iKeunrr gprf.li! sdje(Courant Dagelijks verschijne nd Nieuwsblad voor Leiden ïn Omstreken w WASSENAAR GEPASSEERD N.V. HOUTHANDEL V.HJ. VAN SCHIJNDEL&CO abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is Z35 Franco per post 2.35 4- portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending. 550 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/» ct Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar NO. 5185 Bureau: BreestJ-»at 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 ZATERDAG 2 JUNI 1934 15e Jaargang Sftberteittteprijjen: Van 1 tot 5 regels1.17'/» Elke regel meer0.22 Ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels2.30 Elke regel meer0.45 Handelsadvertenliën per regel 0.17'/» Bij contract belangrijke korting Voor het bevragen aan 't bureau wordt berekend0.10 IE zich heden voor minstens één jaar op ons blad abonneert, ontvangt al de nummers, welke in de maand Juni verschijnen, GRATIS. Het abonnement gaat dan 1 Juli a.s. in. Aanbrengers van nieuwe lezers hebben recht op een keurige premie, in denzelfden stijl, als men van ons gewend is, en waarvoor wij zoo. vele vriendelijke woorden van dank in ontvangst mogen nemen. Elders in dit nummer vindt men een inteekenbiliet ter invulling. Abonné's geve men op aan de Administratie van NIEUWE LEIDSCHE COURANT. Zuiver liberaal gedacht en gesproken Wij lazen in het jongste nummer van de Rijkseenheid, volgens de redac tie „een algemeen nationaal weekblad", dat de rijkseenheidgedachte en de liefde voor Vaderland en Vorstenhuis verdedigt, het volgende, voorkomend in een gefingeerd interview: „Ik zou U graag willen vragen wat U is: liberaal, of anti-revolutionair, of Christelyk-historisch, of sociaal-demo craat, ofmisschien nationaal- socialist? Och, van alles wat. Alleen tot het nationaal-socialisme heb ik 't nog niet kunnen brengen, ofschoon ik wel natio naal en ook wel sociaal gezind ben. Ik ben tegen revolutie, dus in deze zir, anti-revolutionair; ik ben Christen en Torstander van historische grondsla gen; ik ben behalve sociaal ook demo cratisch van gezindheidmaar dat alles met mate en zonder tot een dier par tijen te behooren. Dan is U misschien liberaal? Zeker, dat ben ik, met mate al ben ik niet aangesloten bij de liberale partij. Och, tegenwoordig zijn wjj eigenlijk bijna allen liberaal, al willen we niet zoo heéten; niet waar?" Volgens een krantenverslag sprak een liberaal kamerlid deze week in Zwolle over liet onderwerp: „Alleen het liberalisme kan uitkomst brengen" eh hij merkte in zijn rede o. a. het vol gende op: „Alleen het liberalisme kan ons uit de nooden van deze tijd verlossen, het geen niet slechts geldt voor de econo mische nood, maar ook voor het kunst zinnige, het geheele cultureele terrein. Men beweert wel, dat de regeering thans ook meer dan wenschelijk is de liberale richting inslaat; maar de ge schiedenis leert ons, dat alle welvaarts perioden gebonden zijn aan toepassing der liberale principes, terwyl juist als men ze weer opzij schuift slechtere tij den aanbreken. Gelukkig, dat wij in Nederland nog steeds in de liberale sfeer leven, door Thorbecke gebracht. Vrijheid is geble ven in alle opzichten tydens alle cleri- cale regeeringen, die we gehad hebben." In de derde plaats werd onze aan dacht getrokken door een hoofdartikel in een liberaal dagblad, dat „Grooter stijl" vraagt en het betreurt, dat de handen van minister Colyn by de Win kelsluitingswet „sterker dan in deze omstandigheden van nationale nood het geval moest zijn, gebonden bly'ven door partij-politieke overwegingen"zoodat heel deze geschiedenis „een symptoom is van zeer kleine styl in een levens periode van ons volk, welke by uitstek om breede daden vraagt". Wy geven onze lezers in overweging deze citaten ernstig te overdenken en dan nog eens in hun herinnering terug te roepen de schoone vergadering te Wassenaar waarzoo krachtig de leuze „Sluit de gelederen" aangeheven werd. Toen deze vijf-partijen vergadering nog in de lucht hing, hebben wy zónder een hard oordeel te vellen dit verbroederingsfestijn niet aanbevolen. Nadat zij gehouden en uitnemend ge slaagd was, wat volgens de liberale p'ers voor geen gering deel was te dan ken aan de uitnemende leiding van den anti-rev. voorzitter (waarvan akte! met dank), heeft de rechtsche pers voorzoover wij konden nagaan bijna unaniem geschreven„eenmaal is geen- maal doch aan de tweede maal gevoe len wij geen behoefte". Of, om het met de woorden van een roomsch-kath. dagblad te zeggen „De vergadering in Wassenaar was ons sympathiek als uiting van een geest tot ernstig willen samenwerken. Doch by die samenwerking mogen wy niet vergeten, dat de werkelijke stuwkracht voor saneering en opbouw moet uitgaan van het beleven en toe passen van de eeuwige beginselen ook in het staatkundig en maatschappelijk leven." Naar onze overtuiging kan de conclu sie niet anders luiden. Maar dan valt het te meer op, dat het alleen de libe rale en vrijzinnig-democratische pers was, welke van enthousiaste instem ming met deze bijeenkomst bly'k gaf, en ze noemde „een goede politieke daad, van staatkundig inzicht getuigende". Hier raken we meteen de kern van de kwestie. Want, van tweeën één deze vergadering was heel gewoon doch waarom er dan zooveel ophef van gemaakt? of ze was zeer belangrijk; maar dan is een gereserveerd optreden van onze kant noodzakelijk en geboden. Misschien was de bijeenkomst niets bizonders. Ook in 19IS hebben mannen van verschillende politieke richting, nuts nationaal voelend, naast elkander op het podium gestaan: de pastoor, de dominé en de liberaal (zonder witte das!) Dat warpn goede avonden. Zij bewe zen, dat politieke scheidslijnen geen verhindering zijn om ons eendrachtig rond de troon te scharen en als verbon den partyen de strijd tegen revolutio naire woelingen aan te binden. Aan die gezamenlijke actie van 1918, ook voorzoover wy er zeTf persoonlijk aandeel in hadden, en eveneens wat de samenwerking met andersdenkenden betreft, denken we nog steeds met ge noegen terug. Maar, men vergete daarbij geen en kel oogenblik, dat wij toen een zeer be paald doel, een concreet, afgerond plan voor oogen hadden. Voor vervloeiing van beginselen behoefde niet de minste vrees te bestaan. Wenscht men voor het heden ook nog eens zoo'n demonstratie van natio nale eenheid, het is ons best. Maar dan wete men wel, dat het doel heel wal minder concreet en precies kan zijn, dan in 1918. En dat er over politieke belangrijkheid dus niet gerept mag worden. Maar, zoo werpt men ons tegen, wy staan nu ook voor een welomschreven taak, n.l. ons volk door deze zware tij den heen te leiden naar hopelijk, beter economische toestanden. En, zoo voegt men er aan toe: is niet minister Colyn ons daarin voorgegaan? Hij streefde toch naar de vorming van 'n nationaal ministerie; en het gelukte hem immers om althans vyf partijen te binden aan zyn program. Het is wèl. Maar wanneer men dan niets meer bedoelt, dan in een schoon gelegen dorp, waar althans de weelde nog overheerscht en de welvaart glanst, van die samenwerking te getuigen, dan moet men ook geen lange artikelen schrijven over de politieke belangrijk heid van deze bijeenkomst: het is niet gebruikelijk een toost als regeerings- program of een tafelrede als een begin selverklaring te beschouwen. Indien de vergadering te Wassenaar van helder „staatkundig inzicht getuig de" en daarom „een politieke daad" van groote beteekenis stelde, dan komt er voor ons een bedenkelijke zijde aan. Hierover kunnen we thans niet in den breede uitwijden; de omvang van een artikel laat zulks niet toe en de omstandigheden zullen ons toch wel noodzaken er binnenkort op terug te komen; we kunnen nu zonder bezwaar volstaan met een paar opmerkingen. Wjj zijn deze beschouwing begonnen met een drietal citaten; ze spreken voor zich zelf; wie ze aandachtig leest, vraagt ons niet om een nadere toelich ting of kantteekeninghet is zuiver liberaal gedacht en gezegd. De liberale spreker volstaat niet met in gepaste bescheidenheid te constatee- ren, dat alleen het liberalisme uitkomst kan brengen; neen, hij voegt er in één adem aan toe. dat allen, die ter zake met hem van gelijke opinie zijn, ook de eere-naam van liberaal mogen dragen. Onbegrijpelijk, dat er nog allerlei partyen zijn, terwyl toch elk Nederlan der pas politiek gezond en fit is, als hij ademt in de frissche liberale sfeer, als hy zich drenkt aan de liberale wateren, welke Thorbecke e. a. als een heldere stroom door ons staatkundig leven deden vloeien. Daarom konden de liberalen er ook niets van begrijpen, dat anti-revolutio nairen en Chr.-historischen het begin sel der Zondagsheiliging stelden boven de h. i. economische noodzakelijkheid. En teleurstelling klinkt in hun klage lijk geroep door: te Wassenaar waren wij het zoo roerend eens en voelden wij allemaal, dat we toch liberaal zijn, al willen sommigen niet zoo heetenen nü gaat ge ineens weer aan partij politiek. doen! Hoe is het mogelijk Wees toch liberaal, als wy. We zullen Rykseenheid, liberale spre ker en liberale pers moeten teleurstel len. We hebben zoo het gevoel, dat van Wassenaar niet de victorie begint, maar dat het zoowel begin als einde was; we zyn Wassenaar gepasseerd en Jbly- ven er niet pleisteren. Het is geschied; nu ja, er is geen man over boord; maar de conclusies, welke de liberale pers trok zullen de rechtsche partyen elders tot groote voorzichtigheid manen. De man in de Rykseenheid moge be weren, dat hij zoo'n beetje anti-revolu tionair en zoo'n beetje christelijk histo risch is; zoo'n beetje sociaal en zoo'n beetje democratisch; dat hy dus alleen niet nationaal-socialist, maar echt libe raal is en dat „wij allen eigenlijk libe raal zijn, al willen wij zoo niet heeten; wy mogen hem de verzekering geven, dat wij noch liberaal zyn, noch zoo wil len heeten. Wy moeten niets hebben van een auto da fé van beginselen, zelfs at wil men met ons om zoo'n brandstapel een verbroederingsfeest vieren. i BINNENEX HOFBERICHT Ds. Boegner, president van den bond van Protests ntsche kerken in Frankrijk, is door de Koningin op het Loo in audiëntie ontvangen. UITVOER VAN ZEELT NAAR DUIT3CHLAND Thans heeft de minister .van occonomisclv: zaken een regeling getroffen voor den uii- van Nederlandse he zeelt naar Duitsch- land. Met ingang van heden is de uitvoer naar Duitschland van levende en niet levende .-iet oren zeelt door Nederlandsche vissr.hers in Nederlandsche wateren gevangpn, ver boden, tenzij daarbij wordt overgelegd een inwege den minister verstrekt certificaat. Met de afgifte dier certificaten is belast heer W. J. Janssens, inspecteer der vis- schcrijen te 's Gravcnhage en bij diens ont stentenis de heer D. de Mos te Sehevenin- gen INTERNATIONAAL VLIEGVELD GILZE-REYEN De burgemeester van Tilburg heeft in den gemeenteraad mededeelingen gedaan over den aanleg van een groot internationaal vliegveld onder de gemeente Gilze-Reyen. Na langdurige onderhandelingen tus- schen de gemeentebesturen van Tiburg, Breda en Gilze-Reyen en de betrokken auto riteiten, te weten de departementen van de fensie en van waterstaat en de K.L.M- is omtrent dit plan reeds volledige overeen stemming verkregen. Ook Provinciale Sta ten van Noord-Brabant hebben in deze geestdriftig medewerking verleend. De gemeente GilzeReyen stelt met goed keuring van Ged. Staten een" terrein van 64 H.A. kosteloos ter beschikking van de on derneming. Deze terreinen zijn gelegen ten oosten van den weg die loopt van den weg Tilburg—Breda naar Gilzc, vlak tegenover het militaire vliegveld Molenheide, dat sléchts 24 H.A. groot is. I-Iet ligt in de bedoeling deze militaire vlieghaven op te heffen, en het nieuwe ter rein te bestemmen zoowel voor burgerlijke als militaire luchtvaartdoeleinden eiv voorts bestaat het voornemen om de luchtvaart- school voor militairen en burgers beide eveneens aldaar te vestigen. De exploitatie van de nieuwe luchthaven zal komen onder het bestuur van de drie genoemde gemeen ten, terwijl nog enkele andere omliggende plaatsen tot toetreding in deze combinatie zullen worden uitgenoodigd. Zoo mogelijk zal nog dit jaar met de werkzaamheden worden begonnen. HOOFDKANTOOR OPSLAGPLAATSEN OOSTZEEDIJK l\Io. 288, R'DAM ZAGERIJ EN SCHAVERIJ NASSAUHAVEN BQEREGAT DE NIEUWE COMMISSARIS DER KONINGIN IN UTRECHT AMBTSAANVAARDING Gister heeft de nieuwe Commissaris der Koningin in de Provincie Utrecht, mr. dr. L. If. N. Bosch ridder van Rosenthal, zijn ambt aanvaard. De waarnemende Commis saris, de heer J. H. Th. O. Kettliz. ontving den nieuwen Commissaris, die door den griffier, jlir. dr. C. J. C. Quarles van Ufford, van het station was gehaald, ten Gouverne mentshuize. De verschillende hoofdambtenaren wer den aan bot nieuwe liooltl der Provincie voorgesteld. GEWIJZIGDE AMSTERDAMSCHE GEMEENTEBEGROOTING Zooals bekend hebben de Gedeputeerde Staten van Noord-Holland bezwaar gemaakt tegen tvvep ongedekte posten in de gemeen- te begrooting van .Amsterdam. De eene, groot f 2,6 millioen, wegens verminderde uitkce- ring uit het gemeentefonds, was reeds ge dekt door middel van de suppletoire begroo ting en de herclassificatie der gemeente, waarmede Ged. Staten echter, naar weet, geen rekening hadden gehouden en die nu in de gewijzigde begrooting ver werkt zijn. De tweede betrof het bedrag van O'ó mil lioen (nader vastgesteld op 3.S millioen), waarmede de rijksbijdrage voor werkloo- zensteun verminderd was. B. en W. begrooten nu, dat Amsterdam f 2,2 millioen minder zal behoeven uit te geven, wegens de verlaging: der steunnor- men. Daarnaast houden zij rekening, gelijk te voorzien was, met het aandeel van Am sterdam in het 60-millioen plan. De rest willen zij dekken door verdere bezuinigin gen, o. a. 3'4 ton op onderwijs, een hongere uitkeering uit de G.E.W., een hoogero op brengst uit de brandweerverzekeringsbclas- ting, uit de opcenten op de Vermogensbelas ting, enz. Op deze wijze is de 3 8 millioen gevonden en nu zal er bij Ged. Staten wel geen be zwaar meer bestaan fpgen goedkeuring vau de begrooting voor 1934 DE RADIO-VISSCHERIJ OMROEP OP GOLFLENGTE 1205 M. De directeur der P.T.T. heeft, met ingang van Maandag 11 Juni a.s. den zakelijken omroepzender (golflengte 12U5 M.) ter h« schikking gesteld van de •Reedersvereen. ging voor de Nederlandsche Haringvis- scherij voor de uitzending van visscherij- berichten op alle dagen, dés morgens 8 uur. Sinds 1928 maakt genoemde vereeniging van den zakelijken omroepzender gebruik gedurende de haririgvisscherlj op de Noord zee en het F.ngelsche Kanaal. In 1928 wa ren 105 haringschepen bij den radio-vis- scherij-omroep aangesloten; in 1933 bedroeg dat aantal 232. Dagelijks worden alle voor de haringvis- scherij belangrijke berichten, als: vang- plaatsen. aanvoeren in binnen- en buiten land, prijzen, enz., bekend gemaakt. Voor de bij den omroep aangeslotenen zuller- codes worden ontworpen, teneinde te voor komen, dat zij die niets bijdragen in de kon ten aan den omroep verbonden, van de be richtgeving profiteeren. Niet-leden van de rcedersvereeniging zul len zich voorts tegen een verhoogd tarief bij den omroep kunnen aansluiten. DL F. M. WIBAUT De verbetering van den gezondheidstoe stand van Dr. F. M. Wibaut blijft aan houden. De toestand waarin de patiënt ver keert. mag bevredigend worden genoemd. DE BEZUINIGING BIJ DE SPOORWEGEN DE LIJN SCHAESBERG—SIMPELVELD Met ingang van gisteren zijn alle nog aan den spoonveg Schaesberg—Kerkrade—Sim- pelveld werkende arbeiders, 60 in getal, ontslagen. Het werk aan liet z.g. millioenen lijntje is nu geheel en al stopgezet. CHR. VERZORGING VAN KRANKZINNIGEN IN N.-BR. Deze week heeft te Breda, onder presi dium, van ds. B. Tel der de jaarvergade ring plaats gehad van de Protestantsche Vereeniging tot ondersteuning in de kosten van <le Chr. verpleging van behoeftige Krankzinnigen in Noord-Brabant. In zijn jaarverslag wees de secretaris, de lieer L. B e r k erop, dat door plaatsgebrek in de daarvoor in aanmerking komende Prot. Chr. gestichten in 1933 moeilijkheden werden ondervonden bij de plaatsing van patiënten; deze moeilijkheden ziju thans echter voorbij. Het aantal patiënten, dat door de Ver eeniging geholpen werd, bedroeg dertien. Uit' hot door den penningmeester, den heer A. D. v. d. S c li a n s, burgemeester van Aiidcl. uitgebrachte financieel verslag bleek, dat de contributies aanmerkelijk wa ren teruggeloopen. De liefde en trouw van alle leden zullen noodig zijn om dit mooie en noodige werk in stand te houden. De aftredend© bestuursleden, de heeren ds. F. M. Muller te Kindhoven en L. Berk te Breda, werden herkozen. Tenslotte heeft dr. C. Dekker, cences- lieer van de Stichting .Vrederust" gespro ken over „De erfelijkheid van psychosen". Van deze rede gaven wij reeds verslag in ons nummer van 30 Mèi. BUITENGEWOON GEZANT VAN SPANJE Naar wij vernemen is benoemd tot buiter. gewoon gezant en gevolmachtigd minister van Spanje bij liet Nederlandsche Hof, xl# lieer J. M. Doussinague J. Teixidor. NEDERLAND EN CURACAO 1634-1934 In tegenwoordigheid van de Koningin en van Prinses Juliana heeft hedenmiddag in de Ridderzaal vanwege het Algemeen Nederlapdsch Verbond en „Oost en West" een plechtige bijeenkomst plaats gevonden ter herdenking van het feit, dat Curasao driehonderd jaar geleden met Nederland werd vereenigd. De heer P. J. de Ka n t e r, voorzitter van het Algemeen Nederlandsch Verbond, heeft' deze bijeenkomst gepresideerd. Door prof. dr. L. Knappert werd een herden kingsrede uitgosproken. Onder de aanwezigen merkten wij op ver schillende leden van het Kabinet en een groot aantal andere autoriteiten. SALARISSEN VAN 'T ZEEUWSCH PROVINCIAAL PERSONEEL NAAR EEN GEWIJZIGDE REGELING Onder het opschrift „ongelooflijke ver schuivingen" publiceert de Arbeiderspers hel volgende e ver de salarissen van het provinciaal personeel in Zeeland: In een brief aan Proy. Staten deelen Ged. Staten van Zeeland mede. dat ten opzichte van de salariëering van hte provinciaal per soneel eenerzijds kan- worden toegegeven, dat er jaarwedden zijn die, gelet op de tijd. omstandigheden en de loonen in aanverwan te beroepen en bedrijven, ongetwijfeld aan den hooger, kant zijn. doch dat anderzijd een vergelijking uiet de cijfers en bepalingen van het rijksbezoiiiigirigsbesluit 1934 uitwijst, dat een zeer groot aantal der wedden, en Ged. Staten denken hier meer in het bijzon der aan de bezoldiging der hoogere en hoogste provinciale ambtenaren, allerminst te hoog moeten worden geacht. Dit aanloopje hadden Ged. Staten blijk baar noodig om een geheel nieuwe salaris regeling voor te stellen, waarbij wordt uitge gaan van de gedachte :1e salarissen van 'het hoogste pprsonee.' niet alleen ongemoeid te laten, doch zelfs te verhoogen, térwij 1 daar- enlegon de loonen van het lagere personeel over d© geheele linie worden verlaagd. Van f 5500 op f6300 In dit voorstel komt dan ook het w el zee; ongelooflijke tot uiting, dat de griffier dei Staten wordt verhoogd van f5500f7000 tot f6300—f7200. De hoofdingenieurs krijgen eveneens verhooging; van een wordt he' maximum salaris met niet minder dan f 1000 verhoogd en ge bracht, van f5000 op f6000. Direct daarop volgt het loon van den weg werker, wTcns maximum van f1550 tot f 1350 wordt gebracht. In het verdere voorstel worden loonen in maximum en minimum met 300 pn 400.gld. verlaagd, b.v. amanuensis van de bibliotheek nu f 1300—f 1S00. wordt f 1000-f 1400. Ook het geheele boot personeel zal belang rijke verlagingen ondergaan. Verder genie ten van de ongeveer 190 ambtenaren 130 een huishuur-vergoeding van f ÏOO tot f300 per jaar, welke regeling ral uitsterven, zood over 1937 slechts 25 oCt van het thans geno- tene zal worden ontvangen. Als verzachting wordt thans ten slotte nog voorgesteld, dat voor het ijdvak 1 Jiili 193 31 December 1935 een bezoldiging niet m der dan 90 pCt.: in 1936 niet minder dan 85 pC.t. en verder niet minder dan 80 pCt. mag bedragen dan volgens de thans geldende regeling. Naar den A.N.W.B. en de K.N.A.C, offi cieel is medegedeeld, zal waarschijnlijk in Juli of Aguustus a.s. het nieuw aangeleg de gedeelte van den Rijksweg no. 16 tu>- schen IJsselmonde en Zwijndrecht met een drietal verbindingswegen voor het verkeer worden opengesteld. !t nieuwe weggedeelte is van Rotterdam uit te bereiken over den bestaanden wei naar IJsselmonde en vandaar langs een de.- ■engenoemde verbindingswegen en sluit aan den bestaanden Rijksweg Rotterdam— Zwijndrecht aan, ongeveer 2.5 K.M. ten >orden van Zwijndrecht De twee andere verbindingswegen geven bij Rijsoord en halverwege Rotterdam en Zwijndrecht aansluiting aan, den bestaan den Rijksweg. Voornaamste Nieuws. Dit nummer bestaat uit VIER bladen waarbij inbegrepen het Zondagsblad BU. 1 Planoen tot stichting van een vliegveld in de buurt van Gil ze-Rijen. De Amsterdamschc Raad heeft middelen gevon- den om de gcmeentcbcgrootlng sluitend te maken. BIz. 2 Henderson noemt den toestand der Ontwapc- ningsconfcrentic openlijk „kritiek". Het voorstel der „neutralen" ingediend. Inzake het Saarplebisciet is definitief overeen stemming tusschen Duitschland en Frankrijk be reikt; 15 Januari 1935 stemming. Roosevelt heeft zijn boodschap inzake dc schul den aan het Congres gezonden. Milliocncnschandaal te Leningrad. BIz. 3 Verschenen zijn dc jaarverslagen over 1933 van dc N.V. Ncd. Scheepvaart Unie en dc N.V. Kon. Ncd. Paketvaart Mij. Dc Nederlandsche Varkcnscentrale verlaagt de aankoopprijzen. Het Zondagsblad van heden bevat o.ra.: Meditatie: „Wat nieuws". „Been-Houwer" vers van Petrus Croon. Van boeken en schrijvers: Een kortzichtig apologeet (over oude Katholieke poëzie) door P .v. R. „De bevrijdende Daad" door 1» W. Westcr- brink-Wirtz. -De Sterns of vischdicfjes" door A. de Jceig. Dagboek van Pit. Vervolgverhaal van K. Lantermans. .We neer en Msvrouw Dibbits". Jeugdrubriek met om. ccn vervolgverhaal van C. Gilhuis: Toen zc nog in Loorndotp woonden. Kleuterkrantje. Gisteren heeft, op het vliegveld Twente te Enschedé de fpcstelijke opening plaa's gehad van de luchtlijn' Groningen—Twents —Eindhoven. CONTINGENTEERING VAN DE PAPIER-INVOER. Naar wij vernemen, zal de invoer van pa pier hier ie lande, mat uitzondering vau courantenpapier worden gecontigentccid. HOMOEOPATHIE De algemeene Jaarvergadering van da Vereeniging tot bevordering der Homoeopa thic in Nederland, zal dit jaur op Woens dag 6 Juni a.s. worden gehouden te Amers foort, in hotel „Monopolc" tegenover t Sla tion. In de morgenvergadering worden de huis houdelijke zaken afgedaan, terwijl, na ont vangst ten Stadhuize, te half drie uur, eeti openbare samenkomst in „Amicitia" wordt belegd, welke ook voor niet-leden en belang stellenden toegankelijk is. In deze bijeenkomst zal een wetenschappe lijke film vertoond en een lezing de Homoeo- opatische geneeswijze rakende, gehouden «orden. Tot besluit der vergadering volgt een autrv f in Amersfoort? omgeving en een bezoek aan het vliegveld Soesterbcrg. HOTEL PENSION „DREIJEROQRD" Gr. v. Rechterenweg 12 Telcfoou 52016 OOSTERBEEK (hoog) Het gezellige fam. hotel. Rust. ligging hij bosch. Str. water. Tuin 1 H.A. Zeer goede verzorging Prijzen- vanaf j 4.— Gistei-morqen heeft de heer J. J. e. d. Leeuw in gezelschap van den heer A. Virulu vlie- herschrijver, met zijn HaviUand Leopard Moth-viicfitiiig zijn vliegtocht naar Kaapstad aanhevanqen Dr lier,- t-, d. Leeuw zal in Zuid-Afrika ren serie lezingen houden d. heer Virulu maakt de tocht mede tot Athene. V.l.n.r.: A. Viruly. de heer J. J. t. d. Leeuw dis afscheid neemt van zijn mecanicien (Janus) even voor L vertrek van Waalhaven

Nieuwe Leidsche Courant | 1934 | | pagina 1