WOENSDAG 27 SEPTEMBER i„ 3 WEEDE BLAD PAG. 6 STADSNIEUWS GEMEENTEZAKEN De verbouwing van de Meisjes H.B.S. Bij Raadsbesluit van 15 Augustus 1932 werd een bedrag van 78.000,beschikbaar gesteld voor de verbouwing van het gebouw van de H.B.S. voor Meisjes aan de Garen- markt. Blijkens een rapport van den Directeur van Gemeentewerken kan met dit bedrag niet worden volstaan en is alsnog een som van 10.000,— benoodigd voor de kosten van de tijdelijke huisvesting van de H.B.S. in het schoolgebouw aan de Mare, voox meerdere kosten van aanleg van electrischc lichtleidingen, voor vervanging van houteii trappen door steenen trappen en voor meer dere kosten van meubileering, stoffeering en inrichting van vaklokalen. In overeenstemming met het advies van de Commissie van Fabricage geven B. en W. den Raad in overweging dat bedrag be schikbaar te stellen. Eervol ontslag B. en W. geven den Raad in overweging den heer A. Horrée met ingang van een nader te bepalen datum, eervol ontslag te verleenen uit zijn betrekking van hoofd van de o.l. school aan de Medusastraat A. Tijdelijk leeraar Aangezien de heer C. Kok, leeraar aan de Gemeentelijke Kweekschool voor onderwij zers en onderwijzeressen, nog steeds door ziekte verhinderd is zijn betrekking waar te nemen en de tijdelijke leeraar, die hem als zoodanig verving, wegens benoeming elders niet meer beschikbaar is, was het noodig een yoorloo'pige voorziening te tref fen met. betrekking tot het onderwijs in die Engelsche taal aan die school. In anvaebting van de beslissing van den Raad hebben B. en W. goedgevonden, dat het onderwijs in het Engelsch aan genoem de school voorlooplg wordt gegeven door den heer M. W. Karstens te Wassenaar. 13 en W. stellen thans voor den heer Karstens tijdelijk te benoemen. Gymnastiekonderwijs B. en W. geven den Raad in overweging aan den heer H. Kühler tot wederopzeg- gens toestemming te verleenen om twee uren les per week te geven aan de bijzondere school voor l.o. aan den Hooge Morschweg en eveneens twee uren les per week aan de Zendingsschool te Oegstgeest. Hooldbenoemlngen Tengevolge van het aan de heeren D. C. Schuit en F. A. Schilthuizen verleend eer* vol ontslag, respectievelijk als hoofd van de o.l. school aan den Zuidsingel A on den Zuidsingel B en het aan den heer A. Hor rée te verleenen eervol ontslag als hoofd van de o.l. school aan de Medusastraat A, zullen aan genoemde scholen vacatures van hoofd ontstaan. In verband met het bepaalde bij artikel XIV van de wet van 30 December 1932 (S. 689) zal teneinde te voorkomen, dat het ralaris van de te benoemen leerkrachten oo de rijks vergoeding voor die scholen in minde ring wordt gebracht de keuze moeten ge schieden uit op wachtgeld gestelde leer krachten. Met verwijzing naar het advies van den Inspecteur van het Lager Onderwijs in deze inspsictie stellen B. en W. alsnu voor, met ingang van een nader te bepalen datum, te benoemen tot: a. onderwijzer, hoofd van de o.l. school aan den Zuidsingel A, den heer A. van der Neut, tot zijne op wachtgeldstelling onder wijzer aan de o.l. school aan de Duiverubode- straat; b. onderwijzer, hoofd van de o.l. school aan den Zuidsingel B,den heer A. van der Hoogt, tot zijne op wachtgelstelling onder wijzer aan de opleidingsschool voor u.l.o. aan de Driftstraat; c. onderwijzer, hoofd van de o-l. school aan de Medusastraat A, den heer A. W. I. Korsiwagen, tot zijne op wachtgeldstelling hoofd van een o.l. school te Zutphen. De winkelsluiting op 3 October Vermits de door don Raad op 28 Novem ber 1932 vastgestelde verordening op de Winkelsluiting de Koninklijke goedkeuring nog niet lweft verworven en mitsdien; de in die verordening opgenomen regeling ten aanzien van den dag waarop het 3-Ootober- feest gevierd wordt, vóór 3 October a.s. niet in werking zal zijn getreden, is het noodig een voorziening te treffen met betrekking tot de winkelsluiting op dien dag. B. en W. geven den Raad daarom in over weging Dinsdag 3 October a.s. aan te wijzen als dag waarop de bij de Winkelsluitings wet (S. 460 van 1930) voorgeschreven bepa lingen omtrent het sluitingsuur voor win kels niet zullen gelden en te bepalen, dat dien dag de winkels tot middernacht ge opend mogen blijven. Kasgeldleeningcn Bij Raadsbesluit van 29 Mei j.l. werden B. en W. gemachtigd, om gedurende het 3e kwartaal 1933, met inbegrip van het in re kening-courant bij de N.V. Bank voor Ne- derlandsche Gemeenten op te nemen be drag, kasgeldleeningen aan te gaan tot een maximum van 1.000.000,—. Op het oopenblik is een kasgeldleening van 200.000,— loopende waarvan de aflossing op 17 October a.s., vermoedelijk niet uit de gewone middelen zal kunnen geschieden. Vermits voorts ook in het 4e kwartaal groote uitgaven voor ondersteuning van werkloo- zen, rente en aflossing van geldleeningen, pensioensbijdragen enz., enz. moeten worden gedaan is het niet onwaarschijnlijk dat ge durende dat tijdvak, hetzij door het sluiten van kasgeldleeningen, hetzij door opneming van gelden in rekening-courant, tot ver sterking van de kasmiddelen van den ge wonen dienst moet worden besloten. B. en W. geven den Raad derhalve in overweging te besluiten, gedurende het 4e kwartaal 1933, zoo noodig, kasgeldleeningen aan te gaan tot zoodanig bedrag dat op geen enkel tijdstip in dat kwartaal de kas- schuld met inbegrip van het in rekening courant bij de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten op te nemen bedrag, de som van 1.000.000,— te boven gaat. Grondverkoop Door de woningbouwvereeniging „de Tuin- stadwijk" is een aan de gemeente toebohoo- niende, langs den speeltuin „Zuiderkwartier" gelegen strook grond, ter grootte van pl.m. 180 M2., gevoegd bij de achtertuinen van een zevental barer woningen aan de Koningin- nelaan (3e plan). Het bestuur dier vereeniging heeft zich bereid verklaard bedoelde strook grond van de gemeente tc koopen tegen denzelfden prijs per M2„ waarvoor zij den grond, be noodigd voor het 3e plan, van de gemeente heeft gekocht, t.w. 4,—-.- B. en W. stellen voor tot den verkoop te besluiten. Bij Raadsbesluit van 13 Februari 192S werd een strook grond na.bij het woonwagen kamp aan den Lage Morschweg, groot 57 M2., aan den Staat der Nederlanden ver huurd ten behoeve van den bouw van een plantonhuisje. De huur van genoemden grond werd door het Rijk tegen 1 Mei 1933 opgezegd; tevens bood het Rijk heit daarop staand planton huisje alsmede het nabij gelegen patronen- en munitiemagazijn met bijbehoorenden, aan gemeente-terrein grenzenden. grond aan de gemeente te koop aan voor den prijs van 2500, Aangezien het bezit zoowel van hot plan tonhuisje als van het patronen- en munitie magazijn voor verschillende gemeentedien sten, als Lichtfabrieken, Politic en Brand weer, van belang moet worden geacht en de gevraagde prijs aannemelijk is, geven B. en W. den Raad, in overeenstemming met het advies van de Commissie van Fabricage, in overweging tot den aankoop te besluiten Saneerlngspïan Boawelouwensteeg Bij Raadsbesluit van 13 Februari j.l. werd de termijn van ontruiming van een aantal onbewoonbaar verklaarde woningen, gele gen in het complex Lange Bou we louwen- steeg—Lange Paradijssteeg, verlengd tot 4 October a.s. Een ingesteld onderzoek heeft uitgewezen dat de hieronder vermelde woningen nog niet door de bewoners zijn verlaten. Met het oog op het stadium, waarin het sc_neeringsplan thans verkeert, bestaat tegen verlenging van den termijn van ontruiming voor deze woningen tot 4 April 1934 geen bezw var. In overeenstemming met het advies van de Gezondheidscommissie geven B. en W. den Raad mitsdien in overweging te bepa len, dat uiterlijk 4 April 1934 moeten zijn ontruimd: de woningen Lange Paradijssteeg Nis. 6, 6a, 14, 20, 28, 30, 34; 36, 46; 48; 52; 54, 7, 19a, 19, 29 en 41; en de woningen Lan ge Bouwelouwensteeg Nis. 21, 10, 16, 20, 26 en 46. De herziening van de Woningwet bij de wet van 9 Juli 1931 maakt het noodig, dat verschillende wijzigingen en aanvullingen worden aangebracht in de verordening op het bouwen en sloppen van 12 October 1905. Daartoe is een ontwerp opgemaakt, hetwelk de instemming heeft verworven van de Com missie van Fabricage en van de Gezondheids commissie en dat in de onderstaande ont- werp-verordening is vervat. Het grootste gedeelte van de voorgestelde wijzigingen houdt verband met de gemelde herziening van de Woningwet; daarnaast zijn enkele op zich zelf staande wijzigingen en aanvullingen/ van eenvoudigen aard op genomen, welke wenschelijk waren geble ken. Overigens zij medegedeeld, dat een al- geheele herziening van de verordening, ten einde haar in overeenstemming te brengen met de eischen des tijds, in overweging is. Omtrent de wijzigingen kan o.a. het vol gende worden opgemerkt: Artikel III. Sedert haar laatste wijziging kent de Woningwet voorgevelrooilijnen en/ achtergevelrooilijnen. Onder voorgevelrooilijn verstaat de wet de lijn, welke bij het bouwen, het geheel ver nieuwen, het geheel veranderen of het uit breiden aan de wegzijde niet mag worden overschreden; onder achtergevelrooilijn de lijn, die in dezelfde gevallen niet mag wor den overschreden aan de van den weg af gekeerde zijde, een en ander behoudens toe gelaten afwijkingen. Ten aanzien van gedeeltelijke vernieuwing of gedeeltelijke verandering heeft een voor gevelrooilijn of en achtergevelrooilijn geen gevolgen. Voor wat de voorgevelrooilijn betreft is dit in afwijking van de geldende verordening, elke ook op de gedeeltelijke vernieuwing haar ark 2 van toepassing verklaart. Gedeeltelijke vernieuwing van een gebouw mag derhalve na den in art XXXVIII der wet van 9 Juli (S. 266) genoemden termijn niet meer op grond van. overschrijding van •gevelrooilijn worden tegengegaan door het weigeren van bouwvergunning. Artikel III brengt de redactie van het be staande art. 2 in overeenstemming met de Woningwet, voor zooveel het in acht nemen van de voorgevel rooilijn betreft Artikelen IV, VII en IX. Ingevolge het bepaalde bij art. 2 der Woningwet moet i't bouwverordening voorschriften inhouden ter bepaling van do voorgcvelrooilijn en van de achtergevel rooi lijn, algemeene voor- en achtergevelrooilij.ilvoorschriften derhalve. Art. IV geeft voorschriften ter bepaling van de voorgevelrooilijn. Art. IX doet het zelfde ten aanzien van de achtergevelrooi lijn. Art. IV sluit geheel aan bij de bestaande regeling. De regeling van de achtergevelrooilijn is nieuw. De achtergevelrooilijnen dienen om een behoorlijke open ruimte binnen het bouw blok te verzekeren en om ook aan de van den weg afgekeerde zijden van de strooken, waarop mag wordtin gebouwd, een regelma tige bebouwing te verkrijgen. Ter verduidelijking van de eenigszins in gewikkelde algemeene bepalingen met be trekking tot de achtergevelrooilijnen zijn op de bij dit voorstel behoorende teekeningen,bij vijze van voorbeeld, de verschillende geval len, welke zich kunnen voordoen, aange- ;even. Zooals gezegd, kunnen bij afzonderlijke •raadsbesluiten speciale voor- en achterge velrooilijnen, welke uiteraard zullen afwij ken van de algemeene voorschriften, wor den vastgesteld. Dit zal o.m. geschieden daar, waar de toepassing van de algemeene voorschriften tot onjuistheden aanleiding zou geven. Het zal voorts meermalen voorkomen, dat kleine onderdeelen in geringe mate buiten ■- of ach tergevel rooi lijn zijn ontwor pen, tegen welke afwijkingen meestentijds geen bedenking zal bestaan. Het verdient aanbeveling om dergelijke afwijkingen, mits binnen 'bepaalde grenzen gehouden, zonder meer mogelijk te maken daarnaast de bevoegdheid aan B. en W. toe te kennen om voor belangrijke afwijkin gen toestemming te verleenen. Art. VII voorziet daarin voor wat do voorgevelrooilijnen betreft, terwijl art IX (zie het voorgestelde artikel 3c) zulks re gelt ten aanzien van de overschrijding van de achtergeveirooilijnen. Artikelen XV en XVI. De hij deze artikelen voorgestelde wijzigingen houden verband met het hij de toelichting op art. II bespro ken systeem dei- verordening op hel bouwen sloopen, waarnaar wordt verwezen. Voor ver van d-o op gedeeltelijke vernieuwin gen en uitbreidingen van toepassing ver klaarde artikelen een algemeene ontheffing' mogelijk is, geldt die ontheffingsmogelijk heid door het van toepassing verklaren zon der meer tevens ton aanzien van die gedeel telijke vernieuwingen enz. Voor zoover bij die artikelen die bevoegd heid niet of slechts in beperkte mate is too- gekend, is het noodig om die ontheffing van gedeeltelijke vernieuwing enz. mogelijk of onbeperkt mogelijk te ma ken. Dit wordt, voor zooveel noodig, beoogd door lid 2 en 3 van het voorgestelde art. 49. In het voorgestelde art. 49 worden op ge deeltelijke vernieuwingen en gedeeltelijke veranderingen en uitbreidingen niet van toepassing verklaard de artt, 1, 2, 3 en 3a. Dit is geschied om tegemoet te komen aan den meermalen ook in den gemeente raad uitgesproken wensch om het mogelijk te maken, dat ten aanzien van kleinere ver bouwingen aan gebouwen, welke niet in d< voorgevel rooi lijn staan of niet gelegen zijn aan een weg als bedoeld bij art. I van de verordening, bouwvergunning kan worcben verleend, in het laatste geval zonder over dracht van grond te vorderen. Ten einde de gelegenheid open- te houden om in bijzondere gevallen naleving van go- noemde artikelen te kunnen eischen, is evenwel in het voorgestelde art. 50 de mo gelijkheid voorzien om die naleving bij de Bouwvergunning als nadere eisch te stellen. Van het stallen van nadere eischen kan in beroep gekomen worden bij den gemeente raad, zoodat deze vergadering in voorkomen de gevallen kan beoordeelen, of B. en W al dan niet terecht van hun bevoegdheid ge bruik hebben gemaakt en- den naderen eisch ongedaan kan maken. HET 3 OCTOBERFEEST DE FEESTWIJZER Morgenochtend te 9 uur verschijnt het of- ficieele feestprogramma van de 3-Ootober- feesten. Het is weer een heel boekwerkje geworden onmisbaar voor ieder die de fees telijkheden wil meemaken. De Burgemees ter, Mr. A- van de Sande Bakhuyzen, schreef er een voorwoord in, terwijl voorts weer op de bekende wijze de verschillende fes tiviteiten uitvoerig worden vermeld. De be schrijving van de optocht „Oranje en Lei den" werd verzorgd door den gemeente archivaris, Dr. Mr. J. W. Verburgt, aan wien dat uitstekend toevertrouwd bleek te zijn. Van het eigenlijke programma zullen wij niet veel zeggen, na al hetgeen we er reeds over geschreven hebben. De dagin- deeling is zooals gewoonlijk. Bij de taptoe aan den vooravond zal thans ook een krans gelegd worden bij het 3 October-monument op de Jan van Houtkade. Voorts dient ver meld te worden dat ook dit jaar hei muziek corps van de Koloniale Reserve te Nijmegen weer van de partij is. Aan de optocht wer ken tal van vereenigingen mede. HeLiêntal personen bedraagt 440. Er zullen 5 praalwa gens, 4 karossen, 5 muziekcorpsen en onge veer 150 paarden meeloopen en meerijden, Om de optocht te kunnen begrijpen is't pro gramma onontbeerlijk. Trouwens dat is het, zooals reeds gezegd, ook voor andere dingen. Eduard Ydo heeft het ook ditmaal weer kenrig verzorgd. AANBESTEDING Door de Commissie vian Beheer over de gestichten Endegeest, Voorgeest en Rhijn- geest werd gistermorgen ten gemeentehuize aanbesteed: De levering van volle melk en karnemelk in 2 perceelen gedurende het 4e kwartaal 1933 en le kwartaal 1934. Ingeschreven was als volgt: G. v. d. Poel Oegstgeest volle melk 2 cent per liter bo ven regeeringsprijs, karnemelk 5 cent per liter idem; P. C. van Haasteren Oegstgeest volle melk 43 cent per 100 liter boven reg. pi\, karnemelk 500 cent per 100 liter boven reg. pr.; G. Verberg, Leiden, volle melk f 7 per 100 liter, of 75 cent per 100 liter boven reg. pr., karnemelk f 5 per 100 liter boven reg. pr.; F. C. v. d. Stoel Leiden, karnemelk f 3.50 per 100 liter; volle melk 68 cent per 100 liter boven reg. pr., of vaste prijs van f 6.99 per 100 liter. De gunning is aangehouden. ERNSTIG ONGELUK Op het tea-rein van het Slachthuis is de achtjarige A. D. uit de Anna van Saksen straat op een ijzeren hek geklommen. Hij verloor daar zijn evenwicht met het gevolg dat hij op de ijzeren punten viel waarvan er een hem in het dijbeen drong. Met een ernstige wonde is de jongen, na door den E.H.D. te zijn verbohden ter verdere be handeling naar het Acad. Ziekenhuis ge bracht. EERSTE HULPERIGADE OEFENT Bij een ernstige trambotsing, die gis teravond te Oegstgeest plaats had, waren niet minder dan acht slachtoffers te be treuren. Door het snelle en deskundige optreden van ruim vijftig leden der Eerste Leidsche E.H.B.O.-brigade konden alle slachtoffers ter plaatse geholpen worden. Bij dit ongeval hebben wij de bekwaam heden, die deze E.H.B.O.-brigade bezit, ten volle kunnen toetsen. Om kwart over acht werd het groote alarm doorgegeven en binnen 20 minuten waren reeds 31 leden op de plaats des on- heils aanwezig. Zooals men echter begrepen zal hebben betrof het hier een spoed-alarm, die de Eerste Leidsche E.H.B.O.-brigade in don turn van „Zomerlust" te Oegstgeest in scène had gezet. Te even negen uur zijn eenige samen gestelde oefeningen gehouden, waarbij ver schillende opdrachten binnen de tien minu ten werden uitgevoerd. Wij zijn er, na hetgeen we Maandag avond gezien hebben nog meer van overtuigd dat ook deze brigade van gediplomeerden zeer belangrijk werk kan doen. Ook in cle toekomst staan nog tal van belangrijke oefeningen te wachent die tot doel hebben de brigade-leden steecis be ter voor hun verantwoordelijke taak ge schikt te maken, en bestaat uit het ver leenen van hulp overal, waar die maar- gevraagd wordt en op elk uur van don dag of nacht. K. VAN K. RIJNLAND WIJZIGINGEN Coop. Aankoopvereeniging en Maalderij „Rijnstroom", Leiderdorp, Aehthovenweg 8. De siatuten zijn gewijzigd. D. de Roode, Leiden, Sieboldstraat 14, vleeschbouwerij en spekslagerij. Wijz. uit- geoef. bedr. in; rund-, kalfs- en varkens- slagerij; winkel irf fijne vleeschwaren. Opheffing Rooztn van Bakel, in liquidatie, Sassen- heim, Hoofdstraat 249, bloembollenhandel en export. BURGERLIJKE STAND BEVALLENM v d Kwaak—SerdtJn z.: M d Laan1—Barre veld z H C Vegt—v d MeU z. OVERLEDEN: M MLangerakv d Laan vr 48 j.C Li Hertog wedn 79 j. ALKEMADE der Meer 25 J. A G M van Noord 15 j. en C Verhaar 22 j. GEHUWD: P A Straathof S3 J. en M A Kli 19 J. T de Vries 07 j. en S Los 27 j. BEVALLEN: fittg f" T "fc BEVALLEN: K Corts—Roos z. C M va LeeuwenZoetendaal d. Th. C M Akerbooi Zwartjes AH Klompvan den Berge d JA SpruitBakker d. OVERLEDEN: C de Cleric wed 87 J. OVERLEDEN: C M Zoet 40 J., echtgen v J M ALPHEN AAN DEN RIJN RAADSVERGADERING Om volledig te zijn zullen we een kort verslag geven van de korte raadsvergade ring die gehouden werd voor de installatie van burgemeester P. A. Colijn. Te half twee opende de loco-burg., wethouder G'. M. Herngreen de vergadering met gebed. Op verzoek van de heeren Koelewijn en Den Uijl werden eenige wijzigingen aangebracht in de notulen. Het eenige aganda-punt was het voorstel van B. en W. tot het aanbren gen van voorzieningen ambtswoning burge meester. Deze voorzieningen betreffen het bijbouwen van een schuurtje voor berging van rijwielen, brandstoffen en waschgereea- schap; de aanleg van centrale verwarming in de woning en het vergrooten van een slaapkamer door de daarvóór gelegen log gia daarbij te trekken. Daarnaast betreft het kamers behangen, plafonds witten, aanbrengen van veu-schillende stopcontac ten en kast voor keukengerei. Ook wordi het noodig geacht dat de burgemeester tele fonisch te bereiken is. Genoemde voorzie ningen, waarbij gerekend is dat het bijge bouwtje wat grooter zal worden om ook te kunnen dienen voor auto-garage worden ge raamd op f 3000. De burgemeester is bereid voor den aanleg van de centrale verwar ming jaarlijksch een bedrag van 5 pet. van de kapitaalskosten tot max. van f 50.— te storten in de gemeentekas. De heer Koren vroeg of dit werk door ingezetenen zal worden uitgevoerd, waarop de loco-burg. antwoordde dat dit de bedoe ling is. De heer Ru ting sprak er zijn spijt over uit dat de aanleg van centrale verwarming niet is geschied bij den bouw. Deze spr. hoopte dat de aanleg van de centrale ver warming zeer vakkundig zal geschieden. De heer Den U ij 1 heeft het voorstel ernstig overwogen. Het is een groot bedrag. NieLtemin neemt hij genoegen met deze uit gaaf, mede dat de burgemeester een bedrag van 5 pet. terug stort. Het voorstel werd daarna z.h.st. aange nomen. Do vergadering werd hierna door den voorzitter geschorst tot half drie. waarna de installatie plaats vond (zie ons blad van gister). AUTO TE WATER Gister geraakte een kaasauto uit War mond bij de Lindehovenstraat in den Rijn. Volgens den bestuurder was hij aangereden door een luxe auto uit Zaandam. Bij het onderzoek der politie wist de bestuurder van deze luxe auto niet van een aanrijding af. De bestuurder vian de kaasauto zag zelf kans uit het water te komen. Later werd de auto gelicht door garagehouder Boo» alhier. HEERENWEG Nabij de Hoogendijk geraakte een auto bestuurder de macht over zijn stuur kwijt met gevolg dat de wagen steeds meer weg zakte en in een heining terecht kwam. De oorzaak was dat de Heerenweg in een toe stand is die voor het verkeer ernstige ge varen heeft. BLIJKBAAR EEN SLECHT KARRETJE Zes weken geleden kwam een hijgende militair met een hijgend motorrijwiel het erf op van den landbouwer U. aan den Steekterweg. De militair gaf te kennen uil Apeldoorn te komen en had geen benzine. Het verzoek tot stalling van zijn rijwiel werd ingewilligd. Tot heden liet de militair hot karretje staan. VERHUUR GEM. EIGENDOMMEN Door den huurder van het winkelpand hoek BruggestraatVan Mandersloostraat is aan B. en W. verzocht de huurprijs van f 1750.in overeenstemming te brengen mot de tijdsomstandigheden, Na gevoerde onderhandelingfen stellen B. én W. den raad te bepalen op f 1500 per jaar te rekenen van 1 April 1.1. af. STRAFOPLEGGING Tn de raadsvergadering van 28 Augustus 1.1. kwam een verzoek om nader onderzoek tor tafel van A. van Wilgen, stoker aan cle gasfabriek, die wegens ernstig plichtsver zuim was gestraft met schorsing onder in houding loon van 28 Aug. t.e.m. 3 Sept. De straf werd opgeschort. Uitvoerig geven B. en W. aan dat Van Wilgen wel degelijk zich aan ernstig plichtsverzuim heeft schul dig gemaakt. De temperatuur van de be diende oven liep sterk terug. De raad van den 2en stoker De Water wees Van Wilgen in onheusche bewoordingen af. Voorts heeft Van Wilgen geen hand willen uitste ken om te doen wat de 2de stoker noodig achtte, n.l. beter vuur aan de oven geven. B. en W. achtten een en ander ernstige, min of meer opzettelijke plichtsbetrachting en stellen den raad voor opgelegde straf te handhaven. Verschenen is het verslag omtrent den toestand en de exploitatie van de Water en Lichtbedrijven alhier, over het jaar 1932. Op dit boekje van 84 pagina's met zijn zeer veel cijfermateriaal komen we terug. Enkele cijfers zullen we geven: Bij het Gasbedrijf werden in 1932 geproduceerd: 2095355 M.3, tegen 2163760 M.3 in 1931, of minder 68405 M.3, zijnde een achteruitgang van circa 3.265 pet. Het Electricileitsbedrijf leverde nuttig af: 1689716.8 kWh in 1932, tegen 1876737.6 kWh. in 1931, of minder 187080.8 kWh. zijnde een achteruitgang circa 10 pet. Bij het Waterleidingbedrijf werden in 1932 opgepompt 576240 M.2 tegen 566762 M.3 in 1931, zoodat de vermeerdering bedroeg 9478 M.2 BOSKOOP ZONDAGSDIENST DOCTOREN Voor Zondag 1 October, zal de Zondags dienst worden waargenomen door Dr. J. Hamburger. HAZERSWOUDE Bt'RGERLIJKE STAND. BEVALLEN: A C Ammerlaan—van Schalk d. Jansenv d Hoeven z. OVERLEDEN R do BruUn eeh. m J Mostört KATWIJK AAN DEN RIJN SCHADE Door H. A. alhier werd bij de politie aan gifte gedaan, dat door de baldadige jeugd een 30 stuks bloemkoolen op zijn land nabij den Watertoren zijn vernield, en een hak mes is ontvreemd. Ook bij L. de R. is het zelfde geschied, DIEFSTAL OF BALDADIGHEID De brugwachter deed aangifte, dat eenige Rijnsburgers het kastje, waarin zich de in stallatie bevindt voor het openen der brug, hebben open gemaakt en de sleutel bestemd voor het ophalen der electrische brug, heb ben meegenomen. REGISTRATIE TUINBOUW De door het veilingbestuur gehouden re gistratie der tuinbouwbedrijven, welke op verzoek van den Regeering9Commissaris voor de Tuinbouwsteunwet in verband met de op handen zijnde uitkeering van steunbedragen voor 1933, en pm een beeld te kunnen vor men van den omvang der cultures der ver schillende producten, is thans beëindigd. On geveer een 2./0-tal bedrijven zijn ingeschre ven met opgaven van de cultures in 1933, zoodat geconstateerd kan worden, dat wel allen, of bijna allen aan de voorschriften hebben voldaan. Alhoewel door velen nog de vraag gesteld wordt, welke producten voor teeltbeperking in aanmerking zullen komen, en men dus ten opzichte der beperking nog eenigszins in het onzekere verkeert, dat geen uitbreiding der cultures zal mogen plaats hebben, staat wel voor iedereen vast en een van de gevaarlijkste experimen ten op heden is wel, land bijhuren voor uit breiding van het bedrijf. Als er iets niet zal worden toegelaten, dan zal het zijn uitbreiding der teelt en die in 1933 geen groenten of vroege aardap pelen teelde met de bedoeling deze te ver- koopen zal in 1934 zeker niet in aanmerking komen voor een teeltvergunning. Voor zichtigheid ten opzichte van het huren van teeltgronden is zeker geboden. Zulks niet te doen kan alleen tot teleurstelling leiden. In verband met de vele vrij komende per ceelen teelgrond door de bloembollensanee- ring heeft het veel nut, dat tijdig tot bo vengenoemde registratie is overgegaan, waardtjor de tuinders tijdig van een en ander op de hoogte zijn gesteld. LEIDERDORP BURGERLIJKE STAND. 1VALLEN: A Koolmoes—Griekspoor Blanklïnvan der Voorn d. LEIDSCHENDAM GECOMBINEERDE RAADSVERGADERING Bedrijlsbegrootingen goedgekeurd. Gisteravond kwamen de raden van Stompwijlc en Veur in gecombineerde open bare vergadering bijeen ter behandeling van de bedrijfsbegrootingen. De heer T. Borst (a.r.) rapporteerde voor de commissies ad hoc, die de begrootingen onderzocht hadden en bracht hulde aan de technische en administratieve leiding. Hij verzette zich met den heer Willemse (r.k.) namens de meerderheid der commissie te gen de post, welke zou leiden tot de vaste aanstelling van een ambtenaar, omdat deze over korte tijd te duur zou worden voor het bedrijf. De heer Vink (a.r.) betoogde, dat er vol-. Radio Nieuws. GEMEENTELIJKE RAD30DÏS.TÜBUTIE DONDERDAG. Programma III: 812 Lan- genberg; 12.20—16.05 North Reg.; 16.05—17.20 Daventry; 17.20—19.50 Brussel ,£V1); 19.50—atl. gens het ambtenarenreglement maar twee wegen openstaan: ontslag of vaste aanstel ling; een methode, waarbij het Reglement feitelijk ontdoken wordt, zou onoprecht zijn. De Voorzitter verdedigde een vaste aan stelling met de bijvoeging, dat de ambte naar hieruit geen consekwenties mag trek ken. Na langdurige bespreking staakten in de raad van Stompwijk de stemmen, terwijl de post in de raad van Veur met drie stemmen vóór verworpen werd. De heer Raaphorst (r.k.) deed het voorstel om aan werkloozen onder zekere voorwaar den reductie te verleenen voor gas en elec- triciteit. De heer Vink betoogde, dat zulks bedrijfstechnisch onverstandig, sociaal on billijk en praktisch onmogelijk is. Anderen sloten zich hierbij aan en het voorstel vond bij niemand steun. Op voorstel van de commissie ad hoe werd de post voor een nieuw te benoemen fitter (in een vacature) pro memorie uitge trokken. Het voorstel tot opzegging der overeen komst in zake gas- en electriciteitsvoorzie- ning aan den Westvlietweg met de gemeen te Voorburg vond algemeene instemming. Zeer waarschijnlijk zal met wederzijdsch goedvinden de overeenkomst reeds in het volgend voorjaar verbroken worden, hoewel het contract loopt tot October 1935. Een breede discussie ontspon zich over de verlichting van de Broekweg. De heeren Koerts (lib.), weth. de Koning (r.k.) en Schroder (r.k.) betoogden, dat Veur be zwaar moest maken tegen de nog niet nood zakelijke verandering van een boven- grondsche leiding door een ondergrondsche kabel; daarentegen waren de heeren Willemse (r.k.), Bloemheuvel (s.d.), de Lan gen (r.k.) en Borst (a.r.) van meening, dat vervanging gewenscht is. Ten slotte werd een bemiddelingsvoorstel van weth. v. d. Bosch (r.k.), waarbij Stomp wijk ongeveer f 800 extra zal betalen, met bijna algemeene stemmen aangenomen. Op grond van een medisch advies werd aan den heer J. H. Groenewegen, gemeente ontvanger, ziekteverlof verleend en werd tot tijdelijk ontvanger benoemd de heer J. J. J. v. d. Akker, ambtenaar ter secretarie, die onmiddellijk beëedigd werd. Na afloop der openbare vergadering ble ven de leden van de Stompwijkscho raad op verzoek van den heer Vink nog gerui- men tijd bijeen ter bespreking van eenige door hem aan 't cöllege gestelde vragen over een voor de gemeente belangrijke aan gelegenheid. LISSE WEER EEN AUTOBOTSING De groentengrossier v. P. uit Sassenheim wilde met zijn vrachtauto de Zwartelaan in rijden doch werd door een achter hem op komende auto gegrepen, welke niet op het uitstaande richtingsignaal van v. P. lette- Beide wagens werden zwaar beschadigd en moesten per .kraanwagen weggesleept wor den. De politie maakte proces-verbaal op. BOND VAN KLESN-KWEEKERS Woensdagavond wordt in hotel „De Witte Zwaan een belangrijke vergadering gehou den om te komen tot oprichting van een afd Lisse van don Bond van Zuid-Hollnndscho Kleinkweekers. BRUGGENBOUW De nieuwbouw van de Jannetjesbrug is in vollen gang. Met de fundeeringswerken is reeds een aanvang gemaakt. NOORDWIJK FILMAVOND NED. JONGELINGSVERB. Gisteravond werd in het koor. van de Ned. Herv. kerk te Noordwijk-Binnen de film „Van Bondsdag tot Bondsdag" vertoond, uit- SXEÏÏ Va" het Nederi. Jongel. Verbond. De publieke belangstelling was zeer groot zoo dat alle beschikbare plaatsen bezet waren toen Ds. Siddré den avond opende en den aanwezigen verzocht psalm 118 1 te zin gen. Daarna ging Ds. Siddré voor in gebed en sprak een kort openingswoord. Spr. was verheugd over de groote opkomst, echter t ^pr' een te,eurstellende mededeeling nl. dat de voorz. van het Jongelingsverbond, de neer r ike niet aanwezig kon zijn wegens een lichte ongesteldheid. Spr. richtte eenige waardeerende woorden over het vele goede werk dat de voorzitter reeds tot stand "heeft gebracht. Spr. wijdt vervolgens eenige woor den aan de film. waaruit de liefde van het Jongelingsverbond zoo daadwerkelijk naar voren treedt, waarachter Gods liefde staat, die het mooie Verbond in stand houdt. Hier na werd door den heer Wisse de film ver toond, waarbij de heer C. Tabak, algem. secr. van het hoofdbestuur, een verklarend woord sprak. Hoewel de film niet heel scherp was, kreeg men toch een duidelijk beeld van het vele, moeilijke, doch mooie werk, dat alom in den lande door de vele afdeelingen van het Verbond wordt verricht. Een van de voornaamste factoren van het Verbond is het opvoeren van het lichamelijk en gees telijk peil van de jongemannen, hetgeen in deze film duidelijk naar voren treedt, Am- Aan het bureau van de NIEUWE LEIDSCHE COURANT, Breestraat 123, Leiden Hiermede verzoek ik U in te schrijven als abonné op ons blad voor minstens één jaar met gratis toezending van de bladen tot 1 October a.s.,

Nieuwe Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6