DINSDAG 26 SEPTEMBER 1933 TWEEDE BLAD PAG. 6 STADSNIEUWS VAN HET STADHUIS REGELING VAN HET VERKEER OP 3 OCTOBER A.S. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Overwegende, dat 'i met 't oog op defees- telijkhcdcn op 3 October a.s. noodzakelijk is bijzondere maatregelen voor te schrijven ten opzichte van het rijverkeer; Gelet op de Verordening pp het Rijden: Hebben besloten: den toegang tot de bin nenstad voor rijpaarden, door paarden ge trokken ^-voertuigen en motorrijtuigen op méér dan 2 wielen, op 3 October a s. van des voormiddags 7 uur tot des nachts 1 uur af te sluiten. Deze afsluiting zal geschieden door het aanbrengen van afsluithoomen op: lo. den Morschweg bij de Lopsenstraat; 2o. den Rijnsburgerweg tusschen Kager- stiaat en Houtlaan; 3o. den Haarlemmerweg bij de Warmon- derbrug en Trek vaart brug; 4o. de Verversbrug zijde Oude Heeren gracht; .'kj. den Lage Rijndijk vóór Schrijversbrug; <>o. de Groote Havenbrug; 7o. den Hooge Rijndijk bij don ingang Sportterrein; *50. den Zoeterwoudsehe Singel hoek Het> renstraat; Do. de Koepoortsbrug zijde Heerenstraat, lOo. de Vreewijkbrug zijde Witte Singel llo. de Wittepoortsbrug zijde Noordeinds'- ploin; 12o. den Lammenschansweg bij den Zoe terwoudsehe Singel; terwijl de Tunnels aan den Maredijk en de Roomburgerweg aan den Kanaalweg dooi palen zullen worden afgesloten. Te volgen route buiten het afgesloten ge deelte der gemeente: lo. Van den Morschweg over Rijnzicht- brug, Haagweg, Witte Singel. Heerenstraat, Zoeterwoudscheweg, Kanaalweg, Hooge Rijndijk; 2o. Van den Rijnsburgerweg langs War- monderweg naar Haarlemmerweg, Groen onrdstraat. Hansenstraat, Korte Hansen straat, Pasteurstraat, Maresingel, Heeren singel, Lage Rijndijk of langs Rhijngeestei Straatweg» en Haagsche Straatweg te Oegst- geest. zie verder sub. lo.; 3o. Van den Haarlemmerweg, zie sub. 2o.; lo. Van den Hooge Rijndijk langs Kanaal weg, Zoeterwoudsehe Weg, Heerenstraat, Witte Singel en Haagweg; 5o. Van den Haagweg, zie sub. lo. Zij brengen mede ter kennis van belang hebbenden: lo. dat in de nabijheid van elke afslui ting een gelegenheid bestaat tot plaatsing van motorrijtuigen, welke gelegenheid door horden zal worden aangeduid; 2o. dat rij- en voertuigen en motorrijtui gen mogen worden geplaatst in de zijstra ten van den Maresingel, den Heerensingel, den Witte Singel en de Heerenstraat; 3o. dat het steeds geoorloofd zal zijn met rij- en voertuigen en motorrijtuigen de stad door de afsluithoomen te verlaten; io. dat zij, die binnen de afsluiting met hunne rij- en voertuigen en motorrijtuigen wenschen te worden toegelaten, voorzien moeten zijn van een vergunning afgege ven door den Commissaris van Politie. Bij het daartoe strekkend vei zoek mod worden opgegeven de reden, waarom men wenscht. te worden toegelaten, alsmede de plaats, waar het vervoermiddel zal worden gestald Het is ten strengste verboden me? c-en rij- of voertuig of automobiel in de binnenstad op den openbaren weg een plaats in te A. VAN DE SANDE BAKHUI.TZEN, Burgemeester. A. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 26 September 1933. De Burgemeester van Leiden; Vertrouwende, dat een ieder zal willen medewerken tot eon geregeld en ongestoord verloop van den 3 October-Optocht op Dins dag den 3den October a.s., noodigt allen uit. om alsdan het middengedeelte der stra ten vrij te houden, niet met den optocht mede te loopen en alle belemmeringen uit den weg te ruimen. Hij verzoekt een ieder dringend, ter voor koming van ongelukken, niet met serpen tines of confetti te werpen, en om in het belang der goede orde op alle wegen en bruggen rechts te houden. A. VAN DE SANDE BAKHUUZEN, Burgemeester. Leiden, 26 September 1933. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien de artikelen 10 en 27 der Veror dening op het Rijden; Bepalen: dat, ter gelegenheid van de 3-Octoberfeesten, op 3 October a.s., 's avonds van 7 uur tot 's nachts 1 uur, in het belang van de vrijheid en de veiligheid van het verkeer daarover, navolgende wegen zijn gesloten verklaard in beide richtingen met voertuigen (behalve handwagens) en motor rijtuigen op méér dan 2 wielen: de Sta tionsweg. de Steenstraat, de Prinsessekade, het Kort-Rapenburg en de Rijnsburger- singel. A. VAN DE SANDE BAKHUIJZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 26 September 1933. RAADSAGENDA De Raad dezer gemeente zal vergaderen op Maandag 2 October a.s., des namiddags te twee uur, in het gebouw „Tot Nut van 't Algemeen". Tc behandelen onderwerpen: 1. Praeadvies op het verzoek van den heei A. Horrée om eervol ontslag als hoofd van do o.l. school aan de Medusastraat A. 2. Benoeming van twee curatoren van het Gymnasium. 3. Benoeming van een hoofd van de o.l. school aan den Zuidsingel A. 4. Benoeming van een hoofd van de o.l. 6cliool aan den Zuidsingel B. 5. Benoeming van een hoofd van de o.l. School aan de Medusastraat A. G. Benoeming van een tijdelijk leeraar in het Engelsch aan de Gemeentelijke Kweek school voor onderwijzers en onderwijzeressen 7. Voorstel om Dinsdag 3 October 1933 aan te wijzen als dag waarop de bij de Win kelsluitingswet (S. 460 van 1930) voorge schreven bepalingen omtrent het sluitings uur voor winkels niet zullen gelden. S. Suppletoirs begrooting, dienst 1932. van het Gereformeerde Minne of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis. 9. Rekening dienst 1932 van het Gerefor meerde Minne of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis. 10. Rekening dienst 1932 van den Armen raad. 11. Voorstel tot overbrenging van het dienstjaar 1932 op dut van 1933 van gelden in verband met fle voldoening van onbetaald gebleven vorderingen en' het nog niet ver werkt oT verbruikt zijn van verleende cre- dicten, alsmede tot overbrenging van ver schillende ontvang- eri uitgaafposten van den kapitaaldienst. 12. Voorstel in zake het sluiten van kas- geldleeningen gedurende het eerste kwartaal 1933. 12. Praeadvies op het verzoek van den heer H. Kuhler, ouderwijzer in lichamelijke oefening aan de o.l. scholen alhier, om toe stemming tot het geven van enkele lessen per week aan dc bijzondere school voor l.o. aan den Hoogen Morschweg en aan de Zen dingsschool te Oegstgeest. 14. Voorstel tot verkoop aan de Woning- bouwvereeniging „de Tuinstad wijk" van een strook grond, deel uitmakende van hoi per ceel kad. bekend gemeente Leiden, Sectie M No. 4656, nabij de Koninginnelaan. 15. Voorstel tot aankoop van het patro nen- en munitiemagazijn met bijbehooreud terrein, kad. bekend gemeente Leiden, Sectie P. No. 246 en van liet op gemeentegrond staande plantonhuisje aan den Lagen Morschweg en tot beschikbaarstelling van de voor die aankoopen benoodigde gelden. 16. Voorstel tot verlenging van den ter mijn van ontruiming van onbewoonbaar ver klaarde woningen in het complex Lange Bon we louwensteeg—Lange Paradijssteeg. 17. Voorstel tot verhooging van de voor de bebouwing van het gebouw van de IToo- gere Burgerschool voor Meisjes beschikbaar gestelde gelden. 18. Voorstel tot wijziging van de verorde ning van 12 October 1905 (Gemeenteblad No. 25) op het houwen en sloopen. 19. Beantwoording van de interpellatie van den heer Wilbrink in zake de plaatsing van aanplakborden. VEREEN. VAN CHRISTELIJKE ONDERWIJZERS ESSSEN LEZING DRS. J. BREDERVELD De Ver. van Chr. Onderwijzers(essen) in Nederland en Overzepsche Gewesten hielt» Zaterdagavond in het Nut haar uerste bij eenkomst in dit seizoen. Vele leden en belangstellenden hadden aan dezen eersten oproep gehoor gtgeven, hetgeen goede verwachtingen geeft voor de winterperiode. De voorzitter, de heer Zijlstra, heette, na dat Ps. 130 2 en 3 was gezongen en l Kon. 3 415 was gelezen, allen hartelijk welkom en sprak naar aauleiding van het voorgelezene. de btde van Salomo om een wijs en verstandig hart, een kort, ernstig overdenkingswoord, waarin hij op dqn voor grond stelde, dat nu de onderwijzerjstaak door allen weer aanvaard is, ook bij ons gevonden moge worden de bede om wijsheid en verstand om de taak van onze vaderen den strijd voor het Chr. onderwijs, voort te zetten. Als de bede om een wijs hart in ons woont, aldus spr., dan zal God op Zijn tijd zeker ons Zijn zegen niet onthouden. Nadat de notulen waren gelezen en enkele huishoudelijke mededeelingen waren ge daan, sprak iDrs. J. Brederveld over „Geloof en Wetenschap". Wie, aldus spr., deze woorden wat nader bekijkt, zal opmerken, dat ons hier niet al leen twee cultuurmachten worden getee- kend, maar ook dat twee tendenzen van den menschel ij ken geest zich openbaren. Aller lei mogelijkheden zijn er die de vraag tus schen geloof en wetenschap doen oprijzen. Wetenschap is de abstractie en afgeleid van weten. Tegen de overschatting van de wetenschap staat de verachting, beide berus ten echter op onkunde. Aan éen nadere bescnouwing onderwerpt spr. dan het geloof en de wetenschap in de functie van den menschelijken geest. Spr wees er hierbij o.a. op dat het wantrouwen niemand bespaart blijft. In de wetenschap hebben wij hierbij te doen met het mede- deelingsvertrouwen. Door redeneenng ko men wij tot vertrouwen maar hierbij dient opgemerkt te worden dat dit ook is een soort zien. In het geheugen bewaren wij dan weer wat wij gezien hebben en het ge heugen dat is ook een vertrouwen. Als het zien afgeloopen is, dan moeten wij vertrou wen hebben. Wat wij waargenomen hebben zullen wij ook moeten combineeren. Dat het weten in nauw verband staat met het ge loof zien wij ook uit ons geheele zijn, ons willen staat hiermee in nauw verband. Op een terrein waar ons begeeren meewerkt is ons verstand daar in den regel ook nauw bij betrekken. Geloof is een zich vertrouwend overgeven aan een persoon en zijn woord. In het geloof ligt de overtuiging aangaan de een zekere waarheid. Onze overtuiging kan grondeloos zijn, wanneer dit niet bestand was en geen mo gelijkheid dat wij met onze medemenschen omgingen, was er geen leven. Spr. behandelde hierna de wetenschap in verband met onze menschelijke functie. Weten is de zekerheid aangaande een ze kere zaak. Weten is zonder een grond voor gelooven onmogelijk, de eigenlijke spanning ligt in het gelooven en aanschouwen, hei geen door spr. nog met enkele becjden wordt uitgewerkt. Rpr. gaat dan na de verhouding van de wetenschap en het geloof in de sociale func tie. De wetenschap moet veel aannemen maar behoudt zich het recht van correctie voor. De wetenschap wil verklaren, orde scheppen waar schijnbare wanorde heersch- te. In den strijd tusschen geloof en weten schap gaat het om den inhoud van hei Christelijk geloof, het gaat over gereformeer de geloofsartikelen. Uitvoerig stond de heer Brederveld voorts stil bij de geloofs- en dc wetenschap- axiama's, oén en ander toelichtende met verscheidene voorbeelden. Ook bij de evolutie-theorie, die een hypo these is, werd door Spr. nog in het kort stilgestaan. Fractisch kunnen geloof en wetenschap samengaan, hetgeen door Spr. door enkele uitspraken van geleerden werd aangetoond. Wij dienen echter, volgens Spr., hieroij toch voorzichtig te zijn. Spr. eindigde» met er op te wijzen, dat ons gelooven en weten terug moge gaan tot op Jezus Christus. De heer Brederveld werd door den voor zitter bedankt voor zijn keurige uiteenzet ting van deze zoo belangrijke materie, -waar na gelegenheid was om met Spr. *an ge dachten te wisselen. In deze xergadering werd de heer Bake- ma. hoofd der school Stadhouderslaan, ge kozen als voorzitter derafdceling, wegens periodieke aftreding van don heer Zijlstra. De heer Bakcma hield zijn benoeming in beraad. DE LEIDSCHE WINKELWEEK Morgenavond wordt door Werkmans Wils kracht weer een muziekommegang door de stad gehouden. De rout* is als volgt vastge steld: Gangetje, Botermarkt, Vischmarict, Aalmarkt, Vrouwensteeg, Rreestraat, Kort Rapenburg. Princessekade, Steenstraat, Sta tionsweg Stationsplein, Stationsweg, Morsch singel, Morschstraat, Haarlemmerstraat, Pe likaanstraat. Hooigracht, Watersfeeg, Hoo- gewoerd. Steenschuur, Douzastraat, Jan van Houtkade, Korcvaarstraat, B reestraat, Maarsmansteeg, Hoogstraat, Donkersteeg, Haarlemmerstraat, Havenplein. VAN WIE? Bij de politic is een onbeheerd gevonden heerenrijwiel te bevragen. SLUITING VAN CAFE'S OP 3 OCT. A.S- Namens den Burgemeester dezer gemeente brengt de Commissaris van Politie ter ken nis van oelanghebbenden, dat bet sluitings uur voor drankinrichtingen in den nacht van 3 op 4 October a.s. fs bepaald op 1 uur. Tot dat uur mogen houders van muziek- vergunningen in hun inlichtingen muziek laten maken. Degenen, die zich alsnog van zoo'n ver gunning wenschen te vo >rzien, moeten een daartoe strekkend verzoek vóór Donderdag 29 September a.s. bij den commissaris van politic hebben ingediend. PLANTSOEN-CONCERT Het Leidsch Politie-Muziekgezelsehap, di recteur de heer M. Bolderdijk, zal Donder dag 28 September a.s. een concert geven voor den Bond van Leidsche Harmonie en Fanfare-Vercenigingen, 's avonds acht uur, in het Plantsoen (Musis Sacrum). Stoelen zijn te huur tegen de geringe prijs van s echts vijf cent. Verzoeke beleefd gedurende het concert niet te loopen. Even tueel niet doorgaan zal op de gewone ma nier worden bekend gemaakt^ Het programma bevat de volgende num- t. Feestmarsch, J. R. van der Glas 2. Messidor, ouverture, F. Andrieu 3. Frühlingsmorgen, wals, F. v. der Bossche 4. En Garnison, fantasie, J. B. Minne 5. Les Amazones, marsch, G. Lobman 6. La Dame de Trefle, ouverture, L. Langlois 7. Boven de starren, 8. Tannhauser, fantasie sur l'opera, R. Wagner arr. F. Gadenne BAZAAR KINDERWERK JERUEL Gisterenavond is op eenvoudige wijze zonder offieieeliteit de bazar geopend, van welks opbrengst het bestuur van Jeruel's Kinderwerk zijn tekort hoopt in te halen. De panden aan de Botermarkt 2 en Koorn- brugsteeg 5 geven een allergezelligsten in druk. Uit de honderden artikelen, welke voor uiterst billijken prijs zijn uitgestald en die door de burgerij dezer stad bijeenge bracht zijn, blijkt wel, in welk'n groot aantal vrienden de stichting Jeruel, Middelste gracht zich mag verblijden. Onder de in on derlinge groepen gesorteerde uitstallingen treffen we aan: kindarkleedinp, huishoude lijke artikelen, galanterieën, speelgoed enz. Een rad van avontuur, welwillend in bruik leen afgestaan door den heer J. J. Laman, Voorzitter der E.L.I.C. „Sperwer", bleek gis teren reeds een inslaande attractie. De fa. M. A. M. v. Noort gaf een zending gebakjes, v. Ne'Ie zoigcle voor koffie en thee, de heer luyken, Breestraal, zorgde voor muziek, door een gramofoon af te staan en zoo hoopt men tot en met 3 October op geeellige en nuttige wijze in de door den heer J. P. Driessen hiervoor beschikbaar gestelde pan den voor het mooie werk van Jeruel alles uit te verknopen, wat met zooveel liefde werd bijeengebracht door velen, die belan geloos hiervoor hun tijd gaven. COLLECTE ROODE KRUIS Het Bestuur- van de Afdeeling Leiden van het „Nederlandsche oode RKruis" verzoekt ons mede te deelen, dat op Woensdag 27 dezer hier ter stede zal worden gehouden een collecte langs de huizen en een vlagge tjesverkoop op straat, teneinde het „Roode Kruis" in staat te stellen zijn vredestaak naar behooren te vervullen. Waar vroeger de taak van het „Roode Kruis"' yvas, uitslui tend hulp te verleenen in tij'den van oorlog heeft het zijn werkzaamheden uitgebreid tot het in vredestijd bevorderen van de volks gezondheid, hygiëne en hulpverleening bij nationale rampen enz. Hiervoor is veel geld noodig! Wij sporen iedereen aan naar vermogen bij te dragen om het „Nederlandsche Roode Kruis" in staat te stellen zijn vredestaak te vervullen wat aan het geheele Nederlandsche volk ten goede zal komen. WERKLOOZEN-VOETBAL Woensdagmiddag 4 uur speelt op het U. V. S.-terrein C. G. W. I een voetbalwed strijd tegen een U. V. S.-combinatie. UIT ZIJN AUTO GEVALLEN. Gistermiddag omstreeks half vijf is de 31-jarige W. P. den II. uit Oegstgeest op de Middelste gracht van zijn auto ge\allen, waardoor hij een lichte hersenschudding bekwam en door den E. H. D. naar het Diaconessenhuis moest worden overgebracht TE WATER In dpn afgeloopen nacht is een koe in de Oude Singel te water geraakt. Eenige brugwachters, agenten en nachtwakers wisten het dier met vereende krachten op het droge te trekken. De onbekende eige naar kan zijn koe in ontvangst nemen bij den veehouder Roelofs aan de Haven. AANBESTEDING Door den directeur van Gemeentewerken is hedenmorgen namens B. en W. aanbe steed het bouwen van 55 eengezinswonin gen en het uitvoeren van slootdempingen, rioleerings- en grondwerken op een terrein gelegen tusschen de Lusthoflaan en de Os en Paardenlaan. Ingekomen waren 47 biljet ten. Ingeschreven was als volgt: v. d. Wal en v. Diepen, Amsterdam f 155.000: N. van Deursen, Gorcum f 154.975; M. H. Hamers. Amsterdam f 151.300; N.V. Jac. v. Gent, Amersfoort f 151.200; Fokkens, Arnhem f 150.000; J. Knik, Amsterdam f 149.GOO; de Bruin, Amsterdam f 148.000; Busser en v. d. Veen, Amsterdam f 148.450; Oudshoorn en Zn., Leiden f 144 000; fa. Beyer en v. d. Kuil, Den Haag f 143.820; fa. Ottenkamp f 142.130; fa. Zandman, Coevorden f 141.900; fa. de Boer en Dekker, Wormerveer f 141.444; fa. Mijnders en Co. Dieren f 141.000; A. Voor dauw, Zwammerdam f 139.800; fa. Gesman en Zoetemeyer, Alphen f 139.300; fa. War naar, Lelden f 139.039; Ir. Bureau voor Bouwnijverheid. Oegstgeest f 138.500; J. Bakker, Zaandam f 137.790; Enschedcsche Bouwnijverheid f 137.000; H. en A. Lastdra ger. den Heldor f 136.602; Gebrs. Trebbe, En schedé f 136.000; Engelvaart en Pusters, Den Haag f 135.000; J. v. d. Putten, Haar- rm f 135.000: fa. Boddaert, Den Haag 133.350; Frohlich, Harlingcn f 132.900; N.V. Bergshoef, Alphen f 132.500; Joh. v. Krey, Rosmalen f 132.500; Hoenders en Vos, Hen gelo f 131.800: de Jager. Bilthoven f 131.300; Zaansch Coöp. Bouwershedrijf, Wormerveer f 131.000; Ilannink, Lonneker 130.900: Lam- mers en Kok, Enschedé f 130.200; fa. Mul en Sehreuder. Almelo f 129.950; J. v. Stegeshock Pijnacker f 129.700; A. C. de Snaayer, Vlaar- r! in gen f 129.067: v. IIoolc en Zn., Brielle f 129.000: v. d. Velden en de Jong, Oegst geest f 128.347; Gloeke, Leeuwarden f128 200, fa. Sanders en Co., Gouda f 127.847; Co Kui pers, Surhuisterveon_f 124.840; N. .T. Morijn, Dordrecht f 124.390; N.V. Haagsche Aann. Mij. f 120 277; M. A. Brink, Leeuwarder, f 119.325; Meulink,'Zwolle f 119.200; Bartels, Zwolle f 117.000. ALPHEN AAN DEN RIJN INSTALLATIE BURGEMEESTER COLIJN NOG MEERDERE REDE VOERINGEN Zeer drukke receptie In-u vervolg op ons verslag van gisteren laten we hier nog volgen een beknopt ver slag van de redevoeringen door andere spre kers gehouden. Toespraak wethouder Spreij Wethouder §>preij wil gaarne als jongste wethouder enkele- woorden zeggen. Spr. fe liciteert den nieuwen burgemeester hartelijk Het zal hem een genoegen zijn met hem saam te werken en wil gaarne zijn volle medewerking toezeggen. Ook mevr. Colijn begroet spr. hartelijk. Spr. besluit zijn toespraak met den wensch dat God burgemeester Colijn langen tijd voor Al-phen za-l sparen en h-cm tot rijken Zegen zal stellen. Toespraak raadslid Ruting Het oudste raadslid die heer J. H. Ru t i n g riep den nieuwen burgemeester namens de C. H. fractie een hartelijk welkom toe.. Voor ons aller oog, zei de Spr. ojn. staat nog hot afscheid van u-w hooggeacht en voorganger uit ons miidd-en, d-r. H. J. Lovink en ziedaar, geen maand later zijn wij wederom bijeenge roepen om getuigen te zijn dat. U als burge meester van deze gemeente en tevens als voorzitter van dezen raad wordlt geïnstal leerd en deze vergadering leidt. Het zou toch van weinig medeleven in den gang van de gemeentebelangen een-rzijds ge tuigen als wij zouden zeggen: Gij rijt ons onbekend. Neen, het is ons allen zeer goed bekend dait Gij in Uwe vorige gemeente Boskoop, welke Gij met eervol ontslag hebt verlaten, Uwe sporen in ruime mate, wat behartiging der gemeentebelangen betreft, -hebt verdiend. Gij werd geboren, aldus spr. op het plat teland, op een groote boerderij in Haarlem mermeer uit een agrarische familie, welk geslacht in 1 andboowkringen een goeden klank heeft behoud-en tot nu toe! Gij hebt door Uw aanleg en karakter getoond Uw ta lenten beschikbaar te willen stellen voor Staat en Gemeente. Mogelijk dat Boskoop en Alphen a.d. Rijn tusschen stations genoemd kunnen worden op Uw verdere loopbaan. Moge Gij met den ijver en die lust die U karakteriseeren den aangevangen ar beid met succes voltooien. Ik spreek hierbij de hoop uit dat als scheiding eens zal vol gen, gij volmondig zult kunnen zeggen: „De tijd hier doorgebracht in deze gemeente, be hoorde tot den schoonsten van mijn leven, voor mij en mijn gezin; en ik spreek het ver trouwen ui.t namens den raad dat gij U ge heel zult wlidlen geven voor den bloei en de welvaart van deze gemeente. Dat het huis te Uwer beschikk-jg gesteld, voor U, Uwe Gade en Uwe kinderen een lieflijke woning moge zijn opdat daar bevestigd worde wat Psalm 133 vertolkt Moge het beleid door U ge voerd, zijm: rechtvaardig, wijs en zacht; Gode tot eer en tot Alphens bloei in lengte van jaren. Toespraak raadslid Den Ouden Volgende spreker was de heer A. den Ouden, diie het woord voerde namens de A. R. raadsfractie. Uw 10-jarige loopbaan als burgemeester der naburige gemeeente Boskoop, zeidie spr.., en de meest gupnstige berichten diie wij over Uw beleid daar ter plaatse ontvingen, doen ons ook hier met vertrouwen de toekomst met U tegemoet gaan. Het kan niet ontkend worden, dat U bij de aanvaarding van Uw ambt hier ter plaatse, een zware taak op U genomen hebt. Staat Alplne-n bekend als een ibloei-nnde gemeente, en zijn hier voor de toe komst nog groote plannen, waarvan er en kele ter uitvoering gereed liggen, en andere dank zij de voortvarendheid van Uw voor- K. VAN K. RIJNLAND Nieuwe Inschrijving. 25 Sept. 6264. Wer- nink's Betonpual. N.V. Leiden, Hooge Morschweg 114, fabricage van en handel in betonpalen en betonplangers, uitvoeren van fundeeringswerken, enz. (Ned. Staatscour.: 13 Sept. 1933, Bijv. Nr. 1603). Dir.: P. A. Wernink, Wassenaar en J .J .G. van Hoek, Leiden. Maptsch. kap.: f 10.000, waarvan ge plaatst en gestort f 3000. W y z i g i n g. 23 September: Vliets Autohandel. Alphen a. d. Rijn, Prins Hendrikstraat 5a. Bovengenoemde handelszaak is in Februari 1933, overgegaan aan de ven nootschap onder firma: Gebr. van Nielen, te Waddinxveen. Firma P. Alkemade en Zonen. Noordwijk- Binnen, Lynbaamveg 4. Timmerfabriek. Boven genoemde vennootschap onder firma is met ingang van 1 Januari 1932 omgezet in een naamlooze vennootschap onder den naam: Stoomtimmerfabriek Norhtgo v.h. firma P. Alkemade en Zonen. N.V. Wijziging. 25 Sept. Peke Fabrieken. Lei den, Galgewater 18, fabricage van limona des, siropen, advocaat, tafel water. Bijv. uit- geoef. bedr.: import van wijnen. DE BONNENRECLAME DER WINKEL WEEK. Proces-verbaal opgemaakt De politie alhier heeft tegen enkele win keliers alhier proces-verbaal opgemaakt we gens overtreding van de Loterijwet Gedu rende eenige jaren was het de gewoonte aat de deelnemende winkeliers tijdens de Leid sche Winkelweek één of meer hunner arti kelen g/atis beschikbaar stelden voor koo- pers, z.g.n. Winkelweekgcschenken. De koo- pers kregen dan genummerde bons en de W. W.-commissie besliste dan door het lot aan wie deze geschenken te ndeel vielen. Trans zal dus uitgemaakt worden of dat al of niet in strijd is met de Loterijwet. BRANDSTICHTING Het Gerechtshof te 's-Gravenhage zou mor gen arrest wij-zen in de zaak tegen C. P L. alhier, die op 13 dezer in hooger beroep had terecht gestaan van een vonnis van de Haagsche Rechtbank waarbij hij wegens brandstichting in den nacht van 8 op 9 Fe bruari van dit jaar in een perceel aan de Heerengracht alhier was veroordeeld tot een gevangenisstraf van 3 jaar. Naar wij vernemen heeft het Ilof. alvorens arrest te wijzen, een hervatting van het on derzoek gelast. BURGERLIJKE STAND BEVALLENP Moot en—Riethoven z.; C Chr. Develinc—Pracht d W J Kasteden—de Bruin dA Beets—Moleman z. D S Verhaat»—Sepers d, C Fleman—Dragrt z.C C H v Diemen Lan grezaal z.: E Bouman—Gorthuis J.: M de Neef- van Weizen z.\ W v Ek—Lomoyer d. OVERLEDEN: O de Groof—v Donkelanr vr Cl 1.: F ,Tv/n m 58 J.; HAM Monnlnkhof m 29 j.; P Mazurel m 55 j.: Th A M Koomen 11 i. GEHUWD: .1 J .Slingerland en L Nieuwenhui zen: N G H de Wilde en M Th Neerinex: t Jan sen en M van Es, L C J M Llnsscn -jn II Chr M :Bots. ganger in groote lijnen uitgestippeld zijn, toch zult U ook hier ervaren, dat de econo mische omstandigheden zeer zwaar op onze gemeent-e drukken, zoo zwaar, dat wij ons bier ook zullen moeten beperken tot het uiterst noodaakelij-ke, terwijl bovendien een eendrachtige samenwerking en inspanning van alle krach-ten noodig zal blijken, om te zorgen dat onze gemeente niet onder voogdij der regeering zal komen. Mijnheer de Bur gemeester, de A. R. raadsfractie wenscht U Gods anmiisib-aren zegen toe op liet werk dat U hier wacht. Wij hopen dat het U gegeven mag worden, hier werkzaam te zijn in het algemeen belang en tot blo?-i d-c-r gemeente, zoodat wij weer onze volle aandacht kunnen schenken aan de opbouwïng en noodzake lijke verbetering van Alphen a.d. Rijn. Wij zeggen U daarbij dan bij voorbaat onze volle mededewerki ng toe. Toepraak raadslid Boeren Hierna nam het woord de liec-r J. L. H. Boeren, sprekende namens de R.K. frac tie- Wij begroeten U de eerste plaats als het bestuursorgaan in onze gemeente, aan wiiens gezag, als door God gesteld, wij ons gered-olijk onderwerpen. Wij begroeten u op de tweede plaats als hoofd van ons college den Ra-ad. En in d-ie kwaliteit zien wij U zoo gaarne staande boven de partijen en buiten de. politiek; met enkel en alleen dit groote en mooie doelwit voor oogen: het algemeen .belang en het algemeen welzijn, den blo ii en den voorspoed van Alp-hen en zijn bewo ners. Ja, zelfs dan ook, als d-ie houding wel eens zou kunnen aandiruisóhen tegen per soonlijk inzicht of politiek belang. nE in dien zelfden geest en bezield met dezelfde gevoe len treden wij u, den voorzitter van den raad tegemoet en geven u de verzekering van onzen goeden wil om in volle vertrouwen en goede verstandhouding met u samen te werken tot het waarachtig belang onzer ge meente. Nadat de heer Den U y 1 namens de S. D. A. P. volle medewerking had toege zegd, voor zoover dat mogelijk zal zijn, was het woord aan den heer K. S a 1 v e r da, ge- j uieentesec retails. Toespraak' K. Salverda- Mag i'». zei de Spr., ook mede namens den Gemeente Ontvanger, de Hoofden van dienst den Inspecteur van Politie en de Chefs van de afdeelingen der gemeentesecretarie hier tegenwoordig, U harte-lijk geluk- wenscihen met Uwe benoeming tot Burge meester dezer gemeente en U het welkom toeroepen als onzen Chef en Leider,, nu ,U Uw amlbt aanvaard hebt. Wanneer wij U als zoodanig begroeten, dan zeggen wij gaarne onze volle medewerking toe, naar de mate onzer kraohten bij d-e vervulling van Uw taak. Dat is nitot zóó te verstaan als of we die medewerking zouden kunnen verleenen en ook niet verleenen.. Onze verhouding te genover U als Burgemeester is voor ieder onzer afzonderlijk niet precies dezelfde, maar zij komt voor ons allen in dit opzicht over een, dat zij er een is van deinend karakter. Tot medewerking zijn wij dus verplicht en geroepen. Op d-e volle bereidheid om die te vrleenen wilde ik nadruk leggen. Het zal ons blijdschap geven wanneer er tusschen U en ons een sfeer van vertrouwen en waardeering zal wezen welke aan deg arbeid vreugde geeft. Mij persoonlijk is U bij samensprekingen welke wij gehad heb ben zeer welwillend en nu tin Uw rede niet minder „zeer" waard eerend tegemoet geko men. Toen nu drie jaar geleden éen groot Nederlander een onderscheiding op vveten- sohapplij'k gebied honoris causa ont ving, zei hij dat er een hoekje in zijn hart was waarin twijfel leefde of hij de onder scheiding wei verdliend had. Dezelfde stem ming is er bij mij en nog een and-ere die ook bij hem was, namelijk die van erkente lijkheid. Burgemeester Colijn antwoordt Na deze hartelijke toespraken sprak Bur gemeester Colijn. Niet in ■elke raadsverga dering aldus de burgemeester zullen soort gelijke woorden gesproken worden. Men heeft het hem gemakkelijk gemaakt. Spr. is dankbaar voor het vertrouwen en wenscht al zijn werkkracht te geven in di enst van vde gemeente. Enkele heeron o.a. de heer Ruting gaven al een werkprogram, en daar de heer Ruting sprak van een doorgangsstation ver klaarde de burgemeester dat hij in Boskoop K) jaar heeft mogen arbeiden eni dit als God hem het leven spaart ook geruimen tijd in A'lphen hoopt te doen, in onderling ver trouwen. Zeker wenscht hij ook burgervader te zijn. Aangenaam zal het hem zijn als men hem die taak gemakkelijk maakt Daartoe is n o o dii- g dat de bevolking mijn werkkamer en ook mijn woon huis weet te vinden. Spr. dankte wethouders en raadsleden en gein. secretaris voor hun goede woorden. Hierna werd de raadsvergadering geslo ten. Toespraak J. B. Samsom De heer J. B. Samsom sprak namens de begroeti ngscommissi e. Ook de begroetingscommissie, aldus spr., heeft behoefte eenige woorden te zeggen. Ons gezelschap heeft zich zelf gevormd. Eén d«»ei •is er nl. onze belangstelling t-e doen blijken en U zoo noodig te bemoedigen. Afgezien van politieke overweging heeft de regeering een goede keus gedaan, zooals uit Uw leiding in Boskoop blijkt. Bijzonder wees spr. op de handhaving van het gezag en bevordering van de welvaart. Alphen is een groote- plaats wat oppervlakte betreft en wordt overtroffen in Z. H. door Den Haag en Rotterdam. We hopen dat U werkzaam mag zijn ook voor de verafgelegen gedeelten in de gemeente. Uw taak is moei lijk en zwaar maar toch een schoone. De in gezetenen zijn gaarne bereid U medewerking tie verleenen. We hopen dat U onder Zegen van Boven een lichte en gelukkige periode tegemoet gaat. God sohenke U dc kracht U-w schoone taak te volbrengen in het schoone Alphen. Dankbaar was die burgemeester voor de verrassing bij de grens der gemeente en dankte ook nu hartelijk die lieer Samsom en alle comimissiieiloclictn voor de vriendelijke be langstelling. De plechtigheid in de naadzaal was ten oio de. fotograven kwamen, waarna de Burge meester met mevr. en zoon en dochter zich naar liet Huis der Gemeente begaven. Harte lijk werd men door de buigerij begroet. In het Hutis der Gemeen'e werd gedurende twee volle uren een zeer drukke receptie gehou den. Particulieren, afgevaardigden van vele vereenigingen en van liet gemeentopersoneel Kamer van Koophandel Leiden e. o. maakten hun opwachting. In de» receptiezaal waren verscheidene fraai bloemstuk van den raad en van dc fraai bloemstuk van de nraad en van de hoofden van do gemeentediensten. De bur gerij van Alphen heeft haar nieuwen burge- meester hartelijk ontvangen. AANBESTEDING Door B. on W. werd Zaterdagmorgen in het secretariegebouw in het openbaar aanbesteed Radio Nieuws. gelüüeï'j 'f.lij.ae r (but1e WOENSDAG 27 SEPTEMBER Pi-o-srainma 3: 8—12 Langenbeig: 12.20— 14.35 North Reg. 14 35—15.35 Midland Rug; 15.35—17.35 Daventry; 17.35—1D.50 Warschau; 19.50afl.: Luxemburg het uitvoeren van verschillende bestratings- eni verstratingswerken en hetgeen inet een en an der in verband staat (o.a. leveren van 150.000 straatklinkers en 13.000 M. straatwerk). De inschryvinger waren als volgt; W. A. de Waard f 11736; L. Wandel perc. I f9250; perc- II 1515; P. C. Langeveld f 1078O; J. G. Baars f9671; F. Duynhouwer f10290; P. Groenewoud en N. Bijl f12570; A. van Dijk f12600; Gebrs. J. A. en E. G. Brandt f9992; N.V. Aannemersbedrijf v.h. Bochoven f 10.963; W. Luijmers en P. Bal f 10690; Firma Joh. Dienaar en Zn. f11869; W. van der Helm f10875; Firma Goris f 11280; Joh. de ltooij f 11380; Gesman en Zoetemeijer f9980; Adr. Scho'u f 9471; N.V. v.h. Jac. van Gendt f11859; Donkers en ,Zn. Leiden f 8790; Huberts cn Zn. f 11740; C. Streefkerk f 12995; W. Vlieger f 11195.70; A. Veldt f10830. De gunning werd aangehouden. HAZERSWOUDE DE WERKLOOSHEID Bij li-et correspondentschap voor ahbeids- bem-i-d-deling staan alhier als werkloos inge schreven 149 personen, waarvan 44 steun trekkend. KATWIJK SCHIETWEDSTRIJDEN De Katwijksche burgerwacht zal haar jaarlijksche plaatselijke wedstrijden houden op Zaterdagen 30 September en 7 October. Voor deze wedstrijden is altijd veel be langstelling. Geschoten worden dan iederen dag drie series, een liggend, een knielend een staande. Deze zes series worden bij el- Kaar geteld en bepalen de uitkomst. Voor namelijk de staande series geven soms wis selvallige uitkomsten en maken den wed strijd daardoor meer interessant. De schut ters worden als regel ingedeeld in drie klas sen, A, B. en C. Dit is een van de mooiste wedstrijden, die de burgerwachters mec- nil'cen, mede hierdoor, dat door de welwil lendheid van een der leden de wedstrijd, waarvoor altijd mooie prijzen beschikbaar zijn, steeds kan plaats hebben, zonder be zwaar der Burgerwachtkas. WEELDERIGE GROEI Een niet alledaagsch verschijnsel is het, dat bij den heer W. Lagemaat thans voor de tweede maal in dit seizoen van dezelfde planten aardbeien worden geplukt. KATWIJK AAN DEN RIJN AARDAPPELEN Om verschillende redenen, als bv. de zeer geringe aanvoer van aardappelen aan de veiling, heeft het bestuur besloten geen aardappelen meer te veilen. Belanghebben den dienen hiervan nota te nemen. Zie da advertentie in dit blad. GEEN EERBIED VOOR HET WETTIG GEZAG Tegen N. v. R. wonende te Katwijk aan Zee, is proces-verbaal opgemaakt wegens beieediging van een agent van politie. AANRIJDING Op den hoek Kerkstraat—Achterweg had een aanrijding plaats tusschen een luxo auto GZ 6020 en een wielrijder W. v. B., te Katwijk-Zee. De wielrijder reed vanuit de Kerkstraat naar de v. Egmondstraat, rechts van den weg, gaf bel-signaal en de richting aan. Uit de richting Noordwijk kwam een luxe auto, waarvan de bestuur ster links van den weg reed en geen signa len gaf en de wielrijder geen voorrang ver leende. De wielrijder werd door de auto go- grepen en tegen een lantaarn gegooid, ten-, gevolge waarvan de voorvork van het rij wiel werd vernield. De rijder kwam er goed af. Na de aanrijding keek de bestuurster naar het rijwiel, zei niets, en reed verder in de richting Wassenaarl Proces-verbaal is opgemaakt. AFBLIJVEN Zondagmiddag werd een drietal personen genaamd A. W., C. V. en H. W., allen wo nenden te Den Haag, op heeterdaad betrapt, op diefstal van bloemen (zg. vuurpijlen). Proces-verbaal wordt opgemaakt KATWIJK AAN ZEE BOLLENDIEFSTAL Door den heer W. R. uit de Hoogstraat is aangifte bij de politie gedaan dat te zijnen nadeele 3y2 bed narcissen zijn gestolen van zijn teelland aan den Cantinevveg. De politio stelt een onderzoek in. EERVOL ONTSLAG. Mej. J. Ouwehand, onderwijzeres aan do Chr. Naaischool, heeft wegens haar aan staand huwelijk eervol ontslag aangevraagd en verkregen. In haar plaats is benoemd mej. B. Ruyge te Rijswijk. PALINGDIEFSTAL. C V., wonende aan de Buitensluis, heefC het verlies van ongeveer 30 pond paling te betreuren, die uit zijn palingbun, liggende in de Binnenvvatering, zijn gestolen. Hij deed hiervan aangifte bij de politie, die een onderzoek instelt. BLOEDDORSTIGE HONDEN. Eigenaars van in de duinen grazende gei ten doen goed om deze dieren 's nachts bin nen te brengen, daar in den nacht van Zon dag op Maandag een geit door een of meer honden deerlijk is gebeten. Bil nr.FRI .IJK R STAND. BEVALLEN: P Boef—Top r..-. M Ouwehand— van Duiln z.; D Gu||t—Harteveld d VV. de Jons—MeUvogel z.J van der Plas—Jonker d. ONDERTROUWD: G Spierenburg: en M de Groot; J van Rt1n en A Oenema; J Hagenaar ca VV van Luijn. A Onderwater en A van Duijven "OVERLEDENL Schaap li I vrouw van G van Zulten, C L Korndorffer 26 j. KOUDEKERK HET NIEUWE GEMEENTEHUIS Vrijdag 29 September a.s. des namiddags Ie half drie uur, zal het nieuwe Gemeente huis officieel in gebruik genomen worden. De Burgemeester zal hierbij een openings woord spreken, waarna tot half vijf voor de ingezetenen en verdere belangstel lenden hel gebouw ter bezichtiging zal worden ge steld. „MARTHA" Dc Chr. Meisjesverecnigiing „Martha" be staat deze week 25 jaren. Men hoopt dit feit over enkele weken ccnigszins feestelijk te herdenken.

Nieuwe Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6