EINNENLAND. DONDERDAG 7 DECEMBER 1933 TWEEDE BLAD PAG. 5 C.FFICIEELE BERICHTEN landmacht Bij K-B. zijm benoemd met Ingang van 1 Jan. S934 bi. het reserve-personeel der landmacht: bij het wapen der Infanterie: le. tot reserve-eerste-hidtenamt bij hun tegen •woordig korps de reserve-tweede luitenants D. van L'tieren van het 6e reg. Inf.; L. H. Serré van het Ge; J T Noot van het 21e; VV J H T Kloppenburg van het reg. wielrijders; T. A. A. van Eekeen van het 3e; G Seppen van het 10e; R. Jansen van het 12e; G. Kamphuis van het 20e; Mr A. Teldera van het reg. Jagers; E. Enu ring van liet 5e: C W F Spiers van het 7e: F A Kries van het 5e; E. van der Noorda van hét ?e; P S Ka a van het le; L C Nadort van het 4e A. Kater v. n het 21e; P M Gouverneur van het 8e; J Lens /an het lie; K A van der L*cuw Van hel )5t A K VV A van Ll-.tiwm van het rog. jagers; J H Holtle* van het le; P A van I)aa en van ..et 14e; Mr J T Buurman van Vrae- den van het reg. grenadiers; J. Kerkmiuis van hei Ce. T. J .1 Corman van het Se; N M Japikse 15e: B jrC|fa! 8den" Eseenberg van het 18e; P. Klaarhamer van het 16e: L P R Haring van het 11e: F J Dros: van hot I2u; K B J Blkbergen Van het 12e: J W Durang van het lie; J A G van der Veer van het 21e: B A M de Pnauw van hot lie; G Kuiper van het 19e; J F J P Zeijle. maker van het 17e; J. Vel van het 15e; L L Wolters van het 8e; C J M Cleraad van het 8e: F H Teune van het 7e; D Smedema van het 12e; H Tkk' van het 12e; A J Meijerink van het 8e- L J Westra van het 10e: W Hulshoff Pol van bet lie; H. Linechoten. vlieger bij de lucht vaartafdeel ing; B. Levi, van het 5e; A Geer- liing van het lie: G Herwig van het 22e; E. Es. tié van het 21e; J L M Wedcmeljer van het 16e H Strabbing van het le; B Trakranen van het 8e: F. Lohmamn van het 4e; D J Slager van het Se: H G Engels van het 4e; J P Engels van het 4e: C M B Ooms van het 19e; C M B Wieihers van het le; P F J M Storms van het 19e: W. Post van het 18e: N H Brands van het le: H J Guijt van het 5e; J Oosting van het le: A Wee- terveld van het 4e: H van Urk van hert. 10e: H A Scholta van het reg. wielrijders: VV B van Rink van het 12e: J de Kok van het iöe; J W Rakhorst van het 19e; J J van Oort van' net 22e: TAM Overing van het 5e: H C G Paulsen van het 18e; G J M de Vries van het 8e; G S Muller van het 18e; H Verleer van het 18e; F J Verlaan van het 21e; C S Kool van het 12e; tV W van der Zanden van het lie; J J Vogt van het 19e; D van den Berg van het lie: H U Bebtng van het 5e; E Groenevelt van het 17e; S Overbosoh van het 7e; A Peters van het 20e; A Bureer van het 18e; H W J Goldschmidt van bet lie: P Ros van het 3e; B J van der Wiel van het 15e; D J Commijs van het 6e; B Ger- rits van het le; J Kalf van het 4e; C J van Oijen van het 21e; P K Hofstee van het le; S R lens tra van het 9e; J C F Groenman van net 21e; A M de Groot van het reg. grenadiers; A H Böhm van het 5e: A R llaztmeljer van het 17e; N W Velders van het 21e; J Hoezen van het le; K J Dijltsihoorn van het reg. Jagers: T van Dijk van het reg. wielrijders: P Brljnen van het reg. grenadiers; D J van der Laan van het 19e; H E van Romondt van het 19e; H Wein berg van het 18e; G L C K Wassenaar van het 19e: A Brouwer van de sohoolcemp. v d motor- dienst: R J Luijke Ros'kott. E S de Vries. 1 N T Diepenhorst. G J P Enters. W J Berkmeer. D A A Wijs, J M Kranenborg. A D Appeldoorn, J P van -t Wout. H C P van der Werff. J W M Peek en P G de Vries, allen van de sohooloomp v d Motordienst: J M 1 J Haan van het 3e; K W P van Roessel van het 22e; J L W van der Haas van het 14e; J M Pfauth van het 13e; M W Beijerlmck van het 14e: G H J Blshove van het reg wielrij-lers; A Schipper van het 6e; K W P de Vriïs van het 7e; H An erna van het 4e: J K M H Haanen van heit 2e; J J Vroom van het reg wielrijders; H de Graaff van het .4e; A Tljl van het 3e: C W Pohlmann van het reg. Wielrijders; T A Versteeg van het 6e; J C Ho- genduorn, van het 3e; B F van Geua van het reg. wielrijders; H P M van der Loo, van het 16e: P C Smit van het 3e; E A Tllleman van het 14e; J van Riet van het 3e: J O Hinze van het 4e; J G Bettink van het 10e; J A Ringeling van het 3e: K Elslnga van het 12e; C Glorum van het 14e: A F M de Bruijn van het reg. gre nadiers; R Geels van het 10e: L C M A Smul- dere van het 8e: GJ van Bendegom van het 10e; A Kraal van het 6e; B C Verwey van het 6e; H L Pijl» van het 13e; T J Termeer van het 13e; H J Klein Haar van het reg. wielrijders: R de Poed van het 22e; W C Benedendijk van het 8e; T van der Ploeg van het 2e; P E Bos van hét 4e: O J E M Lutkle, van het reg. wielrijders; H J Beverdam. van het 22e; B L van Ommen, van het He; B A van Lent, van het. 4e; P Dunk van het 14e; A Pol van het 15e; J A J Hout zager van het 16e; B J van Aalten van het 13e; H L Voretenbos van het 3e; W J NIJboer ven het 19e; M G Mizee van het 17e: W H Weide- man van het 22e; L Smith van het 4e: W Meul- dijk van het 13e: H F van der Merk van het 14e; H W Stemmer van het 10e: H J Loois van het 4e; H van den Bosch, van het 14e; P Bu- walda, van het 17e: D Groenveld van het 17e; C J Janeen van het 22e: A M J Crone, van het 19e; J B van der Beek. van het 6e; R M A Hij- mana van het reg. wielrijders: J L Merten®. v het 4e; J M P Flultsma van het 6e: J C van Sas van het 13e: B G Beuldnk van het 4e; J W Hes, van het 13e: A J G Hop van het 15e: J Meligere van het 4e; F J J M van der Heuvel van het 8e D M Haack van het 22e: J Lieuwes, van het reg. wielrijders; G H W Stalpers, van het 22e; A Luihrman van het reg. jagers; F H W Na- huijsen. van het 6e; T P Zijlstra van het 10e: G P Fries van het 3e; A J van Raalte van het 15e; J H Holtkamp van het 23e; G Duif van het 2e: W G Knap van het 8e; A H M Spauwen van het 3e; O A G Kauffmann van het 14e; J C Beets van het 10e; L N van Asperen van het 22e; M J C Kools van het 2e; J J C P A Koe vers van het 14e; L R Oldeman van het 19e; K S Lantlng van ne-t 3e; en J C Eeuwens van het 2e. bij den Vr ij w 1 1 I i g e n landstorm: tot reeerve.eerste-lultenant voor speciale diensten, bij hun tegenwoordig korps, de res.- tweede.ludten-ante voor speciale diensten D A Budde van het Vrijwillig landstormkorps mo- to-rdlenst: A. Jortokheer. van het Vrijw. land stormkorps vaartuigend'lenst; M de Keizer. Mr J J L Temminck. Mr Dr J M J Baak en S de Böck allen van het Vrijw. laodetormkorps luchtwachtdienst; bij het wapen der cavalerie: tot reserve-eerstn-lultenant bij hun tegen woordig korps, de res.-tweede- luitenants Mr G L Kepper van het lie reg. huzaren: E M van Maanen, van het lie; Mr P F W Baron van Till van het Ie: E P van Lansohot, van het He: H W L Frowein van het He: A C Bergsma van het Ie; F P M Drieseen van het Ie; Jhr L E D S von Bönnlnghausen tot Herlnghaven van het Ie; Jhr O A K E L Wittert van Hoogland, vlie ger van de luchtvaartafdeeling; bij het wapen der artllle'rie: tot res.-eerste-luntenant bij hun tegenwoor dig korps, de res.-tweede-luitenants J M Muller van het 8e reg Veld-art.; J H Perié van het 3e; J H Werthelm van het 7e: J R A Buning van het 5e; H P Wiegman van het le; Mr J Woltjer van het reg. motorartillerie; A R VV Flentge van liet reg. motorartillerieE J Slijiper van het 6-'; H Koopmams, van het reg motor.ait,: A van de Wijnperse van het reg. motor-art; Mr F A Gerbjiia, van het korps luohtdoelart; G C Westbroek van het le: A A Bril van net 3e; J van Gen,t van het 7e: P M Nieuwenhul. zen van het 2e; J T Haakman van het reg mo tor art; A H Bosscher. van het korps lualt- doeiart A I de BruIJne. van het reg. kust-art; Mr A Wensing van het reg motorart: R van Leeuwen van het 5e: J N van der Ben van het 3e: O C Woldrlngh van het korps luoh-tart: J W J van Noordonne Verloop, van het korps luohtdoelart: E J van Leeuwen, van het korpe luchtdoeiart: P S van Tee;'kelenburgh, van het korps luohtdoelart: H Wlllemsen van hei korps luohtdoelart: J Verseput. van het korps lucht doeiart.; Dr G Bol. van het korps luchtdoeiart; Mr G C van Dijk van het korps luchtdoeiart: A van Dijk van het reg. kusiartlllerleJ H Meijer van het reg motorart: D F Pijkstra van het le: H van der Meer van het korps luchtdoel- art: J J B J Bou^y. van het reg motorart, J de Kluljver van het 5e; J A A up lag van bet korps liuahtdoelart; D van Bekkum, van het korps tuchtdoelarti C G C Schutte van het reg. rndtor art; T Bock van het reg kustart; G J Koeride- rlnk van het korps luohtdoelart: C P Koppe- sohaar van het 6e; P J Solirama van het korps luchtdoel-art; G J Roeland, va nhet reg. motor art; W Roeet van het reg motorart: R F Cohen van het 2e: A J Homan van het reg motorart; J Haas van het korps luchtdoeiart; M Cordla. van het reg motorart: W van Gelder van het 7e; G J W van Kempen van het 4e; J Kluljte- naar van het 4e; H Bruining van het korps luohtdoelart; J G Milo van het 7e; Mr A F Bult huis van hei 2e; Jhr W A Gevers Deynoot, van het 6e; Ir F P A Tellegen van het 4e; P C E Boerlage van het le; Jhr R E Laman Trip van het korps rijdende artillerie; H V Hogerzcil van het 6e; D Slem van het 2e; H van den Briel van het 5e; Jhr Mr L M Ru-tgere van Rozen burg van het korps rijdende art; W F Beunder man van het 2e; Ir B J Goos-sens van het 2e: Mr J E Bloemers van het le; G F Tonokens van het 8e; Mr C A baron Bentinck van het korps rijdende art; A H Kloppenburg, van het 5e: H Bolssevain van het 4e; C C V Baron van Boetzelaer, van het korps rijdende art; G J Vis van het 8e; G J de Joncheere, van het 5e;-L G W Roosen van het 7e; W van Groningen van het 4e; S Hl leden burg, van het 3e; J F van As het 4e; S Sledenburg. van het 3e; K H Nlebber, van het 5e; E Menko van het 5e: Jhr Mr F F Hooft Graafland van het 8e; J D Teenstra van het 4e: H A Robert van het 2e; M E J F van Diesel van het 7e; R P van Kerkwijk van het 5e; G F de Jongh van het 7e: Mr Ir N J van Leeuwen van het le; A H M C Kessen van het le; L A H EnthoveD van het 3e; T L Moolenaar van het 2e: H Beuker Andreae van het 6e; A M Cornelissen. van het korps luchtdoelartillerle bij het dienstvak der militaire administratie: tot res.-eerste-luitenant bij hun tegenwoor dig korps, de res.-tweede-luitenants C C Mantz van het le reg veldart; J Olie van het 10e reg inf: A J M H de Werd van het Ce reg Inf; D Broeren. van het 20e reg. Inf.: L. G. vnn Veld hoven, van het 14e reg. Inf.; G C vao Waveren van het 18e reg. inf.; D W Henneveld. van het 4e reg. Inf.; J van den Hof. van het' 19e reg. Inf.; C A Spierenburg, van het 10e. reg. inf.; J J M van HeeswIJk. van het reg wielrijders; W C J van Riemsdijk, van het 2e reg. veldart.; W Nolen, van het 15e reg. Inf.; K Nienhuls, van het 5e reg. veldart.: H de Groot van het 21e reg. Inf.; J B J M Schiphorst, vaii het 15e reg. Inf.; A P M van Rlel. van het 22e reg Inf.; W J M van Kerkvoort, van het 14e reg. Inf.; A H Dirksen. van het 6e reg veldart.; A R Hul- scher. van het 8e reg. veldart.: K Punter, van het korps luohtdoelart.; A van Hercules, van het 7e reg. veldart.; E Cornells, van het 22e reg. Inf.: en J A M Hazebroek, van het 3» re*, veldartillerie. zijn op hun verzoek eervol uit den militairen dienst ontslagen de res.-dirlgeerend off vin gezondheid der 2e kl. J. G. RomIJnse; de re«- kapitein voor speciale diensten J N. F. Buesoiij- ten van het dienstvak der Intendance en de res.- le-lult. H. J. Plek van het lie reg. inf.; Is op verzoek eervol uit den militairen dienst ontslagen de res.-majoor T. J. H. Steur, van het 7e reg. veldart.; Is benoemd bij het 7e reg veldart. tot res.- majoor de eervol ontslagen ree.-majoor T. J. H DE BELASTING OP MOTOR» RIJTUIGEN voorgestelde tarieven. Blijkens het voorgestelde art 5 van het ontwerp tot instelling van een Verkeers- fonds zal de voorgestelde motorrijtuigen belasting voor een vol j,aar bedragen: a voor een motorrijtuig op twee of drie wielen: indien het eigen gewicht niet meer bedraagt dan 60 k.g. f 13.50; boven GO tot en met 120 k.g. f 27, boven 120 tot en met 500 kg. f 40, boven 500 k.g. per 100 k.g. eigen gewicht I 8; b. voor een motorrijtuig op meer dan dria wielen en ingericht voor het vervoer van niet meer dan zes personen, den bestuurder daaronder niet begrepen, per 100 k.g. eigen gewicht f 8; doch tenminste f 64. c. voor een motorrijtuig op meer dan drie wielpn en ingericht voor het vervoer van meer dan zes personen, den bestuurder daaronder niet begrepen, per 100 k.g. eigen gewicht f 10; tn daarboven, indien het rijtuig is inge richt voor het vervoer van niet meer dan tien personen, f 2.50 per zitplaats; meer dan 10 personen en niet meer dan 20 personen f25, benevens f3 p. zitvlaats boven 10; meer dan 20 en niet meer dan 30 personen f 55, benevpns f 3.50 per zitplaats boven twintig; meer dan 30 en niet meer dan 40 personen f 90, henevens f 4 per zitplaats boven der tig; meer dan 40 personen f 130, benevens f 4.50 per zitplaats boven veertig; d. voor een motorrijtuig op meer dan drie wieier., niet vallende onder de omschrijving van de letters b en c, indien het eigen ge wicht bedraagt niet meer dan 1000 k.g per 100 k.g. Pigen cewirht f 9. doch ten minste f 72, boven 1000 tot en met 2000 k.g. f 90. benevens f 10 voor elke 100 k.g. bovert 100(i k.g., boven 2000 tot en met 3000 k.g. f 190. benevens f II voor elke 100 k.g boven 2000 k.g., boven 3000 tot en met 4000 k.g. f 300. benevens f 12 voor elke 100 kg. boven 3000 k.g., boven 4000 tot en met 5000 k.g. f 4?0, benevpns f 13 voor elke 100 k.g. boven 5000 k.g. meer dan 6000 k.g. f 690 benevens f 15 oor elk" 100 kg. boven 6000 k.g. De belasting voor een motorrütnip op twee wielen wordt verhoogd: indien het is ingericht voor het vervoer van mWr dan één persoon met f 5 en indien door middel var dat motorrijetiiig een rij- of voertuig of zijspan wordt voortbewogen met f 13.50. DE TOCHT VAN DEN POSTJAGER er wordt niet bij donker gevlogen! Gisteren zijn op Schiphol mededeelingen gedaan ove,r de tocht van den post jager naar Indië en terug. Met het toestel, dat in den nacht van Vrijdag op Zaterdag naar Indië zal ver trekken, zal 500 k.g. post kunnen woi"den verzonden. Wat de snelheid aangaat, is bij de eerste proeven gebleken, dat met de schroeven welke spoedig op den grond ver stelbaar zijn, weliswaar een kruissnelheid van minstens 280 K.m. kan worden bereikt, doch dat om een kruissnelheid van 300 K.in. te kunnen bereiken, in de lucht ver stelbar schroeven noodig zijn. Met deze schroeven, die uit Amerika zullen moeten komen en die over ongeveer 6 maanden kunnen worden verwacht, zai een maximum snelheid van 360 K m. per uur kunnen worden bereikt Het gevolg van het ont breken van deze schroef is dat kortere af standen per dag zullen worden afgelegd, zoodat meor zal moeten worden getankt, wat extra oponthoud zal veroorzaken. Bovendien aal niet bij donker worden gevlogen, aangezien er het Comité eerstens om te doen is studiemateriaal te verkrijgen en niet een recordvlucht te doen onder- De terugrei? naar Nederland zal iet? korter kunnen zijn, aangezien men dan met de zon mee kan vliegen, hetgeen een verschil van eenige uren uitmaakt Op 17 December wordt de terugreis aan vaard. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag vertrekt men. Men hoopt den eersten dag tP Athpne aan to komen De af te leggen af stand hangt van het weer af. Naar wij vernemen, zal de „Vara" een reportage van het vertrek van den pos* jager op gramofoonplaten vastleggen en deze nog denzelfden dag uitzenden. DE DOODE LEEUW die nog een schop krijgt van zijn vrienden. Een boek dat geschreven moest worden is volgens de roode pers het geschrift var. Ernst Toller: „Een jeugd in Duitsehland". Dezelfde recensent, die het toejuicht, dat onze vaderlandsche helden als misdadigers en boeven worden geteekend en de Spaan- sohe tirannen als edele strijders, geeft hier do Duitsche sociaal-democraten uit 1913 een trap. ..Het revolutiejaar 1918 vindt Ernst Toller als leider van den oprtand in Miinchen. Met Eisner en Leviné strijdt dp onafhankelijke sociaaldemocraat voor de Radenrepubliek Beleren en hij vecht door. als de Duitsche republiek in Weimar de bekronine var baar halfslachtig werk ziet. Hij vecht door, als Eisner door Arvo's moordenaarshand is gevallen. Hii vecht door, als dp regeeringstroepen Miinchen nade/en. Hij y<"-' t door, wanneer hij in, de beklaagdenbank staat voor de rech- ters der republiek, die in waarheid de rechters van de oude monarchie zijn. Hij vecht door, vijf jaar lang in de gevange nis, wijst begenadiging af en verlaat als revolutionair de cel." Zoo krijgt de doode leeuw nog een schop van een zijner vrienden. Maar, deze voegt er aan toe, dat dit boek noodig was; want het versterkt de „beginselvastheid" der sociaal-democraten in verwarde tijden. De beginselvastheid... Zet twee sociaal democraten samen in één college en za hebben ruzie over het begineeL HET NAT. JONG. VERBOND een open brief aan leider der n. s. b. Het Nationaal Jongeren Verbond heeft verscheiden bezwaren tegen den opzet van de Nationaal Socialistische Beweging. On der die bezwaren is echter haar houding jegens Oranje het eerste en voornaamste. Duizenden nationaal voelende ouderen van iedere richting en overtuiging deelen onze gevoelens iit deze ten volle en zullen even onwrikbaar blijven in hun trouw zonder eenig voorbehoud aan het Huis van Oranje; aldus heet het tn een Open Brief welke eerstgenoemde organisatie richtte aan don leider der N.S.B. Overeenkomstig de Grondwet oefent de Koning zijn invloed op het staatsleven in de eerste plaats uit door een gebruik van het recht, vervat ir. de eerste alinea van artikel 77 van de Grondwet, luidende: ..De Koning stelt ministerieele departementen in, benopmt er de hoofden van en ontslaat die naar welgevallen". lTit de Nationaal Socialistische Staatsleer blijkt echter, dat deze beweging beoogt, dit essentieele grond wettig recht aan den Koning te ontnemen. Immers nadrukkelijk wordt gezegd, dat het de minister-president zal zijn. die zijn ministers benoemt en ontslaat naar zijn Dit wordt in een brochure nogmaals her haald in d»ze woorden: de ministerpresi dent „heeft de hoogste, werkelijk regeerende persoon te zijn, die de algetneene zedelijke en redeliike wil in zioh heeft, welke in de natie leeft." Dit is het Führer-principe en da» ver draagt zich niet mot de rechten van. de oprechte liefde voor pn de principieele trouw aan het Huis van Oranje. DE BRUG BJ ZALTBOMMEL bezoek van den ex-keizer De ex-«keizer van Duitsehland en zijn echt- genoote hebben gister met gevola een bezoex gebracht aan de nieuwe verkeersbrug te Zalthommel en aan de s<ad Zaltibommel. De gasten wann vergezeld van de burgemees ters van Waardenhurg en Zalthommel en gebruikten het noenmaal ten huize van den heer baron van Na$ell, burgemeester vaa 'Vaardcoburg. De slooten langs den weg te Duivendrecht worden van rijshouten zinkstukken voorzien, waarna ze gedempt en bij den weg getrokken worden. Een heerlijkheid onder den hamer. Een deel van 't draaipad van de havezatne „De Eversberg" bij Nijverdal, welk landgoed zal worden verkocht. Zoo 't gisteren nog was: de vorst demonstreert haar félheid op de haven van Broekerhaven (Noord-Holland). Een moment uit de rennen te Melbournehaarscherp gefoto grafeerd, even voor de dieren door de finish jagen. Na hei tournee door Canada en de Vereénigde Staten wordt de „Royal Scot?' te Tilbury gelost Te Valkenburg werd een boomplantdag wegens strenge vorst uitgesteld doch enkele genoodigden, die van het uitstel niet op de hoogte waren, hielden op eigen houtje voor het gemeentehuis boomplantdag

Nieuwe Leidsche Courant | 1933 | | pagina 5