bestaat tusschen de gestelde leening van f 50 millioen en de ver snelling van het tempo, waarin de bouw elf bruggen zal worden aangevangen en vol tooid. Deze leden achtten het niet te verdedi gen, dat de regeering het bedrag van f 2.2 millioen, dat jaren i-eleden, voordat het genfonds werd ingesteld, op volkomen regel matige wijze ten laste van de waterstaatsbe- grooting is gebracht, thans betrekt by de fi nanciering van wegen en bruggen uit het we genfonds. Ook het bedrag van f 12 millioen, waar mede de regeering de schuld van het wegen fonds wil vereffenen, houdt, aldus deze leden, met den versnelden bruggenbouw in het ge heel geen verband. Naar het oordeel van deze leden is dus het opnemen van f 14,2 millioen louter als eei fiscale maatregel te beschouwen. Wat eindelijk betreft het bedrag van f 5.f millioen, hetwelk de regeering eveneens vai. de B.E.M. wil leenen, ook dit bedrag houdt huns inziens niet voldoende verband met den versnelden bruggenbouw om het in dit ont werp te betrekken. Deze leden kwamen tot de slotsom, dat dit ontwerp veel te ver buiten zijn eigen lijken opzet en strekking gaat. Het was dezen leden dan ook niet duidelijk, met welke bedoeling de regeering dit fiscaal plan heeft ingediend. Zij konden im mers niet aannemen, dat het verwijt, als zou deze opzet een gecamoufleerde po ging zijn om het spoorwegtdkort te on dervangen door het wegverkeer te druk ken ten bate van het spoorwegverkeer, eenigen grond zou hebben. Wordt dit verwijt echter uitgeschakeld, dan rijzen verschillende vragen. Bestaat niet de redelijke mogelijkheid om, zonder eenige extra heffing, het bruggenplan in het tempo, als in van toelichting aangegeven, uit A. A. Oepkes kl. S. A. l'H A. Fresco: is ir er zee der 2e mers heel goed mee op de hoogte zijn) en dat men het nu alleen op de politiek gooit. Van die zijde gezien hebben wij er dus vrede mee. Maar anderzijds vraagt men zich af of men ons volk voor zoo dom verslijt, dat het de keuze zal be vorderen van candidaten, van wie bij voorbaat gezegd wordt door de promo tor, dat zij lak behooren te hebben aan de ware belangen van het gewest en zijn bevolking, omdat zij uitsluitend een politieke missie hebben te ver vullen. De politieke beteekenis der Staten is voor ons geen bijzaak, dat hebben wjj nooit beweerd maar de econo- dat men mische vraagstukken wenschen ver hot evenmin uit het oog te verliezen, beheer van el vowiet m do. Beide zijn van ongemeene beteekenis provincies, waar de ree!-terzijde in ciei en verpheh'en ons tot toegewijde trouw meerderheid is; (de leider kan er im- en activiteit. De vele leden, die van oordeel wai er geen voldoende grond is voor het sluiten van een leening van f 50 millioen, waren te vens van oordeel, dat het voor den versnelden bruggenbouw benoodigde bedrag van f 30 mil lioen kan worden gevonden zonder dat het rijk daartoe g-ld opneemt en zonder extra heffing. Volgens een financieringsplan van de Alg. Ned. Verkeers Federatie zou de versnelde bruggenbouw met een voorschot f 13.710.000 kunnen worden gefinancierd, ter wijl afbetaling in een tijdsverloop van 9 jaar na voltooiing van de bruggen verzekerd zijn door de jaarlijksche uitkeering van f 2.5 millioen uit het verkeersfondis, welke de re geering in haar financieringsplan reeds in het vooruitzicht stelt. Verscheidene leden verklaarden, niet te kun nen inzien, waarom de regeering den bruggen bouw reeds in 20 jaren wil afschrijven. De tolheffing. Vele leden achtten de economische gevolgen van de tolheffing zeer bedenkelijk. Hoe hoog de nieuwe heffing is, blykt wel hieruit, dat een vrachtauto (tractor), welke de route maakt Amsterdam, Rotterdam, Go- rinchem, Heusden, 's-Hertogenbosch, Hedel, -Zaltbommel, Vianen, Amsterdam, oj rit van 225 K.M. f 3.75 aan tollen zal moeten betalen, evenveel als aan benzine. Het stelde hen ernstig teleur, dat de regee ring er blijkbaar niet te' enop ziet, het weg verkeer nog zwaardere lasten op te leggen. Zij, die in de onmiddellijke nabijheid van de rivieren wonen, zullen dubbel worden ge troffen. bruggenbouw een nationaal belang, behoort daartoe door het geheele volk te worden bijgedragen. Geringer dan de bovengenoemde bezwaren, doch van niet te onderschatten beteekenis, achtten deze leden het bezwaar, dat het brug- gengeld het vreemdelingenbezoek uit het bui tenland zal belemmeren. Naar zij meenden te weten, zal Neder land het eenige land in Europa zijn, waar op de rijksbruggen tol wordt gehe- In ons land daarentegen betaalt de auto mobilist personeele belasting, benzmebelasting, motorrijtuigenbelasting en naar gelang de streken, waar hij pleegt te ryden, tol. Eenige leden berekenden dat, indien de benzine door een extraheffing 0.45 cent per liter hooger zou worden belast, de regeering in staat is met voorschotten, die een maximum bedrag van f 9Vs millioen bereiken, niet alleen een leening aan te gaan f 20 millioen, maar ook den versnelden bruggenbouw zonder tol heffing te financieren. Verscheiden leden verklaarden ernstige be zwaren te hebben tegen tolheffin" op de brug gen bij Arnhem. Nijmegen, Westervoort en het Katerveer. Andere leden opperden ernrti- ire bezwaren tegen tolheffing op de brug bij Feusden. m Tenslotte hadden verscheidene leden bezwa ren tegen de voorg>s-*lde overeenkomt met de I .M waarbij in het bijzonder, de zeer vergaande u tslwtmg van alle risico'-- onviel "Tot nadtyk werd gevraagd, welk staatsbe lang deze wijze van financiering vordert. DE VERKOOP VAN NEDER- LANDSCHE SCHEPEN Zullen de houttransporten ons ontgaan? En de werkloosheid wordt grooter Naar aanleiding van het verkoopen van Nederlandsche schepen naar het buitenland, in het bijzonder naar Sovjet Rusland, heeft de heer C. A. G. vein der Boom, inspecteur voor de scheepvaart te Amsterdam, als zijn moening te ken nen gegeven, dat door deze verkoopen onherstelbare schade wordt toegebracht, aan de belangen van de Nederlandsche scheepvaart, voor zoover deze betrek king hebber, op de houttransporten uit Rusland, Finland en het Noordelijk deel van Zweden. De havens Archangel, Riga, Petrograd enz. werden geregeld door onze schepen aangedaan en daarom is het aldus de heer Van der Boom des te meer te be treuren, dat als gevolg van de uit den nood der tijden geboren verkooppolitiek langza merhand meei en meer zal gaan blijken, dat de Bussen zelf met in goeden staat verkee- rende schepen, die eenmaal onder Neder landsche vlag op de zeeën werden gezien, houtladingen naar Amsterdam zullen bren gen. Het is onbegonnen werk om daartegen met eenige kans op succes te concurreeren; de sohej>eti, door Sovjet Rusland gekocht, zijn op een goedkoope manier verkregen, zoodat, mede door het feit, dat de afschrij ving slechts gering is, de exploitatiekosten flink gedrukt worden en dus de vrachten tegen lage tarieven worden aangenomen. Bij een wijziging ten gunste in den oeco- nomischen toestand zal het bovendien vrij wel onbegonnen werk zijn om de vroegere graanvaart op de Zwarte Zee ppi-iip^inc to herstellen, aangezien de Russen zich met hun goedkoop verkregen tonnage daarvan ook ongetwijfed zullen meester maken. Reden tot bezorgdheid Ofschoon het zoo zeide de heer Van der Boom meermalen is voorgekomen en nog voorkomt, dat Nederlandsche vrachtschepen als verkocht vermeld wor den, terwijl in feite van verkoop nog geen sprake is, is de bereidheid van Ne derlandsche reeders, om waar zich de •mogelijkheid tot verkoop van tonnage voordoet, onmiddellijk de onderhande lingen te openen, een verschijnsel, dat alleszins reden kan geven tot bezorgd heid. Op het oogenbik zijn wederom onder* handelingen gaande over den verkoop van twee groote Nederlandsche vracht schepen, die geregeld de Oostzee-havens aandeden en ofschoon er nog geen con tract is geteekend, staat de verkoop voor 75 pet vast. Dit alles vergroot de werkloosheid onder het varend personeel in groote mate. Dat de toenemende werkloosheid onder de zee varenden met groote sprongen gaat, moge alleen reeds blijken uit het feit, dat tenge volge van het verloren gaan van de Orania van den Kon. Holl. Llovd en het uit den dienst nemen van de Flandria en Zeelan- dia van deze maatschappij meer dan vijf honderd menschen, van wie er verscheidene meer dan twintig dienstjaren achter den rug hadden, zonder emplooi zijn gekomen. De oudste inwoonster van Nederland 106 jaar Reeds des morgens vroeg was de belang stelling in het nauwe straatje achter de Handels H.B.S. te Groningen, waar het kras- udje woont, buitengewoon groot, zoo groot zelfs dat de politie éénrichtingsver keer moest instellen. Evenals de laatste jaren op de 29a Maan steeds het geval is geweest, was het straatje ook deze dag door de buurtbewoners feeste lijk met dennegroen, lampions en vlaggen versierd. Honderden verdrongen zich om getuigen te zijn van een zanghulde, die rt«> kinderen van een fröbelschool haar brach ten. Tal van firma's en particulieren hadden bloemen gestuurd. De voor deze gelegenheid ingestelde hiiurt-feestcommissie offreerde de jarige een groote mand kruidenlersws De Commissaris van de Koningin in de provincie Groningen Jhr. Dr. J. P. Fockema Andreae en de Burgemeester van Gronin gen, Mr. P. W. J. H. Cort van der I.inden brachten Opoe Tjaden een persoonlijk be zoek en lieten hun gelukwcnschen verge zeld gaan van bloemen. Van heinde en verre, o.m. uit Noord-Frankrijk, waren schriftelijke gelukwcnschen binnengekomen Gisteravond heeft Opoe Tjaden voor de V.A.R.A.-microfoon enkele woorden gespro- Doodelijk auto-ongeluk De bijna 50-jarige smid R. Brouwer te Meppel werd terwijl hij op de Meppeler sluis fietste door een vrachtauto van d( Coöp. Landbouwvoreeniging Staphorst aan gereden. De wielen van de zwaar beladen wagen gingen den ongelukkige over het hoofd. In ernsligen toestand werd hij opgenomen en naar het ziekenhuis te Zwolle vervoerd waar hij Donderdagavond is overleden. Het ongeluk is te wijten aan een samen loop van omstandigheden. NUMMER EEN VAN BOEMEL SCHOEN! Kwaliteit van de hoogste klasse Modei en pasvorm ongeëvenaard Vraagt reizigersbezoek Fa.Wed.l.P.VAt BDMMEl-MOERGESIEl Voornaamste Nieuws. Dit nummer bestaat uit VIER bladen a/aarbij inbegrepen het Zondagsblad tilz. 1 In de afdeelinyen der Tweede Kamer zijn veel bezwaren geopperd tegen de voorge leide tolheffing op ue rivierovergangen. De verkoop van Nederlandsche schepen naar het buitenland. Onze graan en hout- transporten bedreigd. De N.CJLV. zon naar Utrecht gaan. ülz. 2 De Belgische regeoring-Van Zeeland heelt een groote meerderheid in de Kamer ge ar eg en. De Spaansche regeering-Lerroux is alge- treden, nadat zij aan een aantal Astoriscne opstandelingen gratie had verleend. De Engelsch-Rnssische besprekingen te Moskou worden, volgens de berichten, in goede harmonie gehouden. Dr. H. Colijn Ons was verzocht door middel van een correspondentie-bureau geen berichten op te nemen over het korte verlof, hetwelk Dr H. Colijn moest gaan nemen. Natuurlijk hielden wij ons daaraan. Ook gisteren werd dit verzoek aan ons herhaald Nu het blijkt, dat verschillende bladen zich hieraan niet gehouden hebben, moeten wij, als vanzelf spreekt, onzen lezers mede- deelen, dat Dr H. Colijn voor het ondergaan eener lichte operatie, welke gisteren reeds is geschied, is opgenomen in de Diaconessen- inrichting „Bronovo" te 's-Gravenhage. Voor ongerustheid bestaat gelukkig geen enkele reden. Gemengd Nieuws. Autobuskwesties In het gebouw van de prov. griffie te Den Haag is de 47ste z.g.n. autobuszitting gehou- waarin nieuwe gezichtspunten niet naar voren werden gebracht. De beslissingen van Ged. Staten betref fende autobusdienstvergunningen voor Over schie (Vereenigingsgebouw)—Rotterdam (Marconiplein); Overschie (raadhuis)--Delft 'Station N.S.); Schoonhoven—Gouda; Anel- doorn—Scheveningen; NijmegenSchevenin- gen; Den Haag- Amsterdam; Schiedam- Rotterdam volgen later. Auto-ongeluk Te Hardinxveld is de onderwijzer K. v. d. Heuvel op den rivierdijk met zijn motorfiets in botsing gekomen met een vracht auto. Bewusteloos en hevig bloedende uit eer hoofdwond werd hij opgenomen. Zijn toestand is ernstig, doch niet U vensgevaarlyk. Het motorrijwiel werd geheel vermeld. De doodelüke damp Twee oude vrouwen bedwelmd Te Beek (L.) heeft zich ten huize van de hoogbejaarde dames Keulen, resp. 86 en 76 jaar oud, Mole stra t een geval van ko lendampvergiftiging voorgedaan. De slaap stede van de twee gezusters bevindt zich in een i angrenzend vertrek van de keuken, waarin een ouderwetsch fornuis brandde, dat van boven niet voldoende was afgeslo ten. Als gevolg hiervan is de kolendamp de de slaapkamer, waarvan de deur openstond, binnengedrongen. Het tweetal werd Vrijdag ochtend in bewusteloozen toestand aange troffen. Dokter Stassen heeft onmiddellijk geneeskundige hulp verleend. De oudste der beide zusters is nog .eeds buiten kennis en verkeert in levensgevaar. De toestand van de 76-jarige is van dien aard, dat niet voor haar leven be!ïoeft te worden gevreesd. DE VERZONNEN ROOFOVERVAL Omtrent de verzonnen roofoverval te oorburg wordt nog gemeld, dat de wis- sellooper, de 50-jarige v. d. S. uit Deifl, vader van zes kinderen, blijkt te zijn. De man was bijna 25 jaar wissellooper bij de N.V. Incassobank te 's-Gravenhage. Toen de politie zich met deze instelling in verbin ding stelde bleek, dat uit de tasch circa 1400 was verdwenen. Langs den weg had Biz. S De heffing op buitenlandsche invoer voot de pluimveeteelt. Blz. 9 men nog een heerenrijwiel en een actetasch met ongeveer 600 gevonden. Ook was v. d. S. belast met het innen van geld voor een woningbouwvereeniging te Delft, waar kort geleden tekorten waren ontdekt Vermoedelijk heeft hij de tekorten met verduisterd geld van de Incassobank aangevuld en daarna, geen uitweg meer ziende, dezen „overval" geënsceneerd. Hij is in het politiebureau te Voorburg opgesloten en ter beschikking van den offi cier van justitie gesteld. DE MORFINESMOKKELAFFAIRE IN ZUID-LIMBURG Omtrent de morfinesmokkelaffaire kan na der worden gemeld, dat de vijftigjarige E. H te Beek, die werd aangehouden, na verhoor door de politie op vrije voeten is gesteld. Het onderzoek wordt met kracht voortgezet. TYPHUS-GE VALLEN TE ROOSENDAAL Sedert enkele weken komen te Roosendaal eenige gevallen van typhus voor; de patiën ten worden in de barakken van het zieken huis Charitas verpleegd. Voor de eerste maal doet de N. S. B. mee aan de verkiezingen De nieuwe „beweging" schijnt over schatten geids te beschikken. Van crisis-ellende is daar nog geen sprake. Het blijkt, dat er hier en daar verwarring door gesticht wordt. Niet iedereen is in staat schijn van wezen te onderscheiden. En toch kan duidelijk aan getoond worden, dat Nederland Neder land Is en moet blijven. Het vlugschrift van H. DIEAlt-R onder den titel van Geen buitenlandsche namaak aldus geen N.S.B. is reeds in duizenden bij duizenden exemplaren verspreid. Zelfs kwam er vraag naar buiten de eigen kringen Nu. dat is goed. De A.-R Partij is altijd de meest echt-Nederlandsche partij gewtest. De prijs is zoo laag mogelijk gesteld 250 Ex2.25 Bij 6000 Exf <0_ 7000 Ex,I «.1 n 8000 Ex50. 9000 Ex;5._ 10.000 Ex. 60. i, 20.000 Ex. 100. Elke 1000 Ex. meer. 5.— Verzendingskosten worden bij elke levering afzonderlijk berekend Bestel spoedig. Van allen kant wordt getrokken aan onze kiezers Het Christe ijk volk moet dicht naast elkaar staan Opgave aar: Het Comité voor Christelijke Volkslectuur Bureau: Talmaslraat 13, Tel. 90U5, Amsierdam-Zuid 500 Ex. 1000 Ex. 9._ 2000 Ex17. 3000 Ex24.- 4000 Ex3Q. 5000 Exf 35, Alles zonder omzetbelasting

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 1