JHruuu- Criïtsdjr (Courant AvanG Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden sn Omstreken BINNENLAND. SCHOENEN CHEMISCH REINIGEN VERVEN PALTHE - ALMELO abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 2.35 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zendi"g Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/, ct Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar Bureau: Breesbiat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 DONDERDAG 30 AUGUSTUS 1934 15e Jaargang attertetttiepripen: Van 1 tot 5 regels 1.I7'/i Elke regel meer 0.22'/a Ingezonden Mededeelingen van 1-5 regels2.30 Elke regel meer0-45 Handelsadvertentiën per regel 0.17 '/a Bij contract belangrijke korting Voor het bevragen aan 't bureau wordt berekend 0.10 No. 2561 VEILIG IN GODS HAND (Koninginnedag 1934) 't Is haast niet te gelooven, dat nog geen jaar ons scheidt van 9 Sept. 1933. Elk rechtgeaard Nederlander was toen öf naar Amsterdam öf zat bij de radio. Het 35-jarig regeeringsjubileum van Koningin Wilhelmina is geworden een machtige indrukwekkende demon stratie van trouw en liefde aan het Oranjehuis, als maar zelden in ons land is voorgekomen. Is dat nog geen jaar geleden? Een foto, op dezen onvergetelijken Zaterdagmiddag in 't Amsterdamsche Stadion genomen, ligt vóór ons. En vol weemoed bezien wij ze nog eens. Daar voor de microfoon staat de Koningin, ontroerd als maar zelden spreekt zy haar volk toe. Links van haar zien we Prinses Juliana, aandach tig luisterend naar wat Moeder op dit gewichtig oogenblik te zeggen heeft. Maar telkens weer wordt onze blik vastgehouden door de twee vorstelijke personen rechts van de Koningin. Vlak naast haar zit Koningin Emma, voor wie deze ure wël behoorde tot de schoonste van haar leven. En naast haar, in stramme militaire houding, de Prins der Nederlanden Hoe rijk heeft ons volk zich tiental len jaren gevoeld in 't bezit van zijn kleine Vorstelijke Huis. Maar als de dood zijn schrikwekken de majesteit uitspreidt, worden ook vorstelijke levens als druiven afge sneden. Binnen vier maanden opende de Delftsche grafkelder zich tot tweemaal toe om een vorstelijke doode te ont vangen. En zooals 't was van 1890 tot 1901, zoo is het weer geworden: het roem ruchte Oranjehuis is in Nederland nog vertegenwoordigd door twee personen: Moeder en Dochter Morgen zal 't Koninginnedag zijn. Hoe geheel anders als in vorige jaren. Het Oranjehuis in rouw, nog treu rend om de twee, die in het Delftsche mausoleum den slaap des doods slapen. En de jarige Vorstin ver weg van den vaderlandschen grond. 'Wij danken God met heel ons Volk, dat Haar ongesteldheid, die ons met zoo bange vrees beklemde, schijnt ge weken. En we bidden vurig, dat de Heere Haar straks, mocht 't zijn met ver nieuwde levenskracht, in 't midden van ons volk doe terugkeeren. Zelden vierden we een Koninginne dag onder zoo ernstige omstandigheden Ook als we letten op de veelszins droe ve toestanden in binnen- en buitenland. Liefst hadden we gezien, dat dit jaar van elk openbaar feestbetoon ware af gezien. Dat had den oprechten toon van dank en bede slechts kunnen verdiepen Ruim dertig jaar geleden, bij het huwelijk onzer Koningin, heeft over haar hoofd een woord geklonken, dat we thans met den diepsten eerbied wil len herhalen. „Verhef Gij over ons het licht Uws aanschijns, o Heere!" Als een mensch dat geldt voor Vorstin en onderdaan de vervulling van die bede mag ervaren, dan kan 't goed zijn en dan i s 't goed, ook al leven we onder donkere wolken vol van beproeving en smart. Bij het sterven van Haar Moeder sprak onze Koningin het gedenkwaar dige woord„Het is onvergetelijk heer lijk te ervaren de liefdevolle hand van God, Die alles zoo beschikt". Onze gedachten gaan inzonderheid De Koningin in Noorwegen DE TERUGKEER OP 8 SEPT. A.S. Naar wij vernemen ligt het in het nemen van H.M. de Koningin om Zaterdag 8 September uit Noorwegen naar Nederland te vertrekken. Het incognito In een schrijven uit Aasgaardstrand, op 29 Aug. aan de „Msb." verzonden, lezen wij echter: De Koningin is gisteren wederom een dag thuis gebleven, zoodat wij mogen dat H.M. zich slechts langzaam van de dergane depressie herstelt. Wij vernemen nu, dat H.M., die tijdens haar indispositie ook herhaaldelijk telefo nisch haar lijfarts in den Haag liet consul teeren, Zondag een vrouwelijke dokter van het ziekenhuis in het nabije Toensberg bij zich ontboden heeft. Deze zou H.M. hebben geadviseerd niet thuis te blijven, doch zoo veel mogelijk de lucht in te gaan en de Koningin heeft Maandag onmiddellijk aan dit advies gevolg gegeven. Ook vandaag is Zij weer uitgegaan. Nu het weer zich niet leent voor een boottocht is H.M. met de prinses per auto uitgereden. Wij ontmoetten Moeder en Dochter in de buurt van Borrekirke, de eenige kerk, een Protestantsohe, in dit verlaten land. Er zijn in die buurt uitgestrekte dennen- bosschen. waartusschen hier en daar op ont gonnen plaatsen een eenzame boerderij staat. Geen gerucht verbreekt er de zware stilte. De Prinses blijft thans voortdurend in de onmiddellijke nabijheid van haar Moeder. In Aasgaardstrand, in dit kleine gehucht, voelt de Koningin zich thuis onder deze wei nige vriendelijke menschen en laat zij zich gaarne toejuichen. Anders is het in de stad Toensberg. Hier ging H.M. op een dag win kelen en zooveel stad kan Toensberg niet zijn of de bevolking liep te hoop om de wachtende fraaie auto, waarvan de menigte al spoedig leerde, dat. het de auto van de Koningin was, zoodat er ek hts geduld noo- dig was om het. tot het aanschouwen van de Koningin van Nederland te brengen. Helaas, de Koningin zag uit de verte de menigte en de mensch stond op in de Ko ningin. De chauffeur ontving, zonder dat dit aan eenig lichaamsdeel van den man merkbaar werd, een wenk en terwijl het volk van Toensberg zich stond te vergapen aan een auto, stapte de Koningin van Ne derland achter den rug van de menschen voorbij. I11 het oog van de menigte gehoor zaamde de chauffeur plotseling aan een on- ziohtbare drijfveer, hij zette den motor aan en de Wagen verdween uit het oog van het verbaasde publiek, -dat niet zag -hoe-m een andere straat een dame in den wapen stapte en wegreed, zooals iedere andere dame zou kunnen wegrijden. Voor een keer had het incognito gezege- De Staatscourant van gisteravond bevat een Koninklijk besluit bevatten, waarbij met ingang van 1 September a.s- de invoer van wollen en half wollen dekens wordt gecon- tingeerd. Het percentage waarvan de invoer zal zijn toegestaan is bepaald op 80 pet. van het gemiddelde gewicht hetwelk gedurende 't tijdvak van 16 Augustus tot en met 30 No vember van dc jaren 1931, 1933 is ingevoerd. STEUN EN WERKVERSCHAFFING. Naar wij vernemen heeft de minister van Sociale Zaken aan de gemeenten, die niet vanwege een steunregeling of werkverschaf fing met zijn depart in relatie staan, ver zocht hem te willen mededeelen, of ter za ke eenige regeling aldaar bestaat Zoo ja, dan wordt mededeeling van de regelingen verzocht; zoo neen, dan zal de minister gaarne vernemen, waarom zoodanige rege ling onnoodig is geacht Door de Koninklijke Vereeniging van ge- pensionneerde onderofficieren en minderen van het Nederlandsche leger zal op 31 Aug. onder vroegere wetten gepensionneerde mi litairen en aan één weduwe aan bijslag op de pensioenen een toelage in totaal 714,— worden uitgekeerd. EEN IJSVOGEL-RECORD VLUCHT. Gisteravond is het postvliegtuig Ijsvogel, komende uit Indië, op Schiphol geland. Het toestel was 's ochtends uit Mersamatruh in Beneden Egypte vertrokken en heeft den afstand van naar schatting 3500 K.M. in een dag afgelegd. Dit is een nieuw record voor een postvliegtuig van den geregelden dienst op Indië. Wel had eens een postvlieg tuig van den geregelden dienst den afstand MersamatruhLeipzig in een dag afgelegd. NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. Met ingang van 1 Sept. a.s. is bij de Ne derlandsche Spoorwegen aan den heer H. E. Hoekstra, hoofd-ingenieur, chef van den dienst van tractie, op zijn verzoek we gens leeftijd eervol ontslag verleend, onder dankbetuiging voor de door hem bewezen langdurige cn belangrijke diensten. Op dien dag worden de diensten van tractie en van materieel en werkplaatsen samengevoegd tot één „dienst van tractie en materieel", tot chef waarvan is benoemd de heer ir. W. Hupkes, hoofdingenieur, thans chef van den dienst van materieel en werkplaatsen. morgen uit naar Aasgaardstrand. En we bidden voor onze geliefde Vorstinne, dat Zij ginds op Haar jaar dag die liefdevolle hand Gods rykelyk mag ervaren. Dan kan 't goed zyn. Dan is 't goed! TERAARDEBESTELLING OUD-NOTARIS PLANTENGA Droeve plechtigheid op de Alg. Begraafplaats te Scheveningen Een breede vriendenkring deed hem uitgeleide Met de grootst mogelijke soberheid, een soberheid die geheel lag in de lijn van zijn karakter, is gistermiddag te midden van een breeden vriendenkring het stoffelijk overschot van oud-notaris T. Planten g a op de algemeene Be graafplaats te Scheveningen ter aarde besteld- Vooraf was in het sterfhuis een rouw dienst gehouden, welke geleid werd door Ds J. Wymenpa, zulks wegens uitstedig- heid van den wijkpredikant Ds. J- G Feen- stra. Gesproken werd naar aanleiding van Openb- 1413 en 1 Thess. 13—18, waarop Wie er waren Behalve de weduwe en andere familie leden, w.o- Ds- G. O Donner van Scheve ningen, kwamen in dien stoet mede de bur gemeester van Delft, Mr. G- van Barpn- de heer C. S- v Dobben de Bruyn, burgemeester van Bodegraven en lid van de Tweede Ka mer der Staten Generaal; zoomede Ds- M. Donner- emeritus predikant te Zeist: respect, voorzitter, secretaris en vice-voorz- der Vereen, tot Chr. Verzorging van Krank zinnigen in Nederland waarvan de overle dene penningmeester was. Voorts de heeren H- Diemer en T v d Meer respect, directeur-hoofredacteur en commis saris der N- V. Dagblad ,-De Rotterdammer", waarvan de heer Plantenga president-com missaris was; alsmede de heer J. Groene- wegen, directeur der Nieuwe Haagsche Cou rant, ressorteerend onder het Rotterdam mer-concern. Bovendien kwamen mede de heeren Mr. Th- G. Donner en H Hoogenkamp als tegenwoordigers der Commissie van Beheer van de Geref. Kerk te Scheveningen, waar van de overledene secretaris was; de heeren J-. Vrolijk en H. Renger namens de Hulpver- eeniging voor Geref. Schoolonderwijs te Scheveningen- waarvan de heer Plantenga eveneens bestuurslid was; de heeren C- v. d- Kam, boekhouder der Vereen, tot Chr ver zorging van Krankzinnigen; Dr. H- Sap. jmd-genecsheer-directeur der stichting „Bloo mcndaal" te Loosduinen en de heer L- Schut- arts te Scheveningen. Reeds hadden zich op de begraafplaats verzameld Mr. Dr- J. Donner, oud-minister van Justitie en Jid van den Hoogeri Raad; Dr- Ronda, geneesheer-directeur van de stichting „Wolfheze"; met als verdere afge vaardigden dier stichting de heeren Rothui zen van Rijsse, te Winkel en Zweers. Van dc stichting „Bloemendaal" zagen we nog den geneesheer-directeur Dr. Th. Mei- neme. den administrateur, den heer P- Jel- gersma; den huismeester- den heer L. Mis- kotte; Ds. J- Bootsma, oud-geestelijk verzor ger; en diens opvolger Ds- H. Boswijk- Verder waren aanwezig Dr Hamer, direc teur van de stichting „Ermelo-Veldwijk"; oud-minister J J- C. van Dijk- voorzitter der Ver- tot Chr. verzorging van Krankzinni gen in Zeeland; Dr. A- J de Blinde, genees heer-directeur der stichting ..Vogelenzang" te Bennebroek; Dr J. Wetter, geneesheer directeur der stichting -JDennenoord" te Zuidlaren; de heer D- O- Noi-el, namens de kliniek-commissie te Amsterdam. Het gemeentebestuur van Kampen was vertegenwoordigd door wethouder B. Kruit hof en den gemeente-secretaris den heer J- v- d. Oever. De Centrale Filmkeuring door den voorzitter, den heer D v- Staveren Nog waren aanwezig de volgende heeren: Mr. Hendr. Bos Kz., te Rotterdam, Mr. J. W. Noteboom, Dir. der Kuyper-stichting: H. .T. v. d Munnik en J- Hollander, redacteuren espect van ,De Rotterdammer" en „De Standaard"; de héér J E. van Riet directeur der Gem- Arbeidsbeurs te Rotterdam; Dr J. Noordtzij uit Zwolle; Dr. B Wielenga, pre dikant te Amsterdam, met nog eenige col lega's; de Scheveningsche Schoolhoofden v. Baal. Boss en Contant; het oud-schoolhoofd C- F- Verschoor aldaar; diverse leden van schoolbesturen; van het personeel van het Centraal Kantoor der Versen. tot Chr. Ver zorging van Krankzinnigen; van de Commis sie van Beheer der Geref- Kerk; tal van Ouderlingen en Diakenen dier Kerk- enz-, enz. Toespraak Ds. J- Wymenga- Toen de kist in den grafkelder was neer gelateu beklom Ds. Wymenga hot spreek gestoelte- Hij sprak ongeveer als volgt: Wanneer wij thans een enkel woord wil len zeggen bij deze groeve, dan doen we dat niet om een mensch te verheerlijken. Een graf is trouwens geen plaats die ge tuigt van grootheio, doch veeleer van kleinheid en verdorvenheid. Het i,s dan qok slechts de bedoeling een en ander te memo- reeren van de vele verdiensten welke de heer Plantenga bezat. Lang heeft hij in Scheveningen eigenlijk niet gewoond- Verreweg het grootste deel van zijn leven bracht hij alders door- Toen hij hier heen kwam deed hij dat om te paan rusten. Maar wat Is van dat voor nemen terecht gekomen? Alleen het eerste jaar, nadat hij "zijn le venswerk had neergelegd- mocht hij mis schien iels van die rust lecren kennen. Het is evenwel niet zijn beste jaar geweest* Want hij had er geen natuur voor "om itil te zitten- Toch, bescheiden als hij was, heeft hij nimmer zelf wat gezocht van het vele werk dat de laatste jaren nog op zijn schou ders is gelegd. Het was zoo ,dat het werk op hèm afkwam- Al spoedig immers ontwaarde men ook in Scheveningen zijn rijke gaven van hart en verstand- He*geen er toe leidde, dat van verschillende zijden zijn hulp werd inge roepen- Verzocht men hem iets, dan was hij er de man niet naar, het werk van zich af te schuiven of zich te verontschuldigen. Dan stemde hij toe en gaf zich volkomen- om dat hij vóór alles den Heere wilde dienen met de hem geschonken krachten. Gehoor zaamheid aan Gods Woord was een van zijn meest kenmerkende trekken. Nu we aan zijn graf staan moeten we het nog eens uitspreken: wat heeft God dit leven /ijk gezegend! Het was gesierd met een hel der verstand, een teeder gemoed en een liefhebbend hart- Daarenboven was hij eeri Schriftgeloovige en dus ook een Christ- ge- loovige- En door het juiste verband hetwelk de Heere had gelegd tusschen het mooie van zijn tijdelijke leven en dat van zijn eeuwige leven- was zijn leven hier op aar de vol kleur, gloed en fleur. Vandaar dat iedereen die hem kende, hem liefhad; en die met hem samenwerkte hem wist te waardeeren. Ja zelfs zijn tegenstan ders waren gedwongen hem hoog te achten. Veel zou spr. nog van den heer Plantenga kunnen zeggen, doch daartoe aangezocht, wilde hij zich bepalen tot hetgeen hij deed als ouderling der Gereformeerde als lid der Commissie van Beheer en als be stuurslid der Hulpvereeniging voor Geref. Schoolonderwijs. Om met het laatste te beginnen, trots zijn hoogen ouderdom liet hij zich voor den ar beid der christelijke scholen vinden. Het werd hem gevraagd, en hij wilde geen „neen" zeggen, daar hij zich door God er to ge roepen voelde. Hij had het christelijk onderwijs ook zoo hartelijk lief! Hij beschouwde de kinderen als kinderen des Verbonds en kende zelf maar al te goed de vrucht van dat Verbond. Eenmaal met het werk begonnen, zette hij er zich aan met volle toewijding. Wat de Commissie van Beheer betreft, ook den arbeid daarvoor verrichtte hij uitslui tend uit roeping, evenals het vervullen van de plichten die het ouderlingen-ambt met zich bracht. Zich zelf achtte hij er niet te hoog voor en het werk niet te gering. Hoe leefde hij mee met het kerkelijk le ven! En wat kon hij bedroefd zijn wanneer hij onverschilligheid ontmoette voor den dienst des Heeren. Zoo heeft God zijn leven schoon gemaakt. Doch het allerschoonste geschenk, dat hij van den Vader ontvangen mocht, bestond hierin, dat de verschrikking van den dood voor hem was weggevallen. Eenige van zijn laatste woorden waren: „Vader in Uwe handen beveel ik mijnen geestNiet de dood, maar zijn Vader haalde hem weg. Daarom willen we bij dit graf niet klagen, is er veel droefheid in menig hart Maar we willen danken voor wat God ons in den heer Plantenga gaf. Zij het ook u, mevrouw, gegeven te kun nen danken. Want uw gemis kunnen wij menschen niet wegnemen en uwe droefheid kunnen wij niet stillen. God daarentegen, Die uw man wegnam, kan dat wèl. De heer Plantenga wist dat, getuige zijn lievelingspsalm: ,,'t Is trouw, al wat Hij ooit beval". Moge onze hemelsche Vader de kracht ge ven om te berusten, zoodat we kunnen zeg gen: De Heere heeft gegeven, de Heere heeft genomen, de Naam des Heeren zij ge loofd". Toespraak Mr. G. v. Baren Mr. G. van Baren, hierna het woord voerend, begon met er aan te herinneren, dat de overledene bijna een kwart-eeuw deel heeft uitgemaakt van de besturen der verschillende stichtingen voor Christelijke verzorging van krankzinnigen. Later kreeg hij de functie van algemeen penning meester. Deze functie hield heel wat meer in dan de meesten zouden vermoeden en dat wordt een ieder ook aanstonds duidelijk, die ver neemt dat het werk niet minder dan zes van zulke stichtingen omvat met eenige dui zenden patiënten. Toen de vorige penningmeester ons door den dood ontvallen was, was de keuze voor een geschikten opvolger niet moeilijk. Het bestuurslid Plantenga bezat de gaven van intelligentie, gemoed en wijsheid. Hij zag éérder dan wie ook de kern van een zaak en wist moeilijkheden doorgaans sneller te overwinnen. Daarbij was hij steeds opgewekt en altijd bereid zijn opvatting over een kwestie te doen plaats maken voor die van een ander, wanneer hij meende, dat deze beter was. Indien we dit alles overwegen, dan is het duidelijk welk een gevoelig verlies de Chr. Krankzinnigenverpleging als vereeni ging heeft geleden. Doch daarnaast wordt het niet minder gevoeld door de leden van het bestuur persoonlijk, door de directeuren der Stichtingen en nog zoo velen meer. Onst rest nu de nagedachtenis van den geliefde doode te eeren, maar tevens God te danken voor de groote gaven, in den thans ontslapene geschonken; tot de allergrootste Spr. mocht hem eenige malen aan zijn ziekbed bezoeken. Nimmer trof hij er den moe-gestreden lijder aan. Wèl iemand, die kennis droeg van de wetenschap, dat zijn laatste uur niet ver meer af was. Toch be lette hem dat niet opgewekt te zijn. En wat zijn werklust betreft, tot voor enkele dagen voor zijn dood was hij aan den arbeid voor de Vereeniging Hij hield van het leven, maar hij kon tege lijk hunkeren naar het eeuwige leven. Als hij daarover sprak, wat konden zijn oogen dan fonkelen! Daarop te kunnen wijzen beschouwde spr. als de beste troost, welke hij de bedroefde verwanten geven koii. Toespraak H. Diemer - Vervolgens sprak de heer H. Diemer namens „De Rotterdammer" en de daarmee verbonden bladen. Na eerst woorden van deelneming tot de familie te hebben gericht, werd ér door hem op gewezen, dat de tijd, gedurende welken de heer Plantenga zich had bezig gehouden met de N.V. verdeeld kan worden in twee perioden. De eerste periode was die van moeite, strijd, worsteling en volharding. De tweede toen de grootste zwarigheden achter den rug waren, was er een, waarin de thans ontslapene meer dan ooit gelegenheid had zijn wijsheid ten toon te spreiden. Toen stond hij als het ""are boven de menschen en de dingen: de toeziende voogd in optima Voor al hetgeen de heer Plantenga gedu rende 26 jaar voor de Christelijke Pers is geweest wilde Spr. hem op deze plaats har telijk dank zeggen. Doch bovenal wilde hij God danken, voor wat Hij in dezen eminen- ten mensch gegeven heeft! Gaarne wilde 6pr. aan bovenstaande nog een woord van meer persoonlijke aard toe voegen. Ongeveer 22V2 jaar geleden kruisten onze wegen, aldus de heer Diemer. De wederzijd- sche waardeering groeide gestadig. En het groote vertrouwen, dat daaruit is geboren, heeft, meende spr., nimmer tot eenige teleur stelling geleid. En met de hand op het hart kon Spr. de verzekering geven, dat er in al die jaren nooit één ernstig meeningsverschil is ge- Eens dragen STEEDS vragen!! Verkrijgbaar in alle betere Schoenenzaken Voornaamste Nieuws. Dit nummer bestaat uit TWEE bladen Blz. 1 H. M. de Koningin keert op 8 SepL aA uit Noorwegen naar Nederland terug. Op de Algemeene Begraafplaats tc Schevenin gen is het stoffelijk overschot van wijlen Notaris T. Plantenga ter aarde besteld. Blz. 2 Voor de volksstemming in het Saargebied zijn thans de rechterlijke colleges benoemd. Arrestaties te Berlijn van buitenlandsche en binnenlandsche communisten. Een verklaring van Baldur von Schirach. De brandende stad Campana geheel ontruimd. De hofprediker Ds. W. X. Weiter wordt op 1 September 85 jaar. Thans is het Koninklijk Besluit verschenen, waarbij de nieuwe regels voor de Spelling worden ingevoerd. Te Vlissingen is dc jaarvergadering gehouden van de Bond van Evangelisatiën in de Ned. Herv. Kerk. dc vlieger Van der Heden is de Almitento geopend. Blz. 7 I7ct Nederlandsche-Duitsche Betalingsverkeer. Een nieuwe voorloopige regeling vastges' ld. D Gerofahriek N.V. in 1933. Nieuw laagterecord van het pond tegenover de goudvaluta's. 't beste op dit gebied weest. Met iedere vezel \an zijn ziel was Plantenga verbonden aan zijn werk. Op de laatste vergadering van aandeel houders, op den 2en iSlei, werd de heer Plantenga weer herkozen. Toen hem gevraagd werd of hij de benoeming aan vaardde, luidde het antwoord: „Zoo de Heere wil". Vanaf dat oogenblik kreeg spr., die opmerkte, dat de kwaal zijn toeken reeds gezet had op Plantenga, den indruk, dat hij geen volgend jaar meer zou halen. Op zijn ziekbed gaf hij tot het laatst toe blijk van zijn vluggen geest en opgeruimd gemoed. En wanneer spr. het met hem had over het leven hiernamaals, dan kon hij tel kens weer vernemen, dat het daarmee in orde was. Dit nu was een twee-eenheid, die het ge heim was van Plantenga's leven. De er kenning, dat de waarde der onzienlijke dingen ver uitgaat boven die der zienlijke dingen. Moge die waarheid tot ons allen doordringen, en moge de arbeid voor de Christelijke Pens geheel in den geest van Plantenga worden voortgezet! Hierna heeft Mr. J. Plantenga, zoon van den overledene, met een kort woord al len dank gezegd voor de bewijzen van deel neming, inzonderheid de sprekers en Ds. Feenstra, waarna Ds. Wymenga op verzoek ■an de familie het „Onzo Vader" uitsprak. Naar den wensch van den overledene zongen allen tenslotte Psalm 111 5, waar mee de indrukwekkende plechtigheid be ëindigd werd. |De teraardebestelling van willen 'den keer 3*; Plantenga, ilevrouw Wed. Plantenga. zittend geheel reehU en de familieleden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1934 | | pagina 1