YAN RUN'S ür^MOSTERD %*ÉÏÏM WEKEL IJ KSCHE MODE-VAKSCHOLEN B IJ L A G E DRINKT BETERE THEE Vraagt dus uitsluitend het merk: GOENOENG MAS prijs: 28 en 34 cent per ons PRIMA JAVA DESSERT KOFFIE Zeer geurig vol en krachtig! prijs: 35 en 50 cent per half pond JAVA THEE IMPORT J. H. NIEHORSTER Rotterdam, v. Weelstraat 52c,Tel. 34514 VRAAGT UW WINKELIER Het ontstaan van duizenden kleuren Een der meest aantrekkelijke kenteeke- nen van den modernen tijd, die toch ove rigens, in het teeken staande van wereld- liuishouding, industrie en financiën, zoo zakelijk en nuchter aandoet, is zijn vroo- lijlce kleurenrijkdom. De moderne mensch houdt er van, zijn somber, moeilijk leven .van eiken dag met vroolijke tinten op te fleuren. Van de kleeding- en meubelstoffen a'f, van kleeden en tapijten tot den boek band, de auto en de moderne Dieseltrein toe, lichten alle dagelijksche gebruiksvoor werpen ons tegen in een variatie van dui zendvoudige kleurschakeering, vroolijk en helder. Niemand denkt er meer over na, dat het niet altijd zoo geweest is, dat de menschheid nog omstreeks 1860 op enkele natuurlijke kleurstoffen, als de meekrap wortel, de indigo, het blauw-, rood- en geelhout aangewezen was, waaruit nauwe lijks meer dan een paar clozijn kleur nuances te winnen waren. Wien heeft de wereld deze overstelpende oogst van kleuren te danken? Het is pas honderd jaar geleden, dat Friedlieb Ferdi nand R u n g e, de zoon v an een eenvoudig Hamburgsch predikant, in Oraniënburg bij Berlijn, de aniline en daarmee de grond stof ontdekte, waaruit de duizenden kleu ren van dezen tijd ontstaan zijn. Thans nog staat in het stille stadje Oraniënburg, een klein uur. van Berlijn verwijderd, het slot, dat eertijds de Hollandsche gemalin van den grooten keurvorst, Henriette van Oran je, tot woonplaats diende, waarin later ech ter een faibriek van chemische producten werd gevestigd. Tlians nog vindt men het schamele huisje, waarin Runge, de vader .van alle kleuren, zijn laatste levensdagen doorbracht, en het graf, met het gedenk- teeken te zijner eere, dat eerst vijf jaar na zijn dood werd opgericht. Toen Runge in 1834 de aniline ontdekte, was hij nog in de volle kracht van zijn MOEDERS MOLENAARS KINDERMEEL Het aangewezen voedsel voor Uw lieveling! leven. Hij was een echt Duitsche onderzoe kers-natuur. Hij ontdekte in koffieboo- nen, die Goethe hem half in scherts cadeau had gegeven de coffeïne. Hij ontdekte de carbolzuren, die in de laatste oorlogen dei- vorige eeuw zulk een gewichtige rol heb ben gespeeld. Hij vond de stearine-kaarsen uit, de duurzame inkt en een methode om fruit en groenten te conserveeren. En met zijn profetisch verren blik was hij om nog slechts één ding te noemen de uit vinder van de kunstmest. Weliswaar niet tot voldoening van zijn superieuren. Want men hield het toentertijd nog „voor een strafbare aanmatiging de mest van een vo gel te willen namaken", de Guano namelijk, die tot dien tijd de rol van de tegenwoor dige kunstmest had gespeeld Evenals met zijn kunstmest, verging het Runge in het begin ook met zijn aniline. Wel erkende hij zelf de wereldomvattende beteekenis van zijn ontdekking. Zijn supe rieuren echter hadden geen oog voor der- gelijken fantastischen onzin. Zij verwierpen openlijk Runge's voorstel, om met de nieu we grondstof een systematische massa productie van kleuren te beginnen. Eerst tien jaaa* later ontkiemde het door hem ge zaaide zaad. In 1844 bevestigde de beroem de chemicus A. W. v on Hoffmann uit Giessen, stichter van een chemieschool Londen, die in 1853 vereenigd werd met de Royal School of Mines, de juistheid en de beteekenis van Runge's ontdekking, eerst 28 jaar later op de Londensche W reldtentoonstelling in 1862 kreeg Runge eindelijk de groote, algemeene erkenning: zijn aniline werd met een medaille van verdienste onderscheiden. Van toen af begon de ontwikkeling der kleurstof-industrie met zulk een tempo, dat de wereld daarbij den grooten pionier ver gat. Reeds in 1865 ontstonden in Ludwigs- hafen a d. Rijn en Höchst bij Frankfort a. d. Main de Aniline-kleurstoffabrieken, die thans nog tot de wereldomvattende „I. G. Farbenindustrie"' behooren. Ook in Eng land kwam de nieuwe tak van industr tot bloei, eerst onder leiding van William Henry Perkin, die langen tijd assistent Hoffmann in Londen was geweest en in 1856 de eerste in een fabriek vervaardigde aniline-verfstof, de mauveïne, had gewon nen. In Maart 1867 stierf Runge in Oraniën burg, zonder dat de wereld er bijzonder aandacht aan had geschonken. Was hem,. den haanbrekenden vooruitzienden ontdek ker, ook niet de hoogste roem beschoren, toch is hij nog getuige geweest van den opgang, die zijn uitvinding maakte. Hij deed liet met de welgemoede wijsheid van een 70-jarige in zijn vriendenkring en dik wijls genoeg onder het genot van een glas ruchtenwijn, die hij eveneens volgens een door hemzelf uitgevonden recept wist te be- •eiden. Thans is zijn stil graf op het eeuwen oude kerkhof te Oraniënburg het doel van menig bezoeker, die in gedachten den lang miskenden man door een kort toeven dankt voor datgene, wat hij ons naliet: de vele vroolijke kleuren, die thans de som berheid van ons moeilijke dagelijksche leven opfleuren. Als de Winter komt.. CALVE'S WINTERBOEKJE Decembermaand met zijn Sinterklaasfeest, zijn Kerstvacantie en „Oud-en-Nicuw" is wel de tijd der echt wintersche gezelligheid. Die dit nog doen kunnen gooien eens een extra schep kolen in de kachel, hoe ver ligt de ruime open haard met het prachtig brandende blokkenvuur achter ons! en zeggen, als de koude buiten feller nijpt: „Maar lieve vrouw, wat deert het ons Wij heoben warme wijn en pons..." En velen zullen ook aan die andere dich terlijke uiting denken, die vermaning, die eindigt met: „En geeft wal véél, gij rijken omdat December tevens de tijd is, waarin er meer dan ooit een beroep moet worden gedaan op levend meegevoel met den mis- deelden naaste. Huiselijke feesten vragen echt huiselijke tractatie: de oliebollen, de appelbeignets, de tulband, die van geslacht op geslacht jonge oogen hebben doen schitteren, maar ook in oude oogen een lichtje van herinnering heb ben gebracht, de herinnering van „hoe het vroeger thuis was". In overleg met C a 1 v é-D elft hebben wij daarom besloten, het mooie Winter boek je dat deze firma door Mart ine W i 11 o p-K o n i n g heeft doen samenstel len, de lezeressen van „VOOR ONZE VROU WEN" gratis aan te bieden. Toen de zomer in het land kwam hebben wij, velen zullen zich dat herinneren, het Zomerboekj e in ons blad besproken, en toen hebben hon derden van de gelegenheid gebruik gemaakt zich in het bezit van zulk een fraai geïl lustreerd, uiterst sierlijk uitgevoerd seizoen kookboekje te stellen. Welnu, ook thans wordt deze kans weer geboden. Ter kennis making met den inhoud laten wij hieronder eens een tweetal populaire recepten volgen: Vleeschbeignets. Van restjes kalfs- of varkensvleesch, heer lijk bij de koffietafel. Ongeveer 250 gr. (een half pond) in niet te dunne plakjes gesne den koud vleesch (schijf, rollade, frican deau), 100 gr. bloem, een halve theelepel bakpoeder, anderhalve dL. melk. wat zout, ijzeren potje of frituurpan met .Delftsche slaolie of Delfrite. Zeef de bloem met het bakpoeder €n een weinig zout. Roer er met de melk een glad beslag van, dompel enkele plakjes in het beslag en bak ze in de dampend heete olie. of vet aan weerskanten mooi bruin. Her haal de bewerking tot alle plakjes gebak ken zijn. Presenteer ze warm, b.v, bij sla. Bestrooi ze naar smaak met zout. Oliebollen: 1 pond tarwebloem, 25 gr. gist, flinke thee lepel zout, een halve L. lauwe melk, ge raspte schil van een citroen, 2 ons dooi- elkaar gewogen krenten, sucade en rozijnen, ijzeren potje niet Delftsche slaolie. Meng in een beslagpot de gist aan met een gedeelte van de lauwe melk, voeg er de rest van de lauwe melk bij, strooi er het zout en de bloem in en klop met een ste vige houten lepel alles samen tot een vol komen glad beslag. Meng er de gewasschen krenten, rozijnen en sucade door en de geraspte citroenschil; laat dan het beslag in een teiltje met warm water een uur rijzen. Maak de olie of het vet goed heet (ech ter niet bepaald blauw dampend); doop ei twee lepels in, vorm met behulp daarvan het beslag tot niet te groote balletjes en laat die in de heete olie glijden. Bak de bollen mooi bruin en door en door gaar (5 a 6 min.), laat ze goed boven de pan uit lekken, stapel ze dan op en bestrooid ze met gestampte suiker. Van een vakman vernamen wij, dat de bollen lichter en croquanter werden, wan neer men ze langs de wand van de pan langzaam in het vet laat glijden en ze, op het oogenblik dat ze half onder gedompeld zijn, aan de bovenkant met do lepel iets plat drukt. Niet alleen dingen voor smulpapen, ook goedkoope, degelijk-Hollandsche pot kan men klaarmaken met behulp van dezen keukengids. De rubriek „Stamppot", om maar eens een mode-artikel te noemen, telt niet minder dan acht verschillende num mers. Zooals gezegd: Voor onze lezeressen is dit „Winter- boekje" gratis beschikbaar, zoo zij het aanvragen onder vermelding van den titel van ons blad: „VOOR ONZE VROUWEN" bij: Calvé-Dellt, Af teling Reclame Nouveauté's Alle groote shows zijn geweest en we we ten precies, welke verrassingen dit seizoen voor ons bedacht heeft. Allereerst de kleu ren: groen in alle nuances is modern; ver der roodbruin, donkerblauw en ook zwart, zullen veel gedragen worden. Een der nieuw ste stoffen is het crêpe cellophane, een mo- derne wollén stof voor mantels en complets. Het effen materiaal wordt door lichte cel- lophanevezels verlevendigd. Ook zijden stof fen worden doorwerkt met deze vezels; men heeft crêpesoorten in allerlei dessins: kleine ruitjes en diagonalen zijn het meest en vogue. Onze afbeelding toont u een elegant com plet uit crêpe cellophane met een bijpassen de blouse van zijden crêpe. De mouwen zijn wijd, terwijl ook ihet armsgat diep uitgesne den is. De kraag, die met bont afgezet is, geeft iets origineels. De rug heeft twee gestikte plooien. De blouses zijn dit jaar al zeer apart. Bij de meesten valt de sluiting op de rug. In- plaats van knoopen ziet men veel gespen, die dan meteen als garneering dienst doen. De hals is van voren hoog gedrapeerd, ter wijl op de rug een kleine decolleté gelaten is. Raglansnit is zeer modern. De blouses vallen over de rok, hetzij met een schootje, hetzij sluik en recht als een kazak. De halsgarneeringen, die we dit jaar zien, zijn een welkom middel om een oude jurk weer op te knappen. Ze zijn evenals de ja- ponhalzen hoog van voren en vallen dan als jabots, in soepele lijnen over een groot ge deelte van het voorpand. Kleine strikjes ven er bovendien nog een vrouwelijk tintje aan. Het materiaal is meestal georgette of sa- tin; crème-, ivoor- of witkleurig. ROTTERDAM Goudschesingel 219 Telefoon 15877 Spreekuur: Dinsdag en Spreekuur: Donderdag van 2—4 uur Maandagavond v. 79 u. Directr.: M. WOLS Directr. N. LAGENDIJK Gelegenheid voor DAMES EN MEISJES in korten tijd hun eigen kleeding te leeren vervaardigen OCHTEND-, HILLEGERSBERG: Eerglaan 6 Spreekuur: Donderdag van 24 uur Directrice: J. STOK MIDDAG- EN AVONDLESSEN SPECIALE MIDAGCURSUS voor Meisjes van 1418 jaar, 4 middagen per week. VRAAGT PROSPECTUS Het Boek voor de Vrouw „Moederland" Met haar roman „Moederland" (P. N. van Kampen en Zn., Amsterdam) heeft Ellen R u s s e ons een heel bijzonder boek gege ven, dat niet zonder meer in het kader van zoovele verhalen en vertellingen kan wor den gerangschikt. Haar werk heeft het uit- ;esproken doel, den invloed van de vrouw te huldigen in het volksleven van haar tijd, in het leven van alle tijden. Zij heeft dit doel nagestreefd door van haar boek naai aard en indeeling een triptiek te maken, een schilderstuk, dat uit drie elkander aan vullende en steunende deelen bestaat. Het eerste deel van „Moederland'' verplaatst ons in de tijden van den legendarischen tocht der elf duizend maagden naar Rome, van Sinte Ursula en Sinte Kunera, die de vrouwelijke pioniersters waren in de Ger- maansche streken van het christendom. Steunpunt van deze vertelling is de Ivunera- kerk van Rhenen, en het vette land van de Betuwe. In deel twee maken wij iets van den strijd mede, die de lage landen aan de zee onderling verdeeld houdt om des geloois wille, en van de rol die Roomsch en on- Roomsch daarin spelen. Wij zijn er getui gen van welk een invloed de Maria-ver- eering in deze streken op de bevolking bad en de verdwijning van het Mirakuleuze Mariabeeld van Renkum is dan ook het knooppunt van deze vertelling. Deel dr brengt ons in de internationale sfeer van Genève, met den papieren berg van het Vol- kenbondswerk, en bij gelegenheid van een journalistencongres in Rome, de stad der oude christelijke tradities, en van den jon gen fascistischon staat. Schrijfster laat hier gevoelen, dat haars inziens de invloed der vrouw weer moet toenemen, van de beziel de, geloovige vrouw, wil het in de wereld weer beter gaan. .Moederland", waarvan wij hier slechts de omtrekken vertelden, is een boek, dat de moeite van het lezen waard is, al is de eer ste indruk een andere. De tijd der legenden ligt schrijfster minder goed dan die van het actieve, hedendaagsche leven. Daaruit is het vermoedelijk te verklaren dat de gang van het eerste deel van haar boek ietwat traag en zoetelijk is, men weet waar haar vertelling heengaat en verlangt meer tem po. Doch deel twee en drie maken dit ge brek ruimschoots goed, hier vindt men kleur en leven, en tevens gebeuren, dat de aandacht vasthoudt. Niet onduidelijk merk* men, dat schrijfster den Katholieken gods dienst is toegedaan, doch nergens uit zij haar overtuiging op een wijze, die anders denkenden zou kunnen hinderen. Haar boek is er een, dat waard is, door velen ge lezen te worden. „Als Wies en Fritsje groot zijn" (Gebr. Kluitman, Alkmaar) is een echt frisch, berijmd kinderboek, met leuke, trip pelende, verhalende kinderversjes en plaat jes, clie er goed bij aansluiten. Riet van Bu ren verzorgde den tekst en Greta Bosch van Drakenstein de illustraties, en samen maak ten zij er iets zoo leuks van, dat je het ook als volwassene graag achter elkaar uitleest. Ik weet wel, dit zegt niet alles, waar het een kinderboek betreft, doch het zegt wel veel. Een prettige, welverzorgde uitgaaf. TOBBEN MET DE WASCH? ONNOODIG! E0SMI WIJ verzorgen Uw geheele wasch, óók ondergoed, wol, zijde, gekleurde goederen, kousen, sokken, werkelijk onberispelijk. ONZE tarieven zijn ONGELOOFLIJK GOEDKOOP! Kosteloos afhalen en thuisbezorgen in de meeste plaatsen. N.V. DE G0UDSCHE ST00MBLEEKERIJ Turfsingel 29 - Tel. 2600 - GOUDA Voor Uw jongen! EEN MECCANODOOS! CADEAU Alle onderdeelen voorradig J. v. d. TOORN Co. - Rotterdam Mathenesserweg 77-79, Tel. 33628 en 36628 WEKELIJKSCH KNIPPATROON No. 346: Keurige overgooier voor meisjes van 13 tot 18 jaar. De overgooier is van soepele wollen stof, terwijl het blousje vaq wol of zijde is, naar verkiezing. Het ingc< zette plooiendecl geeft de rok de noodigej ruimte. Prijs van het patroon voor de over* gooier is 50 cent, het patroon van het blous* je kost 38 cent. Do beide patronen samen kosten 70 cent. Benoodigd materiaal vooij de overgooier: 2 Meter van 130 cM. breedte en voor de blouse 1.75 Meter van 90 c.M, breed. No. 347: Leuke kinderjurk voor meisjes van 4 tot 8 jaar. Bcnoodigde stof: 1.50 Meier van 130 cM. breedte en 50 cM. wit piqué voor de garncering. Prijs van dit patroon ij 38 cent. No. 507: Aardige jurk van wollen tweed Aangeslagen-voorwerpen reinigt men door ze eerst te wrijven met een schijfje ui en het vocht daarvan met een zacht doekje weg te nemen. Men kan ze nog nawrijven met los geklopt eiwit en water. E WEG HAAR 'T HART Witteboonensoep: Rest witte boonen met kookwater, 2 preien, stukje boter, snufje peper, 2 eetl. melk, mis schien wat mainzena om te binden. Fruit even de preitjes in de boter, doe ze bij de boonen en laat het even gaar koken. Doe alles door een paardeharen zeef en bind de soep met de in melk aangemaakte maïzena. Doe er voor het opdoen wat fijn gehakte peterselie door. Spaansche bakkerssoep: Men weekt oud brood, het beste wit en grijs brood, enkele uren goed in water en zet het dan met hetzelfde water op. Als het goed week is wrijft men het door een zeef en voegt er wat gedroogde vruchten bij, on verschillig wat. Suiker naar smaak en een stukje citroenschil er door doen. Alles op een heel laag pitje gaarkoken. Ten slotte roert men er nog wat citroensap door. Schapenvleesch met groenten en aardappels: 6 ons schapenvleesch, niet te vet, 40 gr. boter, 1 ui, 1 kleine selderyknol, 1 savoye kooltje, 1 groote wortel, 1 K.G. aardappels, wat peper en zout. Laat het schapenvleesch in blokjes snij den. Wasch het en zet het met zooveel ko kend water op dat het even bedekt is en voeg er het zout bij. Laat alles een half uurtje koken. Leg dan het in vieren gesne den kooltje er op, de aardappels, de gesne den wortels, reepjes selderyknollen gesnip perde uien. Leg boven op de boter of het vet en laat alles drie kwartier koken. Doe er dan wat peper door en wat Maggi's aroma's. Tomatensaus: Een halve L. kokend water met 2 bouil lonblokjes, 4 eetl. bloem, 2 eetl. boter, 4 eetl. tomatenpuree, stukje ui, laurierblad, kruid nagel, peperkorrel. Laat in het kokend water de ui, het lau rierblad, de kruidnagel en peperkorrel een kwartier aftrekken, zeef de vloeistof en los er de bouillonblokjes in op. Verwarm roe rende de boter met de bloem, voeg er al roerende de bouillon bij, meng er de toma tenpuree door en laat het een oogenblikje doorkoken. Witte ragoutsoep: 1 Liter water met 4 bouillonblokjes, een kwart Liter melk, stukje foelie, laurier blaadje, takje peterselie en seldery, 6 eetl. bloem, 3 eetl. boter, een half ons gehakt, eenige druppels citroensap. Laat in het water de verschillende krui den trekken, zeef de vloeistof en los er de bouillonblokjes in op. Verwarm roerende de boter met de bloem en voeg hierbij geleide lijk de bouillon, voeg de melk er bij en de balletjes gehakt en laat alles 'n kwartiertje koken. Maak de soep af met een paar drup pels citroensap. Gebakken bokking: Maak de bokking schoon, d.w.z. snijd de koppen er af, snijd ze aan de buikzijde open en haal de ingewanden er uit, laat hom of kuit er in, of bak die afzonderlijk. Verwij der ook het zwarte vliesje. Veeg de bokkin gen met een doekje van binnen en buiten goed schoon, zout en peper ze in- en uit wendig. Wentel ze door de bloem en bak ze in dampende olie aan beide zijden bruin. Laat ze uitlekken op grauw papier. Kool met uien. Benoodigd: 250 gram gesnipperde uien, 200 gram zeer fijn gesneden savoyekool, \'2 liter melk, 50 gram slaolie, 10 gram zout, stukje spaansche peper, een ietsje suiker. Bereiding: de uien worden gebakken in de slaolie; zoodra de uien bruin beginnen te worden, wordt een gedeelte van de kool bijgevoegd. Is deze hoeveelheid geslonken, dan wordt weer kool bijgevoegd, tot alle kool op en het geheel licht bruin is. Daar na wordt de spaansche peper en een ge deelte van de melk er bij gedaan. Zoodra de melk verkookt is, wordt weer melk bij gevoegd; als de kool gaar is, komt er de rest van de melk bij. Het geheel moet zeer 'vochtig blijven. Macaronipap. Benoodigd: 1 liter melk, 150 gram maca roni, pijp kaneel, citroenschil, vanille, zout. Bereiding: de macaroni wordt in stukjes gebroken, gewasschen, opgezet met ruim water, 3 minuten gekookt en dan het water er afgegoten. Ondcrtusschen is de melk ge kookt met het zout en het smaakje. De ma caroni wordt er in gedaan en u. gekookt. Macaroni moet worden afgekookt om het schiften van de melk te voorkomen. Karnemelk met gort. Benoodigd: 1 L. karnemelk, 100 gram gort, y2 L. water. Bereiding: de gort wordt gewasschen en een nacht m de y2 liter water te weeken gezet. De volgende morgen wordt de gort met het water gekookt, totdat het water verkookt is. Dan wordt de karnemelk er bij gedaan, roerende aan de kook gebracht en de pap zachtjes verder gekookt tot de gort gaar en de pap gebonden is. Is de pap niet dik genoeg, dan kan ze met een lepel aan gemengde bloem gebonden worden. ZULLEN WE ETEN? ZONDAG: Gehakt, andijvietutti-frutti. MAANDAG: Sausijsjes, witte boonen met tomatensaus, Spaansche bakkerssoep. DINSDAG: Witte boonensoep, schapen vleesch met groenten en aardappels. VRIJDAGWitte ragoutsoep, baklapje spruitjes. ZATERDAG: Boerenkool met worst, fruit. STEREO 4 KANTE BESCHUIT BIOS EN GEEN BREUK Gebakken spiering: Wasch de van kop en ingewanden ont dane spiering schoon, schud er zout door heen en laat ze een tijd op een vergiet uit lekken. Wentel ze nu door melk en dan door bloem en bak ze in dampende olie bruin. met een zeer aparte garneering. Deze gar neering bestaat n.l. uit een gedeeltelijk kraag van glasbatist. Prijs van dit patrooi is 50 cent. Benoodigde stof: 3 Meter vai] 130 cM breed cn voor de kraag 50 cM batist No. 508: Jurk van diagonaal gestreept! stof. Prijs van dit patroon is 50 cent. Bcnóo digd materiaal: 3 Meter van 130 cM. breedte Deze patronen zijn in alle maten te ver krijgen bij de „Afdeeling Knippatronen^ van de Uitgeversmaatschappij „De Mijlpaal' postbox 175 te Amsterdam. Toezending za geschieden na ontvangst van het verschut digde bedrag, dat kan worden voldaan it postzegels, per postwissel of per postgiro 416^2. Aan de lezeressen wordt vriendelijk zocht bij bestelling van één der patronen het nummer van het verlangde patroon, be> nevens de gewenschte maat, d.w.z. boven- heup-, taillewijdte enz. op te geven. Gelieve verder naam en adres duidelijk te vermelden; men voorkomt daardoor on noodige vertraging in de toesturing. DE WOLBAAL HEEFT WOL voor Uw nieuw op te zetten werk, WOL als ge te kort komt WOL die gij alléén kunt koopen ia DE WOLBAAL Bij aankoop van Wol GRATIS Patroon en onderricht door deskundige LET OP DE JUISTE ADRESSEN Rotterdam! v,™"' Deil Haag j ^Mra^raort SCHIEDAM Broersvest bachlsstr. 137b tel. 30211 182 tel. 11740 132 tel. 113514 57 tel. 6874S KERSTGESCHENKEN DAMES SCHORTEN HANDSCHOENEN SJAALS - ZAKDOEKEN EAU-DE-COLOGNE EN ZEEP, alls in luxe verpakking GEZ. AALDERS PROVENIERSSTRAAT 54. R'DAM

Nieuwe Leidsche Courant | 1934 | | pagina 8