CATALOGUS BATCO WEDELD COUPONS BATCO COUPON GRATISm f.iOOO.- DE LAATSTE DER TRIBUNEN DENIEUWE PRACHTIGE GEWELDIGE AAN PRIJZEN Cola di Rienzi, de groote Senator van Rome in de 14e eeuw Door Edw. BULWER LYTTON i (89 Verder werd hem medegedeeld, dat gedu rende zijn korte afwezigheid Pandulfo di Guido reeds tweemaal het volk had toege sproken; niet ten gunste van den Senator, maar om in listige bewoordingen zijn spijt uit te drukken over de schade die de handel te Rome leed, nu de rijke edelen de stad Verlaten hadden. „Daarom heeft hij zich dus van mij afge wend" dacht Rienzi. „Laat hij zich in acht nemen!" Het laatste bericht trof hem het gevoe ligst: Walter de Montreal was openlijk Rome binnengetrokken. De hebzuchtige, vermetele bandiet, wiens door plundering verkregen buit alle banken van Europa vulde, wiens Bende zoo groot was als het leger van een koning, wiens veelomvattende, scherpzin nige, beginsellooze eerzuobt hij zoo goed kende, wiens broeders zich in zijn leger plaats bevonden en van wier verraad hij reeds overtuigd was Walter de Montreal was in Rome! Dit nieuwe gevaar verbijsterde den Sena tor letterlijk; doch slechts voor een oogen- blik. Toen klemde hij de tanden op elkander en zeide: „Pas op, gij zijt in het hol van den leeuw'" Hij dacht even na en barstte toen opnieuw los: „Eén misstap, Walter de Montreal, en al de gewapenden van de Groote Bende zullen u niet uit mijn macht bevrijden! Maar wat nu te doen! Naar Rome terugkeeren zonder de plannen van Montreal doorgrond te hebben zonder een beschuldiging tegen hem te kunnen inbrengenl Onder welk voor wendsel kan ik met eare het beleg opbreken1' Als ik Palestrina aan zijn lot overlaat is dit een triomf voor de baronnen laat ik Adriano aan zijn lot over, dan onteer ik mijn zaak! En zoolang ik niet te Rome ben, brengt ieder uur verraad en gevaar. Pan dulfo, d'Albornoe, Montreal allen tradhten mij ten val te brengen. Had ik maar een scherpzinnigen, vertrouwbaren spion o juist VillaniHola Angelo Villani!" De jonge man verscheen. „Ik meen dikwijls gehoord te hebben, dat gij een wees zijt?" begon Rienzi. „Dat is waar, heer. De oude non, die mij verzorgde toen ik een knaap was, heeft mij meer dan eens verteld, dat mijn ouders dood waren. Beiden waren van adel, heer, do~h ik ben een onwettig kind. Dat zeg ik dik wijls en ik denk er altijd aan, om Angelo Villani te herinneren dat hij zichzelf een naam moet maken." „Jonge man, als gij mij blijft dienen eJs tot dusverre zult gij u, zoolang ik leef, geen wees behoeven te noemen. Luister nu goed! fk heb een vriend noodig, de Se-nator van Rome heeft een vriend noodig slechts één!" Angelo viel op de knieën en kuste den mantel van zijn heer. „Zeg liever een dienaar. Ik ben te gering om Rienzi's iend te mogen zijn." „Te gering! zeg dat niet! er is niets te gering voor God, behalve een lage ziel, mil hooge waardigheden bekleed. Luister nu. Gij hoort dagelijks speken over Walter de Mon treal, den broeder der beide Provengalen den grooten hoofdman der groote bende"' „Ja en ik heb hem gezien ook, heer." „Welnu, hij is te Rome. Alleen een ver metele gedachte, een weldoordacht en wel beraamd schelmstuk kan dien bandiet den moed geven, zich in het openbaar te toonen in een Itaiiaansche stad. wier grond gebied hij enkele maanden geleden te vuur en te zwaard verwoestte. Doch zijn broeders hebben mij geld geleend mij in staat ge steld terug te keeren wel ia waar om hun eigen plannen te bevorderen; maar dje schijnbare welwillendheid geeft hun wer kelijke macht. De krijgslieden uit het Noor den zouden mij dooden, indien Montreal het hun beval. Hij rekent op mijn vermeende zwakheid. Ik ken hem van ouds. Ik ver moed neen, ik doorzie zijn dool, maar ik kan niets bewijzen; en zonder bewijzen kan ik Palestrina niet verlaten, om hem te be schuldigen en in hechtenis te nemen. Gi. zijt sluw, nadenkend en gevat, zoudt gij naar Rome willen gaan, dag en nacht zijn bewegingen bespieden, nagaan o: hij afge vaardigden ontvangt van d'Albornoz of vau de baronnen, of hij onderhandelt met Pan dulfo di Guido; zooals ik zeide, zijn verbliji dag en nacht in het oog houden? Aan heimhouding denkt hij niet; uw taak zal niet zoo moeilijk wezen als zij schijnt Houd de Signora op de hoogte van al wat gij ont dekt Zend mij dagelijks bericht Wilt gij •I» ze zending -p r nemen"'' „Dat wil ik, heer." „Te paard dan, vlug! en vergeet het niet behalve mijn vrouw heb ik in Rome niemand op wein ik vertrouwen kan." Werkelijk dreigde Rienzi groot gevaar door de komst van Montreal. De Condottiere had zijn leger naar Lombardije gebracht en het ter beschikking gesteld van Venetië, dut oorlog voerde tegen den aartsbisschop van Milaan. Voor dezen dienst ontving hij e«u groote som gelds en in dien tijd zorgde hij voor de winterkwartieren van zijn troepen, om hen in het voorjaar weer aan het werk te kunnen zetten. Heimelijk en vermomd verliet hij Palestrina en met een klein ge volg, dat zich te Tivoli bij hem aansloot vertrok Montreal naar Rome. Voor het oop van de wereld wilde hij den Senator geluk- wenschen met zijn terugkeer, en tevens hot geld terug ontvangen, door zijn broeders aan Rienzi geleend. Van zijn heimelijk bijoogmerk nebben wi, reeds iets ontdekt. Hij was echter niet te\te- den met den steun der baronnen en rekende op zijn rijkdom, om door omkooping mg een derde partij te winnen, die zijn plannen voor de toekomst moest helpen bevorderen. In die dagen en in dat land waren kronen nog evengoed voor geld te koop als ondei de laatste Roineinsche keizers. En in menige stad, door erfelijke twisten geteisterd, was de partijhaat zoo groot, dat een vreemde tiran, die één partij wilde en kon vernietv gen, althans tijdelijk op de onderwerping van de andere kon rekenen. Hoe het dan later zou gaan, hing er voornamelijk van af, of hij zich kon handhaven met behulp van troepen, onafhankelijk van d"> ourgers, en var geld, niet door gehate belastingen ver kregen. Dcch zulko overweldigers, meer gOidgierig dan eerzuchtig, meer wreed dan krachtig, vielen meestal door hun afpersiu- gen o'. onnoodig bioed vei gieten. Montreal, die de talrijke omwentelingen van zijn tijd mei kalmen, onderzoekenden b<ik had gadegeslagen vertrouwde in staa- te zijn, dtze beide dwalingen te vermijden. 1.J had het scucrpeinnige plan gesmeed, zijn verovering te bevestigen met behulp van een geheel nieuw geslacht van edelen, die hem volgens de wetten van het leenstelsel dienstbaar zouden zijn en altijd gereed hem te beschermen, wijl zij daardoor tevens hun eigen belangen bevorderden. Zij zouden hem behulpzaam wezen bij oprichting niet van het vermolmde, slappe gebouw van een dwingelandij, maar van een nieuwen, krachtigen, hechten, aristocrati- schen staat. Zóó waren de groote dynastieën van het Noorden ontsticht, waar de koning, ofschoon schijnbaar in bedwang gehouden door de edelen, in werkelijkheid steun bij hen vond in het gemeenschappelijk belang tegen een onderworpen bevolking of een in val van buitenaf. Vervuld van dergelijke gedachten, die zich nog veel verder, tot aan de Alpen uitstrek ten, aanschouwde de Hoofdman oer Groot" Bende de zuilen en bogen der Stad op de Zeven Heuvelen. Geen vrees verstoorde den loop zijner ge dachten Zijn broeders waren de aanvoerders van Rienzi's gehuurd leger, dat leger ne stond uit zijn manschappen. Rienzi zelf was zijn schuldenaar. Tegen de eene partij achtte hij zich dus beveiligd. De vrienden van den paus hoopte hij te bevredigen door brieven van d'Albornoz, al waren die ook zeer voo: zichtig gesteld, want de kardinaal wenschte Montreal slechte te gebruiken, oan de Ro- meinsche baronnen weer in hun eer te her stellen en van zijn onderhandelingen mot de hoofden der baronnen zijn wij getuigen geweest Hij meende dus gereed te zijn, om alle partijen om den tuin te leiden, en uit elke partij te nemen wat hij noodig had, om zijn eigen doel te bereiken. De openlijke verschijning van Montreal baarde in Rome niet weinig opeien. De vrienden der baronnen strooiden uit, dat Rienzi een bondgenootschap had gesloten met de Groote Bende en dat 'dj de oud® Keizersstad wilde overleveren aan de plun dering van barbaarsche roovers. De onbe schaamdheid waarmede Montreal zich ver toonde in de hoofdstad was nog meer in het oog vallend, door de herinnering aan de strenge rechtvaardigheid, waarmede de Tri buun aan alle roovers in Italië den oorlog had verklaard. Bovendien leidde die ver metelheid tot de opmerking, dat de broeders van den Provencaal Rienzi de middelen hadden verschaft om naar Rome terug te keeren. Zoo snel verspreidde de laster zich door de stad, dat de aanwezigheid van Montreal alleen den Senator binnen weinige weken ten val zou gebracht hebben. Montreal's stoutmoedigheid deed hem alle voorzichtig heid uit het oog verliezen; en verblind door zijn grootsche verwachtingen, koos de ridder van St. Jan. als om aan zijn komst nog meer gewicht bij te zetten, tot verblijf een weel derig paleis; terwijl zijn gevolg in pracht van kleeding en uitrusting wedijverde met de weelde, door Rienzi zelf gedurende zijn eerste heerschappij ten toon gespreid. (Wordt vervolgd.). ..even zeker als de Nederlandsche Bank" BINNENLAND. OFFICIEELE BERICHTEN AMBTENARENGERECHT BIJ beschikking van den minister van Justitie Is aan N. H. Muller op zijn verzoek eervol ont- Ambtenarengereoht te Arnhem on Is ln gelijke betrekking benoemd Mr H. H. Kortebos to Almelo: en Is aan Mr P. J. Oud op zijn verzoek eervol ontslag verleend uit zijn ambt van lid van het Ambtenarengerecht te Den Haag en is ln gelijke betrekking benoemd Mr U. J. W. Sibmacher van Nooten te Den Haag. POSTERIJEN ENZ. BIJ K. B. Is op zijn verzoek met 1 Sept. eer vol ontslagen ln verband met de reorganisatie van het dienstvak de referendaris 2e kl. der P.T.T.: J. H. Dultgenlua. ZEEDIENST BIJ beschikking van den minister van Defen ce zijn de volgende plaatsingen gelast: met 26 Juli 1933: de kapitein der mariniers D. P. Ravelll naar de Marinekazerne te Wil lemsoord: met 3 Aug. 1933: de officier van den Marineatoomvaartdienst der le kl. H. P Ad 1 ar les a. b Hr Ma Wachtschip te Willemsoord; met 7 Aug. 1933: de officier Marlnestoomvaartdienst 2e kl. D. van Leeuwen bij het Departement van Defensie; de lult. ter zee 2e kl J. F. van Duim naar de Marinekazerne te Willemsoord; met 24 Aug. 1933: de officier Marinestoomvaartdienst 2e kl. W. P. Plantenberg a. b. Hr Ms Banckert; met 25 Aug. 1933: de luit. ter zee 3e kl. G. J. Plate rink. a. b. Hr Ma Nautilus. DE HULDIGING VAN H. M. DE KONINGIN IN HET STADION AMSTERDAM Naar men ons meedeelt zullen zoo moge lijk ook de meisjes en jongens der Gerefor meerde Knapen- en Meisjesvergaderingen in groepsverband deelnemen aan de huldi ging welke ter gelegenheid van het 35-jarig jubileum onzer Koningin op Zaterdag 9 September a.s. in het Stadion te Amster dam zal worden gehouden. De leiders en leidsters der bovengenoemde organisaties, die met hun jongelui wenschen deel te nemen aan die huldiging, gelieven zich omgaand, met opgave van het aantal deel- nemers(sters), aan te melden bij den secre taris van den Bond, den heer M. Grashoff, Nieboerweg 227, Den Haag. DE KONINKLIJKE FAMILIE NIET NAAR ORANGE VOOR DE PRINS WILLEM-FEESTEN De Koninklijke familie zal geen gevolg geven aan de uitnoodiging van het gemeen tebestuur van Orange, om tegenwoordig te zijn bij de Prins Willem-feesten daar ter H.M. zal worden vertegenwoordigd door Graaf du Monceau, Baron Sirtema van Gro- yestins en Dr. Paid Gounelle. TEGEN KNOEIERIJ IN DEN TABAKSHANDEL VERKOOP BENEDEN BANDEROLLEPRIJS Het Comité van Actie tegen den verkoop van tabaksfabrikaten beneden banderolle- prijs heeft zich dezer dagen met 'n adres tot den Minister van Financiën gewend, waar in opnieuw de aandacht op dit euvel wordt gevestigd, waaronder heel het bonafide-be drijf te lijden heeft Het Comité wetend, dat de tegenwoordige Minister uit vroegere ervaring in andere openbare functies volkomen bekend is met deze wantoestanden, vertrouwt dan ook, dat deze bereid zal worden gevonden om al dan niet met medewerking van zijn ambtgenooten van Justitie en van Econo mische Zaken een commissie in te stel len, welke op korten termijn vafl advies zal kunnen dienen nopens de vraag, of en zoo ja welke maatregelen moeten worden ge nomen om het euvel van den verkoop van tabaksfabrikaten1 beneden banderolleprijs te beteugelen. DE IJDELE HOOP VAN DE AVRO EEN MISLUKTE POGING In de Omroepgids wijst de voorzitter van de N.C.R.V., Mr v. d. Deure, er op dat nog steeds de AVRO in de hoop leeft, dat ze nog eens geproclameerd zal worden tot offi- cieelen nationalen omroep, van welke hoop het laatste nummer van de Radiobode, het blad van de Avro, getuigde. Hierin toch 6tond o.m.: „de toekomst zal voor onzen omroep nog eens betere tijden baren dan het verleden te zien heeft gegeven. De waardee ring bij de Overheid voor het werk van de AVRO is groeiende." Naar aanleiding van de hoop die in deze uiting duidelijk tot openbaring komt, zegt Mr v. d. D. dat het hem voorkomt, dat de rechts gelijkheid tusschen de groote omroepen se dert de vaststelling van het Zendtijdenbe- sluit nog nooit zoo vast en zoo stevig heeft gestaan als in deze dagen ,en dat, wanneer de schrijver van het aangehaalde onder de „betere tijden" voor de AVRO een toestand verstaat, waarbij die omroep boven de ande ren zal worden bevoorrecht .zijn verwachting ongegrond za! blijken. Wel mag met groote waarschijnlijkheid worden verwacht, dat in de bestaande ver houdingen verandering zal worden aange bracht Meerdere samenwerking tusschen de omroepen, die vrijwillig onmogelijk blijkt omdat die door de AVRO wordt verhinderd, zal nu langs gedwongen weg dienen te ge schieden. Allerlei zaken, welke de omroep niet zelf kan verzorgen .omdat hij door in nerlijke tegenstellingen is verdeeld, zullen door de Regeering worden ter hand genomen. Maar basis voor iedere regeling, grondslag voor ieder Regeeringsbesluit, zal toch blij ven de volkomen gelijkstelling tus schen de vier groep n, de rechtsgelijkheid, welke met zooveel moeite is bevochten, en welke door de praktijk van drie jaren is be vestigd. Slechts hij, die geen besef heeft van de rea liteit der dingen, kan verwachten, dat in Nederland de AVRO nog zou kunnen worden geproclameerd tot officieelen nationalen om roep De poging van de AVRO, om in ons va derland den omroep te beheerschen, is mis lukt. Dit is wel gebleken bij de laatste verkiezin gen toen het heette dat de Avro „afrekening zou houden", waar niemand iets van heeft gemerkt en wat niet anders dan een stroo- vuurtje bleek te zijn. Het Nederlandsche volk koos anders. Zelfs de Avro zal or wel bij varen als men het bestaande aanvaardt. PROV. STATEN VAN OVERIJSEL Ds. HOFSTEDE BUITENGEWOON LID VAN GEDEP. STATEN De Staten van Overijsel kwamen in open bare zitting bijeen- De agenda bevatte niet veel belangrijke stukken; het meeste ging zonder discussie onder dep hamer door. Bij de vaststelling der rekening over 1931 hield de s.d. Bevers een uitvoerig pleidooi over de noodzakelijkheid van bezuiniging en de in stelling van een crisisfonds! Dit lokte den communist Gerritse uit z'n tent, die den sociaal-demokraat op z'n in- consekwenties begon te wijzen- Jammer ge noeg liet de Voorzitter hem niet toe de s.d. a p. behoorlijk af te straffen- bevreesd dat de discussies te ver zouden gaan en te veel tijd in beslag zouden nemen- De rekening werd zonder hoofdelijke stemming vastge steld. Ten behoeve van de uitbreiding der drink watervoorziening werd aan de N.V. Water leidingmaatschappij „Noord-Overijsel" een nieuwe leening verstrekt van ten hoogste f2.000.000. Een ander voorstel vian Gedep. Staten met betrekking tot de Waterleiding maatschappij kon de instemming van de meerderheid der Staten niet verwerven. Het betref een bedrag van 134.000- indertijd door de Provincie voorgeschoten hetwelk de N.V- thans wenschte te gebruiken tot vorming van een reservefonds voor minder rendabele gebieden- Gedep- Vogt (s.d-) ver dedigde het voorstel op grond van de wen- schelijkheid afgelegen buurtschappen van water te voorzien; hierin moest de gemeen schap voorzien- Ds Hofstede (a.r.) bestreed het voorstel op financieele en principieele gronden; bij de oprichting der maatschappij was in den finantieelen opzet met restitutie aan de provincie wel degelijk gerekend, ook waren toen de minder rendabele gebieden mede in den opzet betrokken- Principieel zag hij in de afwenteling op de provincie een terug keeren op de lijn van het overheidsbedrijf, bij de oprichting verworpen- Mr. Svbrandy (ar.) als voorzitter der Commissie van Rapporteurs en Mr. Noyon (v.b.) bestreden het voorstel eveneens op juridische gronden- Verdedigd werd het door de heeren Beukenkamp (ar) en Kel derman (v-d-) Met 25 tegen 19 stemmen werd het ver worpen. Onder de tegenstemmers waren drie leden van het College van Gedep. Sta ten- Na de pauze werd tot buitengewoon lid van Gedep- Staten herbenoemd Ds. G. Hofstede (ar.)- ^êKSBÊ^*, Daarop gingen de Staten in de afdee- Ëmf 1» lingen tot onderzoek van een drietal be- Bpf"IP* V-I. langrijke punten: be «Pr slechting van het Tnn'Mr jorenlang hangende geschil tusschen de W IJssel-Centrale (se- mi-overheidsbedrijf) J* AgS/Bh en de Twentsche AëL.JBSI Electriciteits Cen- trale over beiderlei voorzieningsgebied; voorschot aan de De- demvaartsche Trammaatschappij tot dek king harer geraamde tekorten over '34 en '35; overdracht van de Buurserbeek in ver band met de ontwatering. Bij dit laatste punt was een adres ingekomen van 20-000 ingezetenen van Enschede en Lonmeker, met het veroek tot behoud van het natuur schoon niet over te gaan tot de voorgeno men normalisatie- Maandag 7 Augustus zullen deze punten in openbare zitting worden behandeld. Verwisseling défilé waarin de zoon van aooaürtenhater^Da zitting genomen heeft eei, uitvoerig plan gepubliceerd aangaande de doelstelling van dit Instituut. Het doel van het comité is de koningin bU haar JaarlUksch bezoïk aan de hoofdstad In September a.s. een nationale hulde te brengen. Deze hulde heeft niet alleen ten doel „te toonen, dat de hoofdstad een machtig bolwerk is rondom de troon van Oranje. maar ook. dat Amsterdam de schande wil uit- wisschen, H.M. en het gezag ln het algemeen ln 1931 aangedaan." Men mag benieuwd zijn. of de koningin zich inderdaad bereid zal toonen zich als reclame-object voor dit fascistische kwajongenswerk te (H.M. heeft lntusschen al toege zegd dien middag gaarne aanwezig te zullen zön. L. L.) Wonderbaarlijk gaan de tijden, En de mensch gaat in hun spoor; Schooneecht klassieke titels Gaan rampspoedig-snel te loor. Wie niet rood was heette vroeger, Vooraleer hij er van wist, ln het rood abracadabra: Clericaal, kapitalist. Nu ze zelf wel zeer solvabel En soms vroom zijn bovendien, Heeft men Tiaar een nieuwe titel Voor den vijand omgezien. Wie niet rood is met drie pijlen Torst op heden onbetwist, Met een reeks van adjectieven De verzamelnaamfascist. Met zoo'n kronkel in je hersens Kom je tot het „nuchter feit?': De „oranje-maskerade" Is voor altijd uit de tijd; Liefde voelen, liefde kweeken voor je eigen koningin (Met een heel klein k-tje, zetter!) Heeft nóu absoluut geen zin; De oranje-huichelingen Provoceeren op de straat Louter een oranje-hetze Tegen 't proletariaat! En ze zien al ploertendooders. Gummiknuppels, kruit en lood Onder de oranjestrikjes Klaar gehouden tegen rood. Wonderbaarlijk gaan de tijden Maar zóó woTiderbaarlijk niet Of óns hart gaat sneller kloppen Als het oog Oranje ziet! Wie het hart nog op z'n plaats draagt En een grein verstand bezit Voelt, dat achter al die humbug Angst voor onze actie zit. Angst, dat dank het snel ontwaken Van het nationaal gevoel Rood steeds grooter bocht moet maken Om tfn egoïstisch doel. (Nadruk verboden.) LEO LENS. DE LOONKORTINGEN TE HAARLEM TABEL VOOR TIJDELIJKEN AFTREK Door het college van B. en W. van Haar lem is bij dén Raad ingediend een tabel voor den tijdelijken aftrek, van 1 Juli af toe te passen op de salarissen en loonen van het gemeentepersoneel, waarop tevens verhaal van pensioenbijdragen zal worden toegepast Uit deze tabel blijkt, dat op salarissen en loonen tot f 1500 wordt gekort 4.5 pet plus 8.5 pet voor pensioenbijdrage, totaal 13 pet Van f 1500f 2000 4.6 pet plus 8.5 pet, to taal 13.1 pet; van f 2000f 2500 4.7 pet plus 8.5 pet, totaal 13.2 pet; van f 2500—f 3000 4.8 pet plus 8.5 pet, totaal 13.3 pet; van f 3000—f 4000 5.69 pet plus 77.1 pet, totaal 13.4 pet; f 4000—f 5000 6.84 pet plus 6.66 pet, totaal 13.5 pet; van f 5000—f 6000 7.5 pet plus 6 pet, totaal 13.5 pet; f 6000 f 7000 7.96 pet. plus 5.54 pet, totaal 13.5 pet; f 7000f 8000 8.3 pet plus 5.2 pet, to taal 13.5 pet; f 8000—f 9000 8.6 pet plus 4.9 pet, totaal 13.5 pet; f 9000—f 10.000 8.8 pet plus 4.7 pet, totaal 13.5 pet; f 10.000 en daar- bovon 9 pet plus 4.5 pet, totaal 13.5 pet In totaal zou door dezen maatregel een bezuiniging moeten verkregen worden van rond f 615.000. DE NIEUWE MERWEDEBRUG De beide pontons van de nieuwe brug over het Merwedekanaal bij den Muider- 6traatweg zijn gisteren vrijgekomen, en naar Amsterdam versleept. Het scheepsverkeer ter plaatse kan nu weer op normale manier in beide richtin- gen plaats hebben. Radio Nieuws. ZOO JUIST IS DE NIEUWE, *EER VERGROOT? BATCO COUPONS-CADEAUX CATALOGUS verschenen. Honderdduizenden exemplaren van dit wonder- boek liggen gereed. Honderdduizenden zullen ook worden verzonden. Gratis en franco. Ook aan UI Zie» de honderden prachtige cadeaux, de lage couponaantallen, de vele nieuw* en moderne artikelen en vergelijkt de waarde van alle ao^ dere cadeaux-coupons eens met die der beroemde o.a. verpakt bij de volgende bekende internationale sigaret? tenmerken van uitsluitend hooge kwaliteit: j Clysma No. 30 North State Clix Flag 10 «t* Mavrides Royal Gold Dollar Pirate Bristol BELANGRIJK! Als U op onderstaanden bon even Uw naam en> adres leesbaar invult en aan ons inzendt, ontvangt den prachtigen catalogus araris. Als U bovendien mef niet meer dan 20 woorden de vraag beantwoordt* „Waarom ontvangt iedereen zoo gaarne een Batco* catalogus? en dan bovendien 5 voorzijden van de ver pakking van één of meer der bovengenoemde sigaretten* merken waarbij Batco-coupons worden verpakt, bijsluif, kunt U volgens o.s. voorwaarden winnen een: Ie prijs v. f500.-/ 2eprijsv. f250.-/ 3e prijs v. f lOQ.^ of één van de vijf en twintig verdere prijzeiv t.w. 1 Nederlandsche Kroon dames- of heerenrijwiel 1 cassette met Wellner-Tafelzilver 1 14-kar. gouden dames- of heerenring m.echten diamant? 1 zilveren dames- of heeren armbandhorloge 1 rolfilm klapcamera (fabrikaat Kodak) 10 rolfilm camera's (fobrikaat Kodak) 10 vulpenhouders met 14-karaats gouden pen; welke prijzen zullen worden toegekend aan inzendem) van de naar het inzicht van de jury 28 beste antwoor-1 den op de bovengestelde yraag. ■f ■n ml Potten In gesloten enveloppe ('tot 20 gr. 6 éts.) Kon ook dog erf nocMI m Ir™ fV f persoonlek berorgd worden In de buiten der Botco-taooialen le R*dam_ IjLJ S V| Schlekade 12-14, Adam, Nieuwe Hoogsir. 4, Den Bosch, Markt 42* Groningen, Guldens!? 6; bijdhoven, Demer 40j Den Hoog, WogenjJr. 58. AAN BATCO, SCHIEKADE 12-14, ROTTERDAM. GeHeve mij gratU en franco IS» nieuwen Botco coupons-cadeau* catalogus Ie doen Tevens wetuch ik mede te doen oan Uw prijsvraag en ik beantwoord hier mede Uw vraag „Waarom ontvangt iedereen zoo gaarne een Batco cata logus?" als volgt: ledereen ontvangt zoo gaarne een Bafco catalogus omdat» VOORWAARDEN. UITSLUITEND VOOR DEELNAME AAN DÊ PRIJSVRAAG. Antwoorden kunnen worden in gezonden tot en met 30 Sep tember 1933. Antwoorden, die na dezen datum binnen komen, dingen niet meer mede. De uitspraak der jury geld» als onherroepelijk en bindend Over deze prijsvraag wordt geen correspondentie gevoerd. Onvoldoend gefrankeerde inzendingen worden gewei gerd. Bewijs van inzending kan niet als bewijs van ont vangst door ons worden aan- Semerkt. Alle inzendingen wor- en het eigendom van ge adresseerde en kunnen door haar naar verkiezing, al dan

Nieuwe Leidsche Courant | 1933 | | pagina 5