V*%! JI«TTT7Vi I IIV-JI VOEDT»» .m WEKELUKSCHE B IJ LAGE StoomWasch- en Strijkinrichtin? „Aurora" W, Spierenburg C.Wzn A. GRASMAYER ZOON Het... wonder Wij lezen in Opvoeding en Moraal het volgende, dat we overnemen, omdat een ander er misschien z'n voordeel van kan liebben: „Twee meisjes kregen op Zaterdag hevi ge ruzie met elkaar. Niet op school, maar nog wel op een uitstapje naar buiten. De eene, in tranen, kwam zich bij ons beklagen, doch oudergewoonte vroegen we niet naar de ooi-zaak van den twist, maar hielden de klaagsters bij ons. Toen onzerzijds noch ge vraagd werd naar de oorzaak, noch beklag volgde, kwam na een poosje de hartgron dige verklaring: „Ik word nooit meer goed op die meid!" Nu wilde het toeval, dat beide ruziemaaksters op school in dezelfde bank zitten. Maandagmorgen, dus na anderhaiven dag elkaar niet gezin te hebben, bleek de vij'öiidschap nog onverminderd te bestaan. Want van beide zijden, onafhankelijk van elkaar, kwam het verzoek, niet meer naast elkaar behoeven te zitten. De eene vroeg het zelfs uil naam van moeder. Klaarblijkelijk haddon beide partijen er thuis over gespro ken en de wederzijdsche ouders reeds op eenzijdige voorlichting geoordeeld en eigen kind vrijgesproken. Wij antwoordden op 't verzoek, dat dit ingewilligd zou worden, als ze weer goed met elkaar waren. En zie, ook nu bleek het middel weer een beproefd mid del te zijn. Zonder een woord #net elkaar te spreken en zoo ver mogelijk van elkaar weggeschoven, werd de schooltaak begon nen. 't Zijn anders nog al drukk'erdjes, maar nu was 't heilzaam stil in die bank. Onkinderlijk stil! 't Was nog vóór tienen, toen de eerste woorden gewisseld werden, misschien was 't nog eerder gebeurd, maar door ons niet opgemerkt In elk geval bleek ons duidelijk, dat deze „woordenwisseling" yan vrienclschappelijken aard was. En een kwartier later was de sotuatie als van ouds. Toen wij opmerkten, dat ze nu wel een an dere plaats mochten innemen, kwamen de ..bei derzij dsche protesten: Ze waren weer goed op elkaar! Hoe was nu dit ernstig lij kend geschil beslecht? We weten het niet. Was bet gekomen door de onkinderlijke stil te in de bank? Was het de behoefte aan le- rugkeer van de oude gezelligheid en 't pret tig samenwerken? Wie zal zeggen, welk wonder zich hier voltrok zonder iemands tusschenkomst? Juist zonder tusschenkomst van anderen! Wanneer wij er ons mee be moeid 'hadden, zooals de ouders reeds ge daan hadden, dan zou de ruzie stellig langer hebben voortgeduurd. Wat Engelsche kinderen graag lezen In een gedeelte van Oost Londen hield men een rondvraag onder 11000 jongens en meisjes, wie hun lievelingsschrijver was. Het antwoord der kinderen de jongste was 8 en de oudste 15 jaar is wel de moei te waard. Oncier do schrijvers, die hel meest gele zen worden, bevinden zich slechts 2 leven den; de andere 8 zijn goede oude bekenden. Aan. de spits staat de Engelsche roover: Robin Hood, daarna komt de schrijfster Riohmal Crompton met de verhalen van „William", die oorspronkelijk in het geheel met voor kinderen werden geschreven. Num mei' 3 is Defoe met. Robinson Crusoe; dan volgt „Hot Goud-Eiland" van Robert Louis Stevenson. „Alice in Wonderland" is nummer 5; op de zesdfc plaats komt „Peter Pan" van James Barrie, clan verschillende sprookjes van Grirnrn en tenslotte Charles Dickens met „Olivier Twist". Wat bewijst nu deze enquête? In de eer ste plaats dat de moderne schrijvers al heel slecht de smaak van de kinderen' weten te treffen en dat de door de critici als „ideale kinderlectuur" aanbevolen boeken door de kinderen zelf niet gelezen worden. Jongens van iedere leeftijd houden van avonturen-romans; hij jongens van 10 tot 14 jaar komen dan de kostschoolboekeni ter wijl met 14J jaar hun interesse hoofdzakelijk uitgaat naar avonturen. In een ding verschillen de moderne kin deren van de vorige generatie: ze hebben veel gauwer afgedaan met de sprookjes. Achtjarige meisjes lezen het liefst dieren verhalen. Sandalen Zoo gemakkelijk zijn ze voor strand en hosch, in boot of auto, de luchtige sanda len Gedragen met sokjes of desnoods zoo over de bloote voeten, vormen ze de meest ideale voetbedekkin& die men zich denken Het is heel gemakkelijk om van een paar oude schoenen, waarvan zolen en hakken nog initact zijn, zelf zoo'n paar sandalen te miaken We hebben daarvoor schoenen, met platte hakken noodig. Ons eerste werk bestaat uit het verwijde ren van al het bovenwerk, zoodat alleen de zoo] met de hak over blijft. Van vilt knippen we nu de vorm van de zool uit, precies passend, er mag niets uit steken. Van dun sterk koord vlechten we daarna biezen: vier voor het voorste gedeelte van de voet, tweemaal drie voor de hiel en ten slotte twee voor 'over de wreef. 1-Iet punaises óf heele kleine dunnie spij kertjes slaan we deze koorden vast, aan de zool; de illustratie laat zien op.welke wijze Nu plakken we het vilten zooltje er in, goed stevig, zooclat bet niet los kan laten Linnen band vormt tenslotte de sluiting en de bevestiging van het sandaaltje. Heel gemakkelijk is het om het met een strik te sluiten, andere kan men kleine gespjes koopen. Het is een werkje dat gauw gedaan is en in de vacantie zullen we van deze san daaltjes veel plezier beleven. HANDWERKEN Gehaakte overgooier Voor meisjes v. 1-2 jr. Voor deze overgooïer heeft men noodig: 4 streng wit Extrema3600 1 klinven witte Art- siik haakzijde, een rest je Kxtrema 3(100 of As trakan frottê, wit. zalm en zeegroen. Opzetten: 140 losse steken, welke tot een ronding gemaakt wor den Nu verder de heele overgooier van vaste steken haken. Elke toer lies'jh'n we met een halve vaste af en kec- ren het werk dan om. Voor her omkeereu: 1 losse steek. De lengte van't rokje wordt 58 toeren. Nu 1 toer stokjes van 1 stokje, 1 losse, enz. We hebben nu 70 gaatjes en op die 70 gaatjes komen 112 vas te steken. Dan 6 of 8 toeren weer gelijk aan het rokje. Nu beginnen we aan de schouderbandjes. Deze zijn bij het begin 16 vaste steken. We krijgen dus 4- maal 16 vaste steken, is 64 vasten. Er blijven dan 48 vasten over. Tu-s- sch en de schouderbaudjes blijven dus 12 vaste steken liggen. Ie toer: schouderbandje 16 vaste steken, 2e toer: bij het begin en bij het einde 1 laten liggen, dus 14 vasten; 3e toer: 11 vasten; ie toer: 12 vasten; 5e toer: 12 vasten; Re toer: 10 vasten; 7e, 8e, 9e en 10e toer: 10 vasten; 11e toer: 8 vasten. 12e, 13c, 14e'en 15e toer: 8 vasten; 16e toer: 6 vasten; 17e, 18e 19e en 20e toer: 6 vasten; 21e toer: 4 vasten. Nu nog 4 toeren van 4 vasten. Zoo alle 4 bandjes en onïhaken met witte haakizijde. We beginnen met het haken hij de naad, dat wil zeggen, daar, waar de toeren aan elkaar werden gehaakt en haken zoo aan eer. stuk dooi-, de armsgaten en üials. We maken 7 stokjes, 2 overslaan, 1 vaste, 2 ©verslaany 7 stokjes enz.- Op de punt van de Het zoomen van een klokroK „Een jurk naaien vind ik niet erg" hoort men wel eens zeggen, „maar een klokrok..." Inderdaad is dit een zeer lastig werkje. Het is net beste, als de rok geknipt en in elkaar genaaid is, hem zoo lang te laten hangen tot de schuine banen genoeg uit gerekt zijn. Dan pas beginnen we te zoomen Bij zijde stikt men de zoom heel smal met de machine om; het strijken er van is ge makkelijk. Fluweel en dergelijke stoffen, die men niet zichtbaar zoomen mag, krijgen een fla nel- of andere siert? teek. Men spelt de zoom en naait met een steek, die men niet heele- maal doorsteekt Deze steken zijn dan on zichtbaar op de goede kant en pletten niet bij het strijken. Stoffen, die erg rafelen, worden eerst om gestikt en dan op de goede breedte gezoomd Al deze zoomei: zijn nauwelijks een cen timeter breed en ze hebben het voordel altijd goed te vallen. Ons Eigen Honk Over- de moderne stalen meubelen is de bekende kunstcriticus Co melis Veth niet bijster te spreken, blijkens een door hem geschreven bijdrage voor het Maandblad voor Beeldende Kunsten. De Nieuwe Zake lijkheid is gekomen, zoo schrijft-hij, en de stoelen zijn nu van staal, licht, en zoo licht verplaatsbaar, dat mep zelfs, moet oppassen niet te gesticuleeren, als men er op zit. Of ze zijn van hout, en zooveel mogelijk uit één stuk, hetgeen 't gemakkelijk maakt ze bij onderdooien van de fabrieken te laten ko men. Maar er is toch iets niet veranderd en dat is de lamp, waarnaar ze rieken, de tee kentafellamp. 1-Iet is misschien niet zoozeer de doelmatig beid, waarin ze te kort komen, die kasten, tafels en stoelen, dié bij zoo groot mogelijke onderdeejen worden gemaakt en gemakke lijk in elkaar gezet kunnen worden, die wat men noemt, genormaliseerd zijn. Wie van de dingen om zich heen nog iets anders verlangt dan doelmatigheid in engeren zin van het woord, mist echter hier iets, dat voor zijn. geluk onontbeerlijk is. Ze missen persoonlijkheid. Zijn ze niet genormaliseerd? Een Andersen zou er geen sprookje bij kunnen schrijven. Ze kunnen .niet praten, die stoelen met armleuning voorpooten uit één stuk, die kasten waar men telkens een vakje bij kan bestellen. Ze zijn niet slecht Ze zijn helaas niet. insoliede Maar er kleeft hetzelfde armeluisl'uchtje als aan slechte meubelen, de goedkoopte ligt er duimen dik op. Ze zullen oud worden, al weer belaas. En het zal geen eerbiedwaar dige ouderdom zijn. En wie zp gekocht beeft toen hij zich inrichtte, zal denken: waarom heb ik toen maar niet een beetje meer uit gegeven, om iets te hebben, dat karakter heeft, of een beetje minder, om iets door door ondegelijks te nemen, dat ten minste het schamele inzicht van mijn Jeugd niet zou hébben overleefd? Want deze tijd is slecht voor den middenstand, ook dien des geestes, die de degelijkheid misschien er kent en huldigt, maar niet de sfeer, welke alleen baar waarde geeft. Deze meubelen zijn goedkoop en als men il, eenvoudig, maar ze hebben niet den eenvoud van het goedkoope primitieve meu bel, dat men met de hand en het simpelst erktuig in elkaar zou timmeren. Ze missen daarvan de aangename stunteligheid, die tenslotte iets individueels heeft Ze zijn be dacht, met vernuft bedacht. Ze zijn 't resul taat van experimenten, op de teekentafel. Zes geboden voor het behoud van zilver Men kan niet alleen -tijd, maar ook zil ver sparen: le: door het goed af te wassdben, zoo heef mogelijk af te drogen en goed na te wrijven 2e: door liet zuo min mogelijk in aanra king te laten komen met zuur, eieren, visch, mosterd, uien. 4e: door het tegen krassen te behoeden. 6e: door het uit te koken met amm< of soda.. Het deksel moet gedurende deze bewerking goed op de pan sluiten, daar an dere de ammonia te gauw verdampt. Nadat het gekookt heeft overgiet men het zilver nog eons met kokend water en droogt het stevig af met 2achte doeken. Echt en namaak zilver kan men op één dezelfde manier schoon houuen. Een stukje kamfer, bij zilver g Iegd. doet dit' langen tijd mooi blijver en voorkomt roesten. Het is, zeer aan te raden in zil' kasten en voor zilveren voorwerpen, die ótui's en doozen geborgen worden. TOBBEN NIET DE WASCH? ONNOODIG! |HH WIJ verzorgen Uw geheele wasch, óók ondergoed, wol, zijde, gekleurde goederen, kousen, sokken, werkelijk onberispelijk. ONZE grieven zijn ONGELOOFLIJK GOEDKOOP! Kosteloos afhalen en thuisbezorgen in de meeste plaatsen. N.V. DE G0UDSCHE ST00MBLEEKERIJ Turfsingel 29 Tel. 2600 GOUDA Handige maniertjes Vele huisvrouwen hebben er last van haar aluminiumpannen van binnen donker aanslaan. Het beste is om ze uit te koken met water, waarin een weinig citroensap. Ook helpt het als men er appelen in stooft. Oude wollen kousen kunnen uitstekend dienst doen om kachels, schoenen e. d. te poetsen; men voorkomt hierdoor tevens het vuil worden der handen. Wollen kousen of sokken, die te veel ver sieten en gestopt zijn om nog dienst te doen worden gewasschen en goed gedroogd, daarna wordt de voet afgeknipt en beide beenen over elkander getrokken, opgevou wen en de zijkanten vastgehecht, zoodat als het ware een zak is ontstaan, waarin men de hand kan steken en datgene kan poet sen wat noodig ls. Handwerken Een linnen tasch Voor liet maken van een linnen tasch heeft men noodig 50 c.M. mooi grof linnen, een beugel, waarvan de binnenkant 20 c.M. breed is, en 'n lapje motré voor de voering. Allereerst knippen we nu een lap, zooals dat op afbeelding 1 is aangegeven. De hoog te bedraagt ongeveer 35 c.M. De voering wordt net zoo geknipt Afbeelding 2 laat zien, welk soort beugel bedoeld wordt Afbeelding 3 toont hoe de zij stukken geknipt moeten worden; terwijl af beelding 4 tenslotte de sluiting laat zien. Van moiré knipt men dezelfde vormen. Nu naaien we eerst de tasch van linnen in elkaar; daarna die van moiré. Dan draagt men er zorg voor dat alles eerst netjes streken wordt. Dan begin het aan de beu gel naaien. Dat is een precies werkje en men mag geen gaatje overslaan. Zit de tasch er aan, dan naait men de lip er aan. D< sluiting bestaat uit een stevige drukker Van bel gekleurde wol borduurt men ten slotte er een monogram op. «AC- Het Boek voor de Vrouw „Brieven van het Platteland" De Federatie van Christelijke Vereenigin- gen van en voor Vrouwen en Meisjes, Hee renstraat 40, Utrecht, geeft een brochure- reeks uit onder den verzamelnaam, „Onze Verantwoordelijkheid". Nummer 2 van deze serie, geschreven door A. C. v d Z., „Brieven van het Platteland", behandelt de gevaren, welke er voor het jonge meisje kunnen voortspruiten uit den omgang met leden der andere sexe Deze „brieven" trachten het verkeerde aan te wijzen van een ongebon den verkeer, en signaleeren tevens de droe- yige.gevolgen daarvan. Misschien is de vorm, welke de schrijfster voor haar ernstige boodschap gekozen heeft, er niet meer één van onzen tijd, ook de roman in briefvorm, waaraan haar beknopt geschriftje doet den ken, is immers goeddeels uit de mode. Maar wat zij te vertellen heeft, brengt zij overigens op een teere, gepaste wijze onder de aandacht van wie het lezen, en dit is tenslotte bij dingen als deze toch het voor naamste. Het is waard, dat men er keunis van neemt. WEKELIJKSCH KNIPPATROON Hier zijn een paar aardige speelpaikjes voor kleine jongens, No. 329: linnen pakje voor Jongens van 2 tot 6 jaar. Het broekje wordt op liet hesje geknoopt. De garneering bestaat uit don kerder linnen. Benoodigd materiaal: 2.50 Meter van 100 c.M. breed en 50 c.M. voor de garneering. No. 332: speelpakje voor kleine kleuters. Het is eveneens vervaardigd van linnen larrueerd met Schotsche ruit Benoodigd: 1.50 meter linnen en 40 cM. Schotsche ruit Beide patronen zijn tegen de prijs van 1 cent per stuk te verkrijgen bij de Uitgevers, maatschappij „De Mijlpaal", Afd. Knippa tronen, postbox 175 te Amsterdam. Toezending zal geschieden na ontvangst van het bedrag, dat kan worden overge maakt per postwissel, per postgiro 41632 of in postzegels. De lezeressen -worden vriendelijk verzocht bij bestelling niet alleen het nummer Van het verlangde patroon, maar tevens de ge- wenschte maat, djvv.z. boven-, heup- en taille-wijdte, enz. op te geven, benevens da leeftijd van de jongen, voor wie het be stemd is. Gelieve verder naam en adres duidelijk to vermelden. Men voorkomt daardoor on- noodige, vertraging in de toesturing. ENG. GERIBDE ROODE TUINSLANG met extra dikken wand, 25 ct. p. Meter J. v. d. TOORN Co. Rotterdam Mathenesserweg 77-79, Tel. 33628-36628 UTRECHT KONINGSWEG 56 - Telefoon 11165 Postrek. No. 43430 Opgericht 1856 Geheel naar de eischen des tijds ingericht Wascht uitsluitend met nortonwater VRAAGT TARIEVEN 1 KEURCCLLECTIE: TAPIJTEN, GOR DIJNEN, uINOLEUMS GROOTE SORTEERING WOLLEN DEKENS tegen scherp CONCURREERENDE Prijzen!!!! AANBEVELEND UTRECHT Oosterstraat 11 - Telefoon 14810 WONING-INRICHTING BEHANGERS - STOFFEERDERS VRAAGT ONS EENS PRIJSOPGAVE schoudertjes maken we eerst'4 vasten op-de 4 vasten, dan 4- losse steken, omkeereri en met een halve vaste aan de eerste van die 4 vaste steken hechten, weer omkeeren en in de 4 losse steken, 4 vasten maken. Ver der gewoon doorhaken met 7 lossen, 1 vaste enz. Deze lusjes zijn voor het koord of lint. Is de overgooier iets te lang, dan zetten we op het achterste schouderbandje een knoop je, dan wordt het iets korter. Door de gaatjestoer haken we een koord met twee balletjes of kwastjes. We vereie ren het geheel met roosjes en blaadjes van Ex trema 3600 of Astrakan frotté. Voor dit overgooiertje ztjn gemaakt 8 roosjes van zalm-kleur en 6 witte. Opzetten voor een roosje. 4 losse steken, die we tot een ron ding maken. Op de 4 lossen 8 vasten. O)# de 8 vasten 12 vasten. Nog een toer 12, dan een toer 5. Voor blaadjes nemen we een maas naald met een groene draad en maken 3 ketlingsteken om het roosje heen. E WEG HAAR 'T HART Pikante varkenscoteletjes (4 pers.) Wasch 4 varkenscoteletjes van ca. Yz pond elk, klop ze en wrijf ze in met zout. Hak/1 eetlepel peterselie fijn, en 6 kleine uitjes uit het zuur, smelt een paar eetlepels boter uit, en fruit hierin de ui met de pe terselie ca. 5 min. Verwijder de kruiden, wentel de coteletjes even door het braad vocht, en daarna door paneermeel, en bak ze op de gewone wijze verder bruin en gaar. Sagopudding met bessensap (4 pers.) Verdun den inhoud van Yz flesoh bessen sap met water tot Yz L., -breng dit zachtjes aan de kook met stukje pijpkaneel, en laat ca. 1 uur op asbest-plaatje trekken. Week in dien tijd 1 ons sago of tapioca in wat water, doe ze daarna in de bessensap, waar uit de kaneel verwijderd is, en laat alles gaarkoken, tot ze dik en stijf is; doe er dan van het vuur 1 ons basterdsuiker bij, en stort de massa- in een met water omgespoel- den puddingvorm. Gestoofde tomaten. Wasch de tomaten, snijd ze in plakjes, leg deze in een vuurvaste schotel met wat peper, zout en stukjes plantenboter. Strooi er zeer dun wat paneermeel over en la;at de tomaten, onder telkens bedruipen een half uur in de oven gaar worden. Indien men geen oven heeft, kan men de tomaten op de zelfde wijze toebereiden op een zeer lage gasvlam. Gestoofde worteltjes. Kra-b ze luchtig schoon, of wrijf ze met een schoone doek en wat zout af, wasch ze en iaat uitlekken, snijd de grootere worteltjes in stukjes, zoodat ze ongeveer allemaal even groot zijn. Smelt in een groote platte pan zoo-veel boter uit, dat de bodem net ruim bedekt is, doe hierin de worteltjes, voeg half kopje kokend water bij, laat even alles koken, en daarna op een zacht vuurtje gaar stoven, c.a. 2 uur. Voeg, in dien noodig, af en toe wat water bij. Doe er even voor het opdoen een eetl. fijnge hakte peterselie en wat zout door. Lentesoep: (4 pers.) Zorg voor 1 L. bouillon van Maggiblokj.es b.v., doe er verschillende groenten in, als fijngehakte spinazie, kleine schijfjes wor tel, doperwtjes, capucijners, heel kleine stukjes bloemkool, en zeer fijngehakte pe terselie; doe de laatste even voor het op dienen er bij; laat alles c.a. half uur heel zachtjes trekken, doe er 2 eetl. gew. x-jjst bij, en laat nog c.a. half uurtje trekken. Koffievla: (4 pers.) Maak dikke vanillevla van Yz L. melk, 3 eetl. custard, 4 eetl. suiker, en desge- wenscht 1 pakje vanille-suiker, laat ze ca. 5 min. zachtjes doorkoken, neem de pan van het vuur, en roer er 2 eetl. zeer sterk koffie-extract door. Doe de massa na even bekoelen en roeren, om vel vorming te voor komen, in een vlaschaaltje en geef er schuimpjes bij. - Tuinboonen met spek Benocdigcl: 300 tuinboonen-, zout, boonen kruid, 100 Gram vet, gerookt spek. Bereiding: de boonen doppen, Avasschen, opzetten met 1 L kokend water en zout. De boonen, die groot mogen zijn P/o uur ko ken en op een vergiet laten uitlekken. Het spek bakken, gesneden in dobbelsteenen. De boonen in het spekvet met het spek sto ven gedurende Yz uur- Het gehakte boo- n-enkruid eraan toevoegen. Ossenhaas met groenten Benoodigd: 2 K.G. ossenhaas, bloemkool, 2 ons boter, snijboonen, 15 Gram zout, peen tjes, 3 d.L. water, andijvie, spinazie, 150 Gram vet verech spek. Bereiding: den ossenhaas met kokend wa ter overgieten, zouten en lardeeren met spek en in- boter braden. De jus met ter afmaken. Den ossenhaas snijden in niet tc dunne plakken, de plakken tegen elkaar leggen, alsof de haas niet gesneden was De vereche groenten worden schoonge maakt, gaar gekookt en gestoofd in boter. Aan beide zijden van den haas legt men bloemkool, daarnaast andijvie, dan wortel tjes, snijboontjes, zoodat de kleuren der groenten goed uitkomen. Men bestrooit al de groenten met fijngehakte peterselie. Een weinig jus over den ossenhaas gieten, de rest der jus erbij dienen. Den ossenhaas warm houden op een pan met kokend wa ter, tot de schotel op tafel komt. Soufflée van gmttenmeel. Benoodigd: 100' Gram meel, 1 L. melk, een weinig zout, 60 Grain suiker, Yz stokje vanille, 4 eieren, 20 Gram boter. Bereiding: Men mengt het meel langza merhand aan met de melk, voegt zout toe en het stokje vanille, kookt, al roerende de pap 10 minuten en voegt suiker toe en boter. Men klopt de eierdooiers, vermengt deze met de warme pap en roert liet stijf geklopte eiwit erdoor. Men dient het ge recht in een vuurvast schoteltje, nadat meni het ïn den oven licht bruin heeft laten won den gedurende 20 a 25 minuten. Men geeft hierbij bessensap. ZULLEN WE ETEN? ZONDAG: Tomatensoep, kalfslapjes, andij vie, meikersen. MAANDAG: Pikante varkenscoteletjes, wor teltjes, sagopudding: met bessensap. DINSDAG: Gebakken eieren, gesloofde toma tenbeschuit met aardbeien. WOENSDAG: Groentesoep, tuinboonen met spek. DONDERDAAG: Baklappen, komkommer- sla, vanille vla met abrikozen. VRIJDAG: Lentesoep, gestoofde nier, poste lein. ZATERDAG: Karde eieren, spinazie, koffie vla STEREO 1 KANTE BESCHUIT

Nieuwe Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10