VOEDT sa TOBBEN MET DE WASCH H ONNOODIG! mia WIJ verzorgen Uw geheele wasch, óók ondergoed, wol, zijde, gekleurde goederen, kousen, sokken, werkelijk onberispelijk. ONZE tarieven zijn ONGELOOFLIJK GOEDKOOP! Kosteloos afhalen en thuisbezorgen in de meeste plaatsen. N.V. DE GOUDSCHE STOOMBLEEKERIJ Turfsinüe! 29 Tel. 2600 GOUDA WEKELIJKSCH KNIPPATROON WEKELUKSCHE B IJ LAGE H et Boek voor de Vrouw „Steek voor Steek" "De tweede druk is verschenen van het j•reiboekje „Steek voor Steek", uitgave „Het weuwe Modeblad", Utrecht. Dit practisehe hoekje, iiereikbaar voor ieders beurs, bevat goede patronen voor allerlei breiwerk: jum pers, baby-garnituren, jongenspakjes, .pull overs, damesmutsjes, handschoenen, enz. Een aantal afbeeldingen, het meerendeel af gedrukt over de heele pagina, zorgt voor duidelijke illustratie. „Eta Kookboek" Hét „Eta Kookibcck" is e enuitgave van r,de Torentrans" in Zeist. Het is een mooi. frisch boek. zoowel van binnen als van bui- Ten en in bet geheel niet duur. zoowel, wal tien prijs betreft, waarvoor men het in den winkel kan koopen, als wat de recepten aan gaat Deze zijn alle voor zes personen be rekend, in duidelijke, klare taal gesteld en bevatten alles, wat in een degelijke burger keuken gekookt, gel>akken en gebraden wordt, met hier en daar eens een extraatje, dat voor een bijzondere gelegenheid zou kunnen dienen. Echt een boek oor wie nog niet zoolang in haar eigen keuken staat! „Dagkalender voor de Vrouw" Deze dagkalender, eveneens bij „de To rentrans" te Zeist verschenen, is op deze! manier ingericht als de „Eta-kalender", die deze uitgeefster ons het vorige jaar bracht. Ook nu weder zal zij voor vele dames een gezellige raadgeefster zijn in vraagstukken als: hoe zullen we vandaag de koffietafel ééns aamrichten, wat voor middageten ma ken we klaar, enz. enz. Hét meerendeel der „dagbladenheeft, behalve iets voor de koffietafel en twee gerechten voor het mid dagmaal ook de een of andere behartens- waardige wenk, hetzij in een algemeen, wijs geerigen zin, of wel op het speciale gebied fier huisvrouw: kamer, keuken en kelder. Een flinke notitieruimte tenslotte stelt in staat tot het maken van aanteeikeningen. Deze kalender is een uitstekende gids, hel jaar rond! „Practisehe Wenken" „Practisdhe Wenken voor de Huisvrouw" door J. de Kool, verschenen bij G. B. van Goor Zonen, Den Haag, is een boekje vam het soort, waarvan we er eigenlijk nooit ge- poeg in ons bezit hebben- Een vraagbaak als déze komt in elk huishouden van pas, ook in dat van de huisvrouw met een jaren lange ondervinding. Al zou het alleen maar zijn voor de netelige vraag: hoe maak ik die vlek nu weg! Een boekje als dit, dat alfabetisch is ingericht, zoodat men onmid dcllijk het onderwerp kan opslaan, waar naar men zoekt, en dat bovendien door een leerkracht aan een huishoud- en industrie school geschreven is, zoodat het onmiddel lijk uit de dagelijksche practijk is ontstaan, 15 de enkele dubbeltjes, die het kost, ten .Yi 11e waard. Men vindt er letterlijk van al- tb in, „Het Goedkoope Kookboek" „Het Goedkoope Kookboek" door F. C. S. Oldeman, (Gouda, G. B. van Goor Zonen) is de dertiende, omgewerkte druk van „Bet- je, de goedkoope keukenmeid", een titel, die reeds bijna legendarisch géwordén is. Niet alles, wat men er in aantreft, is genieten naar de nu eenmaal schralere maten van onzen tijd, inderdaad goedkoop. Vooral op het térrein der sauzen treffen we nogal eens ingrediënten aan, als wijn, rum, cognac, pii/ die menige huisvrouw voor haar koke lij „nogal begrootelijk" zal vinden, maar daarnaast is er ook zeer veel, dat iedere kookster kan benutten. Het boekje is inge deeld volgens de geréchtent soepen, vleescfh wild en gevogelte, viscli, sauzen enz. en ver der vindt men dan onder elk gerecht dc alfabetische lijst. Een ouderwetsch, degelijk keukenboek 'dus, in vernieuwd gewaad. „De Weduwe" Bij P. N. van Kampen en Zn N.V. te Am sterdam verscheen in Hollandsdhe vertaling de roman ,,De Weduwe", van de Noorsche schrijfster Nini Roll-Anker. Het is een zeer bijzonder boek, een levens- en tijdbeeld, dal al het schrijnende, verwarde, hopélooze ge beuren van onze eeuw weerspiegelt en dat aangrijpt, omdat deze vertolking zoo sober -en zoo waar is. Roaid de groote, tragische ligiiur van de weduwe zien wij haar kinde ren gegroepeerd, stuk voor stuk door den •geest van onzen tijd, die een anarch is che overgang is, aangetast. Men moet dit boek niet gaan lezen tér verpoozing, daar is het niet voor geschikt. Het is niet maar een romannetje. We zouden het ook niet gaarne in handen zien van onze jonge vrouwen en meisjes. Maar zij, die gerijpt zijn in over tuiging en in ervaring zullen door den ernst van deze stém van de overzijde, de stem van een, de zich buiten de Christelijke reli gie heeft gesteldgetroffen worden en hun inzicht kunnen verdiepen in de dingen, die onze samenleving beroeren, ook in de roer selen van het eigen hart. KEURCCLLECTIE: TAPIJTEN, GOR DIJNEN, uINOLEUMS - GROOTE SORTEERING WOLLEN DEKENS tegen scherp CONCURREERENDE Prijzen!!!! AANBEVELEND A, GRASMAYER ZOOI! UTRECHT Oosterstraat 11 - Telefoon 14810 WONING-INRICHTING BEHANGERS - STOFFEERDERS I VRAAGT ONS EENS PRIJSOPGAVE De mode van den dag 's Ochtends in huis Ook de vrouw, die in huis werkt, moét er netjes uitzien, zelfs 's mor gens als ze pas op is. Daar is de ochtendjapon van ge bloemd materiaal, afgezet met ruches. Gaat uw smaak meer uit naar spor tieve modellen, dan toont de tweede afbeelding u een leuke odhtendjas van warme geruite stof met hreede man chetten en een effen zijden kraag. De kraag, manchetten, overslag en zoom zijn eenige malen doorgestikt en vor men op deze manier tevens nog een garneering. Bij het koken wordt het leuke schortje, dat links onder aan de af beelding staat, gedra gen. Het is omzoomd met een volant en wordt gesloten met een groote Voor het ruwe werk hebben we weer keuze tusschen een gemakke lijk zittend japonnetje van waschbaar mate riaal cn een overall van katoen met groote nop pen. Het jurkje wordt van voren gesloten met een ritssluiting, "t Heeft aardige korte mouwen met qpslagjes en de noodige plooien voorde bewegingsvrijheid. De overall heeft natuur lijk het voordeel, dat men nooit bang hoeft te zijn, een minder ver kwikkelijk schouwspel op to leveren bij het ramen lappen en meer dergelijke werkjes. Met het witte blousje eron der vormt het toch een aardig geheel, Het wonder van ons lichaam Meer dan tweeduizend jaren geleden heeft de Psalmist geschreven: Wij zijn wonder baarlijk geschapen. Al Hveten wij heden ook honderden interessante dingen omtrent ons lichaam, waarvan de Psalmist toendertijd vermoedelijk ook geen weet hkd, zoo zijn wij todh geneigd om deze als vanzelfspre kend aan te nemen, zonder dat wij er eens over na denken. Alle ontdekkingen, die ons in staat stellen om onze lichamen van ziek ten te genezen, zooals ook allerlei andere vorderingen op het gebied van het weten, hebben wij te danken aan het geduldige orschingswerk en aan den onzelfzuohtl- gen moed van groote mannen. Velen van de X-stralen onderzoekers hebben handen of annen verloren en vele jaren pijn door staan en toch gingen zij voort met hun werk, ook al wisten zij, dat voor hen het gevaar groot was, een smartelijken dood te on. Doch door hun opoffering werden reeds duizenden lévens gered. Anderen, zoo als Jenner, die de inenting ontdekte, welke reeds zooveel heeft bijgedragen om de ver schrikkelijke pokziekte uit te roeien, wer den door jaloerschc' mededingers of door menschen, die al wat nieuw is dwaas vin den, gehaat, uitgelachen en bespot. De on wetendheid, de bijgeloovigheid, die zij te overwinnen hadden grenzen aan het onbc grijpelijke. Als eén Roemeensche landbou wer tandpijn heeft, gaat hij bij een mieren nest zitten, bijt een stukje brood af er. spuwt dit op het mierennest. Hij gelooft, dat zoo de mieren het brood opeten, hot met zijn pijn zal zijn gedaan. Natuurlijk helpt zoo'n middel uitstekend, zoo de pijn alleen in de verbeelding bestaat, maar gevaarlijker wordt .het, als zulke geneeswijzen op mazelen of longontsteking worden aangewend. In het mensohelijk lichaam, wel eens ge noemd de kleine wereld in de groote wereld werken dezelfde wetten, waaraan alle stof onderworpen is. Als een stuk kool brandt vormt de koolstof met de zich in de lucht bevindende zuurstof samen een nieuw soort gas, het koolzuurgas. Zorgen wij ervoor, dat er bij de Brandende kool geen versche lucht komt, dan houdt de kool al spoedig op te branden. Het vleesch van ons lichaam bestaat ook grootendeels uit koolstof en wat ons lichaam w arm houdt is, dat ons vleesch om dit nu zoo maar eens uit te drukken, voortdurend brandt. Ons bloed bestaat uit roode en witte bloed lichaampjes. De roode bloeddeeltjes kunnen een klein beetje zuurstof opnemen, daar heen brengen waar deze noodig is, en ze dan weder afscheiden. In een kubieke mil limeter bloed zijn vijf millioen roode bloéd- lichaampjes. In het geheel hebben wij wel een vijf en-twintig bill.oen van deze lichaam pjes in ons bloed. Zouden wij ze kunnen tel len met een snelheid van 100 per second.? dan zouden wij achtduizend jaar noodig heb ben, eer we waren uitgeteld. Ons vleescih nu is voortdurend bezig om zuurstof uit het bloed op te nemen en om het „verbrande vleesch" oftewel 't koolzuurgas uit te laten in het bloed, hetwelk naai- de longen ge pompt en daar gereinigd wordt. De longen van een mensch bestaan uit omstreeks zevenhonderd billioen zakjes of blaasjes en de materie waaruit deze blaas jes zijn samengesteld, zou groot genoeg zijn voor het vervaardigen van dertig costuums En toch, indien de longen zonder lucht zijn, zijn ze niet grooter dan een vuist. in het bloed berindon zich ook, doch in kleiner aantal, de witte bloedlichaampjes. Daarvan bestaan een vijf of zes verschillen de soorten, naar men zegt. Een van die soorten heeft als het ware de rol, ziekte kiemen die in het bloed komen, in te slik ken. Dreigt er gevaar, dan nemen deze lichaampjes ploiseling geweldig in aantal Het kleinste wondje veroorzaakt dadelijk een heele beweging in de wereld der witte bloedlichaampjes, want die moeten helpen hij het heelen van de wonde. Zekere verdoovingsmiddelen, zooals bij voorbeeld alcohol, hebben op deze bloed lichaampjes een verlammende uitwerking. Een dronkaard valt daarom gemakkelijk als offer aan een longonsteking. indien hij daardoor eenmaal wordt aangetast, terwijl iemand die zijn lichaam sterk en zuiver heelt bewaard, heel wat kan doorstaan. Hoé ingewikkelder een machine is, hoe kwetsbaarder. Enkele vuiltjes in de ben zine, en de inotor hapert reeds. Ons lichaam is ook zulk een fijné, nauwkeurig luisteren de machine. Wat wij eten en hoe wij eten zijn daarom heel belangrijke dingen. Maar nog belangrijker is het, zoo wij door zelf- bëheersching leeren, van ons lichaam een goed gebruiK te makeii. Want wij hebben het niet in eigendom, al meenen wij dat Het is ons slechts een tijdlang geléend. Bont en waar het te dragen Een winterseizoen zonder bont is ondenk baar. Het komt alleen aan op het meer of minder. Dit seizoen staat in het tecken van het mindere. Oorspronkelijk was bont alleen bedoeld n te verwarmen. Tegenwoordig wordt dat slechts af en toe veroorloofd, als bijvoor beeld bont verwerkt wordt tot een losse kraag met een bijpassende mof. Of tot een groote puntige kraag en opgestikte zakken van bont, of tot randen van bont, dié langs we kraag van stof zijn genaaid, met een bijpassende ceintuur. De andere bontgarneering is alleen maar decoratie en heeft met het oorspronkelijke doel niets meer te maken. Men heeft bontgarneering op avondjapon nen, hont aan de mouwen van een middag japonnetje een heele mouw van bont op een mantel. Veel handschoenen hebben kappen van bont. Een andere nieuwigheid is om hand schoenen te dragen met. een bovenkant en een ingezette dyim van bont (meestal astra kan) en een onderkant van hetzelfde mate riaal waai-van het toilet is vervaardigd. Zoo ziet u, dat bont, al is het in kleine hoeveelheden, todh een rol speelt in de te genwoordige mode. Handwerken Een zakdoekpuntje Dit zakdoekpuntje is eenvoudig té haken. Men neemt DMC haakgaren no 100 en een haaknaald no 12, De eerste toer wordt een rolzoompje, 13 vasten, een boogje van 5 lossen. De tweede toer wordt 11 vasten en 2 boogjes van 61osi- sen, de derde toer 9 vasten en 3 boogjes van 7 lossen, de vierde toer 7 vasten en 4 boog jes van S lossen, de vijfde toer wordt 5 vas ten en 5 boogjes van 9 lossen, de zesde toci wordt 3 vasten en 6 boogjes van 10 lossen en dc- zevende en laatste toer wordt 1 vaste en 7 boogjes van 11 lossen. Een gebreide bedsprei Benoodigd voor do afme ting 180 bij 160 c.M.; 1250 gram Everlasting. Deze sprei wordt in banen gebreid met stalen pennen no. 9. 20 steken in zeven en een 'halve c.M. breed, 20 naalden is vijf en een halve c.M. lang. Men zet 49 steken op en breit steeds 4 naalden récht, 4 naalden averecht tot men de gewenschte lengte verkre gen heeft. Met het afkanten (wat losjes moet gebeuren) laat men na elke 4e steök één steek vallen, vaste, S losse, steeds heen én weer gaande daarna moet men de steek voorzichtig I aan elkaar haken. Vervolgens haakt men verder laten vallen tot het eind. Men breit I random de sprei twee rijen gaatjes zooveel banen als men noodig heeft, bij I een vaste en 5 lossen. Daarna wordt de deze aangegeven afmeting 6 stuks. I franje gemaakt. Hiervoor neemt men 6 Nu haakt men de banen aan elkaar, 1 I draadjes, de lengte kan men zelf uitzoeken. Een paar Sinterklaas recepten Dikke Speculaas. 300 gr. bloem, 150 gr. boter, 20 gr. aman delen, 1 eetlepel speculaaskruiden, 10 gr. sucade, een halve d.L. melk, 150 gr. donker bruine basterdsuiker. Men begint met de suiker op te lossen in de melk. Daarna voegt men de goed fijnge hakte amandelen toe, hierbij komt de boter e gezeefde bloem en nu kneed men al les door elkaar. Nu spreidt men de massa uit op een met boter ingesmeérd bakblik. Dit wordt 15 k 20 minuten in een matig warme oven geplaatst. Men kan in het deeg nog wat grove stukken amandel drukken. Pepernoten. 125 gr. boter, 5 eieren, 100 gr. suiker, 100 gr. bloem, 80 gr. fijngesneden citronaat, 10 gr. kancel, wat gemalen kruidnagels, wal peper en wat geraspte nootmuskaat, herts- hoomzout. De boter wordt tot schuim geklopt, daar- 1 met kleine beetjes tegelijk de geklutste- eieren en de suiker e'r door roeren. Dit duurt ongeveer twintig minuten. Nu voegt men het meel, de citronaat, de kaneel en kruiderijen er bij. Van dit alles wordt een mooi glad deeg gemaakt, dat men ter dikte van een pink uitrolt. Om hét geheel luch tiger te maken heeft men het. hertshoorn- zout er doorgedaan. Met behulp van een likeurglaasje worden cirkeltjes uitgestoken, die men, nadat ze bestreken zijn met een in water gedoopt penseeltje, in een matig warme oven goudbruin laat bakken. Van deze ingrediënten kam men ongeveer 100 pepernoten maken. Marsepein 250 gr. amandelen, 250 gr. jioedersuikoi. 1 ei, enkele druppels oranjebloesem, water of een theelepel rozenwater. We beginnen met de amandelen te broeien en tc pellen, daarna té drogen en malen ze clan met depoedersuiker twee. driemaal door de amandelmolen. Nu kne den we deze massa met het ei en het rozen water tot een samenhangend geheel. Nu zetten we het tot de volgende dag weg om het op te laten stijven. We geven er dan allerlei vormen aan, aardappeltjes zijn de eenvoudigste. Deze fi guurtjes wentelen we even door de kaneel. Borstplaat 200 gr. suiker, 100 gr. poedersuiker, drie kwart liter water, een weinig essence. Water en suiker tot een stroop inkoken zoo dik, dat een druppél, die men laat val len in een glas koud water op de bodem valt. De stroop zoo noodig schuimen, de blauwe kleurstof er af nemen, dit blauiw wordt bij de bereiding van suiker e'r aan toegevoegd om de kleur helder wit te krijgen. Is de stroop dik genoeg, dan wordt ze van het vuur genomen en op de tafel geroerd tot de stroop troebel wordt en goed gebonden; voeg dan de essence toe. Deze essences zijn in de handel van sinaas appel, citroen, frambozen enz. De borstplaat uitgieten op tafel, die vochtig is gemaakt in verschillende vor men. Als de borstplaat hard is zet men de \ormen rechtop om de borstplaat te laten drogen aan de onderkant. Men kan ook de borstplaat uitgietén op wit papier. Om borat plaat rood of roze te kleuren neemt men karmijn, voor bruin, koffie extract of cho cola, voor de gele kleur een aftreksel van saffraan. E WEG NAAR 'T HART Rozijnen met gort. Na gort goed te hebben gewasschen, laat men ze een nacht over wéeken. Men neemt vijf deelen water tegen één deel gort. De rozijnen zet men ook een nacht te,week en roert ze door de gort één uur voor het op dienen. Men zet de gort met het week water op een zacht vuur en laat ze gaar worden zonder te roeren. Bij het uitdijen lioudt men wat kokend water bij de hand om het /.oo noodig bij te vullen. Rijst met ragout. Snijdt overgebleven soepvleesch in kleine stukjes, fruit, een gesnipperde' ui in wal boter met een snufje kerry, doe hierbij hel soepvleesch en laat' alles oen kwartiertje smoren. Kook droge rijst, vermeng de rest met de uien en het vleesch. Jachtschotel zonder vleesch. Zes kopjes gekookte bruine booncn. 1 kg. koude aardappels, 4 uien, 4 harde eieren, boter, 4 dl kokend water met 2 bouillon blokjes, wat peper, nootmuskaat en zout. Fruit de fijngesnipperde ui in de boter lichtbruin, roér hierdoor wat peper noot muskaat en zout. Leg laag om laag 'in een pan, aardappels, bruine boonen, de met een vork fijngewreven eieren vermengd met de uien, maak elk laasrje vochtig met een deel van de bouillon. Laat alles op een klein vuurtje sudderen. Pikante varkenscoteletjes. Wasch vier ooteletjes en wrijf ze in met zoute Hak een eetlepel peterselie en inge maakte uitjes fijn en fruit ze rij! minuten in wat boter, verwijder de kruiden, haal de coteletjes door het braadvocht en dan door de paneermeel en bak ze verder op de ge wone wijze gaar. Prei met leverworst. 1 a 2 bossen prei, 2 kg. aardappelen, half ons reuzel of boter, 4 ons bakleverworst, eetlepel zout, 2 theelepels maggi's aroma. Maak de prei schoon, snijd haar in niet te kleine stukjes, voeg er de geschilde en in plakjes gesneden aardappelen bij, het zout en de reuzel en een halve liter kokend wa ter. Laat ze in een gesloten pan zachtjes gaar worden, ongeveer een half uur. Leg er, na tien minuten de leverworst op en laat die meekoken. Prik nu en dan even in de worst, roer er voor het opdoen de maggi's aroma door. ApostelkooL Rundergehakt vermengt men in gelijke deelen met zuurkool. Men voegt er wat ui pep ei- en zout bij en wanneer de massa nog aan de schotel blijft hangen, nog wat pa neermeel. Van dit mengsel worden stevige platte ballen gemaakt, die in boter of vet bruin worden gebakken. ZULLEN WE ETEN? VRIJDAG: Groentensoep, prei met leverworst ZATERDAG: Apostelkool, fruit. STEREO 4 KANTEBESCHUIT BROS EN GEEN BREUK No. 29i: blouse van wollen crêpe. Bijzon der mooi model. De bijpassende rok is ver* vaardigd van wollen stof en wordt van bo ven naar beneden gesloten met knoopen. Benoodigd materiaal voor de blouse: 1.75' Meter van 90 c.M. breedte, en voor do rok: 1 maal de hoogte als de stof 130 c.M. breed is. Prijs van het j>atroon voor rok en blouse samen 60 et., van rok en blouse apart 38 ct, No. 295: practisehe schort voor de huis vrouw. Benoodigd materiaal: 4 Meter vaiï 100 c.M. breedte. Prijs van dit patroon is 38 cent. No. 505: aardige japon uit twee deelen, Benoodigd materiaal: 4.50 Meter vaai 100 cM< breedte. Prijs van dit patroon is 50 cte per stuk. No. 506: mooie middagjapon van donker blauwe of zwarte stof. De gameering be staat uit crèmekleurige georgette, Benoo* digd materiaal: 4 Meter van 100 c.M. breeds te en voor de garnecriug 60 cM. georgette. Prijs van dit patroon is 50 cent. Deze patronen zijn in alle maten te vej> DE WOEBAAL. HEEFT WOL voor Uw nieuw op te zetten werk, WOL als ge te kort komt WOL die gij alléén kunt koopen ia DG WOLBAAL I Bij aankoop van Wol GRATIS Patroon en onderricht door deskundige LET OP DE JUISTE ADRESSEN (Zwartjanstraat 31 tel. 426S3 SÈïïïïüh-^iiS S Ulïl Gr. Hilledijh 182 tel. 11740 n u f Boehhorststraat 132 tel. 1I3SI4 Den naag L.v.Meerdervoort 435 tel. 335021 l Dierenscbelaao 83 SCHIEDAM 57 tel. 68745 krijgen tegen de aangegeven prijs bij do „Afdceling Knippatronen" van de Uitgevers, maatschappij „De Mijlpaal", postbox 175 te Amsterdam. Toezending zal geschieden na ontvangst van het verschuldigd.? bedrag, dat kaai worden voldaan in postzegels, per postwis sel, of per postgiro 41632. Aan de lezeressen wordt vriendelijk ver zocht bij bestelling niet alleen het nummer van het verlangde patroon maar tévens te vermelden van patroon 294 of ze rok of blouse, of rok en blouse samen wenscheu te ontvangen en ook de gewenschte maat, d.w.z. boven-, heup-, taillewijdte enz. op to geven. Schrijf duidelijk naam en adres; men voorkomt daardoor onnoodige vertraging ii de toesturing. Handige maniertjes Een fornuis kan men mooi glanzend maken met spirituslak, dat men volkomen moet laten drogen, voordat men de kachel opnieuw aanmaakte Natte schoenen mag men nooit bij do kachel laten drogen. Zet ze met de zolen naar boven en laat zc op deze wijze drogen. Ruiten van matglas kar. men gemakkelijk zelf maken, door de doorzichtige ruiten tu bestrijken met een mengsel van fijn krijt kaliwaterglas. HAAST U! PERMANENT HAARD No.O onafbrandhare lak. complept geol. all"s inbegr. f 50.netto contant. 125 M3 warmtevermogen. Tijdelijke aanbieding!! J. v. d. TOORN Co. Rotterdam Mathenesserweg 77 79. Tel. 33628 36628 StoomWasch- en Striikinrichtin? „Aurora" W, Soierenburs C.Wzsi UTRECHT KONINGSWEG 56 - Telefoon 11165 Postrek. No. 43430 Opgericht 1856 Geheel naar de eischen des tijds ingericht Wascht uitsluitend met nortonwater VnAAGT TARIEVEN

Nieuwe Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10