^liruuir $Hitsdjr gfoumitt w Dagelijks verschijne nd Nieuwsblad voor L eiden sn Omstreken 15e Jaargang BINNENLAND. Commissaris van politie vermoord abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 2.35 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijkscbe zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/a ct Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar NO. 5341 Bureau: Breestr-jat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 MAANDAG 3 DECEMBER 1934 ü&bertentirprtjjtn: Van I tot 5 regels 1.17'/» Elke regel meer0.221/> Ingezonden Mededeelinger» van I—5 regels 2.30 Elke regel meer0.45 Handelsadverlentiën per regel 0.17'/» Bij contract belangrijke korting Voor het bevragen aan 't bureau s wordt berekend 0.10 ie zich heden op ons blad abonneert voor minstens één jaar ontvangt tot 1 Januari a.s. verschijnende nummers gratis, alsmede de rijkverzorgde Kerstbijlage. Aanbrengers ontvangen weer keurige premie's Abonné's op te geven aan DE ADMINISTRATIE EEN HYPOTHEEKMORATOKIUM Een onzer lezers, die ernstig gedupeerd werd, omdat hij tot gedwongen verkoop van huizen die door de hypotheek heen ge zakt waren moest overgaan, klaagt over de weinige consideratie van de hypotheek bank. Het zal wel een voorbeeld uit vele zijn.We lazen zelfs van gevallen, waarin een hypo theekbank voor een leening op een onder pand, dat voor haar bij dwangverkoop verlies zou hebben gelaten, bereid was een verlich ting van aflossingsverplichting toe te staan, indien de rente werd verhoogd. Dit is een systeem, we zijn het met den schrijver van1 deze regelen eens, dat niet te verdedigen is. Maar ons is evenzeer het omgekeerde bekend. Er zijn. ook hypotheekbanken, die de executie zoo lang mogelijk uitstellen. Echter, van vrijwillige renteverlaging hoorden wij nog zelden, en het is daarom niet te ontkennen, dat voorloopig de waarde daling der huizen en de gedeeltelijke der- yïng der huren, soms nog verergerd door iverhooging der straatbelasting, alleen drukt op de huiseigenaars. Van lieverlede komt hier ook wel eenige gelijkschakeling, doch deze zal in de meeste gevallen te lang uit' blijven en te weinig beteekenen, om werke lijk soelaas te bieden. Nu kan men het volkomen met de regee ring .eens zijn, dat een opgelegde rente verlaging van hypotheekschulden som migen spreken zelfs van tiërceering der schuld zelf! uitermate gevaarlijk zou zijn en het crediet voor lange jaren zou schokken; maar daarnaast rijst toch de .vraag of deze groep van gedupeerden dan maar-geheel aan zich zelf overgelaten moet worden? De regeering is blijkbaar geneigd deze Vraag ontkennend te beantwoorden, al werd er direct aan toegevoegd, dat het uitermate moeilijk zal zijn ten deze een oplossing te vinden. Misschien dat het voorbeeld van België hiertoe eenigermate kan bijdragen. Daar werd n.l. dezer dagen een wet aangenomen, waarin men o. m. leest: „De schuldenaar, die ongelukkig en te goeder trouw is, wiens schuld gewaar borgd wordt door een hypotheek of door een voorrecht op vast goed en die voort vloeit uit een acte of oen overeenkomst, gedagteekend voor 1 Juli 1934, kan uit stel verzoeken voor de betaling der hoofdsom, der renten en gevolgen der schuldvordering, tenzij de verbetering .van zijn toestand onmogelijk blijkt. Het uitstel mag de drie jaren niet overschrij den. De rechter doet uitspraak naar bil lijkheid: hij houdt rekening met den toestand zoowel van den schuldeischer als van den schuldenaar en neemt n.l. in aanmerking de verplichtingen, welke de schuldeischer op zich heeft genomen wegens of naar aanleiding van de acte of de overeenkomst, waaruit de hypothe caire of bevoorrechte schuld voortkomt. Desnoods kan de rechter het bewilligen van het uitstel afhankelijk maken van het stellen van aanvullende waarborgen, die hij gelast". Hier heeft men dus, zoo schrijft de redac tie van het „Algemeen Assurantieblad" Z o n n e s c h ij n, waaraan we dit ontleenen, een hypotheekmoratorium en het blad yoegt er o. i. niet ten onrechte aan toe: „Laten we hopen en diverse teekenen wijzen erop, dat deze wensch in vervulling gaat dat de hypotheekbanken hier te lande haar eigen belang inzien en maat regelen gaan nemen, alvorens de staat er zich mee behoeft te bemoeien. En dat kan zeker niet in het belang der banken worden geacht, afgezien van het feit, dat staats rechtelijk bekeken in dezen het middel wel eens erger dan de kwaal kon zijn!" Zilveren burgemeestersjubileum Zaterdag heeft Baron Bentinck van 'Schoonheten zijn zilveren jubileum als burgemeester van Olst herdacht.- Hij is op zeer hartelijke wijze gehuldigd door zijn heele gemeente en uit alle krin gen der bevolking. In een plechtige buiten gewone raadszitting zijn tal van toespraken tot hem gericht De burgerij bood hem twee fraai bewerkte kandelaars aan, de ambto naren schonken den burgemeester tafel zilver. Vervolgens is een drukbezochte receptie gehouden. Het dorp was versierd en ge illumineerd. De afslachting van jong vee Zijn de landbouworganisaties gehoord? Op de bekende persconferentie met de regeeringscommissarissen, gehouden op 13 November werd mede naar aanleiding van de schriftelijk beantwoorde vragen dóór één der journalisten geïnformeerd of inzake de plannen tot een eventueeie herhaalde af slachting van rundvee voor ze definitiel uitgevoerd werden, overleg gepleegd was met de landbouworganisaties en zoo ja, o7 deze zulke plannen hadden goedgevonden Daarop is door den betrokken Regeerings- commissaris Ir. S. L. Louwes geantwoord op een wijze, die aan duidelijkheid niets te wenschen overliet, en gezegd, dat dit over leg had plaats gehad en dat de organisaties zich met deze plannen konden vereenigen Toen wij echter op die persconferentie het woord vroegen en verkregen, hebben W9 onze twijfel over dit antwoord laten merken en o. a. gezegd, dat het dan misschien waar mocht zijn, dat de landbouworganisaties deze plannen hadden goedgekeurd, maai dat we reden hadden om er aan te twijfelen dat het plan om jongvee af te slachten den organisaties was voorgelegd of door dezen goedgekeurd. Hierop is toen door den regeeringscommissaris niet gereageerd. Nu echter lazen we in een zeer uitvoerig verslag van de vergadering van het Drent- sche Landbouwgenootschap in de Meppeler Courant, dat door den voorzitter, den heer H. Meijeringh Jz. op een desbetreffende vraag is geantwoord, dat noch aan het D(rentsch) L(andbouw) G(enootschap), noch aan het K(oninklijk) N(ederl.) L(and- bouw) G(enootschap) advies was gevraagd. (Ook in het verslag in de Emmer Courant kwam zooiets voor en in het verslag van het Drentsch Landbouwblad staat, dat den organisaties een uitgewerkt plan is voor gelegd.) Op de bedoelde vergadering is in stemming betuigd met het voorstel van den heer Levie te Assen om te protesteeren te gen dit „niet hooren van de landbouw organisaties". Nu vragen wij, hoe zit dat? Zijn de landbouworganisaties gehoord over deze afslachting? Ja, zegt de heer Louwes op de perscon ferentie. Neen, zegt de voorzitter van een der land bouworganisaties op een openbare vergade ring. Blijkens dit antwoord zijn ook de Cen trale organisaties niet gehoord. Maar, vragen we ons af, wie kon dan zoo veel overwegenden invloed gehad hebben bij den Minister, dat men kwam tot het plan om jongvee af te slachten wat noch op ethische, noch op practische gron den, zooals we reeds meermalen schreven, is goed te keuren. Onjuist bericht Over de loonsverlaging bij de Spoorwegen Zooals we Zaterdag berichtten, zou de Minister van Waterstaat aan twee organi saties van Spoorwegpersoneel, n.l. de B.A.N.S. en de Centrale BoDd meegedeeld hebben, dat de loonen in het spoorwegbe drijf in de jaren 19351936 met rust gela ten zouden worden. Echter hebben de drie bonden, de Ned. Ver., St. Raphael en de Chr. Bond Zater dagmiddag van de directie der Nederland sciie Spoorwegen het ber-icht ontvangen, dat zij, na zich daaromtrent zekerheid tc hebben verschaft, moest verzekeren, dal het bericht van de B.A.N.S. en de Centrale Bond onjuist was en de Minister niet be reid was de begeerde garantie te yerlee nen Door hoofdagent van politie Dramatische gebeurtenis te Schiedam Zaterdagmiddag te 2 uur, is do com missaris van politie van Schiedam, de heer F. Ellenberger, op zijn bureau ver moord door een hoofdagent van politie, die wegens misdragingen met ingang van dien dag was gedegradeerd. De dader, die zijn wraakzuchtige daad in alle kalmte heeft verricht, is direct gearresteerd. De moord. De heer Ellenberger had Zaterdagmiddag twee agenten van politie, L. Hagestein en L. J. Vis, op zijn kamer ontboden en gaf hen instructies in verband met de degrada tie van den hoofdagent-titulair C. C. v. d. Klink. Terwijl hij daarmee bezig was werd de deur van zijn kamer, gelegen op de 1ste verdieping van het politiebureau aan dt Lange Nieuwstraat, geopend. De gedegra deerde hoofdagent trad binnen. De commis saris had ook hem ontboden, ten einde eenige bescheiden af te leveren en komst kwam dus niet onverwacht. De vroegere hoofdagent trad naar voren én wierp haastig eenige papieren op tafel, met de woorden „Hier heb je mijn beschei den!" Direct daarop trok hij zijn dienstrevolver en loste vlak achter elkaar ze schoten op den commissaris, di bij het opengaan van de deur was gaan staan. De heer Ellenberger heeft nog een oogen- blik het gevaar voorvoeld, dat hern bedreig de, want hij zeide „Wat ga je nou doeD v. d. Klink...?" Direct daarop vielen de schoten. De commissaris werd door vijf ervan, drie in het hoofd en twee in de hartstreek, getroffen en zakte doodeiijk gewond achtei zijn bureaustoel ineen. De moordaanslag was zoo snel in zijn werk gegaan, dat de beide agenten, die in de kamer waren, pas tot het besef van de daad kwamen, toen deze reeds was geschied Zij wierpen zich direct op den moordenaar, die geen verzet bood. Het knallen van de schoten was door het geheele gebouw gehoord. De hoofdinspecteur van politie E. M. Dasoui, die zijn kamer naast dien van den commissaris heeft, snelde toe, onmiddellijk gevolgd door de inspecteurs J. B. Blomsma en W. H. Kloeseman, die met eenige agen ten de trap opstormden naar de eerste ver dieping. Het was een dramatisch tafereel, toen zij tot 't besef kwamen wat er gebeurd was. De heer Ellenberger lag hevig bloedend op den grond en sprak geen woord meer, maar gaf nog teekenen van leven Terwijl agenten den moordenaar naar de cel brachten, ging de zorg van de inspec teurs uit naar het slachtoffer, dat dringend medische hulp noodig had, zoo deze dan nog mocht baten. De politiearts A. D. de Leeuw en dokter r. d. Berg waren binnen enkele minuten ter plaatse. Dr. de Leeuw kwam juist bin nen toen de patiënt den laatsten adem uit blies en moest den dood constateeren. Diep verslagen stonden alle politieman nen rondom het lijk van hun chef, die in heel het corps zeer gezien was en de con sternatie in het bureau was de eerste oogen- blikken zoo groot, dat alles in het bureau door elkaar liep. Menig politieman kon zijn tranen niet bedwingen. De portier viel in zijn aandoening flauw en hem moest dok tershulp worden geboden, Razend snel verspreidde het bericht van de moord zich door Schiedam en men liep te hoop om nadere berichten te ver nemen. De burgemeester, de heer H. Stulemeyer, werd door een hoofdagent gewaarschuwd en kwam ijlings naar de Lange Nieuw straat, evenals wethouder Dinkelaar. De echtgenoote van den verslagene en diens dochter, mevr. Dx\ de Bruin, werden telefonisch dringend naar het politiebureau ontboden. De eerste kwam in gezelschap van de zuster van den heer Ellenberger, die juist te Schiedam logeerde. De burgemeester heeft hen allen voorzich tig voorbereid en daarna medegedeeld, dat de commissaris het slachtoffer was gewor den van een aanslag. De familieleden konden niet tot de sterf kamer worden toegelaten, omdat de indruk ken die zij daar zouden ontvangen, te schokkend zouden zijn geweest- De burgemeester heeft telefonisch het parket van de aiTOndissementsrechtbank te Rotterdam gewaarschuwd en na korten tijd verscheen do substit. officier van justitie, Reumer en de rechter-commissaris, mr. Bron ge I-s, die het gerechtelijk onderzoek in stelden. Wraak het motief van den dader. Omtrent de motieven, die den hoofdagent tot zijn gxnxwelijke daad hebben gevoerd vernemen wij nader het volgende: Reeds eenige malen was v. d. K. door den commissaris onderhouden omdat hij zich iri diexisttijd schuldig maakte aan misbruik sterke dx'ank. Ten slotte bleek, dat de niet ixx zijn functie van clief van den buitendienst was te handhaven. Op voor dracht van den commissaris, die hem tot het laatst toe de haxxd boven het hoofd heeft gehouden, was hij met ingang van 1 December gedegradeerd tot gewoon agent. van politie F. Ellenburger, wiens leven op zoo tragische wijze beëindigd, werd. Zaterdagmorgen is een inspecteur met hem naar den kleennaker gegaan om zijn distinctieven te laten verwijde- rexx. Bekend was, dat de man zich zeer op zijn titulairen rang liet voorstaan en Zijn „strepen" met trots droeg. Het feit, dat hij den tocht door Schiedam moest maken eerst met zijn onderscheidings teekenen nog aan en daarna terug als gewoon agent schijnt in den man een felle, wraakzucht te hebben doen op laaien, welke hem ten slotte tot zijn daad heeft gedreven. Uiterlijk was er diexx dag niets bijzonders aan hem te zien. 's Middags kwam hij te gen twee uur rustig het bureau hinnen liet zich melden bij den inspecteur. Daarna ging hij naar boven en gaf de klerken een hand met de woorden „Nou, ik ga er van door!" Ook deze hebbexi niets bijzonders aan hem gezien. Enkele oogenblikken later schoot de moordenaar zijn automatisch pistool leeg op zijn hoogsten chef, wien hij dank schul dig was omdat hij hem niet voor ontslag had voorgedragen. Het wapen, waax'mee de moord is ge pleegd, was eexi gewoon dienstpistool van het kaliber 3.65. Deze pistolen kunnen 9 pa tronen bevatten, maar aangeziexi er dan te veel spanning komt op de veer worden ze in den regel met 6 patronen geladen. Van de zes schoten, die de moordenaar heeft afgevuurd, heeft er maar één zijn doel gemist. De 'lader onbewogen. Do dader was na de moord onbewogexx, ook toen hij geconfronteerd werd met zijn slachtoffex'. Hij toont niet het minste be rouw over zijn daad. Slachtoffer en dader. issaris van politie te Schiedam, de heer F. Ellenberger, die op zoo tragische wijze het leven heeft gelaten, is 63 jaar oud gewoi'den. In Maart 1936 zou hij met pensioen gaan. De heer Ellenberger is van gewoon agent tot chef van een vrij omvangrijk politie corps opgeklommen. Te Haaxiem bereikte hij na een snelle promotie de x-ang van in specteur-titulair. Op 1 October 1900 werd hij aangesteld als ixispecteur van politie te Schiedam. Op 11 Juni 1914 volgde hij den toenmaligen chef van het corps, den heer J. L. van Wolffensbex-ger op als commis saris. Zoowel bij zijn ondeigeschikten als bij de burgerij stoxid hij bekend als een •espectabel man. De dader is 51 jaar oud en hoofd van een gezin met 5 kinderen. Hij stond aanvanke lijk zeer gunstig bekend en was daax-om chef van den buitendienst gewox-den, belast met het toezicht op de buitenwijken. Als zoodanig werd er op hem zelf weinig coxx- tiöle uitgeoefend. De laatste jaren kwamen er klachten over hem, dat hij zich, ook in diensttijd, schuldig maakte aan drankmis- bruik. Na herhaalde waarschuwingen, ook van de zijde van zijn organisatie, volgde zijn degradatie. Na de moord. Nadat de dood vaxi dexi oommissax'is was vastgesteld, is de hoofdinspecteur van polf- tie, de heer E. M. Dasoul, tijdelijk met de leiding van het politiecox-ps belast. Het stoffelijk overschot van den commis- Het hoofdbureau van politie aan de Lange Nieuwstraat te Schiedam, ivaar Zaterdag middag het vreeselijk drama zich afspeelde. Als teeken van rouw zijn alle gordijnen neergelaten. KERSTINZAMELING VAN DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS De organisatie van de Neder- landsche Dagbladen is een in zameling begonnen, om hieruit de Kerstdagen een feestgave te verstrekken. Van harte hopen moge opbrengen. De nood is zeer groot. Ons blad en zoo ook de geest verwante pers zal aan deze inzameling evenwel niet deel nemen. Niet omdat het doel ons niet sympathiek is men heeft hier boven kunnen lezen dat dit iv e l het geval is, gelijk het werk van het Nationaal Crisis-Comité altijd krachtig door ons is gesteund en aan bevolen doch wijl wij thans niet het werk onzer diaconieën en armbesturen willen door kruisen. Bij ons geeft men altijd trouw, vaak bijna boven krachten, om den nood der arme broeders en zusters te lenigen. Eiken Zondag opnieuw en in den winter telkens extra. Ter gelegenheid van het hooge feest van 's Heilands geboorte zidlen onze diakenen en arm- verzorgers zoo gaarne 7iog ivat oneer licht brengen in de hui zen, vjaar zij een taak hebben te vervullen. Ook zijn er andere gelegenheden, om volgens het woord "6an onzen Heiland Zijn armen voor onze rekening te nemen. Wij wekken onze lezers op het woord der liefde in de daad om te zetten. Wie aan de armen geeft, leent den Heere! Er zijn er altijd, die het minder goed hebben, dan wij. Het voorname stuk der dankbaarheid moet vooral in onze dagen op de sax-is is Zaterdagmiddag per politiebran card naar het gemeentelijk ziekenhuis over gebracht, waar de sectie zou worden ver richt De dader is Zaterdagavond op last van den officier van justitie per gevangenauto naar het huis van bewax-ing te Rotterdam overgebracht Voornaamste Nieuws. Gelijk wij reeds hebben medegedeeld heeft het gebeixrde Schiedam in rep en roer gebracht. Algemeen was de deernis der be volking met het slachtoffer en diens nage laten betrekkingen. Allei-lei geruchten over de oorzaak -die tot de dramatische ontknooping in het politic- bux-eau hebben geleid deden de ronde. Niet alleen de hoofdagent v. d. K., maar nog drie andei'e politiemannen zouden wegens misdragingen zijn gedegradeerd en er zou den ergerlijke toestanden in het politiecorp: zijn geconstateerd. Het leek ons juist hierover nadex-e infor maties in te winnen bij den burgemeestex*. de heer H. Stulemeyer, die ons bex-eidwil- lig te woord stond. De heer Stulemeyer vei-telde, dat hij de telefonische boodschap dat de commissaris was doodgeschoten door v. d. K., aanvanke lijk niet had kunnen gelooven. Hij was er zeer door geschokt. De com missaris was een veel te goede kerel om zulk een daad te kunnen uitlokken. Juist den laatsten tijd had hij zich tegenover den burgemeester uitgelaten, dat hij er zich over verheugde binnen korten tijd met pensioen te kunnen gaan. Nadat de burgemeester zich had gereali seerd, dat de moox-d dx-oevige waarheid was en dat zijn komst op het bux-eau gewenscht werd geacht, is hij naar buiten gegaan en heeft den eersten den besten automobilist aangehouden met de woorden „Ik ben de burgemeester en ben ch-ingend op het poli tiebureau ontboden. Wilt U mij er heen brengen?" De onbekende automobilist had aan dit erzoek direct gevolg gpgeven. Toen spi\ op het bureau kwam commissaris al dood en er heerschte grootc verslagenheid. Het was een bloedig en diep treux-ig schouwspel in de kamer van den commissaris. Onder die omstandigheden kon de burge meester de echtgenoote niet toelaten en nog onder den indruk vertelde hij hoe moeilijk het hem was geweest haar en de verder familie in te lichten. Geroerd zeide de heer Stulemeyer, dat de dader, indieix hij vvx-aak wilde uitoefenen feitelijk hem had moeten treffen, die im mers, al was het dan op voordracht van den commissaris, het degradaticbesluit had afgevaax-digd en niet den heer Ellenbergor, die hem zoo lang de hand boven het hoofd had gehouden. Toen wij den burgemeester wezen op de eruchten, die in Schiedam de ronde deden over uitgebreide misstanden in het politie corps en degradatie van meer agenten we gens ch'onkenschap en zedeloosheid ontken de hij ten stelligste de waarheid daarvan. „Het is een volledig op zich zelf staand geval!" zeide de heer Stulexneyei-. „Dat ge val in het Sterrebosch staat er geheel bui ten. Indien men thans spreekt van over- Dit nummer bestaat uit DRIE bladert Bk. 1 Dc minister spreekt de mcdedeelingen betreffen de de loonsverlagingen bij de Spoorwegen tegeni Zaterdagmiddag heeft een hoofdagent van politie te Schiedam de commissaris van politie, de heer F. Ellenbergen nut revolverschoten gedood. Heftig debat in de Fransche Kamer legen hef optreden van Goy en Monier, die met Hitlec spraken. Simon over plannen - Stalin, te Leningrad Blz. 3 Bij de clearing-besprekingen te Den Haag zou H_t Haagsche Gerechtshof zal in de zaak dei! Kon. Petroleum Mij. tegen de Vereen, voor da Effectenhandel over de goudclausule der Amen- kaansche dollar leeningen op 14 Januari a.s. uit* spraak doen. Blz. 5 Naar en in Zuid-Afrika XII. Reisbrie Prof. Dr. V. Hepp. plaatsing van eexi agent naar de gemeente* reiniging, dan betreft dit een geval van ze ker twee jaar geleden, toen een politieman om bepaalde rederxexx in het politiecorps niet te handhaven was, al was dit een heel! ander geval en heel ongelukkig voor den betrokkene. Maar hier ziet U nu weer, hoe de geruchten in de wereld komen: men haalt een oud geval op en dikt het nog wat aan en op deze wijze wordt een heel corps over de tong gebracht". Komende tot den persoon van den daden en diens motieven, zei de heer Stulemeyer ongeveer het volgende: Van der K. was hoofdagent-tilulair. Hij was een flinke agexit, niet dom en voor al lerlei speciale diensten goed te gebruiken. Vandaar zijn vei-trouwenspositie. Maar de broodkruimels zijn hem gaan steken. Hij was chef van den buitendienst, deed bode diensten voor sommige polderbesturen en bovendien was hij belast met het ophalen van het staangeld van de woonwagens ir* het woonwagenkamp. Voorts was hem de hondenkeuring opgedragen. I-lij werd zoo goed als niet gecontroleerd en clit is fnui kend voor hem geweest. Hij voelde zich zeer als hoofdagent en hij was merk baar trotsch op de mooie zilveren banden op zijn pet en de distinctieven op zijn mou wen. Maar bij dronk wel eens en dat was ontoelaatbaar-. Op die manier was ik ge dwongen hem te clegradeeren. Deze degra datie is vandaag ingegaan. Vanmorgen is van der K. bij den kleermaker geweest, die de ondei-scheidingsteekenen van zijn uni form heeft vei'wijderd. Vanmiddag moest' hij bij den commissaris komen om de ad ministratie van het woonwagenkamp in te leveren. Financieel zou deze degx-adatie den man aanvankelijk op 3 in de week zijn gekomen, maar bij nader inzien heb ik henx de hondenkeuring gelaten, waarvoor hij een toelage van 1 per week zou krijgen. De bux-gemeester zeide ten slotte nog, dat hem niets bekend was vaix een gerucht ala v. d. K. den commissaris een dag te vo- reeds hebben bedreigd en ook den heer Dasoul „die hem had aangebi'acht" naar het leven hebben willen staan. Texx slotte merkte de heer Stulemeyer op, dat hij overtuigd is, dat de agenten die bij de moord tegenwoordig waren deze niet hebben kunnen verhinderen. Zes schoten uit een automatisch pistool zijn in een oogenblik gelost en spx\ kon zich best ver klaren, dat de politiemannen, die zeker niet op zoo iets konden zijix vooi'bcreid, eerst tot het besef kwamen wat er gebeurd was toexx het gebeux-d was. De begrafenis De begrafenis van den heer Ellenberger zal zeer waarschijnlijk plaats hebben met coi'pseer op Woensdag 5 Dec. 's moi-gens "m elf uur. Op het hoofdbureau en alle bijposten zijn de gox-dijncn ten teeken van rouw neex- 'gelaten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1934 | | pagina 1