VOEDT KB WEKELIJKSCHE B IJ L A G E A. GRASMAYER ZOON R StoomWasch- en Striikinrichtin? „Aurora" W. Spierenburg: C.Wzn TOBBEN MET DE WASCH SM ONNOOOIG! |m WIJ verzorgen Uvr geheele wasch, óók ondergoed, wol, zijde, gekleurde goederen, kousen, sokken, werkelijk onberispelijk. ONZE tarieven zijn ONGELOOFLIJK GOEDKOOP! kosteloos afhalen en thuisbezorgen in de meeste plaatsen. N,V. DE GOUDSCHE STOOMBLEEKERIJ Turfsingel 29 Tel. 2600 - GOUDA KEUBCCLLECTIE: TAPIJTEN, GOR DIJNEN, nINOLEUMS GROOTE SORTEER ING WOLLEN DEKENS tegen scherp CONCURREERENDE Prijzen!!!! AANBEVELEND UTRECHT Oosterstraat tl - Telefoon 14810 WONING-I-NRICHTING BEHANGERS - STOFFEERDERS VRAAGT ONS EENS PRIJSOPGAVE ooken in Huis Een tevreden rooker, is geen onruststoker, deze spreuk is ons zeker allen wel bekend van zekere, in eiken uitgevoerde pijpenrek- jes, waarop ze in koper staat afgebeeld. De meeste huismoeders zijn het ermee eens, dat staat wel vast. Al mogen ze dan af en toe eens mopperen over hun berookte plafonds en van tabaksgeur verzadigde gordijnen, ze vinden het maar wat gezellig, als „vader" 's avonds, na tafel, er den brand eens in jaagt, dat geeft zoo'n stemming van rustige tevredenheid in huis. Dat rooken ook zijn nade'elen meebrengt, weien ze opperbest. Het kan, vooral 's win ters, binnenkamers nogal benauwd worden als behalve de schoorsteen voor de verwar ming, er ook nog een andere schoorsteen" trekt. Dat is nummer één! En een constante rooker krijgt op den duur een wel wat héél penetrante nicotinegeur bij zich, dat is num mer twee. Al is het geen prettige taak, als remmende factor te moeten werken, toch kan het geen kwaad, als moeder de vrouw af en toe haar tact eens aanwendt, om een al te straf gebruik van het edel kruid van Dr Nicotin een beetje te matigen. Want vol gens vele deskundigen kan er tegen een tè regelmatig gebruik van rookmiddelen nog al iets uit medisch oogpunt worden aange voerd. Als we het over rooken in huis hebben, moet er ook nog een ander ding eens onder de aandacht worden gebracht en dat is: het rooken van vrouwen en meisjes. Lezeressen, die buitenaf wonen, zal het misschien ge heel overbodig lijken, dat wij dit chapitre in ons blad aanroeren. Ze zullen allicht van meening zijn, dat zooiets ,.in onze kringen" niet voorkomt. Lezeressen, die in de groote stad wonen en vooral de zeer jeugdige, zul len daarentegen misschien de ooren spitsen en hier wat ze smalend „een preek" noemen, verwachten. Een preek ligt. vandaag niet in onze bedoeling, doch evenmin willen wij net doen, alsof het ons onbekend is, dat er oolc in christelijke kringen, in sommige al- thans, ook door dames van allerlei leeftijd wordt gerookt, al is het dan ook, voorloopig waarschijnlijk alleen maar binnenshuis: om dat „het zoo gezellig is". Reeds eenigen tijd geleden werd door een medicus in het Maandblad van de Ned. Ver. van Huisvrouwen het onderwerp: Rookende Vrouwen en Meisjes, onder de loupe geno men. En uit wat hij schreef willen wij, zon der commentaar, doch ook zonder er doek jes om te doen, 't een en ander overnemen. Nicotine beschadigt allereerst onze bloed vaten, waardoor het vroegtijdig optreden van aderverkalking in de hand wordt ge werkt. Beginner, de aderen te verkalken, dan zal het ophouden mét rooken hoogstens een verdere uitbreiding van dit proces kun nen voorkomen of beperken, maar niet de reeds bestaande schade doen genezen. Als wij daarbij bedenken, dat pas een belang rijke beschadiging leidt tot ziektesympto- mon. dus klachten van den rooker, dan be grijpt men, dat men hier toch niet al te licht over moet denken. Zóo geeft nicotine- vergiftiging aanleiding tot hartkloppingen, benauwdheid, soms duizeligheid, lot zenuw ontstekingen, zelfs ook tot beschadiging van schildklier of geslachtsklier. Vooral dit laat ste verdient onze aandacht, nu ook som mige jongedames zich bezondigen aan wel wal ai te veelvuldig rooken. Men kan twis ten omtrent het uiterlijk passende van hel rooken. Wat de één onwelvoeglijk noemt, waardeert een ander als sierlijk, misschien wat gewaagd, maar pittig en vindt een der de gezellig. Van de meisjes zelf rookt een heel enkele misschien, omdat zij het lekker vindt, enkelen, omdat het naar haar zeggen meehelpt haar aandacht bij het werk te con- centreeren, anderen alleen om mee te doen. Voldoende is echter aangetoond, dat nico tine een gif is, dat spieren, zenuwen en klieren beschadigen kan en in te groote hoeveelheden dit ook zeker doet. Dat de één zooveel gevoeliger is voor een dergelijk gif dan de ander, behoef: ons niet te verwon deren. Er is haast geen enkele ziekte bij welke de vatbaarheid van den patiënt niet een meer of minder belangrijke rol speelt naast de directe oorzaak van de ziek te. Waarom een bepaalde gift-stol' een voor keur heeft voor bepaalde organen en ande re niet of minder aantast, blijft vaak een raadsel. Ook van typhus en roodvonk is be kend, dat de door de bacillen afgescheiden Voor Uw jongen! EEN MECCANODOOS! CADEAU Alle onderdeelen voorradig J. v. d. TOORN Co. - Rotterdam Mathenesserweg 77-79, Tel. 33628 en 36628 giften vaak de geslachtsklier beschadigen, zoodat deze tijdelijk of blijvend niet of min der goed zijn functie verricht. Zonder ver der aantoonbare ooi-zaak blijft de zwanger schap uit, of het geboren kindje blijkt niet levensvatbaar te zijn. Iets dergelijks kón ge beuren bij langdurig overmatig rooken en het is een reden te meer onze jonge meisjes te waarschuwen tegen een dergelijk toch maar betrekkelijk genot alleen om mede te doen met de' groote menschen! Naast de werking op onze klieren mogen wij vooral ook niet wegcijferen de schade toegebracht aan het zenuwstelsel. Onze zenuwen zijn onze meest gevoelige organen. Is een kleine dosis nicotine een stimulans dat ons opwekt, een grootere dosis laat het niet bij aangename prikkeling, maar prik kelt de zenuwcellen boven hun draagkracht zoodat deze ziek worden en tenslotte gaan degenereeren. Voelen wij ons eerst alleen moe en slap, met misschien wat hoofdpijn, op den duur, als de zenuwcellen beschadigd zijn, komen uitvalsverschijnselen van aller lei aard en kunnen wij met recht spreken UTRECHT KONINGSWEG 56 - Telefoon 11165 Postrek. No. 43430 Opgericht 1856 Geheel naar de eischen des tijds ingericht Wascht uitsluitend met nortonwater VRAAGT TARIEVEN Nieuwe modellen Hoewel we over het algemeen weten, welke nieuwe dingen de mode ons dit jaar gebracht heeft en de groote modemagazij nen al weer lang bezig zijn met de a.s. zoniermode, zien we toch telkens in de eta lages weer aardige nieuwe vondsten, die de moeite van het vermelden waard zijn. Hier volgt de beschrijving van een paar aardige jurken: No 1: Japon van wollen soepele stof. De kleine sjaal kraag is afgezet met een smal randje plissée. Nieuw is de mouw, die tot op dc elleboog zeer wijd valt, om in een nauwe ondermouw tc eindigen. No 2: Aparte blouse van klein geruite wollen stof rnet originéele halsafwerking. No 3: Middagjurk van gewerkt tweed. De zeer nauwe rok krijgt door een ingezet plisséedcel van effen woilen stof de noo- dige wijdte. De ceintuur is zeer breed en van donker wildleer, terwijl de eveneens zeer groote galalithknoopen in dezelfde tint gekozen zijn. No <5Practise!) huisjaponnetje van tricot; kraag, manchetten, zakjes en ceintuur zijn van wit piqué. No 5: Elegante blouse van zwart fluweel. De wijd vallende, geplisseerdc ondermou wen en het opstaande kraagje zijn van witte crêpe satin. De wikkelrok bestaat uit het zelfde materiaal: het geheel vormt een mooi costuum. Xo 6: Aardige kantoorjapon. Blouse is van klein genopte wollen stof; de breede eenzijdige rever is afgezet met plissee en kan dichtgeknoopt worden. Dc rok is van wollen stof in een lichtere kleur. van een zenuw-iijder. Komt hierbij nog als uiting van de vroeger beschreven ader verkalking een beschadiging van de bloedvaten in de hersenen, zoodat ook de voeding der zenuwcellen aanmerkelijk te wenschen overlaat, dan wordt kans op ge nezing ook bij geheel achterwege laten van het rooken moeilijk. Juist dit breken van onzen weerstand, het „ondermijnen" van ons gestel is iets, dat wij pas laat be merken, als het kwaad reeds veel verder is gewoekerd dan wij zelf vermoeden. Plet rooken van meisjes en vrouwen is de laatste tien jaar zeer sterk toegenomen. In enkele kx-ingen, waar aanvankelijk veel be zwaar werd e-emaakt van een betamalijks- ooppunt uit, is de ergste tegenstand nu vrij wel overwonnen. Daarom lijkt het ons niet ongewenscht nog eens nadrukkelijk te wij zen op lang niet ongevaarlijke verwikkelin gen, die een nicotinevergiftiging met zich kan brengen, in de hoop, dat velen zullen blijven beseffen, dat overmatig rooken zeer zeker sohadelijk is voor iedereen, en dat zelfs matig rooken lang niet door iedereen zonder schade voor de gezondheid wordt verdragen. Men bedenke, dat ook zonder ziektever schijnselen reeds een belangrijke beschadi ging van onze organen aanwezig kan zijn! Ik geloof niet, dat voor dc meeste vrouwen een sigarc'tte een behoefte is, een bijna on misbaar genotmiddel, zóózeer dat zij er niet gaarne afstand van zouden doen, ware 't niet, dat men haar misschien voor „ouder wetse!!" zou aanzien. Laat de huisvrouw, dc huis-moeder, dan vóórgaan, en zoo ouderwetsch blijven of nieuwerwetsch worden, dat zij in haar huis het rooken beperkt of verbant! KOLEN noodig P BEL op No. 42002 Specialiteit in alle soorten Anttlraciet Gebrs. HEUS' Kolenhandel Rechter Rottekade 135 TELEFOON 42002 Een tweekleurig gebreid kussen In het tijdschrift „Artsilk" vonden wij bij gaande afbeelding van een tweekleurig ge breid kussen, vervaardigd, volgens het bij schrift, van Extrema 3600, waarvan men noodig heeft 1 streng rood No. 1019 en 1 streng grijs No. 1010. Men begint met grijs op te zetten, 99 ste ken. 1ste toer grijs recht breien. 2e toer rood 4 st. recht, 1 afhalen, 4 st. recht, 1 afhalen, enz. 3e toer rood, 4 st. averecht, 1 afhalen, 4 st. averecht, 1 afhalen, enz. 4e toer rood, 4 st. recht, 1 afhalen, 4 st. recht, 1 afhalen, enz. 5e toer rood, geheel averecht, dus alle ste ken breien. 6e toer grijs, 4 st. recht, 1 afhalen, 4 st. recht, 1 afhalen, enz. 7e toer grijs, 4 st. recht, 1 afhalen, 4 st. reclit, 1 afhalen, enz. Se toer grijs, 4 st. averecht, 1 afhalen, 4 st; averecht, 1 afhalen, enz. 9e toer grijs, geheel recht, dus alle steken breien. De toeren van 29 worden steeds herhaald. Men breit ongeveer 23 patroontjes, dan af kanten. DE WOLBAAL HEEFT WOL voor Uw nieuw op te zetten werk. WOU als ge te kort komt. WOL die gij alléén kunt koopen in DE WOLBAAL Bij aankoop van Wol GRATIS I Patroon en onderricht door deskundige LET OP DE JUISTE ADRESSEN IZwartjai v'lïïJmb Gr. HllledUK 182 tel. 11740 f Boekhorststraat 132 tel. 113514 i di: SCHIEDAM Broeravest 57 tel. 68745 Den Haag l *m tr. 137b tel. 30218 Hel Boek voor de Vrouw „Perzische Tapijten" Bij Kosmos te Amsterdam verscheen van de hand van den heer J. Godefroy een ge knopte Inleiding tot de kennis van Perzi sche Tapijten". Dit boekje met zijn talrijke afbeeldingen kan aan wie in de zoo kleur rijke en fijn geornamenteerde Oostersche ta pijten belang stelt, inzicht verschaffen om trent oord van herkomst, stijl, karakter enz. van deze steeds meer in zwang komende producten van tapijtknoopkunst. Velen zul len het ongetwijfeld met vreugde ter hand nemen en er eens een paar uren van rus tige aandacht voor over hebben om zich in de geheimen van het Perzische tapijt te la ten inwijden. Men verrijkt daardoor zijn geest en zal zich nog meer hechten aan zijn kostbaar bezit Sonja zoekt een Thuis Félicie Jehu, die dit meisjesboek schreef, dat verscheen bij Gebr. Kluitman, Alk maar, is een zeer bekende vertelster voor de jonge meisjes. De Sonja van dit verhaal heeft reeds vroeg haar ouders moeten mis sen, komt eerst bij een tante, vervolgens bij een vriendinnetje in huis, en rlan bij haar voogd, een oud heertje, die het goed doen kan en een ietwat bazige, maar toch niet kwade huishoudster heeft. Deze periode uit haar leven, waarin zij onder toezicht staat van oom Herman, beslaat het grootste ge deelte van dit boek. Heel karakteristiek worden de idealen van een oudere genera tie en de soms wel wat al te onafhankelijke levenshouding van dö jongelui van onze tijd tegenover elkander gesteld. Sonja's ka rakter komt in dit,alles duidelijk uit: jeug dig egoïstisch, en toch met eon kem van heel goede eigenschappen. Het is een frisch, spannend, „neutraal" meisjesboek. „Kalender Nederlandsche Vereen van Huisvrouwen" Evenals vorige jaren verscheen ook thans weer, bij den Uitgever J. Storm, te Amers foort, de kalender van bovengenoemde ver- eeniging. De samenstelling is ditmaal an ders. De redactie-commissie verzocht name lijk aan alle plaatselijke afdeelingen om ty pische, locale bijdragen en zoo is deze ka lender geworden tot een verzameling van aardige' foto's, folklore, streekrecepten, Dus weer iets heel aparts. WEKELIJKSCH KNIPPATROON Hier volgen weer de beschrijvingen vart eenige alleraardigste japonnen. No 519: eenvoudige japon van donkerg wollen stof. Het wordt van voren geheel ge« knoopt; het kraagje is van wit piqué en da mouwen zijn in raglanmodel geknipt. Belioo digd materiaal: 3 Meter stof van 130 cM( breedte en 25 cM. wit piqué. No. 520: japon van wollen tweed. Spor tief slank kleedend model. Kraagje van wit piqué. Benoodigd materiaal: 3 Mete"r stof van 130 cM. breed en 40 cM. wit piqué. No. 521: elegante middagjapon van zwart satijn. De voorkant is in bolero-vorm ge knipt en valt klokkend over een vestje vait crèmekleurige kant. Benoodigd materiaal; S Meter satijn en 50 cM. kant No. 522: elegante japon voor zwaardere fi« guren van zwarte of donkerblauwe zijde. De sjaalkraag is van wit- of crèmekleurige! satijn. De overslag maakt, dat het patroon slank wordt. Benoodigd materiaal: 4 MeteiJ zijde en 25 cM. satijn voor de garneering, Deze patronen zijn in alle maten te ver* krijgen bij de „Afdeeling Knippatronen^ van de Uitgeversmaatschappij „De Mijl< paal", postbox 175 te Amsterdam. Toezending zal geschieden na ontvangst van het verschuldigde bedrag, dat kan wor den voldaan in postzegels, per postwissel, of per postgiro 41632. De lezeressen wordt vriendelijk vgrzochf bij bestelling van één der patronen, niet al leen het verlangde nummer, maar tevens dg gewenschte maat op te geven, d.w.z. boven^ heup-, taillewijdte enz. Gelieve verder naam en adres duidelijk to vermelden, men voorkomt daardoor on* noodige vertraging in de toesturing. Voor de Kerstdagen Ons Kerst-Menu Of we gasten ontvangen aan onzen Kerst- disch dan wel of we in den intiemen huise- lijken kring feestvierenwe verwachten toch altijd van den maaltijd op dezen dag een extraatje. Hoe zal de gastvrouw aan deze verwach ting voldoen, zonder buitensporig hooge uit gaven? Ze kan als inleiding van haar „dineetje" een bordje (ook wel een kop ja) soep geven, liefst van een niet al te voedzame soon, omdat er nog gerekend moet worden op an dere gerechten. Ze zou dus bijv. heel goed een paar tabletten Maggi's Juliennesoep kunnen klaarmaken, een soort, die tegen woordig ook in de bekende groote pakjes verkrijgbaar is en waaraan ditmaal enkele gehaktballetjes kunnen worden toegevoegd. Daarop zou kunnen volgen: gebraden eend mot appelmoes en aardappelen. Wie méér wenschte te besteden, die kan de eend ver vangen door een gans; wie daarentegen goedkooper uit wil komen, die kan het ge braad uit konijn laten bestaan. Maar voor al deze gevallen geldt de eisch, dat de jus onberispelijk moet zijn. De een of andere Kerstpudding zou het feestmaal kunnen besluiten tenzij men het gezellige samenzijn aan tafel nog wat zou willen verlengen: in dat geval zou tus- schen den hoofdschotel en het nagerecht nog een groenteschotel kunnen worden ge presenteerd, in den vorm bijv. van Bros se Isch lof met eiersaus of van schorseneeren met pudding jcan bestaan uit een be schuitje met kaas, ge'volgd door een gezel lige schaal mot winterfrui-t: appelen, sinaas appelen (of manderijnen), noten. Brnsselsch lof met eiersaus (4 personen): 1 K G. Brusselsch lof (mooie gelijke struik jes, dip niet te groot zijn), i/2 L. kokend water met 2 Maggi's Bouillonblokjes, 40 G. (i afgestreken eetlepels) bloem, 60 Gr. (3 afgestieKeii eetlepels) boter, 2 eierdooiers, wat zout. Maak het lof schoon, wasch de struikjes en kook ze gaai- in kokend water met zout; laat ze op een vergiet volkomen droog uit lekken, maar houd ze warm door de vergiet boven op dc pan met het uitgelekte water op het vuur te zetten en er een deksel over te leggen. Bereid intusschen de saus. Verwarm daar voor roerende, de bloem met drie vierden van de boter tot een gelijk papje, verdun dit onder voortdurend roeren geleidelijk met den bouillon en laat de saus even door koken, tot ze goed gebonden is. Klop de eierdooiers, voeg er de in kleine klontjes verdeelde resteerende boter bij en roer dit mengsel vlug door de wanne saus (niet op het vuur!). Schik het lof op een platten schotel (vleeschschotel bijv.) en bedek het geheel met de eiersaus. Leg desverkiezende een randje van vierde-partjes hard gekookt ei om de groente heen. Schorseneeren met kaassaus (4 personen): 1 K.G. schorseneeren, 40 G. (4 afgestreken eetlepels) bloem, 40 G. (2 afgestreken eet lepels) boter, 100 G. (1 ons) geraspte oude kaas, 1 theelepel Maggi's Aroma, wat peper, nootmuskaat en zout. Schrap de schorseneeren bij kleine stuk jes tegelijk en leg elk stukje dadelijk in wat water met een scheutje melk (voor het be waren van dc blankheid). Wasch de stuk jes, zet ze op met kokend water, waarin weer een scheutje melk is gedaan, voeg ei wat zout bij en laat ze gaar worden (on geveer een half uur). Laat ze uitlekken op een vergiet (dichtgédekt), en vang het kook nat op. Bereid intusschen de saus. Verwarm daar voor roerende de boter met de bloem, voeg er geleidelijk y2 L. van het kooknat hij, des noods als de hoeveelheid te klein zou' zijn aangevuld met wat melk. Laat de saus even doo-^oken cn maak ze dan af met het grootst» rteel van de geraspte kaas, de Maggi's Aroma en naar smaak wat pe per, nootmuskaat en zout. Doe de' schorseneeren in een vuurvast schoteltje, bedek ze geheel met de saus, strooi er de rest van de geraspte kaas over en laat het schoteltje in den oven goed heet worden cn een lichtbruin tintje aannemen. TWEEDE KERSTDAG „Tweede Kerstdag" vormt voor menige huisvrouw een puzzle in verband met de keus van het middagmaal. Zo heeft haar best al gedaan om op den eersten feestdag haar menu goed in orde to hebben en nu zijn èn haar huishoud beurs èn baar vindingrijkheid eenigszins uitgeput; terwijl zich nog een nieuwe moei lijkheid voordoet in het feit, dat leveran ciers, voor haar op dien dag vrijwel onbe reikbaar zijn. 't Allerverstandigst zal ze daarom doen door reeds van te voren rekening te houden met al die slechte kansen. Als ze bij haar inkoopen voor eersten Kerstdag haar voor zorg ook reeds uitstrekt naar den tweeden feestdag, dan kan ze het bijv. zóó regelen, dat verschillende restjes haar in staat stellen om met betrekkelijk weinig moeite en kosten iets op tafel te brengen, dat toch boven het alledaagsche' uitsteekt. Laten we veronderstellen, dat ter eere van het Kerstfeest een gebraden eend of gans gekozen is voor den eersten dag, daarvan kan dan da hoeveelheid zóó zijn ingekocht, dat op een flinke portie ragout voor der. volgenden dag kan worden gerekend, af komstig van de resten van het gebraad. Nemen we verder aan, dat als een zeer gewaardeerde „fijne"' wintergroente schor seneeren een plaats hebben gehad op den Kerstdisch: het overvloedige water, voor het blank houden der groente gewoonlijk aan gevuld met een scheutje melk, vormt een zeker niet te versmaden aftreksel, dat we graag bewaren, om er den volgenden aag' ,een smakelijk bordje soep van te tooveren. Beginnen we den maaltijd dus met dit soepje, laten we er op volgen onze ragout met bijv. een flinke schaal aardappelpuree van de met opzet in voorraad gekookte aard appelen van den vorigen dag, dan zijn we al een flink eind op streek vooral als we het dessert enkel laten bestaan uit een be schuit je met kaas of met jam en wat vruch ten, allemaal lekkernijen, die ons geen „keu kenwerk" bezorgen. Schorseneerensoep (4 personen): 1% L. kooknat van schorseneeren (mocht er niet genoeg zijn uitgelekt, dan is aan vulling door melk zonder bezwaar mogelijk) 60 G. (G afgestreken eetlepels) bloem, 60 G. (3 afgestreken eetlepels) boter, wat zout en nootmuskaat, 2 theelepels Maggi's Aroma, 1 ei, als het mogelijk is eenige stukjes schorseneer. Verwarm roerende de boter met de bloem tot een gelijk mengsel, giet hierbij geleide lijk en onder voortdurend roeren het schor seneeren kooknat en laat de soep zachtjes ongeveer 10 minuten doorkoken, onder toe voeging als het mogelijk is van de schorseneeren-restjés. Klop intusschen in de soepterrine bet ei met ae nootmuskaat en de Maggi's Aroma, ZULLEN WE ETEN? ZONDAG: Kerriesoep, lamsvlecsch, andijvie, MAANDAG: Gebakken bokking, roode kool. wentelteefjes. DINSDAG: Snertstoofpeertjes. WOENSDAG: ebakken sausijsjes, spruitjeSi vanlllevla. DONDERDAG: Tomatensoep, brusselsch lof gehakt. VRIJDAG: Zuurkool met worst, chocolade pudding. ZATERDAG: Uitgebakken spek, bieten Jruit. STEREO 4 KANTEBESCHUIT BROS EN GEEN BREUK giet hierbij (flink roerende) de licete soep en maak die als het noodig blijkt nog af met wat zout. Ragout van eend of gans (4 personen): Resten gebraden eend of gans (in hoe veelheid gelijkstaande met ongeveer 1 eend), 60 G. (3 afgestreken eetlepels) vet van de overgebleven jus, 5 flinke goudre netten, 1 ui, stukje laurierblad, 4 kruidna gelen, i/o theelepel peper, y4 L. kokend wa ter (óf verdund brom van jus), kokend wa ter met 1 Maggi's Bouillonblokje. Snipper de geschilde appelen en de uien en laat ze m een gesloten pannetje zachtjes gaar smoren met de boter en de kruiden. Neem er dan de kruidnagelen en het laurier' blad uit verdun het mengsel met den bouil lon er. laat er de restjes eend (in nette stuk jes verdeeld) een half uur in stoven. Bind, wanneer na afloop van net stoven de saus te dun mocht zijn, het gerecht nog oven na met een ietsje aangemengde maï-; zena.

Nieuwe Leidsche Courant | 1934 | | pagina 6