Ernsige botsing tusschen touring-cars 3? MAANDAG 14 AUGUSTUS 1933 TWEEDE BLAD PAG. 5 omdat hij met een medepassagier (er stond een bank naast zijn zitplaats) zou hebben zitten praten en men hem de schuld gaf van het ongeval. Zeker is wel, dat een complex van om standigheden tot deze ernstige botsing heeft geleid Dat men een gezelschap van meer dan 30 personen toevertrouwde aan een jongen van 18 jaar komt ons wel bevreem dend voor. Bestuurders van een autobus mogen krachtens de bepalingen van de Mo tor- en Rijwielwet niet jonger zijn dan 20 jaar en slechts aan de omstandigheid, dat hier een autobus werd gebruik als touring car was het te danken, dat tegen den be stuurder geen proces-verbaal kon worden opgemaakt. Den jongeman, die juist de leeftijd had be reikt waarop men een motorrijtuig mag be sturen en die men ondanks zijn jeugdigen leeftijd op een vijfdaagsche autotocht naar het buitenland had gestuurd, mag men er zeker niet al te hard om vallen, dat hij, na een zwaren laatsten dag vroeg op reis zijn de naar het einddoel, in een mistbank den tegenligger te laat heeft opgemerkt Waarom naar Den Haag? De Overschiesche doktoren, de heeren Breemer, Donkersloot en Roest CrolliuS heb ben samen met de transportcolonne van 't Roode Kruis alles gedaan wat mogelijk was om vlug te helpen. De Overschiesche politie was ook spoedig ter plaatse en door het op treden van den burgemeester, den heer Bau- mann, konden vele gewonden ook per par ticuliere auto naar Den Haag worden ver voerd. De vraag rijst echter, waarom men, zoo dicht bij Rotterdam, niet de hulp van den Geneesk. Dienst daar ter plaatse heeft in geroepen. Nu werden de ernstig gewonden met één auto naar Den Haag vervoerd, een afstand die veel grooter is, terwijl anders direct verschillende ziekenauto's beschik baar waren geweest voor het vervoer der gewonden naar het dichtbij gelegen Rotter dam. De aard der verwondingen meest arm- en beenbreuken, heeft dit misschien nu toegelaten, maar bij andersoortige ern stige ongelukken onder Overschie lijkt het ons voor de patiënten niet van gevaar ont bloot indien deze onnoodig moeten wachten op transport en over te langen afstand wor den vervoerd. ERNSTIG AUTO-ONGELUK Een doode, twee gewonden Te Dronrijp (Fr.) heeift op den Rijksstraat weg, even voorbij de brug een ernstig onge luk plaats gehad- Een luxe-auto, komende uit Leeuwarden en op weg naar Soheveningen, bestuurd door A. Bouman uit Leeuwarden, botste tegen de langs den weg staande boomen. Het ongeval ontstond waarschijnlijk doordat de chauffeur voor de naderende stoomtram wat meer naar links wilde uitwijken. Door de gladheid van den weg begon de auto te slingeren. Hierop heeft hij waarschijnlijk krachtig geremd, waardoor de auto geheel naar links zwenk t|>. De chauffeur werd met ernstige wonden aan hals en hoofd en met versplinterde arm en zware inwendige kneuzingen in bewusteloozen toestand uit den wagen gehaald. Een tweede inzitten de, G. van der Zee eveneens uit Leeuw arden, har ernstige hoofdwonden en een lichte hersenschudding bekomen. Van de twee inzittende dames w<Vd een door glas scherven gewond. Dr. de Ruiter uit Dronrijp was spoedig ter plaatse en verleende de eerste hulp. De zwaargewonde chauffeur werd per zieken auto naar het Diaconessenhuis te Leeuwar den vervoerd, alwaar hij korten tijd na aankomst, zonder tot bewustzijn te zijn ge komen, is overleden- In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft men op den Rijksstraatweg te Wezep het lijk gevonden van den 24-jarigen arbeider G. J. Brouwer, die door een auto was aangereden. De marechaussee stelde direct een uitgebreid onderzoek in. Het slachtoffer was vermoedelijk naar de jubileumfeesten te Elburg geweest. De man was gehuwd en vader van een kind. ERNSTIG MOTOR-ONGELUK Een doode, twee gewonden Zondagavond omstreeks negen uur reed ter hoogte van de Blokhuisbrug te Woerden een fille van automobielen en motorrijwie len, in de richting van Bodegraven. Een automobilist ging plotseling uit de fille en wilde passeeren. Hij geraakte toen in bot sing met een uit de tegenovergestelde rich ting komende auto, echter zonder ernstige gevolgen. Twee motorrijders die achter de auto aanreden, kwamen echter door de bot sing van de eerstgenoemde auto met zijn te- genkomer in botsing met elkaar. De duo rijdster van een daarvan, mej. J- G. M. van Leeuwen .echtgenoote van P. M. v. d. Hoeve uit De Lier kwam daarbij zoodanig te val len, dat haar borstkas werd ingedrukt, met het gevolg dat zij enkele oogenblikken la ter Is overleden. Haar lijk is naar de R. K. ziekenverpleging overgebracht. Haar echtge noot, die verwondingen opgeloopen had, werd naar het Algeimeen Ziekenhuis overge 'bracht De tweede motorrijder, zekere P. O. uit Oudewater die beenbreuken had opgeloo pen, werd naar het ziekenhuis te Utrecht overgebracht De duorijdster die in een sloot terechtgekomen was, bekwam geen letsel. over den kop geslagen en gedood. Te Amsterdam is in de Kruislaan een 19- jarige motorrijder door te krachtig remmen over den kop geslagen. Het slachtoffer is in den afgeloopen nacht aan zijn verwondingen bezweken. doodelijk tramongeluk Onder Diemen (N.Br.) is een 25-jarige vrouw, die per rijwiel op den asphaltweg reed, door een jongen aangereden. Zij verloor de macht over het stuur en kwam tereckt tusschen den eersten en den tweeden wagen van de juist pas see rende tramtrein der Gooi- sche Tramweg Mij. De vrouw is aan de ge volgen van dit ongeval bezweken. co mm untstenrelletje. Een van communistische zijde georganiseer de optocht te Amsterdam, waaraan is deel genomen dor een twintigtal vrouwen en 80 k 90 mannen, is kort voor het middaguur op den hoek van de Prinsengracht en Prinsen straat door de politie uit elkaar geslagen. Wel was toestemming tot demonstreeren gegeven, doch de demonstranten hielden zich niet aan het verbod tot het vormen van spreekkoren. Nadat er drie maal was gewaar schuwd hiermede op te houden, kreeg het detachement politie, dat de wptocht bege leidde, opdracht om te ontbinden. Een en ander is met rake klappen gepaard gegaan; ook in de Westerstraat e. o. heelt de politie demonstranten met sabel c-n gummistok uiteen gejaagd. Een persoon is gearresteerd. Een gevaarlijke nieuwe sport: sprint te AUTO DOOR BRUG GEZAKT twee boeren door de lading bedolven en gedood. Men meldt ons uit Hoogeveen: Zaterdagmorgen is een vrachtauto, toebe- hoorende aan den heer W. Sok te Nieuwer- oord, toen deze beladen met koren over een brug te Nieuweroord reed, gedeeltelijk door deze brug gezakt. De heer Sok, die in de cabine zat, bekwam, daar de auto alleen aan den achterkant door de brug zakte, geen letsel. Twee landbouwers evenwel, K. Kreeft en E. Pot Sr., die naast de vrachtauto lie pen, kregen de geheele lading koren op het lichaam. Zij moeten onmiddellijk dood zijn geweest. VERDRONKEN. Te Tinaarlo (Dr.) is de 26-jarigo Wiersum, wonende te Groningen, bij het zwemmen in het natuurbad verdronken. Nadat hot slachtoffer opgehaald was, heeft men nog geruimen tijd getracht de levensgeesten weer op te wekken, doch tevergeefs. Het slachtoffer wa3 gehuwd. Te Hei- en Boeicop is het 2-jarig zoontje van den jachtopziener Holl te water geraakt in de nabijheid van de ouderlijke woning en verdronken. Het lijk van den jongeman, die Woensdag 1.1. bü "net baden te Katwijk aan Zee verdron ken is, is aangetroffen op dezelfde plaats, waar hij te water was gegaan, n.l. over de watering. Het slachtoffer is J. var. G- uit Alphen aan den Rijn. Zondagavond te de 40-jarige H. Waan akker bij het verrichten van werkzaamheden in de Werkhaven ran den heer OJ. Bosker te Westerland (N.-II.) in het water gevallen en verdronken. Het slachtoffer was gehuwd en vader van drie kinderen. waarschuwing. De burgemeester van Jutpliaas geeft een ieder in overweging niet in te gaan op aan biedingen van een zekeren Need, wonende te Jutphaas, alvorens bij hem, burgemeester, inlichtingen te hebben gevraagd, MOTORSCHIP IN BR/.ND Zondagmorgen is het Hollandsch motorschip ,,/>lwi'' in de haven te Hansweert in brand geraakt. Het schip, met als schipper Koster, had stukgoederen aan boord. Gistermorgen zou het schip van Hansweert vertrekken. Bij het aanzetten van den motor had een explosie plaats van de verwarmingslamp met het ge volg dat de machinekamer in brand vloog. De sleepboot „llie"' pompte water in de machinekamer. Na drie uur is men er in geslaagd de brand te blusschen. Do machine kamer en de roef zijn geheel uitgebrand. De lading bekwam aanzienlijke waterschade. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. DE MOORD TE BERCREM. Het parket uit 's-Hertogcnbosch stelde een nader onderzoek in inzake den moord op den 20-jarigen G. de Bie te Berchem. Tijdens het onderzoek werd huiszoeking gedaan in een terceel aan de Neerveldstraat en in een aan den Linkensweg, waarbij eenige kleedimjstukken in beslag zijn genomen. Het parket heeft vervolgens vanaf half vyf tot tien uur zitting gehad ten stadhaize, waarbij meerdere persor.en zijn gehoord. Men meent nadere aanwijzingen te hebben tot het in arrest houden van den verdachte, den 13- jarigen E. de. B., die thans naar de mare chaussee-kazerne te Oss is overgebracht. FEN VERZONNEN INBRAAK. In den nacht van Maandag op Dinsdag werd ingebroken ten huize van den koopman K.., aan de Laandersti-aat te Heerlen. De buit was niet gering; zy bestond uit een bedrag van f 920 aan contanten en f 160U aan sokken. Bij het onderzoek kwamen factoren aan het licht, die het vermoeden wettigden, dat de inbraak gefingeerd was. Thans vernemen wij, «lat de kooiman K. door «Ie politie is gearres teerd en dat hy ervan verdacht wordt, de verzekeringmaat-cha^pijwaarbij hij tegen inbraak was verzekerd, te hebben willen op lichten. Het onJerzock wordt nog voortgezet. BOOTJE ^VERVAREN. Op den Arnstfl naby den aanlegsteiger van «le gemeente pont tc Amsterdam is een motor bootje, waarvan her roer onklaar was geraakt, door oen motorschip overvaren, waawloor het motorbootje zonk De twee mannen, die in het bootje zaten wisten zich zwemmende t° redden. met bobsleden in het Alexandra Palace ROFFELR1JM EN, Lijn 15 Als je nou es fijn wilt rijden, Neem lijn 15 als je kan; Nader: open aanhangwagen, Derde bankje achteran. Je begint bij het beginpunt: Op de harde houten bank, Een gekierde, zacht gebogen, Sober geverniste plank. Lekker luchtig ligt de leuning Als een armpje in je rug, En je meisje lacht verlegen, En je glimlacht stil terug Het plafond je schuift z'n schaduw Voor de stekend heete zon; Wat een vrijheid: je mag rooken In de open rooksalon! Ha, het ritje gaat beginnen: 't Fluitje fluit, de bel belt af; Hort! daar schiet de open wagen Achter 't voorbalkon in draf! Gierend gilt-ie door de bochten, („Heerlijk hè, die frissche wind!") AUes bibbert, trilt en siddert, („Beentjes van het vloertje, kind") Met een slag sla je voorover, („O, hier is een halte, stop!") Bonkend schokt-ie door de wissels, („Ja, hij gaat een trapje op!") 't Conducteurtje valt naar binnen: „Juist, twee enkele, meneer!" „Eén?" „Twee!" ,J)rie„Twee!! [Alle menschen, Mayi, wat gaat dat ding tekeer!" ,JIeerlijk weer, meneer!" ,Ja zeker „Fijn die rust hier! echt gezond!!" Heeft-ie soms vierkante wielen?? Nee hoor, vast niet, ze zijn rond" 't Lijkt op lest wel of je hersens In je maag gezonken zijn; Bons! hou vast! „Meneer, u bent er!'* „Dank je, conducteur, 't was fijn!" (Nadruk verboden.) LEO LENS in koelen bloede neergeschoten. De „Limburger Koerier" vertelt het vol gende staaltje van grenszeden. Zekere O. Gerards, van Duitsche nationa- teit, wonende te Kaalheide, in de Seringen straat, gehuwd, vader van vijf kinderen, los arbeider, voorzitter van de wielrijdersclub „Roda", die in de Sportarena oefeningen hield, was, zooals ooggetuigen aan het blad verklaarden, eenigen tijd in gesprek ge weest met den politieagent Mommers, uit de gemeente Herzogenrath, iemand die nog als „onverschrokken" bekend staat. Eenigen tijd later, toen Gerards aan de controle op de wielex-baan stond, liep Mom mers op hem toe en deed hem de boeien aan. Volgens ooggetuigen heeft Gerards zich toen verzet. Plotseling klonk een schot en voor het publiek begreep, wat er feitelijk gebeurd was, viel Gerards op den grond. Op zeer korten afstand, bijna-met den re volver tegen het lichaam gedrukt, had M. op den zoo goed als weerlooze geschoten. De aanwezigen liepen te hoop, en op het zelfde oogenblik arriveerde de electrische tram uit Aken. Mommers, die niet in de uniform van po litieagent was, droeg Gerards, die in 't on derlijf getroffen was, in de tram en bracht het slachtoffer naar Herzogenrath, blijkbaar naar een geneesheer. De reden, waarom Mommers Gerards ar resteerde, is niet hekend. Alsof er niets gebeurd was, bleef de ra- dio-muziek op de baan klinken en zette de „Roda"-club haar oefeningen voort. Enkele „Roda"-leden keerden echter aan stonds na het neerschieten van hun voorzit ter huiswaarts. waarschuwing. De Commissaris van Politie te Tilburg maakt bekend, nac in «len laat-ten tij«l door J. Schipper, wonende Valkinierslaan no. 195 te Ginneken, een'«™> rchiidetruikken zy'n ver kocht, weike na verkoop bleken niet afkom stig te zyn v?.;i degenen, wier signatuur onder .lie stukker. voorkwam. By een «iezer «tukken kon de valschheid doer den nog in lever, zijn- den schilder worden vastgesteld. In verband hiermede i« b j het aanknoopen van handels relaties t/iet Schipper de noodige voorzichtig heid geboden. Mussolini inspecteurt de Italiaansche jeugd in een har er groote zomerkampen. vroeg uit Den Haag vertrokken, om een groote groep reizigers te Rotterdam op de boot te zetten. De tegenligger was een groote nieuwe „General Motors"-bus, waarin ruim 30 pas sagiers gezeten waren, die een vijfdaagsche tocht naar Luxemburg hadden gemaakt. Deze. was van de garage Pasteur en gechar terd door de N.V. Intern. Verkeersbureau te Den Haag. De laatste autobus werd bestuurd door den 18-jarigen J. D. Witte. Het gezelschap was door oponthoud onderweg te laat geko men en de chauffeur, die een zwaren dag achter den rug had, haastte zich thans huiswaarts. De bus, die uit de Residentie kwam had weer haast om de passagiers tijdig te Rot terdam te brengen. Volgens getuigen zou den beide bussen met een snelheid van 60 k 70 K.M. gereden hebben. Het politie-onderzoek heeft uitgewezen, dat de bestuurder van de „Haagsche" bus, de 40-jarige J. M. Hartman, ongeveer IV2 M. uit den kant van den weg reed. De Delft- weg is ter plaatse 7% M. breed, zoodat er maar 6 M. berijdbaar oppervlakte overbleef. Hiervan nam de bus die uit Den Haag kwam zelf 2.35 M. in beslag, zoodat er voor de bus uit Luxemburg, die nog breeder was. vrijwel geen ruimte overbleef. De bestuurder van deze bus was de laat ste 24 uur vrijwel onafgebroken in touw ge weest Hij reed óók niet geheel aan den zij kant van den weg, maar zou misschien den Kort na zes uur hoorde men op een boer derij in de omgeving van De Zweth, waar juist de koeien gemolken werden, een zware slag. lïij onderzoek bleek, dat op 3 K.M. af stand twee autobussen tegen elkaar waren gebotst Een fietser kwam kort daarop bij den heer v. d. Berg, beheerder van de E. H. B. O.-post te De Zweth, mededeelen, dat er een vreeselijk ongeluk was gebeurd op den Delftweg tusschen den „Tempel" en het café „Welgelegen". De heer v. d. Berg stelde zich direct tele fonisch in verbinding met Rotterdam om vandaar doorverbonden te worden met po litie en doctoren te Overschie, doch vernam, dat zoowel de geneeskundigen als de politie reeds gewaarschuwd waren. Vergezeld van inmiddels gealarmeerde leden van de E. H. B. O. te De Zweth trok de heer v. d. Berg naar de plaats van het ongeval. „Het was daar", zoo vertelde hij ons later, „een treurig schouwspel. Twee autobussen, die blijkbaar bij het passeeren elkaar voor een deel hadden vernietigd, stonden op eeni gen afstand van elkaar. Daar tusschen in lag de weg over de geheele lengte bezaaid met glasscherven. Langs de 3 M. hooge berm van den weg lagen verschillende ge wonden, zwaar bebloed maar blijkbaar bij kennis, met klapperende tanden en van pijn vertrokken gezichten. Een der bussen was aan den kant geheel opengescheurd en door dien aldus gevorm de opening trok men gewonden naar bui ten. Het was een naargeestig gekreun, maar opgewonden was de stemming niet meer. Het zal een kwartier na het ongeluk zijn geweest, dat we daar aankwamen. De dok toren en de politie waren er toen nog niet, maar kwamen toch heel gauw: eerst Dr. Donkersloot, toen de anderen, ook de bur gemeester van Overschie, de heer Baumann en de inspecteur van politie, de heer Woerts. De Roode Kruis-auto uit Overschie kwam aan met de transportcolonne en snel werd er nu geholpen. Gelukkig was het nog zoo vroeg in den morgen, dat de groote stroom van het verkeer nog niet doorgeko men was. Ieder, die helpen kon, hielp. Drie dames, «die nogal zwaar gewond waren, werden binnengedragen bij de villa van Ir. Has- linghuis. De groote roep was om water, om de ge wonden af te wasschen en de wonden schoon te maken. Hoewel we tusschen twee wereldsteden in zitten hebben we hier geen drinkwater. Ir. Haslinghuis heeft daarom een heele tankinstallatie bij zijn nieuwe villa laten aanbrengen en daar moest dan ook telkens weer om water worden ge vraagd, omdat men natuurlijk geen water uit de Schie kon nemen. Dat liep echter maar heel langzaam uit de kranen en men kon er bijna niet op wachten. Nadat een voorloopig verband was aangelegd, zijn de vijf zwaargewon den het eerst naar Den Haag gebracht. Nog twee of drie keer is de Roode Kruis-auto nog heen en weer geweest om andere ge wonden weg te brengen, terwijl door de hulp van den burgemeester de verdere ge wonden met particuliere auto's konden wor den weggebracht. Twaalf menschen bleken Op den voorgrond: de bus, die op weg was naar Rotterdam. Zoo men liet, werd dit voertuig letterlijk gekraakt, zoodat er niet veel van over bleef. viel echter op te maken, dat «Jit wel het geval was. Wie, aldus de heer v. d. Berg, de verwoesting zag, kon zich niet indenken, dat de passagiers uit de bus, die uit Den Haag kwam, er nog levend uit zijn geko- De gewonden Eerst nadat de gewonden in het zieken huis te Den Haag waren aangekomen kon worden opgemaakt wie er getroffen waren. Vijf passagiers moesten in het ziekenhuis ter verpleging worden opgenomen. Het waren: de 9-jarige jongen H. v. d. Bos uit de Hannemastraat, gebroken rech terarm, vleeschwonden; de 43-jarige B. G. v. d. Roe, chef-ovenist uit de v. Hogendorp- straat, gebroken linkerbeen; de 61-jarige gepensioneerde agent van politie J. G. Piket, gapende hoofdwond, wonde boven het lin ker oog, gebroken rechterbeen; de 63-jarigo A. A. Piket-Kramer, beide beenen gebroken, waarvan het linker gecompliceerd en de 29-jarige schilder P. J. Mvller van den Schimmelweg, gebroken linkerbeen. In het ziekenhuis zijn voorts nog behan deld J. G. Prins uit de Rosensteinstraat, hoofdwond; Elsje Prins, hoofdwond; G. L. v. d. Roe, hoofdwond; G. Koozel, hoofdwond; L. Koozel, snij wond aan de neus; H. M. v. d. Graaf, wonden aan den linkerarm; W. v. d. Graaf, verstuikte pols en wonden en mej. v. d. Bos, vleeschwonden. Alle gewonden waren te Den Haag woon achtig. Gelijk gemeld zijn ongeveer twintig an dere gewonden ter plaatse van het ongeluk verbonden. Daaronder behoorde de leider van een der twee gezelschappen, de kapitein van het 17de Regiment Inf. J. D. v. d. Waal te Venlo. Oorzaak en gevolg In elk der twee touring-cars, die met el kaar ln botsing zijn gekomen, zat een ge zelschap Hagenaars, die voor plezier opreis waren. De uit Den Haag komende bus, een vrij wel nieuwe „Stewart" van de autogarage Sommeling, was samen met andere bussen tegenligger nog hebben kunnen ontwijken, indien niet juist op dat oogenblik een van de verraderlijke mistvlagen, die zoo vaak uit de Schie opstijgen en dan op den weg drijven, het uitzicht had belemmerd. Deze samenloop van factoren leidde tot de botsing. De gevolgen waren, zooals reeds geschetst, verschrikkelijk. De uit Den Haag komende bus is aan de linkerzijde als een blik ha- ring-in-tomaten opengereten. Het plaatijzer werd opgekruld, het hout versplinterd, een deel van de vloer aan de voorzijde wegge slagen. De groote voorruii werd geheel ver splinterd, drie van de zijruiten eveneens ver nield. Het reservewiel, dat schuins achter de motorkap was geplaatst, werd weggesla gen, de plaats waar de chauffeur had geze ten vertoonde een open gat in den vloer, drie tweepersoonbanken van de passagiers waren eveneens afgerukt, terwijl de boven zijde van de bus aan de linkerzijde ook ern stige beschadigingen vertoonde. Merkwaardigerwijs was de auto ook aan de rechterzijde beschadigd, naar later bleek als gevolg van een botsing met den weg- De „Luxemburgsche" bus was er iets be ter afgekomen, waarschijnlijk mede als ge volg van het stroomlij n-effeet van de carros- Ook het reservewiel van deze bus werd afgerukt en het ijzeren geraamte waarop dit was bevestigd heeft blijkbaar de „Haag sche" bus opengereten. Motorkap en linker spatbord waren inge drukt en vele ruiten waren bij de botsing gesneuveld. Ook de bovenkant van de caros- serie zag er haveloos uit, maar had toch den schok doorstaan. De Stewart is na de botsing nog 70 m. doorgeschoten. Het voertuig schoot uit naar den kant van den weg, kwam in aanraking met den met steen bekleeden hoogen berm, draaide naar links, schoot-toen weer op den berm af, om daarna tot stilstand te komen. De chauffeur, wiens zitplaats werd wegge vaagd, is er als door een wonder goed af gekomen. In de eerste verwarring keerde de woede der niet gewonde passagiers zich tegen hem, Dertig gewonden waaronder vijf ernsfig Jammerlijk schouwspel in den vroegen morgen Zondagmorgen te omstreeks 6 uur zijn tusschen Overschie en De Zweth twee touringcars, waarin samen meer dan zestig passagiers zaten, in volle vaart tegen elkaar gebotst Een der autobussen werd aan den lin kerkant geheel opengescheurd, ruiten braken, drie passagiersbanken werden vernield. Ook de andere autobus werd, hoewel minder ernstig, beschadigd. Eerst op 70 M. van elkander konden de voer tuigen tot stilstand worden gebracht Na de botsing bleek, dat ongeveer der tig inzittenden verwondingen hadden op geloopen, waarvan vijf gebroken armen en beenen en zware hoofdwonden. Zij zijn in het Gemeenteziekenhuis aan den Zuidwal te Den Haag ter verpleging op genomen. Daar zijn nog acht andere ge wonden heengebracht om er hun won den te laten verbinden; de anderen kon den ter plaatse van het ongeval worden geholpen. er min of meer ernstig gewond te zijn: meest arm en beenbreuken en hoofdwon den, terwijl naar schatting een twintigtal andere buspassagiers ter plaatse zijn ver bonden". „Toen onze hulp niet meer noodig was", aldus de heer v. d. Berg, „zijn we weer naar huis gegaan. Daar kwam al heel spoe dig een jongeman, die in de Schie had zit ten te visschen, om te vragen of zijn vader en moeder ook onder de gewonden waren. Hij had gehoord, dat een der verongelukte bussen vol had gezeten met menschen, die te Rotterdam de boot naar Rhenen moesten Zijn vader en moeder hadden ook tot dit gezelschap behoord en de zoon was ernstig ongerust, d$t zij gewond waren. Dit was echter niet meer na te gaan, omdat de ge wonden zoo spoedig mogelijk naar Den Haag waren getransporteerd. Uit de beschrijving, die de jongen gaf.

Nieuwe Leidsche Courant | 1933 | | pagina 5