NATIONALE De moderne jeugd... is natuurlijk! LM O LIVE Snapshots van de Confererdie te Genève. Links: Twefik RouchdyTurksch minister van buitenl. zaken, in gesprek met Knox, gouverneur van 't Saargebied tijdens 'n dejeunerdoor eerstgenoemde aangeboden. Vervolgens de Saarcom- missieMorize dr. Milovan-Zoricic en Knox. Midden: Barthou probeert ook wat te „vangen". DaarnaAmerika's vertegenwoordiger Norman Davis spoedt zich door Geneve's straten. Rechts: Barthou en de Spaansche gezant Madariaga, CHR. WERKMEESTERSBOND ACHTSTE ALGEM. VERGADERING GISTEREN TE UTRECHT GEHOUDEN Te Utrecht kwam gisteren de Nederl. Chr Werkmeestershond bijeen tot het houden Van de achtste algemeene vergadering. De vergadering werd geleid door den heer [T. Hokken, van Zwijndrecht, die liet zingen Psalm 25 vs. 4 en 6, in gebed voor ging en vervolgens las Spreuken 15. De openingsrede. Na in zijn openingswoord bij eenige inter ne zaken te hebben stilgestaan, wees spr. er op, dat op deze vergadering de bond uit gebouwd zal worden als aangenomen wordt het voorstel om bij ziekte 20 pet uit te kee- ren uit een te vormen fonds voor hen, die slechts SO pet. van hun loon ontvangen. Op den staat van het ledental, zegt spr., kan men zien, dat wij vooruitgegaan zijn. Gestadige groei lijkt ons de gezondste. Hebben wij ons het vorig jaar speciaal gericht op het doen van huisbezoek, ook in de kamende maanden zal het zeer noodig zijn, ons vooral te bepalen op hen, die bij ons behooren. Met vol enthousiasme moeten wij een hernieuwden uitval doen. Mede in verband met deze propaganda, al dus spr., hopen wij de belemmeringen weg te nemen uit ons werkloozenreglement, wel ke vele buitenstaanders afschrikken om toe te treden, aangezien 52 weken regelmatig, dus zonder onderbreking moet gewerkt zijn, alvorens recht op nj.itkeering aanwezig is. Dat, het hoofdbestuur goed gedaan heeft, om zonder rijksinmenging het werkloozen- kasreglement zoodanig te wijzigen, dat deze kas normaal kan functionneeren, zonder te kort te doen aan de rechthebbenden in 1934. blijkt wel over de vijf eerste maanden van dit jaar Wij kunnen gelukkig thans met. 100 pet subsidie er komen. Ja, wij kunnen nog re serveeren voor hen, die nog werken. De Contact-commissie tusschen het admi nistratief-, technisch- en opzichthoudend personeel is tót stand gekomen. Wij hebben veel verwachting van deze commissie. Het staat immers zoo, dat door gezamenlijk optreden van soortgelijke groe pen meer bereikt kan worden, dan alleen, cent Zij toont zich niet anders dan zij is, en kent geen gekunsteldheid! Uit den aard der zaak gebruikt de Jeugd van onzen tijd dan ook de zeep die uit natuurlijke schoonheids-oliën, zonder bijvoeging van eenig dierlijk vet, is samengesteld: Palmolive zeep. Het is de olijfolie die deze zeep haar zachtgroene kleur verleent, en u dat heerlijke, overvloedige schuim geeft waardoor zelfs de kleinste poriën van uw huid grondig worden gereinigd. Pas tweemaal daags onze 2 minu ten behandeling toe: 'smorgens en 's avonds gezicht en hals gedurende twee minuten flink masseeren met het rijke, fluweelzachte schuim van Palmolive zeep en warm water. Daarna afspoelen, eerst met warm, dan met koud water. Dit is de een voudigste methode en de meest doeltreffendeom uw teint frisch en aantrekkelijk te houden. de 2mp derfeugd vooral in verband met de instelling van be- drijfsraden. Als er een gemeenschappelijk doel moei worden bereikt, als er gevaar dreigt, dan kan alleen samenwerking en aaneenslui ting kracht geven en redding brengen. Mogen wij allen als leden van de christe lijke vakbeweging onze taak en roeping ver staan, dan kunnen wij als wij wakende zijn, met Gods hulp in vol vertrouwen de toe komst tegengaan. Het jaarverslag. Het jaarverslag vermeldde een gestadige groei van het ledental. Het is begrijpelijk, dat ook deze Bond den invloed van de cri- ondergaat. Het afgeloopen jaar waren 104 inschrijvingen gedaan, doch 40 leden moesten worden afgevoerd. Het aantal deelnemers aan het t.b.c. fonds „Draagt elkanders lasten", is toegenomen tot 134 (Oct. '33) Ledental thans,420. Een sterke propaganda is in het afgeloo pen jaar gevoerd en vooral onder het parool: op huisbezoek. Er kan op vruchtbaar ver richten arbeid worden teruggezien. der gevolgen van de aansluiting bij het C.N.V. heeft de secretaris-penningmees ter het secretariaat opgenomen van het Pro vinciaal Comité „Utrecht" van de Centrale voor Werkloozenzorg (gesticht op initiatief van de Raad van Kerken voor Practisch Christendom), waarvan de heer J. Schip per (C.N.V) secretaris is. Uit dien hoofde komt de Bond thans menigmaal in aanra king met het moeilijke vraagstuk der werk- looslieidszorg Beleid Hoofdbestuur. De bespreking over het beleid van het hoofdbestuur leidde ter vergadering tot eeni ge discussie. Verschillende afgevaardigden prezen het beleid en de toewijding waar mede het hoofdbestuur in het afgeloopen jaar de taak had volbracht. Voorts werd een verzoek ingediend om een eigen vaandel aan te schaffen. Wat de redactie van de „Christelijke Werkmeester" betreft, hierom trent werd besloten, vooral vraagstukken van socialen aard in bespreking te nemen. Daar de bond echter belichaamd is in het C.N.V., is het begrijpelijk, dat ook van die zijde de noodige redactioneele voorlichting te verwachten is Vragen van verschillende aard zullen thans besproken worden. Werkloosheid en regeeringsbeleid zullen vooral belicht wor den. Getracht zal worden zooveel mogelijk uit eigen bronnen te putten. Voorts werd de afdeeling Utrecht aange wezen om te zorgen dat de Bond een vaan del bekomt. De heer G. J. van Riet werd tot hoofdre dacteur van de „Chr. Werkmeester" be noemd. Vervolgens had er een bestuursverkiezing plaats. Gekozen werden de heeren: A. Krommen dijk (Zaandam): G. J. van Riet (Utrecht); P. Gort (Enschede) en A. Spierings (Sprang- Capelle). Verschillende voorstellen. Na de bestuursverkiezing waren verschil lende voorstellen aan de orde. Haarlem kwam met het zelfde voorstel op de 7e alg. <ake 20 pet. uitkeering bij LEVENSVERZEKERING-BANK Rotterdam betaalt f 10.000 na 35 jaar of bij Uw eerder overlijden - f indien gij van Uw SO5** jaar af. gedurende hoogstens 35 jaar. jaarlijks 211.- stort ziekte. De afdeeling „Sprang-Capelle" stelde voor toepassing van 20 pet. uitkeering uit te stichten „ziekenfonds hij eventueele ziekte der leden." Het hoofdbestuur had desbetreffende ook De verzekerde som zal volgens' het be stuur niet meer bedragen dan 20 pet. van het genoten weeksalaris. Recht op uitkeering gaat in, wanneer een lid 26 weken heeft bijgedragen. De duw der uitkeering is gelijk aan de voorwaarden vervat in dc Ziektewet. Wanneer een lid zich ziek meldt, is hij verplicht een schriftelijke verklaring af te leggen. Gelijk met de beëindiging van het lid maatschap van den Bond eindigt tevens deze deelname. Bij opheffing van deze regeling vervallen de baten aan de bondskas. Een uitvoerige discussie volgde op deze voorstellen. Om de ziektegelden onder de Bondscontributie op te nemen, werd door den Voorzitter als iets onmogelijks geachL Wel werd het wenschelijk geacht do pa troon te laten betalen en zij die het geld niet krijgen te steunen uit het ziekenfonds (sup- pletiefonds waarvan de technische leiding berust in handen van het Hoofdbestuur! Het voorstel van het Hoofdbestuur werd in stemming gebracht en geldt niet alleen voor ziekte doch tevens voor ongevallen De vergadering hechtte bij acclamatie haar goedkeuring aan de oprichting van het ziekenfonds dat dus voorloopig door het Hoofdbestuur zal beheerd worden. (Afd. Den Haag stemde alleen tegen het voorstel.) Voorts werden nog eenige voorstellen van het Hoofdbestuur aangenomen aangaande lidmaatschap en het op orde stellen van zaken. De heer J. Schipper, vertegenwoordiger van het C. N. V. hield daarna een toespraak waarin hij wees op de noodzakelijkheid van een goede samenwerking tusschen C.N.V. en C.W.M.B. De heer G J van Riet, secretaris-penning meester gaf nog een inleiding over de cen trale kasregeling naar aanleiding van hef voorstel van de „afdeeling Zaandam" op de vorige algemeene vergadering. Het Hoofdbestuur heeft na uitvoerig, overdenking dit voorstel niet aannemelijk geacht. i De heer Van Riet behandelde achtereen volgens de functie van een begrootings-com- missie en van centralisatie der financiën. Een centrale kasinstelling zou leiden tot een ondergeschiktheid der afdeelingen aan het Hoofdbestuur t.a.v. de financiën. Centraal kasbeheer werd dan ook niet als wenschelijk geacht. Het zou veel meer geld kosten. Na een bespreking omtrent deze zaken (vele afdeelingen brachten haar standpunt te berde), werd na rondvraag deze 8ste alge meene vergadering door den Voorzitter met dankgebed gesloten. De 9e alg. vergadering zal volgend jaar te Utrecht gehouden wor- Na sluiting lcwamen alle deelnemers voor een gemeenschappelijken maaltijd bijeen. De Chr. Werkmeestersbond kon op een goed geslaagde algemeene vergadering te rugzien. Gemengd Nieuws VEENBRAND In de Peel onder Nederweert is brand uit gebroken, welke tengevolge van de groote droogte en den vrij sterken wind moeilijk te blusschen was. Verscheidene inwoners waren voortdurend in de weer om het vuur te blus schen. Vele te drogen staande hoopen turf zijn reeds verbrand BLOEDIGE VECHTPARTIJ Te Eindhoven had op den Elsterweg een vechtpartij plaats tusschen de 24-jarige arbei der F. v. O., uit Oss en Ter L. te Eindhoven. Van O. werd met een mes in de linkerdij ge stoken en moest naar het Ziekenhuis worden overgebracht, terwijl Ter L. een snijwond aan de linkerpols opliep. De politie maakte proces verbaal op. DE HOND EN DE MITRAILLEUR „In zekere zin is de afgerichte hond een wapen en ik ben dan ook van meening, dat niet iedereen dit wapen in zyn bezit mag heb ben, evenmin als een revolver. Men bedenke, dat de verklaring van een Japanschen officier, dat de bandieten in Mandejoerye banger zijn voor den afgerichten Duitsche herder, dan voor een machinegeweer, authentiek is;" aldus schrijft het Kjnologisch weekblad ,»De Hond". DOODELIJK TRAMONGELUK Te Drunen (N.-Br.) werd de wielrijder K. door een auto gegrepen en tegen een tram locomotief geworpen. De ongelukkige was on middellijk dood. OM KERMIS TE HOUDEN Een aantal arbeiders, werkzaam bij de Roer- mondsche werkverschaffing heeft in verband met de kermis ter plaatse den arbeid-neerge legd. Een ander gedeelte bleef doorwerken. Op last van den rijksinspecteur der werkverschaf fing zullen de arbeiders, die eigener beweging het werk hebben neergelegd, voorloopig niet meer den arbeid kunnen hervatten. DORPSZEDEN Bij Oenkerk (Fr.) was een echtpaar vijf-en- twintig jaar getrouwd. De jubilarissen gaven geen algemeene bruiloft, zooals dat daar ge woonte is, wat een heftig protest uitlokte "by de jonge dorpsgenooten, die eerst naar een café gingen en daarna by de woning van het echtpaar hun misnoegen te kennen gaven. Een vlag werd halfstok seheschen, waarna het huis werd gebombardeerd niet steenen. Zelfs werd een deur ingetrapt. De politie is op on derzoek. BOSCH- EN HEIDE-BRANDEN Zaterdagmiddag is te Apeldoorn aan den Hoenderparkweg een halve hectare bosch- en heidegrond afgebrand, vermoedelijk veroor zaakt door kwaadwilligheid. De grond behoor de toe aan den heer Eversteyn, te Schevenin- gen. Zaterdagavond is op de Goudvink 3 H.A. met 15-jarige dennen door onbekende oorzaak afgebrand. Het bosch is eigendom van de fir ma Van Gelder Zonen. Zondagmiddag is te Ugchelen 1000 vierk. meter heide door onbekende oorzaak afge brand. De grond behoorde toe aan den heer Klopman te Ugchelen. PER RIJWIEL NAAR NAPELS Gistermorgen zijn uit Ridderkerk een drie tal jongens per fiets naar Napels vertrokken. Zij zijn voornemens per dag ongeveer 150 K.M. te fietsen, en via Brussel, Parijs, Mar seille en de Fransche Rivièra Intalië te be reiken. Waarschijnlijk zullen zy zes weken tusschen de wielen zijn. DINSDAG 5 JUNI 1934 TWEEDE BLAD PAG. 5 s roerig tooneéltje in de straten van Minneapolis (Ver. |fene zijde werd van knuppels, aan de anderei van revolvers waar stakers en politie elkaar te lijf gingen. Aan de Ook in Engeland worden de zeilen gebruik gemaakt waardoor aan beide kanten gewonden vielen race-seizoen te Harwich. Links: 'n Links: 't yacht van den koning, de „Brittania"tijdens de opening van 't van de »Ve Isheda" en de „Endeavour"die^elkaar de leiding betwisten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1934 | | pagina 5