ZATERDAG 28 OCTOBER 1933 TWEEDE BLAD PAG. 6 STADSNIEUWS VAN HET STADHUIS HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden: Gezien het verzoek van. a. J. G. Kluit om venrun ning tot het oprichten van een koek en banketbakkerij in l.et perceel Breestraat No. 114, kadastraal bekend Gemeente Leiden Sectie G No. 1608; b. P. J. Vergunst om ver gunning tot het oprichten van een smederij in het perceel Noorderstr. No. 6, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie B. No. 2810; Gelet op de artikelen 6 en 7 der Hinder wet; Geven kennis aan het publiek, dat ge noemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente te rvisie gelegd zijn; alsmede dat op Zaterdag, den 11 November 1933, des voormiddags te half elf uren in het perceel Breestraat 125 Bureau van Gemeen tewerken) gelegenheid zal worden gegev om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vesti gen. dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij. die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen, ten einde hun bezwa ren mondeling toe t lichten. Leiden, 28 October 1933 A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRY2N, Secretaris. MR P. E. BRIET 25 JAAR REGENT VAN HET CONINCKSHOFJE. Gisteren was het 25 jaar geleden, dat Mr. P. E. B r i t werd benoemd tot regent van het Coninckshof (Oude Vest). In een ver gadering van het college van regenten ie dit feit gisteravond herdacht. De jubileeren- de regent, die vanaf 1924 president is van het college van regenten, werd toegesproken door den secretaris, den heer G. J. V i s s o r. Spr. releveerde hetgeen er tijdens het rp gentschap van Mr. Briët zooal is gebeurd fihn droevige en blijde dingen en wees er voorts op dat de geest in het college van yegenten steeds van de meest vriendschap- pel :jke aard is geweest. Dit is niet het minst te danken aan de leading van Mr. Brië*. Tijdens zijn presidium heeft men met vele moeilijkheden te kampen gehad, voor al -ook op finantieel gebied, maar door goe de samenwerking is men die gelukkig te hoven gekomen. Spr. sprak den wensch uit dat Mr. Briët nog vele jaren zijn krachten (voor do belangen van het hofje zal geven. Als berinnering aan dezen dag werd den jubileerenden regent een boekwerk aange boden ramens de regenten, terwijl de inge landen van het hofje tezamen met den por tier en zijn vrouw den jubilaris huldigden met een fruitmand en een fraaie plant. Mr. Briët dankte voor de hartelijke hulde en zeida dat hij het altijd prettig heeft ge vonden mee te mogen werken om de laat ste levensjaren van de bewoonsters van het hofje zoo zonnig mogelijk te maken. Hij prees ook de saamhoorigheid die de be woonsters onderling steeds hebben betracht en dankte voor den vriendschappelijke» geest in het college van regenten. Tijdens den maaltijd die daarna werd ge houden werden nog vele hartelijke woorden gesproken en vele herinneringen opgehaald. DE HEER L. ROSENBERG OVER RUSLAND Gelijk uit een advertentie in dit nummer blijkt zal de heer Rosenberg, directeur van de Bethel-Jodenzending to Lodz (Polen) ook te dezer plaatse lezingen met lichtbeelden houden. Zendeling Rosenberg heeft 30 jaar in Rus- Tand onder de Joden gewerkt, waarbij hij ook het Russische systeem op ontzettende wijze aan den lijve en in zijn gezin heeft ondervonden. Ten slotte werd hij, na verbainning naar Siberië en na op wonderbare wijze aan de doodstraf te zijn ontkomen, naar het buiten land verbannen, waar hij nu, zelf een Jood, Sn Polen een rijk gezegend zendingswerk^ onder millioenen Joden mag verrichten. Allen, die in deze dingen belangstellen, kunnen we ten zeerste aanraden te komen om te zien en te hooren wat deze ooggetuige heeft mede te deelen; in het gebouw Predi ker, Woensdagavond: Mijn ervaringen in Rusland, Donderdagavond: Het Jodenvraag stuk. Vrije Evangelische Gemeenschap. Naar wordt medegedeeld in een andere iadvertentie in dit blad, wordt onze stad ook a.s. Zondag bezocht door predikant L. Ro senberg. Zondag 29 October des avonds 7 uur zal hij mededeelingen doen over Rus land, terwijl des morgens 10 uur een Evan gelische dienst gehouden wordt. Beide ver gaderingen vinden plaats in het gebouw van de Vrije. Evangelische Gemeenschap, Middelstegracht 8. VERBETERDE BUSLICHTING Do Directeur van het P.T.T.-kantoor te Leiden deelt mede, dat teneinde de lich ting, welke aansluit op de nachtposttrei- ncn, zoo laait mogelijk te stellen, een tus- schenlichting zal worden uitgevoerd van de brievenbussen geplaatst bij de post agentschappen Johan de Wittstraat, Sta tionsweg, Hoogewoerd, Haven en van die, welke zich bevinden aan het Noordeinde, de Doelenkazerne, het Rapenburg, de Burg- steeg, Haarlemmerstraat en Marekerk. Het tijdstip der tusschenlichting zal na der bij de brievenbussen worden aange bracht. PROF. VAN ITALLIE Prof. Dr. L. van Itallie zal zich 4 Nov. haar Parijs begeven, ten einde het eere-doc- toraat van de Universiteit van Parijs In ontvangst te nemen* FILMARCHIEF DER GEMEENTE LEIDEN Het zal wellicht niet van algemeene be kendheid zijn, dat de stad Leiden onlangs in het bezit is gekomen van een zeer bij zondere verzameling films van allerlei ge beurtenissen in onze stad, waarvan het in de laatste jaren van belang is geacht, een filmopname te maken. Allereerst bevinden zich daarbij opnamen van de 3-October optochten van 1922 tot he den, dan de films, gemaakt ter herdenking van het 350-jarig bestaan der Universiteit; de eere-promotie van H. M. de Koningin, promotie van Prinses Juliana; zestig jarig bestaan der H.B.S.; de stadlfiisbrand, enz.; in totaal een 32-tal films Deze films zijn stuk voor stuk bijeenge bracht door het werk van den heer Kakens, hoofdinspecteur van politie alhier, die zich al meer dan tien jaren daarvoor geheel be langeloos heeft ingespannen en die geheel alleen, zonder eenige hulp, zijn tijd en in vloed heeft aangewend om deze unique ver zameling langzamerhand op te bouwen. Er is nog geen enkele gemeente in ons land, behalve Leiden, die in het gelukkig bezit is van een filmarchief. Wèl bestaat er een Rijksfilmarchief, doch deze instelling beperkt zich tot het verzamelen van nega tieven, terwijl het Leidsche Archief in het bezit is van positieven, welke voor onmid dellijke vertooning gereed zijn. Het zal bij latere gelegenheden wellicht van veel belang blijken en buitengewoon interessant zijn één of meerdere van die oude films weer te vertoon.en en hetgeen destijds geschied is weder in de herinne ring terug te roepen. Het archief is onlangs aan de gemeente ;ergedragen en door B. en W. is het be heer over het archief opgedragen aan de Plaatselijke Commissie van Advies en Toe- zich op de Bioscopen. Voor bijzondere gelegenheden bestaat er voor vereenigingen de mogelijkheid lilms uit het archief voor éénmaal in bruikleen te verkrijgen. Inlichtingen hieromtrent zijn in te winnen bij den secretaris van de voor noemde commissie. VEILIG VERKEER „Veilig Verkeer" is een drineendc eisch van den modernen tijd. In de laatste kwart eeuw heeft het verkeer langs den openba ren weg zich ontwikkeld tot een der belang rijkste factoren der menschelijke samen leving. Het verkeer is geworden een econo mische macht van internationale beteeke- nis. Maar een macht, die helaas nog steeds onnoemelijk veel slachtoffers eischt. De Statistiek der verkeersongevallen is ont stellend. En wat het ergste is: het aantal verkeersongevallen stijgt op onrustbarende wijze. Eerst dan zal de enorme toeneming van het verkeer een zegen voor de mensch- fieid zijn, wanneer zij gepaard gaat met toenemende veiligheid van het ver keer. Veilig Verkeer" het kan niet vol doende worden herhaald is een drin gende eisch van den modernen tiid. De veiligheid van het verkeer ligt voor neeon en negentig procent in de hand van den mensch zelf. De weggebruiker zelf heeft de verbetering in zijn macht. Het liet aan de weggebruikers zeiven het verlies aan slachtoffers van onveilig ver keer te benerken. Er heerscht op het gebied van het ver keer een groote mate van onkunde. On kunde omtrent de gevaren is dikwijls de norzaak van onnadenkendheid: onbekend heid met wat het verkeer eischt leidt dik wijls tot roekeloosheid. De twee groote verwijten van hen die een verkeersongeval hebben veroorzaakt zijn meestal: „Had ik het maar geweten!" en „Had ik er maar aan gedacht", Op verkeersgebied ligt voor iederen weggebruiker een taak, waaraan hij zich niet mag onttrekken. Zijn eigen belang eischt dat En door dit eigen be lang te bevorderen dient hij tevens het groote algemeen e belang. De toestand van het verkeer eischt mede werking, samenwerking van allen. Eischt boven alles: organisatie. Alle wegge bruikers dienen do handen inéén te slaan ter bevordering van één algemeen belang: de veiligheid van den weg. Het initiatief tot deze samenwerking is bereids gevon den: opgericht is een „Verbond van Veree nigingen voor Veilig Verkeer". De voor naamste vereenigingen en bonden op ver keersgebied in ons land maken van da na tionale organisatie deel uit: de Algemeene Nederlandsche Wielrijders Bond, Toeristen bond voor Nederland, de Koninklijke Ne derlandsche Automobiel Club, de Bond van Bedrijfsveehouders in Nederland, de Ko ninklijke Nederlandsche Motorwielrijders Vereeniging, de Nederlandsche Unie van Chauffeurs en overig Automobielpersoneel. de Nederlandsche Bond voor Verkeersvei ligheid en de Vereeniging „Het Nederland sche Wegencongres". Voor de uitvoering van zijn veelomvattende taak doet het Ver bond thans een beroep op U. Ook onze stad mag niet achterblijven in den grooten strijd voor veilig verkeer. In den engeren kring onzer stad en omgeving moet een organisatie komen om in samen werking met het „Verbond van Vereeni gingen voor Veilig Verkeer" zich bezig te houden met het maken van een doeltref fende veiligheidspropaganda. Er is op dit gebied mooi werk te doen: wij noemen als voorbeelden slechts: het organiseeren van lezingen op verkeersgebied, het publicee- ren van verkeersveiligheidsplaten, het be vorderen van het verkeersonderwijs, het samenwerken met autoriteiten in één woord de verkeersopvoeding van den weg gebruiker. Ten einde tot dit doel te geraken zal op Woensdag 1 November a.s., des avonds te 8Vp uur in het Nutsgebouw (Steen- schuur), een openbare vergadering worden gehouden, vrij voor ieder toegankelijk. Op deze vergadering zal de heer C. J. van Wijngaarden van Rees het doel en streven van het „Verbond van Vereenigingen voor Veilig Verkeer" uiteenzetten en een over zicht geven van het grnotp belang, dat de nieuwe organisatie on het gebied der ver keersveiligheid beoogt. Een ieder kenne zijn plicht jegens de ge meenschap; het gaat om een groot alge meen belang, dat in de eerste plaats uw belang is. ALGEM. NED. FASCISTENBOND Gisteravond ls In de groote zaal van de Stads gehoorzaal een vergadering gehouden van de af- deeling Leiden van de Algem. Ned. Fascistenbond. De zaal was beneden geheel gevuld. Alle pogin gen om op straat aan den aanvang der vergade ring rumoer te verwekken, werden direct door de politie grondig de kop Ingedrukt. In de vergadering werd in de eerste plaats het woord gevoerd door den heer P. A. de Raadt, Alg. Leider van de fascistische jongerenbond. Het wachten was echter op de rede van den heer Jan A. Baars, die daarna het woord voerde. Hij sprak met heel wat meer elan dan de heer de Raadt, wiens speechje weinig om 't lijf had. De heer Baars somde een aantal redenen op, die er bestaan voor de verschillende groepen van ons volk om tegen hun leiders in verzet te komen Het ls toch waarlijk geen wonder dat b.v. d° arbeiders zich afkeeren van de vakbonzen, die mooi weer spelen van hun geld. Spr. stak vo.vts de draak met allerlei crisis-maatregelen die de boerec zouden moeten steunen en werkte daarbij met alle moge lijke voorbeelden waarmee hij Je lachers op zijn hand wist te krijgen. Van al de partij-politieke leuzen komt niets terecht. Het is allemaal oedrog. De partijpolitiek is er uitsluitend op gericht om de belangen van bepaalde catpgorieén te dienen. Vooral fulmineerde spr. tegen de linkerzijde. De rechterzijde kwam er nog al jeni'. g af hoewel ook zij menige veeg uit de* pan had te incasseeren. Tenslotte gaf spr. .-en uiteenzetting van de begin selen van de Alg. Nede.i. Fascistenbond en ver dedigde daarbij de toncr-deve staat. In de pauze was er gelegenheid schriftelijke vragen in te dienen. Na de p3uze werc'en r.eze door den heer Baars beantwoord. Ook hierbij kwam niet veel bijzonders voor den dag. De heer Baars weet een aardig vuurwerk samen te stellen, dat ook nogal succes had. Het leek ons echter het succes dat een handige marktkoopman heeft We teekenen uit het debat nog aan dat de A.N.F.B. de godsdienst wil beschermen. De godsdienst ls echter te heilig om in de politiek gemengd ti woruen. Over salarissen van het Kon. Huis wild» spr. niet praten. Dat Huis staat daarvoor veel t( hoog. Hiermee had hij groot succes en zoo wis hij nog meer vuurwerk af te steken dat wel in teressant was, maar tenslotte toch ook niet mee: dan vuurwerk, d.w.z. het laat geen blljvenden indruk achter. Toen de menschen naar huis gingen waren ze de draaiende zonnen en schitterfonteinen alweer vergeten. De vergadering die r.et het Wilhelmus werd gesloten had een zeer rustig verloop. Ook bij het uiteengaan gebeurde er niets bijzonders. ZESDE OUDERAVOND HOOIPARKSCHOOL (Ie LUSTRUM) Een feestelijke bijeenkomst Een stampvolle, feestelijk versierde zaal! Zoo veel ouders hadden aan de ultnoodiginq gehoor gegeven, dat er stoelen te kort waren, zoodat alles, wat maar eenigszlns gebruikt kon worden or te zitten, ook daarvoor gebezigd werd. Kwart voor acht opent de voorzitter, de heer A. B. Mulder, de ouderavond met het doen zingen van Ps. 84 3, gevolgd door het lezen van Ji 55 en gebed. Vervolgens houdt spreker openingswoord, waarbij hij het 5-jarig bestaan der school herdenkt en hierbij God dankt voor de vele zegen'ngen in dien tijd geschonken. Hij noemt deze avond een dankavond, maar ook een avond van gebed, voor het werk, dat ons in de toekomst nog wacht. Na de opening staat als nummer twee op het programma het zingen van eenige kinderliedjes door de meisjes van klas II, onder leiding van de onderwijzeres, mej. A. H. van der Horn. Vooral het „Wiegeliedje", waarbij de meisjes hun popjes in slaap wiegen, valt zeer in de smaak. Nu volgen twee pianostukjes (quatre-mains) door Loes en Jan Geertsma, twee leerlingen der school, In een geestige toespraak beloont de voorzitter Loes met bloemen, waaraan Jan alleen maar ruiken mag: als troostprijs krijgt hij echter een doos|e (choco lade) sigaartjes. Dan volgt een humoristische revue, deels proza door een recitator, deels poëzie in de vorm van een spreekkoor door de leerlingen van Vlb en VII. Daarna worden door dezelfde leer lingen, onder leiding van den heer van der Bie, eenige liederen tweestemmig gezongen. In de korte pauze, die nu volgt, worden eenige ververschingen en sigaren rondgediend. De kin deren, die aan deze avond meegewerkt hebben, gaan nu met een versnapering in iedere hand naar Na de pauze wordt door de heeren Venetië (piano) en Schenkel (viool) een driet-il stukjes ten gehoore gebracht. Nu komt het bestuurslid, de heer Goslinga aan 't woord om iets van de voor geschiedenis van de school te vertellen. De Kool parkschool ls de Benjamin van de vereeni Daarom mag ze zich in de bijzondere belangstel ling van het bestuur verheugen. Toen het bestuur zijn aanvrage voor deze school bij B. en W. had ingediend, werd er weinig goeds van deze school voorspeld. Het zou een schooltje van 18 leerlingen worden. Een S.D. gemeenteraadslid vond, dat een Chr. School het Kooipark zou ontsieren. De toen malige wethouder van Onderwijs was van plan er een Openbare School te stichten, dus was een Chr. overbodig. U begrijpt, aldus spreker, dat dit laatste argument Juist een aansporing voor ons was, om onze plannen door te zetten. Ook zijn wij van meening. dat een Chr. School een stadswijk juist siert. Spreker eindigt met de' hoop uit te spreken, dat onze school nog lange jaren een sie raad van het Kooipark mag zijn. Onder het zingen van Vaderlandsche liederen worden nog eens thee en sigaren gepresenteerd. Spontaan wordt er meegezongen. Eindelijk gaan de lichten uit en komt de „too- verlantaarn" aan de beurt. Beelden worden er ver toond uit het schoolleven. Het zijn echter geen alledaagsche beelden. Er worden n.l. plaatjes ver toond van de vier schoolreisjes, die tot nog toe gemaakt zijn. Zoo passeeren de revue: Artis, Schiphol, de mooiste plekjes uit de prov. Utrecht, Marken, Volendam, Ginniken en Oisterwijk. De plaatjes werden nader toegelicht door den heer Rainiond. Tenslotte werden er eenige foto's ver toond van de school in aanbouw, interieurfotor's van de school en van het personeel en de kinderen. Dit gedeelte van de avond viel vooral in de smaak van de ouders. Tenslotte treedt de heer van der Bie op het podium en bedankt allereerst een rij van men schen, die medegeholpen hebben tot het welslagen den avond Jn zijn overzicht stipt spreker twee dingen aan, n.l. de gestage vooruitgang van het aantal leerlingen en tevens vermeldt hij, dat steeds meer leerlingen onze school verlaten om voortgezet onderwijs te genieten eu daar. op die scholen het onderwijs zeer goed kunnen volgen. Het personeel in 4 tot 6 leerkrachten gestegen. De school groeit dus, maar nog ls er plaats. Zij zal dus nog meer kunnen groeien, 't Schooltje, dat 18 ieerlingen zou tellen heeft er nu ongeveer 200. Echter heeft onze school behoefte aan uw liefde en aan uw geebd. Blijft daarom onze school in uw liefde ge denken I Na 't zingen van. 'k Wil U o God mijn dank betalen, sluit de heer van der Bie deze welgeslaagde avond met dankzegging. Het was een herdenkingsavond vol gewijde feeststemming. INLEVERING UITRUSTINGSTUKKEN MILITAIREN De in deze gemeente woonachtige dienst plichtigen van de lichting 191S, die hun militaire uitrustingstukken moeten inleve ren. worden herinnerd aan hun verplichting om zich daarvan te kwijten op 30 of 3* October a.s., al naar gelang zij zijn opge roepen. De inlevering moet gesohieden in het Gymnastieklokaal van het 4e Regiment In fanterie aan den Morschsingel alhier. Omtrent het tijdstip van aanmelding raadplege men de van den burgemeester ontvangen kennisgeving. AANBESTEDING Wij verwijzen naar e^n in dit nummer voorkomende advertentie inzake aanbeste ding van schoolbeihoeften voor rekening van de gemeente Leiden. PROF. WISSE OVER INDIE LEZING VOOR DE CHR. GEREF. J.V. Ondanks het zeer ongunst'ge weer had een groo te schare belangstellenden zich verzameld in het Kerkgebouw der Chr. Geref. Gemeente, waar op uitnoodiging der Chr. Geref. J.V. Spr. 22 6, prof. I. Wisse van Apeldoorn een en ander verhna'd heeft over zijn reis naar Indië en hetgeen hij daar gezien heeft.. Een Christen, aldus begon spr., is een reiziger van professie, hij is hier altijd vreemdeling bene den. Daarom reist hij ook in letterlijken zin an ders dan de wereldling. Hij voelt zich ten eerste afhankelijk van God op zulke reizen en tegen over zooveel bekende en vooral onbekende geva ren, Dan heeft hij ook oog voor Gods wonder werken in de natuur hetgeen spr. illustreerde. Hij kan bewonderen de majesteitelijkheid Gods. Hij ziet ook zijn relatie tot de groote wereld anders dan in zijn eigen kleine of alleen Europeesche om geving. Wie, aldus prof. Wisse, naar de tropen gaat, wordt gewaar, dat er nog meer indeeën in Gods schepping zijn uitgedrukt. Indië telt 49 millloen inwoners, waaronder 47 millioen eigenlijke Inlanders, wier leven spr. in den breede beschrijft. Voorts wijst hij op de vele cultures, maar ook op de geestelijke toestanden en de malaise en hoe Gods hand Indië tegenwoordig zwaar gaat treffen. In Ind doen velen de erva ring op dat de materie teleurstelt. Een gelukkig verschijnsel is het, dat in menigen kring voor d£ prediking van het Evangelie plaats komt waarovei spr. verder uitweidt. Vervolgens vertelde spr. van zijn bezoek aar Boeddhistische en andere tempels. Vooral de Ba- raboedoer ls een liturgie in beelhouwwerk. Ten slotte besprak spr. de godsdienstige er politieke toestanden, die verre van rooskleurig mogen heeten. Door zending en evangelisatie wordt prachtig werk geleverd. Met een diep ernstig woord beëindigde spr. zijn Wij vernomen nog dat prof. Wisse den laatsten tijd lijdende is aan zijn zenuwgeste] en dat hij op medisch advies zich zeer zal moeten ontzien. Daarom ook zal hij geen verdere lezingen kunnen houden. Ook in Indië is prof. Wisse vrij ongesteld geweest Hij is thans weer aan de Theol School werkzaam maar moet zich wachten voor alles wat zijn zenuwen kan schaden. JUBILEUM UNIVERSITEIT TE EDINBURG Bij de herdenking van het 350-jang be staan van de Universiteit te Edinburg op 27 en 28 October is de Leidsche Universi teit, vertegenwoordigd door den rectoi- inagnificus Prof. Mr. W. van Blom. ACADEMISCHE EXAMENS. RIJKSUNIVERSITEIT TE LEIDEN. Geal. Artsex. Ie ged., de dames P. Schatborn, den Haag en C M van der Struyf, Den Haag. Bevorderd ot arts de heer F. van lterson te Delft en mej. J M M Vonk, Zwolle. Gesl. Doet. ex. Indisch recht: Mej. G. C. Lo geman. Den Haag. Gesl. Doet. ex. Theologie, de heer F. A. Nolle Dordrecht Gesl. cand. ex. Nederlandsche letteren, mej. G. M. J. Duyfhulzen, Rotterdam. De GAANDE EN DE KOMENDE M.VJ Te Leiden gevestigd: Raden Mas Anono, vreeswijkstr. 6 H. v. d. Berg, Leuestr. 55 M. l\. BervoeLs, dienstuoue, Lrouesteinkade 4 J. M. Bie- cens de Baan. 'i'urlmarkt 2 F. Bikker, kantoorbeuiende, Koninginiielaan 38 - W. JVi. Bins, Nieuwe Kijn 34a N. C. dt Boer, dienstbode, Marienpoeistraat 17 H. Borton en lam., Oegstgeesteriaan 32 J. Bioekliuijsen en lain., vertegenwoordiger, l.eeuwenastr. 8 G. Brokaar, P. de la Courtstr. 23 T. G. Buning, Witte Singel S5 H. J, v. Buren, Scheipenkade D. J. Burgersdijk, Seüeipenkade 5üa C. M. flaljouw, Rijnsb.weg 107 H. P. G. de Cler, directeur N.V., Rijnsb.weg 31e la ter veerDelger, Garenmarki 38 G. C. SwanenDratlien, 3 Oftoberstr. 17a - G. S. v. Druten, onderwijzer, Morschweg sóa Chr. C. Dutilh, Nieuwsteeg 39-— G. J. Ebbiuk, Kaiserstr. 13 A. tl. Emmer- ling, Steenschuur 18 B. S. Engers, Oegst geesteriaan 9 A. J. M. Esser, Rapenburg t)8 H. G. v. Everdingen, Groenhovenstr. 2 M. Evers, Rijnsb.weg 77a Jkvr. W. H. F. v. d. Feitz, Rijnsb.weg 18 L. M. I. HovingFinze, Lijsterstr. 4 G. C. Fleu, winkelbediende, Aipëlaan la F. de Haan Gosses, Boutstraat 3a T. Heemskerk, fabr. arb., Waardgr. 137 J. C. Heijning, Noordeinde 52 C. C. A, v. Hille, Witte singel 70 G. Höchter, dienstbode, Steen- schuur 3 J. M. Th. Hoekstra, dienstbode, Korevaarstr. 24 M. A. H. v. d. Hoeven, dienstbode, van Oldenh.str. 35 P C. van der Hoeven, boterhandelaar, v. Oldeub.sti. 35 H. Honders, dienstbode, Lammb markt 27 E. Hoogervorst, dienstbode, Haarlemmerstraat 47 A. F. H. Hijman», Bloemmarkt 24 W. Jadometti, Papengr. 23 K. Klok, winkelbediende, N. Beea- tenm. 22 P. v. d. Klugt, ijzerhandelaar, Zijlsingel 3S L. D. C. Krol, Schelpen- kade 36 H. J. Lam en fam., hoogleeraar, Rijnsb.weg 127 Jhr. J. Ph. Laman Trip, Schelpenkade 43 M. C. J. WestenLeu nen, Breestr. 147 J. W. Lindijer, Morscn- weg 11 W. A. Lukassen en fam., han delsreiziger, Dahliastr. 26a P. Marks en tam.. Pr. Frederikstraat 48 N. Moerman, kapper, Heerenstr. 62 P. Moll, Schei- Denkade 39 P. de Niet, Apothekersdiju 14 Th. J. Pegt en fam., Langegr. 19o - W. Pienetnan, dienstbode, Oegstgeesterl. 3 - E. Pillis. J. v. Goyenkade 11 M. de» Prado, Groenhovenstraat 12 H. B. G. de Roo, Rapenburg 8 Raden Samsoedin, Veewijkstraat 6 Chr. Schoonheim, Hee- rensteee 31a Wed. A. Bakker—Smu, Haarlemmerstraat 81 A. Soesman, Rapen burg 112 J. Spanjersberg, Hooigr. 10 L. M. Spierenburg, Morschsingel 11 C. Tombe en fam., Oude Heerengr. 12 J. F. Touw en fam., arts, Warmonderweg 1 E. v. d. Veen. kantoorbediende. Hongo- weerd 187a K. v. d. Veen en fam., stot»- Radio Nieuws. 21,2522,50 Daventry; 22.50afl. Kalundborg MAANDAG 30 OCTOBER Programma 3: 8—12.20 Langenberg; 12.20— 15.20 North Reg; 15.2015.20 Deutschl.sender; 16.20—17.35 Daventry; 17.35—19.10 Londen Nat.; 19,10—20.50 Beromunstsr; 20.50—afl. Parijs Ra dio; daarna Kalundborg. Programma -1: 11,20—13.20 Kalundborg: 13.20 —14.20 Parij3 IC: 14.20—15 20 Deutschl.aender; 15.20—16,45 Laneenbeig; 1U.46-—17,20 Deutsch). 17,20- -afl. We l Du- AGENDA Maandag, 30 Oct Oosterkerk 8 uur, Luther- lierdenking vanwege de Evangelische Maatschappij. ZONDAG DIENST DOKTOREN De Zondagsdienst der huisartsen wordt morgen waargenomen door de doktoren at> Graal, de Jager. Polak, Renaud, 'ïinimer- mans en Verbrugge. De geneoskunuige Zondagsdienst te Oegst- geest wordt morgen waargenomen door Dr. £>ertel, teief. 3302. De avond- nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 23 tot en met Zondag 29 Oct. a.s. waargenomen doo. de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, teief. 502 en D. J. v. Driesum, Mare ilU, teief. 406. x lenmatter, a. d. woonsahip J. M. Ver heul, Oegstgeesteriaan 9 B. Vervark, dienstbode, Plantage 18 B. Vis, J. do Witts tic 20 G. v. d. Vlist, tuinder, Lo- vendaal 97 J .F. Vonk, manufacturier, Baaneinmersti. 174 J. D. de Vries, Witte singel 47 I. C. W. Wallaard, dienstbode, M. Moonstraat 33 H. v. d. Weerthof eu fam. spoorwegarb., Holl. Spoorweg 2 (j. A. de Wekker, kok, Heerengr. 1U0 j. G. Wester, Otgstgeesterlaan 8 A. Wester- veld en fam., Lammenschansweg 45 F. H. J. A. Wilmar, J. v. Goyenkade 1 M. J. W. Zevenboom, J. v. Goyenkade 20. Uit Leiden vertrokken: J. A. Alkemade, Wassenaar, Wittenb.weg 128 C. v. Arkel, Den Haag, Wagenstr. 52 R. M. A. JuffermansBemsen, Den Haag, Heerengr. 1 J. A. Biesheuvel en fam., Den Haag, Wagenstraat 52 J. in. LangeBolle, Den Haag, A. Paulownastr. 60 J. P. Bruijn, Den Haag, RijswijK- scheweg 249 J. M. Bijleveld, Oegstgeest, Kempenaerstr. 56 J. A. J. Cranssen en fam., Oegstgeest, Nassaulaan 22 -♦ M. Diersen, Bochum Langendreer H. Em- schermann, Dusseldorf E. A. Botermans —v. Es, Oegstgeest, Sumatastr. 32 W. a. Sietema, Krommenie, N. Uitleg 41 L. D. La Grand, Wassenaar, Havenplein 1 L. Haberl, Oegstgeest, P^ Hendriklaan 3 Wed. S. C. v. Bleijswijk RisJohanknegt, en fam., Den Haag, v. d. Spieghelstr. 6 W. v. d. LindenKlinker, Leiderdon», Eikenlaan 4 M. M. Köpken, Oegstgeest, Julianalaan 19 L. Lalleman, Oegstgeest, v. Assendelftstraat 13 S. M. v. Bueren, Haarlem, SL Elisabethsgasthuis J. A. Lange, Amsterdam, Prinsegr. 674 Chr. Lardé, Den Haag, Hoefkade 51 A. M. Le Gras. Rotterdam, Nadorststraat 26 C. C. D. Lelie, Oegstgeest, Fr. Hendriklaan 31 J. C. v. Leur, Middelburg, Houtkade H 111 J. v. d. Linden, Leiderdorp, Eikenlaan 4 Wed. C. M. v. d. PostMa- rijt, Enschedé, Eschstraat 62 J. H. Meyers, Oegstgeest, Rijnziohtweg 2 J. C. S. Miete Den Haag, Gentschestr. 139 E. M. Mol- lenkamp, Haarlem, Zijlweg 4 rood M. M. del Monte Lyon en fam., Den Haag, Harstenhoekplein 15 Z. ArbouwMuse- daar, Den Haag, Aert v. d. Goesstr. 1 P. W. J. v. Niekerk en fam., Zoeterwoude, R. Rijndijk F 96a F. Th. Oosterhoff en fam., Pasadena, U.S.A. A. Ouwerkerk, Rotterdam, Schans 77b J. Peiger en fam. Zandvoort. Zandvoortschelaan 50 J. Chr. Pierlot, Don Haag, Rijswijkschew. 2-49 B. Pieters, Amsterdam, v. Woustraat 170 1 A. B. Potjer, Amsterdam, Sakseniburgerdw. straat 4 huis Wed. T. S. Spaargarenvan Pijpen, Oegstgeest, Regentesselaan 2 G. Roelandse, Heemstede, Valkenburgerplein A. A. v. Rossum, Den Haag, J. van Nas saustr. 28 M. W. van Schaik, Haarlem, Zijlsingel 6 F. P. M. Schamper Uden- hout Wed. J. M FakkelSchoemaker, Den Haag, Perponcherstraat 6 M. Segaar, Aalsmeer. Weteringplantsoen 3a M. O. Segaar, Oegstgeest, Griethuysenplem 2 W. J. Siddré, Noordwijk, Voorstr. 47 M. .T. Simons, Amsterdam, Rijnstraat 60 Ra den Soenarko, Den Haag, H. Zwaarde- croonstraat 114 E. BaarsStaffelen, Lei derdorp, v. d. Doesstr. 59 J. L. M. Tim merman, Schiebroek no. 102 J. J. Vrie- sendorp, Dordrecht, Burgem. de Raadtsingel 35 M. Wehage, Bergen Hannover A W. Weij. Spijkenisse J. Pleisiervan 't Zand, Haarlemmermeer, Lisserweg 4 A. Zandvliet en fam., Den Haag, Musschen broekstraat 95 BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: J H Griffioen 28 J. en P C Schellinshout 19 J. BEVALLEN: N Leenaarta—Vis d. G Ben dersCok z. CM HoeboerErnst d. J C Zitman—Nleuwenhulzen d. OVERLEDEN: P v Eeden—v Schie wed 78 1. W P v Aartsen wedn 64 J. H F van Riet Aan het Bureau van de NIEUWE LEIDSCHE COURANT, Breestraat 123, Leiden ik abonneer m\j voor minstens één jaar als ~artaj week op de NIEUWE LEIDSCHE COURANT NAAM NAAM De aanbrenger(ster) WOONPLAATS Doorhalen wat nfet verlangd wordt Btewt riHFfipriTiiiiM ir nwjHfa'aBP—

Nieuwe Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6