*lir umr £fUtsrijf (Èflurant Dagelijks verschijne nd Nieuwsblad voor L eiden sn Omstreken Zilveren feest Chr. Nat. Vakverbond MEDDENS' abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agenlschap gevesligd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending 4.50 Bij dagelijksche zending530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 cl. met Zondagsblad 7'/» cl Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar No. 5208 Bureau: Breestriat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 VRIJDAG 29 JUNI 1934 15e Jaargang lbbtrtentieprij?en: Van I tot 5 regels 1.17 Elke regel meer 022'l» Ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels230 Elke regel meer0.45 Handelsadvertentiën per regel 0.17 V» Bij contract belangrijke korting Voor het bevragen aan *1 bureau wordt berekend ƒ0.10 EEN VRAAG De wijze, waarop de voorzitter van de Centrale Bond te keer ging, noopt ons nog een vraag te stellen. Op het congres waren ook aanwezig de heeren Mr. Seret en Veenstra, als vertegen woordigers van de Centrale van Koop vaardij-officieren. Ze werden in 't bizonder welkom geheeten. en de voorzitter noemde de samenwerking met deze organisaties een yoorbeeld voor de zeevaarders ter wereld. Deze afgevaardigden moesten het dus aanliooren, dat de voorzitter totaal vergat yoor een congres van transportarbeiders te spreken en het uitriep: Zoo sukkelen wij voort in dit land on der de nooit volprezen regeering van den heer Colijn. Onszelf past een verwijt: als wij ge zorgd hadden, dat onze bond zeventig duizend leden telde en het ledental van het N.V.V. in overeenstemming daarmee zevenhonderdduizend bedroeg, dan ware een regeering van Colijn in dit land on mogelijk geweestl Om daarna zijn rede te besluiten met deze hoogmoedige woorden: Wie durft nog smalen op onze bew® ging, die kleinzielig eigen belang zou na jagen, als hij ziet het verheven doel, dat zij zich stelt? Het plan van de arbeid, tot heil der maatschappij, als wegberei der van het socialisme, het grootste goed. dat de menschheid kan verwerven! Over de samenwerking van hoofd handarbeiders in het transportbedrijf bij de vaststelling van bepaalde arbeidsovereen komsten, matigen wij ons geen oordeel aan. Maar wij stellen wel de vraag: Voelden dc vertegenwoordigers van de officierenver- eeniging zich thuis in dit revolutionaire gezelschap; willen zij ook de vakbeweging misbruiken als politiek machtsmiddel; juichen ook zij het socialisme toe als het grootste goed, dat de menschheid kan ver werven? VERANTWOORDELIJKHEID VOELEN Het is goed de aandacht te vestigen op een beslissing, welke met groote meerder heid in de gemeenteraad van Amsterdam genomen werd. Een communistisch raadslid had een Voorstel ingediend met de strekking zoo danige bijslag te verleenen aan alle onder steunde werkloozen, dat daarmee de inge voerde steunverlaging ongedaan zou wor den gemaakt De Burgemeester achtte het beneden de waardigheid van de raad, dit voorstel, dat in andere vorm een vorige maal met groote meerderheid werd verworpen, thans op nieuw in behandeling te nemen. De leider der soc.-dem. raadsfractie sloot zich bij deze opvatting aan, maar voegde er nog een ander argument aan toe, dat van meer zakejijke beteekenis is. Hij wilde het nog eens duidelijk uitspreken, dat de steun regeling regeeringszaak is. Aanneming van het communistische voorstel zou ten gevol ge hebben, intrekking van de geheele steun, omdat dan de regeeringsvoorwaarden voor het verleenen van de rijksbijdrage geschon den zouden worden. Tegen dit betoog valt niets in te brengen, maar de vraag rijst, of de sociaal-democra ten zich steeds naar deze goede regel gedra gen hebben. Naar wij meenen, zijn er voor beelden bij de vleet aan te wijzen, dat soc.- dem. raadsleden verklaarden: wij kunnen met deze nieuwe steunregeling niet accoord gaan en stemmen tegen, ongeacht de gevol gen; die moeten dan maar yoor rekening der Regeering komen. In sommige gemeenten schijnt men tegen over deze oppositie een paardemiddel ge bruikt te hebben. Rechtsche raadsleden be dankten er voor om in de roode pers uitge maakt te worden voor steunverlagers, ter wijl hun roode collega's geprezen werden om hun krachtig verzet; en diés deelden zij aan laatstgenoemden mee, dat zij eventueel 't roode voorbeeld zouden volgen en tegen de gewijzigde steunregeling stemmen. Dit bracht de roode fractie tot nadenken. Wat zou het gevolg van zoo'n houding zijn? Dat niet alleen de wijziging, maar dat dc geheele regeling verviel; wantd> meente had immers verklaard zich aan de voorschriften van de regeering te zullen houden. Deze chaos durfde men toch niet aan, en dus stemden de roode raadsleden, zij het mokkend, ook maar voor de wijzi ging. Feitelijk deed men in Amsterdam thans niet anders. Maar daarmee heeft men ook de houding, welke andere raadsleden reeds sedert geruimen tijd aangenomen hebben, gerechtvaardigd. Deze hebben zich ten slot te steeds aan de. voorschriften der Regee ring onderworpen; al lieten ze vaak niet na den Haag er op te wijzen, dat ze de maat regelen met een zeer bezwaard hart toe pasten. Maar hiermee is ook aangetoond, welk een onoprecht spel in Enschedé gespeeld wordt, waar de S.D.A.P. de steunverlaging als e e n i g e inzet voor de raadsverkiezin gen bezigt Dit bewijst weer overduidelijk, dat de S.D.A.P. even gevoelig voor de con junctuur-schommelingen is als 't onsoliede bedrijf, dat op speculatie is gebouwd en hooge dividenden uitkeert uit de opbrengst van nieuwe obligaties. BINNENLAND. DE ONGESTELDHEID VAN PRINS HENDRIK DE KONINGIN KOMT TERUG. Omtrent de ongesteldheid van Prins Hen drik, waarvan wij gisteren nog in een deel onzer oplage berichtten vernemen wij nog het volgende: Kort nadat de Prins zich gistermorgen naar het hoofdkantoor van het Roode Kruis te Den Haag had begeven, is hij aldaar on wel geworden. Hij werd namelijk door een flauwte overvallen, welke gelukkig niet lang duurde. Maar men achtte het tochge- wenscht Z. K. H. zooveel mogelijk rust te geven en geneeskundigen te ontbieden. Do doktoren L. S. Hannema, geneesheer-direc teur van het Roode Kruis Ziekenhuis, en E. W. Goseling Vinnes. hartspecialist, heb ben Z. K. H. toen onderzocht en Hem vol strekte rust voorgeschreven. Zoo is Z. K. H. dan ook tot gistermiddag op het Bureau van het Roode Kruis gebleven. Pas in den loop van den middag mocht de Prins naar het Paleis Noordeinde worden vervoerd. Naar wij vernemen, was gisteravond de toestand van Z. K. H. niet ongunstig. Heden zou door Z. K. H. de algemeene vergadering van het Nederlandsche Roode Kruis worden gepresideerd, welke te Bever wijk zou worden gehouden. De vergadering zal doorgaan, maar onder leiding van luit.- generaal b. d. Jhr. J. H. Röell, die dezelf de openingsrede zal uitspreken. H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana zijn telegrafisch omtrent de onge steldheid van donIPrins verwittigd. Naar wij vernemen, is ook met Prinses Juliana, die, zooals men weet, zich op het oogenblik in Engeland bevindt, overleg ge pleegd over eventueelen terugkeer naar Den Haag in verband met de ziekte van Haar Vader. Z. K. H. de Prins heeft een vrij goede nacht gehad. De toestand: geeft op 't oogen blik geen reden tot bijzondere ongerustheid. AFSCHEID BURGEMEESTER ROOSMALE NEPVEU De burgemeester van Apeldoorn, Mr. W Roosmale Nepveu, heeft gisteren af scheid van den gemeenteraad genomen. Hij werd daaihij toegesproken door wethouder G o s k e r, die er o. m. op wees, dat de scheidende steeds zijn weg in eenvoud was gegaan. Maar onder zijn leiding is Apel doorn van een vergeten dorp een gemeente geworden van beteekenis. De nestor van den Raad, de heer G. J. Beumer, bracht dank voor alles wat de burgemeester voor de gemeente in zijn 24- jarige ambtsperiode is geweest. Hij herinner de er o. m. aan. dat in dit tijdvak het in wonertal van 36.000 gestegen is tot ongeveer 65.000. Als aandenken 'bood Spr. Mr. Roos- male Nepveu namens den Raad een fraai gebonden album met foto's aan, be trekking hebbende op Apeldoorn. De burgemeester zeide, dat het hem moei lijk viel afscheid te nemen van zijn arbeid. Speciaal de laatste jaren was deze hem een groot genoegen geweest. Hij dankte al len: wethouders, raadsleden, gem.-secretaris, hoofdambtenaren en ambtenaren voor hun samenwerking, en nam in hartelijke woor den van hen afscheid. ^hiiïsfeii MarcHcml opent 'd£ 'Ot& HET VERKEERSFONDS BELASTING OP DE DOODE HAND Beide wetsontwerpen door de Tweede Kamer aanvaard Het is gegaan zooals we vermoed hebben: de toezeggingen van de ministers van Wa terstaat en van Financiën hebben zooveel toenadering gelbracht, dat de instelling van een Verkeersfonds een meerderheid heeft verkregen. Wel was ze niet groot, maar de ministers zijn er dan toch, al is het met de hakken over de sloot, gekomen. Do commissie voor de verkeers- an water- is taafsaa nge 1 egenh e don zal vermoedelijk met dezen uitslag niet geheel tevreden zijn. Haar hadden de mededeelingen der mi nisters geen bevrediging en voldoende hel derheid geschonken. Haar voorzitter kwam dan ook bij den aanvang der vergadering reeds met een schorsingsmotie, ten einde het der Regeering mogelijk te maken nader met de commissie te spreken over de be teekenis van de gedane concessies. Deze methode leek niet fraai. Waarom aan de Kamer niet eerst gelegenheid ge geven om te repliceeren? Was er dan nog geen voldoende helderheid, dan was schor sing nog steeds mogelijk. Deze gedachte werd door den heer Schouten uitgespro ken en vond zooveel steun in de Kamer, dat de commissie met haar voorstel, dat door niemand gesteund werd, bakzeil haal de. eHt werd „tijdelijk" ingetrokken. Er is echter heelemaal niet meer over ^epraaat: De replieken brachten intussehen weinig nieuws meer. Ze boden gelegenheid om nog meer helderheid te brengen omtrent de ge dane toezeggingen. .Van de zijde der Regee ring werd bovendien niet nagelaten om er nog eens op te wijzen dat haar voorstel van het financieel beleid een integreerend deel uitmaakt. Het bleek wel, dat de neiging om het ontwerp af- te 'wijzen was verminderd, ook al waren niet alle bezwaren weggenomen. Dat niettemin het verzet nog belangrijk was, mocht evenzeer worden aangenomen. Toen dan ook door den heer Bongaerts stemming werd gevraagd over art 1 der wet, waarin de iristelling van het fonds was belichaamd, was er wel eenige spanning. Met een meer derheid van vier stemmen viel de beslissing in een voor de ministers gunstigen zin. Het stond 43 tegen 39. De tegenstanders werden gevormd door de volledige soc.-dem. fractie, 9 R K, 2 Comm., 2 S G P-ërs de heer Kersten was afwezig 2 C. H. en drie een lingen. De afhandeling hield toen niét lang meèr op. Even moest nog worden beslist over eën amendement om de rijwielbelasting niet te verhoogen van een rijksdaalder op drie gulden. iMnister Oud verzette zich niet al te zeer en zoo verkreeg het amendement der soc.-dem. een groote meerderheid, halve de voorzitter van de Kamer stemde de geheele R. K. fractie er voor, verder de comm., de SGP-ërs en de heeren Vervoorn, v. Houiten en Lingbeek. Met oveigroote meerderheid werd daarna bij zitten en opstaan het wetsontwerp aan genomen De Kamer hervatte vervolgens de behande ling van de belasting op de goederen doode hand. Die was verleden week Woens dag blijven steken, na indiening amendement vah den heer Schouten, dat ge- 'olgd was op een amendement v-n den heex Rutgers van Rozenburg, hetwelk de bedoe ling had de kerkelijke goederen van doode-hand-belasting vrij te stellen. We hebben omstandigheden van een en ander op 21 Juni uitvoerig uiteengezet en treden darom niet in herhaling. De beslissing moest dus nu vallen over de -beide amendementen. Het bleek, dat het amendement van den heer Schouten in de Kamer we in ie steun vond. Die stemming zal wel voor een groot deel samenhangen met de wijze waarop van Clir.-hist, zijde aan de behandeling van wetsontwerp in die commissie voor belastingen is deelgenomen. Toen is vrijwel over de bezwaren, die nadien in het amen- dement-R. v. R. belichaamd werden, gezwe gen. Bovendien stond een 'belangrijk deel wan de Kamer op het standpunt, dat kerkelij ke goederen, waarmee handel gedaan ■wordt, niet behoeven te worden beschouwd als ob jecten, die van belasting moeten worden vrijgesteld om dezelfde reden, waarom de kerkgebouwen zijn vrijgesteld. Ook de heer Rutgers van Rozenburg, te iens behoeve het amendement eigenlijk ont worpen -was, verklaarde het niet te wen- schen en de heer de Geer scheen zijn on- derteekening er van heelemaal vergeten. Do heer Schouten trok daruit de conclusie, dat het weinig nut had het amendement te handhaven: als brug zou het geen dienst kimnen doen. Zoo verdween het van het toon eel. Restte nog het amendemen- R v. R, 'dat voor dien minister, na de voorgeschiedenis, niet te acoeipteeren was. Het werd' dan ook met groote meerderheid verworpen. Alleen Chr.-Hist en Anti-Rev. stemden er voor met •zes anderen. Hiermee was ten principale over het ver dere verloop beslist, nu de Katholieken zich tot het gevraagde noodoffer beieid hadden verklaard. Een groote meerderheid voor het ontwerp was verzekerd en bleek ook te be staan toen bij zitten en opstaan de stem ming plaats had. Tegen waren alleen de Chr.-Hist., de Gotrun, de heer Lingbeek en misschien nog een of twee Kamerleden. De rest van de agenda was snel afgedaan en zoo viel een eind na half zeven de ha mer ter sluiting van de vergadering. Den lOden Juli keert de Kamer terug en zal dan oa. de wijziging der Landbouwcrisisr wet behandelen. (Zie voor Verslag bh. 5) DE HERDENKING IN DE DOMSTAD WIJZIGING MOTOR- EN RIJWIEL REGLEMENT ■NIEUWE BEPALINGEN TREDEN 16 JULI IN WERKING Het tijdstip van inwerkingtreding van het Koninklijk Besluit van 24 Maart 1934 (StbJ. n0- 125) tot nadere wijziging van het Motor cn^Rijwielreglement is bepaald op 16 Juli Het C.N.V., de groote Prot. Chr. Vakbeweging, mag met dank aan God zijn zilveren feest vieren. De honderden zijn tot duizenden en tienduizenden geworden, en in de Bisschopsstad, de zetel van het Verbond, vindt vandaag en mor gen de plechtige herdenking plaats. Ministers en andere grootwaardigheidï bekleeders zullen aan - dit feest door hun komst luister bijzetten. De vooraanstaande leden der vakorganisaties, de bestuurders en de vertrouwensmannen, de afgevaardig den en de getrouwe leden maken zich op om naar Utrecht te gaan. Van allen kant zal aan het bestuur duidelijk worden hoe zeer het stroven op prijs wordt gesteld, hoe gansch ons Christenvolk in dezen tijd mee leeft met het C.N.V., dat staande is geble ven in de woelingen van dezen tijd en hecht en sterk en onverzwakt staat. Tivoli, in onzen kring bekend door heel het land, zal een groote en grootsche schare zien, door Utrechts straten zal een vlaggen- stoet trekken om te doen zien wat het C. N. V. beteekent. Maar het feest werd inge zet met een wijdingsdienst om de herden king te beginnen, zooals het past in onzen kring, met dank aan God. In de Domkerk. In dê Domkerk hadden zich velen ver zameld om den wijdingsdienst bij te wonen. Ds. Jhr. J. L. A. Martens van Seven- hove n, pred. der Ned. Herv. Gemeente te Utrecht, opende den dienst en sprak daar na 'n herdenkingsrede uit, getiteld: „Waar voor wij hebben te danken", waaraan we het volgende ontleenen: Het C.N.V. ziet zich thans vergaderd in deze kerk in dankbaar gedenken, en her denken, en zijn leden stroomden toe uit alle oor den des vader lands. Er is dik wijls 'n ernstige beschuldiging uit gesproken tegen de Kerk, zelfs van Chr. zijde, wanneer liet gaat om een bespre king van de sociale ontwikke ling. De Kerk liet al de verschrik kelijke wantoe standen aan zich voorbijgaan. Men Ds Jhr J. L. A. Martens moet zich echter van SevenJioven eens trachten in te denken, hoe het sociaal met ons volk zou zijn gesteld, indien niet juist door de Kerk en de prediking tal van Christenen waren gevormd, die recht en gerechtigheid naar Gods Woord inderdaad hebben betracht. De Chr. arbeidersvakbeweging is 'n vrucht van den arbeid der algemeen Chr. Sociale Bonden, en deze zijn in het leven geroepen door hen, die met dc Kerk en het Evangelie zich één gevoelden. De oprichters van Pa trimonium, den Nat. Chr. Werkmansbond, den Ned. Luth. Bond. en zij die leiding ga ven al die jaren door, waren mannen, voort gekomen uit de Kerk, heel dikwijls ambts dragers van de Kerk. Wij zullen geen na men noemen, ook niet van hen, die reeds ontslapen zijn, aanzienlijken en eenioudi- gen, al denken wij aan hen met dank aan God. Het C.N.V-. brengt ons vandaag in de Domkerk samen uit allerlei Prot. Kerken en de eenheid in Christus doet ons elkander de hand reiken als broeders van eenzelfde huis. De meesten van ons hebben de ge boorte van het Verbond en zijn ontwikke ling persoonlijk kunnen gadeslaan, en mede bepaald in welke richting het gestuurd zou worden. Academisch gevormden hebben met de eenvoudigen samengewerkt In de laat- jaar is enorm veel tot stand gebracht We hebben snel geleefd omdat ieder zich aanpaste aan den polsslag van onzen tijd. Nu vragen wij ons met vrees af of hetgeen bereikt is, wel behouden zal kunnen Wij mogen het C.N.V. als toporganisatie van de Ned. arbeidersbeweging in welstand begroeten. Bescheiden is liet werk aangevat, maar elk jaar won het in beteekenis! Het aantal bezoldigde bestuurders bereikt het honderdtal en het jaarlijksch budget der Chr. vakorganisaties gaat over de twee millioen gulden. Het jeugdwerk komt tot ontplooiing cn internationaal tracht men goed werk te doen, waarvan het Int. Chr, Vakverbond het bewijs is. dank in ons hart, dat onze Vo.or- mannen het niet bij woorden lieten maar tot daden kwamen in de overtuiging, dat geloof ons niet alleen brengt naar do binnenkamer, maar naar de drukke markt des levens, waar het zijn invloed wil oefe nen. Wij danken, dat zij het ook in de vak organisatie in het licht van Gods Woord hebben opgenomen voor de vrijheid van den arbeidenden stand. Niet de klassenstrijd werd door hen aanvaard, maar het oude beeld, dat het lichaam vele leden heeft Zij streden ook voor de vrijheid van den arbei denden stand. Eén naam mag niet verzwe gen worden, die van ds. Talma. Wij denken in verootmoediging cn schuld belijdenis, dat we nog zoo weinig bezield zijn met de heilige geestdrift, met heilig vuur, waardig aan ons voorgeslacht Maar wij danken in blijdschap en vertrouwen, dat die God, Die niet om der menschen maar om Zijns Naams wille Zijn Koninkrijk bouwt, ons ook voor de toekomst de kracht zal verleenen op dit terrein des levens Hem te verheerlijken. Nadat dc organist dor Domkerk, de fieor H. F. B o s, die ook den gemeenschappelij ke» zang begeleidde, had doen hooren het Maestoso Moderato, uit de Sonate over het Koraal „Suilt' ich mcinem Gott nicht sin- gen" door S. de Lange Sr. (wijze Gezang 3S) Wiel eng a sprak dr. B'. Wielen ga. predikant der Geref. Kerk te Amsterdam, de schare toe. Hij had als onderwerp voor zijn herden kingswoord gekozen; „Wat wij nog hebben tc wenschen". Wij mogen dus spreker niet laten bij dan ken, maar gezien dc doodzieke, geestes kranke wereld,waar in wij leven, moeten wij verder gaan en vragen: Wat is er nog te wenschen? Indien wij ae vulling van onze wenschen naar ge nezing van de maat schappij zoeken Gods weg, zullen onze wenschen Hem tevens welkom zijn en even welkom zijn als onze dankzeggingen. Wij kiezen voor on ze wenschen de orde, die Christus ons in het volmaakte gebed geleerd heeft. Dus stel len wij de broodvraag afhankelijk van de vraag des geloofs. Zoo hebben onze voor trekkers gedaan. Vandaar de overweldigen de zegen. Onze eerste bede op ons feest is dus: Heer, geef ons de volharding bij het geloofsleven der pioniers om in dien weg te komen tot nieuwen bloei. Wij willen niet ingaan op bijzondere wen schen, zooals het GN.V. die geformuleerd heeft o.a. in zijn Sociaal Politiek Program. Maar wij willen al onze wenschen voor den bloei van het C.N.V. samenvatten in het woord van Paulus: „En wij wenschen ook dit, namelijk Uwe volmaking". Uw organi satie is kerngezond, maar zij heeft noodig de toetreding van allen, die zich afzijdig hielden, de erkenning van alle Christen- hoeders, die Uw streven verkeerd beoor deelden en U daarom tegenstonden. Ook hebt gij noodig de innerlijke consolideering. Alleen met een tot in de perfectie geoefend leger kunt gij komen tot Uw doel: De ver nieuwing van de Maatschappij. Wij wen schen niet enkel verbetering door sociale wetgeving of door verovering in sociale worsteling, wij wenschen mee te werken aan de totstandkoming van een waarlijk Christelijke Maatschappij. Er is haast bij deze vernieuwing. Andere stroomingen hebben het werk der fundamenteele verandering reeds ter hand genomen. De vraag is niet, of er een i we maatschappij komt, maar welke, de Communistische, de Fascistische, of andere. God geve, dat het zij een Christe lijke. Er is haast bij de actie. Hoe dikwijls heb ben niet-Christenen voor ons de consekwen- tie getrokken uit het Christelijk beginsel. Zeg niet: Het is onmogelijk. Wij wenschen niet meer dan dat, wat wij door het geloof kunnen bereiken, liet geloof dat de .vervul ling zoekt voor Gods eigen belofte. Drukbezochte receptie Des middags vond in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen een zeer druk bezochte receptie plaats. De receptiezaal was in een bloementuin herschapen. Vele fraaie en groote bloemstukken waren ge zonden, temidden waarvan het bestuur van het jubileerende Verbond had plaats geno men. Onder degenen, die het Verbondsbe- stuur kwamen gelukwenschen bevonden zich de aanzienlijksten uit den lande. Wij komen morgen op deze plechtigheid nader terug. Vertooning film Opgang Na de receptie vond in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen plaats de tooning van de smalfilm Opgang. Deze film is met het smalfilmapparaat, waarmee de vertooningen zullen plaats vinden, door de aangesloten organisaties aangeboden. De film werd bewerkt onder toezicht van een commissie, bestaande uit de heeren D. de Ridder. J. Z. Kannegieter, P. J. van Mul lein, W. Strijbis Pzn. en H. J. Terwey. De heer P. J. van Mullem stelde het scenario samen. De opname geschiedde door de filmassociatie Visie. Aan de totstandkoming der film werd door onderscheiden leden der Chr. Vakbeweging medewerking verleend. Op de vertooning komen we morgen terug. Feestavond in Tivoli Vanavond vindt een groote feestvergade- ring plaats in Tivoli, waarin o.m. de minis ter-president, Dr. H. Colijn, het woord hoopt te voeren. Morgenochtend is er een buiten gewone algemeene vergadering van het C.N.V. en morgenmiddag vindt een bijeen komst plaats, waarna het défilé yolgt. Zelfs bij REGEN is VACANTIE - Uitrusting a ƒ55.— Uw beste Reisgenoot TOAAGT CATALOGUS I ROTTERDAM Hoogstraat 356 DEN HAAG Hofweg 11 Voornaamste Nieuws. Dit nummer bestaat uit VIER bladen en een BRUGGEN- en WEGENBOUW- NUMMER B!il Prins Hendrik moet wegens ongesteldheid eenige cLsges rust houden. Het 25-jarig bestaan van het Christelijk Natio. naai Vakverbond wordt te Utrecht herdacht, B!,2 Chaatemps ernstig in het nauw in verband mè| dc Stavisky'affaire. DuMschland tegen autarkie, doch Rudolf Hess dreigt ermee als afweermiddel tegen den boycot. De Duitsch-Engelsche transfer besprekingen zijn hedenmorgen aangevangen. Die met Nederland vorderen niet erg. De Amsterdamsche begrooting Ls thano doó< Gedep. Staten van Noord-Holland goedgekeurd. De nieuwe kaliprijzen zijn thans vastgesteld. BIz. 5 De Tweede Kamer heeft het wetsontwerp tof instelling van een Verkeersfonds aanvaard co daarna het wetsontwerp tot heffing van een be. lasting naar het vermogen van instellingen van dc doode hand goedgekeurd. De Eerste Kamer heeft het wetsontwerp tot wij. ziging en verhooging van [hoofdstuk X der Rijks, begrooting voor 1933 (Wijziging verhoogingen invoeging van artikelen in verband met de instel ling van het Landbouwcrisisfonds); begrootingetj van inkomsten en uitgaven van het landbouwcrisis fonds voor 1933 en 1934 z. h. s. aanvaard. Vijftien Jaar na de Wereldoorlog. Op 28 Juni 1919 werd het Verdrag van Versailles gesloten. BIz. 9 Het historische schot te Scrajewo op 28 Juni 1914, GOOD-YEAR SCHOENEN De meest volmaakte VOETBEKLEEDING Fa. W. Lourysen Zn. Schoenfabriek Dongen CRISIS-OPSPORINGSDIENST Het Algemeen Politieblad bevat de volgen, inededeeling: Vanwege den Minister van Economische Zaken wordt de aandacht gevraagd voofl het volgende: Voor gepensionneerde of geheel vrijwillig, eervol ontslagen ambtenaren van Rijks- of gemeentepolitie of der Koninklijke Mare. chaussee, voor gewezen militairen der Ko. ninklijke Marechaussee, die wegens 't aan. gaan van een huwelijk den dienst hebben verlaten.allen liohamelijk daarvoor geschikt, komen binnenkort eenige plaatsen bij de wegcontrole van den Crisis-Opsporingsdienst in verschillende streken van het land he. schikbaar. Belanghebbenden moeten zich' wenden tot den directeur van den Crisis-Opsporings dienst, Bezuidenhoutscheweg 107. 's-Gravea hage. Afscheid van dc burgemeester van Zeist, MrC. J. Baron von Tuvl ran t Wethouder Bunke spreekt de vertrekkende burgemeester, toe't L

Nieuwe Leidsche Courant | 1934 | | pagina 1