|liruiue jCrtïtsdjr (üourant W AVANG Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden 3n Omstreken BINNENLAND. SCHOENEN PALTHE abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 cl. met Zondagsblad 7'/» ct Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar Bureau: Breestriat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 N°. 5344 DONDERDAG 6 DECEMBER 1934 15e Jaargang abbrrtEntieprihtn: Van I tot 5 regels 1.17 Elke regel meer0.22'I, Ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels 2.30 Elke regel meer0.45 Handelsadverlentiën per regel 0.17'/» Bij contract belangrijke korting Voor het bevragen aan 'I bureau wordt berekend0.10 ie zich heden op ons blad abonneert voor minstens één jaar ontvangt tot 1 Januari a.s. verschijnende nummers gratis, alsmede de rijkverzorgde Kerstbijlage. Aanbrengers ontvangen weer keurige premie's Abonné's op te geven aan DE ADMINISTRATIE WEL ACTIEF, MAAR NIET FRAAI Het is een bekend verschijnsel, dat zij. die naar hun zeggen van „politiek" een af- keer hebben, vaak het zwaarste aan poli- tiek doen. Haar is b.v. de N.S.B., die op dit oogenblik hevig propaganda voor eigen par- i tij maakt met het adres der nu 119 predi- kanten. Wij hebben op verzoek het adres gepubli ceerd met de namen der eerste onderteeke naars er bij: wij hebben daarna ook meege deeld, dat honderd predikanten hun instem- mirig met het adres hebben betuigd. Die ■namen hebben we, als overbodig, weggela ten. Iedereen geloofde toch wel, dat er hon derd waren. 1-Iet orgaan der N.S.B. heeft echter die namen wel gepubliceerd. Dat moet de re dactie zelf weten. Doch het poogde ook on middellijk propaganda voor eigen blad en partij uit het geval te slaan. Aan alle on derteekenaars werd haastig een partij orgaan toegezonden. Actief is dat wel, maar is het ook fraai? Een Ncd. Hervormd predikant in Gelder land, die ons over deze aangelegenheid schreef, geeft op die yraag het volgende antwoord: „Verschillende onderteekenaars, die met i'de hoofdstrekking van het Manifest in stemmen, zullen zich door deze propaganda welke de N.S.B. met hun namen maakt, toch wel bezwaax-d gevoelen en voor de eer bedanken. Het heeft ook ondergetcekende er toe gebracht, aan de Amsterdamsche predikanten te berichten, dat hij thans zijn naam terugneemt." De schrijver voegt er nog aan toe, dat het absoluut overbodig was om de namen te publiceeren en dat zijn naam ook nu niet genoemd behoeft te worden... maar hij stelt het wel op prijs mee te deelen, dat het z.i. thans misloopt en ook, dat het niet met aller instemming in deze richting gaat. Wij gelooven niet, dat' dominé's a 11 ij d gelijk hebben; maar vermoedelijk zullen zeer velen dezen predikant wèl gelijk geven. GEVAARLIJK PRECEDENT En alzoo hebben de vrijzinnig-democraten het bestaan om hun stem tegen de begroo ting van Defensie uit te brengen. Bleef er na het congres te Rotterdam nog eenige ruimte voor de verwachting, dat deze frac tie zou bijdraaien; ten slotte kwam toch het tegen over de lippen der vrijz.-dem. kamerleden. Het offer aan de schijn is ge bracht. Praktisch had dit afwijzende votum geen enkele beteekenis. De zeven man sterke fractie kon het zonder eenig bezwaar doen, want een belangrijke meerderheid in de Kamer steunde den minister con amore. Van politieke zijde is het precedent ech ter zooveel te bedenkelijker. Nadrukkelijk is verklaard, dat het kabinet volkomen homogeen is, ook in deze kwestie. Er moge ten aanzien van de landsverdediging ver schil van opinie bestaan tusschen de onder scheiden ministers, momenteel zijn zij een stemmig van meening, dat verder gaande bezuiniging in strijd zou zijn met het be lang des lands. En nu komt op datzelfde oogenblik de Vrijz.-dem. fractie, die twee van zijn voor mannen aan het kabinet afstond, verkla ren: wij zeggen onze steun aan de regee ring op: Wat beteekent dat en waar wil men heen? Gunt men aan andere fracties dezelf de vrijheid, welke men hier voor zich zeil -opvorderde? Het spant min of meer tusschen de R.K. fractie en den 'Minister'van Sociale Zaken. Volgde deze sterke fractio. dezelfde methode als dc vrijzinnig-democraten, dan was het conflict gekomen. Wel heeft Mr. Aalberse reeds bij voorbaat verklaard, dat de R.K. fractie geen votum tegen een afzonderlijk minister zal uitbrengen; maar ze zouden bp zich zelf geen grooter fout maken dan Üe vrijzinnig-democraten. Een kleine fractie 'draagt principieel dezelfde yerantwoorde- lijkheid als een groep, die het heft in han den heeft. Daarom stelt, wat de vrijzinnig-democra ten nu deden zulk een gevaarlijk precedent. Do verklaring van Mr. Joekes, dat mei kabinet in zijn geheel gaarne wil blijven steunen bij zijn moeilijke taak, heeft onder deze omstandigheden niet de minste waar de. Wie tegenstemt moet zich realiseeren, wat de gevolgen zouden zijn als allen het zelfde deden. Welnu, het gevolg zou dan geweest zijn. dat er een conflict ontstaan was tusschen kabinet en kamer. De regeering zou Dr. Deckers niet hebben laten vallen om rustig met een ander minister voort te boeren. En wat dan? Dat is eenvoudig niet tp zeggen. Hoe en op welke basis zich een nieuw kabinet zou vormen, is voor iedereen een raadsel. Een meerderheidsregeering met een welomschreven program is eenvou dig ondenkbaar. Blijkbaar houdt de R.K. fractie met poli tieke voorzichtigheid daarmee ernstig eD ten volle rekening; maar de vrijz.-democra- ten meenden zich een politiek glippertje te kunnen veroorloven. Het getuigt niet vau staatkundige ernst. Het is te betreuren voor de regeering; het is meer te betreuren voor de vrijz.-dem fractie zelf, welker prestige ernstig is ge schokt. Aansluiting bij Crisis-organisaties Vrijstelling voor bezwaarden. Zooals bekend, bestaat bij sommige land bouwers bezwaar zich vrijwillig aan te slui ten bij crisisorganisaties op gronden, aan hun godsdienstige overtuiging ontleend. De minister van Economische Zaken is bereid aan dat bezwaar tegemoet te komen door gebruik te maken van de bevoegdheid hem gegeven in art. 5, lid 1 van 't crisis- organisatiebesluit 1933, n.l. om in bepaalde door hem te beoordeelen gevallen en onder door hem te stellen voorwaarden vrijstel ling te verleenen van de verplichting tot onderteekening van een schriftelijke, aan vrage tot toelating als georganiseerde. Een landbouwer, die voor deze vrijstelling in aanmerking wenscht te komen, kan daartoe een verzoekschrift bij den minister indienen met een persoonlijke uiteenzetting van den aard van zijn bezwaren en de gronden, waarop die bezwaren steunen. Indien het gewetensbezwaar achtenswaar dig en onoverkomelijk is, verleent de minis ter voorwaardelijke vrijstelling, welke vrij stelling intusschen niet ontheft van het na komen van alle verplichtingen voortvloeien de uit, bij of krachtens de landbouw-crisis- wet 1933 bepaalde voorschriften. Deze vrij stelling wordt ingetrokken indien de vrij gestelde deze voorschriften niet naleeft. Het gevolg der intrekking is, dat de steun wegvalt en het bedrijf niet verder kan wor den uitgeoefend. Maanwoord Het is u gelukt bij de marine to komen. Velen uwer gaven ons daarover hun blijd schap te kennen; aldus schrijft ihet Chr. Marineblad en vervolgt: Stad en land hebt ge soms af moeten loo- pen om de goede getuigschriften te bekomen welke tegenwoordig met groote zorg worden nagegaan, alvorens tot toelating wordt, be slist. Uw burgemeester, uw predikant, uw vroe gere patroons, ja vele vooraanstaanden heb ben: getuigd van uw goede levensopvatting. Er is daarbij ook vermeld, dat ge afkomstig zijt uit een degelijk gezin. Tegenover uw ouders en vooraanstaande personen die voor u ingestaan hebben met hun getuigenis, heb* ge dus verplichtingen. Wanneer ge nu in dienst treedt, en niet vast houdt aan het Protestantsch Christelijk levensbeginsel, dan gedraagt ge u weerzin wekkend. Weest dan sterk in uw voornemen om te' zijn. waarvoor ge u hebt uitgegeven. Wordt een trouwe bezoeker van het Mili tair Tehuis; een goecl lid van de C.M.V.; volgt geregeld de godsdienstoefeningen en gaat daarom getrouw ter kerk. Staat tegenover de u gegevén getuipschrif ten steeds met deze gedachte: „Heb ik als militair, als man van eer gehandeld?" Dan, mijn vrienden, betoont ge u flinke jongens, die het waard zijt. overgezet te worden uit uw werkloosheid in do een toe komst biedende positie bij de Marine. God helpe u daarbij. NIEUW CLEARINGSVERDRAG MET DUITSCHLAND De wachttermijnen voor de oude schuldvorderingen zijn met de helft bekort Verdrag gister te 's Gravenhage onderteekend Naar men weet, heeft, de Neder- landsohe Regeering op 2 November jl. het clearingverdrag met Duitach- land opgezegd. Spoedig daarna vingen te 'e-Gravenhage nieuwe on derhandelingen aan, die gieter zijn afgesloten met de onderteekening van een nieuw clearingverdrag, waarvan de inhoud zeer spoedig zal worden gepubliceerd. De oude schulden De positie der zgn. oude schuldvorderingen (dus die, welke vóór 24 September jl. haar vervaldag hadden) heeft in de eenste plaat/s een punt van ernstig onderzoek uitgemaakt. Als resultaat daarvan mag een bespoediging van de afbetaling dier vorderingen worden verwacht. Het daarvoor op de Nederlandsche clea- ring-rekening te reserveeren bedrag is nl. van 10 tot 18 verhoogd. Van deze verhooging met 8 is 3 ontleend aan het zgn. vrije deviezenbedrag, dat, volgens de be palingen van het oude verdrag, aan de Duitsche Reichsbank ten goede kwam. Van de 4 aan vrije devie zen, die ter beschikking van de Reichsbank blijven, zal ongeveer de hellt Nederland op andere wijze ten goede komen. Uit het bovenstaande kan men afleiden, dat de wachttermijnen tot bijna de helft zullen kunnen worden verkort. Niettemin moei ook nu nog worden gevreesd, dat het nog geruimen tijd zal duren, voor de laatste der onderhavige schuldvorderingen zal zijn betaald. Dit is een onvermijdelijk van den omvang van het totaaMxed vorderingen. Juist met het oog daarop was het noodig, dat het risico, dat het betrekke lijk langen tijd blijven uitstaan van vorde ringen op Duitschland onder de huidige omstandigheden eigen is, tot een minimum zou worden beperkt. Omtrent dit speciale punt is een regeling getroffen tegelijk met, doch op zichzelf afhankelijk van het nieuwe clearing-ver- drag. Deze regeling opent de mogelijkheid van een omzetting van mahken in guldens ten aanzien van die vorderingen, welke zijn ontstaan uit de levering van goederen en diensten van Nederlandschen of Ned. Indi- schen oorsprong. Deze omzetting is echtei afhankelijk van een zeker minimum-voor schot, dat de daarvoor bij de Nederlandsche Bank ingestelde commissie aan de belang hebbende schuldeischere kan verleenen. De tusschenhandel Ten aanzien van den handel n goederen van nie t-N eder landschen of Ned. Indisch en orsprong, is het niet gelukt en regeling to verkrijgen, die aan de behoeften van den tradi- tioneelen Nederlandschen tus schenhandel tegemoet komt. Op dit gebied waren de onderhandelingen 6terk geprejudicieerd door het daaromtrent in het DuitschEngelsche verdrag inzake het be talingsverkeer vastgelegde. Ten behoeve van dezen handel is niet méér verkregen, dan waarmede Engeland genoegen heeft genomen. Voor do scheepvaart is voorts ee ling getroffen. Ten aanzien van het overige zij verwezen naar den zeer spoedig te publiceeren ver dragtekst. Uiteraard is de technische grond" slag van het nieuwe verdrag gelijk aan dien an het oude. Op tal van punten zijn ver anderingen van meer of minder beteekenis aangebracht, die ten doel hebben, gebleken onzekerheden weg te nemen of de uitvoe ring te vergemakkelijken. Nieuw handelsverdrag Het verdrag is voor den duur van ruim twee jaren gesloten. Het kan met inacht neming van een termijn van drie maanden door beide partijen worden opgezegd, of, indien belangrijke veranderingen in de economische verhoudingen, waarop het be rust, zich mochten voordoen, met een ter mijn van 14 dagen. Het ligt in de bedoeling thans onderhan delingen nopens een nieuw handelsverdrag met Duitschland aan ie vangen, daar het bestaande op 31 December a.s. expireert Daartoe zal vrijwel dezelfde Duitsche dele gatie, die het clearingverdrag heeft behan deld, binnen veertien dagen naar Den Haag terugkeeren, waar deze onderhandelingen althans voorloopig zullen plaats vin den. Ook van Nederlandsche zijde heeft de RegeerLng dezelfde onderhandelaars met deze nieuwe taak belast De aanleg der Twente-kanalen Beperkt plan voorloopig voldoende In de memorie van antwoord aan de Eer ste Kamer inzake het wetsontwerp tot ver klaring van het algemeen nut der onteige ning noodig voor aanleg van het zijkanaal naar Almelo, behoorende tot de scheep vaartkanalen naar Twente, bedoeld in de wet van 4 November 1919, wijst de minister van Waterstaat erop, dat het volgens dit ontwerp gedachte plan voldoet aan den ge stelden eisch van soberheid, dat het voor de Regeering financieel aannemelijk is en dat het ook plaatselijk geacht wordt de be langen van de streek voldoende te dienen om uitvoering te bevorderen. Woi-dt in aanmerking genomen, dat dit plan latere uitbreiding om tot een ge- wenschte verbinding met de haven van Al melo te komen niet in den weg staat en dat deze uitbreiding op het oogenblik uit gevoerd, de kosten meer dan verdubbelen zou, dan mag gezegd worden, dat het plan biedt, wat onder de tegenwoordige finan- cieele omstandigheden mogelijk is en dat het niet verantwoord is, thans verder te gaan. Zooals de toestanden thans in het al gemeen en in Twente in het bijzonder zijn, behoort te worden afgewacht, hoe na de tot standkoming van dit kanaal de verkeers behoeften verloopen, voordat tot zeer kost bare verlenging van dit kanaal wordt be sloten. Uit een mededeeling van het ge meentebestuur van Almelo blijkt, dat dit wel degelijk prijs stelt op uitvoering van het beperkte plan. Zoolang de Twentsche kanalen niet vol ledig tot uitvoering komen en dit zal o.a. ook het geval zijn als de zijtak naar Almelo beperkt wordt zal ook van de daartoe aanmerking komende belanghebbenden niet betaling van de gelieele bijdrage, waartoe zij zich hebben verbonden, worden gecischt. Nederlandsche voorzitters van stembureaux Onze regeering heef; thans een opgave ingezonden van 350 Nederlanders die in aan merking zouden kunnen komen voor dc benoeming van voorzitter van een stem bureau bij de volksstemming in het Saan ;ebied op 13 Januari a.s Degenen die zullen worden benoemd, zul len in de tweede helft van December recht streeks bericht ontvangen van de betx-okken autoriteiten van het Saargebied, AmsterdamBatavia door de lucht •Een vlucht vice-versa in 8 dagen! Den 15den December vertrekt de Snip met Kerstpost naar de West, den 20sten December de Uiver met Kerstpost naar de Oost. De aankomst van de Uiver te Batavia is bepaald op 23 December, het vertrek we der op 26 en de aankomst in Nederland op 29 December. Het vliegtuig zal dus in acht dagen tweemaal de AmsterdamBataviar lijiTtn:*SgWOTCM., vliegen. Er kan alléén post meegegeven worden, bestemd voor Nederlandsch Indië en verder gelegen landen; deze laatste wordt Java verder vervoerd per gewone mail. Op risico van de afzenders kunnen met deze vlucht verzonden worden volledig ge frankeerde gewone en aangeteekende brie ven, briefkaarten en andere stukken, be stemd voor Ned.-Indië en verder gelegen landen. Brieven en doosjes met aangegeven waarde en postpakketten zijn van dit lucht- vervoer uitgesloten. Het luchtrecht is gelijk aan dat voor den gewonen wekelijkschen luchtdienst met dien verstande dat, voor open kaarten (ook briefkaarten) wegens port en luchtrecht te zamen 30 ct. moet worden voldaan. Om met de „Uiver" te worden verzonden, moet de correspondentie, althans gedeelte lijk, gefrankeerd zijn met het driehoekzegel voor bijzondere vluchten en van het op schrift: „per vliegtuig Uiver" zijn voorzien. Poststukken zonder het driehoekzegel wor den in geen geval met de „Uiver" verzonden. De correspondentie voor de „Uiver" moet zóó tijdig gepost worden, dat deze uiterlijk 19 dezer met dc laatste treinen tc Amster dam wordt aangebracht. De bemanning van de „Uiver" bestaat uit de heeren W. M. O. H. Beekman (gezag voerder), J. van Steenbergen (tweede bestuurder), IT. A. W a ale wijn (werk tuigkundige) en G. .van Zadelhof! (marconist). SANEERING VAN HET BAKKERSBEDRIJF Naar een bedrijfsordening Naar de „Tel."' verneemt is er thans een nieuw plan in studie, ter saneering van het bakkersbedrijf, een plan, dat met mede werking der regeering beoogt een bedrijfs ordening te verkrijgen, waarbij betrokken zijn alle instanties in de bakkerswereld, e.vemoo alle lichamen, welke voor een of ander doel tarwebloem, tarwemeel en rogge bloem verwerken en zoomede de geheelp maalindustrie, de meelhandel en impor teurs en agenten voor meel. Do particuliere bakkerij, waaronder te verstaan de middenstandsbakkerijen, zou den bij de samenwerking tot bedrijfsorde ning vertegenwoordigd worden door de vier nationale patroonsbonden en, zoo het tol de beoogde regeling mocht komen, de bak kerijen op coöperatieven grondslag, zijnde meerendeels de volksbakkerijen, door de Coöp. Gi-oothandelsvereeniging „De Han delskamer" te Rotterdam. Wijl alle genoem de organisaties geen rechtstreeksche ver takkingen naar alle plaatsen des lands hebben, zouden dan in alle gemeenten plaatselijke bakkerij-commissies opgericht worden, welke de geheele bakkerij dienen, to vertegenwoordigen ter plaatse. Deze commissies maken de plannen tot bedrijfs ordening, welke schema's door een op te richten centraal adviesbureau beoordeeld kunnen worden, in welk bureau ook de geheele bakkerij en meelhandel vertegen woordigd dienen te zijn. Wordt geen over eenstemming verkregen dan zullen, volgens het project, de beslissingen genomen moe ten worden door een college in allerhoogste instantie, dat men centraal saneerings- bureau denkt te noemen. Dit bureau zou gevormd worden door neutrale personen, zoo mogelijk aan te wijzen door het Station voor Maalderij en Bakkerij te Wageningen, voorts door de Nederlandsche Meelcentrale, den Crisis- Accountantsdienst en de departementen van Sociale en Economische Zaken. Zoolang de wet op de Bedrijfsordening nog niet van kracht is, wordt door den ont werper van het saneeringsplan verwacht dat de Minister van Economische Zaken wel zoodanige medewerking bij voorbaat zal verleenen, dat de Nederlandsche Meel centrale de bevoegdheid zal krijgen, dat zij, die de te heffen saneeringsbepalingen niet zullen nakomen, van mtjillev eringer verstoken zullen blijven. Kosten en salarissen zouen bestreden moeten worden uit een saneerings-fonds, te ormen uit een geringe heffing per 100 K.G meel op de facturen van af te sluiten koo- pen tusschen meelfabrikanten, bakkerij handel. Eens dragen STEEDS vragen!! Verkrijgbaar in alle betere Schoenenzaken Voornaamste Nieuws. Dit nummer bestaat uit DRIE bladen Biz. I Gister Is dc nieuwe clearingovereenkomst met Duitschland tot stand gekomen. De Uiver zal een snelle Kcrstvlucht naai Batavia maken. Verschenen is de Memorie van Antwoord aa» dc Tweede Kamer over de onteigeningen in ver* band met de aanleg der Twentekanalen. BIz. 2 Laval heeft gisteren in de buitengewone Raads-* zitting te Genève voorgesteld voor de Saarstem» ming een internationale troepenmacht te vormen. Engeland en Italië steunden dit zeer belangrijke voorsteL Het rapport der Saarcommissie is aan de leded van de Volkenbondsraad verstrekt. Heden behan» Te Enschedé heeft een fabrieksbrand gewoed. Bk. 3 Het aantal inspecteurs bij bet gymnasiaal eb middelbaar onderwijs wordt van 7 tot 6 terug» gebracht. UIT DE ANTIREV. PARTIJ Electrificatie lijn Schiedam Hoek van Holland Het werk vordert! De electrificatie van de lijn Schiedam- Hock van Holland is zoover gevorderd dat zij, behoudens bijzondere omstandigheden, "s in het voorjaar tot Maassluis gereed zal komen. De waarschijnlijkheid is echter niet groot dat men voor den ais. zomer dienst zal gaan rijden. Aan het materieel voor deze lijn, dat van zeer moderne en comfortabele constructie en een verbeterde editie van dat op de lijn AmsterdamRotterdam zal zijn, wordt in tusschen hard gewerkt. Thans staat wel vast, dat er voorloopig van 'n rechtstreekschen electrischen dienst FeijenoordHoek van Holland niets komen zal. De brugopeningen bij een zeer frequent eer, dat zoo'n dienst ongetwijfeld ten gevolge zou hebben, schijnen zich daar- tegexx te verzetten. I R. G. Wolf, thai AMSTERDAM Mr. C. P. M. ROMME Naar wij vernemen zal Mr C. P. M. R o m- n e, lid van den Gemeenteraad, zich het olgend jaar bij de Gemeenteraadsverkie zingen niet meer beschikbaar stellen we gens zijn benoeming tot buitengewoon hoog leeraar aan de Hoogeschool te Tilburg, in gaande met den cursus 1935/36. Mr Romme was sedert 1921 lid van den Raad. Mr Romme blijft echter hier ter stede wonen en practijk uitoefenen. Antirev. Gemeentebestuurders in Zuid-Holland De Eerste Bestuursvergadering. Zaterdag j.l. hield het bestuur der Ver- eeniging van A. R. Gemeentebestuurders in Zuid-TIolland zijn eerste vergadering. De functies worden als volgt bezet: J. A. Jansen Maneschijn, Zwijndrecht, le oorzitter; M. A. Verkerk, Gouda, 2de 'oorzitter; R. Meyer, Haastrecht, post adres Stolwijkersluis D. 56, Gouda, le secre taris; R. Tjalma, Goudswaard, 2de secre taris; J. H. Donner, Rotterdam, penning meester; P. Mak, Schiedam; P. v. d. Bas, Moordrecht; A 1 b. Pi er hagen, Streef kerk; A. D. Bikker, Noordeloos. Het ledental der vereeniging is gestegen tot 120. Beslotex. werd, dat D.V. Dinsdag 22 Jan. a.s., 's middags twee uur, te Rotterdam een ledenvergadering Z3l worden gc-houden. Deze vergadering zal gewijd zijn aan de bespre king van het door mr dr J. W. N o te b o o m gesprokene over „Autonomie in crisistijd". Zoo mogelijk zal de heer Jansen Mane schijn een rede houden over Werkloos heidsvraagstukken. Getracht zal worden een provinciale vraag baak uit te geven. Het stroven is. dat alle A.R. gemeentebe sturen lid zullen worden van de vereeniging Financieel behoeti het geen bezwaar op te leveren. De contributie is laag gesteld, op f 1 per jaar Door onderlinge samenspre- king en voorlichting kunnen allen elkander steunen en steun ontvangen. Zij, die nog geen lid zijn geworden, raden TIJDELIJK 20 pCt. KORTING OP ALLE PRIJZEN VAN CHEMISCH REINIGEN EN VERVEN „HEEL NEDERLAND PALTHE KLANT" we, zich op te geven bij den secretaris der vereeniging. Deze is gaarne bereid, alle in» lichtingen omtrent de vereeniging te ver» strekken. Het adres is: R. Meyer, Stolwijken* sluis D 56. Gouda. PROV. STATEN IN ZEELAND. De Centrale Goes van A. R. Kiesvereeni» gingen heeft de volgende alph. groslijst sa mengesteld voor de candidaatstelling voor de Prov. Staten: W. L. B. J. Dekker te Goes; J. A. Dominicus (aftr.), te Wemeldinge, Ds. A. M. Franssen te Biezelinge, Mr. J. W. Goed» bloed te Goes, C. Haverhoek te Krabbendijke, J. Hommes te Nieuwdorp, A. J. de Jager te Nieuwdorp; P. J. Keijzer te Wemeldinge, A< J. Koppe te Ierseke, Mr. M. R. Krans te Goes, A. de Lange te Goes; M. Meulenberg te Elle- woutsdijk, O. Minnaar te Kruiningen, A. Vin gerling te Goes, C. P. Vogelaar te Krabben dijke (aftr.), J. Wisse te Kapelle, G. Zandzee te Kloetinge en R. Zuidema te Goes. De aangesloten kiesvereenigingen zullen hieruit 10 candidaten kunnen kiezen. Wat het dochtertje van Earmentiet van St. Mcolaat kreeg

Nieuwe Leidsche Courant | 1934 | | pagina 1