ZATERDAG 23 FEBRUARI 1935 EERSTE BLAD PAG 2 BUITENLAND DUITSCHLAND WiL SPREKEN Over den geheelen inhoud der Fransch-Engelsche voorstellen Simons reis naar Berlijn Uit Londen wordt gemeld: De Duitsche regeering heeft thans dofinitjef doen weten, dat zij het eens is met de Britsche regeering, dat de voorgenomen Engelsch-Duitsche be sprekingen tot onderwerp zullen heb ben den ganschen inhoud van het Engel sch-F ra nse he communiqué van 3 Februari. Het is dus thans zoo goed als zeker, dat inderdaad een rechtstreeksere ge dacht en wisseling tus&chen Engeland en Duitsehland zal plaats hebben. Sir John Sitnon zal zich zeer waarschijn lijk over een twaalftal dagen naar Berlijn begeven, nadat hij zijn bezoek aan Parijs heeft gebracht, bij welke gelegenheid van gedachten zal worden gewisseld over alle punten van het Fransch-Engelsche voorstel van 3 Februari. Men méént voorts te Londen te weten, dat dé Sovjetregcering te Londen officieel heeft medegedeeld, dat zij verheugd zal zijn te .Aioskou bezoek te ontvangen van een En ge Ischen minister. Engeland en het Oost-pact Het zoekt een middenweg Nopens de sovjet-Russische suggestie van een Brit^ch ministerieel bezoek aan Moskou, schrijft de diplomatieke medewerker van de „Manchester Guardian": De houding van de Britsche regee ring ten aanzien van het voorgenomen Oostpact blijft negatief en moet ne gatief blijven. Maar daaruit, volgt geenszins, dat de Britsche regeering geen belang heeft, bij den vrede in .het Oosten. De Londensche voorstellen hadden voor namelijk betrekking op de noodzakelijkheid van „wederkeerigen bijstand" in Oost-Euro pa binnen het kader eener algemeene re geling. Het is nog te vroeg, om te zeggen, welke gestalte die aJgemeene „wederkeerige bijstand" in Oost-Europa zou kunnen aan nemen. Maar wait deze kwestie aangaat, kan men veilig aannemen, dat het Londensch standpunt geenszins uitsluitend negatiefis" Reutei- meldt over deze belangrijke kwes tie nog: Bevestigd wordt, dat de Britsche diploma ten een uitweg nieenen te zien in de kwes tie van het Oostpact Zij zijn van opinie, dat hel reeds bestaande pacten-systeem inOost- Kuropa wellicht als grondslag kan dienen van een aigemeener veiligheidsplan, dat de reeds vigeejendo accoorden zou versterken. De moeilijkheid, welke voornamelijk het totstandkomen van het Oost-pact tot dusver verhindert, is de kwestie der militaire waar- boj'g'iug der grenzen, welke Polen, Tsjecho- Slowakije en Rusland eischen, doch waar tegen Duitsehland bezwaar maakt. Het streven van zekere Europeesche mo gendheden is thans gericht op het vinden een ér compromis-formule. Of een dergelijk compromis echter mogelijk is of niet, En geland zal met vreugde ieder plan begroe ien, dat een accoord tenslotte tot gevolg kan hebben. De Britsche regeering staat, door haar di plomatieke vertegenwoordigers, in voort durend gesprek met de regeeringen van Duitsehland, Italië, sovjet-Rusland en na tuurlijk met Frankrijk. VERANDERING VAN HET NIRA-PROGRAM Boodschap van Roosevelt President Roosevelt zond zijn boodschap aan het Congres, waarbij een verlenging van dc National Recovery Administration voor een verdere periode van twee jaar wordt voorgesteld. Hij zeide o.m. bet funda- menteele doel van de Nira is gezond. De Nira thans op zijde te schuiven is ondenk baar, dat zou een terugkeeren naar chaos in dc verhoudingen tusschen industrie en arbeid inluiden. De president vroeg het con gres de volgende nieuwe punten in het Nira program op te nemen: Het recht van werknemersom collectief 1e onderhandelen en daarbij ten volle be schermd to zijn; Handhaving van het recht van de regee- ring om iedere standaard van loonen er. werktijden en fame concurrentie vast te stellen; Betere toepassing van de anti-trustwetten: Handhaving van de voorzieningen ter uit schakeling van allen arbeid van kinderen; Bescherming van den kleinen zakenman Mr Roosevelt gaf aan dat de een of andere vorm van controle noodig zou zijn in die industrieën welke natuurlijke bronnen benut ten. Bovendien achtte hij toezicht noodig ter voorkoming van ruïneuze prijsverlagingen en overdreven winsten. Hij drong aan op een vereenvoudiging in de coördinatie van de uitgebreide Niro code-structuur, doch nieuwe on Twerp-voorst ellen werden hiertoe niet ingediend. Roosevelt prees wat de Nira bereikt bad en noemde in dit verhand vooral de weder tewerkstelling van 4 miliioen ar beiders, de. voorkoming van sweated labour en de maatregelen tegen arbeid van kinderen HET OOSTENRIJKSCH BEZOEK TE PARIJS Het herstel der monarchie Hooge Fransche onderscheidingen. Twee conferenties hebben gisteren te Par rijs tusschen den Oosten rij kschen boitdskan- selier Schuschnigg en zijn minister van buitenlandsche zaken Berger-Waldenegg ©enerzijds en den Franscften minister-presi dent Flandin en zijn minister van buiten landsche zaken Laval anderzijds plaats ;had. De belangrijkste conferentie was die van den namiddag, welke van kwant over vijf tot 7 uur 10 duurde. De onderhandelingen hepen, naar verluidt, over de overeenkom sten van Rome, terwijl ook het vraagstuk der restauratie van de Habsburgers, ter sprake is gekomen. Bondskanselier Schuschnigg gaf daarbij als zijn oordeel te kennen, dat de Oosten- rijksche regeering niet vijandig tegenover de restauratie-beweging kan staan, aaar de beste anti nat.-socialisten monarchisten zijn. De Daily Telegraph meldt uit Parijs, dat men gelooft, dat de besprekingen van bondskanselier Schuschnigg met Flandin en Laval ten doel hebben de groote mogend heden er toe te brenge.n de houding der Kleine Entente, indien noodig, met geweld een herstel der monarchie in Oostenrijk en Hongarije tegen te gaan, niet langer te steunen. Na afloop van het Fransch-Oostenrijksche onderhoud verklaarden minister Laval en minister Berger-Waldenegg, dat hun bespre kingen de consolidatie van den vrede tot doel hadden gehad. Laval verklaarde met nadruk, dat minis ter-president Flandin en hij „een volkomen overeenstemming van gezichtspunten met de Oost enr ij ksche ministers ten aanzien van alle problemen van Midden-Europa en meer bijzonder van Oostenrijk" geconsta teerd hadden. De president dei* Fransche republiek heeft tijdens het dejeuner, dat op het Elyssee ter van de Weensche staatslieden gegeven •d, den bondskanselier Schuschnigg en minister Berger-Waldehegg gedecoreeerd met het Grootkruis van het Legioen van Eer. Aan het diner, dat des avonds op de Oos- tenrijksche legatie ter eere van Schuschnigg en Berger-Waldenegg werd gegeven, zaten verschillende vooraanstaande persoonlijkhe den uit Fransche financieel© kringen aan. Italiaansche troepenverschepingen „Slechts voorbehoedende maatregel" Uit Rome: Dé troepenverschepingen op grooto schaal naar Italiaansch-Oost-Afrika zullen heden, van Messina uit, beginnen. Hei ga«t om de verscheping van de in Sici lië liggende divisies, waarvoor o.a. het groo te passagiersschip „Vulcania", dat 24.000 ton meet, gebruikt zal worden. Dit schip iS gistermiddag van Napels, waar sanitaire troepen, pioniers en artillerie met voorra den materiaal aan boord gegaan waren, reeds naar Sicilië in zee gestoken. Aan boord bevindt zich ook generaal Graziani. die zich onderscheiden heeft bij de verove ring van Cyrenaica door de definitieve na derlaag de/ Senoesi. Van Italiaansche zijde wordt er opnieuw de nadruk op gelegd, dat deze troepenver schepingen voor het grootste gedeelte slechts het karakter dragen van een voorbehoe dende maatregel, dat offensief optreden niet in het voornemen ligt en dat zij uitsluitend dienen ter verdediging van de thans in Italiaansche handen zijnde stelling in So- mallland, Flandin over samenwerking Rede voor de radio. Uit Parys: In een radiorede, welke mi nister-president Flandin gisteravond tijdens het feestdiner der Amenkaansche club te Parijs ter tiering van den geboortedag van Georg Washington heeft gehouden, wees hij o.a met nadruk op de noodzakelijkheid van een hervatting van do vrije samenwerking van allo volken op economisch gebied. Een der belemmeringen voor het herstel van het gevoel van veiligheid in het economisch leven der wereld is het voortbestaan der gevaarlijke internationale financieele verplichtin gen, welke het gevolg van den oorlog zijn geweest. De ondervinding heeft geleerd, dat de in ternationale financieele kwesties cn het in ternationale ruilverkeer nauw van elkander afhangen. Indien de ópen bare meening óök verder de eerbied voor de onderteekende erplichtingen behoudt., zal men zeer zeker een oplossing kunnen vinden. Het proces-Hauptmann TRENTON, 23 Febr. Bruno Hauptmann heeft gisteren een verzoek ingediend, den predikant van de Luthersohe Kerk, die hij te New-York regelmatig bezocht, vergunning te geven hem in de cel voor ter dood ver oordeelden in de Staatsgevangenis van New-Yersey te mogen bezoeken. De gevangerispredikant heeft Hauptmann reeds verscheidene malen bezocht, doch kon niet, te weten komen, waarom Hauptmann zijn eigen geestelijken adviseur wilde spreken. Men gelooft niet, dat Hauptmann voorne mens is, een bekentenis af te leggen- Lloyd George's critiek op Haig's militair beleid Nabestaanden wenschen eerherstel Uit Londen: Sedert Lloyd George in zijn aemoires de tekortkoming van den Engel schcn legeraanvoerder in den wereldoorlog, lord Haig, heeft geschetst en hem voor tal rijke misstappen en een afgrijselijk verlies menschenlevens hij dc Engelschen, voor ra bet front in Vlaanderen, verantwoor delijk heeft gesteld, is door de nabestaan den van den overleden maarschalk dc kwes tie van zijn eerherstel, door middel van pu blicatie van zijn persoonlijk dagboek over- Naar thans verluidt, is den financieelen secretaris van de schatkist, Duft Cooper, verzocht, de publicatie van dit dagboek ter hand te nemen. Men venvacht, dat hierdoor de geheele meeningsstrijd over de rol van Haig in den irlog weer in alle felheid zal oplaaien. BEDREIGING VAN OOSTENRIJKERS IN DUITSCHLAND. Als bun Hitlerianisme onvoldoende is De Weener „Reichspost" publiceert een circulaire. door den bond tot steunverlec- ning aan Oostenrijkere in Duitsehland ge richt aan de Oostenrijkere in Duitsehland, die volgens het blad hij de nationaal-socia- listische partij zijn ingelijfd. Deze circulaire bevat een bedreiging aan het adres van de Oostenrijkers, wior Hitlerianisme onvol doende is. Dc „Reichspost" verklaart, dat in aansluiting op deze bedreiging Oostenrij kere in Duitsehland zijn gearresteerd, die eerst na verscheidene weken weder op vrije voeten werden gesteld. RUIM DUIZEND KINDEREN VERBRAND Uit Berlijn: Hoe gevaarlijk het spelen met vuur is, blijkt wél uit een rijksstatistiek inzake de gevolgen van brandongelukken, explosies en gasvergiftigingen. Deze sta tistiek heeft betrekking op het jaar 1931. In dat jaar zijn door genoemde ongevallen in Duitsehland 2J)85 personen om het leven 'j> komen. Vooral schrikwekkend is bij dit cij fer het feit, dat daarvan 1003 kinderen be neden de 15 jaar waren, en daarvan weer 805 kinderen onder de 5 jaar. Als directe oorzaken der ongevallen worden genoemd: spelen met lucifers en met vuurwerk, en 't aanmaken van vuur met behulp van petro leum, benzine en spiritus. DE WERKLOOSHEID IN FRANKRIJK Na meer dan een half miliioen. Uit Parijs: Voor de eerste maal zijn nu in Frankrijk meer dan oen half miliioen personen als werkloos ingeschreven. Blijkens de officieele statistiek bedroeg het aantal als werkloos ingeschreven per sonen 500.419, d. i. 4000 meer dan de weel»' te voren. WILEY POST GEEFT STRATOSFEER VLUCHT OP. Uit New-York: Wiley Post, die te Los An geles was opgestegen voor een stratosfeer vlucht, heeft zijh tocht moeten afbreken nu een landing moeten maken in de nabijheid van het Munrocmeer in California. De vli<? ger b Belastingrecht Kosten volledige schrift, cursus ra. doeltr. vraagbeantwoording 20.—. Deze cursus veroudert door losbl. systeem, aanvullings- en wijzigingsbladen niet, doch blijft een uitstekende steeds te raadplegen hand leiding. Prosp. J. SCHENK, Accountant, Weteringschans 118 Amsterdam(C),Tel.37G34 Middel tegen kinderverlamming gevonden door een verpleegster Een Australische verpleegster, Elizabeth Kefony geheeten, die in den oorlog haar mensc-hlieVcnd werk verrichtte, heeft een aanbod van 20.000 pond geweigerd, voor welke som men van kaar het geheim van een genezingsmethode voor kinderverlam ming wilde koopen, welke methode door haar was ontdekt. In plaats van dit geld te accepteeren, zoo schrijft de „Daily Express", heeft zij haar geheim vrij uil lig bekend gemaakt aan het Australische departement voor volksgezond „Ik wensch geen geld te ontvangen", al dus de onbaatzuchtige verpleegster'. „Ik wil dat de armen gratis genezen kunnen wor- Eon onderzoek naar haar systeem, inge steld door het betreffende departement, heeft bewezen, dat do door dit systeem be reikte genezingen van duurzamen aard zijn. Bij de methode worden geen massages of andere gebruikelijke manipulaties toegepast Ter ug-naar-het-Iand-be weging In België, onder leiding van de regeering Op initiatief van de Belgische regeering, dit tot dit doel een kapitaal van 300 mil iioen fre. zal beschikbaar stellen zal een nationale maatschappij voor den kleinen landeigendom worden opgericht. Het is de bedoeling hiermede een groot aantal kleine landbouwexploitaties in het leven te roepen van drio tot vijf hectaren, om den terugkeer naar het land te bevorderen van tal van arbeiders, die in de groot© steden en an dere industrieel© centra geen werk meer vinden. Ontzettende zandsorm in Amerika Reusachtige schade aan den oogst Het Amerika atréche Midden-Wésten wórdt door een hêVigen zandstorm geteis terd. die naar schatting. 30 pCt van den graanoogst heeft vernield Honderden auto's zijn verlaten en de inzittenden hebben him toevlucht genomen in farms. Motoren kun nen niet weer op gang gebracht worden door het binnengedrongen zand. In de steden is het overdag donker alsof het nach* was. Het licht van sterke schijnwerpers dringt niet eens door de stofwolken heen. De zandstorm is nog een gevolg van do groote droogte van verleden jaar. Dr. RINTELEN'S GEZONDHEIDS TOESTAND. Uit Weeuen: Naai' de bladen melden, is de gezondheidstoestand van Dr. Rintelen, den ilroegeren Oostenrijkschen gezapt te Rome, die betrokken werd bij den moord op bondskanselier Dr. Dollfuss, zoodanig verbeterd, dat hij verhoord kan worden. De verlammingsverschijnselen, welke zich bij hem voordeden, zijn verdwenen. Aan het proces tegen hem, dat op 2 Maart as. zat be ginnen, staat thans niets meer in den weg. FRANKRIJK EN DE SAAROVEREEN- KOMST VAN NAPELS. De Fransche Kamer heeft Vrijdagmiddag het wetsontwerp aangenomen in zake de ratificatie van de te Napels gesloten Saar- overeenkpmst. De wet zal op 28 Febr. aji van kracht worden. Kort Nieuws Aan de Afrikaansche Goudkust is een zesling geboren. De kindertjes Jeefden acht dagen zonder medische controle. 200.000 inwoners van Japan bespelen tegenwoordig de mondharmonica. Men gaat zomer een concours In een tuin te Allahabad zijn 140 bom men ontdekt. Dc bewoner, een jonge asceet, is gearresteerd. Naar uit Moermansk gemeld wordt, is in de nabijheid van den vuurtoren Setjjna- wolks gedurende een zwaren storm de sleepboot „Pokol" vergaan. Van de 23 man sterke bezetting konden er slechts 11 gered worden. De voormalige J. Slavische minister Nikitz is gearresteerd in verband met een omkoopingsgeval. Het recht bankbiljetten uit te geven wordt aan de banken van Korea en For mosa ontnomen en uitsluitend aan de Bank van Japan toegekend- De staking van lift jongens te Nenv- York is van dc baan, althans voor den duur van tien dagen gedurende welke een „be stand" gesloten is met de huiseigenaars. BINNENLAND. De reis van de K XVIII Commandant bij president van Uruguay Op 21 Febr. maakte de commandant van Hr Ms K XVIII tijdens het verblijf te Mon tevideo zijn opwachting bij den President van de Republiek Uruguay, en in don na middag werd aan boord bezoek ontvingen van H K. H. Prinses Marie Louis', oen nicht van Z. M. den Koning van Engeland, Gemengd Nieuws. Schip in nood Behouden binnengebracht Men meldt ons uit Den Oever: Tijdens een vliegenden Zu 1 dwesterstorm is de „Dok- kurn I" van de reederij Stanfrios te Leeuwar den, schipper A. Miedema, in nood komen te verkeeren. Het schip was mot 60 kg. stuk goederen geladen, op weg naar Amsterdam en van Com werd oreand vertrokken. Onder weg kreeg het schip met hooge zeeën te kampen en werd de toestand zoodanig, dat besloten werd de terugreis te aanvaarden. Ter hoogte van de Makkutnerwaard be stond deimate gevaar voor bemanning, schip en lading, dat dringende assistentie geboden was. De machinekamer was onder water geloopen, de vuren gedoofd en het uitgebrachte anker vermocht het schip niet te houden en slipte door. Het bergingsvaar tuig „Annie" van O J. Boekers Haven- en Bergingsbedrijf te Wieringen, dat de Corn- worderzand lag gestationneerd, vertrok ter assistentie en mocht er onder moeilijke om standigheden in slagen een tros vast te ma ken en het schip na een bewogen reis be houden in de haven van Corn werd ar zand te brengen. FELLE BRAND TE WUCHEN Bewoners met moeite gered. Te Wïjchen (Gld.) is de boerderij van de weduwe Burgers door onbekende ooi-zaak af gebrand. Een dochter van de weduwe, die ernstig ziek te bed lag, kon slechte met de grootste moeite door toegesnelde buren worden gered. Een zoon, die op den hooizolder aan het werk was, werd zoodanig door de vlammen be dreigd dat hij naar beneden sprong en vnj ernstig' gewond naar een dokter moest worden vervoerd. Vjjf koeien, een paard, ©enige kens en een honderd kippen kwamen in de vlammen om. De brandweer kon wegens gebrek aan blusch water niets uitrichten. De boerderij met stal ling en schuur zijn tot den grond afgebrand. Ook de landbouw-inventaris en de inboedel zijn verloren gegaan. Verzekering dekt de schade. Mr. de Ruyter-de Zeeuw, advocate van het raadslid Van P., te Laren, heeft tegen den Laren- schen agent vao politie. Geen aanklacht wegens meineed ingediend. G zou Woensdag j.l. voor de rechtbank te Amsterdam o.a. hebben verklaard, dat hij Van P. niet heeft geslagen bij de gebeurtenis sen. die op 1 Mei van het vorig jaar zijn voor gevallen. DOODELIJKE AANRIJDING In het r-k. ziekenhuis te Roosendaal Ls Vrijdag aao de gevolgen van een aanrijding overleden de 56-jarige H. van Loenhout Deze werd cenige dagen geleden op de Bredasche Baan, waar hij wandelde, door een wielrijder, die zonder licht reed, omvergereden De wielrijder, een 17-jarige jongen uit Oudenbosch, is door de politie opge spoord. DOODELIJKE VAL UIT BED Het jongste dochtertje van M. v. d. S. te Opheusden is bij het spelen in bed daaruit gevallen. De kwetsuren, die het kind daarbij opliep, zijn zoodanig geweest, dat het aan de gevolgen is overleden. T sni Tv. DE ONTVOERDE DUITSCHER De Almelosche Rechtbank heeft de-gevangen neming gelast van H. K. S., te Haarlem, die op 4 Februari l.L den Duitschen beeldhouwer Gutzeit, uit Hengelo naar Gronau (Duitseh land) ontvoerde en zich daardoor aan men- schenroof schuldig maakte. ONDER EEN WAGEN GEVALLEN EN GEDOOD Te Den Helder is een voerman van de bier- bottelarij van den heer Bakker, de heer Gelij steen, onderweg ter hoogte van de gas fabriek onwel geworden, van de bok gevallen en door zijn eigen wagen overreden. Na naai' het hospitaal gebracht te zijn, is hij aldaar spoedig overleden. De heer Gelijfiteon, die voor zijn op wacht geldstelling, dokwerker bij de Rijkswerf was, is eens in het .diepe dok gevallen, met zijn hoofd op de steenen. Hoewel hij van dat onge luk is hersteld en zijn werk weer deed, had hij sindsdien last van duizelingen. Vermoede lijk heeft hij ook nu zoo'n duizeling gehad, want omstanders zaj-en hem met het hoofd naar beneden hangen, doch dachten, dat hij onder 't rijden naar iets beneden aan den wa gen keek. Even later viel hij er af met het genoemde gevolg. MEINEED IN DE MOORDZAAK* DE BUI De rechtbank te Den Bosch deed uitspraak in de zaak tegen J. W. van H., wien ten laste was gelegd, dat hij op 17 Dec. 1934 'er zitting van do rechtbank te Don Bosoh in de moordzaak tegen P W. de Bic, onder eede een valsoht© verklaring had afgelegd door te verklaren: „Ik heb niet aan H. van der Putten in de cel van dc marechaussee kazerne te Oss gezegd, nat ik dien bewust en avond G. en P. dc Bic tezamen heb gezien". Vöi'd. werd tot 1 jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest veroordeeld. Het O M. liad 4 jaar gevangenisstraf gecischt Door onbekende oorzaak is volgens het „HM" brand ontstaan in het complex ge bouwen, bestaande uit een kapitale boerde rij en graanhandel on een maalderij van de firma Holleman van Huet, te Duiven. Het vuur vond in de groote voorraden lich: brandbaar materiaal voedsel. De vlammen, die door den kraehtigen wind werden aan gewakkerd, grepen met groote snelheid om zich heen. Het duurde dan ook niet lang, of het vuur had geweldige afmetingen aan genomen. Hoog sloegen de vlammen op; de brand was tot ver in den omtrek zichtbaar. Urenlang woedde de brand in volle hevig heid voort Het gebouwencomplex brandde geheel af. Van den inboedel en den inven taris, waaronder duizenden kilogrammen graan, kon niets worden gered, Acht var kens en eenige tientallen kippen kwamen in de vlammen om. De schade, die ongeveer 30.000 gulden bedraagt, wordt door verzeke ring gedekt DOODELIJK MIJNONGELUK. In de ondorgrondscho werken van de Staatsmijn „Emma" te Hoensbroek (L.) ;s de 33-jarige A. v. d. M. in een bulnschacht 30 meter omlaag gevallen en op slag ge dood. De ongelukkige was gehuwd en va der van een kind. STRAFZAAK ONNES VAN NYENRODE UITGESTELD Naar wy vernemen, is de behandeling van de. strafzaak tegen de heer M. Onnes van Nyenrode wegens diens gezondheidstoestand voor onbepaalden tijd uitgesteld. Mooi WONEN te PIJNACKP 2 min. v.af Station Electr. Spoor Haag Rotterdam, dir. bij Kerk en Scholen. PRACHTIG UITZICHT Moderne HEERENHUIZEN TE KOOP KOOPPRIJS vanaf B500 GULDEN Op eigen grond. Te bevragen op het werk en Zuid-Einde E 38, te Delfgauw. Telefoon Delft 1030. Doodelijke auto-ongelukken Bij B e i 1 e n (Dr.) reed een twee-pensoana auto bestuurd door den heer A. K. Beste boe r, met Indisch verlof tijdelijk toevend te Bakkum (N.-H.), in de richting Meppel. De 67-jarige mej. Etten, uit Smal broek, werd door de auto aangereden. Vermoedelijk heeft zij door den harden wind de auto, die haar achterop reed, niet hooren naderen. Volgons verklaringen van den bestuurder en zijn medepassagier, Muis, uit Groningen, zou zij op hot laatste oogenblik den weg zijn over gestoken. Zij werd door de auto gegrepen en tien meters meegesleurd. Met een sche del- en beenbreuk werd de vrouw overge bracht naar het Wilhelmina-ziekenhuis te Assen, waai' zij aan de gevolgen is over leden. De auto kwam in de sloot terecht, doch beide inzittenden bloven ongedeerd. De vrouw was op weg om eten te gaan brengen bij een zieke buurvrouw. Donderdagnaoht om één uur is do 22-jari- ge mej. R. D. Miedema, dochter van Ds J. J. Miedema, Geref. predikant te Groningen, toen zij per rijwiel, met een vriendin uit Helpman komende, waai' zij het jaarfeest der Geref. Jonge!, en Geref. Meisjesvereen. had bijgewoond, de Heerebrug te Groningen was gepasseerd, aangereden door een taxi, bestuurd door H. W. Mej. M. wilde, van de Heerebrug komende, links afslaan naar den Ubbo Emmiussingel, juist op het oogenblik, dat uit Noordelijke richting, uit de Heere straat, een taxi kwam. Zij poogde nog voor langs de taxi te schieten, waarbij de taxi chauffeur haar zocht te ontwijken. Plotse ling echter sprong zij van de fiets af en deed eenige stappen terug, zoodat de taxi haar en de flets greep. Mej. Miedema kwam te vallen en bekwam een linkerbeenbreuk en sch edel fractuur. In ernstigen toestand werd zij naar het Academisoh Ziekenhuis vervoerd, waar z< zonder bij kennis te zijn gekomen, is over- Den chauffeur der taxi treft, zooals uit de gegevens omtrent de toedracht der aa.nqjj- dine blijkt, geen schuld. Auto- en motorongelukken Te Amsterdam is naar het Binnen- Gasthuis een 24-jarige vrouw vervoerd, die ernstig gewond werd bij een aanrijding door een auto, in de Nieuwe Doelenstraat, in de Swammerdamstraat werd een 36-jarige fiet ser door een auto aangereden. Hij kwam te vallen en liep verwondingen aan zijn bee- nen en ontvellingen op. De G.G.D heeft hem naar het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis ver voerd. Te Zaandam is de 35-jarige J. Neve, uit Amsterdam op den provincialen weg ter hoogte van liet Zwarte pad, bij het ter fiets oversteken van den weg, door een vracht auto van de broodfabriek de Vereeniging te Amsterdam, aangereden. Een juist passee- rende geneesheer verleende de eerste hulp, waarna het slachtoffer naar het ziekenhuis werd gebracht. Hij heeft ernstige inwendige kneuzingen opgeloopen. Te-gen den chauf feur van de auto is proces-vertaal opge maakt Smokkelarij in Noord-Brabant Dat de smokkelhandel ia ons Zuidelijk grensgebied nog niets afneemt, moge blij ken uit 't. feit. dat de kommiezen in enkele dagen weer eens een flinke vracht meester konden worden. In Chaam (N.-Br.) zagen 's nachts eenige kommiezen een tweetal wielrijders, die frau duleus Belgische margarine vervoerden. Eén dezer, een zekere W-, uit Oosterhout, kon gegrepen worden, de ander wist te ont vluchten. De 'rijwielen, alsmede de 120 kg. margarine weiden in beslag genomen, tor- wijl nroces-verhaal volgde. Een zekere J. V. uit Baarlo-Nassau. die als voorrijder fun geerde, en daartoe zonder licht reed, kreeg ovorens een proces-verbaal. Een dezer nachten sloeg men wederom een goede slag. Eenige kommiezen, die hun dienst in observatie doorbrachten, zagen plotseling een tiental personen naderen, die allen vrachten droegen. Bij de nadering dei' kommiezen wisten zij. met achterlating dor vrachten, allen te ontkomen. Hef bleek te zijn 234 kg. margarine benevens 1600 boek jes sigarettenpapier. Inbeslagname volgde. BRANDEN. Te Nieuwenhoor/i brak door onbekende oorzaak brand uit bij den rijwiel- en radio handelaar Lanson aan den Brielsch en- straatweg. De brandweer vermocht door don hevigen wind niets tegen het vuur. zoodat het geheele pand uitbrandde. Met moeite en ter nauwernood kon Lanson zijn kinderen, een meisje van 7 jaar, een jon gen van 5 jaar en een zuigeling van 2 maanden, redden, waarbij hij nog brand wonden aan het hoofd opliep. FELLE BOEF.DERUBRAND. Woensdagnacht werd brand ontdekt in de boerderij van Jen heer W. G. Beerda te Twijzei (Fr.). De bewoners, die reeds slie pen, konden met moeite in nachtgewaad het brandende perceel ontvluchten. In een ommezien lag de schuur geheel plat. Van de voorhuizinge bleven do muren staan: 28 «tuks vee kwamen in do vlammen om. On geveer 50 voer hooi ging verloren Van den inboedel is niets gered. Mede door de gunstige windrichting kon een tegen de «ohuur staand bijgebouwtje worden ge spaard, waardoor drie paarden en eenige «ehapen hieven behouden. Verzekering dekt de schade-. NOODLANDING VAN BEN MILITAIR VLIEGTUIG Hedenochtend om half elf was do militaire vlieger Postma tengevolge van een motor storing genoodzaakt een noodlanding te ma ken op een stuk land in de Bovenkerk es- polder nabij Amstelveen. Het landingsgestel brak. waardoor het toestel over den kop De propeller en de neus van liet toestei werden zwaar beschadigd. De vlieger kon ongedeerd lilt het toestel komen. ONDER EEN TREIN VERMORZELD Vrijdagmorgen is op de spoorlijn Nijme gen—Den Bosch het lijk gevonden van het 15-jarig meisje C, K., die hij het oversteken •van do spoorwegovergang aan den Munt weg door een trein is gegrepen. Het lijk werd totaal vermorzeld* Weerbericht BAROMETERSTAND Hoogste stand te La Coruna 754-2. Laagste stand te Skagen 721.8. Stand vanmorgen halltwaalf 734.1. WEERVERWACHTING Matige tijdelijk wellicht toenemende windi uit W. richtingen, zwaar bewolkt met tijde lijke opklaring, waarschijnlijk regen- of natte sneeuwbuien, iets kouder overdag. BUITENLANDSCH WEERBERICHT Terwijl de depressie in het N., langzaam in diepte afnemend, O.-waarts trekt, is weer een nieuwe diepe secundair snel over Frank rijk getrokken, die daar cycloon-achtige winden met zware regen brengt en door een buitengewoon snelle drukstijging wordt ge volgd. Op den oceaan stijgt de luchtdruk, maar er is nog voldoende onregelmatigheid om nieuwe secundaires te vormen. Een koude N. strooming heeft de Britsche eilanden bereikt en brengt sneeuw aan de Z.-Noorsche kust. Duitsehland stond onder invloed van de secundaire en zal toenemende Z- winden krijgen, vermoedelijk met zware regen. TEMPERATUUR Stand vanmorgen halftwaalf 6.2 24 FEBRUARI. Zonsopgang 7.00 uur, zonsondergang 5.27 uuï (Maan op nam. uur, onder v.m. 8.16 uur 25 FEBRUARI. 6.58 uur, zonsondergang 5.29 uur .m. 0.54 uur, onder v.m. 8.41 uur VOERTUIGEN MOETEN HUN LICHTEN OP REBBEN 24 FEBRUARL Van 's avonds 5.57 uur tot 's morgens 6.28 uuE WATERSTANDEN RIVIEREN Heden Vorig Heden Vorig Rhetnfelden 2.50 9.40 Caub 8 42 4.11 Rrelsach 1.79 1.74 F.ms 1.6=. ».7l K-hl 2.91 2.95 Coblens 8.70 4.40 Mftxaa 4.68 4.84 Trier 2.19 2-2S Diedeshetm 9.04 201 Keulen 4.0* 4-86 Mannbetm 4.03 4.43 Dneeeldorf 8.K0 4-29 Lohr 2.12 3,14 Rfchrort 3.27 4-00 Mainz 18» 2.41 Weel 3-49 4-11 Bineen 2.94 3.44 Emmerik 4.67 5.09 Loblth 13.63 13.06 Kampen -0.42 -0.45 Nijmegen H.Q» 11.33 Ey*den 48.47 48.28 St.Andries 6,7.. 5^j MaiiatnoM 41.40 4121. Arnhem 10-70 10.87 Grevenblcht 30.62 3i/.4S VreeawQU lw -'.37 2,14 Venio 13.60 jö63 IV ester voort 1L34 11,51 Grave teluls; 9.43 9-88 Deventer 4.i.m st AmIrtes 6X1 .98 Stuw Borgharen geopend, waiter lets wassende* Stuw Sambeek geopend. HOOGWATER NED. ZEEHAVENS 24 Febr. 26 Fobr. Delfai.il 2.20 1446 2.53 16.18 TerschellInL 11-57 0.09 13.30 Harltngen 0.16 12.30 0-45 13.0e Den Helder 10.20 23.20 10.60 33-00 IJmulden f 6.27 18.43 7.06 19.36 Hoek v. Holland 6.34 17.47 6.13 18 31 Hellevoetaluis 6.16 18.32 Willemstad 7.11 19.31 Brouwershaven 1 38 17.14 Zlerikzee 5.52 18.16 Wemoldlnge 6.20 18.41 Vlisatngen 4.28 16.53 ECONOMIE EN FINANCIEN INSULAIRE HYPOTHEEKBANK Netto winst gedaald van 79.375 tot 46.373. Dividend 8 (v. 14 Am het Jaarverslag over 1931 der N.V. Inau- lnire Hypotheekbank ta Zlerikzee wordt het volgende ontleend: Do vraag naar pandbrieven waa In 1934 niet onbevredigend. Goede hypotheken waren echtor aoer moeilijk te verkrijgen, hotgocn tot gevolg had, dat wij ruime kasmiddelen kre-gen, die wij niet voldoende rendabol konden maken. De algemeene toestand ld ook In het afgeloopen Jaar weinig verboterd; roeoc dan te voren hebben wij debiteuren moe- voldoen, doch in voel gevallen hebben wij door het verleenen van eenig uitstel of door betaling ra termijnen toe te staan, ons doel bereikt. bij tuinderijen, bouw- én welliaid t zij aleohts betrokken voor ongeveer - 3q an het uitstaande bedrag. De wln«t- on verliosrekcmug wijst na afschrijving van 21.287 óp de On roerende goederen een notto winst dan vam 46.873 (v. J. Tf.375), wolk bedrag, na bijvoeging van 16.864 (ƒ18.513), aan de reserves, ©on ultkeorlng van 8 (v. j. 14 dividend toelaat. Na do wtnstverdocHng zullen d« geza.men» rond 591.000 bedragen. 18 (v. J. 16) maal genoodzaakt tot executie over te gaan. In aes gevallen werd geen verlies geleden: In -1 gevallen werd, ter vermijding van inkoop ten name dor Ban*, met eenig verlies de onderpanden aa.n derdun gegund; in 8 gevallen word het verbonden on derpand geheel of godeeltélijk ton name dor Bank ingekocht, waarbij wij Iets beneden bet bedrag dor vordering blovcn, aangezien we het wenschelijk vonden ons oen direct verlies te getroosten. Twee der In 1984 Ingekochte onder panden zijn Inmiddels woor verkocht. SONDERKONTO NED. BANK Wat in de afgeloopeu week werd afgerekend In de week van 18 tot cn met 22 Febr, 1935 is door do Nedertnndsohs Bank in totaal een bedrag van 762.000 R.M van de ou haar S^ider- korto bij do Deutsche Verrerhnungknsso uit staande vorderingen me' de begunstigden if« gerekend. De nummers vah dezo poiateii Hepen van 71182 tot 7-1668.

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2