ILU. K. UEL1H0YS Go. TIELEMAN DROS -Leiden HILLEGOM OPGERiCHTIN 1902 SPECIALITEIT IN GLADIOLEN Nog enkele détails Tiïfo-j&uting rjieleman &Bros Wordt gedemonstreerd op de A.M.A.T.O. in de Stand van AMATO-NUMMER MAANDAG 17 SEPTEMBER 1934 ZIE ONZE STAND IN HET HOOFDGEBOUW den als Dr J. W. M. Roodenberg te Wage- ningen en Dr. M. Pinkhoff te Amsterdam hebben overtuigend aangetoond, dat in de wintermaanden bestraling met neonlicht het tekort aan zonlicht kan aanvullen en de koolzuurassimilatie sterk bevoi'dert. De bladontwikkcling is bij neonlichtbestraling veel en veel grooter dan bij bestraling met andere lichtbronnen terwijl de speciaal voor dit doel gefabriceerde buizen van 180 c.M. lang afgebakende bestraling mogelijk ma ken. De Philips fabrieken te Eindhoven zijn er in geslaagd een neonplanten- bestraler te construeeren welke aan alle eischen voldoet en reeds in meer dere kassen in Aalsmeer en het West- land werd geinstalleerd. Vooral bij begonia's werden zeer opmerkelijke resultaten bereikt, terwijl recente proefnemingen met de Hadley-roos erop wijzen, dat ook bij deze cultuur .veel te bereiken zal zijn. Reeds sedert jaren worden proeven genomen met bo demverwarming door mid del van electriciteit en door juiste groepeéring van de v e r war mingsk ab e 1 s en door bepaalde schakelingen wer den verrassende resultaten bereikt Zoo bleek b.v. i n sommige gevallen 1de kiem- kracht tot 100 pet. te s t ij g e n, terwijl steeds een veel betere wortelvorming ge constateerd kon worden. Een nauwkeurige studie van de samen stelling en van de structuur der grond moet noodzakelijk aan de installatie vooraf gaan wil men tpt ook financieel gunstige resul taten kunnen komen. De electriciteit speelt verder een belang rijke rol in de beveiliging tegen nachtvorst en wordt toegepast in druivenkassen, bak ken met azalea's en cineraria's, bewaar plaatsen van fruit, enz. Als vierde toepassing van de electriciteit bij de cultuur wordt gedemonstreerd de be- strijding van plagen. Door den ambtenaar bij den Plantenziektenkundigen Dienst tc Wageningen, den heer C. J. Augustijn zijn de eerste proeven genomen voor bestrijding van de sciara-vlieg welke bij de varencul tuur zooveel schade kan doen. De methode- Augustijn is nu uitgewerkt en wordt in ds practijk met succes toegepast. Tuinbouwwerktuigen. Onder de inzendingen welke op de terrei nen van de AMATO een plaats vinden, zal de tuinliefhebber en ooftteeler vele interes- Kante artikelen vinden, welke het werk in iüin of boomgaard belangrijk kunnen ver eenvoudigen. Zoo is het artikel grondfreesmachines in vele soorten vertegenwoordigd. Deze grond bewerkingsmachines deden ongeveer in 1918 hier te lande hun intrede en tot de eerste, die tot bun moering overgingen behoorden hel Proefstation voor Tuinbouw-plantenteelt te Wageningen en de afdeeling beplantin gen dor gemeente Amsterdam. Do grond frees maakt in een enkele bewerking den grond volkomen zaaiklaar en vervangt ploeg, eg, cultivator en landrol. Het gebruik van deze frees neemt hier te lande snel toe en getaxeerd wordt, dat er nu reeds meer dan 700 in gebruik zijn. Van de motorgazonmaaimachines verdient de „draaiende zeis" de Rotocythe speciaal de aandacht. Deze electrisch gedreven machine wordt eenvoudig aan de lichtleiding aange sloten en maait het gras, zuigt het afgesne den gras op en werkt vooruit en achteruit. Vermelding verdient ook de DJ-MO-HA- motor van 1 P.K. welke op den rug gedra gen wordt en door middel 'van een buigbare as tal van werktuigen in beweging kan brengen zooals b.v. voor het knippen van hagen, het grasmaaien, enz. Een zeer belangrijke plaats is ingeruimd Landbouwwerktuigen De inzendingen in deze rubriek zijn onder gebracht in 32 pakhuislokalen en verder op ongeveer 5000 M2 van het terrein. Waar de tentoonstellingsruimte beperkt was, zijn de leden-inzenclers van de VIMPOL, de Vereeniging van Importeurs van Land bouwwerktuigen overeengekomen hun in zendingen zoodanig samen te stellen, dat een zoo volledig mogelijk overzicht verkre gen wordt van het gehecle gebied der land bouwwerktuigen. Het is een gelukkig verschijnsel dat naast de VIMPOL met geimporteerde werktuigen, ook de op dit gebied nog jonge Nederland- sche industrie met zeer interessante inzen dingen komen. Zoo is de Bond van Smeden patroons in Nederland op een afzonderlijken stand met een collectieve inzending van zijn leden vertegenwoordigd. De organisatie van de inzendingen op het gebied der landbouwwerktuigen op de AMATO heeft het Instituut voor Landbouw werktuigen en -gebouwen van de Landbouw Hoogeschool te Wageningen op zich geno men en dit Instituut heeft naast de hier boven genoemde nog de volgende afzonder lijke groepen ingericht Groep 1. Boerenwagens op luchtbanden. De inzending in deze groep is zeer bevre digend. Behalve de wagens worden hier ook onderdeelen afzonderlijk tentoongesteld. Zoo vindt men hier eenige der belangrijkste bandenfabrieken met afzonderlijke stands. Groep 2. Silo's met silo-hakselsnijders. Hier is een silo te zien van betonplaten, volgens de bouwwijze van het Instituut (zeer goedkoop). Verder hakselsnijders welke groenvoer snijden en dit zelf in de silo werpen. Deze groep geeft een vrijwel compleet overzicht van hetgeen er in ons land op dit gebied te koop is. Ook afwijkende construc ties worden hier getoond. (Motor op het voorwagentje). Deze combinatie is tot dusver in ons land niet bekend, in tegenstelling met o. a. in Amerika, Frankrijk en Duitschland. Hier zijn deze machines te zien. Zij zijn in hoofd zaak bedoeld voor greidboeren met een paard. Ook bij bezit van meer dan een paard kunnen deze in den maaitijd een paard extra voor andere werkzaamheden vrij maken. de invoering van de tarwe wet gaan vele boeren over tot het bouwen van graansilo's op de boerderij. Voor het omzetten en luchten van dit graan gebruikt men tot dusver voornamelijk (of alleen) graanblazers. In deze groep wordt naast de graanblazer ook de combinatie met elevator en exhauster voor stofafzuiging getoond. Groep 6. Nieuwe vindingen. Deze groep is zeer interessant. Wij noe men een dorschmachine en pers met geheel nieuw draaiend onderstel. Een gecombineer de zij-aanvoerhark die zoowel rechts als links kan afleggen. (Nederlandsche uitvin ding.) Verder verbeteringen op het gebied van wendploegen, liooischudders, grasmaai- machines, enz. Zilvervossen. Dank zij de goede zorgen van de Nederl. Vereen, van fokkers van zilvervossen en andere pelsdieren is er op deze tentoonstel ling een zeer belangrijke inzending van pelsdieren, hokken enz. I-Iet exposeeren van levende zilvervossen brengt vele moeilijkheden mede: de dieren zijn schuw, voelen zich in de nauwe ten toonstellingskooien weinig thuis en maken, daar zij zeer kostbaar zijn, het noodzakelijk dat veeartsenijkundig toezicht steeds aan wezig is. De zilvervossen moeten, willen zij geen schade ondervinden, elke 23 dagen door andere exemplaren vervangen worden. Zijdeteelt. Het zal zeker lang niet algemeen bekend zijn, dat in Nederland de zijdeteelt meer en meer veld wint en zich in de laatste jaren van een aardige tijdspasseering voor de jeugd, zooals het tot voor kort was, ontwik keld heeft tot een nieuw bedrijf. Op de AMATO is ook een zeer belahgrijke inzending op het gebied van de zijdeteelt in Nederland. Deze inzending vindt men in een der lo kalen van het complex A, onmiddellijk bij den hoofdingang der tentoonstelling. Op de AMATO is de geheele cultuur te zien. Men kan de jonge rupsen uit de eitjes zien komen. Men ziet, welke enorme hoeveelheden blade ren deze dieren verwerken, hoe snel ze groeien, zich ver poppen enz., en hoe ze ten slotte in spinhutten cocons maken. Het afhaspelen der zijde wordt verder gedemon- Hier is iets buitengewoon interessants te zien. Konijnen en Pluimvee. Voor konijnen en pluimvee is een belang rijke ruimte beschikbaar gesteld. Meerdere gebouwen, die later als pakhuizen zpllen dienst doen zijn tot verblijfplaats van kip pen, eenden en ganzen ingericht. Do afdeeling pluimvee geeft een denk beeld van de voornaamste nutrassen en oud-Hollandsche rassen van pluimvee, dus zoowel van kippen als van eenden, ganzen Sorteermachines, verpakkingsmateriaal, voeders enz.; methoden van ziektebestrij ding, enz. worden geëxposeerd. Voorts is er een speciale afdeeling, waar op bepaalde uren eiergereclitcn door leeraressen iu de huishoudkunde bereid worden. N.V. C. G. VAN TUBIIGEÜ KWEEKERIJ „ZWANENBURG" HAARLEM DE BESTE BLOEMBOLLEN EN ZADEN Catalogi worden op aanvraag gaarne gezonden ZIE VERSLAG OVER ONZE INZENDING IN DIT BLAD Veel statistisch materiaal is op smakelijke wijze gedemonstreerd, terwijl het Rijks- pluimveeproefstation te Beekbergen laat zien een gedeelte der Nederlandsche inzen ding op de Internationale Pluimveetentoon stelling welke in 1933 te Rome werd gehou den en welke inzending in dit internatio nale milieu een uitbundig succes liad. Bijenteelt. Een van de gedeelten van de tentoonstel ling waar de minste bezoekers zijn en die er nog zijn met de meeste vrees vertoeven en velen in een houding, die aanwijst, dat ze gereed zijn A la seconde de beeneïl te nemen, is de landtong waar de stands voor de bijenteelt zijn. Ilier is veel bijzonders te zien. Het aller nieuwste vocn- de beroeps- zoowel als voor de amateur-bijenhouders. Maar alleen het ijverig af en aan vliegen der nijvere diertjes, hun arbeid die ze ver richten is het al waard, dat men eens gaat kijken. En heuseh de bijen zijn zoo kwaad nog niet. Zoo gauw gaan ze niet tot den aanval over als men ze maar niet stoort of prikkelt. Maar ga er niet kijken na het gebruik van een glas bier of andere alcoholia. Zulke anti-geheelonthouders kan een bij niet uitstaan. En dat toont ze heel gauw enheel krachtig. Er is veel te zien. 't Is een groote en grootsche tentoonstel ling. Een bezoek overwaard. Ze geeft ontspanning, voorzeker, doch te gelijk is ze bijzonder leerzaam. Voor iedereen. Hier en daar de schijnwerper op gericht Het gaat niet aan om van een tentoon stelling als deze een verslag van de ver schillende stands te geven. Ook al zouden wij van elk maar een regel of vijf geven, dan nog zouden we veel te veel plaatsruimte innemen en bovendien zou de lezer om de booinen het bosch niet zien, of in dit geval door de vele beschrij vingen de tentoonstelling als geheel niet meer zien. En juist het geheel is zoo mooi. Wij hebben trouwens in onze algemeene beschrijving reeds uitvoerig bij meerdere details stilgestaan. Laten wc nu nog hier en daar de schijn werper even op richten, links en rechts iets nemend. Beginnen we dan maar met de lectuur op land- en tuinbouwgebied, de vakbladen, die ook hun beste bentje voor zetten om het pu- liek te toonen, wat ze geven. Zoo is het bekende weekblad Floraliaaanwezig. Onnoodig hier verder een beschrijving van te geven. Wij hebben hier al zoo vaak een recensie van gegeven en nooit anders dan gunstig. Dat kon ook niet anders. Zelfs de grootste zwartkijker moet erkennen dat het een buitengewoon mooi en voor leek en vakman leerzaam blad is. De uitgever spaart moeite noch kosten het blad voor zijn lezers zoo modern en aantrekkelijk mogelijk te maken. De liefhebber van tuin en bloemen vindt hierin alles ivat zijn hart begeert. Ook aan de tijdsomstandigheden heeft men zich aangepast; de abonnementsprijs is n.l. terugge bracht van f 8.— op f 6.— per jaar, per halfjaar of per kwartaal te voldoen. Hendie nog geen kennis met het blad maakten, raden wij aan een gratis proefnummer aan te vragen bij stand S7 of rechtstreeks Klokhuisplein 5, Haarlem. Achter in de hal heeft ook de fa. TEN HAVE te Sclieemda een interessante stand van verduurzaamde groenten. Speciaal de gedroogde groenten trekken de aandacht. Dit is een product, bekend uit de oorlogstijd, doch toen werd er bij de bereiding niet de aandacht aan besteed, die noodzakelijk is. Het kon toen al gauw. Nu is het een kunst en die ver staat de fa. ten Have uitstekend. We roken daar Juliennesoepgroente, die je deed wa tertanden. En alle soorten groenten, kool (roode, witte, savoye, boere-), worteltjes, snij- en spercieboontjes, tomaten en wat niet al. Dat is een uitkomst voor de huisvrouw n de producten zijn op tafelemmesl Kort daarbij staat ook de N.V. Hcundel Mij. v./h. KROOTENS en Co. te Amsterdam, het Verkoopbureau van de N.V. O 1 i e f a b r i e k „d e P ij 1" te Wormer- -;er, die toont wat veevoederartikelen zijn. Men weet, dat „de Pijl" in Nederland een der meest moderne en hygiënisch ingerich te fabrieken is op haar gebied. Reeds over al zijn de producten, de meelsoorten, de koeken, zoowel in kilo- als in briketvorm bekend. Alle producten staan onder controle van Wageningen. Door de moderne maal inrichting blijft het volle aroma der grond stoffen behouden. In het Rundermeel, het Biggenmeel en het Varkensmeel zijn de wel bekende voederkernen van Dr. Grashuis ver werkt, wat van gunstigen invloed is op de conditie der dieren. De Primuskoekjes zijn voordeelig en zoo goed, dat ze niet alleen, zooals uurheen geschiedde met de briket koekjes, in den zomer, doch het geheele jaar door gevoederd worden. Natuurlijk worden ook de origineele meel soorten geleverd. In deze buurt is ook de stand van Chilisalpeter die bekend genoeg is en zijn oude roem nog steeds handhaaft, 't Is een interessante stand, leerzaam voor allen en herhaalt nog eens wat we wel weten, doch waaraan zoo nu en dan herinnerd moet worden, dat Chili een uitnemende stikstofmeststof is. Ook uitmuntend zijn de van de Staatsmijnen en de Mekog. Deze hebben in een box in de groote hal een heel fraaie stand. Sober worden daar de meststoffen, die ze produceeren: zwavel zure ammoniak, kalksalpeter-Mekog, kalk- ammonsalpeter S M en ammonsalpeter S M geëxposeerd. Leerzaam is de grafiek die duidelijk dóet zien hoe goedkoop de mest stoffen in Nederland zijn vergeleken bij Duitschland, Frankrijk en België. Interes sant is de kolenmijn met kolenwagen en waschinrichting, vanwaar een lichtende lijn schiet naai- de verschillende bedrijven en producten, die er uit voortkomen. Van de kolenmijnen naar de conserven is ;n heele stap, hoewel feitelijk steenkolen ook een geconserveerde stof is. Maar na tuurlijk een heel ander conserf dan TIELEMAN en DROS te Leiden leveren. Wie Tieleman en Dros zegt weet wat men bedoelt. Die woorden zijn synoniem met smullen. Zoo heeft ook nu deze firma hier in een box van de groo te hal heel wat heerlijks geëxposeerd. Na tuurlijk de bekende blikgroenten, merk „Molen", appelmoes en gebraden kalfsge hakt. Ook de rookworst, waarvoor de tijd zoetjes aan weer nadert. Maar twee nieuwigheden zijn er die we nog niet kenden. In de eerste plaats de p a t e's „T i d r o" in 8 smaken, fijn voor sandwiches, fijn ook voor de boterham. En dan wel het allernieuwste, de „T i d r o"- patent opener, die thans door deze fir ma op iedere bus aangebracht wordt en waardoor het mogelijk is in een oogenblik de blikken glad te openen. Geen gevaarlijke snijranden meer. Geen narigheid, die hel openen anders meebrengt. Gaaf, glad, snel. Dat is iets buitengewoons. In de'box van de N.V. Landbouwbureau M. WIERSUM te Groningen zien we de gewassen van ori gineele zaden uit Svalöf, die, zooals blijkt uit de haver, in Nederland beduidend lan ger gewas geeft dan in Zweden, waar zo vandaan komen. Ook zien we hier veel ge vraagde vlassoorten Svalöfs Blenda, Hyl- kema's Gigantha en Svalöfs Herkules. Groote naam heeft deze firma door de be kende ontsmettingsmiddelen Germisan, Tu- ton, Bramblauw. De prachtige werking van Germisan blijkt uit de duidelijke grafieken omtrent Narcissen, tarwe en rogge, 't Ver schil is groot in het voordeel van Germisan. Nu eens even naar de prachtige bloemen in het middenvak. Zien we daar die overweldigend schoone gladiolen van N.V. K. VELTHUYS te Hillegom, in alle kleuren. Hoe valt hier op die mooie donkerroode W a r. En dan die irisachtige V e i 1 c h e n- blau. Hoe edel is de oranjeroqde Char ming en die gele Yukon! De firma G. LUBBE en ZOON te Oegstgeest toont ons zijn groote verschei denheid Kniphophia's, ook wel Tritoma's genoemd. In allerlei tinten ziet men ze hier. Ook in allerlei grootte: forsche, zware en meer elegante, maar dan ook in mooie kleu ren. En of 1 Tusschen dit groot sortiment ziet men allerliefste kleine planten vaak en rotsplanten, die de mooie kleur der vuur pijlen nog beter doen uitkomen. Vlak tegenover de hoofdingang heeft C. G. VAN TUBERGEN te Haarlem een heel mooie inzending met zeldzame nieuwe soorten. Ziet ge daar die interessante Naegela's. En die mooie ITae- mantus coccineus ('k geloof dat ze ook wel poederkwast er tegen zeggen), hier vlak vooraan, te dicht voorwaar haast om goed op te vallen hoe mooi die is. Ziet ge daal de Curcuma roscuana met die funkia-ach- tige bladeren en eigenaardige, mooie bloem tros. Kijk daar die Physotegia virginiana Vivid. Iets buitengewoons! En dan wat mooie zaaibloemen: asters, zinnia's, enz. AALSMEER komt liicr zijn moois toonen. Zie die roos Went land, rood met koper prach tig. Ruik die Hadley, dat is nog eens een parfum. En die mooie roode kleur, 't Blijf toch maar je roode roos, hoor! Mooie chry santhen ook, hè! Bij den ingang aan de eene zijde een prachtige groep Tuloma's en mooi bloemen- werk van „Flor a" te Aalsmeer. Aan de andere kant, rechts O. A. G. Kauffmann met heel mooie manden met bloemen: Cro- tons met Ixoria's. Een mooi stukje met an jers ook nog. Achter in de hal staat D. J. v. d. HAVE te Kapelle bij Goes met een mooie stand. Wc zien daar hoe de zaden op kiemkracht onderzocht worden. Dat gebeurt met alle zaden van deze firma vóór ze verkocht wor- Verder zien we hier de producten uit haar zaden. Pracht voederbieten: lange roode, Barres, Gele Eckendorfer en natuurlijk de favoriet dezer firma Groenkraag Eureka, Verder zaden: o. a. gazongras, een maquette van een boomgaard en daarachter het fruit van het standaard sortiment. De groote flesch POKON trekt ons. Daar behoeven we geen goeds meer van te zeggen. Dat deden we reeds zoo vaak, dat het nu wel bekend is. De stand is mooi. Nieuwe zeldzame cacteeën Men kan zijn hart ophalen. Dan, heel leuk, de kamerplant voor de kinderen. En daar naast wordt de aandacht getrokken door een rotecrende band, waarop kamerplanten ons oog voorbij trekken. Alle bemest met Pokon natuurlijk, 'n Mooie stand. Het Land- en Tuinbouwbureau der I. G. Farbenindustrie A. G. toont bier in aardige diorama's de werking van Nihophoska, de volledige meststof en van kalksalpeter als overbemesting in den tuinbouw. Buiten in een hoek van het gras land voor de groote hal demonstreert het een weidebedrijf dat sterker ingedeeld, en doelmatig bemest, beter behandeld en waar op het vee geregeld verkampt wordt Dit bespaart heel wat op veevoederaankoop, om dezelfde hoeveelheid melk te krijgen. Nu we toch buiten zijn gaan we even bij de machines langs. Hooren en zien ver gaat je. Zoo wandelend wordt vooral de aandacht getrokken door de boerenwagens op lucht banden. Hier is N.V. Handel Mij. R. S. STOKVIS en ZONEN Het gebruik van luchtbanden geeft voor deel. Ze gaan gemakkelijk over den grond, vervoeren zwaardere vrachten, het gewas yergaderingen tijdens de A.M.A.T.O.-week Tijdens de Amato-week zijn o. m. de vol gende vergaderingen te Amsterdam belegd; 18 September: Algemeene Vereeniging van Volkstuin- dersvereeniging in Nederland. Nederlandsche Vereeniging van fokkers van zilvervossen e. a, pelsdieren. 19 September: Algemeene Nederl. Zuivelbond !(F.N.Z.)- 20 September: Kon. Nederl. Landbouwcomité (le dag). Bond voor de Nederl. Warmbloedpaar denfokkerij (le dag). 21 September: Kon. Nederl. Landbouwcomité (2e dag). Bond voor de Nederl. Warmbloedpaar denfokkerij (2e dag). Nederl. Pomologische Vereen, (le dag). 86ste Landhuishoudkundig congres (le dag). 22 September: Nederl. Pomologische Vereen. (2e dag). 86ste Landhuishoudkundig congres ,(2e dag). Wat het Landhuishoudkundig congres be treft, hierop zullen de volgende punten be handeld worden; 1. Enkele technische problemen in den landbouw. Inleider: Prof. Ir. M. F. Visser, I.I., te Wa geningen. 2. Begrijpt het Nederlandsche volk wel voldoende de beteekenis van onzen land- en tuinbouw voor de welvaart van ons land? Inleider: Prof. Ir. W. Scheimerhom te Delft. 3. Op welke wijze kan de aanpassing aan de gewijzigde verhoudingen in ons econo misch leven plaats hebben, mede met het! oog op den landbouw? Inleider: Prof. Ir. W- C. Mees R.A.zn. tg Wageningen. 4. Is het wenschelijk en rationeel de Ne derlandsche suikerbietenteelt in te krimpen, ten behoeve van de suikerproductie in Ne- derlandsch-Indië? Inleider: de heer J. M. van Bommel yah Vloten te Goes. beschadigd niet zooveel als met gewone wielen. Men kan ook lagere wagens nemen die gemakkelijker laden en lossen. De onder houdskosten zijn veel geringer: éénmaal' smeren in de 6 maanden is voldoende. En men kan met minder paarden toe. Duur is het niet. Mits men speciale daar toe vervaardigde banden neemt, zooals Stok vis die levert en geen oude afgedankte autobanden die veel reparatie vragen, meest al op ongelegen tijden en dus veel duurder, in het gebruik zijn. Bovendien geven auto banden veel meer wrijving dus vragen zei veel meer trekkracht. Ook de lagere span ning waarop deze speciale landbouwlucht- banden gefabriceerd zijn geeft voordeel met het oog op sporen maken die minder diep zijn, minder wrijving. De zijkanten zijn; speciaal versterkt. Ook voor kruiwagens worden deze banden geleverd met veel succes in elk bedrijf. De speciale lagedruk lucht band heeft de toekomst. Dit is onze vaste overtuiging. Zooals we zeiden: we gaven enkele flitsen; van het overweldigend groot aantal inzen dingen. Alles beschrijven is ondoenlijk. Er is veel te genieten. Ga zelf maar eens zien. KON NIET HANDIGER ZIJNI Wij gaan U veel werk en veel moeite besparen! En tegelijkertijd maken wij onze heerlijke, mal- sche „Molen" Groenten nog gemakkelijker voor U. De kwaliteit der Groenten kón niet verbe-s terd worden, de boordevolle bussen kónden niet voller....... U kent ons principe: „Veel Groente, weinig water"! Daarom geven wij voortaan dit handige extratje aan iedere bus Groente, goudgele Appelmoes of andere Conserven: een „TIDRO" PATENT-OPENER. Voortaan opent onze bussen in een paar tellen zonder gevaarlijke snijrandengaaf, glad en vliegensvlug! En geen cent meer be taalt U voor dit extratje op de blikken van TIELEMAN DROS Voortaan met den handigen „Tidro" opener! In een oogenblik een open blik met den handigen „TIDRO"-opener!

Nieuwe Leidsche Courant | 1934 | | pagina 12