VRIJDAG 17 AUGUSTUS 1934 fWEEDE BLAD PAG. 6 STADSNIEUWS Muziekschool Mij. voor Toonkunst VERHUIST NAAR HUIZE NIJDAM Naar wij vernemen zal in het reeds ge- ruimen tijd leegstaande Huize N ij dam, aan de Nieuwe Rijn binnenkort gevestigd wor den de muziekschool van de Mij voor Toon kunst. welke zich momenteel bevindt in het Nutsgebouw. Waterpolo De Zijl I—A.Z.C. I (ft-l). In een goed en enthousiast gespeelden wedstrijd is het de thuisclub gelukt het nog ongeslagen A.Z.C. uit Alphen a. d. Rijn een groote maar verdiende nederlaag toe te brengen. Het begin is voor De Zijl en enke le schoten belanden tegen het latwerk, tot dat Kramp mooi 10 maakt. Even later sticht een hard schot van D. Kraayenbrink groote verwarring in de A.Z.C.-achterhoedc, waaraan Kramp een einde maakt, 2U. D. Kraayenbrink zwemt een paar maal keu rig op, waarna goed samenspel ontstaat tusschen D. Kraayenbrink en H. Blansjaar en laatstgenoemde onhoudbaar inschiet, 3—0. Nog voor de rust verkleint Timm uit een strafworp den achterstand, 3—1. De tweede helft begint met felle aanvallen der thuisclub, tqtdat Kramp eindelijk inschiet, 41. Wanneer Timm wegens het opstellen binnen de 2 meterlijn het water uit moet, heeft De Zijl weinig moeite de leiding te vergrooten, 51. Verschillende te zware aanvallen van A.Z.C. worden door den keu rig leidenden scheidsrechter, de heer Scheve- lenbos onderboken. A. H. van Egmond zwemt nog eens keurig op en zijn ver hard schot vliegt voor de zesde maal in de A.Z.C.- touwen, 6—1. A.Z.C. zal in de komende promotie-wed strijden met veel meer overleg moeten spe len, wil dit zevental een kans maken in de 2c klasse terug te komen. Aanstaande Maandagavond om 8 uur speelt De Zijl II tegen V.Z.R.V. I een polo wedstrijd. Kamer van Koophandel voor Rijnland HANDELSREGISTER Wijziging: A. C. Zuidhoek, Noordwijk- B., Wilhelminaetraat 39, kapperebedrijf. De handelszaak is omgezet in een vennootschap onder firma onder den naam: Gebr. Zuid hoek. Venn.: A. C. Zuidhoek, Noordwijk, en P. J. Zuidihoek, Noordwijk. T A. A. LUKASSEN. Te Soesterberg .waar hij de laatste jaren Woonachtig was, is op 61-jarigen leeftijd overleden de heer A. A. Lukassen, die ge durende vele jaren in onze stad in politie dienst is geweest. In 1898 werd hij aange steld als agent derde klasse, waarna hij spoedig tot de tweede en eerste klgsse op klom om vervolgens (in 1905) voorgesteld te worden als rechercheur. In deze 'hoedanig heid heeft hij zeer veel nuttig en succesrijk werk verricht, vooral in de oorlogsjaren, zoodat hij een bekende persoonlijkheid in onze stad is geworden, die bij zijn chefs hoog aangeschreven stond en door zijn col lega's, niet alleen in Leiden, maar ook in andere plaatsen, algemeen werd gewaar deerd als een zeer bekwaam politieman en pen prettig kameraad. Op 4 Sept. 1928 heeft hij den politiedienst, met pensioen verlaten. De laatste maanden liad hem een ernstige ziekte aangegrepen, die thans een einde gemaakt heeft aan zijn leven. De teraardebestelling zal Maandag te Soesterberg plaats hebben, AANBESTEDING. Gistermiddag werd door den luitenant- kwarliermeestcr in de Doelenkazerne aan besteed: de levering van aardappelen ge durende de maanden September—October 2934 ten behoeve van het garnizoen. Ingeschreven was als volgt: W. don Hee- ten en Zn. f 4.76, C. Wagemaker en Zn. t 5.27, P Kempeneers f 5.50 alles per 100 KG. Alle gegadigden zijn woonachtig te Lei den. De levering is voorloopig gegund aan den laags ten inschrijver. DE VICTORIA REGIA BLOEIT WEER. De Victoria Regiakas in de Hortus Bota nicus zal heden en morgen van 911 uur \oor het publiek geopend zijn in verband met het bloeien van de Victoria Regia, te gen de gebruikelijke entreeprijs van f 0.25, ARBEIDSBEURS. Op den 16en Augustus 1931 waren 3230 [(v.j. 2489) werkzoekenden ingeschreven. DE OUDE TRUC Een winkelier in onze stad is gisteren de dupe geworden yan een oude truc, die ech ter altijd nog succes schijnt te hebben. Een juffrouw kocht een kleinigheid voor f0.50, betaalde met een briefje van f 10 en nam zoowel de waar als het briefje van f 10 en het wisselgeld mee. Men zij op zijn hoede. GEVALLEN De gepensioneerde W. J. D. P. is gister middag op den Rijnshurgerweg tegen een lantaarnpaal opgereden. Hij kwam zoodanig te zallen, dat hij met inwendige kneuzingen naar het Acad. Ziekenhuis moest worden overgebracht. WATERPOLO Maandag a.s. speelt te Alfon aan de Rijn iAZC IDe Zijl I een nederlaag-wedstrijd. BIJTIJDS GERED. Gistermiddag is de 5-jarige N. v. D., uit Oegstgeest, spelenderwijs In de groote vijver van de Leidsche Hout gevallen. Het kind dreef snel naar het midden. Gerrit van Putten sprong gekleed te water en wist de drenkeling behouden op het droge te bren gen. De agent v. P., die in de buurt was, heeft zich eveneens gekleed te water bege ven, maar zijn hulp was niet meer noodig. EEN ONGELUK ZIT IN EEN KLEIN HOEKJE. J. N. de M. is op de Lammermarkt ge struikeld en zoo ongelukkig gevallen, dat hij zijn linkeronderbeen brak. Hij is door den E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis ge bracht. VAN EEN LADDER GEVALLEN. Hedenmorgen is de 50-jarige W. W. op liet terrein van de Constructie-Werkplaat- sen van een laddertje gevallen, doordat het brak. Hij bleef bewusteloos liggen en is door den E.H.D. ter observatie naar het Acad. Ziekenhuis gebracht. Ford-karavaan in Leiden In drie maanden door negentien landen Onze stad is heden bezocht door 'n Ford karavaan. bestaande uit een mode IJ-bestel wagen, een vier-cylinder truck-bestelwagen en een acht-cylinder, die, alle met lading, oen reis van drie maanden door Europa, Afrika en Azië maakt om aan te toonen, dat deze fFord-producten „all round" zijn, d.w.z. in elk klimaat, op elk soort wegen, in liet vlakke land. zoowel als in de ber gen, een uitstekend transport voor goede ren waarborgt. De karavaan is op 12 Juni jl. uit Alexan- drië in Egypte vertrokken, en bezocht reeds Egypte, Palestina, Syrië. Turkije, Bulgarije, Joego-Slavië, Hongarije, Oostenrija, Tsjecho- Rlowakije, Duitschland, Zweden, Finland en Denemarken. De karavaan gaat van Nederland naar België en daarna naar Zwitserland, Fran krijk en Spanje. Hü maakte een rondrit door onze stad en bracht een bezoek aan de N.V. „Het Motor huis" aan de Morschsingel, de Offical Ford dealer, waar hij te ongeveer 12 uur arriveer de. Daar hebben wij een aantal bijzonderhe den over de interessante tocht vernomen Tot op heden zijn 11.600 K.M. afgelegd, ter wijl het totaal omstreeks 20.000 K.M. zal zijn De bemanning is bijna zoo internationaal als de route, zes man vertegenwoordigen 5 vel schillende landen* Engeland, Denemarken, Griekenland, Italië en Nw. Zeeland. De eer ste étappes waren het zwaarst, volgde de karavaanrouto door de woestijn van Sinai. trok de hooge bergpassen van Syrië over, moest vaak zelfs bruggen repareeren, in ver schillende gevallen rivieren doortrekken de met een dikke laag modder van Bulgarije niet te vergeten. Met een zeer primitieve pont over de üonau maar thuis kan regen onsc niet. meer angst aanjagen door ons het voorttrekken te beletten. De karavaan ver trok 12 Juni 's morgens om 5 uur naarCaïro en vervolgens naar Suez en Beerstreba, een van de moeilijkste gedeeltes van de reis, werd zonder moeite volbracht ondanks het zand en de enorme hitte en het feit, dat de wagens met de normale hoogdruk banden zooals het standaardmodel zijn uitgerust. Ofschoon een behoorlijke voorraad mineraal water was medegenomen, bleek deze niet vol doende voor een temperatuur van 130 gr. Fahrenheit en halverwege de woestijn moes' de bemanning zijn toevlucht nemen tot het brakke water van Arabische bronnen. Won der boven wonder zonder eenige schadelijke gevolgen. Van Suez naar Jerusalem werd de weg afgelegd in 12 uren, een record voor ge laden vrachtwagens. De wegen in Palestina waren uitstekend en de reis door dat land gemakkelijk In Syrië zijn de \yegen over het algemeen niet zoo goed, met hoog gebergte. Het klim men leverde geen moeilijkheden, d ezeer 6cherpe bochten echter wel. Dec douane-en paspoort-formaliteiten te Payas aan de Tukrsche grens namen 6 uur in beslag. Turkije binnen te komen met ballast was onmogelijk. 4 ton -zand moesten uit zakken worden leeggestort aan de grens en weder om worden gevuld in Turkije. Vermoedelijk dach men dat er bedwelmende middelen of springstoffen in het zand vermengd was. Hierna wenschten de autoriteiten een monster van onze reserve olievoorraad om te analyseeren. De ruiten achtrein de groote trucks waren gedemonteerd om betere ventilatie te geven; de autoriteiten wilden dit niet gelooven en wildon invoerrechten heffen. Voor de benzine moest ook worden be taald daar deze in Turkije moet worden gekocht, maar men vertelt er niet bij hoe men de eerste benzinepomp in Turkije moet bereiken nvet een leege benzinetank. Na drie uen in Turkije te hebben gewor steld, met rivieren-steenblokken, begon het zwaar te regenen en werd bet, zelfs met kettingen om de banden, onmogelijk een weg te banen door de kleverige modder. Men bleef dus maar staan hopende op beter weer. Vijf uur zonneschijn de volgende dag was voldoende o de modder te doen drogen en de karavaan in staat te stellen verder te trekken. Gelukkig viel er niet méér regen, maar de gevlgen van deze regenval waren tot Angora merkbaar. Bruggen in Turkije zijn ongelooflijk slecht en het ovetrekken van rivieren is iedere keer opnieuw een avontuur. De ergste reis was van Adana naar Ad'a- pazavi toen 19 uur lang onafgebrken werd gereden om 300 K.M. af te leggen. Bij onze aankomst te Stamboel wilden de menschen ons niet gelooven en verklaarden dat de kleine Model „Y" zeker in een groote truck was geladen. Bulgaarsche wegen gelijken veel op de Turksche wegen, zij zijn echter beter. Hier regende het wederom en moesten wij der tien uur aan een stuk rijden om 200 K.M. af te leggen. Om Roemenië binnen te komen moest de karavaan over de Donau worden gezet, hier toe werd een schuit gehuurd, die echter ruim anderhalve meter boven de steiger uit stak. Met behulp van leege tonnen en olie vaten werd een paar planken gestut en kwam de expeditie aan boord. De V8 zakte door deze stellage heen de eerste keer, doch kwam gelukkig niet in de Donau terecht Roemenië met zijn goede wegen, bood geen moeilijkheden; om Belgrado te berei ken moest de Donau ten tweede male wor den overgetrokken, ditmaal op een zeer kleine schuit, en onderwijl snuffelde de douane al onze bagage, daar hij door de roode kleur van onze wagens, ons van com munistische propaganda verdacht Hongarije bood de beste wegen van de ge- heele toch zoover; ook de gecementeerde wegen in Nederland zijn prachtig, en moei lijkheden hebben zich verder niet voorge daan. Men moest echter in de Levant hébben gereisd om de geciviliseerde landen ten volle te kunnen apprecieeren. Holland vinden wij een mooi land, aldiis de leider van de expeditie. Nergens zagen wij boerderijen zooals in Groningen, de prachtige landhuizen in de buurt van Am- hem en de mooie nieuwe wijken van Utrecht Wij zijn alleraardigst ontvangen. Alles wat met reizen te maken heeft, schijnt de Nederlanders belang in te boezemen en wij hebben ons allen voorgenomen spoedig eens als toerist hier terug te keeren. (Ongecorrigeerd) DE GAANDE EN DE KOMENDE MAN Gevestigd: L. Algra, mil. politie korporaal, Weddesteeg 2 E. M. Bachmann. huishoudster, Witte &ngel 10 N. Bakker, Pr. Hendrikstr 17 G. E. Bratzler, dienstbode, Lokhorststr. 21a Wed. L. Steutel-Buis, P. J. Blokstr. 34 F. P. Devilee, houtbewerker, J. Lievensstr. 5a G. ter Heide, dienstbode, Rijnsb.weg 159 F. H. Hen derson, de Meij v. Streefkerkstr 2 C. Hoek, Hoogewoerd 34 C. Hogervorst, dienstbode, da Costastr. 13 M. J. Horstman, dienstbode, Morschweg 55f M. A. v. d. Hoven v. Genderen, Roodenb.str. 13 K Hulsmann. dienstbode, J. v. Goyenkade 7 H. G. C. de Keuning, reiziger, Tiboel Siegenbeekstr. 29 C. Kralt, bioemen- koopman, 3 Octoberstr. 51b Wed. A. M. Waals-Kruger, Haagweg 18a R. Lensing, Apoth.dljk 15 A. v. d. Linde, dienstbode, Nic. Beetsstr. 27 W. Lommer se, monteur, H. Morschweg 114 C. .T, Notenboom, 1.1. ver pleegster, Rijnsburgerw 62 B. Ohlsen. fabr.arb., Ambonstr. 17 J. W. A. Pleij. Stille Rijn 7 W. J. A. Piel], Stille Rijn 7 R. Ritter. dienst bode. Zoeterw. Singel 24 J. Roode. Ie luit. art., Haagweg 48 J. de Ru. loopknecht, Haar- lemmerstr. 155 P. G. Schmidt, handelsagent, Utr. jaagpad 16 Wed. J. C v. Wijk-Schouten, H. Rijndijk 67 A. Boersema-Sissingh. v. d. Bran delerkade 6 J. G. v. d. Son, 1.1 verpleegster, Molenstr. 7 A. Staal, Lorabokstr. 14 R. Stuart, kleermaker. J. Vossensteeg 61 B. Ab- spoel—IVerhoog. Roggenbroodshof 4 H. C. Vo gelaar, winkelier. Groeoesteeg 17 M. J. v. d. Werf, Noordeinde 50 K. A. Wofterink, com mies N.S., Fagelstraat 32. Vertrokken: K. Arvai, Wassenaar, L. Kerk dam 5 N. v. Barneveld, Voorschoten. Ten Horst 192 - Wed. W. Th. Hauer-Bredewold, Amsterdam, Marco Polostraat 76 H. M A. v. Dam. Warmond, Rurgersdam B 52 J. v. d. Hijkei, Amsterdam, O.Z. Achterburgwal 35 H. M. de Graaff, Zoeterwoude, F 65 A. Halber- sma, Wierden, Almeloschew. Wed. E. Th. Thiel—Hauthal, Oegstgeest, Oranjelaan 15 C. M. la House, Den Haag, Wagenstraat 34 A. H. Hiihl, Soest, Bosstraat 12 D. Huisman. Den Haag, Nunspeetlaan 390 I Keseboom, Oegst geest. Warmonderweg 20 S. Koerse, Zwolle, Oosterstr. 6 K. H. Kroon," Andijk, Klein Gouw 16 Lie Swi Pik, PckaJongan, Dwarsstraat 7 A. C. Llepman, Rheden, Kortennaerlaan 8 C. Gooi—de Man, Beverwijk, Stumphuisstraat 40 N. C. Marbus, Wassenaar. Duinrelweg 26 E. J. Maronier, Zeist, Paltzerweg 26 E. Mol nar, Sassenhcim, Kastanjelaan 14 G. S. Mon- tanus, Leiderdorp, Koningsstraat 58 B. J. Moo- lenasr, Oegstgeest, Oraajelaan 15 D v. Mou- rik, Buren. Nachtegaalst!*. 176 j. H. M. Nico- lai, Den Haag, Fr. Valentljnstr. lij A. M. v. Nieuwenhoven. Den Haag, v. Goghstr. 129. J. de la Rle, N.O. Ir.dAë - R. Rótter, Den Haag, Lyceum ple'n 42 O. G. L. de Roos, Haarlem, Maria Stichting M. C. Smits, Rotterdam, v. Speljkstr. 122a W. Stange, Haarlem, Zuidpol derstraat 56 rood G. Stoof. Haarlem, Pretoria- plein 101 K. Teschmer. Oegstgeest, L. de Co- lignystraat 8 J. C. M Timmermans, Oegstgeest Warmonderweg 20 J. P. Verberne, Vlietweg E 28. WATERTEMPERATUREN. Zweminrichting Hooge Rijndijk 21 gr. C. Zweminrichting De Zijl 21 gr. C. Burgerlijke Stand BEVALLEN*: J H IJzermanBoom z.: D Re mond—Labrujere z. OVERLEDEN*. H LootJ dr 54 j; J Wafting— Hoenderken vr 33 j. ONDERTROUWD: J P Pont en H C Bemel- man: W D Regeer en J KokkedeeJ M v der Berg en E van 't Zelfde; B de Kier en G P Muhlateff. Uit den Omtrek ALPHEN AAN DEN RUN ESTAFETTE DWARS DOOR ALPHEN Volgende week Dinsdag zal de jaarlijksche Estafette „Dwars door Alphen" gehouden worden. Het parcours is wederom van Hazeveld tot Van Boetselaerstraat. Aanvang half acht. Tot heden hebben Ingeschreven de R.K. Sportvereniging „Wilskracht", voetbalvereen. „Alphen" en „Al- phia" en U.V.S uit Leiden. ERNSTIGE BOTSING Toen gister de heer J. M. v. N. met zijn auto waarin drie zijner kinderen waren op de Zuideind- scheweg te Aarlanderveen reed, ontstond onver wacht een ernstige botsing. Doordat een onbeken de wielrijder een vijftal meters voor zijn auto kwam te vallen moest v. N. ver naar links uithalen en kwam in aanraking met een boom langs de weg. De botsing was vrij hevig. Een zijner kinderen, een 8-jarig zoontje, werd zeer ernstig aan zijn arm gewond. Eerste hulp verleende Dr. Van der Wind. Gezien de hevige botsing is het ongeluk zonder zeer ernstige gevolgen. De auto werd later met een kraanwagen weggesleept. HEDENAVOND MUZIEK Hedenavond (Vrijdag) zal de R.K. Muxiekver- eenlging Leo XIII een concert geven in de tuin van het St. Josephgesticht aan de Prins Hendrik straat. BLOEMPJESDAG Ten bate van het R.K. TB.C.-fonds „Santos" zal volgende week Dinsdag een bloempjesdag worden gehouden. KOSTELOOZE INENTING Burgemeester en Wethouders van Alphen aan den Rijn maken bekend, dat op Woensdag 22 Augustus as. de gelegenheid zal zijn opengesteld voor kostelooze inenting en hertnënting en wel: le. voor de ingezetenen van het dorp Aarlan derveen ten huize van den Heer W. van der Wind, arts, des voormiddags 9 uur: 2e. voor de ingezetenen van de Lage Zijde en wel van de Oostzijde van de Aarbrug tot aan de grens van Zwammerdam. in het Raadhuis in de Raadhuisstraat des namiddags 2 uur; 3e. voor de ingezetenen van de Lage Zijde en wel van de Westzijde van de Aarbrug met inbe grip van de Ridderbuurt tot aan de grensscheiding met Koudekerk en Woubrugge, ten huize van den Heer W. van Wermeskerken, arts alhier, des na middags 2 uur; 4e. voor de ingezetenen van de Hooge Zijde vanaf dc grensscheiding met Zwammerdam met inbegrip van de buitenwijken tot aan de Hofbrug in het Huis der Gemeente in de Julianastraat, des namiddags 2 uur; 5e. %'oor de ingezetenen van de Hooge Zijde vanaf de Hofbrug tot aan de grens van Hazers- woude in het Huis der Gemeente in de Juliana straat des voormiddags 9 uur. DE IJSBAAN GEREED Gister was het werk aan de nieuwe ijs baan zoodanig gevorderd dat een groot ge deelte van de tewerk gestelde werkloozen in contraprestatie, werden overgeplaatst naar de werken aan de Aar. De baan is gereed, Aan het parkeerterrein wordt dc laatste hand gelegd. BURGERLIJKE STAND. BEVALLEN: R Groeneveld—Kromhout z A S M van der Tol—van Niekerk z J Visser— Kwakernaak d C van Egmondv Leeuwen d L de Graaf—Kloosterziel z M van Schie Maameti«r z OVERLEDEN: J de Vos 60 Jr A van Vlo gen 72 Jr. wede van A Bannink GEHUWD: F L van Muiswinkel 29 jr sp C N Hoogendoorn 21 Jr W Verbrokkem 26 jr en J v den Ent 26 Jr JA Dalebout 29 Jr en A Alewlin 26 Jr W Tromp 23 Jr en H J Kroon 22 jr BOSKOOP HANDELSRISICO. De moeilijkheden, waarmede de boomkwee kers te kampen hebben met name wat betreft den afzet hunner producten, worden er niet minder op. Van de zijde der vereeniging „Boom- en Plantenbeurs" wordt er thans op gewezen, dat een der leden het bestuur in kennis stelde, dat hem een koopbriefje van een der handelaren ter teekening werd aangeboden, waarin ver meld, dat de planten niet aanvaard behoeven te worden wanneer in Groot-Brittannië en Ierland de belasting wordt verhoogd of door de Ned. regeering maatregelen worden geno men, die de uitvoer daarvan bemoeilijken. Zoodoende trachten de handelaren voor een zeer groot gedeelte de risico, over te dragen aan den kleinen kweeker, den z.g. „kweeker- aan-land", menschen, die toch reeds noode het hoofd boven water kunnen houden, wijl zij hun producten verkoopen tegen prijzen, welke hun het voortkweeken bijna onmogelijk maken Het bestuur dezer vereeniging raadt de leden aan, ununiem op soortgelijke voorwaar den niet te verkoopen. HAZERSWOUDE KNAAPJE OVERREDEN EN GEDOOD Zooals we reeds in ons vorig nummer meedeelden had gistermiddag op den Rijks straatweg een ernstig ongeluk plaats ge had. De familie Horst, wonende te Hazers- woude, zou per auto naar Zwammerdam gaan, om een aldaar wonend familielid, ter gelegenheid van diens verjaardag, te bezoeken. Een melkauto, waarmede de familie tot Zwammerdam zou mogen meerijden, stond reeds te wachten, zoodat de moeder, die zes kinderen bij zich had, eenige haast maakte. Een der kinderen, een 5-jarig jongetje, dat zich bij zijn moeder wilde voegen, kwam plotseling achter den melkauto van daan, jiuist toen een auto uit Den Haag passeerde. Het ventje werd tegen de straat geslin gerd en was op slag dood. KATWIJK AAN DEN RIJN HET OVERRIJN Naar we vernemen zal, als het trottoir aan den Zuid-Boulevard gereed is, met de verbetering van het Overrljn, nieuwe bestrating, trottoir, rijwiel pad, worden begonnen. Met de uitzetting van dit trottoir is bereids een aanvang gemaakt, zoodat mag worden verwacht dat nog voor den winter het Overrljn gereed zal komen. TUINBOUW In aanmerking nemend, dat we toch altijd nog in een z.g. crisistijd leven, is er den laatsten tijd voor de tuinders in het algemeen geen steekhoudende reden tot klagen. De toestand is in het algemeen veel beter dan in 1933. In meerder opzicht is zulks merkbaar. De prijzen der producten zijn steeds beter geweest, de gewassen die tot heden geoogst zijn waren goed, de pachtprijzen zijn, dank zij de activiteit van de Commissie tot behartiging der Tuinbouwbelangen, van bijna alle teelgronden ver laagd waarvan vooral nu geprofiteerd wordt. Alle maal oorzaken die tot gevolg hebben een iets betere toestand. De 15 Augustus is voor menig tuinder een belangrijke datum. De dag der eerste termijnbetaling van landhuur. Ook deze betalingen liepen, naar ons van betrouwbare zijde verzekerd werd. vlotter dan voorheen. Ook cfèze te betalen bedragen waren door de pachtverlaging die met behulp der genoemde commissie bewerkstelligd was. lager geworden. En het laat zich aanzien dat de hier geteelde producten in de naaste toekomst gevraagd zullen blijven, en een redelijke prijs zullen opbrengen. Het kwantum doorgedraaide producten was tot heden zeer klein; de laaste weken was er van doordraaien zelfs geen sprake. Het eenige wat geen enkele tuinder of koopman kan bevredigen is de z.g. „steunregeling voor aardappelen", een re- geling die geen steunregeling is naar aller opvat- tang, doch een administratieve rompslomp die veel geld kost en ten slotte door tuinder en consument moet betaald worden. Resumeerende komt men echter tot de slotsom, dat de algemeene toestand in de tuinbouwbedrijven hier en in de naaste omgeving redelijk is. VOETBAL Op het terrein van K. R. V. aan de Sandtlaan zal Zaterdagavond een spannende wedstrijd wor- iden gespeeld tusschen Quick Boys Jen Schevenin- igen I. Laatstgenoemd elftal is ide klasser K.N V.B. Verwacht wordt dat er voor dezen wedstrijd 'veel belangstelling zal zijn. Het terrein van Quick Boys is wegens verbetering van het terrein mo menteel niet bespeelbaar. KATWIJK AAN ZEE Inval iri een Café Er werd aan twee tafels een soort „Straperlo" gespeeld Donderdagavond omstreeks elf uur heeft de politie onder leiding van den inspecteur een inval gedaan in het café Klein du Rhin in het Waaigat. Alle toegangen werden door politiemannen bezet, waarna deze het café binnengedrongen. In 'n hoek van het café werden twee speeltafels aangetroffen welke veel overeenkomst vertoonden met het be kende „Straperlo"-spel. Op de tafels waren 25 speelkaarten bevestigd aan weerszijden een roode en een zwarte. De bankhouder zelf was in het bezit van een stel van 25 kaarten. De spelers moesten om beurten een kaart trekken. Dc kaart die overeenkwam met de kaart waaróp de speler een fiches had gezet dan werden hem 24 fiches uit betaald. Ook waren bij dit spel combinaties moge lijk. De fiches werden verkocht voor 5 cent per stuk, per trek werd aan iederen spelor niet meer dan 3,20 uitbetaald. Ook was het mogelijk „rouge" of „noir" te spelen. De tafels, fiches, en kaarten werden in beslag genomen, terwijl de bankhouder en de spe lers naar het politiebureau werden overge bracht. De beide verdachten, de caféhouders C. J. K. en C. v. R. beiden wonende in het Waai gat, bekenden tenslotte volledig. K. R. B. Door de K. R. B. zijn op de gevaarlijke plaatsen in zee roode bakens geplaatst, zoo dat het publiek er op attent gemaakt wordt, daar niet te gaan zwemmen. U. N. I. Gisteravond gaf de U.N.I. een concert op de Boulevard. Uitgevoerd werd o.a. de be kende marschpotpourri welke veel bijval oogste. Ook van de zijde van het publiek was er veel belangstelling, mede door het schitterende weer. Jamnier is, dat enkelen nog niet weten, dat tijdens liet uitvoeren der nummers, men zich ordelijk moet ge dragen. VOETBAL Noordwijk I—L.D.W.S. I (Leiden) A.s. Zaterdag om 5 uur wordt een beslis singswedstrijd gespeeld tusschen bovenge noemde elftallen. De wedstrijd vindt plaats op het „Katwijk'-terrein in de Koestal. SPELDJESDAG Ten bate van den arbeid in het Chr. Op voedingsgesticht „Valkenheide" te Maarsber- gen wordt a.s. Zaterdag in onze gemeente een speldjesdag gehouden, waarvan de lei ding berust bij den heer A. den Dikken. Het is te hopen dat voor het mooie werk dat in deze stichting voor de verwaarloosde jeugd gedaan wordt, milde offers zullen worden gebracht. KOUDEKERK UITSTAPJE De Geref. Zangvereeniging „Soli Deo Glo ria" maakte gisteren per touringcar van den heer Langhout, alhier, een uitstapje naar Arnhem en omstreken en de Herv. Knapenverecniging „Thimotheus" eveneens per touringcar van den heer Langhout een reisje naar Lage Vuursche alwaar o.m. werd bezocht de bekende Ernst Slllemhoeve. Het weer was prachtig en hoogst voldaan waren heide vereenigingen over hun welge slaagde reis. LEIMUIDEN AUTO DOOR BRUG GEZAKT Gisterenmiddag, kwam een auto van de firma Balfort, van Nieuwveen, beladen met pl.m. ty2 ton graan uit de richting Vrieze- koop, en moest de brug over nabij de boer derij Voshart Deze was niet op de zwara vracht berekend, met het gevolg- dat de auto door de brug zakte. Een tiental zakken gingen te water. Nadat de vracht gelost was, werd de auto met vereende krachten weer op den weg gebracht en kon z'n weg weer vervolgen. De brug, welke 's morgens nog eenige herstellingen had ondergaan, en de leuning kregen groote schade. NOORDWIJK MUZIKALE MARSCH Door den burgemeester dezer gemeente is aan de Chr. Mond Accordeon Vereeniging „Prins Hendrik" te Delft vergunning ver leend om op Woensdag 22 Augustus mot mond-orgels en trommels een marsch to maken door dc beide dorpen Noordwijk Bin nen en Noordwijk aan Zee. EEN BELANGRIJK VERLIES De door den Minister van Binnenlandsche Zaken voorgenomen nieuwe maatregelen als het stichten van een werkloosheidssub- sidiefonds en het subsidieeren daaruit van de gemeenten in de kosten van werkver schaffing en steunverleening hebben voor onze gemeente tot gevolg, dat de uitkeering in de kosten van steunverleening en werk verschaffing 55.790 grooter wordt dan voorheen, doch dat het rijk ten behoeve van bovengenoemd fonds beslag legt op een be drag van 86.0*24 aan gemeentelijke belas tinggelden, zoodat het verlies voor de ge meente over een vol jaar gerekend wordt op 30.054. OUDE WETERING DE VOETBALWEDSTRIJD TEN BATE VAN HET GROENE KRUIS Gisteravond had de voetbalwedstrijd plaats tusschen de veteranen van D. W. E. en Majella. De opbrengst was ten bate van het Groene Kruis. De muziekvereeniging „Door gunst ver kregen" verleende haar medewerking. Van de zijde yan 't publiek was tamelijk veel be langstelling. Voor de pauze stond het spel nog steeds 00- doch kort daarna maakte Majella haar eerste doelpunt. De spanning werd er door verhoogd. D. W. B. liet het er niet bij zitten en Stormesand maakte het spel weer gelijk. Tot het eind toe bleef de stand 1—1. Beide partijen hebben keurig gespeeld. Ds. A. v d Bijl sprak na de wedstrijd een kort woord van dank aan de besturen der pelde ver-i eenigingen. Door hot gelijk spel krijgen beiden een medaille. Met eon vroolijke marsch van „Door gunst verkregen" trok 't publiek weer huiswaarts. RIJNSBURG TUINBOUW Het ging in den handel heel goed deze week. De prijzen van de verschillende pro ducten gingen allen iets in stijgende lijn. Vooral voor peen en bloemkool was dit het geval. De le soort bloemkool ging ging van f 10.60 tot deze laatste dagen voor f 17.60. 2e soort bracht van f 4.10 tot f 7.20 op. Kisten peen, aanvankelijk voor f 0.35—0.50 hepen naar f 0.55-0.65 per kist. Ook bos- peen ging vlug weg met verhoogde prijzen van f 4.10 tot zelfs f 7.30 per 100 bos. Voor eigenheimers was goede vraag. In de' ver plichte maat 3560 m.M. brachten deze van f 0.95 tot 1.20 per kist van 25 K.G. Hierbij Komt dan nog f 0.25 als do bekende en in- tusschen berucht geworden heffing. De maat van onder 35 en boven 60 m.M. mag niet worden verhandeld. Een officieele prijsnoteering kan hiervan dus niet gege ven worden. Deze zal 50 a 60 pet. van de prijs zijn van de maat 35—60 m.M. Voor sla in de goede soort worden redelijke prijzen betaald. Er is weinig van aan te voeren. Per 100 van f 1.50 tot f 2.10. SASSENHEIM VERKEERSONEENIGHKID. Gisteren kwam een auto uit de Florisschou- tenstraat rijden die naar de meening van wethouder Bader de bocht iets te groot nam, waarop deze dan ook den chauffeur opmerk zaam maakte. Er ontstond een korte woorden wisseling, die zoo hoog liep, dat de chauffeur zich genoodzaakt zag even uit te stappen. Hij gaf daarop den heer B. zulk een stevige duw, dat reze op onzachte wijze over de straat rolde. De heer v. K. geleidde de heeren naar het politiebureau, waar van het incident proces verbaal werd opgemaakt. ZWEMWEDSTRIJD. Voor de a.s. Zaterdag te houden zwemwed strijden hebben zich 21 heeren opgegeven voor de wedstrijd op 1500 meter. Voor de dames- wedstrijd (1000 meter) gaven zich geen deel neemsters op. VOORSCHOTEN VEERTIGJARIG PRIESTERFEEST PASTOOR G. MEYER In aansluiting op ons verslag over het 40- jarig priesterjubileum van pastoor P, Meyer, deelen wij nog mede, dat Woensdag morgen onder groote belangstelling de ju bilaris een plechtige hoogmis opdr -eg in de rijk en smaaicvol versierue kerk. Des middags kwam de feestcommissie bijeen tot aanbieding van de feestgave, waarbij het woord werd gevoerd door kape laan L. Brabander. Deze deelde mede, dat, ondanks de slechte tijden, en na aftrek der onkosten voor kerkversiering, spr. nog een bedrag kon aanbieden groot ƒ20000, een 6choon bewijs, hoe het werk van den jubila ris gewaardeerd wordt. Namens de Vrouwen bond bcod mej. N. van Geest een godslamp aan voor het priesterkoor. Pastoor P. Meyer heeft hierna hartelijk dank gezegd voor deze feestgaven, die bij een zijn -gebracht met groote opofferingen. Vervolgens had een druk bezochte receptie plaats, waarbij o.a. werden opgemerkt bur gemeester N. Vernéde, de heer A. T. Schram de Jong, gemeente-ontvanger, W. A. A. J. baron Schimmelpenninok van der Oyc en Ds H. P. Fortgen s. Radio Nieuws. GEMEENTELIJKE RADIO-DISTRIBUTIE EN RADIO-CENTRALE R. O. V. VRIJDAG 17 AUGUSTUS Programma 8: 8—12.20 Keulen; 12.20—15 20 Lonuen Reg:; 15.2017.20 Kulundborg of Luxem burg; 17.20—19.20 Brussel Fr; 19.23—20.05 Deut8chl-send«r; 20.05afl.; Weenen of Brussel Vlaamsch Programma 4: 8.20—8.50 Parüs R; 10.85—11.50 Parüs R; 12.20—17.35 Daventry; 17.35—18.20 Een der Eng. National zenders; 18.2018.50 Brussel 1; 18.5019.20 Londen Rog; 19.2023 Luxemburg; 23afl.; Londen Rcg ZATERDAG 18 AUGUSTUS Programma 3: 8—15.05 Keulen; 15.05—17.20 Kalundborg of Luxomburg; 17.20afl.: Brussel Vlaamsch Programma 4: 8.20—8.60 Parüs R; 10.3511.50 Parüs Radio; 12.20—16.86Davcntr 16.35—17.20 Deutschl-sender; 17.2019.36 Brussel rF; 10.35 —21.15 Daventry; 21.16—afl.: Londen Reg DEN HAAG Economische toestand van de Residentie Inzake den economisohen toestand van de Residentie geeft de statistiek over do 1 maand Mei de volgende cijfers. Er i6 aanbesteed aan binnen do gemeente 1 uit te voeren werken voor 6670 (18.558) door het Rijk, Maatschappelijk Hulpbetoon heeft aan wekelijkechen steun uitgekeerd 433.020.24 (527.496), aan nooduitkeering 15.507.27 (17.165.55), aan ziekemh.-verpl. 151.050.2S (154.619.63), voor uitgetrokkenen ƒ258.336.70 i (273.632.13) en aan bijslag op uitkee-ringen i van werkloozenkassen ƒ894.82 (773.85). .'Je maand Mei 1934 vertoont dus vrij aardigen I vooruitgang bij de gelijknamige maand 1 1933, maar ze is nog een 17.000 slechter 1 dan April. De werkloosheids index onder de georganiseerde arbeiders was 23.4 (20.4) in April, die onder de leden der gesubsi dieerde werkloosheidskasscn in Mei 2.1.3 (23.4) en in totaal is aan werkloosheids-uit» keering betaald ƒ500.535.75 (534.889.35). De Bank van Leening heeft op onderpand I verstrekt 111.650.25 (139.640) sinds 1 Jan. ƒ543.834 (601.626.75) op andere wijze ƒ39.025 (41.071.25), waarvan aan gemeente- j pensoneel ƒ17.266 (16.105) en aan Rijksper soneel ƒ6290 (5110). Op de Spaarbanken is ingelegd ƒ5.139.52924 (4.952.369) en terugbetaald i ƒ4.577.105.68 (4.247.817.82), zoodat het saldo 1 inleg heeft bedragen 562.423.56 (704.551.IS) 1 en dus de daling voortgang heeft. Het aantal nachtverblijven aan onbehuis- i den heeft 8475 (8096) bedragen. Voor het eerst wordt opgave van de ver makelijkheidsbelasting verstrekt en het be drag vertoont een vermindering van ruim 1000 bij Mei 1933. Het heeft bedragen ƒ76.068.33 tegen in April 60.049.79 en in Mei 1933 ƒ77.493.06. Er zijn uitgesproken 44 (28) faillissemen ten, opgeheven 36 (20), vernietigd 3 (4) en beëindigd 25 (30). De tusschen haakjes geplaatste cijf -rs zijn van Mei 1933 Siervisschen voor den Dierentuin Met de Indrapoera arriveerde een groot aantal siervisschen uit Indië. Dank zij de goede zorgen van den heer Van Battum kwam de gebeele verzameling goed aan. De verzorging dezer visschen aan boord van een mailboot vereischt veel aandacht en is niet ieders werk. In de tropen moet men er voor waken, dat de temperatuur niet te hoog oploopt, terwijl men bij den overgang in du gematigde luchtstreken en vooral bij storm weer moet toezien, dat de afkoeling niet ta plotseling geschiedt. Ook de luchtpompin stallatie vereischt kunde en zorg. De officie ren van den Rotterdamschen Lloyd geven steeds hulp in moeilijke gevallen, maar de voortdurende zorg berust bij den heer Van. Battum, die hiervoor slechts weinige vrije uren beschikbaar heeft, daar de Indrapoera steeds veel passagiers heeft en de heer Van Battum hiervoor in de eerste plaats moet zorgen. Het aquarium te Monaco schonk aan den Dierentuin drie zeer mooie Murencn, wier vergiftige beet, zooals bekend, vaak doo delijk ls. Het aquarium van den Tuin is hiermee weer een prachtverzameling rijker gewor den. UTRECHT Tramdienst UtrechtZeist In verband met het zeer sterk terugloopcn van het reizigersaantal in het bijzonder op de lijn Utrecht—Zeist zal het aantal ritten I op die lijn moeten worden verminderd. Van 1 September af zal elke 20 minuten een stoptram en bovendien elk half uur een versnelde tram rijden (dus per uur 5 trams, thans 8 trams). De eerste versnelde tram vertrekt van Zeist 7.12 (thans 7.25) en de laatste 22.42 (thans 19.40). De eerste versnelde tram vertrekt van Utrecht 7.13 (thans 8.15) en de laatste 22.43 (thans 20.30), zoodat dit eenige verbetering brengt. Verder is besloten door het inleggen van een afzonderlijken dienst tusschen Zeist (Station) en Station Driebergen de aanslui tingen op de Dieseltreinen naar en van Arnhem te verbeteren. Deze afzonderlijke diensten zullen ver trekken van Zeist (Station) 3 minuten ('t Rond pl.m. 7 min.) over elk uur en komen 14 minuten na elk uur bij het Station Drie bergen aan; de Dieseltreinen naar Arnhem vertrekken 10 min. over elk uur. Omgekeerde richting komt de trein van Arnhem aan 42 min. na elk uur; de tram vertrekt naar Zeist 47 min. na elk uur. De trams van dezen afzonderlijken dienst komen aan en vertrekken van het Stations plein, dus voor het stationsgebouw, te Driebergen. De halfuurdiensten tusschen Utrecht- Doorn, UtrechtAmersfoort en de uurdienst Utrecht— Rhenen—Arnhem blijven gehand haafd, met dien verstande dat de tijden van vertrek en aankomst ©enigszins wórden ge wjijzigd. De wachttijden te Zeist worden korter, waardoor de dienst vlotter wordt. De tarieven worden niet verhoogd. Voor de trajecten, waarvan de enkele reis vracht 2e kl. 10 cent bedraagt, worden thans ook retours ingevoerd tegen 15 cent. Hierdoor wordt b.v. de retourprijs Utrecht —De Bilt 15 cent, thans 20 cent. Verder wordt de prijs van de dagkaarten verlaagd en gebracht op f 1, terwijl als i nieuwigheid worden ingevoerd dagkaarten voor 2, 3, 4 en 5 personen, waarvan de prijs naar gelang van het aantal personen goed 1 kooper wordt. Zoo wordt de prijs van een dagkaart voor 5 personen slechts f 3; met deze kaarten kan op den dag van afgifte onbeperkt wor den gereisd op de tramlijnen van de maat schappij.

Nieuwe Leidsche Courant | 1934 | | pagina 6