BLUE BAND BINNENLAND. „Neemt Holland's beroemde Standaardmerk" WOENSDAG 14 NOVEMBER 1934 DERDE BLAD PAG 9 De nieuwe ten geschenke aangeboden zendingsboot Pambrita SalamaV' van de Classicale Zending, bestemd voor Z. O. Borneo, ligt op het oogenblik in de Heerengracht te Amsterdam ter bezichtiging Het uitzetten van een groote hoeveelheid visch 250 pond snoekbaars en 150 pond snoek in de Groote Wielen bij Leeuwarden. De wrakken van tiuee woonwagens, die te Eevere op den Lewvenschen weg door een tram werden aangereden. In beide wagens lagen vele kinderen te slapen; zever personen werden ernstig getoond. Het verleggen van de bedding der Panheelderbeekdoor dit werk hebben verscheidene werkloozen weer arbeid gekregen Maarschalk PilsoedsH en zijn adjudant, kol. Warta, tijdens een rondrit op het Nationale Feest. De Statendamn van de Holland-Amerika-Lijn. De bouw van een zuster- schip hiervan zal noodig zijn om het passagiersvervoer op de Vereenigde Staten te behouden. Qfficieele Berichten der P.T.T. is. aangewezen als directeur van he't PTT-kantoor te Soest de referendaris 2e kl. der PTT: A. Butjterse, thans beheerder van het bijpost-, telegraaf- en telefoonkantoor te Amsterdam UAmstel). NOTARIAAT Bö Kon. besluit is benoemd tot notaris bin nen het Arrondissement Arnhem, ter stand plaats de gemeente Gendringen. B. J. F, Ter- borst, candidaat-notaris te Gendringen. ■WHRSIB16 Nov. J. L. M. de Wolf en T. A. de Haan ot offioier van gezondheid der 2e kl. bp de Kon. Marine. WATERSCHAPSBESTUREN Bü Kon. besluit zijn benoemd: in de provincie Noord-Holland: a. tot heemraad van den pol der Westzaan, J. Peereboom te Westzaan; b. tot heemraad van den polder Assendelft. P. K. Jongejons, te Assendelft: in de prov. Zeeland: a. tot voorzitter van het bestuur der waterkeerlng van de calamiteuze Polders Ser-Lippenst. Nieuw Athene, Margare- tha, Klein-Huissens en Eendragt, W. Dees, te tot dijkgraaf van den Paulina- M. Sturm, te IJzendyke; c. tot i polder Walcheren, L. Simons, te Biggekerke; d. tot plaatsvervani dijkgraaf van den Nleuwe-Havei Wijffels, te IJzendijke; e. tot. lid vai stuur der waterlceering van den calami'teuzen Willem Annapolder. W. van Liere. te Biezelinge sem. Kapelle. uiterlijk tot het einde van 't zit tingsjaar, waarin hy 70 jaar zal ziln geworden; f. tot lid van het bestuur der waterkeering van de calamiteuze polders Oud-Kempershof- It^inaland0^81"31"1' M' Elenbaas Xzn- te Gèdep. Staten van Zuid-Holland hebben be sloten, wegens stryd met de inrichting van den polder het besluit der vergadering van stem gerechtigde ingelanden van den Bosch- en Gasthuispolder tot benoeming van G. C. Duünis tè Voorschoten tot secretaris en penning van den polder te vernietigen. Zaamalag; b. Polder. R. F. raad avenpolder, veld t Aanbesteding De Rijkswaterstaat heeft aambesteed het maken van de aardebaan voor de toegangs wegen naar de brug over de Waal te Nij megen; het wijzigen van het daarmede sa menhangend straten- en wegencomplex in die gemeente; het aanbrengen van verhar dingen en het uitvoeren van bijkomende werken. Laagste inschrijver was J. J. Geluk ifi "Riolen yoor j 411.000,—, De groote reis van de „K XVIII" Do commandant der marine te Willems oord, schout-bij-aiadht T. L. Kruijs, heeft gisteren H.M.'s duikboot K 18 geïnspecteerd en daarna de opvarenden, die zich op het voorschip hadden opgesteld, toegesproken. Gij zult morgen een groote re'is aanvan gen, de grootste reis, welke ooit door een onderzeeboot, is ondernomen. I-Iet doel in de eerste plaats de toevoe ging van Hr. Ms K. XVIII aan de sterkte van de marine in Ned.-Indië. Tevens wordt echter gedurende deze reis prof. Veiling Meinesz in de gelegenheid gesteld om zijn waarnemingen betreffende de zwaarte kracht, welke hij reeds over een groot deel van den aardbol verricht, uit te breiden. Eenige toestellen van prof. Clay werden op gesteld voor de meting van de intensiviteit van de kosmische straling. Voorts heeft de Engelsche regeering ver zocht u opdracht te willen geven om voor het eiland Tristan de Cunlia, dat slechts zelden door schepen wordt aangedaan, post af te leveren en mede te nemen, terwijl gij daar een onderzoek zult instellen naar den oeconomischen toestand van de bevolking. Ten slotte zult gij dienen tot baken voor de K.L.M. ten behoeve van de Kerstvlucüit naar Ned. West-Indië. Gij zult belangrijke zeetrajeoten krijgen af te' leggen, waarbij er zijn van ongekende •lengte. Ik besef, dat de eischen aan uw physieke kracht zeer hoog zullen zijn maar nog hon ger zullen zij zijn voor uw humeur. Maar wat ik zeker venvacht van een bevaren, be manning van een duikboo.t, waarbij er velen zijn, die hun sporen reeds verdienden, is de goede samenwerking en kameraadschap ge durende de reis. Bemanning! Reken het tot een eer, dat gij deze reis moogt medemaken. Werkt allen mede, opdat uw commandant zal slagen. Commandant Hettersohij! Ik hoop en ver trouw, dat u de Nederlandsche vlag met eer. over de oceanen zult voeren, dat gij weer nieuwen roem zult kunnen toevoegen aan de bekendheid van Nederland als zeevaren de natie. Ik reken het tot een bijzonder voor recht, dat de marine dat zal kunnen doen. Ik hoop, dat gij allen zult medewerken om te bewijzen, dat de geest en veerkracht' nog altijd bestaat als in alle tijden voor Vaderland en Koningin. Ik noodig u uit een driewerf hoezee1 uit te brengen voor I-I.M. de Koningin. Leve de Koningin! De bemanning liet dezen uitroep volgen' door een luid „Hoezee" en daarna drukte: soliout bij nacht Kruijs de officieren en voor de bemanning den bootsman de hand, ter wijl hij hun goede reis en behouden aan komst te Soerabaja toewenschte. Hedenmorgen iheeft de „K IS" de groote reis aangevangen. Na de „7" de „11" Indertijd hebben wij medegedeeld, dat dc Citroën-automobielenfabrieken een nieuw model wagen hadden uitgedacht, de „7", een auto met geheel nie'uwe eigenschappen. Het principe van de „7", aandrijving op de voorwielen, geheel stalen carosserie, met veeren. die niet meer gesmeerd behoeven te worden, heeft zijn verdere toepassing ge vonden in de „11", die vooral te zien was op de onlangs in Parijs gehouden auto-ten- toonstelling. Wat daar is geëxposeerd, kan men thans ook aanschouwen in de showroom aan het Stadionplein te Amsterdam en wie een klaar en volledig beeld van de nieuwe stroomlijnmodellen in zich wil opnemen, zal goed doen daar eens een kijkje te nemen. In de geweldige tentoonstellingsruimte, die men bescheidenJijk showroom noemt, zijn ons onderscheidene belangrijke bij zond er- heden medegedeeld en verduidelijkt Motorrijtuigenbelasting Wie reductie krijgen De Minister van Financiën heeft bepaald, dat zoo met een motorrijtuig ten hoogste 60 dagen per jaar wordt gereden, slechts J4 deel der jaarbelas ting betaald behoeft te worden, vermeerderd met 3 pet Deze reductie wordt toegestaan: a. aan kermisreizigers voor motorrijtuigen tot ver- voer van hun kermisbenoodigdheden en voor z.g. woonwagens; b. aan ondernemers van verhuizingen voor ver- c aan eigenaars van transportbedrijven voor wagens, ingericht voor bijzondere, niet geregeld voorkomende transporten zooals wagens voor het vervoeren van kabels, wagens met zandstraalinstal- laties, bergingsauto's, kram- en takelwagens, wa gens voor transport van materiaal met zeer groote afmetingen, enz.; begrafenisondernemingen, enz. voor lijk- aan ziekenhuizen, vereenigingen voor ziekeo- ■g, autoverhuurders, enz. voor ziekenauto's; aan verzekeringsmaatschappijen, vereenigingen, vennootschappen, enz. voor brandweerauto'^; houders van bedrijfsauto's voor reserve motorrijtuigen, indien dezelfde houder daarnaast drie andere motorrijtuigen van dezelfde soort (P. of V) voor dc volle belasting heeft aangegeven, met <di£B verstocdc, dat voer elk drietal bedrijfs- raadt het BLUE BAND-meisje. Hel merk, dat een jarenlange reputatie heeft gevestigd door Blue Band's onvergelijkelijke kwaliteit. He.t merk, dat een garantie is voor de fijnste grond stoffen, gekarnd onder de strengste controle. Het merk, dat voordeel èn kwaliteit op onovertrefbare wijze combineert. Q V E R S C H GEKARND BBI46-C s ten hoogste één reservewagen kan worden voorzien van een 60-dagenkaart; aan ondernemers van autobusdienstcn. die in 't bezit zijn van een vergunning van Gedeputeerde Staten der provincie ,voor hun reserve-autobussen, ten hoogste voor het aantal, dat in de voorwaarden der vergunning is voorgeschreven. Deze beschikking treedt in werking met ingang van 1 Januari 1935. AAN VAN DE HULST BIJ ZIJN JUBILê Van de Hulst, gij zïlvren schrijver Met uw f ijne gouden pen, Met' uw liart vol diamanten Zooals ik geen tiveecle ken, Voor de jeugd van U tot 80 Hebt ge u geopenbaard Als de echte Christen-schrijver, Met- een ziel, zoo fijn besnaard, Met een oog, een hart, zoo open Voor het kinder-lief en -leed Dat ge in de hardste harten Teederheid ontgloeien deed. 't Lichtend spoor, door u getrokken. Wijst de weg langs Christus' kruis Door de diepten en de dalen Naar Gods heerlijk Vaderhuis. Niet door vele vrome wóórden, Door uw zuivre vrome zin Gaven uw talenten rente Voor ons volk een groot gewin. In de diepte, in de stilte Hebt ge onze ziel gevoerd; Naar het Licht en naar het Leven Onze harten opgevoerd. Dat is zo el de grootste weelde: ■Drager van het Licht te zijn, Vóór te gaan, den weg ten leven. Immer in de rechta lijn! Moge God u blijven leiden, Blijven sterken bij uw plicht Voor ons volk hoog uit te dragen Christus' kruis in levend licht. (Nadruk verboden.) LEO LENS Verschenen is de tweede druk van REVELJE, een bundel van 25 Rnf fel rijmen van LEO LENS, geknipt om voor te dragen. Het boek is verkrijgbaar in de boekhandel en bij Neerbosch' Boekhandel en Uitgeverij te Neerbosch. In fraai omslag 80 cents en in linnen band 1,20. HOOGERE MECHANICA lister van Ouderwijs brengt ter alge- jnnis, dat hot mondeling gedeeltevan :n mlddelbnar onderwijs in de hoogero a (akte K VI zal worden afgenomen laag, in het gebouw Fluw. Burgwal 32. v., van 10.15 tot 11.45 en van 13,30 tot

Nieuwe Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9