Jliruwc £ViJisdjr (Cnurattf W Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor L eiden ïn Omstreken abomteimntsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 235 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending430 Bij dagelijksche zending530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7 V» ct. Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbar Bureau: Breestnat 123 Telefoon 271Q (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 N°. 5343 WOENSDAG 5 DECEMBER 1934 15e Jaargang afobertentieprijjen: Van I tot 5 regels1.171/» Elke regel meer 0.22'/» Ingezonden Mededeelinget» van 1-5 regels 2.30 Elke regel meer0.45 Handelsadvertentiën per regel 0.17 Bij contract belangrijke korting Voor het bevragen aan 'I bureau wordl berekend 0.10 ie zich heden op ons blad abonneert voor minstens één jaar ontvangt tot 1 Januari a.s. verschijnende nummers gratis, alsmede de rijkverzorgde Kerstbijlage. Aanbrengers ontvangen weer keurige premie's Abonné's op te geven aan DE ADMINISTRATIE MOET DAT THANS ZOO DOORGAAN?, Twee dagbladfoto's naast elkaar. Links een kijkje in de telefooncentrale te 'Alkmaar: een dozijn dames op haar kan toorkrukken aan de arbeid. Rechts: hetzelfde kantoor, met de toe stand, gelijk die n u geworden is: lege stoelen; geen menschenhanden behoeven nog werk te verrichten. De telefoon ge automatiseerd! Is het geen schitterende .vooruitgang der ïechniek? Zullen wij er geen loflied op zingen? Wij zullen het niet doen. In het algemeen lijkt het ons in de tegen woordige omstandigheden onjuist, be drijven verder te automatiseeren en men- schenkracht uit te stooten. Er bestaat toch heusch geen behoefte aan nog meer werkloosheid! De mogelijkheid bestaat, dat de twaalf Öames van de Alkmaarsche foto zijn of zul len worden overgeplaatst naar elders. Maar men gevoelt, als het automatiseeren 'dóórgaat, nu hier dan daar, dan kan daar- ,van na zeer kort geen sprake meer zijn, maar wordt steeds meer personeel in feite .werkloos. Laat men ons niet toewerpen, de meeste bf alle dezer telefoonjuffrouwen zijn onge huwd, want wie zal zeggen, hoevelen van haar de verdiensten wel werkelijk noodig hebben, omdat haar vader werkloos is of achteruitgegaan in zijn zaken of omdat zij alleen op de wereld staat? Bij do huidige werkloosheid de gelegen heid tot werk te verminderen, lijkt ons alleen moreel te verantwoorden, als men in het particuliere bedrijf het anders niet langer meer kan houden, als het bestaan yan het bedrijf ervan afhangt. In elk ander geval is het veroordeelenswaardig. P.T.T. verkeert niet in noodlijdende lomstandigheden. Het behoeft niet te auto matiseeren uit geldgebrek. Het is een be- jdrijf, dat nog steeds het gezegende voor recht geniet, behoorlijk betaald werk te kunnen verschaffen aan duizenden. Aan de eene zijde wringt de Regeering Zich in allerlei kronkelingen om werkgele genheden op te sporen en de wèrkloosheid te verminderen. Is het nu goed, dat een Staatsbedrijf tegelijkertijd aan de an- Üere kant de werkgelegenheid .vermindert? BINNENLAND. pfficieele Berichten LANDMACHT Bij K B. Is aan den res.-off. van gezondheid - - ".lacrnnhooW vau Kpukelom op zijn den militairen le kl. Dr A. Siegenbeek van Heukelom op verzoek een eervol ontslag "jf ggfi Uttj dienst verleend; :apite>in bij het 2e ,-le-luit. M. Nauta van dat as.-le-luit. bij de schoolcomp. Wotorddenfit cle velda/rt. de i R. W. v. immers o> n van die schoolcomp.; ls~aan den*gep. res.-diirigeerend off. van gez. 2e ld. Prof. Dr F. H. Quix. vergunning verleend tot het aannemen en dragen van de ordeteekenen van 1 Officier de l'Instruction publlque, van Frankrijk; 2 Ridde» in de Orde van het Legioen vam Eer van Frankrijk; 3. Officier in de Kroon orde van België. BELASTINGDIENST Bij K. B. ia met ingang van 1 Jam. 1935, op hun verzoek eervol ontslag verleend uit 'a Rijks L. Boots, inap. der P. L. Broeksmit. on renhage le kantoor; V. L. E fan Boetzelaer. onv. der dir. bel. en acc. te Bij beschikking van den minister vurn Fi ciën is ingetrokken de verplaatsing van ontv. der dir. bel. enz. P. B. Arkenbout, vai CONSULAIRE DIENST Do waarneming van het consulaat der Neder landen te Basseterre. St Kiits (Br. Wcst-Indië) Is opgedragen aan den heer EL G. O. Uddenberg de Engel ache taal sul der Neder la» De gewone Financiën zal plaats hebben. De dir.-gen. der P^T-T. maakt bekend, dat hij PRINSES JULIANA TERUGGEKEERD De Koningin wachtte haar op de kade Het vertrek uit Londen Vanmorgen is H.K.H. Prinses Juliana met de Batavier V in het vaderland teruggekeerd. Toen zij voet aan wal zette werd zij ontvangen door haar Koninklijke moeder. Gisteravond om 'half zeven is Prinses Juliana van het Victoria-station te Lon den vertrokken, waar.zij, uitgeleide werd gedaan door graaf Athloneen prinses Alice, bij-wie'zij gelogeerd had en door prinses Kyra van Rusland, haar mede bruidsmeisje bij de huwelijksplechtig heid te Londen. Ook de Nederlandsche gezant en mevr. de Marees van Swin- deren en de handelsattaché, de heer 6' Jacob waren op het perron. De Prinses, die grijze bontmantel met orchidee cn een grijs hoedje droeg onder hield zich nog even met hhar gastheec «n gastvrouw en prinses Kyra en nam toen hartelijk afscheid 'om in te stappen. Voor het open .raampje onderhield, zij zich' nog even met hen en wuifde vaarwel toen de trein zich in beweging zette. De heer J., Rink, directeur van de fa. Wm, H. Muller, ,en dc heer Noest van die maat schappij zijn tot Grave'send meegereisd. De aankomst te Rotterdam. De Batavier V, kapitein de heer L. W. Huyzer, heeft, hoewel het hard woei, een goede overtocht gemaakt. De zee was vrij kalm. Tot het vuurschip Maas is het schip geëscorteerd door Hr. Ms. torpodoboot Z. V De Batavier V is tegen 7 uur den Water weg binnengekomen en direct opgestoomd naar Rotterdam. Te half acht reed een hofauto het terrein an Wm. H. Muller aan dc Jobskade op. gevolgd door enkele andere auto's en voor afgegaan door motorpolitie. Het was H. M. de Koningin, die haar dochter bij de terug keer in het vaderland kwam begroeten. De Koningin was zooals steeds sedert het overlijden van Haar gemaal geheel in het wit gekleed cn droeg de weduwsluier. Zij was vergezeld van een klein gevolg. Ruim een half uur heeft H. M. de Ko ningin op de kade gewacht, aanvankelijk in de auto, later buiten. Het was koud en win derig, zoodat een der leden van het gevolg een hermelijnen bontmantel opzocht. Te goed acht uur kwam de „Batavier V" achter de „Dempö" vandaan in zicht. Nauwelijks had de Koningin de Prinses opgemerkt of zij begon te wuiven. Het scheen, dat Prinses Juliana haar moeder niet had verwacht, want in het eerst zwaai de zij niet terug. Toen men haar echter op merkzaam maakte op de witte figuur aan den wal, groette zij hartelijk en nog vóór de boot aan den wal lag ontspon zich tus- schen de beide vorstinnen een opgewekt be- groetingsgesprek. Met de nauwkeurigheid van een veerboot- je voer de „Batavier" tot aan de plaats ■aar de loopbrug gereed lag en in een oog wenk was deze opgeheschen. H. K. H. Prinses Juliana nam afscheid van den kapitein en enkele andere autori teiten en stapte toen vlug de loopbrug over om haar moeder te omhelzen. Zij zag er zeer opgewekt uit en voerde lachend een kort gesprek met de Koningin. Direct daar op begroette zij twee studiegenootjes, die haar hadden opgewacht. Deze werden ook door de Koningin begroet. Nadat de beide vorstinnen in de gereedstaande auto waren gestapt namen zij buigend afscheid van de autoriteiten en belangstellenden op den wal, die eerbiedig groetten. Het gevolg dat van H. K. H. Prinses Juliana bestond weer uit freule Bentinck en baron Rengers nam plaats in volgen de auto's en voorafgegaan door de motor politie vertrok het hooge gezelschap naar Den Haag. Op de Jobskade waren, evenals bij het vertrek de hoofdcommissaris van politie, nir. L. Einthoven, de havenmeester, dc heer A. Kortland en de hoofdinspecteur chef der rivierpolitie, de heer J. Rietdijk, aanwezig. Naar wordt gemeld zou de Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen met de Regeering besprekingen voeren over de mogelijkheid een vliegtuigafdeeling aan deze maatschap pij te verbinden. Als constructeur zou eventueel aan de werf worden verbonden de heer F. E. Slot, de bouwer van de Panderjager, 'OVERZICHT TWEEDE KAMER DEFENSIEBEGROTING Een bittere pil voor 'den heer (Ter Laan Het moet den heer K. ter Laan "een bittere pil geweest zijn in zijn optreden in verband met de z.g. mobilisatie-slachtoffers door een deel van zijn fractie te worden verloochend. Het waren er maar viif maar daaronder was dan toch ook de leider der fractie, de heer Albarda. Het onsmakelijk beleid van den heer ter Laan in deze materie hij fungeert zoo'n beetje als spreekbuis achten we hiermee naar behooren gevonnist. Er zal in dc wet geen beroepsinstantie voor mobilisatieslachtoffers komen. Met 65 tegen 24 stemmen toonde d< Kamer er niet van te willen weten. In groote meerderheid, thans een deel der soc.-dem. daarbij inbe grepen, acht zij de bestaande regeling bevre digend. Minister Deckers zal dit met genoe gen noteeren. Z'n begrooting kreeg hij eveneens zonder veel moeite binnen. Alle sensationeele din gen zijn hier achterweg gebleven en de ver hoogde zorg voor 's lands veiligheid is ge sanctioneerd. 56 tegen 32 was een behoor lijke meerderheid. Minister Steenberghe heeft voor zijn steen- kolencontingenteering hard moeten vechten. Er was nog a] wat critiek, die niet geheel zonder grond scheen. De minister heeft moe ten beloven voor de nieuwe contingentee- ring, die 1 Jan. 1935 zal ingaan, aan de Ka mer meer en weer waarvolle cijfers te zul len overlegger* Met de Mg rooting van Sociale Zaken een aanvang gemaakt. Al dadelijk waren twintig sprekers bij de afdeeling Arbeid. Voornamelijk bewoog het debat zich om de uitvoering der Bedrijfsradenwet en de ver bindendverklaring der collectieve arbeids overeenkomst, den arbeid van vrouwen en meisjes in fabrieken waarbij mej. Katz dien vrouwenarbeid verdedigde en den onnoodigen Zondagsarbeid bij de Kunstzijde fabriek te Arnhem. De heer Amelink heelt den minister daarover danig de les gelezen. Vandaag gaan we hiermee verder; we komen dan, zoo noodig, op een en ander terug, 's. Avonds kwam Justitie onder 't mes. (Voor verslag zie blz. 5) 1 kan maar de beste zijn Verkoop „TWENTOL" voor Holland* DEVENTER DECKERS MAAKT SCHOOL Goed voorgaan doet goed volgen Reeds sinds jaar en dag, aldus kan men in de roode pers lezen, zijn de communisten bezig om de arbeiders-radio-omroep, de V.A.R.A., te bestrijden. Zij doen dit op fas cistische manier, d.w.z. zonder principieele critiek, doch met onwaardige middelen van persoonlijke bestrijding. Zoodra zij een maat regel of een uitlating van een der leiders van de omroep, door verklikkerij van per- soneel-leden, te weten zijn gekomen, publi- èeeren zij die verdraaide feiten, en voegen er aan toe, dat hieruit nu weer eens de „ge lijkschakeling" van de V.A.R.A. blijkt. Ieder- ROFFELRIJMEN ALLES IN DE WAR 't Is of alles in de war is Als de Sinterklaas verjaart: Spijkers zitten in een knakworst, Brandhout vind je in een taart, In een hoek tref je sigaren, Een sigarenkist zit vol Met een naaigerij-étuitje En een massa kluwtjes wol, Zeep blijkt suikergoed te wezen En het fijnste fruit van zeep Naar een dasspeld moet je zoeken In een chocoladereep, Uit een knolraap komt een brosje Uit een aardappel een ring, Uit een turf een nieuwe haring Van een vrind in Schevening, In een slaatje zit een doosje Met een alleraardigst snoer, Uit een sigarettenkoker Rolt een handvol kippenvoer, Uit een mooie doos komt rommel, Uit een ouwe kist iets fijns, Het gelach komt uit ons allen Vroolijken en sacherijns, Want als Sinterklaas zijn jaardag Over heel de wereld viert Is- 't niet goed als het niet fout is En de jokkemij niet tiert. (Nadruk verboden.) LEO LENS, Prinses Juliana's armband In een deel onzer editie fiatnen we gister een bericht op, dat Prinses Juliana te Lon den een armband zou hebben verloren. Daarna 'kregen wij van de Regeeringspers- dienst het dringend verzoek, namens het Hof, het bericht niet verder door te geven. Wij hebben daaraan voldaan en het bericht uit het verder deel der editie verwijderd. Echter hebben enkele andere bladen de mede deeling wel geplaatst. Er is dus voor ons geen reden het thans achter te houden. We laten het hier volgen: Op den dag van het huwelijk van dert Hertog van Kent heeft Prinses Juliana, naar de „Daily Tel." meldt, een diamanten armband verloren ter waar de van 7000 pond sterling. Van het verlies is kennis gegeven a»an Scotland Yard. De politie heeft een uitvoerig onderzoek ingesteld, maar is tot dusver nog niet in staat geweest om uit te maken op welk gedeelte van den tocht tusschen Buckingham Palace en de Westminster Abbey, het juweel ver loren is. De koets waarin Prinses Juliana zich van het paleis naar de kerk heeft begeven is doorzocht. Ook op andere plaatsen waar zij is geweest heeft men naar het kleinood gezocht. (Vam andere zijde wordt echter vernomen, dat het bedrag schromelijk overdreven is. De armband zou hoogstens 1 a 200 pond aard zijn.) Het rijwielvervoer per trein In Augustus 1916 meer dan 16000 per dag Thans slechts ruim 3000. „Spoor- en Tramwegen" geeft een over zicht van het rijwielvervoer per trein, zooals dat de laatste jaren zich gewijzigd heeft In Augustus 1916 werden per spoor 497.000 rij wielen vervoerd, of ruim 16.000 per dag. Dit aantal is overweldigend, en is voor de sneltreinen onhoudbaar gebleken. Er zijn toen sneltreinkaarten ingevoerd, aanvanke lijk ad 1.en op 1 Mei 1921 ad 1.25. Thans zijn de sneltreinen meer dan vol doende beschermd, maar de stoptreinen op drukke dagen nog geenszins. Hinderlijke treinvertragingen zijn hiervan het gevolg Bovendien zijn eenige stations overbelast met overlading. De gelegenheid om rijwielen op de stations te bergen is niet voldoende; imin is steeds een geschikte plaats voor het laden en lossen van rijwielwagens be schikbaar. Wij willen en kunnen deze rijmelen niet missen, in de eerste plaats omdat gedu rende het geheele jaar circa 1.6 en in Augustus circa 3 der reizigers hun rij wiel per trein verzendt. Dit vervoer betreft een der weinige monopolies, welke aan de Nederlandsche Spoorwegen zijn overgelaten. Ook reizigers per vliegtuig en per autobus ïrvoeren hun rijwiel per trein. In een enkel geval vervoerde een reiziger zijn rij- van Schiphol naar Eelde per vliegtuig, maar dit was blague. Daarentegen komt het meer* voor, dat passagiers, die van de vele door de Overheid ontoelaatbaar verklaarde groote afstanden regelmatig verkeeren- de autobusdiensten gebruik maken, hun fiets op den trein zetten. Het totale vervoer daalde van 2461 dui zend in 1916 op 1535 duizend in 1933. Het vervoer van sneltreinrijwielen verschrom pelde van 281 duizend in 1921 op 47 duizend in 1933. Het totale vervoer in Augustus bleef echter in een reeks van jaren nagenoeg onveranderd 300 duizend per maand of ge middeld 10 duizend per dag. Voornaamste Nieuws. Dit nummer bestaat uit TWEE bladen BU. 1 Prinses Juliana is hedenmorgen uit Engeland ia ons land teruggekeerd. 't Heerlijk avondje is gekomen een, die de V.A.R.A.-programma's beluistert en kennis draagt van de voortdurende strijd, die de arbeidersomroep tegen de cen suur moet voeren, weet, dat dit een leugen is. De intiemste huishoudelijke zaken wor den aan de communisten overgebracht, en de communisten hebben zelfs een apart blaadje gesticht, teneinde het personeel van de V.A.R.A. stelselmatig tegen het bestuur op te zetten, teneinde in de toekomst niet verstoken te blijven van mededeelingen over dit bedrijvige arbeiders-instituut". Maar het hoofdbestuur van de V.A.R.A. is niet voornemens zulke lieden onder zijn dak te gedoogen en dies wordt meegedeeld: „Thans heeft het hoofdbestuur ingegrepen en aan de personeelleden een circulaire ge stuurd, waarin de verklaring wordt ge vraagd, dat de onderteekenaars van de aan die circulaire gehechte strook geen lid zijn van de C.P.H. of een van haar planeten. Er is bij verklaard, dat het hoofdbestuur het lidmaatschap van deze groepen onvereenig- baar acht met het bezetten van een functie in het V.A.R.A.-bedrijf. Naar wij vernemen, is het hoofdbestuur van plan zonder aanzien des persoons in te grijpen en iedereen te verwijderen, die als vijand van de V.A.R.A. toch in dienst van de V.A.R.A. blijft". Bij het lezen van dit relaas dachten we onwillekeurig aan het optreden der rege§- ring tegenover anti-militaristen in dienst van defensie. Daar werd ook de verklaring gevorderd, dat men een circulaire zou onderteekenen; daar werd ook gesproken van leden van partijen, welke stelselmatig de defensie af breken. Maar toen had de roode pers niets dan critiek over zulke karakter-bedervende en vrijheid-belemmerende methoden. Thans volgt men het voorbeeld. Boven het bericht staat: V.A.R.A. maakt schoon. Waarschijnlijk een verschrijving; het moest zijn: Deckers maakt school Loonsverlaging Spoorweg personeel De bonden gaan protesteeren Dinsdag a.s. zal te 's-Gravenhage in den Dierentuin een congres plaats vinden van hoofdbesturen en afdeelingsbesturen van de Nederlandsche Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel, den Nederlandschen R.K. Bond van Spoor- en Tramwegperso neel „Sint Raphael" en den Protestantsch- Christelijkcn Bond van Spoor- en Tram wegpersoneel. teneinde openlijk te protes teeren tegen het ingrijpen van den Minis ter van Waterstaat, waardoor het overleg tusschen Directie en Personeelraad der Nederlandsche Spoorwegen ten slotte buiten werking werd gesteld. De verschillende fracties der Eerste en Tweede Kamer der Staten-GeneraaJ, als mede de Directie der Ned. Spoorwegen wor den uitgenoodigd zich op dit congres te doen vertegenwoordigen De Deensch-Nederlandsche onderhandelingen De Minister van. Economische Zaken heeft benoemd tot voorzitter van de Nederland sche delegatie tot het voeren van onderhan delingen met de Deensche regeering ter re geling van de handelsbetrekkingen tus schen Nederland en Denemarken, den lieer A. Th. Lamping, directeur van de han- delsaccoorden van het departement van economische zaken. Op 3 dezer zijn aan het departement van economische zaken de besprekingen ter re geling van de handelsbetrekkingen tusschen Nederland en Denemarken voor 1935 voort gezet, waarbij een schema is opgesteld, dat beide delegaties als basis voor de verder te voeren onderhandelingen ter goedkeuring aan hun regeeringen zullen voorleggen. Van Deensche zijde worden de onderhan delingen geleid door den heer E. Waerun, sous-chef van do economische afdeeling van het departement van buitenlandsche zaken te Kopenhagen, terwijl de volgende hecren aan de onderhandelingen deelnemen: H. Seedorff, gezantschapssecretaris in Den Haag, Helsted, administrateur aan het de partement van landbouw te Kopenhagen, en Simonsen, van de Deensche valuta-Centrale De Deensche legatie is Maandag vertrok ken. ONDER COMMUNISTEN Veldheeren zonder legertjes Een oud-redacteur van De Tribune, de heer Frans Goedhart, heeft een boekje ge schreven en daarin een boekje open gedaan over communistenrbluf. Hij schrijft, am.: „Men bluft er voortdurend maar op los en men geeft hoog op van allerlei overwin ningen, die meestal niets anders zijn dan onnoozele schijn-successen. Als de communistische afgevaardigden in de Tweede Kamer door den voorzitter afge blaft worden en zich den mond moeten la ten snoeren, dan wordt, er niettemin hoog opgegeven van het daverend proletarisch geluid, dat de Tweede Kamer deed sidderen. Zoo kan men voortgaan. Het is alles bluf en opschepperij, een domme ontkenning van de werkelijkheid. Het aantal Tribune-aboi* né's daalt regelmatig, evenals het ledencijfer der partij. Ook in dc Communistische Partij Holland is de situatie ellendig. In de C.P.H. spelen de mensehen met <lc kwaliteiten van een korporaal voor kapitein, terwijl de generale staf is bezet door sjr- geant-majoors. De functies in de partij zijn bezet alleen door ja-knikkers en goedgetoo vige zielen. Het spreekt vanzelf, „dat er uit hun handen bijna nooit een goed stuk werk komt. Circulaires, gestencilde bladen zien er uit als een spekslagers-strooibiljet. Het dagblad van de partij heeft het uiterlijk van een provinciaal blaadje. De polemiek tegen de bourgeoisie en tegen de reformisten staat meestal op het peil van een keukenmeiden ruzie. Blz. 2 Een Italiaansch plan 1 tusschen alle volken. vrede en neutraliteit Branting publiceert een „witboek" met documen ten die aan de op 30 Juni „terechtgestelde" S.A.- leiders worden toegeschreven en o.m. handelen ove< den Rijksdagbrand. De occaanvlieger Ulm heeft bij Honoloeloe op zee moeten dalen. Men heeft geen spoor van hcx4 ontdekt. Te Tilburg zijn twee jonge menschen Verdronken. In Duitschland mag vanaf 1 Januari 1935 geen hooger dividend worden uitgekeerd dan 6 pet. oi 8 pet. Blz. 3 De Najaarsvergadering v i de Nederl. Zendings» Blz. 5 Dc Tweede Kamer heeft met 56 tegen 32 stem* men de begcooting van Defensie aangenomen. Aan* genomen is ook het wetsontwerp betreffende rege ling van de invoer van steenkolen, cokes cn briketten. In de avondvergadering werd Justitie behandeld. Alles wordt van Moscou uit gedicteerd. Het is niet de Communistische Internatio nale, die de politiek van haar Russisch® sectie vaststelt, doch het is de Sovjet-Unie, die de politiek van de Communistische In ternationale bepaalt". Nieuw is dit niet; maar 't is wel aardig Spelling Marchant in Indië BATAVIA, 5 Dec. (Aneta). De regeering heeft beslist, dat de spelling-Marchant, met ingang van 1 Augustus 1935, op alle Open* bare en gesubsidieerde Bijzondere Scholen; van het Westersche Onderwijs moet worden ingevoerd. Tusschentijdsche invoering wordt on ge» wenscht geacht. Men verwacht, dat ook liet Hooger Onderwijs de vereenvoudigde spel* ling zal aanvaarden. De besprekingen met Japan j BATAVIA, 5 Dec. (Aneta). Inzake dé handelsconferentie tusschen Nederland en Japan, is nog geen beslissing genomen, daar de rapporteur voor het stellen van een definitieve conclusie, nog niet gereed was. Van verdaging der conferentie kan daarom tot nog toe niet worden gesproken. De Kerstvlucht naar de West De ontvangst voorbereid. Zooals men weet. zal de „Snip" een Kerst- vlucht. naar West-Indië maken, waar de oe- manning omstreeks 20 Dcc. nabij Paramari* bo hoopt te landen. Waarschijnlijk zal. zoowel bij de aan komst als bij het vertrek van het vliegtuig een extratrein worden ingelascht, waarme de het publiek tegen matigen prijs naarhefc vliegveld kan reizen. Het ligt in de bedoeling van den gouver* neur het vliegtuig bij de landing officieel to ontvangen, vergezeld van eenige autoritei» ten en genoodigden. Voor het overige gaan de plannen in da richting van een deelneming, op zoo ruime schaal als mogelijk zal blijken, door de ge heele bevolkini' aan de huldiging der Ne derlandsche vliegers. De West wijst er echter op, dat de vliegcré bij aankomst een inspannende nachtvlucht van zeventien uren achter zich hebben en dat zij twee dagen later weder naar Curasao zullen moeten vertrekken. Men zal dus re kening moeten houden met hun vermoeid heid bij aankomst. Gem. Ziekenhuizen Den Haag Ter voorziening in de vacature-Dr. E. A. Koch, als geneesheer-directeur vaïi de Gem. Ziekenhuizen te Den Haag doen B. cn VV. den Raad de volgende aanbeveling toeko men; 1. Dr. P. H. van Roojen, dir. van den Gen. Dienst en Geneesheer-Directeur van Gem. Ziekenhuis te Zaandam. H. Kinderman, med. adj. dir. van het Wilhelmina-Gasthuis te Amsterdam. Aanbesteding uitgesteld De aanbesteding voor het maken van een schutsluis en van ren voorhaven niet bijkomende werken, te Wijk bij Duurstede, behoorende tot de werken van de scheep vaartverbinding van Amsterdam naar den Boven Rijn, zal worden gehouden op Vrij dag 21 December a.s. des voormiddags te elf uur aan het gebouw van den Rijks waterstaat, Maliebaan 18 te Utrecht De datum van het. ter lezing liggen en de data, waarop inlichtingen té verkrijgen zijn, blijven onveranderd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1934 | | pagina 1