JUtettiw (£mnmt kost maar 12.35 per kwartaal of 18 ct. per week goedkoopbest verzorgde Christ, dagblad in Nederland WOENSDAG 6 SEPTEMBER 1933 TWEEDE BLAD PAG. 6 teekent nu in alle nrs tot 1 October gratis! STADSNIEUWS VAN HET STADHUIS GEMEENTEREKENING 1932 Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemcene kennis, dat aan Gemeenteraad zijn overgelegd, tegelijk vi een ieder gedurende veertien dagen Secretarie dezer gemeente ter lezing zijn neergelegd en in afschrift tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar zijn ge steld, de rekening en verantwoording van de inkomsten en uitgaven dezer gemeente over het jaar 1932 met alle daarbij behoo- rende bescheiden, benevens de verschillen de bedrijfsrekeningen over dat jaar. A. VAN DE SANDE BAKHUIJZEN, VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden. 6 September 1933. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat door den Gemeente raad, in zijn vergadering van den -iden September j.l. uit zijn midden zijn be noemd de volgende leden, als: a. voor de Commissie van Financiën: de heeren B. J. Buurman Dzn., M. H. de Reede, Mr. H. F. A. Donders en M. G. Verwey; b. voor de Commissie voor de Huishoude lijke Verordeningen: de heeren Mr. D. A. van Eek, voorzitter; J. H. A. Manders en Mi\ C. Beekenkamp; c. voor de Commissie voor de Strafveror deningen: de heeren Mr. D. A. van Eek en Mi*. H. F. A. Donders; d. voor de Commissie van Fabricage: de heeren Ir. A. G. Bosman, J. H. Schuller, J. H. A. Manders en Mr. C Beekenkamp; e. voor de Commissie voor de Stedelijke Fabrieken van Gps en Electriciteit: de hee ren F. Eikerbout, Mr. D. A. van Eek, J. Wilbrink en H. M. Simonis; i. voor de Commissie voor het Openbaar Slachthuis: de heeren Th. M. W. Bergers. J. A. van der Reijden, J. J. van Stralen en R. van Eecke; g. voor de Commissie voor den Markt- en Havendienst: de heeren J. Wilbrink en J, J. Vallentgoed; h. voor de Commissie van Beheer gestichten „Endegeest', „Voorgeest" en „Rhijngeest": de heer Th. B. J. Wilmer; i. voor de Commissie voor den Geneesk.- en Gezondheidsdienst en den Keurings dienst voor Waren: de heeren Th. B. J. Wil mer, J. G. van Es, A. van Rosmalen en C. Koole: j voor de Commissie voor het Orfaerwijs: de heeren J. G. van Es, Th. B. J. Wilmer, J. Meynen, T. Groene veld en J. M. Vos. A. VAN DE SANDE BAKHUIJZEN, Burgemeester. Leiden, 6 September 1933. HET REGEERINGSJUBILEUM VAN H. M. DE KONINGIN Ter gelegenheid van het 35-jarig regee- ringsjubileum van H. M. de Koningin waait vandaag van alle openbare gebouwen en van vele particuliere huizen de driekleur. De trams zijn gepavoiseerd. Door de Leid- sche Chr. Oranjevereeniging is het volgen de telegram verzonden: De Leidsche Christelijke Oranjevereeniging voelt zich zoo dankbaar hij een geloovige terugblik op Uwer Majesteits regeeren. Zoo vele jaren geleden zwoeren wij Uwe Majes teit, dat wij alles zouden doen wat 'n goed en getrouw volk schuldig is te doen. Die eed bevestigen wij heden met geestdrift. H. THOMAS, Voorzitter. L. BOEKKOOI, Secretaris. Ook de vereeniging Koninginnedag zond een telegram. Het luidt als volgt: Vereeniging Koninginnedag te Leiden, her denkend voorbeeldige wijze, waarop Uwe Majesteit gedurende 35 jaren Hare moeilijke taak vervulde, het aanzien van land en volk hoog hield en daarmede medeleefde, brengi U eerbiedig dank en hulde op dezen gedenk- waardigen dag, hoopt vurig dat U nog tal rijke regeeringsjaren mogen worden geschon ken en betuigt U warme aanhankelijkheid en trouw. LABRIJN, Voorzitter. STEENHAUER, Secretaris. K. VAN K. RIJNLAND Gistermiddag werd een vergadering ge houden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland onder Voorzitter schap van den heer D. ten Cate Brouwer. De notulen werden gearresteerd. Op voorstel van het Bureau werd besloten adhaesie te betuigen aan een adres vian de K. v. K. te Den Haag aan den minister van Financiën, inzake opheffing of sterke inperking van het Rijksinkoopbureau. Na behandeling dei ingekomen stukken deelde de voorzittei mede dat de enquete onder de melkslijterj, heeft uitgewezen, dat het overgroote deel der melkslijters tegen de verkoop van melk op Zondag is. Het resultaat van de enquete is aan het gemeentebestuur doorgezonden. De datum der periodieke verkiezing werd vastgesteld op Woensdag 15 November. Na vaststelling van de lijst van subsidies en van de begrooting 1934 op een bedrag in ontvanest en uitgaaf van f 21825, werd eem- ge ocgerihlikken gepauzeerd. Na de pauze kwam aan de orde een adres van den Ministerraad inzake tolmu ren en contingenteering. Daaraan is hei volgende ontleend: De wisselwerking welke bestaat tusseher. de belemmering van den internationalen handel en de daling der goederenprijzen, maakt voor Nederland, dat zoozeer op ex port is aangewezen, de situatie stee Os moeilijker. De gruote nood, welke ondanks alle geno men ol nog te nemen maatregelen in ons land blijven heerschen, maakt het daarom meer dan ooit noodzakelijk de nog bestaan de exportmogelijkheid blijvend zoo hoog mogelijk op te voeren. De immer veroorlooft zich ter bereikin( hiervan aansluiting te zoeken aan haai adres aan Uw Hoog College nan 11 Febru ari 1932 inzake Tolunies. Sedert dien heefi de ontwikkeling der feiten de Kamer be vestigd in hare overtuiging, dat in derge lijke Tolunies de best mogelijke oplossing is gelegen om de ergste belemmeringen van den internationalen handel uit den weg te ruimen. In het bijzonder is de Kamer tot deze overtuiging gekomen door twee feiten: le. F.enerzijds zal de conventie van Ouchy klaarblijkelijk voorloopig geen effect teeren 2e. is inmiddels in de contingenteering een mogelijkheid gegeven om paal en perk te stellen aan het bezwaar tegen de door de Kamer gepropageerde Tolunie aangevoerd, dat nl. een land zou worden overstroomd door goederen uit het verbonden land. De Kamer is zich zeer wel bewust wel verzet verwiacht kan worden van lan den clie vreezen daardoor in hun afzet naar de verbonden landen geschaad te worden. De Kamer acht echter de toepassing van een snel en krachtig middel om de belem meringen van den internationalen handel voor een groot deel uit den weg te ruimer van zoo buitengewoon en blijvend belang, dat zeF«s tijdelijke onaangenaamheden mei andere landen op den koop toe genomen zullen moeten worden. Het adres werd met een kleine wijziging vastgesteld. In bespreking kwam daarna de vasch- propagauda in Nederland. Door de Kamer van Koophandel te Alk maar werd d.d. 12 November 1932 bij de Kamer aanhangig gemaakt het plan van den heer Grunwald om door meer en betere propaganda het vischverbruik ln Nederland te bevorderen. Door de Kamer werd een Commissie In gesteld bestaande uit de heeren N. Parle- vliet Jr., Dr G. C. A. van Dorp en B. j. Dijkdrent. In overleg met Alkmaar werd contact gezocht met het Economisch Instituut voor den Middenstand, doch dit zal wei nig kunnen doen, daar organisatie van den afzet en prijsopvanging de hoofdscho tel vormen. Wel verklaarde het Instituut zich bereid aan de Nederlandsche gemeenten te vra gen of de distributie van visch en haring bevredigend was. Aan de hand van de «antwoorden zou dan beoordeeld kunnen worden, welke gemeenten in de eerste plaats beter bewerkt zouden kunnen wor- den. Men was echter algemeen van oordeel, rt met behoorlijke propaganda en ver betering van distributie de afzet zeer ver groot zou kunnen worden. Voor haring achtte men dit het minst moeilijk. Thans zal moeten worden overwogen of met de Kamer van Koophandel te Alk maar samen of op andere wijze, het ge stelde doel zal moeten worden nagestreefd. Besloten werd thans eerst kennis te ne men van de Kamer te Alkmaar. De Voorzitter deed vervolgens mededee- lingen omtrent dé correspondentie met de Nederlandsche «Bank en de Nederlandsche regeenng inzake het lange tijdsverloop be- noodigd om R. M. staande op het Konto van de Nederlandsche bank te Berlijn, Nederland in guldens over te maken. Het Bureau heeft een schrijven ontvangen, waarin toegezegd wordt dat de realiseering van de R.M. in guldens voortaan in vlotter tempo plaats zal hebben. Besloten werd thans eens af te wachten wat er van deze toezegging in de practijk terecht zal ko men. Mededeeling werd gedaan van een schrij ven aan het gemeentebestuur te Leiden in verband met het ontbreken van een doot-- loopende stoep in de Breestraat. De ge meente heeft geantwoord dat deze zaak de aandacht heeft. Bij elke nieuwbouw wordt er voor gezorgd dat de belemmeringen voor de huizen verdwijnen. In behandeling kwam daarna een adres in de Gemeentebesturen in het district der Kamer, inzake de uitvoering van wer ken door een particulier aannemer onder werkverscbaffingsvoorwaarden. Dit punt is gebaseerd op een gunstig rap port van het Gemeentebestuur van Katwijk ever de verbetering van den Ouden Zeeweg aldaar onder werkverschaffingsvoorwaar- Katwijks gemeentebestuur beschouwt deze proef als geslaagd. Dit rapport zegt o. a.: „Het is mogelijk geweest een groot aantal werkloozen bij toerbeurt aan dit werk te zetten, dat. anders in geen geval v werk als het onderhavige in aanmerking komen. Het feit, dat de aannemers ecu financieel risico liepen, heeft de uitvoering ook voor de gemeente zoo economisch mo gelijk doen zijn en het belang, dat de aan nemer had bij een richtige totstandkoming van het werk, heeft bevorderd, dat de ar- heiders zooveel mogelijk een behoorlijke ar beidsprestatie leverden. Wanneer .wij constateeren, dat het werk- object achteraf bezien niet zeer ideaal was om als proef te dienen, meenen wij toch, dat de door de aanneming verkregen econo mische wijze van werken de proefneming heeft, doen slagen en het naar ons oordeel elk geval heeft wenschelijk gemaakt de proefnemingen voort te zetten. Voor het gemeentebestuur heeft deze wijze van werken haar aantrekkelijke zijde gehad, doordat haar de bij andere werk verschaffingen gebruikelijke conflicten met le werknemers bespaard zijn gebleven. Verder willen wij wel vaststellen, dat, ge zien de omstandigheden waaronder gewerkt is (o. a. het feit, dat wij vóór het badsei zoen wilden klaar zijn) deze proef niet als toonaangevend beschouwd zouden willen zien voor het verrichten van werkverschaf fingen in aanneming. Wij hebben de ov tuiging, dat bij het verkrijgen van meerdere ervaring in deze (zooals die reeds door de Ned. Heide Maatschappij verkregen is) fou ten, die thans door ons mogelijk bij den op zet gemaakt zijn, te vermijden zijn en daar door het geheel op een doelmatige leest ge schoeid zal kunnen worden." Besloten werd het rapport te verzenden. De Kamer ging daarna in huishoudelijke vergadering. W ij z i g i n g. 5 Sept. Naamlooze Ven nootschap „Luxor Garage". Leiden, Hansen straat 71/73. Bijv. uitgeoef. bedr.: taxi-onder neming o/d naam: Ro-tax. 5 Sept. Van der Helm's Goedkoope Ba zar. Katwijk aan Zee, Sluisweg 3. Galante rieën, ijzerwaren enz. Oph. fil.: Katwijk a/'d Rijn, Kerkstraat 11. Vest. fil.: Oegstgeest, Geversstraat 47 o/d naam: „De City Bazar". 5 Sept. W. Verhart. Katwijk a/d Rijn, Voorstraat 39. Rijwielhersteller, rijwielhan del, lunchroom. Wijz. uitgeoef. bedr.: lunch room opgeheven; thans; rijwielhandel en reparatie-inrichting, garage. UITSLAANDE BRAND IN EEN MEUBELMAGAZIJN TWEE VERDIEPINGEN UITGEBRAND Gistermiddag te ongeveer 5 uur is brand ontstaan in het meubelmagazijn van den «heer A. Dreef Rzn., Burgsteeg 5. De brand is waarschijnlijk ontstaan door het overko ken van een lijmpot op de eerste verdieping De lijmpot stond op een gascomfoor op een portaal waar de heer Dreef werkzaamheden verrichtte. Toen hij zich even verwijderd had is de brand ontstaan. Er vyaren op deze verdieping ook een paar katten aan het steld. Ook de oudste deelnemer ontvangt een extra-prijs. Het inschrijfgeld bedraagt 15 cent per persoon. Gelegenheid tot schrijving eiken ochtend in Prediker, halftien tot halfelf. F.O.R.U.M. 1913-1933 Het Haagsche kanseldispuut van Leid sche theologische studenten, het Collegium Theologicem Haganura c.s. F. O. R. U. M. (Eerevoorzitter ds. D. A. van den Bosch, vroeger dr. F. van Gheel Gildemeester) viert deze week zijn vierde Lustrum. Verschei dene oud-leden van het collegium, thans in allerlei deelen van het land predikant bij een Hervormde Gemeente, bevinden zich in nf in de omgeving van den Haag om met de tegenwoordige ledenschaar in feestelijke vergadering bijeen te zijn. Gistermiddag vond de opening van de Lustrumviering plaats in het kerkgebouw, waar geregeld de kanseloefeningen gehou den worden, de Regentessekerk te 's-Gra venhage. Te twee uur hield daartoe de prae- ses van het dispuut, de heer W. H. Beeken kamp, theol. cand. te Leiden, een openings toespraak, waarvan de titel was: „Welspre kendheid en werkelijkheid". De praeses eindigde met den wensch voor deze dagen en voor komende jaren, dat de vergaderingen van F. O. R. U. M. geregeld getuigenis zouden afleggen van de gedach te, dat de welsprekendheid leeft in 't rijk der werkelijkheid. Na de openingstoespraak werd in de con sistorie van de Regentessekerk een receptie gehouden. LOCAAL RIJKSTELEFOONNET LEIDEN. Opgaaf van -e nieuwe aansluitingen in de maand Augustus 1933: 1457 Drogisterij „De Hocgewoerd", mej. M. J. Schrier, Hoogewoerd 166. 1170 J. A. Kattenbusch, Regentesselaan 46, Ogt. Dr. H. Wamsteker, arts, Regentesse laan 30, Ogt, 1990 Bevrachtings-commissie, Breestr. 61-63. 1661 W. de Ruiter, tandarts, Rijnsburger- weg 151. 1657 A. van der Neut, Groenhovenstraat 24. 1349 Mevr. wed. Q. J. C. Böhtlingk, Nassau- laan 20, Ogt 1030 Dr. Hendrika Leemhuis, Oranjelaan 29, Ogt. 046 D. Zaalberg, Stoomwasscherij „De Valk", Warmonderstraat 18. 2031 G. M. Seugling, Uiterstegracht 125. 1716 H. B. J. Florin, Warmonderweg 46, Ogt 2381 A. Knotter, Heerenstraat 26. 2006 Gebr. P. J. Hartwijk, Hoogewoerd 163. BURGERLIJKE STAND GEBOREN' Franclna d eleen Cornells A-1 M Noz jus z v M Noort ONDERTROUWD: A v A KeIjzer en z v P J Slew* It z v A Filipp. P Mulder is Hendricus z v E J P Slegtenhorst Wilhel- spelen, zoodat het mogelijk is, dat zij tegen de lijmpot zijn aangeloopen en de brand •hebben veroorzaakt. Een der katten is in de vlammen omge komen. De brand liet zich. aanvankelijk niet ern- ig aanzien, maar al spoedig brandde de zoldering van de eerste verdieping door en toen door het springen van de ruiten er wat trek in het huis kwam, stond spoedig het bovengedeelte in lichterlaaie, vooral aan de voorzijde. In het hout van de meubelen die op de eerste verdieping stonden opgeslagen in het kapok en andere materialen vond het vuur gretig voedsel. Een verstikkende rook sloeg telkens in de Burgsteeg neer belemmerde ernstig het uitzicht. De brandweer was spoedig aanwezig en pakte het v :ur onmiddellijk krachtig aan De magyrusladder moest er echter bij te pas komen om de vlammen met meer resultaat te kunnen bestrijden. Het «'uurde nog al eenigen tijd voordat deze ladder was opgesteld en ondertusschen woedde het'vuur hevig voort Toen men van boven het water in de vlammen kon gaan gooien was het pleit spoedig beslechj. In ongeveer een uur tijds was de brandweer het vuur meester. Het nablusschingswerk duurde echter tot ongeveer zeven uur. Er werd gewerkt met zes slangen. De brand weer stond onder leiding van ondercomman dant van Lith. De beide bovenverdiepingen zijn geheel uitgebrand. De schade is aanzienlijk. Wij vernamen dat de heer Dreef niet verzekerd is. De eigenaar van het huis wel. Ook de meubelen in den winkel hebben door het water ernstig geleden, 't Belendende perceel de banketbakkerij van den heer Stijnman kreeg ernstige waterschade. Op het terrein van den brand waren o.m. aanwezig de wethouders Gosllnga en Splin ter, de commissaris van politie en andere autoriteiten. ZILVEREN JUBILEUM Dr. W. P. Jorissen, lector in de anorga nische en physische scheikunde aan de Leidsche Universiteit, zal op 23 September den dag herdenken, waarop hij voor 25 jaar het ambt van lector aanvaardde. FIETSTOCHT VOOR WERKLOOZEN. De ontspanningsvereniging C. G. W. schrijft een fietstocht uit voor alle werk loozen, op Maandag as. te 10 uur, vanaf gebouw Prediker. De fietsers worden uit geleid met muziek. De tocht gaat van Lei den naar Amsterdam en terug over Haar lem. In Amsterdam wordt een half uur ge rust. Tot Amsterdam mag niemand voor uitgaan. Uit Amsterdam vertre' n allen gelijk. Wie het eerst in Leiden gebouw Prediker aankomt ontvangt een prijs. Er zijn voorloopig 10 prijzen beschikbaar ge Uit den Omtrek ALPHEN AAN DEN RIJN In de gisteravond door <le vereeniging voor den Handeldr. en Industr. Middenstand gehouden vergadering werd door den voor zitter allereerst eenige waardeerende woor den gewijd aan de nagedachtenis van het geacht bestuurslid wijlen den heer L. Hon- selaar. Betreffende de te 's-Gravonhage te houden Middenstandsdemonstratie \terden d_ leden opgewekt, zooveel mogelijk persoon lijk hieraan deel to nemen. Bij het punt 10-jarig bestaan der vereeni ging kwamen verschillende plannen ter sprake, die in handen van het bestuur zijn gesteld. Tot bestuurslid in de vacature van den heer L. Honselaar, werd gekozen de heer J. Jansen. Uit de hierna volgende be sprekingen omtrent de winkelweek, bleek dat de aankondigingen in de verschillende bladen hieromtrent, min of meer voorbarig zijn geweest, wel bleken verschillende be sprekingen te zijn gevoerd, dooh officieel wat datum en gemeld bonnensysteem be treft, is nog niets besloten, daar o.a. nog wordt gewacht op bericht van B. en W. en omtrent de samenwerking met „de Hanze". Of de winkelweek dus al of niet doorgaat, kan nog niet met zekerheid worden gezegd, zoodat wij hieromtrent tz.t. nader terug hopen te komen, als het bestuur een defi nitief besluit heeft genomen. PAARD OP HOL Doordat het paard blijkbaar door school jongens met. een steen was gegooid, geraak te gisteren het gespan van den landbouwer V. uit Woubrugge op den Oudshoornsche- weg op hol. Het voertuig een kaasbrik, sloeg om, waardoor de bestuurder en een 14- jarige zoon over den weg werden geslin gerd. De jongen bekwam hierbij eenige ver wondingen. Het paard ging er alleen met het lemoen vandoor. Een wielrijder trachtte het paard tot staan te brengen. Het dier nam echter een sprong en kwam hierbij pardoes in een sloot terecht. Na veel moeite werd het dier door omwonenden op het droge gehaald. Ook de ka&ibrik werd be langrijk beschadigd. De bestuurder en zijn zoon moesten zich per andere gelegenheid naar huis gebeven. ERNSTIGE AANRIJDING In den Hoorn had gistermorgen een ver keersongeval plaats, dat betrekkelijk nog goed afliep, hoewel het zich aanvankelijk zeer ernstig liet aanzien. Een vr°ch'auto van den expediteur C. uit Leiden kwam een erf afrijden, zonder dat de bestuurder ook maar het minste uitzicht had, terwijl hij geen uitkijk op den weg had geplaatst. Juict toen hij den weg op zou rijden naderde een luxe auto, die niet meer kon stoppen doch boven op de vrachtauto reed. De botsing was vrij hevig. De luxe auto, toebehoorende aan den heer A. werd zwaar beschadigd en moest worden weggesleept. Genoemde heer A. kreeg verschillende verwondingen aan gelaat en handen. BODEGRAVEN AFSTANDSMARSCH „THE WANDERERS" Gezien de groote belangstelling voor de 30 K.M. afstandsmarsch van The Wanderers op 9 September a.s. heeft het bestuur ge meend de inschrijving te moeten openstel len tot een half uur voor de start, welke om half drie plaats vindt vanaf het Beurs gebouw". Er zijn reeds door belangstellen den een tiental prijzen beschikbaar gesteld, w.o. vier bekers, terwijl door de Kauwgom- fabriek „Hup Holland" als propaganda, voor het Nederlandsche Fabrikaat aan eiken deelnemer een pakje kauwgom zal worden aangeboden, KATWIJK GEMEENTERAAD Donderdagavond te half acht komt de raad in openbare vergadering bijeen. Punten van Radio Nieuws. GEMEENTELIJKE RADIODISTRIBUTIE eerst laat, maar opgetogen over al het geno- tene in Katwijk terugkeerde. Een woord van hulde aan het Bestuur, dat ook in dezen tijd nog de jeugd dit pret tige uitstapje wist te bezorgen. KATWIJK AAN ZEE ONDERSCHEIDING Den heer G. Boes, agent van Politie al hier is vergunning verleend tot het dragen van het orde-teeken van Nichan ei Anouar, welke orde hem door de Fransche Regee ring verleend werd wegens betoonde acti viteit bij het arresteeren van een inbreker van Duitsche nationaliteit in den nacht van 29—30 Sept. toen de heer Boes, toenmaals korporaal bij de Politietroepen, gedetacheerd was op de Indische Tentoonstelling te Pariis. behandeling zijn: Mededeeling van ingeko men stukken. Aanbieding gemeenterekening en bedrijfsrekeningen 1932. foorstellen tot verkoop van grond. Voorstel tot beschikbaar stelling van vier lokalen der openbare lagere school en een gedeelte der daarbij staande woning. Voorstellen tot instelling van een reohtsvordering tot betaling van achterstal lige landpachten. Voorstellen tot het verlee- nen van medewerking, ingevolge art. 72 der LO. wet 1920. Voorstel tot het verstrekken eener kasgeldleening aan de .gemeente Lek- kerkerk. Voorstel tot het verlengen van de steunregeling voor werklooze arbeiders. Voorstellen tot: a. vaststellen van een voor loopig plan tot onteigening van den eigen dom van het recht van erfpacht der gron den, deel uitmakende van het terrein van het voormalig Groot Badhotel, toebehoorende aan den Staat der Nederlanden en van het eigen dom der gronden, gelegen aan het Waaigat toebehoorende aan J. Kroon en C. van Rijs* b. aankoop van grond aan de Gebr. J. R. en G. Bloot Voorstel met betrekking tot een klacht over het houden van varkens. Belas tingreclames. Rondvraag. KATWIJK AAN DEN RIJN UITVOERING TUINBOUWSTEUNWET Aan de besturen der veilingsvereenigin- gen is door den Regeeringscommissie het volgend schrijven gezonden: Reeds bij de tuinbouwsteunuitkeering 1932 is het gebleken, dat een registratie der be drijven, die voor steun in aanmerking komen, niet kon worden gemist In verband met de op handen zijnde uit- keering voor 1933 en de noodzakelijkheid om zich een juist beeld te kunnen vormen van den omvang van den tuinbouw en de onderscheidene cultures, is het noodig op korten termijn tot een registratie van de tuinbouwbedrijven over te gaan. Met het oog daarop, stel ik er prijs op van U te vernemen het aantal aanvoerders aan Uw veiling. Deze opgaaf is noodig in verband met de vaststelling van het aantal formulieren, die voor Uw veiling noodig zijn. MOND- EN KLAUWZEER Ook in deze gemeente is mond- en klauw zeer geconstateerd en wel bij vee van den landbouwer v. E. in „de Pan". VEILING Ten gevolge der geringere aanvoer op de z.g tusschendagen Dinsdag en Donderdag "zullen de veilingen der Tuinbouwver. „K. en O." vanaf heden plaats hebben 3 maal per week, Maandag, Woensdag en Vrijdag. Ook a.s. Donderdag 7 Sept. is het geen vei ling. Men zie de advertentie in dit blad. SCHOOLREISJE. Begunstigd door prachtig nazomenveer maakten de leerlingen der hoogste klasse van de O. B. v. W. v. Catwijckschool giste ren hun jaarlijksch schoolreisje. Door de goede zorgen van de firma L. Beuk van Noordwij k aan Zee, die voor een gerief e lijke autobus zorgde, kon een groot pro gramma worden afgewerkt. Het doel van de reis was dit jaar Rotterdam en omstre ken. In deze stad werd eerst een schitterend haventochtje gemaakt, terwijl aar. 't eind daarvan een bezoek werd gebracht aan het vliegveld „Waalhaven". Ook dit bleek een evenement in het kinderleven. De machines werden nu van nabij bekeken, er mocht een oogenblikje in worden plaatsgenomen en het neerdalen en opstijgen der Fokkers van en naar Londen, Parijs en Praag werd van dichtbij gadegeslagen. De Rotterdamsche diergaarde, het Witte Huis en de Bijenkorf werden al evenmin vergeten. De namiddag werd doorgebracht in de speeltuin Plas- wijck met zijn mooie omstreken. Ten slotte kon nog als buitengewone attractie een „Druiven eetgelegenheid" in Monster wor den bezocht. Geen wonder dat de jeugd CHR MILITAIR TEHUIS De opbrengst van de bloempjesdag, alhier gehouden voor het Chr. Militair Tehuis te leiden, heeft ƒ65.38 opgebracht. KATWIJK I—QUICK BOYS 2—1 Gisteravond speelde Katwijk I tegen een veteranenelftal van Quick Boys. 't Was een aardige, vlotte wedstrijd, vooral in de eerste helft vertoonden de veteranen een goed sa menspel. Zij waren niet erg fortuinlijk daar een hunner spelers den bal in eigen doel werkte. KOUDEKERK DE WERKLOOSHEID Het aantal ingeschrevenen bij het agent schap der Arbeidsbemiddeling alhier, be draagt thans 45, waarvan 11 gedeeltelijk werkloos. MOND- EN KLAUWZEER Het aantal gevallen van mond- en klauw» zeer heeft zich in deze gemeente snel uit gebreid. Thans zijn van bijna alle boerde rijen de veestapels door deze ziekte aan getast, W de Regt—Vissc I P w LEIDERDORP. HAAST UI Zij, die willen deelnemen aan de huldi ging van H.M. de Koningin in het Stadion op 9 Sept. 1933 te Amsterdam, en zich nog niet hebben opgegeven, kunnen dat alsnog doen uiterlijk tot en met Woensdag 6 Sep tember bij den beer H. D. van Osnabrugge v. d. Doesstraat, alhier. Overwogen wordt de reis heen en terug te maken per extra autobus. LISSE ONRECHTMATIG STEUNTREKKEN Door de politie alhier is wederom proces verbaal opgemaakt tegen een werkloozen arbeider, die door verzwijgen van gezins inkomsten op onrechtmatige wijze zich Rijkssteungelden heeft toegeëigend door bemiddeling der Gem. Arbeidsbeurs. MOOIE VANGST De automobilist J. uit Leiden deed aan gifte van een plaats gehad hebbende aan rijding met een auto, bestuurd door een. zich noemende M. uit Den Haag. Het blceK echter dat de auto van M. te Den Haag was ontvreemd. Bij politioneel onderzoen werd de auto van M. onbeheerd nabij de Stalenburg aangetroffen zonder eenige ben- zine-inhoud. De auto is in beslag genomen en ter beschikking gesteld van den hoofd- van politie te Den Haag. „ADOLPH KOLPING" Ook dit jaar, en wel hedenavond, zal de Harmonie „Adolph Kolping" haar jaar lijksch concert aanbieden aan de buurt schap ,£>e Engel". MOOI SUCCES De muziekvereen. „V.O.O.A.", afd. Lisser- dijk, behaalde op liet concours te Rottei> dam een 1ste prijs in dc 3e afdeeling met een eereprijs in de eerewedstrijd. Dit zeer jonge korps belooft volgens ae jury veel voor de toekomst. DAMCLUB „P.D.L.V." De Prot. Damclub „Lisse \tooruit" zal Donderdagavond de clubavonden weer aan- angen. Mooie wedstrijden staan op het pro gram. Men kan zich aanmelden bij liet bestuur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6