JHroim» £tiitö(he €mtml I kost maar 12.35 per kwartaal of 18 ct. per week goedkoopbest verzorgde Christ, dagblad in Nederland ELTRX ZATERDAG 2 SEPTEMBER 1933 TWEEDE BLAD PAG. 6 teekent nu in alle nrs tot 1 October gratis STADSNIEUWS KONINGINNEDAG WERD WEER UITBUNDIG GEVIERD GEESTDRIFT LAAIDE OVERAL OP •vierden Komimgümmeóag kunnen sluiting op hetgeen we reeds meldden, nog de volgende bijzonderheden meedeelen Toen" des ochtends de groote kinderschare in de Stadsgehoorzaal geluisterd had naai de gloedvolle woorden van den heer Koops Azn., voorzitter der desbetreffende feestcommissie, werd besloten een telegram aam H.M. de Koningin te zenden, waarvan de inihoud luidde: „Feestvierende kind-eren dor Leidsche lagere sdhoien, vereemigd in de Stadsge hoorzaal, bieden Uwe Majesteit hiun harte lijke gehrkwensdhen aan." ZooaJs reeds gezegd werd dit kinderfeest een groot saicoes, evenails de parade op het Sahuittea-svedd, die werd bijgewoond door den burgemeester en den burgemeester van Woubrugge. De burgemeester van Leiden had kort te voren nog een aubade in ont vangst te nemen van het stedelijke poflatoie- muziekkarps, dat ziah ook voor het hoofld- bureaiu had doen hooren. Uitslagen kinderspelen Schnttersveld De diverse kindempeflen, die op het Schut tersveld werden géhouden in het maddag- uur, trokken eveneens veeü Er werd g©du>dM gekampt om lende prijzen, waarvan het resultaat het .volgende was: Mngrijden der fiets (grooten): 1. Joke Maas, 2. Marie v. cL Bosdh Idem (kleinen): L A. van Nood, 2. W. ,Wi el-inga. - Stoelendans (grooten): 1. B. Laaobooy 2. S. v. d. Waals, 3 J Kalmoes Idem (kamen): 1. Th Vendrig, 2. W. Brokaair, 3. C. Overduiim Turfarpem (na loting);, 1. M. van Voraiok, 2. T Bnatkslhoven, 3. A. v d Zwam Kruietouwtrekken (grooten): 1 M. Lange- zaail, 2. J. Guld-emond. Idem (kflieimcn): 1. C. v. d. Hoogt, 2. M, Hogenes HindeTOiswedloop (grooten)1. C. de Bree: 2. D. van Klaveren, 3. J. Guasenfhoven Idem (kleinen): 1. P. Romeijn, 2 J. v. d. Wedjden. 3 J de Bree Hoepeliwedstrijd (grooten): 1. G. Boelee 2. C Nieiboer, 3. J. van Egmond Idem (kleinen): 1. H. Boeide, 2. J. van Nood, 3 T. Zoal Zakloopen (grooten): 1. B. Vogelenzang. 3. Jam van Boom, 3. W. Boef. Idem (kleömen): 1. Anton Horree, 2. 3. V d Linden Hindernisflieteen: 1. H. van Berkel, 2. u v d Tamg, 3. G Brinks. Uitslag springconcours De demonstratie der miiliitanre ruiters, on detrofficeren van het 6e R g. Veldart,, ver liep vlot, W-e kregen af en toe schitterende staaltjes van rijkunst te bewonderen. Het oordeel dier jury luidde als volgt: 1. Wachtmeester C. vam Opstal, 2 Wadht- meester G. de Kloe, 3. Wachtmeester J. A. vam der Boom, 4. Wachrtmeest-er Van Bever wijk; eerv. vormefldiing: Wadhtmeeeter Wes terman. De heenrijdier SLoos maaklte 0 fomten. 's Avonds om 8 njiur werd in de Stadsge hoorzaal een Nederlandisahen avond ge geven, waaiiin een aantal historische ta bleaux uitgevoerd door het Nat Jongeren Verbond en B.V.L., een voorname plaats in namen Van groote schoonheid was ook de Indië-film „Matoraan", kaarin we de tropen im haar volle schoonheid konden bewonde ren. Aardig deed de begeleiding der Indi sche muziek een, die knap weergegeven werd. Bij het afdraaien van de Oranjefilin ging menig hart wat sneller kloppen en we be grijpen dat ten volile. Zulk een histoiue op de rolprent vastgelegd, kan alleen maar da verend succes hebben. Het geheel was dan ook een echt nationale aivond, aan welks welslagen het Leidsche a CapeHlakocr en verschuilende miusici he thunme bijdroegen. Avonddrukte in de stad Het spreekt vanz-eflf dat het dien geheel-en avond in die staid bijzonder druk was. Haair- Jemrnen-pt'naat en Breestraat waren af en toe haast niet door te komen, en het fedit, dat het mooie weer lang bleef lokken, zaak, dat het an heel laat was, toen de drukte tot het venfloden behoorde. Wations bijzonder ventheugd, ie, dat deze Koninginne dag zoo uitnemend rus-tog is verloopen. Voor zoover wij konden nagaan werd geen enkele wanklank gehoord. Evenmin tijdens de con certen, pegeven door „De Post en Werk man s Wilskracht", reep. op de Koren-beurs en de Lammermarkt, werd het genot der luisteraars door baldadigen vergald-, hetgeen de laatste jaren geen zeldzaamheid was. Op zulk een behoorlijk opbredien kan Leiden's burgerij trotsch zijn! Nog twee telegrammen Deélen we tenslotte nog mede, dat behal ve de beide genoemde telegrammen dat der Ghr. Oranjevereniging vermeldden we reeds ook de Veroenaging „Koninginne dag" een telegram aan onze Landsvrouwe zond. Het luidde als volgt: Vereemiginig Koninginnedag biedt Uwe Majesteit in jubeljaar vam Haar grooten voorvader eerbiedig bijzonder warme ge- hikwenschen, hoopten vertrouwt dat band üussdhen Nederland en Oranje hecht en onbreekbaar zal blijken, geeft getuigenis vam onwankelbare trouw en aanhamkeflijk- hedd. B. en W. deden insgelijks namens den Gemeenteraad. BUURTVER. EENSGEZINDHEID SLUITING LUSTRUMFEEST De uitslag van den gehouden ooetuum- wedetrijd voor kimdeeen liuudt als volgt: Klaas Horeiman, le prijs, origineel pimda- mannetje; Truus Simons, 2e prijs, Roodkapje; Joop v. d. Broek, le prij6, gees tig, Buziau; Brom Sjardijn, 2e prijs, gees tig, Kabouter; Jerry, Genard en Annie Trouwee, le prijs, ongineele groep, Kam peerders; Pim en Willy van den Broek, 2e prijs, origineels groep, Echtpaar de Haan, handel in feesteaeren <jp bokkewagen; Jo en Truus Puolanen, le prijs, geestige groep, Brudspoaa-; Bram en Trinie Verbiest. 2e prijs, geestige groep, Clownpaar; Cor Sjar dijn, le eerv. verm., Theamuts; Riet v. d. Broek, 2e eerv. verm., Tirolenmeisje; Mar- tinus -Ijerdijm, 3e eerv. verm., Cowboy. De jury, bestaande uit mevr. Vam Weizen, dien heer Vam Weizen en den heer C. Spaan derman, heeft geen gemakkelijke taak ge had, im verband met het aantal d-eelnemers- (sters) en de verscheidenheid van de ver vaardigde costuuimpjes, zooails lamdlooper, bedelmeisje, danseresje, kruidenier, eensge zindheid, boeren, bloemenmeisje enz. 's Avonds zes uur we-'d met een tiental muzikanten vam het muziekgezelschap „T. en D." een rondgang gemaakt door het wo ningcomplex, omstuwd door een groote me nigte teschouwars. Het was wederom een succes voor de ju- bileerende vereeniging en ook een mooie avond ter gelegenheid van den verjaardag vam H. M. de Koningin. Om acht uur werd aangevangen met een conoert, uitgevoerd door het volledige muziekgezelschap T. en D., waarna te half tien een optocht met mu ziek en honderden kinderen met lampions, is gehouden, die tot laat in den avond voort duurde. Het was in deze wijk weer een echt feest en alles verliep in volmaakte ordeEen avond tot sluiting van de zomerfeesten van de buurtvereen. „Eenegezindheid", allen met groot genoegen terugdenken DIRECTEUR AMBACHTSSCHOOL JUBILEERT Het was gisteren voor den heer W. E. Termond .leeraar aan de Ambachtsschool alhier een gewichtige dag. 1 September 1908 dus juist 25 jaar geleden, had hij zich voor 't eerst verbonden bij het Nijverheidsonder wijs, welk feit bestuur, directeur en collega's aanleiding heeft gegeven tot een intieme, hartelijke herdenking. Toen de jubilaris om even 3 uur met fa milie aan het schoolgebouw arriveerde, werd hij ontvangen door de jubileumcommissie en naar de bestuurskamer geleid, waar hij, we gens uitstedigheid van den voorzitter, aller eerst werd toegesproken door den vice-voor- zitter, den heer L. v. d. Laan. In de meest hartelijke bewoordingen vertolkte deze de gelukwensahen van het bestuur der school, doch gewaagde tevens van zijn groote waar deering van den arbeid van den heer Ter- mond. Als blijvend aandenken aan dezen dag bood hij den jubilaris namens het bestuur een ruststoel aan, die, zooals spr. geestig op merkte, nog wel niet geheel gereed was, maar tegen den tijd, dat de heer Termond tot rus ten zou worden gedoemd, zeker voor hem klaar zou staan. Voorloopig moest hij maar genoegen nemen met de teekening. Vervolgens was het woord aan den heer G. E. E. Kuijntjes, directeur der school, die namens het gansche personeel den jubilaris huldigde als een vóór alles ijverig en dege lijk leeraar. Wat den persoonlijken omgang met spr betreft had hij niets dan lof over de aangename wijze, waarop hij steeds met den heer Termond had kunnen samenwer ken, waardoor iedere moeilijkheid als 't ware zich zelf oploste. Hij achtte zich gelukkig, dat hij bij zijn werk door mannen als den heer Termond ter zijde werd gestaan. Na mens het personeel bood spr. hem een eiken salontafel aan. De heer C. Brilman sprak daarna als voor zitter der afdeeling Leiden van den Ned. Bond van leerkrachten bij het N.O., daarbij tevens de gelukwenschen overbrengende van het hoofdbestuur dier vereeniging. Hij roem den den jubilaris als een voorbeeldig lid, man van weinig woorden, maar van vele goede daden. Namens het bestuur der afdee ling bood hij bloemen aan. Aangedaan door deze spontane huldiging, die voor hem een volkomen verrassing was geweest, sprak tenslotte de heer Termond enkele woorden van hartelijken dank tot allen, die hieraan hadden medegewerkt. Nadat het samenzijn nog eenigen tijd op minder officieele, doch niet minder aange name wijze was voortgezet., werd de feest vierende familie huiswaarts gebracht. VAN HET STADHUIS DRANKWET B. en W. van Leiden brengen ter meene kennis, dat: a. D. van Tongeren, te Leiden, een verzoek heeft ingediend ter bekoming van een lof B, voor den verkoop van uitsluitend al coholvrijen drank voor gebruik in het per ceel Hoogewoerd no 45; b. J. van der Bijl, te Leiden, een verzoek heeft ingediend ter bekoming van een ver lof A, voor den verkoop van zwak-alcoho- lischen drank in het klein in het perceel Breestraat 33; c. II. M. P. van. Maren, een verzoek heeft ingediend ter bekoming van een verlof A, voor den verkoop van zwak-alcoholischen drank in het klein in het perceel Mande- makerssteeg no. 10. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester VAN STRYEN, Secretaris. Leiden, 1 September 1933. RAADSLID WILBRINK STELT VRAGEN INZAKE RECLAMEBORDEN Ondergeteekende verzoekt beleefd tot het College van Burgemeester en Wethouders de volgende vragen te mogen richten: 1. Op grond van welk raadsbesluit of ver ordening zijn B. en W. er toe overgegaan een aantal groote reclameborden op ver schillende punten in de stad te doen plaat sen, en welke gelden stonden het College hiervoor ter beschikking? 2. Is het juist, dat B. en W. een overeen komst hebben gesloten met een reclame bureau, om deze borden te exploiteeren, en op welke gronden meent het College hiertoe gerechtigd te zijn, zonder den Raad er in te kennen? 3. Hoe groot zijn de geldelijke baten, die uit deze overeenkomst voor de gemeente zullen voortvloeien, dat het eenigszins ge rechtvaardigd is, het stadsbeeld op erger- lijke wijze te ontsieren, en tal van burgers te grieven door hun het "uitzicht van hun woningen te ontnemen? 4. Hoeveel van deze borden zijn er plaatst? DE 4iste BEURS VAN DE DAMESKRONIEK Een zeer uitgebreide Modeshow zal ge houden worden op de Beurs van de Dames kroniek, welke gedurende 10 dagen en we; van 8 tot en met 17 September a.s. in alle zalen van den Dierentuin zal plaats vinden. Filia zal do nieuwste modellen toonen, die de a.s. herfst- en wintermode voorschrijft. Er zullen niet alleen bijzondere cn origi- neele, maar ook practische modellen bij zijn, die zich aan den smaak van het Hor landsche type aanpassen. Bovendien zal op deze Modeshow, welke iederen dag zoowel des middags als des avonds wordt gegeven, de mode gedemon streerd worden, te beginnen van af het jaar 1830, waardoor de bezoekers(sters) een vol ledig historisch overzicht krijgen tot op den dag van heden. De muzikale verzorging is in handen van een uitstekend orkest onder leiding van Henk Stuurop. Door een her-indealing der ruimten op verschillende punten der tentoonstelling 1» het de directie der Haagsche Dameskroniek gelukt om nog eenige goede stands.uit u, sparen en deze voor gegadigden beschik baar te stellen. K. VAN K. RIJNLAND Wijziging. W. K. Heyl, Warmond, Verl. Dorpsstraat, Sigarenwinkel. Bijv. uitgeoef. bedr.: kweeken van en handel in bloembol len. (Heerenweg A 62). ARIE OENSTRAN 70 JAAR Zaterdag 9 September hoopt de heer Arie Oenstran, bediende van het collegium van het Leidsche Studentencorps, den 70-jarigen leeftijd te bereiken. De heer Oenstran heeft tal van generaties van studenten meege maakt. onder wie hij algemeen bekend stond als Arie. Het bereiken van dezen leef tijd brengt tevens mee, dat hij zijn functie zal moeten neerleggen. Naar wij vernemen zal de verjaardag van den heer Oenstran vanwege het collegium niet onopgemerkt voorbijgaan. DE KONINGIN PASSEERDE LEIDEN. Gisteravond ongeveer 7 uur passeerde H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana op hun doorreis van Soestdijk naar Den Haag per auto met gevolg onze stad. WATERPOLO. De uitslag G. Z. C. I—S. V. H. I luidde 7—1. Star XI speelde tegen D. W. R XI lijk (2—2). Maandagavond om 8 uur speelt in de Zweminrichting „De Zijl" De Zijl I een vriendschappelijke wedstrijd tegen H. Z. P. C.-coinbinatie I en II. Daarna speelt De Zijl II tegen H. Z.P.CV en VI. GEVEILDE PERCEELEN. Ten overstaan van den Notaris H. M. Markusse te Leiden: Heerenhuis Hoogc Rijndijk 68 in bod f 6700: kooper de heer E. van Starkenburg q.q. voor f 6840. Heerenhuis Hooge Rijndijk 202 in bod f 5600: kooper de heer Jac. Keii q.q voor f 6300. Winkelhuis Utrechtsche Jaagpad 56a hoek Rijnstroomstraat in bod f 4050: kooper de heer E. van Starkenburg q.q. voor f 4250. Heerenhuis Witte Rozenstraat 16 in bod f 5600: kooper de heer M. D. N. van Hest q.q. voor f 5750. Winkelhuis Haarlemmerstraat 275 in bod f 4000: kooper de heer J. Stouten q.q. voor f 4100. Huis met bovenwoning Groenesteeg 79 hoek Onanjegracht 51a in bod f 2800: koo per de heer W. T. W. Vis voor f 2800. BOOTTOCHT VOOR WERKLOOZEN. Gisterenmiddag 2 uur precies vertrok de salonboot „Kagerplas" met werkloozen en hun vrouwen. Nadat de heer Crama eerst alle medewerkers had bedankt, werd dooi den kapitein van de boot, de heer Harland, aan allen gratis een kop thee aangeboden. De heer Giezen, Nieuwstraat, bood koeken aan. terwijl de heeren Visser, Haven, en de Tombe, Maresingel, sigaren offreerden. C. G. W. kan op een succes terugzien en dankt alle schenkers. Iedereen ging voldaan huiswaarts, nadat de heer Harland door allen met applaus werd begroet. AGENDA De Zondagsdienst der huisartsen wordt morgen waargenomen door de doctoren Janssens, Nieuwzwaag, Poortman, Rassers en Polak. De geneeskundige Zondagsdienst te Oegst geest wordt waargenomen door dr. Varen kamp, tel. 1916. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 4 September tot en met. Zondag 10 September a.s. waar genomen door de apotheken G. F. Reyst, Steenstraat 35, tel. 136 en A, J. Donk, Doe- zastraat 31. tel. 1313. Maandagavond 8 u.: Ds. W. Rijns burger, Ned. Herv. predikant, spreekt in Rehobóth. WATERTEMPERATUREN Zweminrichting Hooge Rijndijk: 12 uur 10 gr. C. Zweminrichting De Zijl: 12 u., 18 gr. C. BURGERLIJKE STAND :akker—van Steün cl.; A Th Wannlnkhof— Huldt d.; C Harte veltAben z.; M M Wurzer- "'erhoeven d.; J HoogstratenJansen d.; J lAzier— v d Hoed z.; H v d Water—Crama I J J LakenVreeburg d. OVERLEDEN: J.C Crama-—Slegtenhorst we 74 J.; L de Rijk d 2 J.; A Oudshoorn—Lagas 60 j.: D A de Gunst man 72 j. GEHUWD: G Schotel en C van Konkel. ONDERTROUWD: W S Meijers 23 en G A R ben 22 j.; A F P v d Berg 23 en M Homtnoi Uit den Omtrek ALPHEN AAN DEN RIJN HERDENKINGSAVOND In de maand October zal het 25 jaar ge leden zijn dat alhier de Herv. Vereen, tot Evangelisatie werd opgericht en haar lo kaal aan de Hoortstraat werd ingewijd. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling een herdenkingsavond te houden, terwijl tevens getracht wordt een gedenkboek int te geven. INSTALLATIE NIEUW SCHOOLHOOFD. Gisterenmiddag had in de Julianabew aar- school de installatie plaats van het nieuw benoemde hoofd mej. N. v. Wijk en de on derwijzeres mej. J. Munnik. De installatie werd verricht in de geheel opnieuw gere staureerde school. Het bestuur en talrijke genoodigden, familieleden van l.et benoem de hoofd, waren daartoe in de school bijeen gekomen. De samenkomst werd geopend door den voorzitter den heer L. Sprey Lzn., met het lezen van het Schriftgedeelte Matth. gebed, nadat vooraf door de aanwezi- ras gezongen Ps. 138 1. De voorzitter dan op de bijzondere ure voor de "er- eeniging, de oudste Chr. vereeniging hier ter plaatse, die vele jaren de Chr. belangen op - - heerlijke wijze heeft behartigd. Hij ge- gde van de groote zorgen waarmede de vereeniging te worstelen /reeft gehad en nog heeft. Desondanks heeft het bestuur ge meend voort te moeten gaan op den weg der vaderen, en thans inplaats van mej. A. C. de Ridder, die zoo langen tijd de school heeft gediend, door het ontslag van deze, wederom een ander hoofd te moeten benoe men. Het nieuwbenoemde hoofd, mej. v. Wijk, Werd op zeer hartelijke wijze toege sproken. De voorzitter vertrouwde, waar aanvankelijk reeds op zoo prettige wijze met haar is samengewerkt, dat zij, evenals mej. de Ridder, de harten der ouders en kinderen spoedig zal weten te winnen. Ook mej. Mun nik wenschte hij toe, dat zij met mej. v. Wijk op de meest aangename wijze zal mee werken. Tevens richtte spr. nog eenige har telijke woorden tot de nieuwbenoemde con cierge mej. Corsel. Het nieuwbenoemd hoofd bedankte het bestuur voor de benoeming, de medewerking bij de inrichting en hoopte onder Gods zegen haar arbeid aan te van gen. Nadat de thee was "eserveerd, spraken achtereenvolgens de heer Van Wijk, familie lid, de heer J. B. Samsom, mej. Tak van Voorburg, het vroegere hoofd van mej. van Wijk, Ds. Stehouwer, Mulder, mej. de Rid der, B. Lemkes en J. A. Velleko^p eenige woorden van meeleven en waardeering en goede wenschen voor den heerlijken arbeid het „kleine kind". Met dankgebed door den heer Velelkoop en het zingen van Ps. 103 1 werd deze samenkomst geëindigd. Tevens kunnen wij nog melden, dat de bijeenkomst werd bijgewoond door Ds. Scho- neveld en Ds. Maan, terwijl tevens eenige berichten van verhindering waren ingeko men. Van de gelegenheid om de school hier- gisterenavond te bezoeken werd een druk gebruik gemaakt. Een ieder was vol lof over de nieuwe inrichting! FOKVEEDAG GAAT NIET DOOR! Wegens de alhier heerschende mond- en klauwzeer kan de fokveedag, die hier gehou den zou worden, niet doorgaan. ASTERDAG CHR. WIJKVERPLEGING. Woensdag 6 Sept. a.s. zal alhier door de Chr. Wijkverpleging haar jaarlijksche Aster dag worden gehouden. Gelet op de groote bekendheid van het werk der zusters, dat allerwege waardeering verdient, is een warme aanbeveling zeker op zijn plaats. E. H. B. O. Zooals dezer dagen gemeld, zal door de afd. van E. H. B. O. wederom een nieuwe cursus worden gehouden. Dat de afd. zich allerwege in een groeiende belangstelling mag verheugen, blijkt dat de cursus reeds •at de deelname betreft is volteekend en zich reeds 40 personen opgaven. AANRIJDING Tijdens een aanrijding in den Hoorn gis teravond, waarbij 'n wielrijdster werd aange- geredon door een bestuurder van een luxe auto uit Uti'echt, kwam vanuit de richting Utrecht juist een hofauto rijden waarin II. M. de Koningin was gezeten. H. M. moest tengevolge van het ongeval eenige oogen- blikken met haar auto wachten tot de pas sage kon worden vrijgemaakt Het meisje, dat eenige verwondingen aan het hoofd bekwam, werd door dr. H. verbonden. ONEENIGHEID Een tweetal feestgangers, die in een café oneenigheid kregen, gingen elkaar buiten gekomen te lijf. Zekere B. werd hierbij door J. leelijk toegetakeld. Het publiek wist B. te bevrijden. In de Julianastraat kregen een autobe stuurder en een wielrijder V. het met el kaar te kwaad. Het slot van de historie was dat V. aangifte tegen den bestuurder deed wegens het in gevaar brengen van de veiligheid van het verkeer en de bestuur der tegen V. £<s tegenprestatie wegens mis handeling. De politie zal in beide gevallen proces-verbaal opmaken. RUIT VERNIELD Door zekere St. werd in den nacht van Donderdag op Vrijdag een dor groote etala geruiten van het winkelpand van de fa. B. Q. met een flesch vernield. De politie heeft tegen St proces-verbaal opgemaakt Radio Nieuws. MANDAG Programma 3: 8.0012.00 Langenberg; 12.20 -19.30 Davcntry; 19.50afl. Luxemburg. LEIDERDORP GEVONDEN Op het feestterrein zijn gevonden een vulpotlood en een huissleutel. Inlichtingen ter secretarie. HAZERSWOUDE KONINGINNEDAG Donderdag 31 Augustus wapperde van de openbare gehouwen en van vele particulie re wonringen de driekleur met Oranjewimpel ter eere van onze geliefde Vorstin. De leer lingen van de andensoheidene scholen hiel den met het onderwijzend personeel een ap- toch dooi- ons dorp, begeleid dioor de Har monie van Hazerswoude. Na dezen optocht,, die veel belangstelling had, keerde men naar de eigen school terrug, waar de kinde ren werden onthaald. Aan den avond van den dag kwaim de Chr. Oianjeve<reenngLng in het gymnastiek lokaal der Chr. sohooQ in f eestvergader mg bijeen ter herdenking van de geboortedag van onze Landsvrouwe. Het ruime lokaal was geheel bezet De leiding ven den avond berustte bij den heer B. Offi-inga, die allen verwelkomde en een enthousiaste Oranje-rede hield. Mede- erking verleende voorts de Chr. za-ngver- eeniging „Zang en "riendsohap", terwijl bovendien de opvoering plaats vond ven het natinale stuk „Ik zal handhaven'' en het leekenspel „Wilhelmus van Naesauen". Alles werd een groot succes. Ds Kiéhl el.ot die geslaagde bijeenkomst met dankgebed. KATWIJK AAN DEN RIJN KONINGINNEFEEST et Koninginnefeest is hier op heel sobere wijze gevierd. De kinderen der bewaarschool maakten niettemin een grooten optocht, die veel belangstelling trok. Na deze ronde ging het weer naar de school, waar de tractaties volgden. De ooan- ruissde van toezicht op de bewaarschool intussohen gearriveerd, liederen werden ge zongen, hoena's op de Koningin, waarna men in de stemming van den dag huis waarts toog. Te halif twee was het aantreden voor de groote kinderen, de kinderen der verschil lende scholen, op het Kerkplein. Na de op stelling ging het in optocht, begeleid door de vrooijke toonen deT Harmonie Katwijk de Mondorgalolub langs Kerkstraat, Ach terweg, assenaarscheweg, N. Molcnluinweg, Voorstraat, tot aan het gemeentehuis, waar halt werd gehouden en de burgemeester de kiidenen toesprak. Na twee coupletten het Wilhelmus te hebbe.i gezongen ging hen naar het feestterrein, voor de kinder- spelen, die een groot succes werden. Onder de vele belangstellenden zagen e op het feestterrein de gemeentesecretaris wethouder Dubbeldam en Pastoor- Buys. De spelen werden den geheelen middag opgeluisterd door de Harmonie Katwijk de Katwijksohe Mondor gel club, die ook de feestvierenden hierna weer begeleidde toen men in optocht van het feestterreLn wegtrok laar de muziektent aan de Com man - jdeurslaan ging, waar de vele prijzen aan evenveel winnaars werden uitgereikt. Dan was het eenigen tijd pauze oon lmvendiigen mensoh te gaan versterken. Tegen aaht uur waö men w want er zou een grootsdhe lampionoptocht gehouden worden. Toen dit nummer afgewerkt was, werd cfe avond gevuld door- een concert, gegeven door de Hai-monie en waarbij de tradi- tioneele rondedansen werden uitgevoerd. Van moe worden scheen geen sprake te zijn Doch ook hieraan moest een einde komen, 't Liep tegen middernacht, dus tijd om naar de Heimath te gaan. De verjaardag van H. M. de Koningin is, begunstigd door urach- veer, op waardige wijze gevierd. Niet het mim6t heeft de Oranjeverceniging zich hierdoor verdienstelijk gemaakt. Doch ook het onderwijzend personeel heeft zich bui- woon beijverd om het feest te doen slagen. DIEFSTAL Bij den heer F. in de Kerkstraat hehbsn onbevoegd'ii tv., hond, Iersohe Setter, mee genomen. Wie ziet den hoaid? De politie doet onderz>ek. „HUIZE CALLAO" GEOPEND Vrijdag had in tegenwoordigheid van ver schillende vooraanstaande personen de of ficieele opening plaats van het R. K. Rust huis „Huize Callao". Mej". N. van Eik; 4e prijs L. van der Sijp en Mej. N. Schalkers. Voor versiering van de tilbury wop H. van der Stoel den len prijs en J. Koning J.Wzn. den 2en prijs. AANBESTEDING Bij de alhier gehouden aanbesteding van vier woonhuizen voor rekening van den heer Ph. Boot, onder architectuur van den architect W. Fontein te Leiden, werd inge schreven door 21 aannemers. De laagste inschrijver- was Fa. Bink te Leiden voor f 16.100.daarop volgden gebr. Mol te Leiderdorp voor f 16.400; H. D. van Osnabrugge, Leiderdorp voor f 16.430 en J. Meerburg te Leiderdorp voor f 16.600. LEIMUIDEN OPLICHTERIJ. Bij den smid en rijwielreparateur B. ver voegde zich hier een persoon wiens rijwiel stuk was. Daar hij echter nog verder moest wezen, kreeg hij van B. zoolang een rijwiel ter leen. „Over een half uurtje zou hij terug wezen!" Tot op 't oogenblik is hij echter nog niet verschenen. De politie heeft de zaak in handen. WERKLOOSHEID. Momenteel staan in deze gemeente drie personen als werkloos ingeschreven. DE OUDEN VAN DAGEN ZIJN UIT GEWEEST. Donderdagmiddag was voor vele oudjes een blijde micïlag. Met niet minder dan 22 arrto's werd een uitstapje gemaakt naar Zandvoort, Bloemendaal en de Groenendaal- sche bosschen. Verschillende hadden nog nooit de zee gezien, dus trok dat wel de grootste aandacht, 's Avonds haalde het mu ziekkorps vanaf de Leimuidschebrug de stoet in en op het plein bij de garage van de N.V. Autobusonderne'ming Maarse en Kroon, sprak de Edelachtb. heer J. A. Bak huizen, burgemeester der gemeente, eenige woorden en was de tolk van de oudjes, die een hartelijk dankwoord bracht aan de or ganisatoren. Het was voor de eerste maal dat zoo Iets voorkwam. Een woord van dank valt dan ook zeer zeker ten deel aan de heeren J. A. Bakhuizen, burgemeester, D. Stapensea, arts, en J. Maarse, autobusondernemer, die een groot aandeel hadden in het voorberei den van dezen tocht, die een zoo prettig verloop heeft gehad. UITVOERING. De Chr. Gem. Zangvereen. „Excelsior" zal onder leiding van haar directeur de heer Willem Mizee van Leiden, op Maandag 11 September a.s. een uitvoering geven in de zaal van den heer Sneeboer, ter gelegenheid van het 35-j"arig Regeeringsjubileum van H. M. de Koningin. LISSE STAND WERKLOOSHEID Het aantal werkloozen dezer gemeente bedraagt volgens de laatste telling 182, 131 behoor-en tot de landarbei- PADVINDERS NAAR AMSTERDAM! Naar wij vernemen zullen de Lissesche Padvinders deel nemen aan het groote défilé ter eere van H. M. de Koningin op 9 Sept. a.s. in het Stadion te Amsterdam. FIETS-ONGELUK Doordat de jas tusschen het wiel kwam, is de zoon van kruidenier Zw. met fiets en al over den kop geslagen. Hij werd daarbrj zeer ernstig in het gelaat gewond en brak den pors. Direct is hij naar het Ziekenhurs gebracht. JUBILEUM Dr. BLOK Het 40-jarig ambtsjubileum van Dr. Blok heeft Vrijdag in breede kringen belangstel ling getrokken. Een buitengewone stroom van gelukwenschen uit alle rang en stand bewees den hooggeachten jubilaris dat dit feit door vele medegevierd wordt. Naast de vele telegrammen cn andere geluk wenschen was de woning van Dr. Blok door een 50-tal bloemstukken in een bloe menhof herschapen. Wij merkten o.a. ook op een prachtige bloemenmand van het Groene Kruis" en een van een groot aan-

Nieuwe Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6