N AT IO N A L E BINNENLAND. Wetenschap. WOENSDAG 28 NOVEMBER 1934 TWEEDE BLAD PAG. 5 Gebrekkige steunregeling En geen enkele toeslag, r Men, schrijft ons uit Ouddorp: .Het blijft hier met de steunregeling maar ïobben. Ruimtwee maanden geleden lieeft de groote meerderheid van de ge meenteraad besloten, om boven de lage steunbedragen, f 4.90. voor ongeorganiseer den- en f -5-40 per week ovor georganiseer- iden, een bescheiden kindertoeslag te geven, doch tot heden is dit besluit niet uitgevoerd. Wij weten niet, waar de verantwoorde lijkheid voor deze vertraging ligt: bij het Dagelijksch Bestuur of bij den Minister; doch wij weten wel, dat dit onnoozele steun bedrag absoluut onvoldoende is om* het aHernoodigste te koopen. Van huurtoeslag of kolenbon, of wat*, dan Ook, is natuurlijk geen- sprake. Kan de Minister van Sociale Zaken eens Cenige aandacht aan deze dingen schenken? I De a.s. Statenstembus De Haagsche lijst. De Residentie is er met de candidaatstel- ling vlug bij geweest. D.e anti-rev. kies kringcentrale, die voor een niet gemakke lijk probleem stond ten gevolge van het af treden van den heer de Brauw als Staten lid, is er niettemin in geslaagd een candi- latenlijst samen te stellen, die zonder res trictie zeer bevredigend mag worden ge noemd. Aan 't hoofd stelde zij, ter vervan ging van den heer de Brauw, JhrMr J. J. M. tv. Asch v. Wijck, drager van een naam en een traditie, die in anti-rev. kringen hooge- lijk geëerd wordt. Menige v. Asch v. Wijck heeft de anti-rëv. partij met eere gediend. We noemen slechts den naam van Jhr. Mr. T. A. J. v. Asch v. Wijck, die als Minister Ivan Koloniën te vroeg aan het kabinet- Kuyper ontviel. Deze was een oom van den nieuwen Haagschen lijstaanvoerder, een man van bekwaamheid en velerlei bezig heid. De heer van Asch van Wijck werd gebo- ïen 19 Juni 1891 te Maarsseri en is reeds geruimeri tijd als advocaat en procureur in de Residentie gevestigd. Hij is daar Rechts kundig Adviseur der Chr. Middenstands- Vcreeniging 's-Gx-avenhage en Omstreken, idem van de Ver. „Nationale Dierepzorg", en lid van de Commissie van Advies van ide Nederl. Middenstandsbank, bijkantoor 's-Gravenhage. Voorts vervult hij allerlei functies op kerkelijk en maatschappelijk terrein. Zoo is hij Advocaat-Diaken der Ned. Her vormde Gemeente te 's-Gravenhage sinds 3924, bestuurslid van den Armenraad te 's-Gravenhage sinds 1924 en Voorzitter*van het College van Regenten der Hervorinde gestichten te 's-Gravenhage. Verder pen ningmeester van de VereenigingjjTegenioèt koraing in bijzondere omstandigheden" KT.I.B.O.), lid van het Werkcomité van het Ëaagschb Crisiscomité, yoorzitter van do Commissie voor de Hervormde Diaconale Crisiskaë, regent van de scholen der Ned. Herv. Gemeente, bestuurslid van de Chr. Kweekschool en v&n de Juliana van Stol- bergschool (in welke besturen Herv. en Geref. samenwerken), penningmeester van de afd. den Haag van het Ned. Bijbelgenoot schap,- eerste secretaris van de Geschied kundige vereeniging „Die Haghe" en be stuurslid van de afd. den Haag van de Kon. Vereen. „Oost en West". Ook op meer algemeen terrein vervult de heer v. Asch v. Wijck tal van functies. Hij is lid van het Hoofdbestuur van de Fede ratie van Diaconieën in de Ned. Herv. Kerk; lid van het Hoofdbestuur der Prot. Chr. Reclasseeringsvereeniging (Bestuursleden Herv. en Geref. Kerken); eerste Secretaris van de Reclasseeringsvereeniging „Het Hoogeland" met Kolonies te: Beekbergen „Het Hoogeland", Opende (Gr.) „Wilhel- minahoeve", Vries (Dr.) „Filadelfia" (Be stuursleden Herv. en Geref. Kerk); Secre taris-Penningmeester" van de Prov. Commis sie Z.-Holland van het Ned. Bijbelgenoot schap en bestuurslid van de Ver. tot Chr. Verzorging van Zenuwlijders in Nederland. Deze staat van werkzaamheid mag er zijn en toont tevens de groote daadwerkelijke belangstelling van dén heerv. Asch v. Wijck in allerlei uitingen yan christelijke activiteit in kerk, school en maatschappij. Predikanten-verklaring Thans honderd adhaesie-betnigingen. Men deelt ons mee, dat op dit oogenblik honderd predikanten en emeriti-predikan ten van verschillende kerken hun adhaesie betuigd hebben aan de „VerklaïiUg", welke op 10 Oct 1.1. door een negentiehtal predi kanten gepubliceerd werd. Tegelijk met hét bericht werden ons 'de namen der ónderteekenaars toegezonden. Het N.V.V.-petitionnement aangeboden Gistermiddag om 4 uur is het petition nement, dat dóór het N.V.V. georganiseerd was inzake de steunverleening aan werk- loozen aan den Minister van Sociale Zaken aangeboden. Do lijsten met de verzamelde handteeke- ningen, welke, naar gemeld is, ruim IV2 mil- liocn bedragen, waren in den loop van den middag ten Departemente bezorgd. KORPS-KRINGWEDSTRIJD BIJZ. VRIJW. LANDSTORM. De korps-kringwedstrijd B.V.L. welke ge houden wordt door de afdeelingen Vlaar- dingen, Schiedam, Overschie, Maassluis, Maasland, Den Hoorn en Schipluiden is 23 November te Maasland voortgezet Er is thans op 5 plaatgeschoten en de stand is als volgt: Schiedam 1207- punten, Over schie 1175 p., V'-*" --dingen 1175 p., Maas land 1171 p. en ..assluis 1132 p. Thana moet nog te Vlaardingen en Maassluis ge schoten worden. ROFFELRIJMEN. EENHEIDSFRONT, Albarda doet alle moeite Om ons goed te doen verstaan Dat hij met de communisten Niet zou willen samengaan. Door het eenheidsfront der wanhoop Dat in Frankrijk is gevormd Scheidingen omver gestormd. Moskou heeft het pleit gewonnen Het verdrag is aangegaan, Frankrijk ziet alle Marxisten Schoer aan schouder samengaan Naar men zegtvóór democratie Voor de „vrijheid", zeer beslist... Jammer, dat geen'mensch kan zeggen: Dat bedoelt de communist Als hij vrijheid, democratie, Op de roode lippen neemt; Moskou-Vrijheid! twee begrippen Eeuwig va/n elkaar vervreemd Zeker, onze socialisten Vechten nog met felle mond Tegen onze communisten, „Uit huns harten diepste grond"..., Maar wanneer de bittre noodzaak Als in Frankrijk, mocht ontstaan Zal je zien hoe lief, hoe innig Ze gezworen samengaan! Nu de Internationales 't Roerend eens zijn ivederzijds Is 't ook voor ons land een kwestie Des voltooid-verleden tijds: Komt de roode democratie En de „vrijheid" in gevaar, En ze moetën „macKt ontplooien" Heuèch, dan vinden ze elkaar! (Nadruk.verboden.) LEO. LENS. Het Kerstfeest der Armen Uitreiking van margarine, vet en reuzel. Bij verschillende weldadigheidsinstellin gen en -vereeriigingën'. "bestaat de gewoon to omstreeks Kerstmis pakketten met levens middelen hit te reiken als Kerstgave. Van meerdere zijden bereikten de Crisis- Zuivel-Centrale aanvragen om ook dit jaar voor dat" doel onbelaste margarine, yetten en reuzel beschikbaar te stellen. De Crisis-ZuivèRCentrale" verklaart zich terQid dergelijke .verzoeken in welwillende overweging -te" némen en noodigt de ven eenigingen en.ijlstellirigen, dié-daarvoor, in aanmerking wenschen te komen, derhalve uit, haar daarbij op tfl geven, respectieve LEVENSVERZEKERING-BANK ROTTER DAM Minimum kosten Een jonge man betaalde van zijn 30ste Jaar af per |aarƒ258.— Hij overleed op 33-Jarlgen leeftijd. In totaal betaald: ƒ774.- Maximum verzorging Zijn gezin ontvangt ƒ12000.— Ineens en bovendien, gedurende 17 Jjaren, een op* voedingsrente van 1200.— per Jaar. Totale uitkeering: ƒ32.400.- met Opvoedingsrente lijk over te leggen: a een verklaring vari het Bestuur, waaruit blijkt, hoeveel onver mengde margarine, vet en/of reuzel in de jaren 1932 en 1933 ieder afzonderlijk, voor dat doel werd uitgereikt; b. de hoeveelheid \an deze artikelen, welke thans benoodigd zai zijn, onder bijvoeging van een door het Bestuur geteekend afschrift van den order brief aan den leverancier; c. een verklaring van den leverancier, van welke margarine- fabriek en/of vetsmelterij de artikelen wor den betrokken; d. den datum, waarop deze artikelen geleverd moeten worden; e. den datum, waarop en de plaats, waar de uit reiking der Kerstgave zal plaats hcbb.en; f. in welke verpakking mep het vet en/of de reuzel wenscht té ontvangen. De gehuwde onderwijzeres Behoort ook ontslagen te worden. In de Groene (Amsterdammer) ver klaart prof. Joseph'üs Jit\a (v.fj.) het te be treuren, dat de heer Suring zijn amende ment om de gehuwde onderwijzeres-nict- kostwinstcr te ontslaan, heeft moeten in slikken. Waar veel ondénvijzers moeten worden ontslagen en velen werkloos- zijn, moet men diegenen Het eerst ontslaan, die in het algemeen belang en in hun eigen be lang het best gemist kunnen worden. Dat is geen kwestie van feminisme Of van anti-feminisme, maar .van gezond ver Dé professor zegt hét te betreuren, dai de iinkerzijde dit niet wil inzien en dat de mi nister, uit égard voor de linkerzijde, het amendement onaannemelijk verklaarde. De Leder-centrale Candidaten der Werknemersbonden. Ter benoeming als lid van het algemeen bestuur der centrale H. L. S. zijn door de werknemers-bonden in Nederland voorge dragen de navolgende personen: P. K 1 e ij s. voorz. van den Ned. R.K. fabrieksarbeiders- bond, C. Roestenberg, hoofdbestuurs lid van denzelfden bond, M. J. Snoeren, bestuurslid van de vakgroep lederindustrie van den Ned. R.K. bond van werkmeesters, li. de Jonge, voorz. van de Ned. ver. van fabrieksarbeiders, C. v. d. Lende, secreta ris van het Ned. verbond van vakver., M. J. Kunst, hoofdbestuurslid van den Ned. bond van chr. fabrieks- en transportarbei ders. In de eerstvolgende algemeene bestuurs vergadering zal over deze benoeming wor den beslist. Veraart wil de Londensche mist te lijf! Naar wij vernemen, heeft de heer A. Veraart zich in verbinding gesteld met de Engelsche autoriteiten teneinde deze op merkzaam te maken op zijn proefnemingen voor mistbestrijding. In het bijzonder met het oog op de a.s. huwelijksfeesten heeft hij de Engelsche autoriteiten in overweging gegeven, indien noodig, zijn methoden voor het verdringen van mist en het verkrijgen van meer zonne schijn toe te passen. Mocht voor ditmaal de tijd te kort zijn om alsnog de noodige maat regelen te treffen, dan zal ongetwijfeld in de komende wintermaanden zich nog meer malen de gelegenheid voordoen te Londen waar iedere mistdag minstens een half mil lioen gulden schade aan het yerkecr toe brengt, to© te passen. PROF. Dr. G. MILLIGAN f Te' Glasgow is, in den ouderdom van 74 jaar overleden, Prof. Dr. George Milligan, een autoriteit op het gebied van papyri. Hij is van 1910 tot 1932 hoogleeraar in de theo logie en bijbelcritiek aan de universiteit te Glasgow geweest, hij was moderator van de Generale Synode van de Kerk van Schot land in 1923. -Voorts heeft hij met Prof. Moulton het- „Woordenboek van het Grick- sche Testament" samengesteld. Nagelaten papieren van minister Pierson. De handschriftenverzanieling der Amster- damsche Universiteitsbibliotheek heeft een waardevolle aanwinst.gekregen in de papie ren, nagelaten door den bekenden staathuis houdkundige, Minister N. G. Pierson. Vol doend aan den wensch van wijlen mevr. PiersonWaller, zijn weduwe, hebben haar erfgenamen deze stukken aan de bibliothceK ten geschenke gegeven. De collectie omvat onder meer een zeer belangrijke verzameling brieven, gericht aan N. G. Pierson door verschillende bekende per sonen, zooals S. vtin Houten, Fransen van de Putte e.a. De schenkers hebben met het oog op het betrekkelijk recente van brieven en aanteekeningen, de bepaling gemaakt, dat p.apieren behoorendè tot hun schenking eerst na 30 jarep ajgemeen toegankelijk voor het publiek zullen zijn en vóór dien tijd alleen gebruikt zullen mogen worden met goedvin den van d.eri Bibliothecaris en tevens van de hoogleeraren in Algemeene en Yaderland- sche Geschiedenis der Universiteit van Am* sterdam, V De aankomst van den koning en 'de koningin van Denemarken te Londen, waar zij morgen de huwelijksplechtig heid zullen bijwonen. De koning (met hoogen hoedis in gesprek met den hertog van York. De ezeltjes voor de karretjes van Beerthuis, typisch in het Amsterdamsche stadsbeeld, gaan verekvijnen in ver band met de verdwijning van het tonnenstelsel. Het dagelijksch rendez vous. De motoren van de Uiverworden door den technischen dienst van de K. L. M. op Waalhaven grondig nagekeken. 'A\s gewone dienstmachine zal hij morgen van Schiphol •mar Bagdad vertrekken. Moge 't weer in alle opzichten een voorspoedige reis zijn! Luchtfoto van een geweldigen brand die in de rubber opslagplaatsen van de General Motor and Tyre Cömpany in Qneehsirëet te Londen woedde. Een bloemen-bel, opgehangen boven een kruispunt van New Bond street te Londen. Deze bel vormt met de af hangende bloemeh-kettingen een magnifieke decoratie.

Nieuwe Leidsche Courant | 1934 | | pagina 5