Jliruiur fHJtóctjr Qfrrumttt ABONNEMENT. Ter kwnrtaa' In Ien In plant ren waar n ng-uitsrlinp gevestigd I? f2.35 Franco per pust f 2.35 portokosten Pe; week O.lfi Voor hei (buitenland bij wekelijk- iche tending 4.50 Bu dagenjksrhe tending „5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 cent met Zondagsblad 7Va cent Zondagsblad niet altonderlijk verkrijgbaar Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken Bureau: Breestr-iat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 No. 5005 VRIJDAG 27 OCTOBER 1933 ADVERTENTIEN Van 1 tot 0 regelsLl^Vt Tlke re cel meer..0.22VI 'rgp* Mededeellngen van 1—5 regels m 2.30 Elke regel meer 0.45 BU contract bplangriike korting. Voor het bevragen aan 't bureau wordt berekend f 0.10 14e Jaargano Dit nummer bestaat uit VIER bladen waarbij inbegrepen bet Zondagsblad EERSTE BLAD DESKUNDIGE ORITIEK De roode pers keurt het nieuwe regeerings voorschrift aan de ambtenaren af. „Juist in de hyidige moeilijke tijdsomstandigheden, waarin de regeering genoodzaakt is zich te begeven op tal van terreinen, waarop zij niet thuis is', wordt critiek, opbouwende, deskundige, van verantwoordelijkheidsge voel bezielde critiek, noodiger dan ooit; schrijft' zij. En om het nog eens nadrukkelijk te be klem toonen, vèrvolgt zij: „Deskundige cri tiek. Dit is het kernpunt van deze zaak". fJWie is beter in staat de draagwijdte, de beteekenis, do gevolgen van een maatrege' op onderwijsgebied te beoordeelen dan juist de onderwijzer? Maar juist die bij uitstek deskundige critiek snijdt de regeering mei haar, besluit af. Hét is een noodlottige ver arming van het openbare leven". Het is alles zeer schoon gezegd en -wij zul len er zelfs geen beschouwingen over hou den, dat in ons democratisch geregeerd land, die deskundige critiek „ten voeten uit" in'de Kamer .tot uiting kan komen, omdat het daar wemelt van'deskundigen niet-al- leep, maar ook, omdat de praktizeerende deskundigen de noodige voorlichting kun nen geven. Echter, wat zal men in de Kamer tegen over een minister, die zijn weetje weet en tegenover andersdenkende, deskundigen be ginnen, als men daar b.v. de „deskundigen" van de BotterÜamsche onderwij smeeting na- wauwelt? Wat een .modder-figuur zouden de Kamer leden slaan, die de deskundige leiding van déze demagogen volgden! We zouden be slist medelijden met hen hebben, als zè~ daar kwamen aandragen met de ondervvijs- statistiek voor lager en uitgebreid lager onderwijs van 1929, of met het leu genverhaal dat in Wons twee Christelijke scholen staan met elk twaalf kinderen! Dit te "verzwijgen is zeker geen noodlot tige verarming van het openbare leven. Óf wel, wil men een ander soort van des kundige critiek? Terwijl we tevergeefs zochten in de „Klas seonderwijzer"; die bovenbedoelde leugen verhalen gretig gelanceerd had, naar- een nadere verklaring of herroeping, trof ons een uitvoerig debat over de leiding der roode vakvereenigingen. Op zich zelf reeds zeer merkwaardig. Want de redactie verwijt een onderwijzeres, dat zij e.a. in besloten kring de hoofdbesturen beleedigen: „Jullie, daar, verkoopen en verraden ons", of „Men moet die moderne Vakbondleiders in de gaten houden". Zoo mag „de vijand" spreken, schrijft de redactie, maar „het moet schadelijk en dus ontoelaatbaar geacht worden" in eigen kring; met welk vermaan men zich feitelijk aansluit bij de critiseerendc inzendster, die met vette letters laat afdrukken: „Uitgaande van de grondgedachte (waardoor het N.V.V. zich laat leiden) kan men zich nooit op het standpunt stellen, dat door de arbeiders klasse ook maar 't minste offer gebracht mag worden om de 'financieels toestand van dit kapitalistisch land te redden". Met deskundigheid heeft deze taal niets te maken. Dat is het zuiverste nihilisme, of hoe men het noemen wil. Elke bezuini ging wordt afgewezen in de stille hoop, dat het land bankroet zal gaan. Vindt de roode pers het soms ook een ver arming van het openbare leven als zulke taal voortaan niet meer gehoord wordt? De redactie van de „Klasseonderwijzer" is er ba ie verlegen mee. Zij weet niet beter te doen, dan de inzend ster voor te houden: „Gij wilt de strijd ren tot de uiterste consekwenties. Dat schijnt nieuw, maar 't is ook zoo oud als de weg van Kraüngen. We hebben nooit anders ge daan dan zorgvuldig overwegen tot welk uiterste we konden gaan". Dit is zoowel bewijs van onmacht als een ■waarschuwing vóór de Regeering. OVERHEID EN AMBTENAREN DE VERBODEN OPENBARE ACTIE Naar aanleiding van het besluit van den Ministerraad, waarbij aan de ambtenaren wordt bekend gemaakt, dat zij zich zullen hébben fe onthouden van elke openbare actie tegen de Overheid en haar beleid, is een de putatie uit het bestuur van de Centrale van Nederlaridsch Overheidspersoneel (C.N.O.P.) op1 daartoe telegrafisch gedaan verzoek, 26 October door den voorzitter van den Raad van Ministers in audiëntie ontvangen. De Minister bleek van oordeel, dat het, in dezen tijd van verscherping der tegenstellin gen in het .belang van de ambtenaren moet worden geacht als hun actie geen reactie wekt in breede lagen van het Nederlandsche volk. Interpretatie van het verbod achtte hij overbodig. Hij noemde het een waarschu wing, om zoowel in als buiten dienst behoor lijke grenzen in acht te nemen. De ambte naar blijft echter volmaakt vrij om langs organisatorischen weg zijn denkbeelden tot de overheid te richten. Sprekers in vergaderingen en schrijvers in dagbladen en andere organen hebben voor zichzelf grenzen te stellen wat al dan niet gepast kan worden geacht Actie van het A.C.O.P. Het moderne comité ter behartiging van de algemeene belangen van Overheidsperso neel (A.C.O.P.) heeft zich gewend tot den oorzitter van de Centrale Comcniss:e voor Georganiseerd Overleg met het verzoek, te bevorderen dat bovengenoemd besluit van den Ministerraad alsnog in het Georgani seerd Overleg aan de orde wordt gesteld. eveneens overcomplete rem- rking komen. Het ligt vervolgens in het voornemen om zooveel mogelijk het personeel met tijde lijke aanstelling te doen vervangen door •complete arbeiders-remmer. Foto Franz Ziegler. Het nieuwste portret van H. K. H. Prinses Juliana. BEDENKELIJKE PROPAGANDA De Regeering zal niet nalaten, zoo heeft ze ops in de Troonrede beloofd, het gezag krachtig te handhaven, van welke zijde het ook belaagd en geknaagd wordt. We vermoeden zoo, dat de agitatie der communisten hier niet buiten valt. Maar dan dient toph ernstige aandacht, geschon ken te worden aan bijeenkomsten, als waar van Ons Noorden (r.k.) onlangs ver haalde. Volgens "dit blad bestaat in Oostelijk Gro ningen een organisatie van de „Vereenigihg Vrienden' Sovjet Rusland", kortheidshalve aangeduid als de V..V.S.R. Deze vereeniging legt er zich voorname lijk op toe om met Russische propaganda films onder de noodlijdende plattelands bevolking communistische propaganda te maken, niet alleen voor de communistische politieke denkbeelden, maar ook voor de anti-religieuse beginselen. Zoo werd dézer dagen in de groote Schöuwbiirgzaal van Winschoten, z.g in be sloten kring, Tïen opvoering gegeven van de Russische film Judas, waarin op de meest infame en lasterlijke wijze de godsdienst wordt bespot en de priesters verdacht ge maakt. Politie noch justitie schenen er iets aan te kunnen doen, want het was een„beslo ten" bijeenkomst. Met het z.g. gesloten karakter van deze bij eenkomst werd intusschen nog al gesold. Ieder, die zich aanmeldde, kon tegen een betaling van 25 ct. lid worden van de Ver eeniging en kreeg daarmede tevens een be wijs van toegang tot het bijwonen van dc beruchte film. Zelfs een jongen van 16 jaar bevond zich volgens het rapport van den opperwachtmeester onder de aanwezigen. Nadat er eerst enkele revolutionaire strijdliederen waren gezongen en een revo lutionair betoog was gehouden, werd met de vertooning van de film begonnen. Vol gens de politiemannen, die tot ergernis van het bestuur de voorstelling bijwoonden, moet dit in één woord schandelijk en erge- lijk zijn geweest. Naar verluidde zou het in de bedoeling liggen gedurende den winter in het noor den van ons land tal van dergelijke avoD- den te geven voor de werklooze arbeiders. Mag dat zoo doorgaan? Wat de politie mag of niet mag is soms moeilijk uit te maken; we nemen dus aan, dat men in Winschoten het gruwzame tooneel niet kon verhinderen. Maar juist daarom steunen we het betoog van het blad, dat hier zoo spop- dig mogelijk een voorziening moet .worden getroffen. Met loffelijke ijver werken Regeering en Kamers aan spoedeischende maatregelen. De voorzitter der Eerste Kamer had zijn sermoen over praatzieke kamerleden dit maal wel achterwege kunnen laten. De wet- Van Schaik inzake het uniformverbod b.v. werd -zeldzaam vlug behandeld. Men vergete echter niet, dat de publiek gedragen uniform minder gevaarlijk is dan dé giftige propaganda in een „besloten" bij eenkomst,'waar...... iederen'welkom is. PRINSES JULIANA NAAR UTRECHT Zóoals wij reeds meiddén, is Prinses Juliana voornemens morgen dé politie-rui- terwedstrijden te Utrecht bij te wonen. Zij wordt ongeveer om kwart voor drie op het terrein aan de 'Croeselaan verwacht. IR. G. PHILIPS GEHULDIGD Woensdag is in het Philips-laboratorium te Eindhoven een gedenksteen aangebracht Ier heririèring aan het feit, dat ir. G. Philips vóór 50- jaar te Delft den ingenieurstitel be haalde. Dr. Holst, leider der laboratoria, Êprak hierbij- een huldigend woord.' DE BEGROOTING VAN ECONOMISCHE ZAKEN REGEERING EN INDUSTRIE. Algemeen gaf men uiting aan zijn waardee ring voor de werkkracht.eri toewijding van der ■Minister, blijkens het voorloopig verslageer Tweede Kamer over de begrooting von nomiséhe Zaken. Echter waren vele leden van oordeel, dat aan het behoud en de uitbreiding van de werk gelegenheid in de nijverheid meer aandacht had moeten worden besteed. Deze leden zouden gaarne een duidelijke uiteenzetting ontvangen van de economische po'itiek, die de regeering ten aanzien van de industrie wil voeren. Zij ilden met betrekkin? tot de handelspolitiek en geheel andere richting inslaan. Andere leden zouden zich daarmee niet kunnen eenigen. n. werd gevraagd of de regeering de clearingwet zal toepassen en we'ke maatrege len de reveering zal nemen tegen dumping. Naar het oordeel van verscheiden leden behoort de uitvoering van crisismaatregelen te worden gelegd in handen van economisch» organen, steunende op organisaties van be langhebbenden uit het bedrijfsleven, waarbij ook de organisatie van werknemers betrokken dienen te worden, Sommige leden meenden, dat de crisisbureaus te zelfstandig zijn, dat de regeering er een onvoldoende contact houdt. Verscheiden leden klaagden, dat de minister )g onvoldoende overleg pleegt met de be langhebbenden. Middenstandsbclangen. Verzocht werd naar een uiteenzetting van de politiek der regeering ten aanzien van den middenstand. De meening werd uitgesproken, dat onvoldoende wordt tegemoet gekomen aan wenschen van den middenstand. Verscheiden leden oefenden critiek uit op de samenstelling van den economischen raad. Er hebben geen leiders van organisaties in zitting, zoodat veel ervaring onbenut blijft. Landbouw en veeteelt. Naar de meening van verscheiden leden is te lang gewacht met maatregelen voor de veehouderij. Men meende ook,, dat de tuin bouw nog zeer onvoldoende wordt gesteund. Er werd over geklaagd, dat de plannen der regeering te laat bekend worden. De receering schijnt, wel een teeltregeling voor land- tuinbouw op het oog te hebben, doch om deze het jaar 1934 volkomen effectief te doen zou zij in het najaaf volledig bekend moeten zijn.. Gewezen werd op de geweldige verschillen tusschen de prijzen, welke de producenten van gesteunde agrarische producten ontvangen en die, welke het publiek moet betalen. Op die wijze wordt het leven duur en komt het geld niet waar het zijn moet. De wijze, waarop de steun aan de teelt van consumptie-aardappelen wordt verleend, on dervond veel critiek. De maatregelen, welke ten aanzien van de distributie dezer aardap pelen genomen zijn, zouden beter tot hun recht gekomen zijn, indien de uitvoering darvan aan den georganiseerden handel was opgedragen. NIEUWE CRISISHEFFINGEN? O.A. OP RIJST, STROOP EN ZETMEEL Naar het ,yNed. Weekblad voor Kruide- niórswarèjrv- verneemt,' wordt in vakkringen erhstig rekening gehouden met de mogelij k- höid van diverse nieuwe crisisheffingen o.a. op rijst, blanke stroop, sago, bakmeel en.alle andere zetmeelproducten. Voornaamste Nieuws. REGEERINGSMAATREGELEN BETREFFENDE SUIKER INDUSTRIEELEN OP AUDIËNTIE. Een deputatie van suikerverwerkende in- dustrieelen, bestaande uit de heeren Hagers, an de fa. Beukers en Reyneke, te Rotter dam, Helder, Zwolle, Jamin, Rotterdam, Taminiau, Eist, Eggers (fa. Helle) Zaan dam, Droste. Haarlem, Mr. Freem, Amster dam en B. H. Wellmann, Amsterdam, is dezer dagen bij den Minister van Econo mische Zaken op audiëntie geweest. Drin gend werd verzocht om bij het nemen van regeeringsmaatregelen met de industrie meer overleg te plegen. Daarnaast weril aangedrongen op het in het leven roepen van een instantie, waar de industrie klach ten naar voren kan brengen met de zeker heid, dat er voldoende aandacht aan zal worden geschonken. Gevraagd werd beschikbaarstelling van goedkoope suiker voor de industrie. Dc audiëntie, die ruim een uur duurde, werd mede bijgewoond door Dr. Hirschfeld, directeur-generaal van het departement van Economische Zaken. OPVOEDING EN VERPLEGING VAN IDIOTEN EN ACHTERLIJKE KINDEREN DE STICHTING IN 1932 Gisteren heeft onder leiding van Prof. di, G. Ihr. A a 1 d e r s te Ermelo de jaarver wdering plaats gehad van de Ver. tot Opvoeding en Ver pleging van Idioten en Achterlijke Kinderen. Door den voorzitter werd het overleden be stuurslid, de heer Joh. T. de Lange herdacht, im 38 jaren op zeer actieve wijze voor de iging heeft gearbeid. Spr. herdacht eveneens den heer W. Not eb oom, die ook J-x>r den dood aan het bestuur ontviel „en tot de oude garde" mocht worden gerekend. Aan het jaarverslag van den secretaris ontleen en 'Ij. dat aangekocht werd het voormalig 'Jhnden- ïstituut te Amsterdam, waarin na een jrondige restauratie het Paedoloqisch-Instituut is gevestigd. Onder groote belangstelling, vooral van ce zijde :r wetenschap, werd dit nieuwe, gebouw in bij- jn van Prinses Juliana op 26 Mei 1933 geopend. Op 's Heeren Loo werd Pav. 4 geheel verbouwd i gerestaureerd, tevens werd een Fröbelschool gesticht en een kweekkas gebouwd. Op Groot Emaus werd het Dienstgebouw aan zienlijk vergroot en een magazijn, naaikamer en kantoorlokalen bijgebouwd. Op de Dr. Mr. Willem van den Bergh-S'ichting werden 2 arabtenaarswoningen en in den schooltuin een steenen werkplaats gebouwd, aanges.cten op de waterleiding. De vakken Algemeene Zielkunde en Pacdologie werden aan dc personeelsopleiding toegevoegd, be nevens als aanvullend vak „Fröbelen en Spellei- Het diploma der Vereeniging werd uitgereikt aan 38 zusters. Voor het suppletiefonds werken thans'28? cor respondenten. Het aantal verpleegdagen bedroeg 528.878. Volgens het financieel verslag sloten de .exploi- tatierekeningen der Stichtingen s'HeerenLoo Groot- Emaus en Lozen oord te Ermelo. de Dr. Mr. W. v. d. Bergh-Stichting te Noordwjjk en het Paedo- logisch Instituut te Amsterdam in Ontvangst Uitgaaf met een totaal van 1.164.491.02; die der Vereeniging zelf met een bedrag van 20-8 872.02. Alleen aan salarissen werd over het iaar' 1932 uitgekeerd een bedrag van 316.921.81. De Balafis der Vereeniging geeft aan bezittin gen in totaal een bedrag van 2.284.067,26. waar tegenover de schulden tot een gelijk bedrag Aan Obligaties staat nog uit 1.158.450.— Aan rentelooze aandeelen 2 940. Aan Provinciale leeningei) 807.JC0. Dit jaar. werd een bedrag van 23.100 Obligaties Uitgeloot. De Commissie van controle bracht verslaj van. hare bevindingen en rapporteerde, dat alle goede orde was bevonden. De beide aftredende bestuursleden, de heeren J. J. van Roode en W. Rijksen Gzn., werden bijna algemeene stemmen herkozen. In de plaats van het aftredend lid der Commls- e van Controle de heer J. H. Kok te Kampen erd benoemd de heer J. B. Calissendorit Kockengen, terwijl de beide heeren B. Gcosens Harderwijk en Mr. W. J. van Dijk te Eind- zen werden herbenoemd. (hl*. 1) Belangrijke afvloeiing vau personeel bij de spoorwegen. Te Ermelo is de jaarvergadering gehouden van de Vereen, tot Opvoeding en Verpleging van Ioiotei. en Achterlijke Kinderen. fb'lz. 2) Hooge commissaris voor de Duitsehe vluch telingen benoemd. Gespannen toestand te Jaffa vanwege de toenemende Joodsche immigratie. Sarrauts kabinet is gevormd. Boncour houdt buitenJandsche zaken. Ongerustheid over het echtpaar Lindbergh. Litwinoff op reis naar Washington. fblz. 9) Hollandsche kranten op bezoek in Duitsch- land II. Het Spio nageweb II (slot). (blz. 10) Te Utrecht is de jaarvergadering gehou den van de Chr. Bond van Spoor- en Tram- wegpersone.- Verschenen is het ontwerp-Reorganisatie der Ned. Hervormde Kerk vanwege „Kerk opbouw" EEN OPEN BRIEF Namens de Hilversumsche Chr. Besturen bond ontvingen we ?en Open Brief, geschr*- •en door den heer A. Spits, voorzitter van die bond en gericht tot de Christelijke ar beiders in Nederland om hen te vermanen zich aan te sluiten bij de Chr. arbeiders beweging. Tot onze spijt laat onze plaats te niet toe dit ernstige tijdwoord in zijn geehei op te nemen en voor een exerpt leent het zich niet. INTERNATIONALE FEDERATIE VAN CHRISTELIJKE FABRIEKS- EN TRANSPORTARBEIDERS insportarbeidersbonden. vond op conferentie plaats van het be- akgrpep der glasindustrie. dezer conferentie gaf in zijn >.nissen op de internationale ar- 3 to Genève. b(j gelegenheid der DE NIEUWE GOUVERNEUR VAN SURINAME HET BEWIND AANVAARD. De Minister van Koloniën maakt beken-1 dat, blijkens bij zijn departement ontvan gen telegrafisch bericht, de nieuwbenoem de Gouverneur van Suriname, de heer Prof. Dr. J. C. Kielstra, het bestuur over dat gewest op 25 dezer heeft aanvaard. BEZUINIGING BIJ DE SPOORWEGEN AFVLOEIING ARBEIDERS REMMER De Commissie door den Personeeleraarl benoemd om de kwestie der afvloeiing van de overcomplete a rbeidérs-remmer te be spreken, heeft op Woensdag 25 dezer een on de.riioud met de Directie gehad. Bij deze bespreking heeft de Directie mee gedeeld: dat op 1 Januari a.s. circa 600 remmers overcompleet komen; dat aan 70 arbeiders-remmer en tram conducteurs d.d. arbeider-remmer boven de 55 iaar ontslag met direct ingaand pensioen zal worden verleend; dat. 31 remmeis, die examen hebben ge daan voor leerling-conducteur met ingang van 1 Jan. a.e. tot. deze functie zuilen wor den benoemd; dat waarschijnlijk nog plm. 20 remmers vóór 1 Jan a.s. kunnen worden te werk ge steld bij den Dienst van Weg en Werken door deze maatregelen zal dus het aantal ercomplete remmeis teruggebracht kunnen orden tot plm. 479, die dan voor op wacht geldstelling in aanmerking zouden komen; Daarbij zal worden nagegaan of door uit breiding van de stationskadens, teneinde in event ueele reserve voor den treindienst te kunnen voorzien, van deze 479 remmeis nog een aantal in het bedrijf zou kunnen wor den gehouden, daar het in het voornemen der Directie ligt om zooveel mogelijk de voor treindienst overbodige beaanbten in spoorwegdienst te houden. De Commissie heeft verder aan de Direc tie in overweging gegeven om de ploegen van Weg en Werken zoo uit te breiden, dat het losse zomerkader overbodig zou worden cn deze losse krachten bij W. en W. dan worden vervangen door meer arbeiders- remmer onder te brengen bij den Dienst van Weg en Werken. De Directie heeft zich be reid verklaard dit denkbeeld te overwegen voor zoover betreft arbeiders-remmer ge schikt voor wegwerker. Verder zat worden nagegaan of aanvul ling van het kader arbeiders (arbeidens- I rangeorder) op kleinere stations noodig za.) zijn, tengevolge van het fet, dat op deze stations nal Januari geen diensten meer kunnen worden verricht door arbeiders remmer Voor deze eventueele noodtee aan- J. ZWART f Nog maar 25 jaar oud is na een kortstondige a hevige ongesteldheid overleden de heer J Zwart, onderwijzer aan een der Ger. Scholen te Groningen De heer Zwart heeft in de Chr. Drankbestrij ding langen tijd een vooraanstaande plaats inge- en. Hij maakte deel uit van het hoofdbestuui den Chr. Studeerenden Geh. Ontb. Bond. die hij als penningmeester en hoofdredacteur va orgaan ..Het Daghet" diende. Verder had hij ztltting in het bestuur van de Chr. Onderw. Geh. Onth. Ver., alsook in het bestuur van den Prov Bond van afd. van de Ger Ver. voor Drankbe strijding in de Prov. Groningen, in de Prov. Pi pagandacommissie van dien bond en e..kel-- jaren als gedelegeerde in de Nat Flauwe Week_o:nm': Een enkele maal trad hij 'n bet Noorden a spreker op. Zijn plots verscheiden heeft *n zijn breeden iendenkring groote ontroering gewekt. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot zal morgen te Winschoten, waar zijn vader hoofd n de Chr. Uloschool, plaats vinden. Uit het Sociale Leven welk principieel standpunt Federatie daarbfl heeft in te :werp-overeenkomst i schil had een ..aanbeveling" en een sntlo zou kunnen beslui- nog gesproken over <J© Deze resolutie wa recteui- van het lntc ter züda gelegd, omi rekking had op do istle Inzake d* Rechtzaken. Geiechtshof I geding heeft i >t afvoering dcz< dat zü niet vol< plaatselijk bakkerU-contr Naar wij vernemen is thans in voorbe reiding de verkoop van Hr. Ms. pantserdek- schip „Maarten Harpertsz. Tromp", bij af korting genoemd ,J)e Tromp", welk schip begin 1933 uit de sterkte werd afgevoerd. Bllnkei lUke bei schtmatigo daad. GOUDEN JUBILEUM C.J.V. „JONOTHAN" TE PERNIS De Chr. Jonqelinqsvereeniging Jonathante Pernis herdacht gisteravond in een feeste lijke samenkomst haar 50-jarig bestaan. Een foto van het Bestuur, v.l.n.r. zittend de heeren A. Speelman. 2e voor:., C. v. Hengel, voor:., Ds J. C. Neeleman, eere-voorz., D. Groeneveld, secr. Staande: C. Hordijk, A. F. Groeneveld, penningmG. F, v. d. Kuil, biblioth. en J. v. d. Pols\

Nieuwe Leidsche Courant | 1933 | | pagina 1