Stadsnieuws DONDERDAG 28 MAART 1935 TWEEDE BLAD PAG. 6 I Het verkeer naar de Kaasmarkt Gewijzigde regeling voor de kaaswagens Met ingang van morgen (Vrijdag) zullen alle kaaswagens en kaasauto's oprijden naar de Kaasmarkt via Hooigracht, Pancrassteeg en Middelweg. Het wegrijden geschiedt dooi de Koppenhinksteeg in de richting van de Hooigracht. Deze veranderingen zijn noodig voor een goede opstelling van de wagens op de Kaasmarkt. Leidsch Studentencorps De nieuw opgetreden praeses van het Leidsche Studenten-Corps, de heer H. C. Dresselhuys, heeft gist er (Woensdag) middag in het groot auditorium van het Academie gebouw een inaugureele rede uitgesproken, waarin spr. onder meer wees op het zeer belangrijk aangevangen jaar, namelijk het Jaar waarin de lustrumfeesten zullen wor den gevierd. Spr. constateerde met blijd schap dat het corpsleven aan opgewektheid en innerlijke kracht, vergeleken bij de la ren voor de crisis, niets heeft verloren: be wondering heeft spr. wanneer te constatee- ren valt, dat het L. S. C. zich aan dezen moeilijken tijd heeft weten aan te passen. Leidsche exploitatie-Mij van Onroerende Goederen De trustee bericht, dat ih de vergadering van houders der 5V2 pet. obligaties ten laste van de Leidsche Exploitatie Mij van Onroerende Goederen te Leiden, te houden op morgen, 29 Maart, te Amsterdam, het volgende voorstel in behandeling zal komen: 1. Renteverlaging van de obligaties tot 3V2 pet. gedurende den tijd van 3 jaren i Indien binnen dezen termijn door ver- KL op de obligaties te betalen, zal in ovor- X met de trustee het percentage weder op het oorspronkelijke peil worden gebracht, echter niet met terugwerkende kracht. HET SCHILDERWERK DER GEMEENTE Naar wij vernemen, werd in de vergade ring van de afd. Leiden van den Ned. Bond van Chr. Schilderspatroons besloten een schrijven te riclvten aan B. en W., waarin zij zal verzoeken om het uitvoeren van dat schilderwerk in eigen beheer door de ee- meente. dat zich er toe leent, te doen ge schieden door gevestigde patroons. Ook zal gevraagd worden de gemeente lijke aanbestedingen zoo te willen regelen, dat er ook werkgelegenheid ontstaat gedu rende de Paasch- en Kerst va can tie, alsmede in de wintermaanden. In de vergadering der Kamer van Vrijdag 22 Maart j.l. is vastgesteld, dat de secretaris der Kamer in het algemeen slechts te spre ken zal zijn des morgens van 912 uur, derhalve niet meer des middags. Uiteraard is de aanwezigheid van den Secretaris elders ook des morgens in be paalde gevallen onvermijdelijk, zoodat het om teleurstelling te voorkomen, gewenscht is het bezoek vooraf mondeling of schrifte lijk aan te kondigen. Het voltallige Bureau der Kamer verga dert als gewoonlijk nagenoeg steeds op Za terdagmiddag tusschen 3 en 5 uur. Zij, die alsdan het Bureau over een bepaald punt weuschen te spreken, worden verzocht dit vooraf kenbaar te maken. VOETBAL. Gistermiddag speelde C.G.W. een voetbal wedstrijd te Den Haag tegen de H.P.S.V. (kampioen van den Ned. Pol. Sportbond). C.G.W. speelde met 4 invallers en verloor met 72 na een zwaren wedstrijd. BENOEMINGEN. Bij beschikking van den Minister van Onderwijs, K. en W. is benoemd tot lid van de commissie belast met hot examineeren van hen, die een akte van bekwaamheid wenschen te verkrijgen tot het geven van middelbaar onderwijs in het boekhouden (akte K XII en Q) of tot het geven van la ger onderwijs in de beginselen der handels kennis (akte U) de heer H. D. M. Knol, al hier; id. tot lid van de commissie, in 1935 belast met het examineeren van hen, die een akte van bekwaamheid wenschen te verkrijgen tot het geven vau middelbaar of lager onderwijs in de lichamelijke oefening, tot lid prof. dr. S. T. Bok en tot plaatsver vangend lid dr. J. Goedbloed, beiden alhier. Houdt 'n GLANS-SCHOONMAAK?. en laat de „KONINKLIJKE/SHELL" U daarbij helpen! Enkele druppels SHELL VLOERGLANS luchtig uitge wreven, reinigen Uw zeil, parket en linoleum af- doendo en geven het een prachlglans, dagenlang! H ^{Xoctuct Va* di. 7(otii*A£jfa f Burgerlijke Stand BEVALLE.V: J A Muiselaar—Overdtjk d C de Grootv Egmond d J C Duiverman—de Bolster d AC WarmenhovenSchalkwök z A Voordouw—Slappendol d P v Osv d Hengst z J VuUk van Ede d A de Graauw Tas d R MeüerOosterbaan z H Schoon GEHUWD: J Bennlng en S H Holverda. J den Hoed en C J Langezaal. D v Leewen ONDERTROUWD: P W de Jong 28J en W v Woersem 22 j M v d Haven 25 j on H J v d Linden 10 j. Uit den Omtrek Kamer van Koophandel voor Rüniand Handelsregister. Nieuwe inschrijving. 26 Maart. 6602. Larn- bertus Wesselius, Leimuiden, Heereriweg 223. rijwielhandel, -reparatieinrichting; schil dersbedrijf. E.: L. Wesselius, Leimuiden. 27 Maart. 6603. Electrotechnisch Bureau, Leiden, Rijnsburgerweg 60. E.: M. L. Laman. Leiden Wijziging. 26 Maart. Bouwgrond Exploi tatie Maatschappij „Prins Hendrik" N. V., Oégs'.geest, Geverssiraat 61. Uittr. Comm.: Hi Pel, Oegstgeest; W. F. de Rooy, Oegst- geest en G. H. Pel Wassenaar. L. van Bergen, Oegstgeest, Weth. Spaar garenstraat 42, grossier in rund-, kalfs-, var kens- cn lamsvleesch. De zaak is verplaatst naar Leiden, Haarlemmerstraat 218a. A. H. Visser. Leiden. Haarlemmerstraat 268, slagerij. Vest. fil.: Haarlemmerweg 1, Leiden, dd. 21 Maart 1935. Het filiaal: de Gcnestetstraat -i, is dd. 1 Jan. 1935 overge gaan aan A, H. Visser Jr. 27 Maart. L. Amersfoort, Alphen a. d. Rijn, Zaal bergstraat 26, Fouragehandel. Wijz. Handelsnaam in: L. Amersfoort's Veevoeder fabriek. Wijz. uitgeoef. bedr. in: fouragehan del en veevoederfabriek. N.V. Leidsche Caramel fabriek v./h. Bac ker Co., Leiden, Turfmarkt 8. Uittr Comm.: Ch. Eeltjes, Voorburg. N. Comm.: J. W. Ydo, Oegstgeest. Th. J. Juffermans, Leiden, Levendaal 29, Melkhandel enz. Vest. fil.: te Leiden. Hugo de Vriesstraat 15. N.V. Leidsche Handelsvereniging. Leiden. Korte Mare 2. Grossierderij en engroshan- del in comestibles, chocolade, suikerwerken eni import handel. Overl. Coram.: M. C. M. de Groot, 's-Gravenhage. Opheffing. 26 Maart. Gerard us Brinks. Leiden. Haarlemmerstraat 139, kantoor-, schoolschrijf-, teekenbehoeften. ALPHEN AAN DEN RIJN NUTS AMBACHTSTEEKENSCHOOL In de school achter het Nutsgebouw zal Zaterdag van 3—5 en 79 uur een tentoon stelling worden gehouden van teekeningen en werkstukken, cursus 19341935 Nuts- Ambach tste ekenschoo L STREMMING VERKEER Gister zakte een der paarden gespannen voor een lijkwagen van B. op de Hofbrug in elkaar. Toen het dier was losgemaakt kon het loopende naar dc stal geleid wor den. Door een en ander was er vrij ernsti ge stremming van het verkeer. De lijkwa gen maakte geen deel uit van een begrafe nisstoet JAARVERGADERING „SAMUEL" In Concordia hield de Jongel. Vereen, op Gerei, grondslag „Samuel" haar 48ste jaar vergadering onder leiding van. den heer W. Noomen. Na het welkomstwoord van den voorzit ter gaf de heer J. K. Bal het jaarverslag. Voor de vereeniging was het voorbije jaar een rijk gezegend jaar. Met dankbaarheid werd hiervan melding gemaakt Inleidingen werden gehouden door de heeren W. Smitt en D. Streefkerk. Het zangkoortje gevormd door leden zong niet onverdienstelijk. Het punt varia van den in leider met zijn zorgen en de vrienden met hun vragen, was een goed stukje humor. Deze gezellige jaarvergadering, die door de vele aanwezigen met genoegen werd bijgewoond, werd besloten met een slot woord van den eere-voorzitter Ds. J. H. A. Bosch. MEISJESVEREEN. „ONS GENOEGEN" Hedenavond (Donderdag) zal de Meisjes vereeniging „Ons Genoegen" in Concordia haar 3e jaarvergadering houden. Een aardig programma werd door de leidsters samengesteld. Alie Veldman zal een opstel lezen over „Golgotha"; Rie Koe- lewijn „Een daagje uit"; Prijna van Eg- mond een stukje proza en de andere meis jes zullen door zang en tableau mee werken. AUTO TE WATER Een vrachtauto uit Zaandam bestuurd door IC. kwam gister van de Westkanaal- weg en de l>estuurder wilde linksaf de brug over. Maar een gebroken vooras verhinder de dit. met gevolg, dat de auto tegen een hek botste en daarna in de Rijn kwam. De inzittenden werden gered. Politie onder zoekt de zaak. MAANDAG VERGADERING VAN DEN RAAD Maandagavond 7 uur raadsvergadering met de volgende agenda: 1. Afscheid van den afgetreden secretaris, den heer IC. Sal- verda. 2. Beëdiging en installatie van den nieuw-benoemden secretaris, denheer Mr F. A. Helmstrijd. Pauze, 3. Voorstel van B en W. inzake inridhting van cursussen voor werkloozen. 4. Voorstel van B. en W. inzake verhuring van het perceel Iiaadbuisstr. 98, aan den heer IC. Salverda. 5. Vooi-stel van B. en W. inzake wijziging der verordening op de levering van electriciteat. 6. Voorstel van B. en W inzake wijziging van de ver ordening op de levering van gas. 7. Voor stel van B. en W. inzake verkoop vdn een perceel bouwgrond aan de Van Boetselair- straat, aan den heer W. van Be ij eren. 8. Voorstel van B. en W. inzake verkoop van een perceel grond aan de Van Dijkstraat aan den heer W. Brouwer. KATWIJK VALSOHHEID IN GESCHRIFTE Het Haagsch Gerechtshof deed uitspraak in de zaak tegen W. de Vr. uit Katwijk aan Zee. die op 13 dezer in hooger beroep terecht stond van een vonnis van de Politierechter, waarbij hij was veroordeeld tot 3 maanden :ev. straf wegens yalschheid in geschrifte, 'erd. had een vervoerbewijs, afgegeven door de Ned. Akkerbouw-Centrale te Katwijk a.d. Rijn. vervalscht door er een verandering op aan te brengen, nl. 420 Kg. had verd. veran derd in 1420 Kg. De advocaat-generaal Mr. Vermeulen had bevestiging gevraagd van het vonnis. Het Hof veroordeelde verd. tot 2 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd en een geldboete van 1 150 sub. 100 dagen hechtenis. KATWIJK AAN ZEE VERKOCHTE MOTORLOGGER De stalen motorlogger de Vrouw Dirkje welke door den heer W. v. Rijn was gekocht van de Reederlj K. Klein is thans gekocht door den heer A de Jccg Deze zal met het schip wederom aa de treilvisscherij deelnemen. LICHTBEELDENAVOND OUD KATWIJK Gisteravond hield de heer Nlc. v. Beelen vcx de tweede maal een lezing met lichtbeelden in de Groote Zaal welke goed bezet was. Deze avond werd gehouden op verzoek van een deel va publiek, dat de vorige keer is teleurgesteld. De heer van Beelen. een echte Katwijk-kenner wist veel weer ia herinner -og te brengen. De tijd van de bomschuiten herleefde weer. Toen een toto van de afs ag vertoond werd, liet de klinker Pres met zl|n craöitioneele klink zich hooren wat bij veler, in de smaak viel. Mevr. van 3ee'en-Kri)gsman luisterde met eigen gedichten den avond op. Vermeld diens te worden het mooie gedicht dat door de d chteres is gemaakt op de Oude Kerk Het publiek liet hierop een uitbundig applaus Burgemeester W. J. Woldrlngh v. d. hoop sprak een kort slotwoord en dankte den heer Nic. v. Beclen voor zijn groot bewijs van plaatselijk enthousiasme. Katwijk kan van deze serie licht beelden oog vee] plezier hebben. Met htt ziogen van twee coupletten va Wilhelmus werd deze avood besloten. de verkoop des Zondags van 8—12 uur toe te staan. Dc Raad gaat hiermee accoord. hierbij den wensch uitsprekende dat tegen overtreders in het vervolg streng zal worden opgetreden. Aangehouden wordt een verzoek om subsidie mi het Wit-Gelc kruis, daar de gevraagde inlioh- igen nog ndet zijn verstrekt. Tot leden der schattingscommissie worden her benoemd de heeren T. Rijnsburger. G. Los. L in der Sijs en N. Koot. Besloten werd tot aansluiting bl] dc onderlinge brandweerregeling. Vervolgens wordt een wijziging in de bcgroo- tiog aangebracht. Rondvraag Bij de rondvraag vraagt de heer D. de Haas inlichtingen over de totale kosten van de verbou wing en inrichting van het raadhuis. Zoodra alles bekend is. zal de voorz. zulks mededeel en. De heer de Graaf vraagt hoe het staat met de verhuring van de gemeen ^landerijen en pachting van het vischwater. Ten aanzien van het eerste punt, deelt de voor zitter mede. dat er nog besprekingen worden ge voerd. De verpachting van het vischwater is ge regeld. Sluiting. GEMEENTERAADSVERKIEZING Burgemeester en Wethouders hebben den dag voor stemming van den gemeenteraad bepaald op 19 Juni eJk. CENTRALE VOOR WERKLOOZENZORG In onze gemeente werd oen comité van actie gevormd, dat zich speciaal wil bezig houden met de moreele zorg van do werk- looze jeugd. Dit comité is een plaatselijke afd. van de Centrale voor werkloazenzorg. gevestigd te Utrecht, die voor enkele jaren werd opgericht met de bedoeling aan chris telijke groepen, die zich bezighouden met werkloozenzorg de noodige voorlichting en steun te geven. Bij de inrichting van ont- spanniugslokalen, cursussen, werkkampen,1 e.d., voor jeugdige werkloozen, geeft „De Centrale" raad. Ook steunt zij financieel dit prachtige werk, in de vorm van subsidies aan Christelijke groepen, die tot de oprich ting van werkkampen voor jeugdige werk loozen overgaan. De Centrale werkt stimu- Jeerend; zij spoort Christelijk Nederland aan tot groote activiteit bij de moreele ver: zorging van werkloozen. Daarnaast richt zij werkkampen in, waar onze jonge menschen eenigen tijd kunnen werken. Teneinde dit werk op groote schaal te doen en de arbeid der Chr jeugdorganisaties voor de werk kampen te steunen, wordt eind April een inzameling gehouden, Het comité, dat hier ter plaatse als onderdeel van de Centrale is gevormd, bestaat uit de heeren M. I. Splin ter, voorz.; Jac. de Jong, secretaris; J. de Graaf J zn, penningmeseter; D. de Haas. alg. secundus: burgemeester Brug; Ds J. J. Dijk* Ds G. J. Streeder en twee bestuursleden van de beide joDgelingsvereenigingen, alhier WERKLOOZEN Het aantal werkloozen, dat bij het schap der arbeidbemiddeling staat schreven, bedraagt deize week 72. voor dc werkloozen. Deze cursus zal anders zijn dan de vorige, die alleen op de theorie zich toespitste. Hier zullen gebruiksvoorwerpen worden gemaakt die niet in andere werkplaatsen worden gemaakt. Doordat de zaak breeder wordt opgezet is er hoop dat nu de cursus tot. ieders voldoening zal zijn. Het dage- lijksch bestuur der gemeente heeft sarnen- spreking gehad met. sub. comm. C. Crisis- Comité over deze zaak en men heeft een bezoek gebracht aan dergelijke cursussen te Delft en Gouda. B. en W. schrijven nu aan den raad: Offi cieel behoort de cursus uit te gaan van de gemeente. Het Rijk is dan bereid in de kos ten een bijdrage te verleenen op den voet van de subsidie welke genoten wordt voor steun verleening en werkverschaffing, dat is 80 pCt. van de bruto uitgaven. Het plan dat is opgezet zal vragen f 3400 voor exploi tatiekosten en pl. f1200 voor eerste inrich ting en aanschaffing gereedschappen, wan neer hliikt dat voldoende deelnemers de cursus bezoeken. B. en W. vertrouwen dat gezien de opzet, dit plan zal slagen en stellen den raad voor aansprakelijkheid van f 1000. dan geeft het Riik f4000. Gezien het belang van de zaak achten B. en W. de proefneming gemoti veerd. Mocht men na drie maanden eindi gen clan wordt hot een derde deel van f1000. Defze voorstellen zijn na rijp beraad ge nomen. Belangeloos wordt zeer veel ge daan. We hopen dat de werkloozen dit zul len waardeeren en mede in hun voordeel zich als dee'nemer zullen laten inschrijven. De proefcursus zal gehouden worden in het voormalig Tegelihuis. LEIDERDORP GEMEENTERAADSVERGADERING Gisterenmorgen kwam de Raad In openbare gadering bijeen Alk leden waren aanwezig. Voor stter: Burgemeester Brug De voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna de notulen worden gelezen en onveranderd vastgesteld. Ingekomen is oa. een schrijven Ged. S.aten, waarin wordt vermeld, dat de jaar wedde van de wethouders op f 200 per jaar moeten worden gesteld en het presentiegeld der raadsleden f 2 -per zifting zal bedragen. De heer Klaver vraagt naar aanleiding van bo vengenoemd schrijven of bet cdet mogelijk is in verband met deze verlaging, in bet vervolg voor commissie-vergaderingen een vergoeding te geven. De voorzitter zegt hierover nader met B. t t« onderhandelen. Verder zijn ingekomen de goedkeuringen van de raadsbesluiten van straat- en lichtbelastip. heffing van 50 opc- op de gem. fondsbelasting, 110 opc op de pens. belasting. De voorz. doet mededeel:r>g van een schrijven van h« Instituut \ac Stad- en Landschap van Zuid-Holland, waarbij deze de gemeente uitooodjg. tot toetreding als lid. De voorz. wijst er op dat de gemeente reeds verscheidene malen gebruik heeft gemaakt van de diensten dezer instelling, doch dat de gemeente nog steeds geen lid is. ze stelt voor als lid toe te treden. De contributie bedraagt f 5 per jaar. Zoo besloten. Dc voorzitter deelt mede. dat een aanbesteding was gehouden voor het maken van een brug tus schen Acadalaan en Berkenman, Bij deze aanbe steding bleef de laagste inschrijver met een bedrag van f 1213 nog ver boven de begrooting. Na be spreking met den laagsten inschrijver is deze bereid gevonden een brug te maken voor f 987- De heer Groenendijk vraagt of het bestek is ge wijzigd, waarop de voorzitter ontkennend ant woord. De Raad, eenigsrios verwonderd over dit geval, neemt echter het voorstel aan van B. en W. om aan W Heonipman, den laagsten inschrijver, den bouw onderhands op te dragen voor de som De gratificatie van f 25 aan een lid van het Burg. Armbestuur wordt met toestemming van bestuur, ingetrokken. Een voorstel tot verlaging van de beJoooing he' brandweerpersoneel werd bestreden door de heeren Groenendijk en De Haas. Volgens bet voor stel zouden de spuitgasten in uurloon verlaagd worden van f 0.60 op f 0.50. Dit zou ten gevolge hebben, dat sommigs van de betrokkenen minder verdienen indien zij bij brand worden opgeroepen, dan wanneer zij in hun gewone werk zijn. De voorzitter komt aan dit bezwaar tegemoet zegt, dat in de regel log een bepaling wordt opge nomen, dat de beloonipg niet lager zal zijn, dan to contractloon wordt verdiend Met alg. stemmen wordt het voorstel van B. en W. aangenomen De voort, stek vervolgens voor, de bedde 1 Jontairs ter secretarie werkzaam, leder een ver goeding toe te kennen van f 25 per maand. Het voorstel toelichtend zegt da voorz., dat deze volontairs thans al ge ruimen tijd veel werk ver. richten. Waren die ze volontairs er niet, dan zou er zeker een ambtenaar moeten worden aangesteld. De heer Klaver zegt wel met het voorstel te willen roeegaan, doch zal 't op prijs stellen dat in het vervolg de raad bij aanstelhng van volontairs gekend zou worden. De voorzitter deelt mede. dat bet aanstellen secretaxiepensooeei buiten de competentie van Raad valt Het dcet den heer Groenendijk vreemd aan dat de vergoeding van f 25 per jaar van den penning meester van het Burgerl. Armbestuur moet worden ingetrokken, terwijl voor deze personen, die op de secretarie zijn om te keren f 25 wordt gevraagd. De voorzitter bestrijdt de bezwaren van den heer Groenendijk Het voorstel wordt aangenomen De regeling wordt geacht te zijn ingegaan Januari 1935. De verordening van de veldwachters werdt zender bespreking vastgesteld, zoo ook een g'.ng in het ambtenaren-reglement en verschillendi pensioensgrondslagen. De verordening winkelsluiting geeft aanleiding tot uitvoerige bespreking. Verschillende leden vinden dat deze verordening slecht wordt nage leefd. De .voorz. bespreekt de moe1 lllkheden. in het bij zonder die van de melkverkcopers. welke zich nog al eens schuldig maken a3Q den verkoop or Zondag. De beste oplossing is, volgens den USSE UITVOERING „DE LISCHBLOEM' Het Ned. Herv. Kinderkoor „De Lisdh- bloem" gaf Woensdagavond in gebouw „Rehoboth" de eerste lustrum-uitvoering- Hieraan werd medegewerkt door een duet: mevr. J. Dekker en mej* A. van Parijs; het Dubbel Mannenkwartet; de mondaccordeon- club „Excelsior" te Sassenheim; mej. Mari- nus, piano; de heeren Hormans, piano en T. Kranenburg, orgel. Ds Tichelaar, eere-voorjsitter, opende de®e zangavond op de gebruikelijke wijze, liet zingen Psalm 951, las Psalm 100 en ging in gebed voor. In het openingswoord wer den de talrijke aanwezigen welkom gehee- ten. Hierna werd de leiding gegeven aan den heer C v. d. Keur, directeur van „De Uschbloem". Op een vlotte wijze werd het rijk ge varieerd programma afgewerkt Het ging dezen avond alles op rolletjes! Voor de pauze werden niet minder dan zeventien nummers afgewerkt Het Koor weerde zich dapper, zoowel als de vier solistjes: Rina de Bres, Kootje Bauer, Julia Nieuwenhuis en Adri Boot. Hetgeen de heer Van de Keur met zijn jeugdige zangers en zange ressen weet te bereiken dwingt bewonde ring af! Wat moet er al niet een voorbe reiding geweest zijn om tot dit resultaat te komen! Met niet minder belangstelling werd ge luisterd naar de duet-zang van mevrouw Dekker en mejuffrouw A. van Parijs. Inder daad genoot het publiek van dezen schoo- nen zang. Het was alleen een gemis, dat we deze beide dames slechts éénmaal mochten beluisteren. Iets geheel aparts was het optreden van het Dubbel Mannenkwartet Dit dubbel kwartet kwam voor het eerst in het open baar, maar heeft aanstonds bewezen „in te slaan"! Het bijna donderend applaus was daq ook wel een bewijs van grooto waar deering. Bravo! Na de pauze was het moment aangebro ken, dat de Sassenheimsche Mond-accor deonclub „Excelsior", onder leiding van den dirigent, den heer J. J. v. d. Reijden, zich zou laten hooren. Een drietal nummers werden op keurige wijze ten gehoorc ge bracht! Hiermede was men gekomen tot het voornaamste gedeelte van dezen avond, de uitvoering vau de Kindercantate „De Wor telkindertjes", getoonzet door den heer H. Hermans, te Haarlem- Het was de eerste keer, dat deze cantate werd uitgevoerd. Zon der schroom mag gezegd worden, dat de heer Van der Keur deze mooie cantate mei zijn Koor op een zoodanige wijze heeft uit gevoerd, dat de heer Hermans er trotsch op wezen mag. Peze eerste uitvoering is reeds een succes geworden! Ds. Tichelaar 'wist zich dan ook zeer ze ker de tolk aller aanwezigen, toen hij den heer Hermans dank bracht voor diet feit. dat „De Lischbloem" de eerste was die zijn cantate mocht ten uitvoer brengen en den dirigent voor de wijze waarop hij de can tate heeft ingestudeerd. Alle medewerkenden werden bedankt voor hun prestaties, die geleid hebben tot het succes van dezen avond. Met het zingen van den Avondzang werd deze avond besloten. NOORDWIJK GEMEENTERAADSVERKIEZING In de gisteren gehouden vergadering oer Ghr. Hist. Kiesvereenaging alhier vond candidaatstelling plaats voor de a.s. ge- m ee n t eraa dsveuk i ez ing. De uitslag is als volgt: 1 E. L. de Witt fnft.r.)2 D. Wassenaar Czn.; 3 Joh. de Manye; 4 C. Soeteman (aftr.; H. Hoek J. H. Lmdhouf; 7 P. de Groot; 8 A. v. I.oo; 9 C. Adrnlraal Hzn.: 10 C. Wassenaar. RAAUSAGENDA De Raad dezer gemeente zal vergaderen g 29 Maart a.s., des namiddags te Vaststelling notulen. 4. Voorstel verhuring woning Hoofdstraat 1. 5. Wijziging Verorde ning Besmettelijke Ziekten. 6. Verzoek C F. van RieJ inzake schadevergoeding. 7. Vol slagen: a. vlceschkeuringsdienst; b. com missie tot wering van schoolverzuim: c, com missie van toezicht lager onderwijs; d. ar- beidsibemidd'eling. 8. Begrooting Weeshuis 1935 en vaststelling weezengelden. 9. Opzeg ging sdhoolartsendienst. 10. Benoeming leden hoofd- en centraal stembureau en stem- bureaux. 11. Voorschotten op vergoeding art 101 L.O.-wet over 1935. 12. Huur gie- deeltcn strand. 13. Verhuring terrassen aan den Nd. Boulevard. 14. Wijziging winkel- sluitingsverordening. 15. Voorstel tot het treffen van een gemeenschappelijke rege ling met andere gemeenten inzake de brand weer. 16. Adres Middenstandsbonden inzake electriciteitstarieven. 17. Crediet inzake brandspuit 18. Wijziging verordening ge meente-poli tie. 19. Voorstel inzake aanleg straat 20. Verhuring auto-parken. 21 Wij ziging salaris gem. geneesheer. 22. Instruc tie schatters drank lokaliteiten. PRESENTIEGELD VERLAAGD Door Gedep. Staten is het presentiegeld van de leden van den Raad verlaagd van f 4 tot f 3 per zitting. COMMISSIE VAN TOEZICHT OP HET LAGER ONDERWIJS B. en W. bieden aan den Raad aan in overleg met de commissie van toezicht op het lager onderwijs de volgende aanbeveling in de vacature H de Boer in die commissie, ontstaan wegens vertrek uit de gemeente: 1. J. E. Kok. benoemd hoofd van de school met den Bijbel; 2. G. A. Wiggers. onderwij zer aan diezelfde school, en de volgende aan beveling in de vacature W. P. de Vreede in die commissie, wiens bevoegdheid om lid van deze commissie te zijn is verloren ge gaan, omdat deze geen schoolgaande kin deren meer heeft: 1 H van de Werf, voor straat 67, Noord wij k-Binnen2. A. Mesker, Boereniburgerweg, Noor'dwijk-Binnen. WETHOUDERSSALARIS Door Gedep. Staten dezer provincie is on der goedkeuring van de Kroon het salaris der wethouders bepaald op f 800 per jaar. terwijl de gemeenteraad had voorgesteld dit salaris te bepalen op f 1000. VERHUUR SCHOOLWONING B. en W. stellen aan den Raad vo< vroegere school woning te Noordwijk aan Zee Hoofdstraat nr. 1. te verhuren aan den heer IJ. Elzinga voor een jaarlijkschen huurprijs van f 375. VERGOEDING BIJZ. ONDERWIJS B. en W. 6tellen aan den Raad vooi voorschotten op de vergoeding van de kos ten van in standhouding krachtens art 101 der L. O.-wet over het jaar 1935 beschikbaar te stellen: voor de R. K. Meisjesschool f 68?2.60, voor de R. K. Jongensschool f 6864.19. voor de Herv. Schoolvereepiging te Noordwijk aan Zee f 4025.14, voor de Vei eenéging voor Ghr. Onderwijs te Noordwijk aan Zee f 3482.57, voor de Vereen, voor Ghr L. O. te Noorchvtijk-Bdnnen f 2675.02. Als basis voor de berekening van deze voorschotten is aangenomen de gemiddelde kosten per leerling der openbare school over 1932, zünde f 21.03. Radiodistributie 9.20 Keulen; 13.20 Brussel VI.: U-25 Kaïund- borg; 15.20 Londen R.: 17.06 Keulen; 17.50 Letp zlff; 19.- Deutschl.8ender; 19.20 Keulen: 21.20 Weenen; 22.10\Boedapest; 23.35all. Kalund- Progrramma 4: 8.058 50 ParUa Radio; 10.15 Deutschl.sender; 10.35 Droltwioh; 11.05 Londen Reg.; 12.05 Parl)s R.; 12.35 Droltwlch; 14.20 Londen R.; 15.20 Droltwlch; 18.20 Keulen: 18.50 Londen R-: 19.80 Sportpraatje door den heer J G A Janssen (journalist); 20.- Londen 21.05 ParUs R.; pl.m. 22.35—afl. Londen R. VRIJDAG 29 MAART Programma 3: 8.058.20 Deutschl.sender; 9.20 Keulen; 11.20 Kalundborg; 12.05 ParUs R.; -'.20 Kalundborg; 15.20 Keulen; 16.50 Londen 17.20 Brussel VI.; 18.35 Brussel Fr.; pl.m. 19.15 Beromunstcr; 20.20 Keulen; 21.20 Rome; 32.20 Weenen; 22.45 Brussel Fr.; 23a25—efloop Kalundborg. Programma 4: 8.058.50 Parös Radio; 10.35 Droltwlch; 11.05 Londen Rog.; 11.20 Droit ^lch; 13.20 Londen Reg; 15.10 Droltwlch; 18.20 lversen; 18.50 Londen Reg; 19.50 Droltwlch; 20.30 Loc. ultz. waaraan medew. I mevr. L Bor» gerhof Muldor-Meiersner (zang); mej. Gonda v„ Dam (plano) II mevr. Rlna ©n den heer Tulllo Berganlnl (plano en cello). In de pauzen gram. VERHUUR NOORD-BOULEVARD B. en W. stellen den Raad voor tegen dien prijs van f 1 per M2. en per jaar te verhuren verschillende strooken van den Noord-Boulevard, onmiddellijk voor nage- noemde zaken gelegen en wel aan den heer L. van Wijk Jr. 68 M2. voor het pension „De Poolster", aan den heer G. F. Noordam 98b M2. voor de lunohroom „De Landbouw", aan de wed. L. van Schie 32 M2. voor haa: café, aan de N. V. Hotel Mij. „Noordwijk aan Zee" 149 M2. voor het Oranjehotel, 147 M2. voor het paviljoen Atlantis en 209 M2. voor het Palacehotel. NOORDWIJKERHOUT GEMEENTERAADSVERKIEZING De verkiezing voor den gemeenteraad zal plaats hebben op Dinsdag 11 Juni e.k. PERSONALIA De heer G. Klinkenberg, tot voor kort als volontair werkzaam op het raadhuis en nu werkzaam als ambtenaar bij den crisis- opsporingsdienst te Breda, is benoemd tot agent van politie te Amsterdam met ingang van 6 April. SASSENHEIM HERIJK Vrijdag 29 Maart van 9y2—12 en van 1—3 uur en Zaterdag 30 Maart van S1/^—12 uur bestaat Ln hot K.S-A.-gebouw gelegenheid tot herijk van maten en gewichten. De maten en gewichten moeten bij de aan bieding schoon, droog en zonder roest zijn. IJzeren malen van binnen en van onderen geverfd zijn met roode menie, aan de buiten zijde van de romp met grijze of zwarte verf (géén lak). Blikken maten voor droge waren mogen aan de buitenzijde geverfd zijn, maar niet aan de binnenzijde. IJzeren gewichten roestvrij maken (b.v. ven met gekookte lijnolie, welke met een ven met gekookte lijnolie, welke met een weinig zwartsel vermengd mag zijn; het lood blank laten. Gewichten, die gepot lood zijn moeten worden a f g e k e u rd. De opening in de koperen gewichten moet schoon zijn. POST VOOR NOORD-AMERIKA, MEXICO EN CANADA Laatste buslichtingen: 29 Maart 5.20 via Engeland s.s. Europa. 29 Maart 15.45 vja frankrijk s.s. Europa. 30 Maart 15.45 via Rotterdam s.s. Statendam. 2 April 5.20 via Engeland s.s. Majestic. VALKENBURG JAARVERGADERING „ZIEKENZORG" De slechts matig bezochte jaarvergade ring der vereeniging „Ziekenzorg" werd door den voorzitter geopend met Pen harte lijk woord van welkom, in het bijzonder tot Dr Ledder van Katwijk aan Zee. De secreta ris, de heer P. Korpershuek, las notulen en jaarverslag, waaruit bleek, dat verpjegings- artikelen aan 28 gezinnen gedurende 3710 daeen waren uitgeleend. Bij mej. Ouwer- sloot was ook weer dit jaar gelegenheid om gratis eerste hulp bij ongelukken te ver krijgen. Dr Lodder bradht verslag uit de toestand van het materiaal. Hij had tot zijn genoegen geconstateerd, dat het mate riaal dor vereeniging door mej. Ouwersloot keurig was opgeborgen en in goede sta/it De secretaris werd herkozen en nam zijp. benoeming aan. Mej. Notaboom bedankt, wegens vertrek uit de gemeente. De voorzit ter dankte haar voor alles wat zij in foieit belang der vereeniging heeft gedaan en wensch te haar veel goeds toe in haar nieu we woonplaats. In haar plaats werd geko zen mej. van Kesteren. De penningmeester gal een overzicht 2.; 22.30—afloop Londen Reg. Agenda Donderdag 28 Maart. Leidsche Schouw burg. 8 uur. Mij. voor Toonkunst Derde ge woon concert door „Hollands Instrumentaal Kwintet" De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 25 tot en met Zondag 31 Maart a.s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, te.Ief. 502; D. J. v. Driesum, Mare 110, telef. 406; en C van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest. telef. 274. ontvangsten en uitgaven in 1934. Ontvan gen werd f201.53 en uitgegeven f 145.80, saldo dus f56.73. De heeren J. P. v. d. Zwart en N. van Rij adviseerden tot vast stelling der rekening. Overeenkomstig werd besloten. Bij de rondvraag werden enkele zaken betreffende materiaal gebruik bespro ken. Na een woord van dank aa-n dr Lod der en een afscheidswoord aan mej. Note- boom. sloot de voorzitter de vergadering. VACCINATIE Vrijdag 29 Maart, om 3 uur 's middags, bestaat er op het gemeentehuis gelegenh.id tot kostelooze inenting. VOORSCHOTEN LEDENVERGADERING GEREF. SCHOOL Woensdagavond kwam de vereeniging „School met den Bijbel op Gereformeerden grondslag" in ledenvergadering bijeen. Na de gebruücelhljke opening en lezing <hr no tulen. was het woord aan den s-creCaris tv pen ningmeester voor het uitbrengen der jaarverslagen. De secretaris memoreerde het droevig verscheiden van den heer C. Kooy en lot sterven van broeder C Eggjnk Sr Ook mevrouw Pieron, lid van de handwerk-comml'St,j: ontviel ons door der dopd. Door een erosti./e oog?andoenlog rag de voorzitter zich genoodzaakt als zoodaiig te bedanken. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de vereeniging er Haandeel niet ongunstig voorstaat 1934 sloot met een voordeelig saldo van f 413 Als leden der kascommissie werden be noemd die heeren P. Zonneveld en P. Rutgers. Uit bet jaarverslag van het hoofd der school, den heer G. C Vamps bleek, dat bet aantal leer lingen 12! bedroeg en het afgeloopen jaar een jaar van rijken zegen was geweest De aftredende bestuursleden, G. H. van Leeuwen en L. J. Los, werden met groote meerderheid her kozen. In de beide vacatures werden gekozen de heeren A Verhoog en A Graafland, die hun be noeming aannamen. Als lid van de handwerkcom- rmsste werd beooemd Mevrouw, de Wed. C Kooy. Voor hot behoud der 4de leerkracht, zal verster- laog van het daarvoor bestaande fonds noodig zijn. Het belang van het onderwijs vraagt dat alle krachten worden ingespannen om deze leerkracht te behouden. Na gebruikelijke rondvraag werd de goed be zochte vergadering gesloten. Gemengd Nieuws DE HUWELIJKS-ADVERTENTIE Vier trouwlustige jongelieden te Steen- wijk hadden een huwelijksadvertentie ge plaatst Het resultaat was niet buitengewoon groot, want slechte ééne schoone maagd maak te gading. Onder de vier jongelui werd nu ge loot wie de gelukkige zou zijn, die daarvoor in aanmerking kwam, schrijft de „Mepp. Grt." De gelukkige winnaar stelde zich in verbinding met de gegadigde en tijd en plaats voor de ontmoeting werd bepaald. Een teeken werd vastgesteld, waaraan men elkaar zou kunnen kennen. Op de afgesproken tijd en plaats verschenen werkelijk een jongeling en een jongedame met het teeken in de hand, maar o schrikbroer en zuster ont moetten elkaar. FIETSENDIEVEN GESNAPT Door de politie te Enschedé zijn aangehou den A. K. en J S. beiden aldaar, die zich den laateten tiid hebben schuldig gemaakt resp. aan diefstal en heling van rijwielen. Gebleken is. dat zij in het totaal 12 rijwielen hebben ontvreemd, welke al'e door de politie zijn op gespoord. Beide verdachten zijn naar Almelo overgebracht en ter beschikking van de justi tie geeteld. INBRAAK IN EEN GEREF. KERK Te E r m e 1 o is ingebroken ln de Gereformeerde kerk. Dief of dieven zijn binnengekomen, doordat zij rich 's avonds hadden laien insluiten, 's Mor gens werd de diefstal ontdekt Alle kasten in de consistoriekamer waren opengebroken en de bus sen waren geledigd Een schrijfbureau, dat in de kerkeraadskamer stond, is geheel vernield en alles is overhoop gehaald. Een deur. die leidt naar het collectantenkaraertje. is geforceerd, doch men is er niet to geslaagd de brandkast, die in dit vertrek staat, te openen, zoodat de buit niet groot kan zijn. De politie heeft vingerafdrukken gemaakt. De da ders zijn nog niet opgespoord. ERNSTIG PEDRÏJFSONGKVAL Te Groningen ic de 57 jarige schilder J. D. die bezig wa„ een kozijn te schilderen van een perceel in de St. Lucasstraat, vermoedelijk doordat hii het evenwicht verloor, van zijn ladder gevallen. Hij kreeg een ernstige dij beenbreuk en hoofdwonden en is in zorgelijkeu toestand naar liet Diaconessenhuis vervoerd»

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6